Znajdź projekt

Projekty
Podziel się:
Promocja - 680 PLN
Oferta ważna do: 2020-04-19
Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1Nowoczesny projekt domu Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Ciekawy 1
Cena promocyjna
2 720 PLN
Stara cena: 3400.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

124,00m2

Garaż:

+ 20,10 m2

Kotłownia:

+ 6,30 m2

Powierzchnia zabudowy:

147,50 m2

Min. wymiary działki:

21,38 x 20,61 m

Wysokość w kalenicy:

6,84 m

Kąt nachylenia dachu:

30°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

81,6 m2

Ciekawy 1
1wiatrołap3,1 m2
2komunikacja8,8 m2
3pom. gospodarcze - spiżarnia2,0 m2
4pokój10,6 m2
5pokój15,8 m2
6kuchnia9,2 m2
7pokój dzienny + jadalnia27,6 m2
8łazienka4,5 m2
9pom. gospodarcze - garderoba - kotłownia6,3 m2
10garaż20,1 m2

Rzut poddasza

42,4 m2

1antresola18,9 m2
2sypialnia14,4 m2
3łazienka4,5 m2
4garderoba4,6 m2
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

150,40 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

147,50 m2

Min. szerokość działki:

21,38 m

Min. długość działki:

20,61 m

Wysokość w kalenicy:

6,84 m

Kąt nachylenia dachu:

30°

Powierzchnia dachu:

178,00 m2

Kubatura:

768,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

bloczek silikatowy + wełna mineralna i styropian
na etapie adaptacji projektu istniej możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka z włóknocementu
płytkę z włóknocementu wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną, blachę lub płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

płytka z włóknocementu
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt niewielkiego, nowoczesnego domu o kompaktowej formie i niewielkiej powierzchni. Prosta forma pozbawiona okapów, dach i elewacja pokryta płytką włókno-cementową oraz otwarte wnętrze nadają mu zdecydowanie współczesnego charakteru. To kolejny dom w naszej ofercie posiadający dwupoziomowy salon oraz antresolę, dzięki czemu, pomimo małej powierzchni, sprawia wrażenie znacznie większego. Dzięki elastycznemu układowi funkcjonalnemu projekt nadaje się dla 2,3 lub 4 osobowej rodziny. Antresolę na poddaszu można bez problemu zaadaptować na kolejną sypialnię. Rodzina projektów „Ciekawych” będzie dostępna w dwóch wariantach stylistycznych: nowoczesnym oraz bardziej tradycyjnym, z okapami i innymi materiałami wykończeniowymi. Wszystkie projekty są energooszczędne i zawierają izolacje termiczne wymagane w warunkach technicznych od 2021 r., oraz instalację ogrzewania podłogowego i wentylację mechaniczną z rekuperatorem w standardzie.

Zalety projektu:
 • niewielki dom o kompaktowej formie i niedużych wymiarach zewnętrznych
 • projekt energooszczędny z rekuperacją i instalacją ogrzewania podłogowego w standardzie
 • elastyczny układ funkcjonalny z możliwością dopasowania do potrzeb 2,3 lub 4 osobowej rodziny
 • otwarte, nowoczesne wnętrze z dwupoziomowym salonem powiększające optycznie przestrzeń
 • maksymalnie wykorzystana powierzchnia użytkowa
 • ciekawa forma w dwóch wariantach stylistycznych


Autorzy: arch. Elżbieta Wysocka, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

M
Bardzo funkcjonalny projekt. Czy w sposób prosty można dodać mu okapy? To niestety wymóg MPZP.
D
Wersja z okapami nosi nazwę Ciekawy 2A. Oczywiście w rozwiązaniu z okapami estetyka całej formy jest nieco bardziej tradycyjna.
Dodano: 2017-01-15
J
Projekt jest naszym numerem 1, bardzo nam się podoba, ale niestety w planie zagospodarowania przestrzennego warunkiem jest, by zabudowa miała kąt nachylenia dachu 35-45 stopni. Czy zatem bylaby możliwość zmiany kąta na 35 stopni, bez szkody dla bryły?
D
Tak, nie ma problemu ze zmianą kąta nachylenia do 35 stopni, powyżej odradzamy. Z takim nachyleniem dom zachowa właściwe proporcje i dodatkowo zyska trochę więcej przestrzeni na poddaszu. Należy tylko pamiętać, żeby zmianę kąta zacząć od punktu podparcia krokwi dachowych na najniżej położonej murłacie, czyli tej nad bramą garażową.
Dodano: 2016-11-22
S
Rewelacyjny projekt! Do pełni szczęścia brakuje tylko trochę więcej metrów w części dziennej i w kuchni. Istnieje jakakolwiek możliwość, aby tą strefę powiększyć? Najlepiej zachowując 2 sypialnie na dole, może wydłużyć bryłę? Jaki jest orientacyjny koszt budowy do stanu deweloperskiego?
D
Jeśli potrzebuje Pani więcej miejsca w kuchni, to rzeczywiście najprościej będzie wydłużyć dom w tej części. Taką zmianę można wykonać bez problemu na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Na kosztorys trzeba jeszcze trochę poczekać, ponieważ dokumentacja projektowa jest ciągle na etapie opracowania, a kosztorys przygotowujemy dopiero po jej zamknięciu.
Dodano: 2016-11-12
O
Czy pokryta jest elewacja?
D
To włóknocementowa płytka dachowa i elewacyjna firmy Euronit o nazwie Struktonit.
Dodano: 2016-11-07
E
Bardzo interesująca propozycja niedużego domu z pełną funkcjonalnością nawet dla 5 osobowej rodziny. Olbrzymi plus za główną sypialnię na parterze oraz pokój gościnny/gabinet i całkiem sporą łazienkę. Przy adaptacji antresoli na dodatkową sypialnię oraz poszerzeniu garażu do dwóch miejsc nic więcej nie potrzeba. Od dziś to jeden z moich faworytów :-)
D

Dziękujemy z pozytywną recenzję, ale p. Elu z tym garażem dwustanowiskowym to nie taka prosta sprawa. Trudno jest go powiększyć nie tracąc zrównoważonych proporcji formy, już to próbowaliśmy na etapie koncepcji i nie wyglądało dobrze. Na pewno nie poszerzając garaż, taka zmiana wymagałaby zmiany układu funkcjonalnego parteru, w tym likwidacji pokoju gościnnego na parterze, tak aby najmniej ingerować w istniejącą bryłę budynku.
Dodano: 2016-11-07
M
Ciekawy projekt. Niewielka powierzchnia zabudowy a na parterze udało się zaprojektować sypialnię plus dodatkowy pokój/gabinet. Duży plus. Czy w innych wersjach pojawi się większa ilość pokoi na poddaszu? Przemyślany, funkcjonalny projekt bez zbędnych upiększeń.
D
Tak, ale tylko 1 pokój w miejsce antresoli , czyli w sumie dom będzie zawierał 4 sypialnie.
Dodano: 2016-11-06
A
Kolejny świetny projekt! Czekam z niecierpliwością na wersję parterową. Kiedy będzie opublikowana?
D
Wkrótce, uprzedzamy jednak, że wersja parterowa będzie miała tylko dwie sypialnie. To taka wersja minimum, powierzchnia tego domu bez garażu i kotłowni wyniesie 84 m2.
Dodano: 2016-11-05
D
Zapraszamy na premierę przedstawiciela nowej rodziny projektów „Ciekawych”., których głównymi zaletami są niewielka powierzchnia użytkowa oraz elastyczny układ funkcjonalny umożliwiający dostosowanie go do potrzeb 2,3 lub 4 osobowej rodziny. To kolejny projekt w naszej ofercie z dwupoziomowym salonem oraz antresolą. Rodzina będzie dostępna w dwóch wariantach kondygnacyjnych - jako domy parterowe i z poddaszem użytkowym oraz stylistycznych – w nowoczesnym i tradycyjnym wydaniu. Jako pierwszą publikujemy współczesną wersję z poddaszem, pozbawioną okapów i wykończoną płytką włóknisto-cementową. Warianty tradycyjne już niebawem.
Z niecierpliwością oczekujemy Państwa komentarzy i uwag.

Dodaj opinię

Rzut parteru

81,6 m2

Ciekawy 1
1wiatrołap3,1 m2
2komunikacja8,8 m2
3pom. gospodarcze - spiżarnia2,0 m2
4pokój10,6 m2
5pokój15,8 m2
6kuchnia9,2 m2
7pokój dzienny + jadalnia27,6 m2
8łazienka4,5 m2
9pom. gospodarcze - garderoba - kotłownia6,3 m2
10garaż20,1 m2

Rzut poddasza

42,4 m2

1antresola18,9 m2
2sypialnia14,4 m2
3łazienka4,5 m2
4garderoba4,6 m2
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

150,40 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

147,50 m2

Min. szerokość działki:

21,38 m

Min. długość działki:

20,61 m

Wysokość w kalenicy:

6,84 m

Kąt nachylenia dachu:

30°

Powierzchnia dachu:

178,00 m2

Kubatura:

768,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

bloczek silikatowy + wełna mineralna i styropian
na etapie adaptacji projektu istniej możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka z włóknocementu
płytkę z włóknocementu wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną, blachę lub płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

płytka z włóknocementu
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt niewielkiego, nowoczesnego domu o kompaktowej formie i niewielkiej powierzchni. Prosta forma pozbawiona okapów, dach i elewacja pokryta płytką włókno-cementową oraz otwarte wnętrze nadają mu zdecydowanie współczesnego charakteru. To kolejny dom w naszej ofercie posiadający dwupoziomowy salon oraz antresolę, dzięki czemu, pomimo małej powierzchni, sprawia wrażenie znacznie większego. Dzięki elastycznemu układowi funkcjonalnemu projekt nadaje się dla 2,3 lub 4 osobowej rodziny. Antresolę na poddaszu można bez problemu zaadaptować na kolejną sypialnię. Rodzina projektów „Ciekawych” będzie dostępna w dwóch wariantach stylistycznych: nowoczesnym oraz bardziej tradycyjnym, z okapami i innymi materiałami wykończeniowymi. Wszystkie projekty są energooszczędne i zawierają izolacje termiczne wymagane w warunkach technicznych od 2021 r., oraz instalację ogrzewania podłogowego i wentylację mechaniczną z rekuperatorem w standardzie.

Zalety projektu:
 • niewielki dom o kompaktowej formie i niedużych wymiarach zewnętrznych
 • projekt energooszczędny z rekuperacją i instalacją ogrzewania podłogowego w standardzie
 • elastyczny układ funkcjonalny z możliwością dopasowania do potrzeb 2,3 lub 4 osobowej rodziny
 • otwarte, nowoczesne wnętrze z dwupoziomowym salonem powiększające optycznie przestrzeń
 • maksymalnie wykorzystana powierzchnia użytkowa
 • ciekawa forma w dwóch wariantach stylistycznych


Autorzy: arch. Elżbieta Wysocka, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni

Opinie

M
Bardzo funkcjonalny projekt. Czy w sposób prosty można dodać mu okapy? To niestety wymóg MPZP.
D
Wersja z okapami nosi nazwę Ciekawy 2A. Oczywiście w rozwiązaniu z okapami estetyka całej formy jest nieco bardziej tradycyjna.
Dodano: 2017-01-15
J
Projekt jest naszym numerem 1, bardzo nam się podoba, ale niestety w planie zagospodarowania przestrzennego warunkiem jest, by zabudowa miała kąt nachylenia dachu 35-45 stopni. Czy zatem bylaby możliwość zmiany kąta na 35 stopni, bez szkody dla bryły?
D
Tak, nie ma problemu ze zmianą kąta nachylenia do 35 stopni, powyżej odradzamy. Z takim nachyleniem dom zachowa właściwe proporcje i dodatkowo zyska trochę więcej przestrzeni na poddaszu. Należy tylko pamiętać, żeby zmianę kąta zacząć od punktu podparcia krokwi dachowych na najniżej położonej murłacie, czyli tej nad bramą garażową.
Dodano: 2016-11-22
S
Rewelacyjny projekt! Do pełni szczęścia brakuje tylko trochę więcej metrów w części dziennej i w kuchni. Istnieje jakakolwiek możliwość, aby tą strefę powiększyć? Najlepiej zachowując 2 sypialnie na dole, może wydłużyć bryłę? Jaki jest orientacyjny koszt budowy do stanu deweloperskiego?
D
Jeśli potrzebuje Pani więcej miejsca w kuchni, to rzeczywiście najprościej będzie wydłużyć dom w tej części. Taką zmianę można wykonać bez problemu na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Na kosztorys trzeba jeszcze trochę poczekać, ponieważ dokumentacja projektowa jest ciągle na etapie opracowania, a kosztorys przygotowujemy dopiero po jej zamknięciu.
Dodano: 2016-11-12
O
Czy pokryta jest elewacja?
D
To włóknocementowa płytka dachowa i elewacyjna firmy Euronit o nazwie Struktonit.
Dodano: 2016-11-07
E
Bardzo interesująca propozycja niedużego domu z pełną funkcjonalnością nawet dla 5 osobowej rodziny. Olbrzymi plus za główną sypialnię na parterze oraz pokój gościnny/gabinet i całkiem sporą łazienkę. Przy adaptacji antresoli na dodatkową sypialnię oraz poszerzeniu garażu do dwóch miejsc nic więcej nie potrzeba. Od dziś to jeden z moich faworytów :-)
D

Dziękujemy z pozytywną recenzję, ale p. Elu z tym garażem dwustanowiskowym to nie taka prosta sprawa. Trudno jest go powiększyć nie tracąc zrównoważonych proporcji formy, już to próbowaliśmy na etapie koncepcji i nie wyglądało dobrze. Na pewno nie poszerzając garaż, taka zmiana wymagałaby zmiany układu funkcjonalnego parteru, w tym likwidacji pokoju gościnnego na parterze, tak aby najmniej ingerować w istniejącą bryłę budynku.
Dodano: 2016-11-07
M
Ciekawy projekt. Niewielka powierzchnia zabudowy a na parterze udało się zaprojektować sypialnię plus dodatkowy pokój/gabinet. Duży plus. Czy w innych wersjach pojawi się większa ilość pokoi na poddaszu? Przemyślany, funkcjonalny projekt bez zbędnych upiększeń.
D
Tak, ale tylko 1 pokój w miejsce antresoli , czyli w sumie dom będzie zawierał 4 sypialnie.
Dodano: 2016-11-06
A
Kolejny świetny projekt! Czekam z niecierpliwością na wersję parterową. Kiedy będzie opublikowana?
D
Wkrótce, uprzedzamy jednak, że wersja parterowa będzie miała tylko dwie sypialnie. To taka wersja minimum, powierzchnia tego domu bez garażu i kotłowni wyniesie 84 m2.
Dodano: 2016-11-05
D
Zapraszamy na premierę przedstawiciela nowej rodziny projektów „Ciekawych”., których głównymi zaletami są niewielka powierzchnia użytkowa oraz elastyczny układ funkcjonalny umożliwiający dostosowanie go do potrzeb 2,3 lub 4 osobowej rodziny. To kolejny projekt w naszej ofercie z dwupoziomowym salonem oraz antresolą. Rodzina będzie dostępna w dwóch wariantach kondygnacyjnych - jako domy parterowe i z poddaszem użytkowym oraz stylistycznych – w nowoczesnym i tradycyjnym wydaniu. Jako pierwszą publikujemy współczesną wersję z poddaszem, pozbawioną okapów i wykończoną płytką włóknisto-cementową. Warianty tradycyjne już niebawem.
Z niecierpliwością oczekujemy Państwa komentarzy i uwag.

Dodaj opinię

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.