Znajdź projekt

Projekty
Podziel się:
Promocja - 720 PLN
Oferta ważna do: 2020-04-19
Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1Nowoczesny projekt domu Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Komfortowy 1
Cena promocyjna
2 880 PLN
Stara cena: 3600.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

169,60m2

Garaż:

+ 32,10 m2

Kotłownia:

+ 5,10 m2

Powierzchnia zabudowy:

224,00 m2

Min. wymiary działki:

25,11 x 28,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,33 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

124,5 m2

Komfortowy 1
1wiatrołap + garderoba5,3 m2
2hol + schody12,2 m2
3garderoba2,2 m2
4spiżarnia2,2 m2
5kuchnia9,9 m2
6salon + jadalnia35 m2
7sypialnia16,3 m2
8pokój 114,1 m2
9łazienka6,9 m2
10pokój 214,6 m2
11wc1,7 m2
12pom. gospodarcze - pralnia4,1 m2
13pom. gospodarcze - kotłownia5,1 m2
14garaż32,6 m2

Rzut poddasza

40,9 m2

1antresola - pokój gościnny/rekreacja35,4 m2(51,5 m2)
2łazienka5,5 m2(8 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

206,80 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

224,00 m2

Min. szerokość działki:

25,11 m

Min. długość działki:

28,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,33 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

380,00 m2

Kubatura:

860,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu parterowego z możliwością wykorzystania poddasza, przeznaczony na działki z wjazdem od południa. Na zewnątrz wyróżnia się proporcjonalną dwuskrzydłową formą o współczesnym wizerunku. Regularność bryły urozmaicają podcienie: wejściowy i tarasowy z przodu budynku. Czytelnie rozplanowany układ pomieszczeń posiada pełny program funkcjonalny przy zachowaniu optymalnej powierzchni użytkowej. Elementem charakterystycznym wnętrza są proste nowoczesne schody w holu wejściowym dzielące przestrzeń parteru na część dzienną i sypialną. Największym atutem tego projektu jest możliwość adaptacji poddasza stosownie do indywidualnych potrzeb. Projekt dostępny również w wersji wykorzystującej całe poddasze.

Zalety projektu:
 • komfortowy projekt parterowy z możliwością adaptacji poddasza
 • przeznaczony na działki z wjazdem od południa
 • kompletny program pomieszczeń na optymalnej powierzchni użytkowej
 • na parterze: połączona strefa dzienna obejmująca hol, jadalnię, salon i kuchnię daje wrażenie dużej przetrzeni / kuchnia ze spiżarnią, ulokowana na froncie /garderoba przy wiatrołapie / oddzielne pomieszczenie pralni-suszarni
 • na poddaszu: propozycja aranżacji z dużą otwartą przestrzenią przeznaczoną do pracy lub wypoczynku
 • nowocześnie zaaranżowane wnętrze z charakterystycznym biegiem schodowym
 • dom o uniwersalnej formie i współczesnym wizerunku


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(1 Wariant )

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

M

Witam, mam zamiar kupić projekt Komfortowy 1 chciałbym zobaczyć kilka zdjęć z różnych etapów budowy i efektu końcowego ,, jest ktoś kto może podzielić się własną galerią ???
P
Witam, Właśnie zakupiliśmy projekt Komfortowy 1. Czy możliwy jest kontakt z kimś kto kończy lub skończył już budowę ? pozdrawiam.
E

Olu, jesteśmy obecnie na ostatniej prostej wykańczania komfortowego. Z każdym dniem jest coraz piękniejszy. Inwestycja realizowana jest w woj. lubelskim na pograniczu z mazowieckim. Zapraszamy do obejrzenia na żywo.
B
Witam, o ile zmniejszy się koszt budowy w przypadku nie wykańczania poddasza (na przykładzie zamieszczonego na stronie kosztorysu)?
D
Bez dokładnej aktualizacji kosztorysu trudno jest podać dokładną kwotę , ale na pewno będzie to duża oszczędność. Ogólnie przyjmujemy koszt budowy 1 m2 do stanu deweloperskiego na ok. 2800 zł. Ze względu na to że jest to poddasze ta kwota nawet podzielona na pół i przemnożona przez 50 m2 pow,. użytkowej poddasza daje nam oszczędność ok. 70 tyś. zł. Dużą oszczędność wygeneruje również rezygnacja ze schodów.
Dodano: 2016-04-09
Ł
Witam,
Czy istnieje możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30° w przypadku użycia poddasza jako nieużytkowe?
Pozdrawiam
D
Oczywiście, taka zmiana nie stanowi problemu, co więcej nawet po zmianie kąta nachylenia będzie można wykorzystać poddasze, oczywiście na mniejszej powierzchni.
Dodano: 2016-04-06
O
Witam, czy ktoś ukończył powyższy projekt? Jest on przepiękny, ale super byłoby zobaczyć rownież realne zdjęcia z ukończonej już budowy, pozdrawiam
Ł
Zdecydowaliśmy się właśnie na ten projekt. Jest dla nas idealny. Obecnie jesteśmy na etapie murowania ścian. Szkoda, że na stronie nie ma zdjęć z etapów budowy i realizacji tego właśnie domku..
M
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia to odsyłam pod adres magda@szczytno.com.pl
M
ja takze mysle o tym projekcie na dzialke z wejsciem od polnocy.Okno z jadalni pozostawilabym tam gdzie jest, jednak chcialabym zalikwidowac calkowicie podcienie tarasowe z frontu a zamiast niego powiekszyc (wydluzuc) kuchnie. Wiazaloby sie to takze z rezygnacja z jednego okna -na tej samej scianie na ktorej jest kominek. czy takie zamiany sa mozliwe?
D
Takie zmiany są możliwe, ale rezygnacja z frontowego podcienia tarasowego wpłynie negatywnie na wygląd bryły, która wizualnie stanie się bardziej masywna i szeroka.
Dodano: 2014-07-20
Ł
Projekt bardzo fajny, chyba się zdecydujemy. Czy ma ktoś już jakieś zdjęcia z budowy?
J
Od roku przyglądamy wszystkie Wasze projekty-są one wspaniałe i nietuzinkowe. Każdy może coś sobie znaleźć. Ze względu na nasza działkę z wjazdem od południa wybraliśmy ten projekt. Stąd moje pytanie czy istnieje możliwość zmniejszenia garażu o 1,5 m czyli na tzw. 1,5 stanowiskowy oraz czy pozostałą powierzchnię na poddaszu można zaadoptować na powierzchnie "magazynowe"
D
Szerokość garażu można zmniejszyć zarówno od strony podcienia wejściowego lub od drugiej strony zmniejszając tym samym wysokość dachu nad garażem tak jak jest to np. w projekcie Na Miarę 1. Jeśli chodzi o poddasze to w ogóle nie ma konieczności jego wykonywania. Cały program funkcjonalny mieści się na parterze i jeśli nie ma wyraźnej potrzeby adaptowania poddasza to nie trzeba tego robić. Rezygnacja z przestrzeni użytkowej na poddaszu to bardzo duża oszczędność na kosztach realizacji. Brak samych tylko schodów to oszczędność minimum kilkunastu tysięcy złotych.
Dodano: 2014-03-28
M
Rowniez zaczynam na wiosnę, tylko wersję z poddaszem.
M

Zaczynam na wiosnę
E

Czy jest ktoś kto jest w trakcie realizacji tego projektu?
M
1. Czy możliwa jest adaptacja projektu na działkę z wejściem od północy? Chodzi dokładnie o lustrzane odbicie części dziennej, tak aby okno z jadalni było na elewacji frontowej?
2. Planuje wykonanie w wersji parterowej więc czy mozliwa jest zmiana konta dachu na 30?
D

1.Można, tylko należy pamiętać, o jednoczesnym przeprojektowaniu elewacji frontowej, która traci na urodzie po przeniesieniu podcienia tarasowego na tył budynku.<br />
2. Jeśli jest Pan pewien, że nie wykorzysta poddasza w przyszłości, to zmiana kąta nachylenia jest dobrym rozwiązaniem.
Dodano: 2013-08-26
P
Bardzo podoba nam się ten projekt. Czy istnieje możliwość poszerzenia garażu do 6,5 - 7 metrów? Kiedy można spodziewać się kosztorysu?
D
Tak, tego typu modyfikacje można wykonać na dwa sposoby: poszerzając cały trakt budynku lub wyłącznie część garażową. Kosztorys pojawi się wkrótce.
Dodano: 2013-07-22
P
Zastanawiam się nad formą ogrzewania. Kominek przyjemna sprawa, ale czy wystarczy w mroźne dni i noce? Nie wiem na jak długo wystarcza pełny wsad. Myślałem zawsze na założeniu w swoim domu ogrzewania podłogowego, ale przy kominku to chyba nie możliwe? Proszę o dane na temat tego przez jaki czas jest ciepło w domu przy "zasypaniu" pełnym wsadem kominka. Zaznaczam, że projekt bardzo mi się podoba i kominek też.
D

W tym projekcie kominek nie stanowi głównego źródła zasilania, w ogóle w naszym chłodnym klimacie uzależnianie ogrzewania wyłącznie od kominka jest zdecydowanie niepraktycznym i niewskazanym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na brak zasobnika opału i konieczność częstego uzupełniania wkładu. Kominek może stanowić element wspomagający ogrzewanie gazowe np. w układzie automatycznym, ale opłacalność takiego rozwiązania jest uzależniona częstym paleniem w m-cach zimowych. Ogrzewanie podłogowe w przypadku ogrzerwania kominkiem lub innym kotłem na paliwo stałe jest jak najbardziej możliwe dzięki zastosowaniu w instalacji grzewczej specjalnych mieszalników schładzających wodę przepływającą do ogrzewania podłogowego. Ten projekt zakłada kocioł gazowy, który można zamienić na piec na paliwo stałe, a kominek może pełnić jedynie funkcje wspomagającą.
Dodano: 2013-06-01
P
Podoba mi się ten projekt ale jak dla mnie wystarzcyłby sam parter. Czy będzie, albo może już jestprojekt samego parteru?
D

Jednym z głównych założeń podczas projektowaniu tego domu była uniwersalność i możliwość wyboru przez inwestora układu funkcjonalnego pomiędzy domem parterowym i użytkowym poddaszem, dlatego w takim przypadku nie jest potrzebna oddzielna wersja projektu, wykorzystanie części poddasza jest tylko opcją do wyboru, jeśli nie chce Pan tego robić w miejscu otwarcia klatki schodowej wykonuje się płytę stropową, której projekt jest zawarty w dokumentacji. Jednocześnie na etapie adaptacji wykreśla się pomieszczenia na poddaszu oraz okna dachowe, a izolacje termiczną połaci przenosi się bezpośrednio na strop. Wszystkie te zmiany nie wymagają żadnej ingerencji w konstrukcję budynku.
Dodano: 2013-05-24
K
Witam,

Czy ten projekt można zrealizować w technologii prefabrykatów z betonu keramzytowego (np w systemie Praefa). Czy wymaga to adaptacji projektu w technologii tradycyjnej, czy też można od razu zakupić projekt do wykonania z kermazytu?
D

Można, ale wymaga to adaptacji projektu do wymagań technologii keramzytowej. Najlepiej taką adaptacje wykonać bezpośrednio w firmie wykonawczej ponieważ zazwyczaj taka usługa jest wliczona w cenę realizacji domu. Proszę przesłać zapytanie do firmy Praefa, z którą współpracujemy, przygotują Panu wycenę.
Dodano: 2013-05-20
M
Wizualizacja wnetrz....WOW !!!!
R
Kiedy premiera nowego projektu? :)
K

No właśnie mi jest jakoś ciężko sobie wyobrazić te schody !!!
D
Prosimy jeszcze o cierpliwość i wyrozumiałość. Prace nad wnętrzem tego projektu zostały chwilowo wstrzymane ze względu na premierę nowego projektu o nazwie Nowoczesny, która nastąpi lada dzień. Wnętrze Komfortowego zaprezentujemy w możliwie najszybszym terminie. O schody proszę się nie martwić, to jest istotny element wnętrza tego domu , który nie tylko nie przeszkadza, ale ciekawie akcentuje całość aranżacji.
Dodano: 2013-02-27
M
Witam,
Kiedy można się spodziewać wizualizacji wnętrz?
A
witam,
mam pytanie odnośnie kostki na wizualizacji , buduje jeden z Państwa projektów, jestem na etapie projektu ogrodu, kostka zaprezentowana na tym projekcie byłaby idealna, Czy jest to jakaś konkretna kostka ( producent, nazwa prooduktu?) Pozdrawiam
D
Nie jest to żaden konkretny produkt, coś zbliżonego można odnaleźć w ofercie firmy Libet np. kostka z serii Romano, ale jeśli chce Pani uzyskać efekt naturalności i niepowtarzalności poszczególnych kostek to pozostaje jedynie mix naturalnej kostki granitowej.
Dodano: 2013-02-25
P
teraz miałabym dylemat czy Kameralny czy Komfortowy
P
kolejny fajny projekt :))
m
Witam
Domek bardzo ładny ,ale trudno wyobrazić sobie na środku salonu schody,poczekam na wizualizację ,Jak zwykle gratulacje dla zespołu.
D
Przykładowa aranżacja wnętrza jest w trakcie opracowania i wkrótce powinna pojawić się na stronie.
O schody proszę się nie martwić, założyliśmy taki kształt biegu, który umożliwia na ciągu komunikacyjnym hol wejściowy - salon swobodne przejście o szerokości ok.140cm.
Dodano: 2013-01-20

Dodaj opinię

Rzut parteru

124,5 m2

Komfortowy 1
1wiatrołap + garderoba5,3 m2
2hol + schody12,2 m2
3garderoba2,2 m2
4spiżarnia2,2 m2
5kuchnia9,9 m2
6salon + jadalnia35 m2
7sypialnia16,3 m2
8pokój 114,1 m2
9łazienka6,9 m2
10pokój 214,6 m2
11wc1,7 m2
12pom. gospodarcze - pralnia4,1 m2
13pom. gospodarcze - kotłownia5,1 m2
14garaż32,6 m2

Rzut poddasza

40,9 m2

1antresola - pokój gościnny/rekreacja35,4 m2(51,5 m2)
2łazienka5,5 m2(8 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

206,80 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

224,00 m2

Min. szerokość działki:

25,11 m

Min. długość działki:

28,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,33 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

380,00 m2

Kubatura:

860,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu parterowego z możliwością wykorzystania poddasza, przeznaczony na działki z wjazdem od południa. Na zewnątrz wyróżnia się proporcjonalną dwuskrzydłową formą o współczesnym wizerunku. Regularność bryły urozmaicają podcienie: wejściowy i tarasowy z przodu budynku. Czytelnie rozplanowany układ pomieszczeń posiada pełny program funkcjonalny przy zachowaniu optymalnej powierzchni użytkowej. Elementem charakterystycznym wnętrza są proste nowoczesne schody w holu wejściowym dzielące przestrzeń parteru na część dzienną i sypialną. Największym atutem tego projektu jest możliwość adaptacji poddasza stosownie do indywidualnych potrzeb. Projekt dostępny również w wersji wykorzystującej całe poddasze.

Zalety projektu:
 • komfortowy projekt parterowy z możliwością adaptacji poddasza
 • przeznaczony na działki z wjazdem od południa
 • kompletny program pomieszczeń na optymalnej powierzchni użytkowej
 • na parterze: połączona strefa dzienna obejmująca hol, jadalnię, salon i kuchnię daje wrażenie dużej przetrzeni / kuchnia ze spiżarnią, ulokowana na froncie /garderoba przy wiatrołapie / oddzielne pomieszczenie pralni-suszarni
 • na poddaszu: propozycja aranżacji z dużą otwartą przestrzenią przeznaczoną do pracy lub wypoczynku
 • nowocześnie zaaranżowane wnętrze z charakterystycznym biegiem schodowym
 • dom o uniwersalnej formie i współczesnym wizerunku


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

M

Witam, mam zamiar kupić projekt Komfortowy 1 chciałbym zobaczyć kilka zdjęć z różnych etapów budowy i efektu końcowego ,, jest ktoś kto może podzielić się własną galerią ???
P
Witam, Właśnie zakupiliśmy projekt Komfortowy 1. Czy możliwy jest kontakt z kimś kto kończy lub skończył już budowę ? pozdrawiam.
E

Olu, jesteśmy obecnie na ostatniej prostej wykańczania komfortowego. Z każdym dniem jest coraz piękniejszy. Inwestycja realizowana jest w woj. lubelskim na pograniczu z mazowieckim. Zapraszamy do obejrzenia na żywo.
B
Witam, o ile zmniejszy się koszt budowy w przypadku nie wykańczania poddasza (na przykładzie zamieszczonego na stronie kosztorysu)?
D
Bez dokładnej aktualizacji kosztorysu trudno jest podać dokładną kwotę , ale na pewno będzie to duża oszczędność. Ogólnie przyjmujemy koszt budowy 1 m2 do stanu deweloperskiego na ok. 2800 zł. Ze względu na to że jest to poddasze ta kwota nawet podzielona na pół i przemnożona przez 50 m2 pow,. użytkowej poddasza daje nam oszczędność ok. 70 tyś. zł. Dużą oszczędność wygeneruje również rezygnacja ze schodów.
Dodano: 2016-04-09
Ł
Witam,
Czy istnieje możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30° w przypadku użycia poddasza jako nieużytkowe?
Pozdrawiam
D
Oczywiście, taka zmiana nie stanowi problemu, co więcej nawet po zmianie kąta nachylenia będzie można wykorzystać poddasze, oczywiście na mniejszej powierzchni.
Dodano: 2016-04-06
O
Witam, czy ktoś ukończył powyższy projekt? Jest on przepiękny, ale super byłoby zobaczyć rownież realne zdjęcia z ukończonej już budowy, pozdrawiam
Ł
Zdecydowaliśmy się właśnie na ten projekt. Jest dla nas idealny. Obecnie jesteśmy na etapie murowania ścian. Szkoda, że na stronie nie ma zdjęć z etapów budowy i realizacji tego właśnie domku..
M
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia to odsyłam pod adres magda@szczytno.com.pl
M
ja takze mysle o tym projekcie na dzialke z wejsciem od polnocy.Okno z jadalni pozostawilabym tam gdzie jest, jednak chcialabym zalikwidowac calkowicie podcienie tarasowe z frontu a zamiast niego powiekszyc (wydluzuc) kuchnie. Wiazaloby sie to takze z rezygnacja z jednego okna -na tej samej scianie na ktorej jest kominek. czy takie zamiany sa mozliwe?
D
Takie zmiany są możliwe, ale rezygnacja z frontowego podcienia tarasowego wpłynie negatywnie na wygląd bryły, która wizualnie stanie się bardziej masywna i szeroka.
Dodano: 2014-07-20
Ł
Projekt bardzo fajny, chyba się zdecydujemy. Czy ma ktoś już jakieś zdjęcia z budowy?
J
Od roku przyglądamy wszystkie Wasze projekty-są one wspaniałe i nietuzinkowe. Każdy może coś sobie znaleźć. Ze względu na nasza działkę z wjazdem od południa wybraliśmy ten projekt. Stąd moje pytanie czy istnieje możliwość zmniejszenia garażu o 1,5 m czyli na tzw. 1,5 stanowiskowy oraz czy pozostałą powierzchnię na poddaszu można zaadoptować na powierzchnie "magazynowe"
D
Szerokość garażu można zmniejszyć zarówno od strony podcienia wejściowego lub od drugiej strony zmniejszając tym samym wysokość dachu nad garażem tak jak jest to np. w projekcie Na Miarę 1. Jeśli chodzi o poddasze to w ogóle nie ma konieczności jego wykonywania. Cały program funkcjonalny mieści się na parterze i jeśli nie ma wyraźnej potrzeby adaptowania poddasza to nie trzeba tego robić. Rezygnacja z przestrzeni użytkowej na poddaszu to bardzo duża oszczędność na kosztach realizacji. Brak samych tylko schodów to oszczędność minimum kilkunastu tysięcy złotych.
Dodano: 2014-03-28
M
Rowniez zaczynam na wiosnę, tylko wersję z poddaszem.
M

Zaczynam na wiosnę
E

Czy jest ktoś kto jest w trakcie realizacji tego projektu?
M
1. Czy możliwa jest adaptacja projektu na działkę z wejściem od północy? Chodzi dokładnie o lustrzane odbicie części dziennej, tak aby okno z jadalni było na elewacji frontowej?
2. Planuje wykonanie w wersji parterowej więc czy mozliwa jest zmiana konta dachu na 30?
D

1.Można, tylko należy pamiętać, o jednoczesnym przeprojektowaniu elewacji frontowej, która traci na urodzie po przeniesieniu podcienia tarasowego na tył budynku.<br />
2. Jeśli jest Pan pewien, że nie wykorzysta poddasza w przyszłości, to zmiana kąta nachylenia jest dobrym rozwiązaniem.
Dodano: 2013-08-26
P
Bardzo podoba nam się ten projekt. Czy istnieje możliwość poszerzenia garażu do 6,5 - 7 metrów? Kiedy można spodziewać się kosztorysu?
D
Tak, tego typu modyfikacje można wykonać na dwa sposoby: poszerzając cały trakt budynku lub wyłącznie część garażową. Kosztorys pojawi się wkrótce.
Dodano: 2013-07-22
P
Zastanawiam się nad formą ogrzewania. Kominek przyjemna sprawa, ale czy wystarczy w mroźne dni i noce? Nie wiem na jak długo wystarcza pełny wsad. Myślałem zawsze na założeniu w swoim domu ogrzewania podłogowego, ale przy kominku to chyba nie możliwe? Proszę o dane na temat tego przez jaki czas jest ciepło w domu przy "zasypaniu" pełnym wsadem kominka. Zaznaczam, że projekt bardzo mi się podoba i kominek też.
D

W tym projekcie kominek nie stanowi głównego źródła zasilania, w ogóle w naszym chłodnym klimacie uzależnianie ogrzewania wyłącznie od kominka jest zdecydowanie niepraktycznym i niewskazanym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na brak zasobnika opału i konieczność częstego uzupełniania wkładu. Kominek może stanowić element wspomagający ogrzewanie gazowe np. w układzie automatycznym, ale opłacalność takiego rozwiązania jest uzależniona częstym paleniem w m-cach zimowych. Ogrzewanie podłogowe w przypadku ogrzerwania kominkiem lub innym kotłem na paliwo stałe jest jak najbardziej możliwe dzięki zastosowaniu w instalacji grzewczej specjalnych mieszalników schładzających wodę przepływającą do ogrzewania podłogowego. Ten projekt zakłada kocioł gazowy, który można zamienić na piec na paliwo stałe, a kominek może pełnić jedynie funkcje wspomagającą.
Dodano: 2013-06-01
P
Podoba mi się ten projekt ale jak dla mnie wystarzcyłby sam parter. Czy będzie, albo może już jestprojekt samego parteru?
D

Jednym z głównych założeń podczas projektowaniu tego domu była uniwersalność i możliwość wyboru przez inwestora układu funkcjonalnego pomiędzy domem parterowym i użytkowym poddaszem, dlatego w takim przypadku nie jest potrzebna oddzielna wersja projektu, wykorzystanie części poddasza jest tylko opcją do wyboru, jeśli nie chce Pan tego robić w miejscu otwarcia klatki schodowej wykonuje się płytę stropową, której projekt jest zawarty w dokumentacji. Jednocześnie na etapie adaptacji wykreśla się pomieszczenia na poddaszu oraz okna dachowe, a izolacje termiczną połaci przenosi się bezpośrednio na strop. Wszystkie te zmiany nie wymagają żadnej ingerencji w konstrukcję budynku.
Dodano: 2013-05-24
K
Witam,

Czy ten projekt można zrealizować w technologii prefabrykatów z betonu keramzytowego (np w systemie Praefa). Czy wymaga to adaptacji projektu w technologii tradycyjnej, czy też można od razu zakupić projekt do wykonania z kermazytu?
D

Można, ale wymaga to adaptacji projektu do wymagań technologii keramzytowej. Najlepiej taką adaptacje wykonać bezpośrednio w firmie wykonawczej ponieważ zazwyczaj taka usługa jest wliczona w cenę realizacji domu. Proszę przesłać zapytanie do firmy Praefa, z którą współpracujemy, przygotują Panu wycenę.
Dodano: 2013-05-20
M
Wizualizacja wnetrz....WOW !!!!
R
Kiedy premiera nowego projektu? :)
K

No właśnie mi jest jakoś ciężko sobie wyobrazić te schody !!!
D
Prosimy jeszcze o cierpliwość i wyrozumiałość. Prace nad wnętrzem tego projektu zostały chwilowo wstrzymane ze względu na premierę nowego projektu o nazwie Nowoczesny, która nastąpi lada dzień. Wnętrze Komfortowego zaprezentujemy w możliwie najszybszym terminie. O schody proszę się nie martwić, to jest istotny element wnętrza tego domu , który nie tylko nie przeszkadza, ale ciekawie akcentuje całość aranżacji.
Dodano: 2013-02-27
M
Witam,
Kiedy można się spodziewać wizualizacji wnętrz?
A
witam,
mam pytanie odnośnie kostki na wizualizacji , buduje jeden z Państwa projektów, jestem na etapie projektu ogrodu, kostka zaprezentowana na tym projekcie byłaby idealna, Czy jest to jakaś konkretna kostka ( producent, nazwa prooduktu?) Pozdrawiam
D
Nie jest to żaden konkretny produkt, coś zbliżonego można odnaleźć w ofercie firmy Libet np. kostka z serii Romano, ale jeśli chce Pani uzyskać efekt naturalności i niepowtarzalności poszczególnych kostek to pozostaje jedynie mix naturalnej kostki granitowej.
Dodano: 2013-02-25
P
teraz miałabym dylemat czy Kameralny czy Komfortowy
P
kolejny fajny projekt :))
m
Witam
Domek bardzo ładny ,ale trudno wyobrazić sobie na środku salonu schody,poczekam na wizualizację ,Jak zwykle gratulacje dla zespołu.
D
Przykładowa aranżacja wnętrza jest w trakcie opracowania i wkrótce powinna pojawić się na stronie.
O schody proszę się nie martwić, założyliśmy taki kształt biegu, który umożliwia na ciągu komunikacyjnym hol wejściowy - salon swobodne przejście o szerokości ok.140cm.
Dodano: 2013-01-20

Dodaj opinię

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.