Znajdź projekt

Projekty
Podziel się:
Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1Nowoczesny projekt domu Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Pogodny 1
Cena projektu
3 200 PLN

Powierzchnia użytkowa:

145,50m2

Garaż:

+ 24,70 m2

Kotłownia:

+ 3,20 m2

Powierzchnia zabudowy:

153,20 m2

Min. wymiary działki:

21,38 x 21,01 m

Wysokość w kalenicy:

8,74 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

82,3 m2

Pogodny 1
1wiatrołap2,4 m2
2garderoba3,6 m2
3hol + schody11,5 m2
4łazienka3,8 m2
5pom. gospodarcze - kotłownia3,2 m2
6kuchnia13 m2
7salon + jadalnia35,2 m2
8pokój gościnny - gabinet12,8 m2
9garaż24,7 m2

Rzut poddasza

63,2 m2

1komunikacja6,5 m2(6,5 m2)
2sypialnia14,4 m2(16,9 m2)
3garderoba5,1 m2(6,6 m2)
4łazienka7,8 m2(10,2 m2)
5pralnia - suszarnia3,5 m2(5,5 m2)
6pokój 113 m2(17 m2)
7pokój 212,9 m2(16,8 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

173,40 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

153,20 m2

Min. szerokość działki:

21,38 m

Min. długość działki:

21,01 m

Wysokość w kalenicy:

8,74 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

182,00 m2

Kubatura:

773,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, laminat HPL
laminat HPL wykorzystany jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt niewielkiego domu o tradycyjnym rodowodzie, ale w nowoczesnej oprawie. Posiada otwartą przestrzeń dzienną łączącą poszczególne strefy funkcjonalne. Projekt jest przeznaczony dla osób poszukujących w domu prostoty i tradycji, ale nie pozbawionej wyrazistego indywidualnego charakteru.

Zalety projektu:
  • ciekawa forma zewnętrzna łącząca tradycyjną, przekrytą dachem dwuspadowym, część mieszkalną z parterowym garażem o nowoczesnym wizerunku
  • optymalne wymiary zewnętrzne
  • wygodny program funkcjonalny i rozsądna powierzchnia użytkowa
  • na parterze: przejściowa garderoba z garażu do wiatrołapu / współczesne zintegrowane wnętrze części dziennej łączącej hol, salon jadalnię i kuchnię / duża kuchnia z wyspą / pokój gościnny lub gabinet
  • na poddaszu: prywatna strefa masterbedroom z łazienką, garderobą i wyjściem na taras położony na dachu garażu / dwie duże sypialnie dzieci z szafami wnękowymi / oddzielne pomieszczenie pralni-suszarni


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Podobne

Projekt domu - Wygodny 1
Wygodny 1135,40 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Nowoczesny 2
Nowoczesny 2173,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 3A
Prosty 3A141,10 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

M
Witam, jak jest rozwiązane oświetlenie bramy garażowej, czy jest to jakiś gotowy system czy standardowa bonia z listwą led? Jeśli system to proszę o namiary.
Pozdrawiam Marcin
D
Jest to led w zewnętrznej oprawie wodoszczelnej. Nie proponowaliśmy konkretnego systemu. Na dzień dzisiejszy jest wiele firm oferujących tego rodzaju oświetlenie.
Dodano: 2019-09-23
I
Witam. Czy mają Państwo informacje czy i o ile będzie droższa wersja z dachem bezokapowym ?
D
Wersja z dachem bezokapowym będzie nieco tańsza ze względu na brak podbitki dachowej, mniejszą ilość drewna koniecznego do wykonania więźby oraz mniejszą ilość dachówek.
Dodano: 2017-10-07
I
Witam, mam pytanie o projekt wnętrza - czy można dostać namiary na firmę, która jest autorem tego projektu ?
D
My jesteśmy autorami większości aranżacji wnętrz zamieszczonych na stronie, ale przygotowujemy je jedynie na potrzeby publikacji projektu.
Dodano: 2017-10-07
W
Witam serdecznie, Czy są Państwo w stanie określić jaka będzie powierzchnia zabudowy po zmianie garażu na dwustanowiskowy?
D
162 m2
Dodano: 2015-09-26
M

Witam. Czy ktoś zrobił może rekuperacje w Pogodnym?? Pozdrawiam
k
Jeszcze jedno pytanie, czy szykuje się Pogodny 2? (nazwa pogodny 1 by na to wskazywała ;) jeśli tak to na kiedy i jakie zmiany będą w projekcie?
D
Obecnie nie planujemy kolejnej wersji, zazwyczaj każdy premierowy projekt otrzymuje nr 1 ponieważ nigdy nie wiadomo czy powstaną kolejne warianty.
Dodano: 2015-01-29
k
Witam serdecznie, mam pytanie do Państwa odnośnie kominka. Czy można go umieścić w innym miejscu? Chodzi mi o to aby ściana przewidziana na tv była wolna od kominka gdyż byłby za blisko sprzętu grającego, na który potrzebujemy ok 3,5 - 4m szerokości. Chciałabym również wygospodarować miejsce na płyty. Dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
D
Kominek można np. przesunąć w stronę środka pomieszczenia w narożnik gabinetu otwierając go na salon i hol. Zakładając że komin będzie umieszczony w gabinecie i odejmując 80 cm na kominek powinno zostać ok. 370 cm na zabudowę.
Dodano: 2015-01-29
K

Witam,zamierzam kupić panstwa projekt,ponieważ dom jest jest idealny,bardzo funkcjonalny i nowoczesny.Chcialabym jednak wykonać dach bez okapów.Czy planujecie taką wersję.Mam jedyne zastrzezenie do rynny znajdującej się w narozniku frontowej elewacji,nie wyobrazam sobie rynny z łańcuchem,czy istnieje możliwość zmiany tego mankamentu ,w jaki sposób mozna tego dokonać.Pozdrawiam.
D
Pierwotnie zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem wersji bezokapowej, ale uznaliśmy, że można to wykonać bez problemu na etapie adaptacji. W kwestii łańcucha to oczywiście można go zastąpić tradycyjna rynną mocowaną do fragmentu ściany przy oknie wiatrołapu.
Dodano: 2014-10-17
P

Witam, Uprzejmie proszę o informację, jak rozwiązać odprowadzanie spalin w przypadku, gdy wybiera się piec na pellet i przenosi kotłownię w wydzieloną część garażu? Czy to prawda, że komin dla poprawnego funkcjonowania powinien wystawać powyżej wysokości kalenicy?
D
Komin nie zawsze musi wystawać powyżej kalenicy, to zależy od jego lokalizacji względem formy budynku. Zazwyczaj komin musi mieć minimalną wysokość od podłączenia przy kotle do wylotu (powyżej 4m) oraz spełnić wymogi normy względem odległości od połaci dachowej oraz ewentualnych innych elementów budynku.
Dodano: 2014-10-08
M
Witam
Czy ktoś już zbudował i wykończył Pogodnego?? Ja jestem na etapie tynków i elewacji . Jak na razie super chodź taras nad garażem jest ciężkim wyzwaniem.
Pozdrawiam
M

Szanowni Państwo, czy w projekcie Pogodny 1 można w elewacji frontowej zrobić okno kuchenne w taki sposób, żeby pod oknem stały w kuchni szafki? I jeszcze jedno pytanie: działka, na której będę budować dom ma bardzo duży ogród, dlatego sądzę, że taras jest zbędny- czy pozbycie się tarasu jest możliwe i jaki ma to wpływ na koszty budowy?
D
Okno kuchenne można bez problemu podnieść i wykonać pod nim ciąg roboczy. W kwestii tarasu rozumiemy, że ma Pani na myśli taras na dachu garażu, oczywiście nie ma przymusu jego wykonywania. Oszczędność z tego tytułu to kilkanaście tysięcy złotych - koszt deku z drewna egzotycznego oraz balustrady.
Dodano: 2014-04-27
A

Witam, Czy jest możliwość wykonania odbicia lustrzanego samego poddasza tak aby sypialnia z garderoba i taras na garazu był od strony ogrodowej a dwa pokoje od strony wejsciowej ?
D
Taka zmiana jest możliwa.
Dodano: 2014-04-17
D

my ruszamy z budowa od wiosny.fundamenty juz wylane:))) wersja lustrzana .project idealny dla naszej 4 osobowej family:)))
D

Witam, bardzo fajny projekt... Chcialbym z niego skorzystac ale mam pytanie czy maja Panstwo pomysl jak zorganizowac ogrod z boku domu a nie za nim? Tak jest usytuowana dzialka ktora planuje kupic wzgledem stron swiata :)
D
Proponujemy zmianę układu aneksu wypoczynkowego polegającą na zmniejszeniu otworu okiennego na ścianie szczytowej z jednoczesnym powiększeniem okien na elewacji bocznej. Zabudowa rtv zostanie przeniesiona w miejsce dawnego wyjścia na taras, a narożna kanapa powinna być usytuowana w lustrzanym odbiciu obecnego układu ukierunkowana jednocześnie na zabudowę rtv i nowe wyjście na taras zlokalizowany z boku budynku.
Dodano: 2013-12-24
e

witam, czy jest mozliwosc wybudowania tego domu w technologii dachu bez okapów?
D
Oczywiście, sugerujemy jedynie dla uzyskania lepszych proporcji formy zmianę kąta nachylenia dachu na 42 stopnie.
Dodano: 2013-10-19
M
Mam pytanie czy mając możliwość ogrzewania budynku gazem ziemnym jest możliwość przestawienia pieca do garażu? a pomieszczenie kotłowni można byłby wygospodarować na spiżarnię? (miejsce koło kuchni byłoby idealne)
D
Zapisy w warunkach technicznych jednoznacznie wykluczają możliwość lokowania pieca w garażu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z wnęki garażowej wydzielić oddzielne pomieszczenie kotłowni.
Dodano: 2013-08-06
A
Mam pytanie czy jest mozliwosc kupienia Tego projekty z mala zmiana , co mam na mysli to zlikwidowanie garazu ,projekt bylby idealny dla mnie przy jesli mozna to tak okreslic to odcieciu zaraz obok drzwi bocznych.
D
Taką zmianę można wykonać bez problemu na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Jest to chyba jedna z najprostszych modyfikacji polegająca jedynie na wykreśleniu garażu z istniejącej dokumentacji. Adaptacja projektu jest procedurą obowiązkową dlatego najwygodniej jest tego typu korekty nanosić w trakcie jej przeprowadzania.
Dodano: 2013-07-18
M
Witam, czy ktoś już zakupił ten projekt i buduje wg. niego?
M
Pytanie 1.
Czy w projekcie uwzględniono możliwość wylania betonowych skosów zamiast stropu lekkiego (innej możliwości z doświadczenia nie chcę dopuszczać).
Pytanie 2.
Mam działkę szerokości 25 na 50 m czy zmieszczę na niej garaż dwustanowiskowy?
D
1. Taka zmiana wymaga ponownego przeliczenia konstrukcji budynku i wykonania projektu wykonawczego wylewanego stropodachu. Tego typu zmianę może wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
2. Tak, minimalna szerokość działki do garażu dwustanowiskowego to ok. 24,5 m.
Dodano: 2012-12-17
M
Szanowni Państwo!!! Czy są planowane inne wersje Pogodnego na działkę o szerokości 21 m lub czy ewentualnie jest możliwość zmian architektonicznych aby dostosować ten projekt do wymiarów działki 21x40 m?
D
Można dostosować ten dom na działkę o szerokości 21 m zwężając go jedynie o 38 cm na bryle garażowej.
Dodano: 2012-12-14
A
Już się wczytałam, wszystko jasne ;)
A
Witam i dziękuję za uruchomienie kalkulatora energetycznego dla tego projektu. Zaskoczyła mnie jednak wartość zapotrzebowania na energię... Może niepotrzebnie sugerowałam się wyliczeniami innych projektów, ale liczyłam na wartość oscylującą w granicach EP = 80 - 90, tak jak to ma miejsce przy projekcie Prosty 3. Skąd aż taka różnica? (zwłaszcza, że projekt przewiduje grubsze ocieplenie - 18 cm?)
A
Witam serdecznie,
gratuluję tak świetnie pomyślanego projektu :) Zauważyłam, że kalkulator energetyczny jest w przygotowaniu, czy wiadomo kiedy się pojawi?
Sądzimy, że w naszym przypadku najlepszą formą ogrzewania byłaby pompa ciepła, czy kotłownia zaproponowana w tym projekcie była by wystarczająca pod taką instalację, czy raczej warto rozważyć ulokowanie jej gdzieś indziej (np. garaż) lub powiększenie?
D
Dziękujemy za pozytywną opinię. Kalkulator energetyczny pojawi się w ciągu 2-3 dni. Pomieszczenie kotłowni w tym projekcie jest w zupełności wystarczające do umieszczenia pompy ciepła, w przypadku wyboru tego typu instalacji nie ma konieczności przeniesienia kotłowni do garażu. Gdyby zdecydowali się Państwo na wybór pieca na paliwo stałe to zmiana lokalizacji kotłowni będzie konieczna.
Dodano: 2012-10-04
B
Witam, jesteśmy na etapie robienia elewacji dla Praktycznego 4 i chcielibyśmy położyć takie płytki elewacyjne jak w Pogodnym. Czy można prosić o podanie firmy z której pochodzą te szare płyty elewacyjne?
Dziękuję!
P
Czy można w tym projekcie zrobić wyjście na taras z boku budynku ( aktualnie jest za budynkiem ) ???
O
witamy
chcielibyśmy zapytać czy mozliwe jest połączenie na parterze salonu z gabinetem (pokojem gościnnym)? Projekt podoba nam się nawet bardzo ale salon ok 22 m2 bo taka jest jego wielkość rzeczywista jest trudny do przyjęcia (proszę nie tłumaczyć że to wielkość optymalna, uzytkowo wygodna itd) Zdajemy sobie oczywiście sprawę że układ pomieszczeń otwartych bedzie sprawiał wrażenie większych ale tak czy owak uzytkowo salon ogranicza się do kostki o rozm. 4,85 x 4,50. Likwidacja dodatkowego pokoju (dla nas zbędnego)jeśli jest mozliwa da nam komfort wzięcia pod uwage tego projektu jako mozliwego do realizacji.
z góry dziękujemy za odpowiedź, pozdrawiamy Olga i Mariusz
D
Oczywiście taka zmiana jest jak najbardziej możliwa i jeśli dodatkowy pokój na parterze nie jest Państwu potrzebny nie widzę przeszkód do przeprowadzenia takiej zmiany. Założona wielkość obecnego salonu jest do przyjęcia pod warunkiem zachowania otwartej przestrzeni. W przypadku tego projektu trudno tutaj mówić o podziałach funkcjonalnych bo salon jadalnia i kuchnia tworzą jedną otwartą przestrzeń dzienną. Wracając do pytania o konkretne wymiary to 4,85 x 4,5 m - w domu o średniej powierzchni użytkowej taki rozmiar będzie w zupełności wystarczający pod warunkiem , że w tą przestrzeń nie włączamy innych funkcji poza wypoczynkiem np. jadalni, piszę to z pełnym przekonaniem z perspektywy doświadczeń odwiedzin wielu zrealizowanych domów wg naszych projektów.
Dodano: 2012-09-05
M
Tak, dom w tle jest bardzo ciekawy i dołączam do grona osób zainteresowanych właśnie tym projektem :)
A
witam. znaczna większość Państwa projektów jest conajmniej nietuzinkowa, a mogę śmiało powiedzieć, że lepszych nie znalazłam. na pewno w przyszłości, mam nadzieje niedalekiej, jeden z tych projektów przeniosę do rzeczywistości. nie mniej jednak chciałabym spytać o projekt w tle; czy istniałaby jakakolwiek możliwość przełożenia tego na coś bardziej konkretnego?? pozdrawiam cały zespól.
D
Taj jak wspomnieliśmy poniżej, pracujemy nad czymś co zaspokoi gusta bardziej awangardowych odbiorców.
Dodano: 2012-06-14
A
Witam,

czy słup w salonie jest koniecznością? Fatalnie się prezentuje na tle całości...

Pozdrawiam
D
To subiektywna opinia. Według nas jego obecność nie ma wpływu na charakter wnętrza. Słup nie stoi w salonie tylko w holu, na granicy obu przestrzeni funkcjonalnych i jest konieczny ze względów konstrukcyjnych.
Dodano: 2012-04-18
K
Jest duże zainteresowanie domem w tle na wizualizacji ,może jednak zespół projektantów przedstawi go w swojej ofercie projektów gotowych,sama byłabym zainteresowana,ponieważ szukam domu nowoczesnego i nietuzinkowego,pozdrawiam.
D
Tak ja wspomnieliśmy poniżej, jest to nasz projekt koncepcyjny i ze względu na duże zainteresowanie postaramy się przygotować taką propozycję. Mamy jednak wątpliwości czy tego typu projekt nie będzie w większości przypadków kolidował z lokalnymi warunkami administracyjnymi tzn. warunkami zabudowy i planami zagospodarowania przestrzennego.
Dodano: 2012-04-11
P
Na pierwszej wizualizacji dom stojący w tle to dom w Państwa ofercie?
K
Po poszerzeniu garażu powierzchnia poddasza nie będzie większa,ponieważ stoi on z boku ,a nad nim jest taras, na rzucie jest to doskonale widoczne.
J
Bardzo fajny projekt. Proszę o wersję z garażem na dwa auta i powiększoną wówczas powierzchnią poddasza.
M
Kiedy można się spodziewać kosztorysu tego domu?
Czy bedzie wersja z podwójmym garażem?
p
Projekt podoba mi się lecz bardziej urzekł mnie dom obok na pierwszej wizualizacji.
P
projekt bardzo mi się podoba jednak wg mnie powinien posiadać garaż na dwa samochody a także zmieniony rozkład na poddaszu tak aby wyjście na taras było dostępne z sypialni a nie z łazienki
D
Obecny garaż można dostosować na dwa samochody w ramach adaptacji projektu. W kwestii układu wnętrza to Pana uwaga jest jak najbardziej słuszna i powtarza się w rozmowach z innymi osobami, taki układ był podyktowany głównie prostotą konstrukcji więźby dachowej, ale uznajemy, że zalety funkcjonalne mogą być ponad argumentami konstrukcyjnymi, dlatego zmienimy ten układ stosownie do sugestii naszych Klientów.
Dodano: 2012-03-25
P
Mnie także wydaję się, że bez okapów powyższy projekt zyska. Taki modernistyczny smaczek...
W
Podobnie jak przedmówca zwróciłem uwagę na sąsiedni dom na pierwszym zdj. wizualizacji. Oczywiście POGODNY jest nietuzinkowy i ma bardzo ciekawe, a zarazem słoneczne wnętrza- takie jakie lubię, ale jestem ciekaw, czy projekt "obok" będzie przedstawiony kiedyś na Państwa stronie, czy jest to raczej rodzaj "tła"?
D
Dom sąsiadujący z Pogodnym to projekt koncepcyjny naszego kolegi z zespołu, wydał nam się zbyt awangardowy do wprowadzenia na stronę... najwyraźniej się myliliśmy, jeśli nadal będzie wzbudzał takie zainteresowanie to z przyjemnością przygotujemy taki projekt.
Dodano: 2012-03-22
b
Ciekawy projekt,lecz bardziej anizeli on sam zaintrygowal mnie fragment domu po jego lewej stronie na zalaczonej wizualizacji..Jest szansa ,ze zaprezentujecie panstwo Panstwo projekt takiego wlasnie domu w najblizszej przyszlosci...?
K
Piękny projekt, czy jego autor planuje wersję dachu bez okapów,pozdrawiam.
D
To nie jest wykluczone, zobaczymy jakie będzie zainteresowanie taką wersją. Według nas forma bezokapowa jest zdecydowanie bardziej odpowiednia do tego projektu, dlatego jeśli zajdzie taka potrzeba przygotujemy taki wariant.
Dodano: 2012-03-21

Dodaj opinię

Rzut parteru

82,3 m2

Pogodny 1
1wiatrołap2,4 m2
2garderoba3,6 m2
3hol + schody11,5 m2
4łazienka3,8 m2
5pom. gospodarcze - kotłownia3,2 m2
6kuchnia13 m2
7salon + jadalnia35,2 m2
8pokój gościnny - gabinet12,8 m2
9garaż24,7 m2

Rzut poddasza

63,2 m2

1komunikacja6,5 m2(6,5 m2)
2sypialnia14,4 m2(16,9 m2)
3garderoba5,1 m2(6,6 m2)
4łazienka7,8 m2(10,2 m2)
5pralnia - suszarnia3,5 m2(5,5 m2)
6pokój 113 m2(17 m2)
7pokój 212,9 m2(16,8 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

173,40 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

153,20 m2

Min. szerokość działki:

21,38 m

Min. długość działki:

21,01 m

Wysokość w kalenicy:

8,74 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

182,00 m2

Kubatura:

773,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, laminat HPL
laminat HPL wykorzystany jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt niewielkiego domu o tradycyjnym rodowodzie, ale w nowoczesnej oprawie. Posiada otwartą przestrzeń dzienną łączącą poszczególne strefy funkcjonalne. Projekt jest przeznaczony dla osób poszukujących w domu prostoty i tradycji, ale nie pozbawionej wyrazistego indywidualnego charakteru.

Zalety projektu:
  • ciekawa forma zewnętrzna łącząca tradycyjną, przekrytą dachem dwuspadowym, część mieszkalną z parterowym garażem o nowoczesnym wizerunku
  • optymalne wymiary zewnętrzne
  • wygodny program funkcjonalny i rozsądna powierzchnia użytkowa
  • na parterze: przejściowa garderoba z garażu do wiatrołapu / współczesne zintegrowane wnętrze części dziennej łączącej hol, salon jadalnię i kuchnię / duża kuchnia z wyspą / pokój gościnny lub gabinet
  • na poddaszu: prywatna strefa masterbedroom z łazienką, garderobą i wyjściem na taras położony na dachu garażu / dwie duże sypialnie dzieci z szafami wnękowymi / oddzielne pomieszczenie pralni-suszarni


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

M
Witam, jak jest rozwiązane oświetlenie bramy garażowej, czy jest to jakiś gotowy system czy standardowa bonia z listwą led? Jeśli system to proszę o namiary.
Pozdrawiam Marcin
D
Jest to led w zewnętrznej oprawie wodoszczelnej. Nie proponowaliśmy konkretnego systemu. Na dzień dzisiejszy jest wiele firm oferujących tego rodzaju oświetlenie.
Dodano: 2019-09-23
I
Witam. Czy mają Państwo informacje czy i o ile będzie droższa wersja z dachem bezokapowym ?
D
Wersja z dachem bezokapowym będzie nieco tańsza ze względu na brak podbitki dachowej, mniejszą ilość drewna koniecznego do wykonania więźby oraz mniejszą ilość dachówek.
Dodano: 2017-10-07
I
Witam, mam pytanie o projekt wnętrza - czy można dostać namiary na firmę, która jest autorem tego projektu ?
D
My jesteśmy autorami większości aranżacji wnętrz zamieszczonych na stronie, ale przygotowujemy je jedynie na potrzeby publikacji projektu.
Dodano: 2017-10-07
W
Witam serdecznie, Czy są Państwo w stanie określić jaka będzie powierzchnia zabudowy po zmianie garażu na dwustanowiskowy?
D
162 m2
Dodano: 2015-09-26
M

Witam. Czy ktoś zrobił może rekuperacje w Pogodnym?? Pozdrawiam
k
Jeszcze jedno pytanie, czy szykuje się Pogodny 2? (nazwa pogodny 1 by na to wskazywała ;) jeśli tak to na kiedy i jakie zmiany będą w projekcie?
D
Obecnie nie planujemy kolejnej wersji, zazwyczaj każdy premierowy projekt otrzymuje nr 1 ponieważ nigdy nie wiadomo czy powstaną kolejne warianty.
Dodano: 2015-01-29
k
Witam serdecznie, mam pytanie do Państwa odnośnie kominka. Czy można go umieścić w innym miejscu? Chodzi mi o to aby ściana przewidziana na tv była wolna od kominka gdyż byłby za blisko sprzętu grającego, na który potrzebujemy ok 3,5 - 4m szerokości. Chciałabym również wygospodarować miejsce na płyty. Dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
D
Kominek można np. przesunąć w stronę środka pomieszczenia w narożnik gabinetu otwierając go na salon i hol. Zakładając że komin będzie umieszczony w gabinecie i odejmując 80 cm na kominek powinno zostać ok. 370 cm na zabudowę.
Dodano: 2015-01-29
K

Witam,zamierzam kupić panstwa projekt,ponieważ dom jest jest idealny,bardzo funkcjonalny i nowoczesny.Chcialabym jednak wykonać dach bez okapów.Czy planujecie taką wersję.Mam jedyne zastrzezenie do rynny znajdującej się w narozniku frontowej elewacji,nie wyobrazam sobie rynny z łańcuchem,czy istnieje możliwość zmiany tego mankamentu ,w jaki sposób mozna tego dokonać.Pozdrawiam.
D
Pierwotnie zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem wersji bezokapowej, ale uznaliśmy, że można to wykonać bez problemu na etapie adaptacji. W kwestii łańcucha to oczywiście można go zastąpić tradycyjna rynną mocowaną do fragmentu ściany przy oknie wiatrołapu.
Dodano: 2014-10-17
P

Witam, Uprzejmie proszę o informację, jak rozwiązać odprowadzanie spalin w przypadku, gdy wybiera się piec na pellet i przenosi kotłownię w wydzieloną część garażu? Czy to prawda, że komin dla poprawnego funkcjonowania powinien wystawać powyżej wysokości kalenicy?
D
Komin nie zawsze musi wystawać powyżej kalenicy, to zależy od jego lokalizacji względem formy budynku. Zazwyczaj komin musi mieć minimalną wysokość od podłączenia przy kotle do wylotu (powyżej 4m) oraz spełnić wymogi normy względem odległości od połaci dachowej oraz ewentualnych innych elementów budynku.
Dodano: 2014-10-08
M
Witam
Czy ktoś już zbudował i wykończył Pogodnego?? Ja jestem na etapie tynków i elewacji . Jak na razie super chodź taras nad garażem jest ciężkim wyzwaniem.
Pozdrawiam
M

Szanowni Państwo, czy w projekcie Pogodny 1 można w elewacji frontowej zrobić okno kuchenne w taki sposób, żeby pod oknem stały w kuchni szafki? I jeszcze jedno pytanie: działka, na której będę budować dom ma bardzo duży ogród, dlatego sądzę, że taras jest zbędny- czy pozbycie się tarasu jest możliwe i jaki ma to wpływ na koszty budowy?
D
Okno kuchenne można bez problemu podnieść i wykonać pod nim ciąg roboczy. W kwestii tarasu rozumiemy, że ma Pani na myśli taras na dachu garażu, oczywiście nie ma przymusu jego wykonywania. Oszczędność z tego tytułu to kilkanaście tysięcy złotych - koszt deku z drewna egzotycznego oraz balustrady.
Dodano: 2014-04-27
A

Witam, Czy jest możliwość wykonania odbicia lustrzanego samego poddasza tak aby sypialnia z garderoba i taras na garazu był od strony ogrodowej a dwa pokoje od strony wejsciowej ?
D
Taka zmiana jest możliwa.
Dodano: 2014-04-17
D

my ruszamy z budowa od wiosny.fundamenty juz wylane:))) wersja lustrzana .project idealny dla naszej 4 osobowej family:)))
D

Witam, bardzo fajny projekt... Chcialbym z niego skorzystac ale mam pytanie czy maja Panstwo pomysl jak zorganizowac ogrod z boku domu a nie za nim? Tak jest usytuowana dzialka ktora planuje kupic wzgledem stron swiata :)
D
Proponujemy zmianę układu aneksu wypoczynkowego polegającą na zmniejszeniu otworu okiennego na ścianie szczytowej z jednoczesnym powiększeniem okien na elewacji bocznej. Zabudowa rtv zostanie przeniesiona w miejsce dawnego wyjścia na taras, a narożna kanapa powinna być usytuowana w lustrzanym odbiciu obecnego układu ukierunkowana jednocześnie na zabudowę rtv i nowe wyjście na taras zlokalizowany z boku budynku.
Dodano: 2013-12-24
e

witam, czy jest mozliwosc wybudowania tego domu w technologii dachu bez okapów?
D
Oczywiście, sugerujemy jedynie dla uzyskania lepszych proporcji formy zmianę kąta nachylenia dachu na 42 stopnie.
Dodano: 2013-10-19
M
Mam pytanie czy mając możliwość ogrzewania budynku gazem ziemnym jest możliwość przestawienia pieca do garażu? a pomieszczenie kotłowni można byłby wygospodarować na spiżarnię? (miejsce koło kuchni byłoby idealne)
D
Zapisy w warunkach technicznych jednoznacznie wykluczają możliwość lokowania pieca w garażu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z wnęki garażowej wydzielić oddzielne pomieszczenie kotłowni.
Dodano: 2013-08-06
A
Mam pytanie czy jest mozliwosc kupienia Tego projekty z mala zmiana , co mam na mysli to zlikwidowanie garazu ,projekt bylby idealny dla mnie przy jesli mozna to tak okreslic to odcieciu zaraz obok drzwi bocznych.
D
Taką zmianę można wykonać bez problemu na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Jest to chyba jedna z najprostszych modyfikacji polegająca jedynie na wykreśleniu garażu z istniejącej dokumentacji. Adaptacja projektu jest procedurą obowiązkową dlatego najwygodniej jest tego typu korekty nanosić w trakcie jej przeprowadzania.
Dodano: 2013-07-18
M
Witam, czy ktoś już zakupił ten projekt i buduje wg. niego?
M
Pytanie 1.
Czy w projekcie uwzględniono możliwość wylania betonowych skosów zamiast stropu lekkiego (innej możliwości z doświadczenia nie chcę dopuszczać).
Pytanie 2.
Mam działkę szerokości 25 na 50 m czy zmieszczę na niej garaż dwustanowiskowy?
D
1. Taka zmiana wymaga ponownego przeliczenia konstrukcji budynku i wykonania projektu wykonawczego wylewanego stropodachu. Tego typu zmianę może wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
2. Tak, minimalna szerokość działki do garażu dwustanowiskowego to ok. 24,5 m.
Dodano: 2012-12-17
M
Szanowni Państwo!!! Czy są planowane inne wersje Pogodnego na działkę o szerokości 21 m lub czy ewentualnie jest możliwość zmian architektonicznych aby dostosować ten projekt do wymiarów działki 21x40 m?
D
Można dostosować ten dom na działkę o szerokości 21 m zwężając go jedynie o 38 cm na bryle garażowej.
Dodano: 2012-12-14
A
Już się wczytałam, wszystko jasne ;)
A
Witam i dziękuję za uruchomienie kalkulatora energetycznego dla tego projektu. Zaskoczyła mnie jednak wartość zapotrzebowania na energię... Może niepotrzebnie sugerowałam się wyliczeniami innych projektów, ale liczyłam na wartość oscylującą w granicach EP = 80 - 90, tak jak to ma miejsce przy projekcie Prosty 3. Skąd aż taka różnica? (zwłaszcza, że projekt przewiduje grubsze ocieplenie - 18 cm?)
A
Witam serdecznie,
gratuluję tak świetnie pomyślanego projektu :) Zauważyłam, że kalkulator energetyczny jest w przygotowaniu, czy wiadomo kiedy się pojawi?
Sądzimy, że w naszym przypadku najlepszą formą ogrzewania byłaby pompa ciepła, czy kotłownia zaproponowana w tym projekcie była by wystarczająca pod taką instalację, czy raczej warto rozważyć ulokowanie jej gdzieś indziej (np. garaż) lub powiększenie?
D
Dziękujemy za pozytywną opinię. Kalkulator energetyczny pojawi się w ciągu 2-3 dni. Pomieszczenie kotłowni w tym projekcie jest w zupełności wystarczające do umieszczenia pompy ciepła, w przypadku wyboru tego typu instalacji nie ma konieczności przeniesienia kotłowni do garażu. Gdyby zdecydowali się Państwo na wybór pieca na paliwo stałe to zmiana lokalizacji kotłowni będzie konieczna.
Dodano: 2012-10-04
B
Witam, jesteśmy na etapie robienia elewacji dla Praktycznego 4 i chcielibyśmy położyć takie płytki elewacyjne jak w Pogodnym. Czy można prosić o podanie firmy z której pochodzą te szare płyty elewacyjne?
Dziękuję!
P
Czy można w tym projekcie zrobić wyjście na taras z boku budynku ( aktualnie jest za budynkiem ) ???
O
witamy
chcielibyśmy zapytać czy mozliwe jest połączenie na parterze salonu z gabinetem (pokojem gościnnym)? Projekt podoba nam się nawet bardzo ale salon ok 22 m2 bo taka jest jego wielkość rzeczywista jest trudny do przyjęcia (proszę nie tłumaczyć że to wielkość optymalna, uzytkowo wygodna itd) Zdajemy sobie oczywiście sprawę że układ pomieszczeń otwartych bedzie sprawiał wrażenie większych ale tak czy owak uzytkowo salon ogranicza się do kostki o rozm. 4,85 x 4,50. Likwidacja dodatkowego pokoju (dla nas zbędnego)jeśli jest mozliwa da nam komfort wzięcia pod uwage tego projektu jako mozliwego do realizacji.
z góry dziękujemy za odpowiedź, pozdrawiamy Olga i Mariusz
D
Oczywiście taka zmiana jest jak najbardziej możliwa i jeśli dodatkowy pokój na parterze nie jest Państwu potrzebny nie widzę przeszkód do przeprowadzenia takiej zmiany. Założona wielkość obecnego salonu jest do przyjęcia pod warunkiem zachowania otwartej przestrzeni. W przypadku tego projektu trudno tutaj mówić o podziałach funkcjonalnych bo salon jadalnia i kuchnia tworzą jedną otwartą przestrzeń dzienną. Wracając do pytania o konkretne wymiary to 4,85 x 4,5 m - w domu o średniej powierzchni użytkowej taki rozmiar będzie w zupełności wystarczający pod warunkiem , że w tą przestrzeń nie włączamy innych funkcji poza wypoczynkiem np. jadalni, piszę to z pełnym przekonaniem z perspektywy doświadczeń odwiedzin wielu zrealizowanych domów wg naszych projektów.
Dodano: 2012-09-05
M
Tak, dom w tle jest bardzo ciekawy i dołączam do grona osób zainteresowanych właśnie tym projektem :)
A
witam. znaczna większość Państwa projektów jest conajmniej nietuzinkowa, a mogę śmiało powiedzieć, że lepszych nie znalazłam. na pewno w przyszłości, mam nadzieje niedalekiej, jeden z tych projektów przeniosę do rzeczywistości. nie mniej jednak chciałabym spytać o projekt w tle; czy istniałaby jakakolwiek możliwość przełożenia tego na coś bardziej konkretnego?? pozdrawiam cały zespól.
D
Taj jak wspomnieliśmy poniżej, pracujemy nad czymś co zaspokoi gusta bardziej awangardowych odbiorców.
Dodano: 2012-06-14
A
Witam,

czy słup w salonie jest koniecznością? Fatalnie się prezentuje na tle całości...

Pozdrawiam
D
To subiektywna opinia. Według nas jego obecność nie ma wpływu na charakter wnętrza. Słup nie stoi w salonie tylko w holu, na granicy obu przestrzeni funkcjonalnych i jest konieczny ze względów konstrukcyjnych.
Dodano: 2012-04-18
K
Jest duże zainteresowanie domem w tle na wizualizacji ,może jednak zespół projektantów przedstawi go w swojej ofercie projektów gotowych,sama byłabym zainteresowana,ponieważ szukam domu nowoczesnego i nietuzinkowego,pozdrawiam.
D
Tak ja wspomnieliśmy poniżej, jest to nasz projekt koncepcyjny i ze względu na duże zainteresowanie postaramy się przygotować taką propozycję. Mamy jednak wątpliwości czy tego typu projekt nie będzie w większości przypadków kolidował z lokalnymi warunkami administracyjnymi tzn. warunkami zabudowy i planami zagospodarowania przestrzennego.
Dodano: 2012-04-11
P
Na pierwszej wizualizacji dom stojący w tle to dom w Państwa ofercie?
K
Po poszerzeniu garażu powierzchnia poddasza nie będzie większa,ponieważ stoi on z boku ,a nad nim jest taras, na rzucie jest to doskonale widoczne.
J
Bardzo fajny projekt. Proszę o wersję z garażem na dwa auta i powiększoną wówczas powierzchnią poddasza.
M
Kiedy można się spodziewać kosztorysu tego domu?
Czy bedzie wersja z podwójmym garażem?
p
Projekt podoba mi się lecz bardziej urzekł mnie dom obok na pierwszej wizualizacji.
P
projekt bardzo mi się podoba jednak wg mnie powinien posiadać garaż na dwa samochody a także zmieniony rozkład na poddaszu tak aby wyjście na taras było dostępne z sypialni a nie z łazienki
D
Obecny garaż można dostosować na dwa samochody w ramach adaptacji projektu. W kwestii układu wnętrza to Pana uwaga jest jak najbardziej słuszna i powtarza się w rozmowach z innymi osobami, taki układ był podyktowany głównie prostotą konstrukcji więźby dachowej, ale uznajemy, że zalety funkcjonalne mogą być ponad argumentami konstrukcyjnymi, dlatego zmienimy ten układ stosownie do sugestii naszych Klientów.
Dodano: 2012-03-25
P
Mnie także wydaję się, że bez okapów powyższy projekt zyska. Taki modernistyczny smaczek...
W
Podobnie jak przedmówca zwróciłem uwagę na sąsiedni dom na pierwszym zdj. wizualizacji. Oczywiście POGODNY jest nietuzinkowy i ma bardzo ciekawe, a zarazem słoneczne wnętrza- takie jakie lubię, ale jestem ciekaw, czy projekt "obok" będzie przedstawiony kiedyś na Państwa stronie, czy jest to raczej rodzaj "tła"?
D
Dom sąsiadujący z Pogodnym to projekt koncepcyjny naszego kolegi z zespołu, wydał nam się zbyt awangardowy do wprowadzenia na stronę... najwyraźniej się myliliśmy, jeśli nadal będzie wzbudzał takie zainteresowanie to z przyjemnością przygotujemy taki projekt.
Dodano: 2012-03-22
b
Ciekawy projekt,lecz bardziej anizeli on sam zaintrygowal mnie fragment domu po jego lewej stronie na zalaczonej wizualizacji..Jest szansa ,ze zaprezentujecie panstwo Panstwo projekt takiego wlasnie domu w najblizszej przyszlosci...?
K
Piękny projekt, czy jego autor planuje wersję dachu bez okapów,pozdrawiam.
D
To nie jest wykluczone, zobaczymy jakie będzie zainteresowanie taką wersją. Według nas forma bezokapowa jest zdecydowanie bardziej odpowiednia do tego projektu, dlatego jeśli zajdzie taka potrzeba przygotujemy taki wariant.
Dodano: 2012-03-21

Dodaj opinię

Podobne

Projekt domu - Wygodny 1
Wygodny 1135,40 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Nowoczesny 2
Nowoczesny 2173,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 3A
Prosty 3A141,10 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.