Znajdź projekt

Projekty
Podziel się:
Promocja - 760 PLN
Oferta ważna do: 2020-04-19
Nowoczesny projekt domu Stylowy 2Nowoczesny projekt domu Stylowy 2Nowoczesny projekt domu Stylowy 2Nowoczesny projekt domu Stylowy 2Nowoczesny projekt domu Stylowy 2Nowoczesny projekt domu Stylowy 2Nowoczesny projekt domu Stylowy 2
Stylowy 2
Stylowy 2
Stylowy 2
Stylowy 2
Stylowy 2
Stylowy 2
Stylowy 2
Cena promocyjna
3 040 PLN
Stara cena: 3800.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

178,10m2

Garaż:

+ 32,50 m2

Kotłownia:

+ 8,40 m2

Powierzchnia zabudowy:

173,10 m2

Min. wymiary działki:

23,48 x 23,68 m

Wysokość w kalenicy:

8,53 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

94,6 m2

Stylowy 2
1wiatrołap3,8 m2
2hol + schody17,2 m2
3garderoba6,9 m2
4pokój gościnny - gabinet11,1 m2
5łazienka3,7 m2
6kuchnia8,9 m2
7jadalnia8,4 m2
8salon34,6 m2
9pom. gospodarcze - kotłownia8,4 m2
10garaż32,5 m2

Rzut poddasza

83,5 m2

1komunikacja13,1 m2(14,3 m2)
2antresola9,2 m2(9,7 m2)
3pokój 113,4 m2(18,1 m2)
4łazienka4,9 m2(8,2 m2)
5pokój 216,5 m2(26,4 m2)
6łazienka5,8 m2(7,8 m2)
7garderoba7,3 m2(8,3 m2)
8sypialnia13,3 m2(20,1 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

219,00 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

173,10 m2

Min. szerokość działki:

23,48 m

Min. długość działki:

23,68 m

Wysokość w kalenicy:

8,53 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

312,00 m2

Kubatura:

900,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu o tradycyjnej i stylowej formie. Jest to największa i najpopularniejsza wersja z całej rodziny projektowej. To co przekonuje inwestorów do tego wariantu to przede wszystkim najbogatszy program funkcjonalny uwzględniający dwustanowiskowy garaż i maksymalnie wykorzystujący przestrzeń na poddaszu. Klienci doceniają również ponadczasowość wyglądu podkreśloną szlachetnymi materiałami wykończeniowymi.

Zalety projektu:

  • pełny program funkcjonalny z garażem dwustanowiskowym
  • nowocześnie zaaranżowane wnętrze z pustką nad jadalnią
  • odrębna strefa masterbedroom na poddaszu
  • stylowa i ponadczasowa prezencja z nowoczesnymi akcentami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

I
Witam
Czy ktoś z osób mieszkających w stylowym może podać cenę za okno w jadalni/salonie

pozdrawiam
D
Pani Izo sugerujemy dołączyć do facebook-owej grupy "Domy z wizją budowy i realizacje", która skupia wielu inwestorów realizujących nasze projekty. Tam najszybciej uzyska Pani informację. Można również wycenić stolarkę lub jej poszczególne elementy u naszego partnera poprzez formularz w zakładce kosztorys.
Dodano: 2017-07-20
M
Witam, czy istnieje możliwość poszerzenia garażu np. o metr do przodu i dwa do tyłu by za garażem tam gdzie są okna na całej długości stworzyć pomieszczenie gospodarcze oddzielone od części garażowej? Wtedy z boku garażu trzeba dołożyć dodatkowe okna bo istniejace okna stanowiłyby doświetlenie pomieszczenia gospodarczego. Taka zmiana powiększy pokoje nad garażem co uważam za plus tylko zaburzy proporcje dachu nad garażem. Można to jakoś rozwiązać bez szkody dla bryły budynku i bez budowania oddzielnych budynków gospodarczych? Zwracam uwagę, że wydłużenie garażu raczej nie wchodzi w grę bo cześć garażowa będzie wtedy zbyt długa i nie będzie to dobrze wyglądać.
D
P. Marcinie nie da się wykonać takiej zmiany bez rewolucji w konstrukcji budynku i układzie funkcjonalnym. Jak Pan zauważył poszerzenie garażu wpływa na geometrię dachową, a ta z kolei ma wpływ na obrys całego parteru. Resumując odradzamy taką modyfikację.
Dodano: 2016-11-22
A
Witam, czy ktoś buduje ten dom w okolicach Warszawy i byłaby możliwość obejrzenia? Zastanawiamy się nad kupnem projektu, a chcielibyśmy najpierw zobaczyć dom "na żywo". Bardzo proszę o kontakt
S
Witam. Jesteśmy na etapie urządzania Stylowego 3. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie projektu proszę o kontakt mailowy lub tel 664 011 794. Przy okazji zdjęcie ze stylowego. Pozdrawiam!!!
http://woobox.com/submks/gallery/EiBEw2MWRLg
T

Piotr, dziękuję za informacje. Stylowy 2 już zaakceptowany, teraz tylko poszukiwania porad "praktyków-użytkowników". Jeżeli mogę prosić o maila prv będę wdzięczny. Pozdrawiam TM
P

Tomasz : Mieszkamy w takim domu od 1,5 roku. ad1 . Cały parter jest ogrzewany za pomocą ogrzewania podłogowego. ad.2 hałas przestaje przeszkadzać jak do końca urządzisz mieszkanie i będzie coś na ścianach , regały szafy obrazy, firanki lub inne żaluzje w oknach i inne takie :-) u nas jest hałas tylko jak dzieci się bawią i biegają po całym dom a nasila się jak odwiedzą nas znajomi ze swoim dzieciakami a akurat jest zimno i nie mogą się bawić na zewnątrz, ad3. kocioł gazowy plus kominek. rachunek za gaz 3500 do 4000 zł za rok plus 4 m3 drewna do kominka ale to bardziej dla przyjemności choć efekt cieplny też jest znaczny, w tej cenie jest ogrzewanie domu i wody . W domu mieszkają 2 osoby dorosłe plus 2 dzieci, ad4. przeszklenia w niczym nie przeszkadzają tylko pomagają. Wysoki okap powoduje, że latem okna są w cieniu i szyby się nie nagrzewają, jesienią i zimą światło pada pod innym kątem i ogrzewa parter,
T

Witam, Bogdan, po ponad rocznym zamieszkiwaniu zakładam, że już pierwszymi opiniami możesz się podzielić :) 1. jakie ogrzewanie przyjąłeś w części z antresolą? 2. jak przedstawia się sprawa "hałasu" w domu z antresolą, niby antresola jest tylko nad jadalnią, czy mocno niesie pogłos na górę? 3. jaki rodzaj ogrzewania zastosowałeś? możesz określić szacunkowy koszt ogrzania domu? jest trochę przeszkleń 4. czy w okresie letnim duże przeszklenia nie powodują nadmiernego nagrzewania się domu? Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź :)))))))) Jestem na etapie poszukiwań projektu więc prośba o wyrozumiałość :) Pozdrawiam Tomasz M.
B

Witam, Mieszkamy od roku. Projekt i domek idealny, polecamy. Zmieniliśmy trochę górę , lokalizację łazienki sąsiadującą z pokojem przenieśliśmy ją nad garaż, a drugą przy garderobie powiększyliśmy o garaż. Wszystko wyszło super i jest bardzo praktycznie. Jeden z pokojów się znacząco powiększył, a druga łazienka powiększyła się w naszym przypadku o pralnie. Jedyny mankament to duży koszt żaluzji zewnętrznych. Chcieliśmy również zastosować żaluzje podobnie jak w wizualizacjach żaluzje wewnętrzne. Dół okien wyszedł idealnie i jest bardzo klasowo, lecz góra sypialnia małżeńska bardzo specyficzne okno i nie można wykonać żaluzji wewnętrznej. Zrobiłem przegląd firm z całej Polski w tym temacie. Służę poradą i jeszcze raz polecamy ten projekt, bo jest naprawdę super pod każdym względem.
A
Witam,

Czy ten projekt można zbudować w metodzie szkieletowej?
P
Witam,
W realizacji nr 2 Stylowego wspomniane jest o podniesieniu ścianki kolankowej. Moje pytanie o jaką wysokość została wydłużona wspomniana ścianka w tej realizacji? Jakie będzie miało to przełożenie na kąt dachu oraz wysokość domu? A także jaki obszar w stronę ścian zewnętrznych przesunie się obrys wysokości równy 1,9? Z góry dziękuje za odpowiedź
D
Nie pamiętamy dokładnie o ile inwestor podniósł ściankę kolankową, ale patrząc na niewielkie zmiany proporcji budynku można przyjąć, że było to dołożenie dwóch warstw cegły pełnej pod wieńcem czyli ok. 13-14 cm. Taki zabieg nie miał wpływu na zmianę kąta nachylenia połaci ponieważ w tym przypadku podniesiony został cały dach. Podnosząc go o taką wysokość zyskuje się nieznacznie na pow. użytkowej, a linia wysokości 1,9 m przesuwa się o ok. 10 cm na zewnątrz budynku.
Dodano: 2014-09-10
g
Witam .Bardzo podoba mi się projekt ,tylko jak dla mnie kuchnia jest zdecydowanie za mała.moim marzeniem jest podwójna lodówka z kostkarką a nie widzę dla niej miejsca .Czy jest możliwość ją powiększyć?Dodam ,że chcemy podpiwniczyć i powiększyć garaż,więc pomieszczenie gospodarcze nie jest mi potrzebne,chciałabym by na dole został pokój i łazienka dla gości.Z góry dziękuję za odpowiedż
D
Większość lodówek typu side by side ma ok. 90 cm szerokości i zmieści się bez problemu w oryginalnym układzie kuchni. Wykonując piwnicę i przenosząc tam kotłownię można powiększyć kuchnię kosztem obecnej łazienki, którą można przenieść w miejsce obecnego pom. gospodarczego. Taka zmiana pogłębi kuchnie, ale nie zmieni jej szerokości.
Dodano: 2014-06-03
A

Witam, mam pytanie czy buduje/budował ktoś ten projekt w okolicach Krakowa/Tarnowa/Mielca ?
B

Witam, czy buduję ktoś ten dom na Podkarpaciu? Mieszkam w okolicach Krosna, Sanoka i chętnie obejrzałabym go na żywo :) dodam, że zaczynam budowę w maju tylko, że ja buduję Stylowy 3.
J

Mieszkamy w Stylku 2 już prawie dwa lata.Projekt jest super a cały dom bardzo funkcjonalny.Na parterze jedyną zmianą było wydłużenie do podłogi okna w łazience.Na piętrze za łazienką rodziców zmieściła się sauna a pokój nad garażem - długi i najmniej ustawny - na swoim końcu ma dużą garderobe.wszystkie pokoje są duże a "strefa dla rodziców" idealna.andresola i przestrzeń nad jadalnią to cały urok tego projektu.W całym domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe oraz rekuperację.
A

Witam. Jesteśmy z mężem wręcz zauroczeni owym projektem. Jednak mamy pytanie dotyczące zagospodarowania poddasza. Czy dałoby radę jakoś zagospodarować na poddaszu 4 sypialnie? nie tracąc przy tym pomieszczenia na antresoli? Dolny pokój ma być przeznaczony na biuro
D
To jest możliwe, ale wyłącznie pod warunkiem rezygnacji z garderoby i łazienki przy sypialni rodziców. Uzyskana przestrzeń oraz część wyodrębniona z pokoju nad garażem stanowiłyby czwartą sypialnię. Nowa ogólnodostępna łazienka wydzielona z sypialni nad gabinetem byłaby ulokowana za ścianą antresoli, natomiast łazienka nad wiatrołapem powiększyłaby zmniejszoną sypialnię frontową.
Dodano: 2013-11-02
j

Projekt jest naprawdę fajny ale czy istnieje możliwość przeniesienia wc na parterze bliżej ciągu komunikacyjnego poprzez rezygnację z małego korytarzyka. Myślałam aby wejście do pokoju i wc było z holu. W miejscu powstałej po przesunięciu wc przestrzeni wydłużyć ciąg kuchenny - powstałaby wtedy taka "łamana" kuchnia. A może istnieje możliwość wydzielenia wc z części kotłowni.
D
Można wykonać modyfikację tego typu polegająca na powiększeniu kuchni, można również zastanowić się nad ulokowaniem w powstałym miejscu niewielkiej spiżarni. Wc można wyodrębnić z kotłowni, ale pod warunkiem że źródłem ogrzewania będzie kocioł gazowy lub pompa cierpła ponieważ kotły na paliwo stałe wymagają znacznie większej przestrzeni.
Dodano: 2013-11-01
K
Witam, bardzo fajny projekt, mam pytanie czy kominek mógłby być zlokalizowany w innym miejscu, nie tak blisko telewizora?
D
Kominek można przenieść na tylna ścianę pomieszczenia dzielącą salon od kotłowni dodając kanał spalinowy do istniejącego komina.
Dodano: 2013-07-02
M
Witam, w wizualizacji oraz projekcie zaproponowane są żaluzje zewnętrzne, które dopełniają charakter tego domu. Czy mogę prosić o podanie namiarów na firmę realizującą takie żaluzje na wymiar (najlepiej z terenu wielkopolski) ponieważ zależy mi na wykończeniu elewacji tego domu zgodnie z Państwa propozycją.
D
Witam, jestem na etapie wykańczania tego domku. W wizualizacjach proponujecie Państwo przepiękne schody- czy macie jakieś namiary na firmę,która wykona dokładnie takie same?
K
Witam, projekt " Stylowy" jest bardzo interesujący. Nic bym w nim nie zmieniła. W fotorelacji brakuje mi jednak zdjęć pokoi na piętrze: 13,4 m2 i 16,5 m2. Nie ma ich również w realizacjach projektu. Czy można prosić o zdjęcia z przykładowej aranżacji tych pomieszczeń? Z góry dziękuję :-)
D
Niestety nie mamy zdjęć z tych pokoi ponieważ inwestorzy, którzy udostępnili nam swoje domy do sesji dokonali zmiany w układzie funkcjonalnym poddasza i pomieszczenia te zmieniły swoje przeznaczenie. Jako projektanci tego domu możemy jednak zapewnić, że oba te pokoje są na tyle duże i przestronne, że nie będzie żadnego problemu z ich aranżacją.
Dodano: 2013-01-18
D
Interesuje mnie czy możliwe jest wydłużenie kuchni oraz części jadalnej o jakieś 1,5 m?
Oraz czy na piętrze, pomieszczenia nad garażem mogą zostać wydłużone o niewykorzystaną część poprzez zamian ściany poddasza, od tej właśnie strony, na "prostą" ? ( nie bardzo wiem jak to nazwać, mam nadzieje, że Państwo zrozumieją o co mi chodzi) co dało by również możliwość założenia okna niedachowego.
D
Obie zmiany są możliwe do wprowadzenia. Wydłużenie budynku odbywa się poprzez przesunięcie do przodu frontowej części domu o taką wartość, która umożliwia zachowanie oryginalnej geometrii dachowej. Dodatkową zaletą takiej modyfikacji jest powstanie niewielkiej spiżarni w okolicach kuchni oraz dodatkowego pomieszczenia gospodarczego w sąsiedztwie garderoby i kotłowni. Zmiana nad garażem dotyczy wprowadzenia w miejsce bocznej połaci ściany szczytowej i jest to możliwe do zrobienia. Przy takiej koreckie sugerowane jest w dachu wykonanie naczółka analogiczne jak na elewacji frontowej. Niestety taka modyfikacja nieco zaburza proporcje budynku, dlatego sugerujemy raczej pozostawienie bocznej połaci i usytuowanie na niej trójkątnej lukarny - takiej samej jak w aneksie biurowym na antresoli.
Dodano: 2013-01-08
M
podoba się nam ten domek jednak mamy kilka pytań o adaptację:
Parter
• czy dom można poszerzyć o jakieś 2m, chodzi nam o powiększenie prawej części domu (kuchnia, jadalnia, pokój)
• czy można zabudować tarast tak aby bryła domu nie miała tego wcięcia, a w tym miejscu znalazła się jadalnia
• czy garaż można wydłużyć i w miejscu wydłużenia przenieść kotłownię? tym samym zwiększając na piętrze miejsce nad garażem.
• czy na miejscu kotłowni można zrobić klatkę schodową i schody
Piętro
• czy w miejscu zabudowanego tarasu może powstać taras na piętrze z wyjściem z master sypialni. taras zadaszony.
D
Teoretycznie takie zmiany są możliwe, ale stanowczo odradzamy. Zakres proponowanych modyfikacji jest zbyt szeroki i za bardzo ingerujący zarówno w konstrukcję budynku jak i jego układ funkcjonalny. W praktyce taka ilość zmian doprowadziłaby do powstania zupełnie innego budynku nie mającego wiele wspólnego z pierwowzorem.
Dodano: 2012-11-12
M
Bardzo ładny jest ten projekt, wręcz idealny. Wspaniale "oddzielony" jest pokój dzienny od kuchni z jadalnią, dzięki czemu jest przestronniej.
Jednak zastanawia mnie wysokość pomieszczeń na poddaszu... Czy od podlogi do sufitu jest mniej jak 2 metry?
Zastanawia mnie także, czy istnieje możliwość przeniesienia kotłowni pod garaż (dzięki czemu uzyska się także przestrzeń na gromadzenie opału na paliwo stałe-węgiel), a wejście do niej zrobić przez pomieszczenie gospodarcze(pierwotną kotłownię)?
D
Na poddaszu obowiązują nas te same normy prawa budowlanego co na parterze, a zatem pomieszczenie powinno mieć minimalną wysokość 2,5 m. W tym projekcie wysokość na poddaszu liczona od wykończonej podłogi do płaskiego sufitu wynosi dokładnie 259 cm. Tak, kotłownie można wykonać w podpiwniczeniu, ale o racjonalnej możliwości jego wykonania decydują wyniki badań gruntowych. Jeżeli grunt jest przepuszczalny, a poziom lustra wody gruntowej jest odpowiednio nisko to nie ma przeciwwskazań do wykonania piwnicy.
Dodano: 2012-06-26

Dodaj opinię

Rzut parteru

94,6 m2

Stylowy 2
1wiatrołap3,8 m2
2hol + schody17,2 m2
3garderoba6,9 m2
4pokój gościnny - gabinet11,1 m2
5łazienka3,7 m2
6kuchnia8,9 m2
7jadalnia8,4 m2
8salon34,6 m2
9pom. gospodarcze - kotłownia8,4 m2
10garaż32,5 m2

Rzut poddasza

83,5 m2

1komunikacja13,1 m2(14,3 m2)
2antresola9,2 m2(9,7 m2)
3pokój 113,4 m2(18,1 m2)
4łazienka4,9 m2(8,2 m2)
5pokój 216,5 m2(26,4 m2)
6łazienka5,8 m2(7,8 m2)
7garderoba7,3 m2(8,3 m2)
8sypialnia13,3 m2(20,1 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

219,00 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

173,10 m2

Min. szerokość działki:

23,48 m

Min. długość działki:

23,68 m

Wysokość w kalenicy:

8,53 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

312,00 m2

Kubatura:

900,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu o tradycyjnej i stylowej formie. Jest to największa i najpopularniejsza wersja z całej rodziny projektowej. To co przekonuje inwestorów do tego wariantu to przede wszystkim najbogatszy program funkcjonalny uwzględniający dwustanowiskowy garaż i maksymalnie wykorzystujący przestrzeń na poddaszu. Klienci doceniają również ponadczasowość wyglądu podkreśloną szlachetnymi materiałami wykończeniowymi.

Zalety projektu:

  • pełny program funkcjonalny z garażem dwustanowiskowym
  • nowocześnie zaaranżowane wnętrze z pustką nad jadalnią
  • odrębna strefa masterbedroom na poddaszu
  • stylowa i ponadczasowa prezencja z nowoczesnymi akcentami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni

Opinie

I
Witam
Czy ktoś z osób mieszkających w stylowym może podać cenę za okno w jadalni/salonie

pozdrawiam
D
Pani Izo sugerujemy dołączyć do facebook-owej grupy "Domy z wizją budowy i realizacje", która skupia wielu inwestorów realizujących nasze projekty. Tam najszybciej uzyska Pani informację. Można również wycenić stolarkę lub jej poszczególne elementy u naszego partnera poprzez formularz w zakładce kosztorys.
Dodano: 2017-07-20
M
Witam, czy istnieje możliwość poszerzenia garażu np. o metr do przodu i dwa do tyłu by za garażem tam gdzie są okna na całej długości stworzyć pomieszczenie gospodarcze oddzielone od części garażowej? Wtedy z boku garażu trzeba dołożyć dodatkowe okna bo istniejace okna stanowiłyby doświetlenie pomieszczenia gospodarczego. Taka zmiana powiększy pokoje nad garażem co uważam za plus tylko zaburzy proporcje dachu nad garażem. Można to jakoś rozwiązać bez szkody dla bryły budynku i bez budowania oddzielnych budynków gospodarczych? Zwracam uwagę, że wydłużenie garażu raczej nie wchodzi w grę bo cześć garażowa będzie wtedy zbyt długa i nie będzie to dobrze wyglądać.
D
P. Marcinie nie da się wykonać takiej zmiany bez rewolucji w konstrukcji budynku i układzie funkcjonalnym. Jak Pan zauważył poszerzenie garażu wpływa na geometrię dachową, a ta z kolei ma wpływ na obrys całego parteru. Resumując odradzamy taką modyfikację.
Dodano: 2016-11-22
A
Witam, czy ktoś buduje ten dom w okolicach Warszawy i byłaby możliwość obejrzenia? Zastanawiamy się nad kupnem projektu, a chcielibyśmy najpierw zobaczyć dom "na żywo". Bardzo proszę o kontakt
S
Witam. Jesteśmy na etapie urządzania Stylowego 3. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie projektu proszę o kontakt mailowy lub tel 664 011 794. Przy okazji zdjęcie ze stylowego. Pozdrawiam!!!
http://woobox.com/submks/gallery/EiBEw2MWRLg
T

Piotr, dziękuję za informacje. Stylowy 2 już zaakceptowany, teraz tylko poszukiwania porad "praktyków-użytkowników". Jeżeli mogę prosić o maila prv będę wdzięczny. Pozdrawiam TM
P

Tomasz : Mieszkamy w takim domu od 1,5 roku. ad1 . Cały parter jest ogrzewany za pomocą ogrzewania podłogowego. ad.2 hałas przestaje przeszkadzać jak do końca urządzisz mieszkanie i będzie coś na ścianach , regały szafy obrazy, firanki lub inne żaluzje w oknach i inne takie :-) u nas jest hałas tylko jak dzieci się bawią i biegają po całym dom a nasila się jak odwiedzą nas znajomi ze swoim dzieciakami a akurat jest zimno i nie mogą się bawić na zewnątrz, ad3. kocioł gazowy plus kominek. rachunek za gaz 3500 do 4000 zł za rok plus 4 m3 drewna do kominka ale to bardziej dla przyjemności choć efekt cieplny też jest znaczny, w tej cenie jest ogrzewanie domu i wody . W domu mieszkają 2 osoby dorosłe plus 2 dzieci, ad4. przeszklenia w niczym nie przeszkadzają tylko pomagają. Wysoki okap powoduje, że latem okna są w cieniu i szyby się nie nagrzewają, jesienią i zimą światło pada pod innym kątem i ogrzewa parter,
T

Witam, Bogdan, po ponad rocznym zamieszkiwaniu zakładam, że już pierwszymi opiniami możesz się podzielić :) 1. jakie ogrzewanie przyjąłeś w części z antresolą? 2. jak przedstawia się sprawa "hałasu" w domu z antresolą, niby antresola jest tylko nad jadalnią, czy mocno niesie pogłos na górę? 3. jaki rodzaj ogrzewania zastosowałeś? możesz określić szacunkowy koszt ogrzania domu? jest trochę przeszkleń 4. czy w okresie letnim duże przeszklenia nie powodują nadmiernego nagrzewania się domu? Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź :)))))))) Jestem na etapie poszukiwań projektu więc prośba o wyrozumiałość :) Pozdrawiam Tomasz M.
B

Witam, Mieszkamy od roku. Projekt i domek idealny, polecamy. Zmieniliśmy trochę górę , lokalizację łazienki sąsiadującą z pokojem przenieśliśmy ją nad garaż, a drugą przy garderobie powiększyliśmy o garaż. Wszystko wyszło super i jest bardzo praktycznie. Jeden z pokojów się znacząco powiększył, a druga łazienka powiększyła się w naszym przypadku o pralnie. Jedyny mankament to duży koszt żaluzji zewnętrznych. Chcieliśmy również zastosować żaluzje podobnie jak w wizualizacjach żaluzje wewnętrzne. Dół okien wyszedł idealnie i jest bardzo klasowo, lecz góra sypialnia małżeńska bardzo specyficzne okno i nie można wykonać żaluzji wewnętrznej. Zrobiłem przegląd firm z całej Polski w tym temacie. Służę poradą i jeszcze raz polecamy ten projekt, bo jest naprawdę super pod każdym względem.
A
Witam,

Czy ten projekt można zbudować w metodzie szkieletowej?
P
Witam,
W realizacji nr 2 Stylowego wspomniane jest o podniesieniu ścianki kolankowej. Moje pytanie o jaką wysokość została wydłużona wspomniana ścianka w tej realizacji? Jakie będzie miało to przełożenie na kąt dachu oraz wysokość domu? A także jaki obszar w stronę ścian zewnętrznych przesunie się obrys wysokości równy 1,9? Z góry dziękuje za odpowiedź
D
Nie pamiętamy dokładnie o ile inwestor podniósł ściankę kolankową, ale patrząc na niewielkie zmiany proporcji budynku można przyjąć, że było to dołożenie dwóch warstw cegły pełnej pod wieńcem czyli ok. 13-14 cm. Taki zabieg nie miał wpływu na zmianę kąta nachylenia połaci ponieważ w tym przypadku podniesiony został cały dach. Podnosząc go o taką wysokość zyskuje się nieznacznie na pow. użytkowej, a linia wysokości 1,9 m przesuwa się o ok. 10 cm na zewnątrz budynku.
Dodano: 2014-09-10
g
Witam .Bardzo podoba mi się projekt ,tylko jak dla mnie kuchnia jest zdecydowanie za mała.moim marzeniem jest podwójna lodówka z kostkarką a nie widzę dla niej miejsca .Czy jest możliwość ją powiększyć?Dodam ,że chcemy podpiwniczyć i powiększyć garaż,więc pomieszczenie gospodarcze nie jest mi potrzebne,chciałabym by na dole został pokój i łazienka dla gości.Z góry dziękuję za odpowiedż
D
Większość lodówek typu side by side ma ok. 90 cm szerokości i zmieści się bez problemu w oryginalnym układzie kuchni. Wykonując piwnicę i przenosząc tam kotłownię można powiększyć kuchnię kosztem obecnej łazienki, którą można przenieść w miejsce obecnego pom. gospodarczego. Taka zmiana pogłębi kuchnie, ale nie zmieni jej szerokości.
Dodano: 2014-06-03
A

Witam, mam pytanie czy buduje/budował ktoś ten projekt w okolicach Krakowa/Tarnowa/Mielca ?
B

Witam, czy buduję ktoś ten dom na Podkarpaciu? Mieszkam w okolicach Krosna, Sanoka i chętnie obejrzałabym go na żywo :) dodam, że zaczynam budowę w maju tylko, że ja buduję Stylowy 3.
J

Mieszkamy w Stylku 2 już prawie dwa lata.Projekt jest super a cały dom bardzo funkcjonalny.Na parterze jedyną zmianą było wydłużenie do podłogi okna w łazience.Na piętrze za łazienką rodziców zmieściła się sauna a pokój nad garażem - długi i najmniej ustawny - na swoim końcu ma dużą garderobe.wszystkie pokoje są duże a "strefa dla rodziców" idealna.andresola i przestrzeń nad jadalnią to cały urok tego projektu.W całym domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe oraz rekuperację.
A

Witam. Jesteśmy z mężem wręcz zauroczeni owym projektem. Jednak mamy pytanie dotyczące zagospodarowania poddasza. Czy dałoby radę jakoś zagospodarować na poddaszu 4 sypialnie? nie tracąc przy tym pomieszczenia na antresoli? Dolny pokój ma być przeznaczony na biuro
D
To jest możliwe, ale wyłącznie pod warunkiem rezygnacji z garderoby i łazienki przy sypialni rodziców. Uzyskana przestrzeń oraz część wyodrębniona z pokoju nad garażem stanowiłyby czwartą sypialnię. Nowa ogólnodostępna łazienka wydzielona z sypialni nad gabinetem byłaby ulokowana za ścianą antresoli, natomiast łazienka nad wiatrołapem powiększyłaby zmniejszoną sypialnię frontową.
Dodano: 2013-11-02
j

Projekt jest naprawdę fajny ale czy istnieje możliwość przeniesienia wc na parterze bliżej ciągu komunikacyjnego poprzez rezygnację z małego korytarzyka. Myślałam aby wejście do pokoju i wc było z holu. W miejscu powstałej po przesunięciu wc przestrzeni wydłużyć ciąg kuchenny - powstałaby wtedy taka "łamana" kuchnia. A może istnieje możliwość wydzielenia wc z części kotłowni.
D
Można wykonać modyfikację tego typu polegająca na powiększeniu kuchni, można również zastanowić się nad ulokowaniem w powstałym miejscu niewielkiej spiżarni. Wc można wyodrębnić z kotłowni, ale pod warunkiem że źródłem ogrzewania będzie kocioł gazowy lub pompa cierpła ponieważ kotły na paliwo stałe wymagają znacznie większej przestrzeni.
Dodano: 2013-11-01
K
Witam, bardzo fajny projekt, mam pytanie czy kominek mógłby być zlokalizowany w innym miejscu, nie tak blisko telewizora?
D
Kominek można przenieść na tylna ścianę pomieszczenia dzielącą salon od kotłowni dodając kanał spalinowy do istniejącego komina.
Dodano: 2013-07-02
M
Witam, w wizualizacji oraz projekcie zaproponowane są żaluzje zewnętrzne, które dopełniają charakter tego domu. Czy mogę prosić o podanie namiarów na firmę realizującą takie żaluzje na wymiar (najlepiej z terenu wielkopolski) ponieważ zależy mi na wykończeniu elewacji tego domu zgodnie z Państwa propozycją.
D
Witam, jestem na etapie wykańczania tego domku. W wizualizacjach proponujecie Państwo przepiękne schody- czy macie jakieś namiary na firmę,która wykona dokładnie takie same?
K
Witam, projekt " Stylowy" jest bardzo interesujący. Nic bym w nim nie zmieniła. W fotorelacji brakuje mi jednak zdjęć pokoi na piętrze: 13,4 m2 i 16,5 m2. Nie ma ich również w realizacjach projektu. Czy można prosić o zdjęcia z przykładowej aranżacji tych pomieszczeń? Z góry dziękuję :-)
D
Niestety nie mamy zdjęć z tych pokoi ponieważ inwestorzy, którzy udostępnili nam swoje domy do sesji dokonali zmiany w układzie funkcjonalnym poddasza i pomieszczenia te zmieniły swoje przeznaczenie. Jako projektanci tego domu możemy jednak zapewnić, że oba te pokoje są na tyle duże i przestronne, że nie będzie żadnego problemu z ich aranżacją.
Dodano: 2013-01-18
D
Interesuje mnie czy możliwe jest wydłużenie kuchni oraz części jadalnej o jakieś 1,5 m?
Oraz czy na piętrze, pomieszczenia nad garażem mogą zostać wydłużone o niewykorzystaną część poprzez zamian ściany poddasza, od tej właśnie strony, na "prostą" ? ( nie bardzo wiem jak to nazwać, mam nadzieje, że Państwo zrozumieją o co mi chodzi) co dało by również możliwość założenia okna niedachowego.
D
Obie zmiany są możliwe do wprowadzenia. Wydłużenie budynku odbywa się poprzez przesunięcie do przodu frontowej części domu o taką wartość, która umożliwia zachowanie oryginalnej geometrii dachowej. Dodatkową zaletą takiej modyfikacji jest powstanie niewielkiej spiżarni w okolicach kuchni oraz dodatkowego pomieszczenia gospodarczego w sąsiedztwie garderoby i kotłowni. Zmiana nad garażem dotyczy wprowadzenia w miejsce bocznej połaci ściany szczytowej i jest to możliwe do zrobienia. Przy takiej koreckie sugerowane jest w dachu wykonanie naczółka analogiczne jak na elewacji frontowej. Niestety taka modyfikacja nieco zaburza proporcje budynku, dlatego sugerujemy raczej pozostawienie bocznej połaci i usytuowanie na niej trójkątnej lukarny - takiej samej jak w aneksie biurowym na antresoli.
Dodano: 2013-01-08
M
podoba się nam ten domek jednak mamy kilka pytań o adaptację:
Parter
• czy dom można poszerzyć o jakieś 2m, chodzi nam o powiększenie prawej części domu (kuchnia, jadalnia, pokój)
• czy można zabudować tarast tak aby bryła domu nie miała tego wcięcia, a w tym miejscu znalazła się jadalnia
• czy garaż można wydłużyć i w miejscu wydłużenia przenieść kotłownię? tym samym zwiększając na piętrze miejsce nad garażem.
• czy na miejscu kotłowni można zrobić klatkę schodową i schody
Piętro
• czy w miejscu zabudowanego tarasu może powstać taras na piętrze z wyjściem z master sypialni. taras zadaszony.
D
Teoretycznie takie zmiany są możliwe, ale stanowczo odradzamy. Zakres proponowanych modyfikacji jest zbyt szeroki i za bardzo ingerujący zarówno w konstrukcję budynku jak i jego układ funkcjonalny. W praktyce taka ilość zmian doprowadziłaby do powstania zupełnie innego budynku nie mającego wiele wspólnego z pierwowzorem.
Dodano: 2012-11-12
M
Bardzo ładny jest ten projekt, wręcz idealny. Wspaniale "oddzielony" jest pokój dzienny od kuchni z jadalnią, dzięki czemu jest przestronniej.
Jednak zastanawia mnie wysokość pomieszczeń na poddaszu... Czy od podlogi do sufitu jest mniej jak 2 metry?
Zastanawia mnie także, czy istnieje możliwość przeniesienia kotłowni pod garaż (dzięki czemu uzyska się także przestrzeń na gromadzenie opału na paliwo stałe-węgiel), a wejście do niej zrobić przez pomieszczenie gospodarcze(pierwotną kotłownię)?
D
Na poddaszu obowiązują nas te same normy prawa budowlanego co na parterze, a zatem pomieszczenie powinno mieć minimalną wysokość 2,5 m. W tym projekcie wysokość na poddaszu liczona od wykończonej podłogi do płaskiego sufitu wynosi dokładnie 259 cm. Tak, kotłownie można wykonać w podpiwniczeniu, ale o racjonalnej możliwości jego wykonania decydują wyniki badań gruntowych. Jeżeli grunt jest przepuszczalny, a poziom lustra wody gruntowej jest odpowiednio nisko to nie ma przeciwwskazań do wykonania piwnicy.
Dodano: 2012-06-26

Dodaj opinię

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.