Znajdź projekt

Projekty
Podziel się:
Promocja - 760 PLN
Oferta ważna do: 2020-04-19
Nowoczesny projekt domu Stylowy 3Nowoczesny projekt domu Stylowy 3Nowoczesny projekt domu Stylowy 3Nowoczesny projekt domu Stylowy 3Nowoczesny projekt domu Stylowy 3Nowoczesny projekt domu Stylowy 3Nowoczesny projekt domu Stylowy 3
Stylowy 3
Stylowy 3
Stylowy 3
Stylowy 3
Stylowy 3
Stylowy 3
Stylowy 3
Cena promocyjna
3 040 PLN
Stara cena: 3800.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

167,60m2

Garaż:

+ 20,40 m2

Kotłownia:

+ 8,20 m2

Powierzchnia zabudowy:

159,30 m2

Min. wymiary działki:

21,38 x 23,68 m

Wysokość w kalenicy:

8,53 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

95 m2

Stylowy 3
1wiatrołap3,8 m2
2hol + schody17,2 m2
3garderoba6,9 m2
4pokój gościnny - gabinet11,1 m2
5łazienka3,7 m2
6kuchnia8,9 m2
7jadalnia8,4 m2
8salon35 m2
9pom. gospodarcze - kotłownia8,4 m2
10garaż20,4 m2

Rzut poddasza

72,6 m2

1komunikacja13,1 m2(14,3 m2)
2antresola9,2 m2(9,7 m2)
3pokój 113,4 m2(18,1 m2)
4łazienka4,9 m2(8,2 m2)
5pokój 211 m2(15,5 m2)
6łazienka7,7 m2(8,7 m2)
7sypialnia13,3 m2(20,1 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

196,20 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

159,30 m2

Min. szerokość działki:

21,38 m

Min. długość działki:

23,68 m

Wysokość w kalenicy:

8,53 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

260,00 m2

Kubatura:

820,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Trzeci i ostatni przedstawiciel rodziny “Stylowych” - nowoczesnych projektów z użytkowym poddaszem. Ze wszystkich wariantów wyróżnia go najbardziej harmonijna forma zewnętrzna. Przeznaczony dla osób, którym podoba się wyjątkowy układ wnętrza, ale niewymagających tak dużego programu pomieszczeń jak w wersji “1” lub “2”, w których zagospodarowana jest przestrzeń nad garażem. W tym wariancie jest ona przeznaczona na zewnętrzny taras.

Zalety projektu:
  • reprezentacyjny wygląd z zachowaniem niewielkich gabarytów
  • optymalna powierzchnia użytkowa
  • nowocześnie zaaranżowane wnętrze z pustką nad jadalnią
  • stylowy i ponadczasowy wygląd z nowoczesnym detalem


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

K
Witam my jesteśmy na etapie budowy domu stylowy 3 chętnie prześlemy zdjęcia jak bedzie gotowy. Narazie jesteśmy na etapie dachu. Pozdrawiam
k
witam. czy istnieje mozliwość poszerzenia lewej strony domu (tzn tej gdzie jest kuchnia) o 2metry? chcialabym zwiekszyc powierzchnie uzytkowa tej czesci.
D
Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe, ale dosyć inwazyjne w konstrukcję domu. Poszerzenie zmieni geometrię dachową, co może mieć wpływ na obrys zewnętrzny całego budynku.
Dodano: 2014-11-09
K

Czy będą zdjęcia z realizacji stylowy 3?
D
Niestety jak dotąd nie otrzymaliśmy od inwestorów budujących ten dom żadnych zdjęć, ale nie tracimy nadziei:)
Dodano: 2014-10-20
D
witam, czy jest możliwość przeniesienia kuchni w miejsce pokoju?
D
Tak, ale taka zmiana wymaga przeniesienia łazienki i wydzielenia jej z obecnego pomieszczenia gospodarczego ponieważ ze względów funkcjonalnych kuchnia powinna być połączona z jadalnią lub być usytuowana w bezpośredniej bliskości. Rozdzielanie jadalni i kuchni łazienką jest niepraktycznym i mało estetycznym rozwiązaniem.
Dodano: 2014-07-13
O

Witam jesteśmy z mężem zainteresowani projektem. W związku z powyższym mamy pytanie odnośnie tarasu - jak jest wykończony od środka rozmawiając z potencjalnym wykonawca mówił że od wewnątrz balkon będzie źle wyglądał cytuje..''.jak byśmy siedzieli w pustym basenie ".
D

Wewnętrzne ściany tarasu są otynkowane, a posadzkę stanowi drewniany deck na legarach, ułożony na warstwie żwiru dociskającego wodoszczelną membranę EPDM. Domyślamy się, że ów Wykonawca nawet nie słyszał o tego typu rozwiązaniach dlatego sugerujemy do planowanej budowy domu poszukać innej firmy. Może się okazać, że "fachowiec" będzie realizował budynek nie na podstawie dokumentacji tylko zgodnie z własną wyobraźnią:).
Dodano: 2013-11-22
B

Witam, Czy istnieje możliwośc wydłużenia garażu na całą długość domu? JAk tak to czy takie zmany nanosi Projektant podczas adaptacji czy Państwo?
D
Jest to możliwe, ale ze względu na wysunięcie okapów części mieszkalnej wymaga zmiany obramowania tarasu z daszków na ściankę attykową z balustradą. Taką modyfikacje przeprowadza za naszą zgodą lokalny architekt wykonujący adaptację projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-09-23
K
Czy da się ten dom zamówić bez garażu? Czy dom można wydłużyć w stronę ogrodu o 5 metrów? Chętnie kupię taki projekt z wentylacją mechaniczną.
D
Garaż jest oddzielną bryłą, a więc można go bez problemu wykreślić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W kwestii pytania o powiększenia domu to nie wiemy w jakim celu chciałby Pan wykonać to aż o 5 m ? Projekt zawsze można powiększyć, ale oprócz zaspokojenia tym potrzeb użytkowych trzeba pamiętać również o zachowaniu właściwych proporcji zewnętrznych. Zmiana długości budynku o taką wartość na pewno wpłynie negatywnie na jego wygląd.
Dodano: 2013-08-22
A
witam jestem zainteresowana tym domkiem ale mam pytanie czy da sie go zrobic tak samo ale z tanszym dachem dwuspadowym? z garazem na jedno auto i o wymiarach uzytkowych od 130 do 140m z jednym pokojem na parterze? bez antresoli ? iprosze o odpowiedz dziekuje
D
W tym projekcie zmiana dachu na dwuspadowy to zdecydowanie za duża ingerencja zarówno w wygląd budynku jak jego konstrukcję i układ funkcjonalny. Podobnie zmniejszenia powierzchni o 30 m2 wymagałoby zaprojektowania tego domu od nowa. Sugerujemy poszukiwanie projektu bardziej zgodnego z Pani oczekiwaniami niż radykalne dostosowywanie propozycji, które z gruntu ich nie spełniają.
Dodano: 2013-08-14
A
Witam! Chciałam się dowiedzieć czy możliwe byłoby wybudowanie stylowego 3 bez garażu. Chcielibyśmy z mężem postawić oddzielny garaż dwustanowiskowy. Projekt domu sam w sobie jest przepiękny.

Pozdrawiam serdecznie!
D
Oczywiście jest to jedna z najprostszych zmian, jaką można bez problemów wykonać przy pomocy lokalnego architekta w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych. Po takim zabiegu sugerujemy, aby na bocznej elewacji doprojektować balkon przy lukarnie. Takie rozwiązanie jest w projektach "Własny 1" i "Własny 2", które są modyfikacjami projektu Stylowy.
Dodano: 2013-05-19
P
Do GEDI : Kończymy budowę Stylowy 2 lustrzane odbicie w Chrzanowie jak chcesz to kontakt na maila
O
Witam wszystkich! piękny dom;) chociaż zastanawiam się też nad projektem domu własny 2 ;) czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc i przesłać na maila zdjęcia z budowy tego domu ewentualne koszty z etapów budowy, spostrzeżenia byłabym bardzo wdzięczna
Pozdrawiam serdecznie
G
poszukuje osoby z okolic Krakowa,Wieliczki która konczy lub ukonczyła budowę stylowego najchetniej-3 chcialbym obejrzec i poczuć przeszczen gdyż prezentowane fotki są sprytnie robione przez próg co daje mylny efekt o wielkosci poszczegulnych pomieszczen
D
Nie do końca możemy się z tym zgodzić, pewnych ujęć nie da się wykonać przez próg. O ile wizualizacje komputerowe mogą być wykonywane z oddalenia (staramy się rzadko robić takie ujęcia właśnie ze względu na przekłamanie) to zdjęć nie da się oszukać, nie można wejść w ścianę. Właśnie dlatego prezentujemy obszerne materiały z realizacji, oraz panoramy zdjęciowe, które najwierniej oddają poczucie przestrzeni w środku budynku. Jak dotąd nie mieliśmy uwag od inwestorów, że zrealizowane budynki są za małe lub odbiegają od tego co prezentujemy na stronie.
Dodano: 2013-03-09
I
Realizuję stylowego 3. Obecnie jestem na etapie wykańczania łazienek. Projekt jest fajny ale trochę go zmieniałam - głównie górę. Chciałam mieć tam jedną dużą łazienkę i ogólny dostęp z korytarza na balkon. Zmiany podobne jak opisuje RAFAL. Faktycznie antresola straciła jeden z boków pustki. Za to mam jedną dużą łazienkę zamiast dwóch małych. Miałam w ścianie umieścić szkło ale ostatecznie ściana jest murowana i stanowi tło dla oświetlenia antresoli. Mam za to przestrzeń w miejscu gdzie miała być łazienka a jest korytarz i wejście na balkon, gdyż nie ma tam ścianki. Pokój od frontu domu jest większy niż w planie - brak drugiej małej łazienki Pięknego okna od frontu nie podzieliłam dla dwóch pomieszczeń w całości jest w tym pokoju. W uzyskanej dużej łazience mam słup kominowy po lewej stronie za którym mogłam zmieścić prysznic. Dół domu mam przestronny a górę bardziej intymną. Dodatkowo dom przedłużyłam o jeden metr, więc dół ma jeszcze więcej przestrzeni niż w projekcie. Najwięcej problemu jest z balkonem. Fachowcy źle wykonali odprowadzenie wody i na wiosnę trzeba będzie robić poprawki. Życzę powodzenia wszystkim którzy zdecydowali się na ten projekt.
r
Witam, czy jest mozliwosc zamiany lazienki na pietrze (7.7m) w miejsce kolo antresoli (9.2m) gdyz wejscie na taras zyskuje w miejscu lazienki a nie przez lazienke.Jakie sa koszty przerobek tego typu ? Dziekuje i pozdrawiam.
D
Taka zmiana jest oczywiście możliwa, ale w nowej konfiguracji trzeba rozważyć zasadność zachowania pustki nad jadalnią. W oryginalnym układzie pustka sąsiaduje z otwartą antresolą co jest rozwiązaniem optymalnym. Po zmianie w miejsce antresoli powstanie łazienka zamykająca jeden z boków pustki i nie będzie to wyglądać najlepiej chyba , że murowaną ścianę zastąpi się np. szkłem czyli elementem transparentnym, który wizualnie nie zamyka przestrzeni. Tego typu modyfikacje należy wprowadzać przy pomocy lokalnych projektantów na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Listę współpracujących z nami lokalnych biur odnajdzie Pan w dziale Partnerzy.
Dodano: 2012-10-14
M
Witam serdecznie.
Dla upewnienia: czy istnieje możliwość poszerzenia garażu do dwóch miejsc na samochody?
D
Jak najbardziej, taka modyfikacja jest nieskomplikowana i można ją bez problemu wykonać w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-07-24
a
witam
własnie zaczałem budowac stylowy 3
poczatki ciezkie ,jestem na etapie fundamentów
na dzien dzisiejszy wydałem 26000 zł
a jeszcze nie wyszłem z ziemi
mam nadzieje ze warto?
zaczyna wygladac ciekawie poniewaz niejest prosty
duzo winkli(narozy)
duzo uskoku?
własnie zastanawiam sie czy mury wykonywac z ytonga 36,5 energo wtedy niemusze ocieplac?
albo z max
narazie tyle?
andri
D
Zwracamy uwagę, że nie można zamieniać projektowanego materiału na inny o mniejszej wytrzymałości na ściskanie. W projekcie przewidziano pustaka ceramicznego o wytrzymałości 15 MPa. Beton komórkowy osiąga maksymalnie 5 MPa, oznacza to, że w przypadku zamiany w miejscach narażonych na większe obciążenia np. w punktach podparć podciągów mogą w przyszłości pojawić się rysy i pęknięcia. Pustaka ceramicznego można zamienić na np. bloczek silikatowy, który ma podobną wytrzymałość. W kwestii kosztów wykonania do tej pory Pana wydatki na roboty ziemne i fundamentowe nie przekraczają założonych w kosztorysie.
Dodano: 2012-07-06
a
Zamierzam wybudować wersję "stylowy 2" czy ktoś może ma doświadczenie z budową któregoś z tych domów ? Proszę o kontakt.
d
Witam mam pytanie czy zamiast pustki nad jadalnią może być scalony strop a w tym miejscy na piętrze na całej przstrzeni (tzn w miejscu pustki nad jadalnią oraz antresoli) pokój
D
Tak, modyfikacja tego typu jest jak najbardziej możliwa.
Dodano: 2012-05-07
A
Witam, noszę sie z zamiarem kupna tego projektu.prosze o kontakt z osobami ,które juz buduja ten dom.
S
WITAM BUDUJE KTOS TEN DOM MARZENIE :)
PROSZE O KONTAKT NA EMAIL CHETNIE POGAWEDZE Z KIMS NA JEGO TEMAT

Dodaj opinię

Rzut parteru

95 m2

Stylowy 3
1wiatrołap3,8 m2
2hol + schody17,2 m2
3garderoba6,9 m2
4pokój gościnny - gabinet11,1 m2
5łazienka3,7 m2
6kuchnia8,9 m2
7jadalnia8,4 m2
8salon35 m2
9pom. gospodarcze - kotłownia8,4 m2
10garaż20,4 m2

Rzut poddasza

72,6 m2

1komunikacja13,1 m2(14,3 m2)
2antresola9,2 m2(9,7 m2)
3pokój 113,4 m2(18,1 m2)
4łazienka4,9 m2(8,2 m2)
5pokój 211 m2(15,5 m2)
6łazienka7,7 m2(8,7 m2)
7sypialnia13,3 m2(20,1 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

196,20 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

159,30 m2

Min. szerokość działki:

21,38 m

Min. długość działki:

23,68 m

Wysokość w kalenicy:

8,53 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

260,00 m2

Kubatura:

820,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Trzeci i ostatni przedstawiciel rodziny “Stylowych” - nowoczesnych projektów z użytkowym poddaszem. Ze wszystkich wariantów wyróżnia go najbardziej harmonijna forma zewnętrzna. Przeznaczony dla osób, którym podoba się wyjątkowy układ wnętrza, ale niewymagających tak dużego programu pomieszczeń jak w wersji “1” lub “2”, w których zagospodarowana jest przestrzeń nad garażem. W tym wariancie jest ona przeznaczona na zewnętrzny taras.

Zalety projektu:
  • reprezentacyjny wygląd z zachowaniem niewielkich gabarytów
  • optymalna powierzchnia użytkowa
  • nowocześnie zaaranżowane wnętrze z pustką nad jadalnią
  • stylowy i ponadczasowy wygląd z nowoczesnym detalem


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni

Opinie

K
Witam my jesteśmy na etapie budowy domu stylowy 3 chętnie prześlemy zdjęcia jak bedzie gotowy. Narazie jesteśmy na etapie dachu. Pozdrawiam
k
witam. czy istnieje mozliwość poszerzenia lewej strony domu (tzn tej gdzie jest kuchnia) o 2metry? chcialabym zwiekszyc powierzchnie uzytkowa tej czesci.
D
Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe, ale dosyć inwazyjne w konstrukcję domu. Poszerzenie zmieni geometrię dachową, co może mieć wpływ na obrys zewnętrzny całego budynku.
Dodano: 2014-11-09
K

Czy będą zdjęcia z realizacji stylowy 3?
D
Niestety jak dotąd nie otrzymaliśmy od inwestorów budujących ten dom żadnych zdjęć, ale nie tracimy nadziei:)
Dodano: 2014-10-20
D
witam, czy jest możliwość przeniesienia kuchni w miejsce pokoju?
D
Tak, ale taka zmiana wymaga przeniesienia łazienki i wydzielenia jej z obecnego pomieszczenia gospodarczego ponieważ ze względów funkcjonalnych kuchnia powinna być połączona z jadalnią lub być usytuowana w bezpośredniej bliskości. Rozdzielanie jadalni i kuchni łazienką jest niepraktycznym i mało estetycznym rozwiązaniem.
Dodano: 2014-07-13
O

Witam jesteśmy z mężem zainteresowani projektem. W związku z powyższym mamy pytanie odnośnie tarasu - jak jest wykończony od środka rozmawiając z potencjalnym wykonawca mówił że od wewnątrz balkon będzie źle wyglądał cytuje..''.jak byśmy siedzieli w pustym basenie ".
D

Wewnętrzne ściany tarasu są otynkowane, a posadzkę stanowi drewniany deck na legarach, ułożony na warstwie żwiru dociskającego wodoszczelną membranę EPDM. Domyślamy się, że ów Wykonawca nawet nie słyszał o tego typu rozwiązaniach dlatego sugerujemy do planowanej budowy domu poszukać innej firmy. Może się okazać, że "fachowiec" będzie realizował budynek nie na podstawie dokumentacji tylko zgodnie z własną wyobraźnią:).
Dodano: 2013-11-22
B

Witam, Czy istnieje możliwośc wydłużenia garażu na całą długość domu? JAk tak to czy takie zmany nanosi Projektant podczas adaptacji czy Państwo?
D
Jest to możliwe, ale ze względu na wysunięcie okapów części mieszkalnej wymaga zmiany obramowania tarasu z daszków na ściankę attykową z balustradą. Taką modyfikacje przeprowadza za naszą zgodą lokalny architekt wykonujący adaptację projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-09-23
K
Czy da się ten dom zamówić bez garażu? Czy dom można wydłużyć w stronę ogrodu o 5 metrów? Chętnie kupię taki projekt z wentylacją mechaniczną.
D
Garaż jest oddzielną bryłą, a więc można go bez problemu wykreślić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W kwestii pytania o powiększenia domu to nie wiemy w jakim celu chciałby Pan wykonać to aż o 5 m ? Projekt zawsze można powiększyć, ale oprócz zaspokojenia tym potrzeb użytkowych trzeba pamiętać również o zachowaniu właściwych proporcji zewnętrznych. Zmiana długości budynku o taką wartość na pewno wpłynie negatywnie na jego wygląd.
Dodano: 2013-08-22
A
witam jestem zainteresowana tym domkiem ale mam pytanie czy da sie go zrobic tak samo ale z tanszym dachem dwuspadowym? z garazem na jedno auto i o wymiarach uzytkowych od 130 do 140m z jednym pokojem na parterze? bez antresoli ? iprosze o odpowiedz dziekuje
D
W tym projekcie zmiana dachu na dwuspadowy to zdecydowanie za duża ingerencja zarówno w wygląd budynku jak jego konstrukcję i układ funkcjonalny. Podobnie zmniejszenia powierzchni o 30 m2 wymagałoby zaprojektowania tego domu od nowa. Sugerujemy poszukiwanie projektu bardziej zgodnego z Pani oczekiwaniami niż radykalne dostosowywanie propozycji, które z gruntu ich nie spełniają.
Dodano: 2013-08-14
A
Witam! Chciałam się dowiedzieć czy możliwe byłoby wybudowanie stylowego 3 bez garażu. Chcielibyśmy z mężem postawić oddzielny garaż dwustanowiskowy. Projekt domu sam w sobie jest przepiękny.

Pozdrawiam serdecznie!
D
Oczywiście jest to jedna z najprostszych zmian, jaką można bez problemów wykonać przy pomocy lokalnego architekta w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych. Po takim zabiegu sugerujemy, aby na bocznej elewacji doprojektować balkon przy lukarnie. Takie rozwiązanie jest w projektach "Własny 1" i "Własny 2", które są modyfikacjami projektu Stylowy.
Dodano: 2013-05-19
P
Do GEDI : Kończymy budowę Stylowy 2 lustrzane odbicie w Chrzanowie jak chcesz to kontakt na maila
O
Witam wszystkich! piękny dom;) chociaż zastanawiam się też nad projektem domu własny 2 ;) czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc i przesłać na maila zdjęcia z budowy tego domu ewentualne koszty z etapów budowy, spostrzeżenia byłabym bardzo wdzięczna
Pozdrawiam serdecznie
G
poszukuje osoby z okolic Krakowa,Wieliczki która konczy lub ukonczyła budowę stylowego najchetniej-3 chcialbym obejrzec i poczuć przeszczen gdyż prezentowane fotki są sprytnie robione przez próg co daje mylny efekt o wielkosci poszczegulnych pomieszczen
D
Nie do końca możemy się z tym zgodzić, pewnych ujęć nie da się wykonać przez próg. O ile wizualizacje komputerowe mogą być wykonywane z oddalenia (staramy się rzadko robić takie ujęcia właśnie ze względu na przekłamanie) to zdjęć nie da się oszukać, nie można wejść w ścianę. Właśnie dlatego prezentujemy obszerne materiały z realizacji, oraz panoramy zdjęciowe, które najwierniej oddają poczucie przestrzeni w środku budynku. Jak dotąd nie mieliśmy uwag od inwestorów, że zrealizowane budynki są za małe lub odbiegają od tego co prezentujemy na stronie.
Dodano: 2013-03-09
I
Realizuję stylowego 3. Obecnie jestem na etapie wykańczania łazienek. Projekt jest fajny ale trochę go zmieniałam - głównie górę. Chciałam mieć tam jedną dużą łazienkę i ogólny dostęp z korytarza na balkon. Zmiany podobne jak opisuje RAFAL. Faktycznie antresola straciła jeden z boków pustki. Za to mam jedną dużą łazienkę zamiast dwóch małych. Miałam w ścianie umieścić szkło ale ostatecznie ściana jest murowana i stanowi tło dla oświetlenia antresoli. Mam za to przestrzeń w miejscu gdzie miała być łazienka a jest korytarz i wejście na balkon, gdyż nie ma tam ścianki. Pokój od frontu domu jest większy niż w planie - brak drugiej małej łazienki Pięknego okna od frontu nie podzieliłam dla dwóch pomieszczeń w całości jest w tym pokoju. W uzyskanej dużej łazience mam słup kominowy po lewej stronie za którym mogłam zmieścić prysznic. Dół domu mam przestronny a górę bardziej intymną. Dodatkowo dom przedłużyłam o jeden metr, więc dół ma jeszcze więcej przestrzeni niż w projekcie. Najwięcej problemu jest z balkonem. Fachowcy źle wykonali odprowadzenie wody i na wiosnę trzeba będzie robić poprawki. Życzę powodzenia wszystkim którzy zdecydowali się na ten projekt.
r
Witam, czy jest mozliwosc zamiany lazienki na pietrze (7.7m) w miejsce kolo antresoli (9.2m) gdyz wejscie na taras zyskuje w miejscu lazienki a nie przez lazienke.Jakie sa koszty przerobek tego typu ? Dziekuje i pozdrawiam.
D
Taka zmiana jest oczywiście możliwa, ale w nowej konfiguracji trzeba rozważyć zasadność zachowania pustki nad jadalnią. W oryginalnym układzie pustka sąsiaduje z otwartą antresolą co jest rozwiązaniem optymalnym. Po zmianie w miejsce antresoli powstanie łazienka zamykająca jeden z boków pustki i nie będzie to wyglądać najlepiej chyba , że murowaną ścianę zastąpi się np. szkłem czyli elementem transparentnym, który wizualnie nie zamyka przestrzeni. Tego typu modyfikacje należy wprowadzać przy pomocy lokalnych projektantów na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Listę współpracujących z nami lokalnych biur odnajdzie Pan w dziale Partnerzy.
Dodano: 2012-10-14
M
Witam serdecznie.
Dla upewnienia: czy istnieje możliwość poszerzenia garażu do dwóch miejsc na samochody?
D
Jak najbardziej, taka modyfikacja jest nieskomplikowana i można ją bez problemu wykonać w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-07-24
a
witam
własnie zaczałem budowac stylowy 3
poczatki ciezkie ,jestem na etapie fundamentów
na dzien dzisiejszy wydałem 26000 zł
a jeszcze nie wyszłem z ziemi
mam nadzieje ze warto?
zaczyna wygladac ciekawie poniewaz niejest prosty
duzo winkli(narozy)
duzo uskoku?
własnie zastanawiam sie czy mury wykonywac z ytonga 36,5 energo wtedy niemusze ocieplac?
albo z max
narazie tyle?
andri
D
Zwracamy uwagę, że nie można zamieniać projektowanego materiału na inny o mniejszej wytrzymałości na ściskanie. W projekcie przewidziano pustaka ceramicznego o wytrzymałości 15 MPa. Beton komórkowy osiąga maksymalnie 5 MPa, oznacza to, że w przypadku zamiany w miejscach narażonych na większe obciążenia np. w punktach podparć podciągów mogą w przyszłości pojawić się rysy i pęknięcia. Pustaka ceramicznego można zamienić na np. bloczek silikatowy, który ma podobną wytrzymałość. W kwestii kosztów wykonania do tej pory Pana wydatki na roboty ziemne i fundamentowe nie przekraczają założonych w kosztorysie.
Dodano: 2012-07-06
a
Zamierzam wybudować wersję "stylowy 2" czy ktoś może ma doświadczenie z budową któregoś z tych domów ? Proszę o kontakt.
d
Witam mam pytanie czy zamiast pustki nad jadalnią może być scalony strop a w tym miejscy na piętrze na całej przstrzeni (tzn w miejscu pustki nad jadalnią oraz antresoli) pokój
D
Tak, modyfikacja tego typu jest jak najbardziej możliwa.
Dodano: 2012-05-07
A
Witam, noszę sie z zamiarem kupna tego projektu.prosze o kontakt z osobami ,które juz buduja ten dom.
S
WITAM BUDUJE KTOS TEN DOM MARZENIE :)
PROSZE O KONTAKT NA EMAIL CHETNIE POGAWEDZE Z KIMS NA JEGO TEMAT

Dodaj opinię

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.