Znajdź projekt

Projekty
Podziel się:
Promocja - 600 PLN
Oferta ważna do: 2020-03-31
Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2Nowoczesny projekt domu Z fasonem 2
Z fasonem 2
Z fasonem 2
Z fasonem 2
Z fasonem 2
Z fasonem 2
Z fasonem 2
Z fasonem 2
Cena promocyjna
3 400 PLN
Stara cena: 4000.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

176,00m2

Garaż:

+ 40,90 m2

Kotłownia:

+ 5,60 m2

Powierzchnia zabudowy:

168,20 m2

Min. wymiary działki:

23,48 x 22,21 m

Wysokość w kalenicy:

8,51 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

84,3 m2

Z fasonem 2
1wiatrołap3,6 m2
2hol8,2 m2
3pokój gościnny - gabinet17,2 m2
4łazienka6 m2
5kuchnia10,4 m2
6salon + jadalnia36,6 m2
7schowek2,3 m2
8pom. gospodarcze - kotłownia5,6 m2
9garaż40,9 m2

Rzut piętra

91,7 m2

1komunikacja10,2 m2(10,2 m2)
2łazienka5,6 m2(5,6 m2)
3pokój 114,4 m2(14,4 m2)
4pokój 212 m2(12 m2)
5łazienka8,9 m2(8,9 m2)
6sypialnia21,4 m2(21,4 m2)
7garderoba5,9 m2(5,9 m2)
8pokój 313,3 m2(41,7 m2)

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

222,50 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

168,20 m2

Min. szerokość działki:

23,48 m

Min. długość działki:

22,21 m

Wysokość w kalenicy:

8,51 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Powierzchnia dachu:

213,00 m2

Kubatura:

937,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Ten nowoczesny projekt piętrowy o klasycznej formie i współczesnym szlifie jest powiększonym wariantem wersji “1”, uwzględniającym w programie pomieszczeń wykorzystanie przestrzeni nad garażem. Obecność dodatkowego pomieszczenia jest dużym atutem dla osób, które wymagają nieco większej powierzchni użytkowej. Elegancka, piętrowa bryła wykończona na fragmentach elewacji kamieniem jest ponadczasowa.

Zalety projektu:
 • reprezentacyjny dom piętrowy dla czteroosobowej rodziny, o optymalnej powierzchni użytkowej
 • wygodny i czytelny układ wnętrza
 • na parterze: duża strefa dzienna integrująca przestrzeń salonu, jadalni i kuchni / duży gabinet-pokój gościnny z możliwością wyodrębnienia dodatkowego pomieszczenia gospodarczego
 • na poddaszu - piętrze: dodatkowe pomieszczenie dowolnego przeznaczenia nad garażem / przestronna strefa masterbedroom z garderobą i łazienką / oddzielna łazienka dzieci
 • doskonały stosunek jakości i wyglądu do kosztów realizacji
 • klasyczna, ponadczasowa bryła ze współczesnymi akcentami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(1 Wariant )

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

M

Mam pytanie: czy ktoś z Was zbudował/buduje ten dom w okolicach Łodzi? Powiedzmy w odległości <100km;) Jeśli tak i nie miałby nic przeciwko temu żebyśmy mogli podjechać i obejrzeć, proszę o kontakt: mariusz.s.owczarek[at]gmail.com
Ł

Oczywiście że nie sam.. wszystkie prace wykonywała firma ... No w sumie sam to zająłem się ociepleniem fundamentu co chyba każdy by to zrobił... Pewne zmiany oczywiście nastąpiły a granicach rozsądku.
K

Łukasz sam budowałeś czy systemem zleconym? bo różnica w kosztach ogromna.
Ł

Witam! Ja wybudowałem w stanie surowym zamkniętym i koszty oscylują sie w granicach ponad 200 tysięcy złotych.
M
Witam,
Czy ktoś już wybudował dom wg projektu z Fasonem 2? Czy mógłby się podzielić kosztami stanu surowego zamkniętego i deweloperskiego? Czy koszty te odbiegały od kosztorysu ze strony biura projektowego?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
J
Witam, jestesmy z mezem zainteresowani tym projektem, lecz brakuje nam spizarni przy kuchni na parterze. Czy moglabym prosic o przeslanie na maila wersji domu ze spizarnia? z gory dziekuje!
M
Witam , jesteśmy w fazie wyboru projektu do realizacji , zastanawiamy się pomiędzy ,, Domem z Klasą ,, a ,, Domem z Fasonem 2,, Prosiłbym o podesłanie rozwiązania dotyczącego dodatkowej spiżarni kosztem gabinetu na parterze.
Ł
Witam, jestem bardzo zainteresowny projektem ,,z wasonem 2". Czy istnieje możliwość zrobienia częsciowo zadaszonego tarasu, powiększenia garażu w stronę ku tyłowi, przeniesienie kominka bardziej w centrum domu aby było możliwe wyprowadzenie nawiewów po całym piętrze. Pozdrawiam
D
Taras można częściowo zadaszyć przedłużając taras przy sypialni rodziców i wyrównując go z boczną ścianą budynku, oczywiście zadaszenie tego typu nie będzie duże. Kominek można przesunąć bliżej środka lokalizując go np. przy schodach na początku biegu, komin wychodząc na piętro będzie schowany w garderobie rodziców.
Dodano: 2013-05-15
D
Witam,
można zrobić garaż 1-stan i zamiast piętraoraz 2 pokoje po jakieś ( 22 ) m kw z garderobami po ( 3 ) i łazienkę ( 20 ) m kw i nad salonem antresolę ?
K
Witam,
jesteśmy z mężem zainteresowani tym projektem, jednak mi osobiście brakuje spiżarni w kuchni a poza tym dom jest bardzo ładny i funkcjonalny. Czy mogłabym prosić o przesłanie na e-maila wersji ze spiżarnią? Pozdrawiam
P
Odnośnie kąta nachylenia 30 stopni to chyba jakaś pomyłka....
Miesiąc temu zakupiłem właśnie ten projekt z prośbą modyfikacji dachu do tego kąta i nie było najmniejszego problemu - na projekcie dach nad garażem łączy sie z dachem nad częścią główną tworząc jedną całość a nie dwa odrębne dachy - to jedyna różnica no i dom oczywiscie jest wyższy przez co powstaje dodatkowo mały strych na górze - ale u nas plan zagospodarowania wymaga takiego kąta więc musimy to zrobić.
Proszę zatem o wyjaśnienie bo odpowiedź do pytania Pani Ewy mnie zaniepokoiła.

Pozdrawiam
D

Już wyjaśniamy, powiększenie kąta nachylenia w tej wersji do 30 stopni konstrukcyjnie jest oczywiście możliwe, ale wiąże się z istotnym zaburzeniem wyglądu budynku. Tak jak Pan wspomniał po takiej modyfikacji oba dachy zostaną połączone, a w efekcie nastąpi zmiana pierwotnego charakteru i stylistyki, co dla nas jest trudne do przyjęcia. Taka modyfikacja jest więc możliwa, ale pod warunkiem, że zmiana wizerunku domu jest akceptowana przez inwestora. Jako autorom zależy nam by realizowane budynki nie odbiegały znacząco od założeń dokumentacji, dlatego w pewnych przypadkach wolimy nie promować publicznie zmian, które kłócą się z naszą wizją projektową.
Dodano: 2013-01-23
E
Czy jest możliwość przeprojektowania dachu tak aby miał kąt nachylenia 30 stopni?
D
Niestety w przypadku tej wersji nie jest to możliwe ze względu na podwyższony dach nad częścią garażową. Zmiana kąta spowoduje podniesienie kalenicy znacznie powyżej poziomu okapów części mieszkalnej. Taka modyfikacja jest możliwa do przeprowadzenia w wersji 1, ponieważ nie ma tam pomieszczenia nad garażem i przez to dach jest znacznie obniżony.
Dodano: 2013-01-09
P
Witam,
ja podobnie zastanawiam się nad tym projektem. Jest mega funkcjonalny. Proszę o informację czy możliwe jest zabudowanie balkonu od frontu i sieni tak by wizualnie uzyskać front zbliżony do domu "z klasą 1". Zależy mi na powiększeniu sypialni na górze. Czy mógłbym poprosić o przesłanie na maila rozwiązania z dodatkowym pomieszczeniem (spiżarnią lub garderobą) uzyskanym kosztem pokoju gościnnego, które zostało zaproponowane Piotrowi?

Pozdrawiam.
D
Zabudowanie balkonu jest możliwe, ale dla uzyskania odpowiedniego podziału elewacji frontowej należy ją nieznacznie przeprojektować, analogicznie do domu Z Klasą. Wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia na parterze również nie stanowi większego problemu.
Dodano: 2012-10-23
A
Jesteśmy właśnie po zakupie projektu. Przed nami budowa. Jeśli ktoś budował już ten dom, prosimy o kontakt i cenne wskazówki...
Projekt jest świetny.
P
Witam,

Jestem praktycznie zdecydowany na ten projekt, pod względem funkcjonalnym jest fantastyczny. Brakuje mi jednak spiżarni w przy kuchni, która przy moim trybie życia jest niezbędna. Czy mogę prosić o sugestię takiego rozwiązania, nawet kosztem zmniejszenia gabinetu.

Pozdrawiam
D
Gabinet ma na tyle dużą powierzchnię, że można z niego wydzielić dodatkowe pomieszczenie, przy czym sugerujemy zamianę funkcji pomieszczeń - spiżarnię od strony kuchni natomiast łazienkę bliżej pokoju gościnnego. Prześlemy Panu na maila przykład takiego rozwiązania.
Dodano: 2012-09-08
M
Witam
Szukam projektu domu w stylu Waszego projektu " Z Fasonej " ale nie ukrywam że nieco mniejszego. Dom Przeznaczony będzie dla rodziny 3 osobowej tak więc ten jest stanowczo za duży. Zależy mi na domu o takiej bryle, pomieszczenia na piętrze nie mogę być ścięte. Czy posiadacie Państwo cos podobnego w swojej ofercie?
D
Oferta naszej Pracowni obejmuje tylko to co jest widoczne na stronie. Zwracam uwagę, że powierzchnia domu Z Fasonem 1 - 168m2, liczona bez garażu, jak na dom dwukondygnacyjny w typie podmiejskiej rezydencji jest już niewielka. Budynek o takiej formie przy powierzchni użytkowej na poziomie ok. 140m 2 może wyglądać co najmniej dziwnie.
Dodano: 2012-03-29
I
Witam ponownie
Zapomniałam zapytać jeszcze czy istnieje możliwość zlikwidowania w kuchni okna balkonowego a zrobienie w tym miejscu „krótkiego okna” umożliwiającego przedłużenie blatu kuchennego pod jego przestrzeń?
Pozdrawiam Iwona
D
Tak to jest możliwe, ale elewacja ogrodowa z takim pojedynczym krótkim oknem straci na urodzie. W takiej sytuacji sugerujemy raczej wykonanie okna narożnego.
Dodano: 2012-03-20
I
Witam
Jestem zachwycona projektem tego domu, przeglądając waszą stronę zwróciłam uwagę na kilka projektów (bardzo podoba mi się również Kameralny 4, Stylowy 2) ale ostatecznie prym wiedzie właśnie z Fasonem 2, a to ze względu na doskonałą bryłę, funkcjonalny rozkład pomieszczeń i duże, klasyczne okna!!!! Chciałabym zapytać czy jest w tym projekcie możliwe przeniesienie kotłowni do garażu, nie tracąc przy tym miejsca parkingowego dla samochodu a w miejscu kotłowni zrobić obszerną garderobę? Czy także jest możliwe zrobienie kominka na zewnątrz budynku, z tylu domu (w miejscu graniczącym z kominkiem wewnętrznym) czy do tego trzeba prowadzić dodatkowe niezależne przewody kominkowe?
Na koniec jeszcze napiszę, iż z przyjemnością ogląda się waszą stronę, jest przejrzysta, ma fajną oprawę graficzną a i przede wszystkim prezentowane projekty są przemyślane, funkcjonalne, znakomite wizualnie, niestety nie można tego powiedzieć po większości konkurencyjnych stron! Ale to chyba dobrze dla was!!! :)
Pozdrawiam Iwona
D
Przeniesienie kotłowni do garażu będzie wymagało jego powiększenia. Jeśli nie będzie to kotłownia na paliwo stałe to jej pomieszczenie można z powodzeniem usytuować w miejscu obecnej łazienki, a łazienkę wydzielić z pokoju, który ma dużą powierzchnię. Kominek zewnętrzny rzeczywiście wymaga dodatkowego przewodu dymowego, proszę rozważyć konieczność jego wykonania, zawsze jest to dodatkowy koszt a z doświadczenia wiemy, że osoby które zdecydowały się na taki kominek zewnętrzny rzadko z niego korzystają.
Dodano: 2012-03-20

Dodaj opinię

Rzut parteru

84,3 m2

Z fasonem 2
1wiatrołap3,6 m2
2hol8,2 m2
3pokój gościnny - gabinet17,2 m2
4łazienka6 m2
5kuchnia10,4 m2
6salon + jadalnia36,6 m2
7schowek2,3 m2
8pom. gospodarcze - kotłownia5,6 m2
9garaż40,9 m2

Rzut piętra

91,7 m2

1komunikacja10,2 m2(10,2 m2)
2łazienka5,6 m2(5,6 m2)
3pokój 114,4 m2(14,4 m2)
4pokój 212 m2(12 m2)
5łazienka8,9 m2(8,9 m2)
6sypialnia21,4 m2(21,4 m2)
7garderoba5,9 m2(5,9 m2)
8pokój 313,3 m2(41,7 m2)

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

222,50 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

168,20 m2

Min. szerokość działki:

23,48 m

Min. długość działki:

22,21 m

Wysokość w kalenicy:

8,51 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Powierzchnia dachu:

213,00 m2

Kubatura:

937,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Ten nowoczesny projekt piętrowy o klasycznej formie i współczesnym szlifie jest powiększonym wariantem wersji “1”, uwzględniającym w programie pomieszczeń wykorzystanie przestrzeni nad garażem. Obecność dodatkowego pomieszczenia jest dużym atutem dla osób, które wymagają nieco większej powierzchni użytkowej. Elegancka, piętrowa bryła wykończona na fragmentach elewacji kamieniem jest ponadczasowa.

Zalety projektu:
 • reprezentacyjny dom piętrowy dla czteroosobowej rodziny, o optymalnej powierzchni użytkowej
 • wygodny i czytelny układ wnętrza
 • na parterze: duża strefa dzienna integrująca przestrzeń salonu, jadalni i kuchni / duży gabinet-pokój gościnny z możliwością wyodrębnienia dodatkowego pomieszczenia gospodarczego
 • na poddaszu - piętrze: dodatkowe pomieszczenie dowolnego przeznaczenia nad garażem / przestronna strefa masterbedroom z garderobą i łazienką / oddzielna łazienka dzieci
 • doskonały stosunek jakości i wyglądu do kosztów realizacji
 • klasyczna, ponadczasowa bryła ze współczesnymi akcentami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podanie kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

M

Mam pytanie: czy ktoś z Was zbudował/buduje ten dom w okolicach Łodzi? Powiedzmy w odległości <100km;) Jeśli tak i nie miałby nic przeciwko temu żebyśmy mogli podjechać i obejrzeć, proszę o kontakt: mariusz.s.owczarek[at]gmail.com
Ł

Oczywiście że nie sam.. wszystkie prace wykonywała firma ... No w sumie sam to zająłem się ociepleniem fundamentu co chyba każdy by to zrobił... Pewne zmiany oczywiście nastąpiły a granicach rozsądku.
K

Łukasz sam budowałeś czy systemem zleconym? bo różnica w kosztach ogromna.
Ł

Witam! Ja wybudowałem w stanie surowym zamkniętym i koszty oscylują sie w granicach ponad 200 tysięcy złotych.
M
Witam,
Czy ktoś już wybudował dom wg projektu z Fasonem 2? Czy mógłby się podzielić kosztami stanu surowego zamkniętego i deweloperskiego? Czy koszty te odbiegały od kosztorysu ze strony biura projektowego?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
J
Witam, jestesmy z mezem zainteresowani tym projektem, lecz brakuje nam spizarni przy kuchni na parterze. Czy moglabym prosic o przeslanie na maila wersji domu ze spizarnia? z gory dziekuje!
M
Witam , jesteśmy w fazie wyboru projektu do realizacji , zastanawiamy się pomiędzy ,, Domem z Klasą ,, a ,, Domem z Fasonem 2,, Prosiłbym o podesłanie rozwiązania dotyczącego dodatkowej spiżarni kosztem gabinetu na parterze.
Ł
Witam, jestem bardzo zainteresowny projektem ,,z wasonem 2". Czy istnieje możliwość zrobienia częsciowo zadaszonego tarasu, powiększenia garażu w stronę ku tyłowi, przeniesienie kominka bardziej w centrum domu aby było możliwe wyprowadzenie nawiewów po całym piętrze. Pozdrawiam
D
Taras można częściowo zadaszyć przedłużając taras przy sypialni rodziców i wyrównując go z boczną ścianą budynku, oczywiście zadaszenie tego typu nie będzie duże. Kominek można przesunąć bliżej środka lokalizując go np. przy schodach na początku biegu, komin wychodząc na piętro będzie schowany w garderobie rodziców.
Dodano: 2013-05-15
D
Witam,
można zrobić garaż 1-stan i zamiast piętraoraz 2 pokoje po jakieś ( 22 ) m kw z garderobami po ( 3 ) i łazienkę ( 20 ) m kw i nad salonem antresolę ?
K
Witam,
jesteśmy z mężem zainteresowani tym projektem, jednak mi osobiście brakuje spiżarni w kuchni a poza tym dom jest bardzo ładny i funkcjonalny. Czy mogłabym prosić o przesłanie na e-maila wersji ze spiżarnią? Pozdrawiam
P
Odnośnie kąta nachylenia 30 stopni to chyba jakaś pomyłka....
Miesiąc temu zakupiłem właśnie ten projekt z prośbą modyfikacji dachu do tego kąta i nie było najmniejszego problemu - na projekcie dach nad garażem łączy sie z dachem nad częścią główną tworząc jedną całość a nie dwa odrębne dachy - to jedyna różnica no i dom oczywiscie jest wyższy przez co powstaje dodatkowo mały strych na górze - ale u nas plan zagospodarowania wymaga takiego kąta więc musimy to zrobić.
Proszę zatem o wyjaśnienie bo odpowiedź do pytania Pani Ewy mnie zaniepokoiła.

Pozdrawiam
D

Już wyjaśniamy, powiększenie kąta nachylenia w tej wersji do 30 stopni konstrukcyjnie jest oczywiście możliwe, ale wiąże się z istotnym zaburzeniem wyglądu budynku. Tak jak Pan wspomniał po takiej modyfikacji oba dachy zostaną połączone, a w efekcie nastąpi zmiana pierwotnego charakteru i stylistyki, co dla nas jest trudne do przyjęcia. Taka modyfikacja jest więc możliwa, ale pod warunkiem, że zmiana wizerunku domu jest akceptowana przez inwestora. Jako autorom zależy nam by realizowane budynki nie odbiegały znacząco od założeń dokumentacji, dlatego w pewnych przypadkach wolimy nie promować publicznie zmian, które kłócą się z naszą wizją projektową.
Dodano: 2013-01-23
E
Czy jest możliwość przeprojektowania dachu tak aby miał kąt nachylenia 30 stopni?
D
Niestety w przypadku tej wersji nie jest to możliwe ze względu na podwyższony dach nad częścią garażową. Zmiana kąta spowoduje podniesienie kalenicy znacznie powyżej poziomu okapów części mieszkalnej. Taka modyfikacja jest możliwa do przeprowadzenia w wersji 1, ponieważ nie ma tam pomieszczenia nad garażem i przez to dach jest znacznie obniżony.
Dodano: 2013-01-09
P
Witam,
ja podobnie zastanawiam się nad tym projektem. Jest mega funkcjonalny. Proszę o informację czy możliwe jest zabudowanie balkonu od frontu i sieni tak by wizualnie uzyskać front zbliżony do domu "z klasą 1". Zależy mi na powiększeniu sypialni na górze. Czy mógłbym poprosić o przesłanie na maila rozwiązania z dodatkowym pomieszczeniem (spiżarnią lub garderobą) uzyskanym kosztem pokoju gościnnego, które zostało zaproponowane Piotrowi?

Pozdrawiam.
D
Zabudowanie balkonu jest możliwe, ale dla uzyskania odpowiedniego podziału elewacji frontowej należy ją nieznacznie przeprojektować, analogicznie do domu Z Klasą. Wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia na parterze również nie stanowi większego problemu.
Dodano: 2012-10-23
A
Jesteśmy właśnie po zakupie projektu. Przed nami budowa. Jeśli ktoś budował już ten dom, prosimy o kontakt i cenne wskazówki...
Projekt jest świetny.
P
Witam,

Jestem praktycznie zdecydowany na ten projekt, pod względem funkcjonalnym jest fantastyczny. Brakuje mi jednak spiżarni w przy kuchni, która przy moim trybie życia jest niezbędna. Czy mogę prosić o sugestię takiego rozwiązania, nawet kosztem zmniejszenia gabinetu.

Pozdrawiam
D
Gabinet ma na tyle dużą powierzchnię, że można z niego wydzielić dodatkowe pomieszczenie, przy czym sugerujemy zamianę funkcji pomieszczeń - spiżarnię od strony kuchni natomiast łazienkę bliżej pokoju gościnnego. Prześlemy Panu na maila przykład takiego rozwiązania.
Dodano: 2012-09-08
M
Witam
Szukam projektu domu w stylu Waszego projektu " Z Fasonej " ale nie ukrywam że nieco mniejszego. Dom Przeznaczony będzie dla rodziny 3 osobowej tak więc ten jest stanowczo za duży. Zależy mi na domu o takiej bryle, pomieszczenia na piętrze nie mogę być ścięte. Czy posiadacie Państwo cos podobnego w swojej ofercie?
D
Oferta naszej Pracowni obejmuje tylko to co jest widoczne na stronie. Zwracam uwagę, że powierzchnia domu Z Fasonem 1 - 168m2, liczona bez garażu, jak na dom dwukondygnacyjny w typie podmiejskiej rezydencji jest już niewielka. Budynek o takiej formie przy powierzchni użytkowej na poziomie ok. 140m 2 może wyglądać co najmniej dziwnie.
Dodano: 2012-03-29
I
Witam ponownie
Zapomniałam zapytać jeszcze czy istnieje możliwość zlikwidowania w kuchni okna balkonowego a zrobienie w tym miejscu „krótkiego okna” umożliwiającego przedłużenie blatu kuchennego pod jego przestrzeń?
Pozdrawiam Iwona
D
Tak to jest możliwe, ale elewacja ogrodowa z takim pojedynczym krótkim oknem straci na urodzie. W takiej sytuacji sugerujemy raczej wykonanie okna narożnego.
Dodano: 2012-03-20
I
Witam
Jestem zachwycona projektem tego domu, przeglądając waszą stronę zwróciłam uwagę na kilka projektów (bardzo podoba mi się również Kameralny 4, Stylowy 2) ale ostatecznie prym wiedzie właśnie z Fasonem 2, a to ze względu na doskonałą bryłę, funkcjonalny rozkład pomieszczeń i duże, klasyczne okna!!!! Chciałabym zapytać czy jest w tym projekcie możliwe przeniesienie kotłowni do garażu, nie tracąc przy tym miejsca parkingowego dla samochodu a w miejscu kotłowni zrobić obszerną garderobę? Czy także jest możliwe zrobienie kominka na zewnątrz budynku, z tylu domu (w miejscu graniczącym z kominkiem wewnętrznym) czy do tego trzeba prowadzić dodatkowe niezależne przewody kominkowe?
Na koniec jeszcze napiszę, iż z przyjemnością ogląda się waszą stronę, jest przejrzysta, ma fajną oprawę graficzną a i przede wszystkim prezentowane projekty są przemyślane, funkcjonalne, znakomite wizualnie, niestety nie można tego powiedzieć po większości konkurencyjnych stron! Ale to chyba dobrze dla was!!! :)
Pozdrawiam Iwona
D
Przeniesienie kotłowni do garażu będzie wymagało jego powiększenia. Jeśli nie będzie to kotłownia na paliwo stałe to jej pomieszczenie można z powodzeniem usytuować w miejscu obecnej łazienki, a łazienkę wydzielić z pokoju, który ma dużą powierzchnię. Kominek zewnętrzny rzeczywiście wymaga dodatkowego przewodu dymowego, proszę rozważyć konieczność jego wykonania, zawsze jest to dodatkowy koszt a z doświadczenia wiemy, że osoby które zdecydowały się na taki kominek zewnętrzny rzadko z niego korzystają.
Dodano: 2012-03-20

Dodaj opinię

Warianty

(1 Wariant )

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.