Znajdź projekt

Podziel się:
Promocja - 500 PLN
Oferta ważna do: 2020-11-30
Nowoczesny projekt domu Z klasą 1Nowoczesny projekt domu Z klasą 1Nowoczesny projekt domu Z klasą 1Nowoczesny projekt domu Z klasą 1Nowoczesny projekt domu Z klasą 1Nowoczesny projekt domu Z klasą 1Nowoczesny projekt domu Z klasą 1
Z klasą 1
Z klasą 1
Z klasą 1
Z klasą 1
Z klasą 1
Z klasą 1
Z klasą 1
Cena promocyjna
4 300 PLN
Stara cena: 4800.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

179,80m2

Garaż:

+ 39,60 m2

Kotłownia:

+ 7,10 m2

Powierzchnia zabudowy:

181,20 m2

Min. wymiary działki:

23,78 x 24,26 m

Wysokość w kalenicy:

8,63 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

90,8 m2

Z klasą 1
1wiatrołap3,8 m2
2garderoba6 m2
3hol + schody16,4 m2
4pokój gościnny - gabinet12 m2
5łazienka4,3 m2
6kuchnia9,7 m2
7jadalnia9,2 m2
8salon29,4 m2
9pom. gospodarcze - kotłownia7,1 m2
10garaż39,6 m2

Rzut piętra

88,7 m2

1komunikacja13,5 m2
2antresola9,7 m2
3pokój 116,1 m2
4pokój 211,9 m2
5łazienka6 m2
6łazienka8,7 m2
7garderoba4,2 m2
8sypialnia18,6 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

226,50 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

181,20 m2

Min. szerokość działki:

23,78 m

Min. długość działki:

24,26 m

Wysokość w kalenicy:

8,63 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Powierzchnia dachu:

232,00 m2

Kubatura:

975,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego piętrowego domu z garażem dwustanowiskowym i antresolą. Budynek wyróżnia reprezentacyjna ponadczasowa forma architektoniczna we współczesnej interpretacji. Charakterystycznym elementami bryły i wnętrza są wysunięte okapy piętra oraz dwupoziomowa przeszklona jadalnia. Ten dom o optymalnej powierzchni użytkowej i bogatym programie funkcjonalnym jest rezydencją dla prawdziwych koneserów - ceniących klasykę we współczesnym wydaniu. Dzięki swoim zaletom jest niezmiennie od kilku lat jednym z najpopularniejszych projektów w naszej ofercie. Dostępny również w wersji z garażem jednostanowiskowym i możliwością zbliźniaczenia oraz w wariancie z powiększonym programem pomieszczeń.

Zalety projektu:
 • piękna piętrowa rezydencja idealna dla czteroosobowej rodziny
 • bogaty program funkcjonalny umieszczony na optymalnej powierzchni użytkowej
 • atrakcyjna aranżacja wnętrza z dwupoziomową jadalnią doświetloną dużymi oknami i antresolą
 • na parterze: wygodna garderoba przy wejściu / oddzielny gabinet - pokój gościnny / dwupoziomowa jadalnia / duża kotłownia z możliwością wydzielenia dodatkowego pomieszczenia / bardzo wygodny garaż na dwa auta
 • na piętrze: komfortowa strefa sypialni głównej z przejściową garderobą i dużą łazienką / ankes gabinetowy na antresoli / 2 pokoje dzieci z oddzielną łazienką
 • optymalne wymiary zewnętrzne domu umożlwiające lokalizację na niedużych działkach
 • atrakcyjna i ponadczasowa reprezentacyjna forma w nieco nowoczesnym wydaniu


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(2 Warianty )

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

R

Witam, U mnie szalunek wykonano tak: podwójny rząd stempli budowlanych, później kantówki w poziomie i ponownie podwójny rząd stempli. Koszt wykonania stanu surowego zamknietego w Warszawie 200 000tys. zł
A

Witam. Czy ktoś z realizujących projekt mógłby podzielić się wiedzą na temat szalowania górnych gzymsów wokół budynku? Chodzi konkretnie o sposoby ich podparcia
A
Projekt piekny. Jestem ciekaw czy ktos zrobił ten projekt dokładnie tzgodnie z projektem czy modyfikacje były konieczne np przez błedy, interesuje mnie rowniez rzeczywisty koszt wystawienia takiego domku. Pzdr i prosze o pomoc
A
Dzień dobry,
czy istnieje możliwość podpiwniczenia domu, a przynajmniej jego części i ewentualne powiększenie garażu? Pytam z uwagi na niestety zbyt małą powierzchnię pomieszczeń gospodarczych w tym projekcie. Dziękuję i pozdrawiam.
D
Każdy projekt można podpiwniczyć na etapie adaptacji, o ile pozwalają na to warunki gruntowe. Dlatego przed podjęciem decyzji o doprojektowaniu piwnicy należy wykonać badania gruntowe w planowanym miejscu posadowienia budynku. Jeśli grunt będzie przepuszczalny bez wysokiego lustra wody to nie ma przeciwwskazań do wykonania piwnicy.
Dodano: 2016-07-27
P
Witam,
Proszę o informacje czy istnieje możliwość usunięcia filary miedzy jadalnia, kuchnia a hall`em ??
D
Ten słup jest trudny do likwidacji ze względu na to, że własnie na nim opierają się podciągi niosące strop antresoli. Można go za to skrócić do 25 cm.
Dodano: 2016-05-11
A
1. U mnie na działce front i południowa krawędź budynku byłyby od lewej strony rzutu. W związku z tym najlepiej jakby łazienkę o pow. 4.3m zamienić na wejście + wiatrołap. Czy ze względów estetycznych to rozwiązanie jest dopuszczalne? Jeśli tak jakich dodatkowe zabiegi w elewacji zastosować oprócz drzwi, daszku wspornikowego? A może podcień lub daszek + podcień? Dotychczasowy wiatrołap i wejście zamienić np. na schowek/garderobę lub połączyć z gabinetem, drzwi elewacyjne zamienić na okno, ale czy likwidować podcień?

2. Czy dach płaski ( z uwagi na MPZT) nie zepsuje bryły? Czy mają Państwo taką wersję projektu i zdjęcia z realizacji?
3. Czy rezygnacja z garażu nie zepsuje bryły w sensie czy budynek nie będzie zbyt wąski?
D
Przy zmianie położenia budynku i orientacji elewacji bocznej jako frontowej wymagałby ona przeprojektowania, tak aby wejście główne było wyraźnie zaakcentowane i dobrze wpasowane do istniejących podziałów. Na pewno prosta zamiana dachu spadzistego na plaski będzie miała negatywny wpływ na wygląd domu. Zawsze podkreślamy, że bryła budynku musi być kształtowana od początku z myślą o konkretnej formie dachu.
Rezygnacja z garażu jest dosyć często praktykowana przez inwestorów, wiadomo, że dom lepiej wygląda z garażem, ale jego likwidacja nie rani naszego poczucia estetyki i proporcji.
Dodano: 2016-04-28
P
Witam
Chciałabym się spytać czy jest możliwość przeprojektowania garażu w miejsce pokoju i toalety na dole jako garaż jednostanowiskowy delikatnie wysunięty w przód bryły budynku, oraz czy dach można byłoby zastosować płaski. Czy takie zmiany nie zakłócą wizualnie budynku ? Nie jest potrzebna mi sypialnia na dole oraz chciałabym w ten sposób wprowadzić oszczędności przy budowie oraz unowoczesnic bryłe.
Pozdrawiam
D
Taka zmiana jest możliwa do przeprowadzenia. Modyfikacje tego typu widać najlepiej na rzucie projektu Własny 1, który powstał na bazie projektu Z Klasą. Nie obawiamy się zepsucia bryły budynku, jeśli zachowa się właściwe proporcje i podziały płaszczyzn elewacji to dom po korekcie będzie wyglądał dobrze.
Dodano: 2016-04-20
M
Witam, Czy ktoś dysponuje może wiedzą/zdjęciami z realizacji domu "z klasą 3". Jak przestrzeń kuchenna i jadalna w domu powiększona o 2 metry2 wpływa na komfort użytkowania? Zastanawiam się nad wersją "z klasą 1" ale mam obawy co do powierzchni tych dwóch pomieszczeń. Czy separacja tych pomieszczeń poprzez zastosowanie drewniano/szklanych łamanych drzwi jest możliwa przy tych wymiarach?
D
Odradzamy oddzielać oba pomieszczenia ze względów wizualnych i funkcjonalnych. W tej wersji jadalnia nie ma dużej powierzchni i zamykanie je przegrodą spowoduje, że optycznie będzie się wydawać jeszcze mniejsza. Zresztą wielkość jadalni w tym projekcie najlepiej ocenić patrząc na panoramy 360 stopni dostępne z działu Realizacji lub Panoram.
Dodano: 2016-02-21
M

Witam, Czy jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30 stopni? Jak ewentualnie wpływa to na estetykę bryły budynku? Mamy niestety takie wymogi.
D
Jest możliwa, nie wpłynie to negatywnie na wygląd domu, ale kąt 30 stopni uznajemy za graniczny dla tej formy budynku. Wyślemy Pani na maila elewację projektu uwzględniające zmianę. Może też Pani obejrzeć projekt Wyjątkowy 2, który ma 30 stopniowy dach i prezentuje się bardzo dobrze.
Dodano: 2016-02-19
A

Witam, Czy ktoś z Państwa mógłby się podzielić informacją o realnym koszcie budowy tego domu? Najchętniej w podziale na stan surowy otwarty oraz stan deweloperski.
J

Witam, mam pytanie do Proejektanta - czy w tym projekcie można na etapie adaptacji: 1). zabudować pustkę nad salonem (pelna podloga na pietrze) 2). dobudować zadaszenie tarasu przy jadalni/salonie tak jak to ma miejsce np. w projekcie "Wyjatkowy 3" (dla 1-szej kondygnacji zadaszenie to byłoby tarasem) Pozdrawiam, Jacek
D
1. Można, ta modyfikacja jest dosyć często wprowadzana przez inwestorów, którzy potrzebują dodatkowego pokoju na piętrze. 2. To również jest możliwe
Dodano: 2015-08-25
K
Proszę o kontakt osobę, która wybudowała taki domek. Jestem nim zachwycona, ale chciałbym zobaczyć go w realu. Z góry bardzo dziękuję
M
Bardzo proszę o kontakt z osobą która już wybudowała ten dom. Bardzo zależy mi na oglądnięciu go na żywo. Z góry dziękuję..
T
Czy istnieje możliwość przedłużenia garażu do tyłu
D

Tak, ale maksymalnie o 1,5 - 1,8 m liczone w osiach konstrukcyjnych, ponieważ pogłębiając garaż jednocześnie podnosimy przykrywający go dach, którego maksymalną wysokość ogranicza okap górnej kondygnacji.
Dodano: 2014-08-24
m

Zależy mi na chociaż częściowo zadaszonym tarasie. W jaki sposób można to rozwiązać, żeby dobrze to współgrało w dużymi oknami w jadalni? Jesteśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy i wszelkie zmiany są jeszcze mozliwe.
D
Według naszej opinii najlepszą formą zadaszenia tarasu w tym projekcie jest nowoczesna markiza, która jest praktyczna i nie ingeruje w koncepcyjnie zamkniętą bryłę budynku. Oczywiście można wykonać częściowe zadaszenie tarasu bardziej tradycyjnie np.przekształcając daszek nad wyjściem z salonu na balkon. Jeśli zadaszenie ma być duże to tego typu zmian wymaga podparcia konstrukcji balkonu w narożniku. Ponadto okno narożne w sypialni trzeba przedłużyć do poziomu podłogi. Niestety tego typu zmiany wymagają modyfikacji konstrukcji oraz wpływają negatywnie na wygląd budynku dlatego jesteśmy przekonani, że markiza jest znacznie lepszym rozwiązaniem.
Dodano: 2013-12-01
H
Projekt może i fajny jednak co mnie zraża to dwie łazienki na górze nie wiem po co :) można by zrobić jedną a wejście przy wejściu na górę za schodami. Druga sprawa to czy nie można by zrobić dużego tarasu nad garażem ?. Podoba mi się natomiast ta pustka w salonie dająca wrażenie że salon jest wysoki jednak szkoda że nie zrobiliście wizualizacji czy też zdjęcia, który by to przedstawiał. Na każdym zdjęć unikacie tego :(
D
Przy takie wielkości budynku dwie łazienki na piętrze, z których jedna przynależy do masterbedroom, a druga do pokoi dziecięcych to w obecnych czasach rozwiązanie standardowe, którego oczekuje większość inwestorów. Zwracamy uwagę, że w tym projekcie nie ma pustki nad salonem tylko nad jadalnią i najlepiej można obejrzeć ten fragment korzystając z działu Realizacje.
Dodano: 2013-08-16
R
Do Renaty:
Proszę o kontakt na priv. Mogę podać koszty.
J
witam, chcialabym zapytac, czy jest mozliwosc, aby w projekcie tym dobudowac balkon, na wzor projektu z fasonem?
D
To zależy od tego na jakiej elewacji chciałaby Pani zlokalizować balkon. Na pewno łatwiej pod względem konstrukcyjnym i estetycznym jest umieścić go na elewacji tylnej adaptując daszek nad wyjściem z salonu. Adaptacja daszku frontowego jest również możliwa, ale efekt wizualny może być wątpliwy. W projekcie Z Fasonem balkon frontowy jest koniecznym elementem budującym strefę wejściową, w domu Z Klasą może być odbierany jako niepotrzebna "narośl" na czystej formie budynku.
Dodano: 2013-07-18
R
Witam, czy ktoś wie jaki jest realny koszt budowy tego domu? Pytam, ponieważ rozważamy jego budowę a nie chcemy się "przeliczyć" co do kosztów. Oczywiście, wiem że wpływa na to wiele czynników ale każda sugestia oraz rada jest cenna.Pozdrawiam
M
Bardzo ładny i estetyczny projekt.
Ciekawi mnie tylko technika mycia tych dużych okien. Czy ktoś zna na nie sposób?
M
Witam. Jesteśmy bliscy decyzji o zakupie projektu a następnie drobnych modyfikacjach u jednego z Państwa Partnerów. Ze względu na wymiar działki budowlanej , długość domu z Klasą musiała by być u nas zmniejszona o 1,8 metra od strony salonu ( krótszy salon) . Czy Państwa zdaniem taka zmiana zachwiała by proporcjami budynku ? Może istnieje inny pomysł jak ograniczyć długość domu o ten wymiar ?
D
Odradzamy skracanie salonu o taką wartość bo poza istotną zmianą proporcji i wyglądu budynku znacznie obniży to jego funkcjonalność zwłaszcza w sypialni na piętrze. Maksymalnie można skrócić budynek w części salonowej o 60 cm w osiach konstrukcyjnych ścian.
Dodano: 2013-05-28
R
Myślałem dokładnie o tym samym tj o adaptacji poddasza nad garażem na cele pomocnicze (pralnia, ew siłownia itp.) Jaka byłaby wówczas powierzchnia użyt? Czy przewiduja Państwo przygotowanie takiego projektu wkrótce?
D
Nie planujemy takiej wersji bo można to bez problemu wykonać w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych z uwzględnieniem naszych sugestii. Powstałe pomieszczenie będzie miało ok.10 m2 powierzchni użytkowej czyli liczonej średnio od 1,9 m wysokości wzwyż, dlatego jego funkcja może się ograniczać wyłącznie do zadań pomocniczych. Ze względu na niewielką wysokość takiego pomieszczenia oraz słupki podpierające więźbę dachową raczej nie zakładałbym tam funkcji siłowni natomiast z pewnością można tam umieścić pralnie/suszarnie, garderobę, pom. magazynowe.
Dodano: 2013-04-21
Ł
Najlepszy projekt, mam zamiar go zrealizować. Zastanawiamy się z żoną, czy jest możliwa adaptacja na cele mieszkalne poddasza nad garażem ?
D
Pozostawiając pierwotny układ funkcjonalny można jedynie zaadaptować przestrzeń nad garażem na pomieszczenie pomocnicze typu pralnia, garderoba, schowek dostępne z łazienki przy sypialni rodziców. Wykorzystanie tej przestrzeni na dodatkowy pokój wymagałoby znacznej zmiany i to zarówno w układzie wnętrza jak i formie budynku.
Dodano: 2013-04-01
J
Czy jest możliwość powiększenia tego projektu? Byłby fantastyczny gdyby lewą stronę budynku można by przesunąć o metr.
D
Projekt można powiększyć w ramach adaptacji do warunków miejscowych, ale aby zmiany nie ingerowały zbyt mocno w konstrukcję budynku najlepiej jest jego bryłę wydłużać. Ponieważ w ostatnim czasie otrzymujemy dużo zapytań związanych z powiększeniem tego domu postanowiliśmy przygotować taką wersję, która mamy nadzieje będzie dostępna w sprzedaży jeszcze przed wakacjami.
Dodano: 2013-03-12
M
Projekt bardzo nam się z żoną podoba, rozważamy obecnie decyzję o budowie domu wg tego projektu. Jaki jest parametr EP tego domu?
D
Proszę zajrzeć do kalkulatora energetycznego znajdującego się w bocznym menu.
Dodano: 2013-03-02
E
Jak dla mnie najlepszy projekt. Świadczą o tym nie tylko duża ilość realizacja ale sam układ bardzo funkcjonalny, piękna bryła. Tylko budować...
D
Dziękujemy za pozytywną opinię, ale proszę się nie sugerować wyłącznie ilością realizacji, wszystkie projekty widoczne na stronie są popularne i budowane na terenie całego kraju, po prostu w przypadku tego domu dostajemy od inwestorów więcej zdjęć i informacji.
Dodano: 2012-10-26

Dodaj opinię

Rzut parteru

90,8 m2

Z klasą 1
1wiatrołap3,8 m2
2garderoba6 m2
3hol + schody16,4 m2
4pokój gościnny - gabinet12 m2
5łazienka4,3 m2
6kuchnia9,7 m2
7jadalnia9,2 m2
8salon29,4 m2
9pom. gospodarcze - kotłownia7,1 m2
10garaż39,6 m2

Rzut piętra

88,7 m2

1komunikacja13,5 m2
2antresola9,7 m2
3pokój 116,1 m2
4pokój 211,9 m2
5łazienka6 m2
6łazienka8,7 m2
7garderoba4,2 m2
8sypialnia18,6 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

226,50 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

181,20 m2

Min. szerokość działki:

23,78 m

Min. długość działki:

24,26 m

Wysokość w kalenicy:

8,63 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Powierzchnia dachu:

232,00 m2

Kubatura:

975,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego piętrowego domu z garażem dwustanowiskowym i antresolą. Budynek wyróżnia reprezentacyjna ponadczasowa forma architektoniczna we współczesnej interpretacji. Charakterystycznym elementami bryły i wnętrza są wysunięte okapy piętra oraz dwupoziomowa przeszklona jadalnia. Ten dom o optymalnej powierzchni użytkowej i bogatym programie funkcjonalnym jest rezydencją dla prawdziwych koneserów - ceniących klasykę we współczesnym wydaniu. Dzięki swoim zaletom jest niezmiennie od kilku lat jednym z najpopularniejszych projektów w naszej ofercie. Dostępny również w wersji z garażem jednostanowiskowym i możliwością zbliźniaczenia oraz w wariancie z powiększonym programem pomieszczeń.

Zalety projektu:
 • piękna piętrowa rezydencja idealna dla czteroosobowej rodziny
 • bogaty program funkcjonalny umieszczony na optymalnej powierzchni użytkowej
 • atrakcyjna aranżacja wnętrza z dwupoziomową jadalnią doświetloną dużymi oknami i antresolą
 • na parterze: wygodna garderoba przy wejściu / oddzielny gabinet - pokój gościnny / dwupoziomowa jadalnia / duża kotłownia z możliwością wydzielenia dodatkowego pomieszczenia / bardzo wygodny garaż na dwa auta
 • na piętrze: komfortowa strefa sypialni głównej z przejściową garderobą i dużą łazienką / ankes gabinetowy na antresoli / 2 pokoje dzieci z oddzielną łazienką
 • optymalne wymiary zewnętrzne domu umożlwiające lokalizację na niedużych działkach
 • atrakcyjna i ponadczasowa reprezentacyjna forma w nieco nowoczesnym wydaniu


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni

Opinie

R

Witam, U mnie szalunek wykonano tak: podwójny rząd stempli budowlanych, później kantówki w poziomie i ponownie podwójny rząd stempli. Koszt wykonania stanu surowego zamknietego w Warszawie 200 000tys. zł
A

Witam. Czy ktoś z realizujących projekt mógłby podzielić się wiedzą na temat szalowania górnych gzymsów wokół budynku? Chodzi konkretnie o sposoby ich podparcia
A
Projekt piekny. Jestem ciekaw czy ktos zrobił ten projekt dokładnie tzgodnie z projektem czy modyfikacje były konieczne np przez błedy, interesuje mnie rowniez rzeczywisty koszt wystawienia takiego domku. Pzdr i prosze o pomoc
A
Dzień dobry,
czy istnieje możliwość podpiwniczenia domu, a przynajmniej jego części i ewentualne powiększenie garażu? Pytam z uwagi na niestety zbyt małą powierzchnię pomieszczeń gospodarczych w tym projekcie. Dziękuję i pozdrawiam.
D
Każdy projekt można podpiwniczyć na etapie adaptacji, o ile pozwalają na to warunki gruntowe. Dlatego przed podjęciem decyzji o doprojektowaniu piwnicy należy wykonać badania gruntowe w planowanym miejscu posadowienia budynku. Jeśli grunt będzie przepuszczalny bez wysokiego lustra wody to nie ma przeciwwskazań do wykonania piwnicy.
Dodano: 2016-07-27
P
Witam,
Proszę o informacje czy istnieje możliwość usunięcia filary miedzy jadalnia, kuchnia a hall`em ??
D
Ten słup jest trudny do likwidacji ze względu na to, że własnie na nim opierają się podciągi niosące strop antresoli. Można go za to skrócić do 25 cm.
Dodano: 2016-05-11
A
1. U mnie na działce front i południowa krawędź budynku byłyby od lewej strony rzutu. W związku z tym najlepiej jakby łazienkę o pow. 4.3m zamienić na wejście + wiatrołap. Czy ze względów estetycznych to rozwiązanie jest dopuszczalne? Jeśli tak jakich dodatkowe zabiegi w elewacji zastosować oprócz drzwi, daszku wspornikowego? A może podcień lub daszek + podcień? Dotychczasowy wiatrołap i wejście zamienić np. na schowek/garderobę lub połączyć z gabinetem, drzwi elewacyjne zamienić na okno, ale czy likwidować podcień?

2. Czy dach płaski ( z uwagi na MPZT) nie zepsuje bryły? Czy mają Państwo taką wersję projektu i zdjęcia z realizacji?
3. Czy rezygnacja z garażu nie zepsuje bryły w sensie czy budynek nie będzie zbyt wąski?
D
Przy zmianie położenia budynku i orientacji elewacji bocznej jako frontowej wymagałby ona przeprojektowania, tak aby wejście główne było wyraźnie zaakcentowane i dobrze wpasowane do istniejących podziałów. Na pewno prosta zamiana dachu spadzistego na plaski będzie miała negatywny wpływ na wygląd domu. Zawsze podkreślamy, że bryła budynku musi być kształtowana od początku z myślą o konkretnej formie dachu.
Rezygnacja z garażu jest dosyć często praktykowana przez inwestorów, wiadomo, że dom lepiej wygląda z garażem, ale jego likwidacja nie rani naszego poczucia estetyki i proporcji.
Dodano: 2016-04-28
P
Witam
Chciałabym się spytać czy jest możliwość przeprojektowania garażu w miejsce pokoju i toalety na dole jako garaż jednostanowiskowy delikatnie wysunięty w przód bryły budynku, oraz czy dach można byłoby zastosować płaski. Czy takie zmiany nie zakłócą wizualnie budynku ? Nie jest potrzebna mi sypialnia na dole oraz chciałabym w ten sposób wprowadzić oszczędności przy budowie oraz unowoczesnic bryłe.
Pozdrawiam
D
Taka zmiana jest możliwa do przeprowadzenia. Modyfikacje tego typu widać najlepiej na rzucie projektu Własny 1, który powstał na bazie projektu Z Klasą. Nie obawiamy się zepsucia bryły budynku, jeśli zachowa się właściwe proporcje i podziały płaszczyzn elewacji to dom po korekcie będzie wyglądał dobrze.
Dodano: 2016-04-20
M
Witam, Czy ktoś dysponuje może wiedzą/zdjęciami z realizacji domu "z klasą 3". Jak przestrzeń kuchenna i jadalna w domu powiększona o 2 metry2 wpływa na komfort użytkowania? Zastanawiam się nad wersją "z klasą 1" ale mam obawy co do powierzchni tych dwóch pomieszczeń. Czy separacja tych pomieszczeń poprzez zastosowanie drewniano/szklanych łamanych drzwi jest możliwa przy tych wymiarach?
D
Odradzamy oddzielać oba pomieszczenia ze względów wizualnych i funkcjonalnych. W tej wersji jadalnia nie ma dużej powierzchni i zamykanie je przegrodą spowoduje, że optycznie będzie się wydawać jeszcze mniejsza. Zresztą wielkość jadalni w tym projekcie najlepiej ocenić patrząc na panoramy 360 stopni dostępne z działu Realizacji lub Panoram.
Dodano: 2016-02-21
M

Witam, Czy jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30 stopni? Jak ewentualnie wpływa to na estetykę bryły budynku? Mamy niestety takie wymogi.
D
Jest możliwa, nie wpłynie to negatywnie na wygląd domu, ale kąt 30 stopni uznajemy za graniczny dla tej formy budynku. Wyślemy Pani na maila elewację projektu uwzględniające zmianę. Może też Pani obejrzeć projekt Wyjątkowy 2, który ma 30 stopniowy dach i prezentuje się bardzo dobrze.
Dodano: 2016-02-19
A

Witam, Czy ktoś z Państwa mógłby się podzielić informacją o realnym koszcie budowy tego domu? Najchętniej w podziale na stan surowy otwarty oraz stan deweloperski.
J

Witam, mam pytanie do Proejektanta - czy w tym projekcie można na etapie adaptacji: 1). zabudować pustkę nad salonem (pelna podloga na pietrze) 2). dobudować zadaszenie tarasu przy jadalni/salonie tak jak to ma miejsce np. w projekcie "Wyjatkowy 3" (dla 1-szej kondygnacji zadaszenie to byłoby tarasem) Pozdrawiam, Jacek
D
1. Można, ta modyfikacja jest dosyć często wprowadzana przez inwestorów, którzy potrzebują dodatkowego pokoju na piętrze. 2. To również jest możliwe
Dodano: 2015-08-25
K
Proszę o kontakt osobę, która wybudowała taki domek. Jestem nim zachwycona, ale chciałbym zobaczyć go w realu. Z góry bardzo dziękuję
M
Bardzo proszę o kontakt z osobą która już wybudowała ten dom. Bardzo zależy mi na oglądnięciu go na żywo. Z góry dziękuję..
T
Czy istnieje możliwość przedłużenia garażu do tyłu
D

Tak, ale maksymalnie o 1,5 - 1,8 m liczone w osiach konstrukcyjnych, ponieważ pogłębiając garaż jednocześnie podnosimy przykrywający go dach, którego maksymalną wysokość ogranicza okap górnej kondygnacji.
Dodano: 2014-08-24
m

Zależy mi na chociaż częściowo zadaszonym tarasie. W jaki sposób można to rozwiązać, żeby dobrze to współgrało w dużymi oknami w jadalni? Jesteśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy i wszelkie zmiany są jeszcze mozliwe.
D
Według naszej opinii najlepszą formą zadaszenia tarasu w tym projekcie jest nowoczesna markiza, która jest praktyczna i nie ingeruje w koncepcyjnie zamkniętą bryłę budynku. Oczywiście można wykonać częściowe zadaszenie tarasu bardziej tradycyjnie np.przekształcając daszek nad wyjściem z salonu na balkon. Jeśli zadaszenie ma być duże to tego typu zmian wymaga podparcia konstrukcji balkonu w narożniku. Ponadto okno narożne w sypialni trzeba przedłużyć do poziomu podłogi. Niestety tego typu zmiany wymagają modyfikacji konstrukcji oraz wpływają negatywnie na wygląd budynku dlatego jesteśmy przekonani, że markiza jest znacznie lepszym rozwiązaniem.
Dodano: 2013-12-01
H
Projekt może i fajny jednak co mnie zraża to dwie łazienki na górze nie wiem po co :) można by zrobić jedną a wejście przy wejściu na górę za schodami. Druga sprawa to czy nie można by zrobić dużego tarasu nad garażem ?. Podoba mi się natomiast ta pustka w salonie dająca wrażenie że salon jest wysoki jednak szkoda że nie zrobiliście wizualizacji czy też zdjęcia, który by to przedstawiał. Na każdym zdjęć unikacie tego :(
D
Przy takie wielkości budynku dwie łazienki na piętrze, z których jedna przynależy do masterbedroom, a druga do pokoi dziecięcych to w obecnych czasach rozwiązanie standardowe, którego oczekuje większość inwestorów. Zwracamy uwagę, że w tym projekcie nie ma pustki nad salonem tylko nad jadalnią i najlepiej można obejrzeć ten fragment korzystając z działu Realizacje.
Dodano: 2013-08-16
R
Do Renaty:
Proszę o kontakt na priv. Mogę podać koszty.
J
witam, chcialabym zapytac, czy jest mozliwosc, aby w projekcie tym dobudowac balkon, na wzor projektu z fasonem?
D
To zależy od tego na jakiej elewacji chciałaby Pani zlokalizować balkon. Na pewno łatwiej pod względem konstrukcyjnym i estetycznym jest umieścić go na elewacji tylnej adaptując daszek nad wyjściem z salonu. Adaptacja daszku frontowego jest również możliwa, ale efekt wizualny może być wątpliwy. W projekcie Z Fasonem balkon frontowy jest koniecznym elementem budującym strefę wejściową, w domu Z Klasą może być odbierany jako niepotrzebna "narośl" na czystej formie budynku.
Dodano: 2013-07-18
R
Witam, czy ktoś wie jaki jest realny koszt budowy tego domu? Pytam, ponieważ rozważamy jego budowę a nie chcemy się "przeliczyć" co do kosztów. Oczywiście, wiem że wpływa na to wiele czynników ale każda sugestia oraz rada jest cenna.Pozdrawiam
M
Bardzo ładny i estetyczny projekt.
Ciekawi mnie tylko technika mycia tych dużych okien. Czy ktoś zna na nie sposób?
M
Witam. Jesteśmy bliscy decyzji o zakupie projektu a następnie drobnych modyfikacjach u jednego z Państwa Partnerów. Ze względu na wymiar działki budowlanej , długość domu z Klasą musiała by być u nas zmniejszona o 1,8 metra od strony salonu ( krótszy salon) . Czy Państwa zdaniem taka zmiana zachwiała by proporcjami budynku ? Może istnieje inny pomysł jak ograniczyć długość domu o ten wymiar ?
D
Odradzamy skracanie salonu o taką wartość bo poza istotną zmianą proporcji i wyglądu budynku znacznie obniży to jego funkcjonalność zwłaszcza w sypialni na piętrze. Maksymalnie można skrócić budynek w części salonowej o 60 cm w osiach konstrukcyjnych ścian.
Dodano: 2013-05-28
R
Myślałem dokładnie o tym samym tj o adaptacji poddasza nad garażem na cele pomocnicze (pralnia, ew siłownia itp.) Jaka byłaby wówczas powierzchnia użyt? Czy przewiduja Państwo przygotowanie takiego projektu wkrótce?
D
Nie planujemy takiej wersji bo można to bez problemu wykonać w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych z uwzględnieniem naszych sugestii. Powstałe pomieszczenie będzie miało ok.10 m2 powierzchni użytkowej czyli liczonej średnio od 1,9 m wysokości wzwyż, dlatego jego funkcja może się ograniczać wyłącznie do zadań pomocniczych. Ze względu na niewielką wysokość takiego pomieszczenia oraz słupki podpierające więźbę dachową raczej nie zakładałbym tam funkcji siłowni natomiast z pewnością można tam umieścić pralnie/suszarnie, garderobę, pom. magazynowe.
Dodano: 2013-04-21
Ł
Najlepszy projekt, mam zamiar go zrealizować. Zastanawiamy się z żoną, czy jest możliwa adaptacja na cele mieszkalne poddasza nad garażem ?
D
Pozostawiając pierwotny układ funkcjonalny można jedynie zaadaptować przestrzeń nad garażem na pomieszczenie pomocnicze typu pralnia, garderoba, schowek dostępne z łazienki przy sypialni rodziców. Wykorzystanie tej przestrzeni na dodatkowy pokój wymagałoby znacznej zmiany i to zarówno w układzie wnętrza jak i formie budynku.
Dodano: 2013-04-01
J
Czy jest możliwość powiększenia tego projektu? Byłby fantastyczny gdyby lewą stronę budynku można by przesunąć o metr.
D
Projekt można powiększyć w ramach adaptacji do warunków miejscowych, ale aby zmiany nie ingerowały zbyt mocno w konstrukcję budynku najlepiej jest jego bryłę wydłużać. Ponieważ w ostatnim czasie otrzymujemy dużo zapytań związanych z powiększeniem tego domu postanowiliśmy przygotować taką wersję, która mamy nadzieje będzie dostępna w sprzedaży jeszcze przed wakacjami.
Dodano: 2013-03-12
M
Projekt bardzo nam się z żoną podoba, rozważamy obecnie decyzję o budowie domu wg tego projektu. Jaki jest parametr EP tego domu?
D
Proszę zajrzeć do kalkulatora energetycznego znajdującego się w bocznym menu.
Dodano: 2013-03-02
E
Jak dla mnie najlepszy projekt. Świadczą o tym nie tylko duża ilość realizacja ale sam układ bardzo funkcjonalny, piękna bryła. Tylko budować...
D
Dziękujemy za pozytywną opinię, ale proszę się nie sugerować wyłącznie ilością realizacji, wszystkie projekty widoczne na stronie są popularne i budowane na terenie całego kraju, po prostu w przypadku tego domu dostajemy od inwestorów więcej zdjęć i informacji.
Dodano: 2012-10-26

Dodaj opinię

Warianty

(2 Warianty )

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.