Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Z klasą 3Nowoczesny projekt domu Z klasą 3
Z klasą 3
Z klasą 3
Cena projektu
6 200 PLN

Powierzchnia użytkowa:

217,10m2

Garaż:

+ 41,20 m2

Kotłownia:

+ 5,60 m2

Powierzchnia zabudowy:

211,70 m2

Min. wymiary działki:

24,41 x 26,44 m

Wysokość w kalenicy:

9,14 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

112,2 m2

Z klasą 3
1wiatrołap4,4 m2
2garderoba5,7 m2
3hol + schody19,3 m2
4spiżarnia1,9 m2
5pokój gościnny - gabinet16,3 m2
6łazienka5 m2
7kuchnia12,7 m2
8jadalnia12 m2
9salon30,6 m2
10garderoba4,3 m2
11pom. gospodarcze - kotłownia5,6 m2
12garaż41,2 m2

Rzut piętra

104,9 m2

1komunikacja - antresola14,5 m2
2pokój 115 m2
3pokój 220,3 m2
4pokój 314,2 m2
5łazienka5,7 m2
6pralnia - suszarnia3,4 m2
7łazienka7,3 m2
8garderoba4,7 m2
9sypialnia19,8 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

263,90 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

211,70 m2

Min. szerokość działki:

24,41 m

Min. długość działki:

26,44 m

Wysokość w kalenicy:

9,14 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Powierzchnia dachu:

265,00 m2

Kubatura:

1 070,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Jeden z najpopularniejszych projektów w naszej ofercie. Nowoczesna piętrowa rezydencja o klasycznym rodowodzie. To największa wersja w tej rodzinie projektowej. Wyróżnia się większymi wymiarami zewnętrznymi oraz wzbogaconym programem pomieszczeń. Projekt na parterze zyskał spiżarnię przy kuchni oraz dodatkową garderobę przejściową z garażu. Na piętrze otrzymał dodatkową sypialnię na antresoli oraz oddzielną pralnię. Wszystkie pomieszczenia zostały powiększone w stosunku do poprzednich wersji. Charakterystycznym elementami ponadczasowej formy pozostały wysunięte okapy piętra oraz dwupoziomowa przeszklona jadalnia.

Zalety projektu:
 • piękna piętrowa rezydencja o klasycznym rodowodzie, ale współczesnym wizerunku, której zalety doceniło już wielu inwestorów
 • najbardziej rozbudowany program pomieszczeń z całej rodziny projektów Z Klasą, przeznaczony dla maksymalnie 5 osobowej rodziny
 • otwarte nowoczesne wnętrze doświetlone dużymi oknami z charakterystycznymi prostymi schodami w holu i dwupoziomową jadalnią
 • na parterze: wygodna garderoba przy wejściu oraz dodatkowa przejściowa z garażu / duży pokój gościnny - gabinet / komfortowa kuchnia z wyspą i spiżarnią / atrakcyjna dwupoziomowa jadalnia / duży, wygodny garaż dwustanowiskowy
 • na piętrze: komfortowa strefa sypialni głównej z prywatną łazienką i garderobą / 3 duże sypialnie dzieci / oddzielna łazienka dzieci połączona z odrębnym pomieszczeniem pralni-suszarni
 • to ponadczasowa i reprezentacyjna forma ze współczesnymi akcentami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Podobne

Projekt domu - Wyjątkowy 3
WT 2021
Wyjątkowy 3203,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Wyjątkowy 1
WT 2021
Wyjątkowy 1262,60 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

K
Projekt prawie idealny:) Jedyna rzeczą której mi brakuje to możliwość w jakiś sposób zadaszenia tarasu. Czy jest to stosunkowo łatwe do zrobienia? Raczej chodzi mi o jakieś bardziej trwale zadaszenie niżeli np markiza.
D
Taras można zadaszyć przedłużają płytę żelbetową daszku nad wyjściem i wykonując słup w narożu. Powstanie zadaszenie w formie dachu płaskiego Taka zamiana pociąga za sobą jedynie zwiększenie belki pomiędzy pionowymi oknami jadalni, tak aby było możliwe wykonanie wszystkich warstw wykończeniowych. Prawidłowo wkomponowany dach w bryłę domu na pewno nie zepsuje jego wyglądu.
Dodano: 2017-05-10
J
Padło już pytanie om powiększenie, ale czy można i o ile można poszerzyć budynek, żeby powiększyć powierzchnię i jednocześnie nie zaburzyć kąta nachylenia dachu? Chodzi o takie powiększenie, że bryła jest bardziej kwadratowa; chyba, że Państwo odradzają
D
Przy poszerzaniu budynku poza częścią garażową kąt nachylenia dachu nie ma znaczenia, znaczenia ma geometria dachowa. Przy zmianie zewnętrznego obrysu budynku zmieniamy również geometrię dachu i przesunięcie jednej ściany może skutkować koniecznością przesunięcia również innych ścian zewnętrznych, tak aby uzyskać właściwy rzut dachu. Dlatego trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Należy określić gdzie dokładnie potrzebują Państwo więcej miejsca i na tej podstawie dokonać analizy konstrukcji dachowej. W porównaniu do wersji pierwszej "3" jest już poszerzona dlatego doradzamy umiar, a jeśli to możliwe rezygnację z takiej modyfikacji :)
Dodano: 2016-09-05
P

Czy którykolwiek z Państwa projektów, zaś w szczególności najbardziej podobający się nam "Z klasą 3", ma możliwość wybudowania/dobudowania ogrodu zimowego? Pozdrawiam
D
Zarówno w wersji 1 jaki 3 można zrealizować ogród zimowy w miejscu tarasu, takie rozwiązanie wymagałoby likwidacji daszku oraz podniesienia wysokości beli poziomej pomiędzy witrynami jadalni na elewacji ogrodowej.
Dodano: 2016-02-21
P
Witam, już w styczniu padło pytanie o wizualizację wnętrz do tego pięknego a zarazem praktycznego projektu i czekamy z niecierpliwością aż się pojawią :) jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu naszego przyszłego domu i mamy nadzieję, że wizualizację pomogę w podjęciu tej ważnej decyzji.
D
Jeśli napięty harmonogram prac nam na to pozwoli to przygotujemy wizualizacje wnętrza, chociaż szczerze mówiąc mamy wątpliwości czy jest to konieczne. Projekt Z Klasą 3 to powiększona wersja pierwsza, do której publikujemy kilka realizacji. Zdjęcia gotowych domów o wiele lepiej oddają wygląd budynku niż wizualizacje. Ponieważ wersja "3" jest popularna niewykluczone że prędzej na stronie zamieścimy zdjęcia niż wizualizacje.
Dodano: 2014-07-01
M

Czy jest możliwość, aby nad garażem 2-stanowiskowym zrobić taras? I czy garaż można wydłużyć, aby wygospodarować miejsce techniczne [warsztacik, miejsce na rowery i inne]? Czy wpłynie to negatywnie na bryłę budynku?
D
Tak nie widzimy przeciwwskazań, taras nad garażem występuje np. projekcie Z Klasą 2. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość lepszego doświetlenia części sanitarno-gospodarczej na piętrze .
Dodano: 2014-05-15
Z

Bardzo dobry, nowoczesny projekt. Gratulacje. Gdyby na parterze było dodatkowe WC ( z dyskretnym wejściem nie z salonu) to tylko budować.
M

Witam, czy w domu Z Klasą 3 istnieje możliwość powiększenia salonu do pow. min 40m2?
D
Najprostszą modyfikacją umożliwiającą powiększenie salonu jest jego wydłużenie. Zakładając , że przesuniemy tylną ścianę z kominkiem o 1,5 m to zyskujemy ok 7m 2 powierzchni. Oczywiście o taką samą wartość powiększy się sypialnia na piętrze. Poszerzenia salonu nie polecamy ponieważ taka zmiana wpływa na geometrię dachu co może pociągnąć za sobą konieczność zmiany zewnętrznego obrysu domu nie tylko w części salonu.
Dodano: 2014-03-20
M

Witam serdecznie, Kiedy planujecie Państwo dodać wizualizacje wnętrz tego domku? Chciałem również zapytać, kiedy można się spodziewać nowości projektowych w Waszym wykonaniu? Pozdrawiam serdecznie.
D
Wizualizacje wnętrz zamieścimy jak tylko czas nam pozwoli na przygotowanie dobrego materiału. Nowe projekty już są dostępne - "Rodzinny 1" oraz "Parterowy 2". Wkrótce zamieścimy nowy projekt piętrowej rezydencji w typie domów "Z Klasą" o nazwie "Wyjątkowy".
Dodano: 2014-01-30
E

Najlepszy projekt domu jaki widziałam. Jesli zdecydujemy się z męzem na budowę domu to napewno będzie to ten. Gratulacje dla całego biura projektowego.
m

Witam, chcialem zapytac czy jest moziwosc zmiany projektu tak aby kat nachylenia dachu do 30 stopni. dziekuje i pozdrawiam.
D
Taka adaptacja jest możliwa, ale wymaga nieznacznego obniżenia stropu i punktu podparcia więźby dachowej nad garażem. Po zmianie nachylenia wysokość dachu się powiększy i kalenica nad częścią garażową mogłaby wbić się w okap górnej kondygnacji.
Dodano: 2013-11-13
m

Piękny dom. Jego słabym punktem jest brak przestronnej łazienki. W takim domu chciałoby się mieć salon kąpielowy, a nie łazienkę jak z bloku. I doświetlenie schodów. Jeśli ktoś zamiast antresoli na piętrze zrobi pokój, to na schodach zrobi się ciemno. A w takim domu powinno być wszędzie swiatło i poczucie przestrzeni.
D

W tej wersji projektu nie ma antresoli tylko jest dodatkowy pokój. Projekt "Z Klasą 3" został powiększony w stosunku do wersji "1" i "2" miedzy innymi z myślą o inwestorach, którzy chcieli mieć dodatkowy pokój, ale bez konieczności likwidacji pustki. Jeśli chodzi o wielkość łazienki to jest to kwestia subiektywnego odbierania przestrzeni. Do tej pory odwiedziliśmy już kilka zrealizowanych domów Z Klasą i zarówno my, jaki i inwestorzy nie widzą potrzeby jej powiększania. Swoją drogą chętnie byśmy zamieszkali w bloku, w którym łazienki mają wymiar 3,5 x 2,6 m :).
Dodano: 2013-11-08
S

Witam!!! Projekt domu bardzo piękny i nowoczesny! Czy ten projekt domu jest możliwy w realizacji budownictwa szkieletowego z drewna ? i oczywiście zagospodarowanie dachu nad garażem na poczet tarasu? pozdrawiam
D
Oczywiście, każdy projekt z naszej oferty można zaadaptować do wymogów dowolnej technologii budowlanej.
Dodano: 2013-10-13
R

Pytanie uzupełniające: o ile należy przesunąć środkową ścianę nośną by zmieściły się schody?
D
Wystarczy o 30cm w osiach konstrukcyjnych.
Dodano: 2013-09-12
R

Zastanawiamy się nad budową domu w oparciu o projekt "Z klasą 3". w związku z tym mam pytanie do projektantów: czy możliwe jest wybudowanie schodów w miejscu garderoby i górnej łazienki?
D

Taka zmiana jest możliwa. Obecne schody jednobiegowe można zamienić na dwubiegowe ze spocznikiem usytuowane prostopadle do holu, ale to spowoduje rozbicie ciągu masterbedroom na piętrze. Umieszczenie schodów dwubiegowych wymaga przesunięcia ściany konstrukcyjnej holu do środka domu.
Dodano: 2013-09-09
G
Witam,

Chciałabym zapytać czy konstrukcyjnie jest możliwość powiększenia jeszcze lewej strony budynku max do 2 m? Zależałoby na rozbudowie części od schodów w prawo, tak aby łazienki i garderoba na piętrze były szersze?
D
Taka zmiana z technicznego punktu widzenia jest możliwa, ale dosyć mocno ingeruje w układ konstrukcyjny i geometrię dachu, a przez to jest trudniejsza do przeprowadzenia dla projektanta adaptującego. W związku z tym możliwość przeprowadzenie tego typu modyfikacji będzie zależna od jego woli i chęci. Niektórzy projektanci adaptujący niechętnie podejmują się bardziej złożonych korekt, ale są również tacy, którzy wykonują o wiele bardziej złożone modyfikacje.
Dodano: 2013-08-15
W
Kiedy można spodziewać się rysunków szczegółowych? Posiadamy działkę w kształcie trapezu i niestety przez skos nie każdy projekt może być zrealizowany. "Z klasą 3" to nasz faworyt, tylko czy się zmieści?
D
Proszę przesłać na adres mailowy Pracowni skan mapy Państwa nieruchomości, sprawdzimy dokładnie czy projekt zmieści się na działce. Do maila proszę również dołączyć warunki zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Dodano: 2013-07-02
M
Wita,
przygotowujemy się z żoną do budowy domu, a Państwa projekt bardzo nam się podoba i jest w ścisłej czołówce kandydatów. Mamy jednak za wąską działkę 23 m vs wymagane 24,4 (długość działki to 47m więc tu nie ma problemu). Mam więc pytanie, czy jest możliwość zwężenia domu kosztem garażu, tak aby zmieścić go na działce, a jeśli tak to, kto to może zrobić i jaki jest koszt takiej zmiany?
D
Oczywiście garaż można zwęzić. Najszybciej oraz najtaniej można to wykonać w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta. Jest to bardzo prosta modyfikacja i każdy architekt z uprawnieniami poradzi sobie z nią bez problemu. W zakładce Partnerzy odnajdą Państwo ogólnopolską listę biur architektonicznych współpracujących z naszą Pracownią. Sugerujemy również sprawdzenie zgodności projektu z lokalnymi warunkami administracyjnymi czyli potoczną WZ-ką lub wypisem z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli dysponują Państwo jednym z tych dokumentów można go przesłać na nasz adres mailowy, a my sprawdzimy zgodność projektu z zawartymi tam warunkami.
Dodano: 2013-07-02
h
Hello, please send me the pdf for more information about the house I respect
D

Zapraszamy do obejrzenia nowego powiększonego wariantu. Budynek w stosunku do swojego pierwowzoru czyli wersji "1" został wydłużony o 2,1 m i poszerzony o 0,6 m w osiach konstrukcyjnych ścian. Dzięki temu na parterze powiększone zostały: kuchnia, jadalnia, pokój gościnny oraz salon. Ponadto kuchnia zyskała spiżarnię, a część gospodarcza praktyczną przejściową garderobę z garażu. Garaż został również nieznacznie powiększony. Na piętrze wszystkie pokoje zostały powiększone, a wcześniejszy aneks biurowy na antresoli pełni już funkcję pełnoprawnej sypialni. Piętro zyskało ponadto pralnię z suszarnią. Wysokość obu kondygnacji została podniesiona średnio o 10 cm. Wszystkie modyfikację są wynikiem wcześniejszych sugestii i opinii osób zainteresowanych taką wersją. Naszym głównym celem w trakcie powiększania domu było utrzymanie właściwych proporcji bryły, podziałów płaszczyzn elewacji oraz zachowanie oryginalnego charakteru budynku. Dzięki dbałości o te elementy pomimo znacznej różnicy powierzchniowej - prawie 40 m2 - formę cechuje lekkość i subtelność pierwowzoru. Mamy nadzieję, że nowy wariant zyska równie wielu entuzjastów co jego poprzednicy.

Dodaj opinię

Rzut parteru

112,2 m2

Z klasą 3
1wiatrołap4,4 m2
2garderoba5,7 m2
3hol + schody19,3 m2
4spiżarnia1,9 m2
5pokój gościnny - gabinet16,3 m2
6łazienka5 m2
7kuchnia12,7 m2
8jadalnia12 m2
9salon30,6 m2
10garderoba4,3 m2
11pom. gospodarcze - kotłownia5,6 m2
12garaż41,2 m2

Rzut piętra

104,9 m2

1komunikacja - antresola14,5 m2
2pokój 115 m2
3pokój 220,3 m2
4pokój 314,2 m2
5łazienka5,7 m2
6pralnia - suszarnia3,4 m2
7łazienka7,3 m2
8garderoba4,7 m2
9sypialnia19,8 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

263,90 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

211,70 m2

Min. szerokość działki:

24,41 m

Min. długość działki:

26,44 m

Wysokość w kalenicy:

9,14 m

Kąt nachylenia dachu:

22°

Powierzchnia dachu:

265,00 m2

Kubatura:

1 070,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, wielkoformatowe płyty kamienne
wielkoformatowe płyty kamienne wykorzystane jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Jeden z najpopularniejszych projektów w naszej ofercie. Nowoczesna piętrowa rezydencja o klasycznym rodowodzie. To największa wersja w tej rodzinie projektowej. Wyróżnia się większymi wymiarami zewnętrznymi oraz wzbogaconym programem pomieszczeń. Projekt na parterze zyskał spiżarnię przy kuchni oraz dodatkową garderobę przejściową z garażu. Na piętrze otrzymał dodatkową sypialnię na antresoli oraz oddzielną pralnię. Wszystkie pomieszczenia zostały powiększone w stosunku do poprzednich wersji. Charakterystycznym elementami ponadczasowej formy pozostały wysunięte okapy piętra oraz dwupoziomowa przeszklona jadalnia.

Zalety projektu:
 • piękna piętrowa rezydencja o klasycznym rodowodzie, ale współczesnym wizerunku, której zalety doceniło już wielu inwestorów
 • najbardziej rozbudowany program pomieszczeń z całej rodziny projektów Z Klasą, przeznaczony dla maksymalnie 5 osobowej rodziny
 • otwarte nowoczesne wnętrze doświetlone dużymi oknami z charakterystycznymi prostymi schodami w holu i dwupoziomową jadalnią
 • na parterze: wygodna garderoba przy wejściu oraz dodatkowa przejściowa z garażu / duży pokój gościnny - gabinet / komfortowa kuchnia z wyspą i spiżarnią / atrakcyjna dwupoziomowa jadalnia / duży, wygodny garaż dwustanowiskowy
 • na piętrze: komfortowa strefa sypialni głównej z prywatną łazienką i garderobą / 3 duże sypialnie dzieci / oddzielna łazienka dzieci połączona z odrębnym pomieszczeniem pralni-suszarni
 • to ponadczasowa i reprezentacyjna forma ze współczesnymi akcentami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni

Opinie

K
Projekt prawie idealny:) Jedyna rzeczą której mi brakuje to możliwość w jakiś sposób zadaszenia tarasu. Czy jest to stosunkowo łatwe do zrobienia? Raczej chodzi mi o jakieś bardziej trwale zadaszenie niżeli np markiza.
D
Taras można zadaszyć przedłużają płytę żelbetową daszku nad wyjściem i wykonując słup w narożu. Powstanie zadaszenie w formie dachu płaskiego Taka zamiana pociąga za sobą jedynie zwiększenie belki pomiędzy pionowymi oknami jadalni, tak aby było możliwe wykonanie wszystkich warstw wykończeniowych. Prawidłowo wkomponowany dach w bryłę domu na pewno nie zepsuje jego wyglądu.
Dodano: 2017-05-10
J
Padło już pytanie om powiększenie, ale czy można i o ile można poszerzyć budynek, żeby powiększyć powierzchnię i jednocześnie nie zaburzyć kąta nachylenia dachu? Chodzi o takie powiększenie, że bryła jest bardziej kwadratowa; chyba, że Państwo odradzają
D
Przy poszerzaniu budynku poza częścią garażową kąt nachylenia dachu nie ma znaczenia, znaczenia ma geometria dachowa. Przy zmianie zewnętrznego obrysu budynku zmieniamy również geometrię dachu i przesunięcie jednej ściany może skutkować koniecznością przesunięcia również innych ścian zewnętrznych, tak aby uzyskać właściwy rzut dachu. Dlatego trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Należy określić gdzie dokładnie potrzebują Państwo więcej miejsca i na tej podstawie dokonać analizy konstrukcji dachowej. W porównaniu do wersji pierwszej "3" jest już poszerzona dlatego doradzamy umiar, a jeśli to możliwe rezygnację z takiej modyfikacji :)
Dodano: 2016-09-05
P

Czy którykolwiek z Państwa projektów, zaś w szczególności najbardziej podobający się nam "Z klasą 3", ma możliwość wybudowania/dobudowania ogrodu zimowego? Pozdrawiam
D
Zarówno w wersji 1 jaki 3 można zrealizować ogród zimowy w miejscu tarasu, takie rozwiązanie wymagałoby likwidacji daszku oraz podniesienia wysokości beli poziomej pomiędzy witrynami jadalni na elewacji ogrodowej.
Dodano: 2016-02-21
P
Witam, już w styczniu padło pytanie o wizualizację wnętrz do tego pięknego a zarazem praktycznego projektu i czekamy z niecierpliwością aż się pojawią :) jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu naszego przyszłego domu i mamy nadzieję, że wizualizację pomogę w podjęciu tej ważnej decyzji.
D
Jeśli napięty harmonogram prac nam na to pozwoli to przygotujemy wizualizacje wnętrza, chociaż szczerze mówiąc mamy wątpliwości czy jest to konieczne. Projekt Z Klasą 3 to powiększona wersja pierwsza, do której publikujemy kilka realizacji. Zdjęcia gotowych domów o wiele lepiej oddają wygląd budynku niż wizualizacje. Ponieważ wersja "3" jest popularna niewykluczone że prędzej na stronie zamieścimy zdjęcia niż wizualizacje.
Dodano: 2014-07-01
M

Czy jest możliwość, aby nad garażem 2-stanowiskowym zrobić taras? I czy garaż można wydłużyć, aby wygospodarować miejsce techniczne [warsztacik, miejsce na rowery i inne]? Czy wpłynie to negatywnie na bryłę budynku?
D
Tak nie widzimy przeciwwskazań, taras nad garażem występuje np. projekcie Z Klasą 2. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość lepszego doświetlenia części sanitarno-gospodarczej na piętrze .
Dodano: 2014-05-15
Z

Bardzo dobry, nowoczesny projekt. Gratulacje. Gdyby na parterze było dodatkowe WC ( z dyskretnym wejściem nie z salonu) to tylko budować.
M

Witam, czy w domu Z Klasą 3 istnieje możliwość powiększenia salonu do pow. min 40m2?
D
Najprostszą modyfikacją umożliwiającą powiększenie salonu jest jego wydłużenie. Zakładając , że przesuniemy tylną ścianę z kominkiem o 1,5 m to zyskujemy ok 7m 2 powierzchni. Oczywiście o taką samą wartość powiększy się sypialnia na piętrze. Poszerzenia salonu nie polecamy ponieważ taka zmiana wpływa na geometrię dachu co może pociągnąć za sobą konieczność zmiany zewnętrznego obrysu domu nie tylko w części salonu.
Dodano: 2014-03-20
M

Witam serdecznie, Kiedy planujecie Państwo dodać wizualizacje wnętrz tego domku? Chciałem również zapytać, kiedy można się spodziewać nowości projektowych w Waszym wykonaniu? Pozdrawiam serdecznie.
D
Wizualizacje wnętrz zamieścimy jak tylko czas nam pozwoli na przygotowanie dobrego materiału. Nowe projekty już są dostępne - "Rodzinny 1" oraz "Parterowy 2". Wkrótce zamieścimy nowy projekt piętrowej rezydencji w typie domów "Z Klasą" o nazwie "Wyjątkowy".
Dodano: 2014-01-30
E

Najlepszy projekt domu jaki widziałam. Jesli zdecydujemy się z męzem na budowę domu to napewno będzie to ten. Gratulacje dla całego biura projektowego.
m

Witam, chcialem zapytac czy jest moziwosc zmiany projektu tak aby kat nachylenia dachu do 30 stopni. dziekuje i pozdrawiam.
D
Taka adaptacja jest możliwa, ale wymaga nieznacznego obniżenia stropu i punktu podparcia więźby dachowej nad garażem. Po zmianie nachylenia wysokość dachu się powiększy i kalenica nad częścią garażową mogłaby wbić się w okap górnej kondygnacji.
Dodano: 2013-11-13
m

Piękny dom. Jego słabym punktem jest brak przestronnej łazienki. W takim domu chciałoby się mieć salon kąpielowy, a nie łazienkę jak z bloku. I doświetlenie schodów. Jeśli ktoś zamiast antresoli na piętrze zrobi pokój, to na schodach zrobi się ciemno. A w takim domu powinno być wszędzie swiatło i poczucie przestrzeni.
D

W tej wersji projektu nie ma antresoli tylko jest dodatkowy pokój. Projekt "Z Klasą 3" został powiększony w stosunku do wersji "1" i "2" miedzy innymi z myślą o inwestorach, którzy chcieli mieć dodatkowy pokój, ale bez konieczności likwidacji pustki. Jeśli chodzi o wielkość łazienki to jest to kwestia subiektywnego odbierania przestrzeni. Do tej pory odwiedziliśmy już kilka zrealizowanych domów Z Klasą i zarówno my, jaki i inwestorzy nie widzą potrzeby jej powiększania. Swoją drogą chętnie byśmy zamieszkali w bloku, w którym łazienki mają wymiar 3,5 x 2,6 m :).
Dodano: 2013-11-08
S

Witam!!! Projekt domu bardzo piękny i nowoczesny! Czy ten projekt domu jest możliwy w realizacji budownictwa szkieletowego z drewna ? i oczywiście zagospodarowanie dachu nad garażem na poczet tarasu? pozdrawiam
D
Oczywiście, każdy projekt z naszej oferty można zaadaptować do wymogów dowolnej technologii budowlanej.
Dodano: 2013-10-13
R

Pytanie uzupełniające: o ile należy przesunąć środkową ścianę nośną by zmieściły się schody?
D
Wystarczy o 30cm w osiach konstrukcyjnych.
Dodano: 2013-09-12
R

Zastanawiamy się nad budową domu w oparciu o projekt "Z klasą 3". w związku z tym mam pytanie do projektantów: czy możliwe jest wybudowanie schodów w miejscu garderoby i górnej łazienki?
D

Taka zmiana jest możliwa. Obecne schody jednobiegowe można zamienić na dwubiegowe ze spocznikiem usytuowane prostopadle do holu, ale to spowoduje rozbicie ciągu masterbedroom na piętrze. Umieszczenie schodów dwubiegowych wymaga przesunięcia ściany konstrukcyjnej holu do środka domu.
Dodano: 2013-09-09
G
Witam,

Chciałabym zapytać czy konstrukcyjnie jest możliwość powiększenia jeszcze lewej strony budynku max do 2 m? Zależałoby na rozbudowie części od schodów w prawo, tak aby łazienki i garderoba na piętrze były szersze?
D
Taka zmiana z technicznego punktu widzenia jest możliwa, ale dosyć mocno ingeruje w układ konstrukcyjny i geometrię dachu, a przez to jest trudniejsza do przeprowadzenia dla projektanta adaptującego. W związku z tym możliwość przeprowadzenie tego typu modyfikacji będzie zależna od jego woli i chęci. Niektórzy projektanci adaptujący niechętnie podejmują się bardziej złożonych korekt, ale są również tacy, którzy wykonują o wiele bardziej złożone modyfikacje.
Dodano: 2013-08-15
W
Kiedy można spodziewać się rysunków szczegółowych? Posiadamy działkę w kształcie trapezu i niestety przez skos nie każdy projekt może być zrealizowany. "Z klasą 3" to nasz faworyt, tylko czy się zmieści?
D
Proszę przesłać na adres mailowy Pracowni skan mapy Państwa nieruchomości, sprawdzimy dokładnie czy projekt zmieści się na działce. Do maila proszę również dołączyć warunki zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Dodano: 2013-07-02
M
Wita,
przygotowujemy się z żoną do budowy domu, a Państwa projekt bardzo nam się podoba i jest w ścisłej czołówce kandydatów. Mamy jednak za wąską działkę 23 m vs wymagane 24,4 (długość działki to 47m więc tu nie ma problemu). Mam więc pytanie, czy jest możliwość zwężenia domu kosztem garażu, tak aby zmieścić go na działce, a jeśli tak to, kto to może zrobić i jaki jest koszt takiej zmiany?
D
Oczywiście garaż można zwęzić. Najszybciej oraz najtaniej można to wykonać w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta. Jest to bardzo prosta modyfikacja i każdy architekt z uprawnieniami poradzi sobie z nią bez problemu. W zakładce Partnerzy odnajdą Państwo ogólnopolską listę biur architektonicznych współpracujących z naszą Pracownią. Sugerujemy również sprawdzenie zgodności projektu z lokalnymi warunkami administracyjnymi czyli potoczną WZ-ką lub wypisem z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli dysponują Państwo jednym z tych dokumentów można go przesłać na nasz adres mailowy, a my sprawdzimy zgodność projektu z zawartymi tam warunkami.
Dodano: 2013-07-02
h
Hello, please send me the pdf for more information about the house I respect
D

Zapraszamy do obejrzenia nowego powiększonego wariantu. Budynek w stosunku do swojego pierwowzoru czyli wersji "1" został wydłużony o 2,1 m i poszerzony o 0,6 m w osiach konstrukcyjnych ścian. Dzięki temu na parterze powiększone zostały: kuchnia, jadalnia, pokój gościnny oraz salon. Ponadto kuchnia zyskała spiżarnię, a część gospodarcza praktyczną przejściową garderobę z garażu. Garaż został również nieznacznie powiększony. Na piętrze wszystkie pokoje zostały powiększone, a wcześniejszy aneks biurowy na antresoli pełni już funkcję pełnoprawnej sypialni. Piętro zyskało ponadto pralnię z suszarnią. Wysokość obu kondygnacji została podniesiona średnio o 10 cm. Wszystkie modyfikację są wynikiem wcześniejszych sugestii i opinii osób zainteresowanych taką wersją. Naszym głównym celem w trakcie powiększania domu było utrzymanie właściwych proporcji bryły, podziałów płaszczyzn elewacji oraz zachowanie oryginalnego charakteru budynku. Dzięki dbałości o te elementy pomimo znacznej różnicy powierzchniowej - prawie 40 m2 - formę cechuje lekkość i subtelność pierwowzoru. Mamy nadzieję, że nowy wariant zyska równie wielu entuzjastów co jego poprzednicy.

Dodaj opinię

Podobne

Projekt domu - Wyjątkowy 3
WT 2021
Wyjątkowy 3203,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Wyjątkowy 1
WT 2021
Wyjątkowy 1262,60 m2
Zobacz projekt

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.