Znajdź projekt

Podziel się:
Promocja - 500 PLN
Oferta ważna do: 2020-11-30
Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2Nowoczesny projekt domu Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Z widokiem 2
Cena promocyjna
2 700 PLN
Stara cena: 3200.00 PLN

Powierzchnia użytkowa:

124,70m2

Garaż:

+ 24,00 m2

Kotłownia:

+ 6,60 m2

Powierzchnia zabudowy:

141,10 m2

Min. wymiary działki:

19,28 x 22,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,56 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Dostępność: 1-7 dni
Zamawiam

Rzut parteru

74 m2

Z widokiem 2
1wiatrołap + garderoba5 m2
2hol11,1 m2
3kuchnia + jadalnia12,9 m2
4salon24 m2
5sypialnia16,5 m2
6łazienka4,5 m2
7pom.gospodarcze - kotłownia6,6 m2
8garaż24 m2

Rzut poddasza

50,7 m2

1antresola14,5 m2(14,5 m2)
2pokój 18,2 m2(10,3 m2)
3pokój 29,9 m2(12 m2)
4pokój 311,3 m2(16,5 m2)
5łazienka6,8 m2(8,9 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

155,30 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

141,10 m2

Min. szerokość działki:

19,28 m

Min. długość działki:

22,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,56 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

175,00 m2

Kubatura:

442,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt małego nowoczesnego domu z antresolą. Jest to rozbudowana wersja domu „Z Widokiem 1”. Projekt ma większą powierzchnie użytkową i bogatszy program funkcjonalny uwzględniający garaż z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym oraz 3 pokoje na poddaszu. Charakterystycznym elementem wnętrza pozostaje dwupoziomowy salon otwarty na otoczenie. Nowością jest usytuowanie na parterze sypialni rodziców, której zaletą jest połączenie z tarasem i ogrodem. Na zewnątrz drewno akcentujące podziały elewacji wersji „1” zostało zastąpione ręcznie formowaną płytką klinkierową.

Zalety projektu:
 • nieduża powierzchnia użytkowa z optymalnym programem pomieszczeń dla 4 osobowej rodziny
 • wyjątkowa aranżacja wnętrza z dwupoziomowym salonem i antresolą
 • na parterze: kuchnia zlokalizowana od frontu / dwupoziomowy salon / sypialnia rodziców z wyjściem na taras / duże pomieszczenie gospodarcze z oddzielnym wejściem / duży garaż
 • na poddaszu:
 • nieskomplikowana konstrukcja, niskie koszty budowy i eksploatacji
 • ciekawa forma zewnętrzna nawiązująca do tradycji, ale niepozbawiona współczesnych akcentów


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

D
Dzień dobry, projekt podoba mi się od bardzo dawna, tylko wprowadziłabym kilka zmian: 1) powiększenie pokoju dziennego z 5 do 6m (szersze o 1m okno) - dzięki temu można by na anresoli zrobić przejście do dodatkowego pomieszczenia nad garażem, 2) zwiększenie kuchni (aby pomieszczenie to stało się jednocześnie jadalnią i byłoby symetryczne do sypialni na parterze). Brakuje informacji o wysokości pomieszczeń (nie ma żadnego przekroju), dla osób wysokich jest to kluczowa informacja, wystarczyłaby informacja czy jest to 2,70m na parterze i 2,70m na piętrze? Czy planujecie Państwo kolejną wersję tego projektu (z dodatkowym pomieszczeniem nad garażem)? Dziękuję z góry za odpowiedzi.
D
Większość zmian, o których Pani wspomina można wprowadzić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Modyfikacja wymagająca najwięcej zaangażowania to oczywiście dodanie pokoju nad garażem, ponieważ wymaga zaprojektowania zadaszenia, a co za tym idzie przeprojektowania całej więźby dachowej. Przekroje schematyczne budynku i naniesione na nich wysokości są podane w prawej kolumnie obok wizualizacji, w zakładce "pobierz rysunki szczegółowe"
Dodano: 2020-01-07
M
Czy można bez przeszkód zmodyfikować projekt i wykonać obszerniejszą antresolę/strop - w kształcie litery "L" - tak aby było dojście do tego pojedynczego okna na górze?
Zaznaczam, że uwzględniam schody spiralne wtedy i może zabudowanie regipsem pozyskanej tak przestrzeni.
D
Można to zrobić, ale proszę zwrócić uwagę, że otwór nad salonem nie jest przesadnie duży. Dodatkowo go zabudowując pojawia się pytanie o sens pozostawienia tak małego otwarcia.
Dodano: 2017-04-30
P
Witam. Czy w projekcie jest możliwość przeróbki domu tak aby nie było antresoli a co za tym idzie przeróbka rozmieszczenia pomieszczeń da pietrze? Oraz czy jest możliwość obrócenia domu o 90stopnie tak aby taras od salonu był z tylu domu?
D
Pustkę nad salonem można zlikwidować przedłużając strop, nie wiemy o jakich zmianach Pan myśli na poddaszu więc trudno wydać opinie czy będzie to możliwe. Dom oczywiście można obrócić, ale w takiej sytuacji garaż należałoby poszerzyć stosownie do głębokości auta.
Dodano: 2017-04-13
I
Swietny projekt zgodny z moimi oczekiwaniami...
Mam tylko jedno zasadnicze dla mnie pytanie:
1.Czy ten projekt może być podpiwniczony?/chociaż częściowo/
2.Mile widziany garaż dwustanowiskowy.

Jest taka możliwość?
J
Witam!
mam pytanie, czy istnieje jakiś dom pokazowy "Z widokiem 2"? rozważam zakup państwa projektu, jednak wizualizacja nie do końca oddaje charakter i wyjątkowość tego projektu. Moim zdaniem jest mało atrakcyjny w porównaniu z innymi projektami, chociażby jego mniejszym odpowiednikiem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
K
Witam. Bardzo podoba mi sie ten projekt. Chetnie zobacze taki dom w wojewdztwie podlaskim. Jeżeli ktoś mógłby pokazać nawet na etapie budowy to proszę o kontakt mailowy. Pozdrawiam.
D
Szanowni Państwo, moim zdaniem projekt domu z widokiem 2 jest idealny, adekwatny do moich oczekiwań i ponadto dokładnie dopasowany do kierunków świata dopasowanych do mojej działki. Mało tego, że zakupiłem Państwa projekt ale już jestem na etapie zamykania stanu surowego. Proszę o informację jakie wymiary ma taras murowany (obłożony płytką klinkierową), przedstawiony na wizualizacji.
Z
Super projekt!
jednak moja dzialka ma tylko 21.30 szerokosci, a tu trzeba miec 22.51, czy istnieje mozeliwosc dostosowania projektu do mojej dzialki i kosztem czego byloby to mozliwe?
D
Prosimy o przesłanie skanu mapy na adres mailowy pracowni. Sprawdzimy co da się zrobić.
Dodano: 2014-05-05
I
Jakiej firmy jest dachówka i jaki kolor? Co to za płytka klinkierowa?Z góry dziękuję za odpowiedź.
P.S Projekt przepiękny, ale po ukazaniu sie Atrakcyjnego 3 myślimy intensywnie o nim. Jednak elewację chcielibyśmy z Widokiem 2. Co o tym Państwo sądzicie?
D
Kolorystyka w obu projektach jest podobna poza stolarką, która w Atrakcyjnym 3 jest znacznie ciemniejsza. Osobiście wolimy jaśniejszą kolorystykę ponieważ znacznie lepiej znosi upływ czasu.
Dodano: 2013-08-22
I
Witam. Projekt tego domu bardzo mi się podoba. Myślę o jego zakupie. Pomysł wydłużenia domu o którym pisał Michał bardzo mnie zainteresował. Czy mogłabym tak jak Aga otrzymać Twoją- Michał modyfikację do wglądu. Z góry bardzo dziękuję. Mój mail izaleska43@wp.pl
a
myślę, że oba pomysły są niezłe mój mail azarow@interia.pl i dzięki
M
Aga. Możesz powiększyć ten dom stosunkowo prosto. Jedni robią to poprzez likwidację wycięcia przy narożnym oknie i wysunięcie całej dużej witryny do przodu, inni (tak jak ja) wydłużają dom, co powiększa pomieszczenia na górze i kuchnię. Można też te rozwiązania połączyć. W razie czego podrzuć mail to podeślę Ci moją modyfikację do wglądu.
a
witam bardzo podoba się nam ten projekt domu :-))) ale czy jest jeszcze wariant, który miałby większą powierzchnię mieszkalną przy zachowaniu pomysłu co do rozkładu pomieszczeń, albowiem salon i pokoje są niewielkie, w szczególności na piętrze, i czy są tam skosy ? optymalna powierzchnia mieszkalna ( bez garażu ) to 160 - 180 metrów pozdrawiam i z góry dziękuję za informację
A
Kolejny interesujacy projekt, jak dla Nas. Jaka jest odleglosc na suficie od duzego okna w salonie do otworu antresoli? Nie bedzie to od dolu widoczne jak waska szczelina?
D
Górny poziom okna w salonie jest ok.7cm powyżej poziomu podłogi na antresoli. Te kilka cm zajmuje profil stolarki.
Dodano: 2013-07-27
M
Jakiej firmy są okna w salonie widoczne na wizualizacji?
D
Nasza Pracownia współpracuje z firmą Internorm.
Dodano: 2013-07-27
p
mam nadzieje że doczekamy się wizualizacji tego projektu od strony garażu do końca wakacji
A
Witam,
Świetny projekt jak na mały dom.
Mam pytanie odnośnie odwrócenia pokoju i łazienki na poddaszu, biorąc oczywiście pod uwagę nieznaczną zmianę układu pomieszczeń ze względu na drzwi. Czy jest to możliwe? Czy wówczas istniałaby możliwość wykonania lukarny zarówno w jednym jak i drugim pokoju na taras?
D
Zamiana pokoju z łazienką nie jest możliwa ze względu na brak możliwości usytuowania drzwi do przeniesionej łazienki, z kolei pozostawiając drzwi w obecnym miejscu pokój będzie za mały. Ponadto w przeniesionym pokoju nie można wykonać lukarny z w wyjściem na taras ze względu na lokalizację komina w kotłowni.
Dodano: 2013-07-22
p
brakuje mi jeszcze jednej wizualizacji tego projektu od strony wejścia i garażu i wydaje mi się że nie tylko mnie brakuje tego zdjęcia
D
Nie wiemy w jakim terminie, ale postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.
Dodano: 2013-05-25
K
Witam. Interesu mnie likwidacja sypialni na dole i powiększenie salonu, czy taka operacja jest możliwa?
D
Można fragment ściany rozdzielający sypialnię od salonu zastąpić podciągiem, ale taka zmiana nie powiększy salonu tylko stworzy coś na kształt dodatkowego aneksu. Włączenie tej przestrzeni bezpośrednio do funkcji salonu wymagałoby jego poszerzenia czyli przesunięcia witryny okiennej na linię ściany sypialni.
Dodano: 2013-05-01
P
Czy da się zmienić konstrukcję schodów, tak by antresola była z jednej strony zamknięta (tak jak jest to w projekcie „z widokiem”)? Czy na dachu garażu można zrobić taras? – wejście mogłoby być z antresoli albo pokoju.
D

W projekcie "Z Widokiem 1" usytuowanie takich schodów jest możliwe dzięki bocznemu wysunięciu bryły. Niestety w wersji drugiej nie ma takiej możliwości ze względu na obecność garażu. Można natomiast wykonać taras nad garażem i doprojektować lukarnę wyjściową w pokoju od frontu lub na antresoli poprzez modyfikację biegu schodów polegającą na ich skróceniu i zagęszczeniu stopni w zabiegach.
Dodano: 2013-04-01
u
PROJEKT SUPER , CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ REZYGNACJI Z GARAŻU? PONIEWAŻ ZDECYDUJĘ SIĘ NA WOLNOSTOJACY GARAŻ.
D
Można zupełnie zrezygnować z bryły garażu, ale pod warunkiem zastosowania jako główne źródło ogrzewania kotła gazowego lub pompy ciepła które nie wymagają oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Taka modyfikacja wymagałaby nieznacznej korekty układu funkcjonalnego na parterze pod wybrany rodzaj ogrzewania.
Dodano: 2013-02-19
P
Witam Czy ten dom może być budowany w systemie szkieletowej ?
D

Oczywiście, każdy nasz projekt można dostosować do innej technologii w ramach adaptacji dokumentacji. Najlepiej jeśli taką zmianę przeprowadza firma wykonawcza. Dobre firmy mają zawsze własne zaplecze projektantów, które umożliwia dostosowanie różnych projektów do wymagań stosowanej przez nie technologii. Z naszej strony mogę polecić naszych partnerów, którzy realizują domy w technologii drewnianej kanadyjskiej lub drewnianej prefabrykowanej i którzy są w stanie zaadaptować każdy z naszych projektów. Zapraszam do odwiedzenia działu Partnerzy i zakładki Firmy Partnerskie.
Dodano: 2013-02-09
K
Witam, jakiej firmy zastosowano cegłę na projekcie? Jaki to dokładnie model (nazwa własna)?
M
Monika. Masz parę postów poniżej wyraźnie napisane, że można spokojnie zrezygnować z pustki nad salonem. Ja osobiście mam zamiar tak zrobić, bo chociaż wygląda to świetnie to z pustką hałas w domu jest bardzo duży co miałem okazję sprawdzić na żywo w istniejącym budynku "Dom z widokiem".
Projekt też można stosunkowo łatwo wydłużyć co tez mam zamiar zrobić. Powiększają się wtedy pokoje na górze, kuchnia i kotłownia co pozwala na zrobienie sensownej pralni. Czekam z niecierpliwością na możliwość zakupu tego projektu i biorę się za przeróbki.
m
Witam,
Mam pytanie . Czy istnieje możliwość zlikwidowania pustki nad salonem i stworzenie tam dodatkowego pomieszczenia na pralnię lub chociaż garderobę , Projekt jest przepiękny tylko strasznie brakuje mi tam takiego pomieszczenia.
I
Witam

Warto było czekać za wizualizacją tego projektu wyglada pięknie
Mam pytanie ; czy na poddaszu zamiast dwóch pokoi 9'9/8,2 moge zrobić jeden większy i czy mozna zamorowac wejście z kotłowni bezpośrednio do domu.
Sadze ze są to przeróbki które można zmienić w projekcie
Pozdrawiam
Iwona
D
Obie zmiany są bez problemu możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-01-20
M
Witam, naprawde warto bylo czekac na nowa strone (duzy plus), a w szczegolnosci na dokonczenie prac i wizualizacje projektu Z Widokiem 2. Jestem nim naprawde zachwycony. Wersja "w przygotowaniu" wygladala przecietnie i balem sie ze rozczaruje rowniez w ostatecznym wydaniu, ale tak sie nie stalo. Poprawienie kolorystyki i materialow na elewacji tez pomoglo odbiorowi calosci. Projekt jest naprawde dopracowany w kazdym szczególe. Świetna robota...gratuluje.
E
Nie wystawiacie sobie najlepszej opinii. Piszecie poniżej datę, której nie jesteście w stanie dotrzymać - to po co ją podawać? Dla mnie jest trochę dziwne, że tyle czasu może spędzać profesjonalna pracownia architektoniczna nad tak małym domkiem, który w 70% zresztą już istniał. Przecież to nie jest wieżowiec!?!
D
Niestety za uruchomienie strony jest odpowiedzialna zewnętrzna firma i datę premiery określili oni a nie my. Dostaliśmy informację, że maja jakieś problemy techniczne, na które nasza Pracownia nie ma żadnego wpływu. Fakt opóźnienia jest dla nas równie denerwujący jak dla Pani bo wszystkie materiały zależne od naszej pracy zostały już dawno dostarczone.
Dodano: 2013-01-15
M
Witam,

Kiedy mozna spodziewac sie wizualizacji tego projektu? Czy rozwiazanie klatki schodowej jest podobne do tego w Atrakcyjnym 1/2, czyli schody systemowe zlicowane razem ze sciana pod ktorymi wystepuje pusta przestrzen>? I ostatnia spraw, choc antresola jest w wypadku tego projektu jednym z istotniejszych elementow projektu, to czy ze wzgledow praktycznych mozna by zrezygnowac z pustki nad salonem i zastosowac strop nad caloscia, powiekszajac jednoczesnie pokoje na pietrze (szczegolnie pok 9,9m oraz 8,2m)? Z gory dziekuje za odpowiedz.
D
Premiera nowej strony jest zaplanowana na poniedziałek 14.01.2013 r. Zapraszamy. Na zaktualizowanej witrynie będą dostępne wszystkie materiały związane z tym projektem. W tym domu, podobnie jak w Atrakcyjnym 2 schody są ażurowe konstrukcji lekkiej, pod schodami jest pusta przestrzeń. Z pustki nad salonem można zrezygnować przedłużając strop. Po takiej modyfikacji powstałą przestrzeń można włączyć do dwóch pokoi z przodu i z tyłu po stronie antresoli. Powiększenie pokoi wymusi częściową likwidację ścian konstrukcyjnych, które pierwotnie podtrzymywały płatew dachową dlatego w miejscu ścian będą musiały pojawić się drewniane słupy.
Dodano: 2013-01-08
D
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy da się ten projekt wpasować na działkę długości 21.15m.
D
Jedynie pod warunkiem zlikwidowania okna na tylnej elewacji, co umożliwi usytuowanie domu w odległości 3 m do granicy oraz skrócenie samego budynku o 35-40 cm.
Dodano: 2012-11-18
M
Czy istnieje możliwość opublikowania większej liczby wizualizacji? Chodzi mi szczególnie o widok domu od wejścia ale bardziej z prawej strony (od garażu).
Zastanawia mnie także tajemniczy mały taras od pomieszczenia technicznego za garażem. Nie wiem jaką pełni funkcję - tam jest ponadto wyjście balkonowe. Wizualizacja od tej strony również by się przydała.
D
Wizualizacje zewnętrzne oraz wnętrza zostaną wkrótce opublikowane na stronie, obecnie nad tym pracujemy. Ponieważ poziom podłogi części mieszkalnej oraz garażowej z pomieszczeniem gospodarczym są kilkadziesiąt cm ponad gruntem wymaga to wykonania podejścia ze schodami stąd ten "taras", oczywiście jego wielkość jest umowna bo może się ograniczać jedynie do małego podestu przy samych drzwiach. W pomieszczeniu gospodarczym to nie są drzwi balkonowe tylko pełne drzwi wyjściowe z doświetlem bocznym, którego obecność nie jest konieczna i uzależniona funkcjonalnym wykorzystaniem tego pomieszczenia.
Dodano: 2012-11-15
S
Trzy tygodnie mineło a kosztorysu jak nie było tak nie ma, czy to aż takie trudne dla profesionalnego biura projektowego ?
D
Nasza Pracownia nie wykonuje sama kosztorysów, zajmuje się tym na nasze zamówienie specjalistyczna firma kosztorysowa. Materiał projektowy został im przekazany i zazwyczaj zajmuje im to ok. 2 tygodni. Otrzymaliśmy informację, że opóźnienia są spowodowane zmianami kadrowymi, a tym samym koniecznością wdrażania kolejnych osób w temat. Nie chcemy rezygnować z tej firmy bo jak dotychczas kosztorysy były przygotowywane bardzo rzetelnie i firma ma duże doświadczenie w tym zakresie. Mamy nadzieję, że opóźnienia są tylko tymczasowe. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za zwłokę i prosimy o cierpliwość. Jak tylko kosztorys zostanie opracowany poinformujemy o tym na naszym profilu facebook-owym.
Dodano: 2012-11-09
M
Witam,

Czy istnieje możliwość zamiany miejsc kuchni i gabinetu na dole? Posiadam działkę skierowaną na południe i obawiam się, że umiejscowienie kuchnii od strony południowej może nie być do końca optymalne. Z drugiej strony gabinet od strony pd-zach też chyba nie jest zbyt optymalnym rozwiązaniem. Czy mają Państwo jakieś sugestie? Zmieniać miejscami te pomieszczenia czy kuchnia od pd-zach nie jest taka zła? Moja działka ma około 25x41m więc boczny taras powinien się zmieścić. Alternatywnie rozważam projekt Prosty 1. Z góry dziękuję za sugestie.
D
Raczej odradzamy zamianę tych pomieszczeń przede wszystkim ze względu na to, że spowoduje ona konieczność otwarcia kuchni na salon, a tym samym zlikwidowanie zamkniętego aneksu telewizyjnego. Z drugiej strony będą musiały pojawić się drzwi do pomieszczenia dawnej kuchni, które uniemożliwią stworzenie takiego aneksu po drugiej stronie. Ponadto w naszym założeniu pokój za kominkiem miał pełnić funkcję sypialni głównej, a nie gabinetu, przez co odwrócenie pomieszczeń wydaje się jeszcze mniej racjonalne. Oczywiście wskazane jest lokalizowanie kuchni od strony północnej, ale z kolei sytuowanie jej od strony południowej nie jest wykluczone i bardzo często takie rozwiązanie jest praktykowane w domach z wejściem od strony południowej. Przede wszystkim dlatego, że większość inwestorów przedkłada zaletę obserwowania z kuchni frontu działki nad wadą jej lokalizacji względem stron świata. Tak na marginesie warunek projektowy sytuowania kuchni od północy jest obecnie raczej archaiczny bo powstał w czasach kiedy nie było urządzeń chłodniczych i przechowywanie jedzenia wymagało naturalnego chłodu.
Dodano: 2012-11-07
M
Czy macie jakiś pomysł gdzie w tym projekcie umieścić choćby najmniejszą nawet spiżarnię? W domach jest to dość ważny i przydatny element. Ogólnie projekt bardzo mi się podoba.
D
Niestety w przypadku tego projektu nie ma możliwości ulokowania spiżarni w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni.
Dodano: 2012-10-26
A
Kiedy można się spodziewać kosztorysu i wizualizacji wnętrz?
D
Kosztorys pojawi się za 2-3 tygodnie, wizualizacje wnętrz trochę później bo pod koniec listopada.
Dodano: 2012-10-15
i
Witam Serdecznie

Jestem zainteresowana tym projektem domu ,macie Państwo wiele projektów które nam się podobają. Szukamy domu który jest tani w budowie .

Czekamy na kosztorys i wizualizację wnętrz.

Pozdrawiam Serdecznie .
Iwona .
B
Witam!
Świetny nieduży dom za mam nadzieję rozsądne pieniądze. Czekam na kosztorys. Wiem, że antresola nie jest praktycznym rozwiązaniem, ale właśnie takiego domu szukałam. Doświetlenie jej poprzez 2 okna połaciowe jest świetnym pomysłem. Znam wszystkie Państwa projekty. Uważam, że równie dobry jest Pogodny 1. Mam pytanie co do kubatury. Rzeczywiście jest tak mała? Niecierpliwie czekam także na wizualizacje.
Pozdrawiam!
D
Wielkość kubatury wychodzi z obliczeń, które staramy się przeprowadzać bardzo rzetelnie.
Dodano: 2012-09-13

Dodaj opinię

Rzut parteru

74 m2

Z widokiem 2
1wiatrołap + garderoba5 m2
2hol11,1 m2
3kuchnia + jadalnia12,9 m2
4salon24 m2
5sypialnia16,5 m2
6łazienka4,5 m2
7pom.gospodarcze - kotłownia6,6 m2
8garaż24 m2

Rzut poddasza

50,7 m2

1antresola14,5 m2(14,5 m2)
2pokój 18,2 m2(10,3 m2)
3pokój 29,9 m2(12 m2)
4pokój 311,3 m2(16,5 m2)
5łazienka6,8 m2(8,9 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

155,30 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

141,10 m2

Min. szerokość działki:

19,28 m

Min. długość działki:

22,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,56 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

175,00 m2

Kubatura:

442,00 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2017

Technologia budowy

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt małego nowoczesnego domu z antresolą. Jest to rozbudowana wersja domu „Z Widokiem 1”. Projekt ma większą powierzchnie użytkową i bogatszy program funkcjonalny uwzględniający garaż z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym oraz 3 pokoje na poddaszu. Charakterystycznym elementem wnętrza pozostaje dwupoziomowy salon otwarty na otoczenie. Nowością jest usytuowanie na parterze sypialni rodziców, której zaletą jest połączenie z tarasem i ogrodem. Na zewnątrz drewno akcentujące podziały elewacji wersji „1” zostało zastąpione ręcznie formowaną płytką klinkierową.

Zalety projektu:
 • nieduża powierzchnia użytkowa z optymalnym programem pomieszczeń dla 4 osobowej rodziny
 • wyjątkowa aranżacja wnętrza z dwupoziomowym salonem i antresolą
 • na parterze: kuchnia zlokalizowana od frontu / dwupoziomowy salon / sypialnia rodziców z wyjściem na taras / duże pomieszczenie gospodarcze z oddzielnym wejściem / duży garaż
 • na poddaszu:
 • nieskomplikowana konstrukcja, niskie koszty budowy i eksploatacji
 • ciekawa forma zewnętrzna nawiązująca do tradycji, ale niepozbawiona współczesnych akcentów


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 250 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 700.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Instalacje inteligentne
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 1-7 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 250.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

D
Dzień dobry, projekt podoba mi się od bardzo dawna, tylko wprowadziłabym kilka zmian: 1) powiększenie pokoju dziennego z 5 do 6m (szersze o 1m okno) - dzięki temu można by na anresoli zrobić przejście do dodatkowego pomieszczenia nad garażem, 2) zwiększenie kuchni (aby pomieszczenie to stało się jednocześnie jadalnią i byłoby symetryczne do sypialni na parterze). Brakuje informacji o wysokości pomieszczeń (nie ma żadnego przekroju), dla osób wysokich jest to kluczowa informacja, wystarczyłaby informacja czy jest to 2,70m na parterze i 2,70m na piętrze? Czy planujecie Państwo kolejną wersję tego projektu (z dodatkowym pomieszczeniem nad garażem)? Dziękuję z góry za odpowiedzi.
D
Większość zmian, o których Pani wspomina można wprowadzić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Modyfikacja wymagająca najwięcej zaangażowania to oczywiście dodanie pokoju nad garażem, ponieważ wymaga zaprojektowania zadaszenia, a co za tym idzie przeprojektowania całej więźby dachowej. Przekroje schematyczne budynku i naniesione na nich wysokości są podane w prawej kolumnie obok wizualizacji, w zakładce "pobierz rysunki szczegółowe"
Dodano: 2020-01-07
M
Czy można bez przeszkód zmodyfikować projekt i wykonać obszerniejszą antresolę/strop - w kształcie litery "L" - tak aby było dojście do tego pojedynczego okna na górze?
Zaznaczam, że uwzględniam schody spiralne wtedy i może zabudowanie regipsem pozyskanej tak przestrzeni.
D
Można to zrobić, ale proszę zwrócić uwagę, że otwór nad salonem nie jest przesadnie duży. Dodatkowo go zabudowując pojawia się pytanie o sens pozostawienia tak małego otwarcia.
Dodano: 2017-04-30
P
Witam. Czy w projekcie jest możliwość przeróbki domu tak aby nie było antresoli a co za tym idzie przeróbka rozmieszczenia pomieszczeń da pietrze? Oraz czy jest możliwość obrócenia domu o 90stopnie tak aby taras od salonu był z tylu domu?
D
Pustkę nad salonem można zlikwidować przedłużając strop, nie wiemy o jakich zmianach Pan myśli na poddaszu więc trudno wydać opinie czy będzie to możliwe. Dom oczywiście można obrócić, ale w takiej sytuacji garaż należałoby poszerzyć stosownie do głębokości auta.
Dodano: 2017-04-13
I
Swietny projekt zgodny z moimi oczekiwaniami...
Mam tylko jedno zasadnicze dla mnie pytanie:
1.Czy ten projekt może być podpiwniczony?/chociaż częściowo/
2.Mile widziany garaż dwustanowiskowy.

Jest taka możliwość?
J
Witam!
mam pytanie, czy istnieje jakiś dom pokazowy "Z widokiem 2"? rozważam zakup państwa projektu, jednak wizualizacja nie do końca oddaje charakter i wyjątkowość tego projektu. Moim zdaniem jest mało atrakcyjny w porównaniu z innymi projektami, chociażby jego mniejszym odpowiednikiem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
K
Witam. Bardzo podoba mi sie ten projekt. Chetnie zobacze taki dom w wojewdztwie podlaskim. Jeżeli ktoś mógłby pokazać nawet na etapie budowy to proszę o kontakt mailowy. Pozdrawiam.
D
Szanowni Państwo, moim zdaniem projekt domu z widokiem 2 jest idealny, adekwatny do moich oczekiwań i ponadto dokładnie dopasowany do kierunków świata dopasowanych do mojej działki. Mało tego, że zakupiłem Państwa projekt ale już jestem na etapie zamykania stanu surowego. Proszę o informację jakie wymiary ma taras murowany (obłożony płytką klinkierową), przedstawiony na wizualizacji.
Z
Super projekt!
jednak moja dzialka ma tylko 21.30 szerokosci, a tu trzeba miec 22.51, czy istnieje mozeliwosc dostosowania projektu do mojej dzialki i kosztem czego byloby to mozliwe?
D
Prosimy o przesłanie skanu mapy na adres mailowy pracowni. Sprawdzimy co da się zrobić.
Dodano: 2014-05-05
I
Jakiej firmy jest dachówka i jaki kolor? Co to za płytka klinkierowa?Z góry dziękuję za odpowiedź.
P.S Projekt przepiękny, ale po ukazaniu sie Atrakcyjnego 3 myślimy intensywnie o nim. Jednak elewację chcielibyśmy z Widokiem 2. Co o tym Państwo sądzicie?
D
Kolorystyka w obu projektach jest podobna poza stolarką, która w Atrakcyjnym 3 jest znacznie ciemniejsza. Osobiście wolimy jaśniejszą kolorystykę ponieważ znacznie lepiej znosi upływ czasu.
Dodano: 2013-08-22
I
Witam. Projekt tego domu bardzo mi się podoba. Myślę o jego zakupie. Pomysł wydłużenia domu o którym pisał Michał bardzo mnie zainteresował. Czy mogłabym tak jak Aga otrzymać Twoją- Michał modyfikację do wglądu. Z góry bardzo dziękuję. Mój mail izaleska43@wp.pl
a
myślę, że oba pomysły są niezłe mój mail azarow@interia.pl i dzięki
M
Aga. Możesz powiększyć ten dom stosunkowo prosto. Jedni robią to poprzez likwidację wycięcia przy narożnym oknie i wysunięcie całej dużej witryny do przodu, inni (tak jak ja) wydłużają dom, co powiększa pomieszczenia na górze i kuchnię. Można też te rozwiązania połączyć. W razie czego podrzuć mail to podeślę Ci moją modyfikację do wglądu.
a
witam bardzo podoba się nam ten projekt domu :-))) ale czy jest jeszcze wariant, który miałby większą powierzchnię mieszkalną przy zachowaniu pomysłu co do rozkładu pomieszczeń, albowiem salon i pokoje są niewielkie, w szczególności na piętrze, i czy są tam skosy ? optymalna powierzchnia mieszkalna ( bez garażu ) to 160 - 180 metrów pozdrawiam i z góry dziękuję za informację
A
Kolejny interesujacy projekt, jak dla Nas. Jaka jest odleglosc na suficie od duzego okna w salonie do otworu antresoli? Nie bedzie to od dolu widoczne jak waska szczelina?
D
Górny poziom okna w salonie jest ok.7cm powyżej poziomu podłogi na antresoli. Te kilka cm zajmuje profil stolarki.
Dodano: 2013-07-27
M
Jakiej firmy są okna w salonie widoczne na wizualizacji?
D
Nasza Pracownia współpracuje z firmą Internorm.
Dodano: 2013-07-27
p
mam nadzieje że doczekamy się wizualizacji tego projektu od strony garażu do końca wakacji
A
Witam,
Świetny projekt jak na mały dom.
Mam pytanie odnośnie odwrócenia pokoju i łazienki na poddaszu, biorąc oczywiście pod uwagę nieznaczną zmianę układu pomieszczeń ze względu na drzwi. Czy jest to możliwe? Czy wówczas istniałaby możliwość wykonania lukarny zarówno w jednym jak i drugim pokoju na taras?
D
Zamiana pokoju z łazienką nie jest możliwa ze względu na brak możliwości usytuowania drzwi do przeniesionej łazienki, z kolei pozostawiając drzwi w obecnym miejscu pokój będzie za mały. Ponadto w przeniesionym pokoju nie można wykonać lukarny z w wyjściem na taras ze względu na lokalizację komina w kotłowni.
Dodano: 2013-07-22
p
brakuje mi jeszcze jednej wizualizacji tego projektu od strony wejścia i garażu i wydaje mi się że nie tylko mnie brakuje tego zdjęcia
D
Nie wiemy w jakim terminie, ale postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.
Dodano: 2013-05-25
K
Witam. Interesu mnie likwidacja sypialni na dole i powiększenie salonu, czy taka operacja jest możliwa?
D
Można fragment ściany rozdzielający sypialnię od salonu zastąpić podciągiem, ale taka zmiana nie powiększy salonu tylko stworzy coś na kształt dodatkowego aneksu. Włączenie tej przestrzeni bezpośrednio do funkcji salonu wymagałoby jego poszerzenia czyli przesunięcia witryny okiennej na linię ściany sypialni.
Dodano: 2013-05-01
P
Czy da się zmienić konstrukcję schodów, tak by antresola była z jednej strony zamknięta (tak jak jest to w projekcie „z widokiem”)? Czy na dachu garażu można zrobić taras? – wejście mogłoby być z antresoli albo pokoju.
D

W projekcie "Z Widokiem 1" usytuowanie takich schodów jest możliwe dzięki bocznemu wysunięciu bryły. Niestety w wersji drugiej nie ma takiej możliwości ze względu na obecność garażu. Można natomiast wykonać taras nad garażem i doprojektować lukarnę wyjściową w pokoju od frontu lub na antresoli poprzez modyfikację biegu schodów polegającą na ich skróceniu i zagęszczeniu stopni w zabiegach.
Dodano: 2013-04-01
u
PROJEKT SUPER , CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ REZYGNACJI Z GARAŻU? PONIEWAŻ ZDECYDUJĘ SIĘ NA WOLNOSTOJACY GARAŻ.
D
Można zupełnie zrezygnować z bryły garażu, ale pod warunkiem zastosowania jako główne źródło ogrzewania kotła gazowego lub pompy ciepła które nie wymagają oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Taka modyfikacja wymagałaby nieznacznej korekty układu funkcjonalnego na parterze pod wybrany rodzaj ogrzewania.
Dodano: 2013-02-19
P
Witam Czy ten dom może być budowany w systemie szkieletowej ?
D

Oczywiście, każdy nasz projekt można dostosować do innej technologii w ramach adaptacji dokumentacji. Najlepiej jeśli taką zmianę przeprowadza firma wykonawcza. Dobre firmy mają zawsze własne zaplecze projektantów, które umożliwia dostosowanie różnych projektów do wymagań stosowanej przez nie technologii. Z naszej strony mogę polecić naszych partnerów, którzy realizują domy w technologii drewnianej kanadyjskiej lub drewnianej prefabrykowanej i którzy są w stanie zaadaptować każdy z naszych projektów. Zapraszam do odwiedzenia działu Partnerzy i zakładki Firmy Partnerskie.
Dodano: 2013-02-09
K
Witam, jakiej firmy zastosowano cegłę na projekcie? Jaki to dokładnie model (nazwa własna)?
M
Monika. Masz parę postów poniżej wyraźnie napisane, że można spokojnie zrezygnować z pustki nad salonem. Ja osobiście mam zamiar tak zrobić, bo chociaż wygląda to świetnie to z pustką hałas w domu jest bardzo duży co miałem okazję sprawdzić na żywo w istniejącym budynku "Dom z widokiem".
Projekt też można stosunkowo łatwo wydłużyć co tez mam zamiar zrobić. Powiększają się wtedy pokoje na górze, kuchnia i kotłownia co pozwala na zrobienie sensownej pralni. Czekam z niecierpliwością na możliwość zakupu tego projektu i biorę się za przeróbki.
m
Witam,
Mam pytanie . Czy istnieje możliwość zlikwidowania pustki nad salonem i stworzenie tam dodatkowego pomieszczenia na pralnię lub chociaż garderobę , Projekt jest przepiękny tylko strasznie brakuje mi tam takiego pomieszczenia.
I
Witam

Warto było czekać za wizualizacją tego projektu wyglada pięknie
Mam pytanie ; czy na poddaszu zamiast dwóch pokoi 9'9/8,2 moge zrobić jeden większy i czy mozna zamorowac wejście z kotłowni bezpośrednio do domu.
Sadze ze są to przeróbki które można zmienić w projekcie
Pozdrawiam
Iwona
D
Obie zmiany są bez problemu możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-01-20
M
Witam, naprawde warto bylo czekac na nowa strone (duzy plus), a w szczegolnosci na dokonczenie prac i wizualizacje projektu Z Widokiem 2. Jestem nim naprawde zachwycony. Wersja "w przygotowaniu" wygladala przecietnie i balem sie ze rozczaruje rowniez w ostatecznym wydaniu, ale tak sie nie stalo. Poprawienie kolorystyki i materialow na elewacji tez pomoglo odbiorowi calosci. Projekt jest naprawde dopracowany w kazdym szczególe. Świetna robota...gratuluje.
E
Nie wystawiacie sobie najlepszej opinii. Piszecie poniżej datę, której nie jesteście w stanie dotrzymać - to po co ją podawać? Dla mnie jest trochę dziwne, że tyle czasu może spędzać profesjonalna pracownia architektoniczna nad tak małym domkiem, który w 70% zresztą już istniał. Przecież to nie jest wieżowiec!?!
D
Niestety za uruchomienie strony jest odpowiedzialna zewnętrzna firma i datę premiery określili oni a nie my. Dostaliśmy informację, że maja jakieś problemy techniczne, na które nasza Pracownia nie ma żadnego wpływu. Fakt opóźnienia jest dla nas równie denerwujący jak dla Pani bo wszystkie materiały zależne od naszej pracy zostały już dawno dostarczone.
Dodano: 2013-01-15
M
Witam,

Kiedy mozna spodziewac sie wizualizacji tego projektu? Czy rozwiazanie klatki schodowej jest podobne do tego w Atrakcyjnym 1/2, czyli schody systemowe zlicowane razem ze sciana pod ktorymi wystepuje pusta przestrzen>? I ostatnia spraw, choc antresola jest w wypadku tego projektu jednym z istotniejszych elementow projektu, to czy ze wzgledow praktycznych mozna by zrezygnowac z pustki nad salonem i zastosowac strop nad caloscia, powiekszajac jednoczesnie pokoje na pietrze (szczegolnie pok 9,9m oraz 8,2m)? Z gory dziekuje za odpowiedz.
D
Premiera nowej strony jest zaplanowana na poniedziałek 14.01.2013 r. Zapraszamy. Na zaktualizowanej witrynie będą dostępne wszystkie materiały związane z tym projektem. W tym domu, podobnie jak w Atrakcyjnym 2 schody są ażurowe konstrukcji lekkiej, pod schodami jest pusta przestrzeń. Z pustki nad salonem można zrezygnować przedłużając strop. Po takiej modyfikacji powstałą przestrzeń można włączyć do dwóch pokoi z przodu i z tyłu po stronie antresoli. Powiększenie pokoi wymusi częściową likwidację ścian konstrukcyjnych, które pierwotnie podtrzymywały płatew dachową dlatego w miejscu ścian będą musiały pojawić się drewniane słupy.
Dodano: 2013-01-08
D
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy da się ten projekt wpasować na działkę długości 21.15m.
D
Jedynie pod warunkiem zlikwidowania okna na tylnej elewacji, co umożliwi usytuowanie domu w odległości 3 m do granicy oraz skrócenie samego budynku o 35-40 cm.
Dodano: 2012-11-18
M
Czy istnieje możliwość opublikowania większej liczby wizualizacji? Chodzi mi szczególnie o widok domu od wejścia ale bardziej z prawej strony (od garażu).
Zastanawia mnie także tajemniczy mały taras od pomieszczenia technicznego za garażem. Nie wiem jaką pełni funkcję - tam jest ponadto wyjście balkonowe. Wizualizacja od tej strony również by się przydała.
D
Wizualizacje zewnętrzne oraz wnętrza zostaną wkrótce opublikowane na stronie, obecnie nad tym pracujemy. Ponieważ poziom podłogi części mieszkalnej oraz garażowej z pomieszczeniem gospodarczym są kilkadziesiąt cm ponad gruntem wymaga to wykonania podejścia ze schodami stąd ten "taras", oczywiście jego wielkość jest umowna bo może się ograniczać jedynie do małego podestu przy samych drzwiach. W pomieszczeniu gospodarczym to nie są drzwi balkonowe tylko pełne drzwi wyjściowe z doświetlem bocznym, którego obecność nie jest konieczna i uzależniona funkcjonalnym wykorzystaniem tego pomieszczenia.
Dodano: 2012-11-15
S
Trzy tygodnie mineło a kosztorysu jak nie było tak nie ma, czy to aż takie trudne dla profesionalnego biura projektowego ?
D
Nasza Pracownia nie wykonuje sama kosztorysów, zajmuje się tym na nasze zamówienie specjalistyczna firma kosztorysowa. Materiał projektowy został im przekazany i zazwyczaj zajmuje im to ok. 2 tygodni. Otrzymaliśmy informację, że opóźnienia są spowodowane zmianami kadrowymi, a tym samym koniecznością wdrażania kolejnych osób w temat. Nie chcemy rezygnować z tej firmy bo jak dotychczas kosztorysy były przygotowywane bardzo rzetelnie i firma ma duże doświadczenie w tym zakresie. Mamy nadzieję, że opóźnienia są tylko tymczasowe. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za zwłokę i prosimy o cierpliwość. Jak tylko kosztorys zostanie opracowany poinformujemy o tym na naszym profilu facebook-owym.
Dodano: 2012-11-09
M
Witam,

Czy istnieje możliwość zamiany miejsc kuchni i gabinetu na dole? Posiadam działkę skierowaną na południe i obawiam się, że umiejscowienie kuchnii od strony południowej może nie być do końca optymalne. Z drugiej strony gabinet od strony pd-zach też chyba nie jest zbyt optymalnym rozwiązaniem. Czy mają Państwo jakieś sugestie? Zmieniać miejscami te pomieszczenia czy kuchnia od pd-zach nie jest taka zła? Moja działka ma około 25x41m więc boczny taras powinien się zmieścić. Alternatywnie rozważam projekt Prosty 1. Z góry dziękuję za sugestie.
D
Raczej odradzamy zamianę tych pomieszczeń przede wszystkim ze względu na to, że spowoduje ona konieczność otwarcia kuchni na salon, a tym samym zlikwidowanie zamkniętego aneksu telewizyjnego. Z drugiej strony będą musiały pojawić się drzwi do pomieszczenia dawnej kuchni, które uniemożliwią stworzenie takiego aneksu po drugiej stronie. Ponadto w naszym założeniu pokój za kominkiem miał pełnić funkcję sypialni głównej, a nie gabinetu, przez co odwrócenie pomieszczeń wydaje się jeszcze mniej racjonalne. Oczywiście wskazane jest lokalizowanie kuchni od strony północnej, ale z kolei sytuowanie jej od strony południowej nie jest wykluczone i bardzo często takie rozwiązanie jest praktykowane w domach z wejściem od strony południowej. Przede wszystkim dlatego, że większość inwestorów przedkłada zaletę obserwowania z kuchni frontu działki nad wadą jej lokalizacji względem stron świata. Tak na marginesie warunek projektowy sytuowania kuchni od północy jest obecnie raczej archaiczny bo powstał w czasach kiedy nie było urządzeń chłodniczych i przechowywanie jedzenia wymagało naturalnego chłodu.
Dodano: 2012-11-07
M
Czy macie jakiś pomysł gdzie w tym projekcie umieścić choćby najmniejszą nawet spiżarnię? W domach jest to dość ważny i przydatny element. Ogólnie projekt bardzo mi się podoba.
D
Niestety w przypadku tego projektu nie ma możliwości ulokowania spiżarni w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni.
Dodano: 2012-10-26
A
Kiedy można się spodziewać kosztorysu i wizualizacji wnętrz?
D
Kosztorys pojawi się za 2-3 tygodnie, wizualizacje wnętrz trochę później bo pod koniec listopada.
Dodano: 2012-10-15
i
Witam Serdecznie

Jestem zainteresowana tym projektem domu ,macie Państwo wiele projektów które nam się podobają. Szukamy domu który jest tani w budowie .

Czekamy na kosztorys i wizualizację wnętrz.

Pozdrawiam Serdecznie .
Iwona .
B
Witam!
Świetny nieduży dom za mam nadzieję rozsądne pieniądze. Czekam na kosztorys. Wiem, że antresola nie jest praktycznym rozwiązaniem, ale właśnie takiego domu szukałam. Doświetlenie jej poprzez 2 okna połaciowe jest świetnym pomysłem. Znam wszystkie Państwa projekty. Uważam, że równie dobry jest Pogodny 1. Mam pytanie co do kubatury. Rzeczywiście jest tak mała? Niecierpliwie czekam także na wizualizacje.
Pozdrawiam!
D
Wielkość kubatury wychodzi z obliczeń, które staramy się przeprowadzać bardzo rzetelnie.
Dodano: 2012-09-13

Dodaj opinię

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.