Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Garaż E1Nowoczesny projekt domu Garaż E1
Garaż E1
Garaż E1
Cena projektu
1 200 PLN

Powierzchnia użytkowa:

41,70m2

Powierzchnia zabudowy:

52,50 m2

Wysokość w kalenicy:

3,09 m

Kąt nachylenia dachu:

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

Garaż E1
1garaż41,7 m2

Rzut poddasza

1garaż41,7 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

41,70 m2

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

52,50 m2

Wysokość w kalenicy:

3,09 m

Kąt nachylenia dachu:

Powierzchnia dachu:

47,60 m2

Kubatura:

139,20 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

drewniane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na żelbetowe, gęstożebrowe lub prefabrykowane.

DACH

papa termozgrzewalna
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie lekkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt dużego i wygodnego dwustanowiskowego garażu przeznaczonego dla rodziny projektów Ekonomicznych. Jego główną zaletą jest maksymalnie uproszczona konstrukcja nie powiązana z bryłą domu. Takie rozwiązanie umożliwia realizację garażu na dowolnym etapie budowy domu, nawet po jego ukończeniu. Poza przestrzenią do parkowania w garażu znajduje się również niewielki aneks gospodarczy, który można przeznaczyć np. na przechowywanie narzędzi ogrodowych. Z aneksu jest wyjście na zewnątrz do wnęki osłoniętej dachem, która z powodzeniem można pełnić funkcję składowania drewna opałowego do kominka.

Zalety projektu:
  • wygodny i duży garaż z dodatkową funkcją przechowywania
  • uniwersalna forma pasująca do większości projektów Ekonomicznych
  • prosta konstrukcja uwzględniająca drewniany strop i pokrycie papą
  • konstrukcja niezależna od bryły domu umożliwiająca realizację garażu w dowolnym momencie budowy domu


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

P
1. Czy możliwe jest przeniesienie w Ekonomicznym 2a kotłowni do garażu a co za tym idzie powiększenie salonu o przestrzeń z kotłowni?
Dziękuję za odpowiedź.
D
Oczywiście można przenieść kotłownię do garażu w miejsce obecnej wnęki, a uzyskane w ten sposób miejsce mogłoby pełnić funkcję np. aneksu gabinetowego.
Dodano: 2017-10-08
M
Kiedy można się spodziewać propozycji garażu wolnostojącego dla wersji domów ekonomicznych?
D

P. Mario najprawdopodobniej zostaniemy tylko przy tej wersji garażu. Zweryfikowaliśmy trochę nasze wcześniejsze założenia i obecnie jesteśmy przekonani, że przy takim małym budynku koszt wykonania garażu dwustanowiskowego jest na tyle duży, że nie widzimy sensu poszerzania tej oferty. Proszę pamiętać, że koszt budowy 1 m2 garażu systemem zleconym do stanu deweloperskiego jest niemal taki sam jak w przypadku 1 m2 powierzchni mieszkalnej. W przypadku małych domów doradzamy raczej inwestorom wiaty garażowe, które kosztują znacznie mniej. Może to być np. coś takiego: http://wiaty-garazowe.pl/wiata-garazowa-dwustanowiskowa-dachem-plaskim-595-x-588/ W takim rozwiązaniu można się zastanowić nad doprojektowaniem niewielkiej części do przechowywania. Taka nawet rozbudowana wiata będzie na pewno tańsza.
Dodano: 2017-06-30
M
Na rysunkach szczegółowych widzimy dwie ławy fundamentowe, jedną od ściany nośnej budynku, a drugą od ściany nośnej samego garażu. Czy macie Państwo lub możecie wykonać projekt przewidujący wykorzystanie wspólnej ściany fundamentowej dla budynku i garażu dla osób chcących wykonać projekt z garażem w jednym etapie ?
D
Nie mamy takiej wersji ponieważ połączenie domu z garażem można bez problemu wykonać na etapie niezbędnej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta. Nie jest to skomplikowana zmiana i przy okazji sprawdzania przez projektanta adaptującego warunków gruntowych można obie części połączyć.
Dodano: 2016-12-04
A
A poproszę o informację czy jest możliwość `doczepienia` tego garażu do projektu Ekonomiczny 1 do krótszej ściany ? MPZP nakazuje aby kalenica domu była równoległa do drogi.
D
Z technicznego punktu widzenia można to zrobić, ale nie jesteśmy przekonani do estetyki takiej modyfikacji. Jeśli mogą Państwo zrobić wjazd do garażu z boku budynku to sugerujemy raczej wydłużenie całej bryły domu na jego szerokość - tak jak w projekcie Ekonomiczny 4. Budynek pozostanie w prostej uniwersalnej formie, a koszty takiej zmiany będą podobne do budowy garażu E1.
Dodano: 2016-11-21
a
1) Jaka jest szerokość otworu lub bramy w zaproponowanym garażu?
2) Nie ma jeszcze kosztorysu, ale może potrafią Panowie z doświadczenia oszacować koszt wykonania takiego garażu. Na forach budowlanych mówi się o kwocie nawet 50tys - możliwe?
3) Przy stropie drewnianym konieczne byłoby odśnieżanie?
Pozdrawiamy
D

1) Wymiary bramy są standardowe z katalogu firmy Hormann i wynoszą: 500 x 237 cm 2) Nie chcemy spekulować i trzeba poczekać na kosztorys. Kwota 50 tyś. w przypadku garażu jest całkiem realna chociaż tutaj na pewno będzie mniejsza ze względu na prostą konstrukcję i minimalne grubości izolacji termicznej. 3) Konstrukcja dachu przewiduje normowe obciążenie śniegiem do założonej II strefy i teraz wszystko zależy od ilości opadów, jeśli będą w normie to nie trzeba zrzucać śniegu, ale jeśli wystąpi jakaś anomalia i nadejdzie zima stulecia to trzeba będzie pofatygować się na dach z łopatą:)
Dodano: 2016-05-14
K
Świetny pomysł z tym garażem i możliwością dobudowania jego już do gotowego budynku. Zastanawia mnie jednak fakt jak prawnie będzie funkcjonował taki budynek z dobudowanym garażem - chodzi oczywiście o podatki, które dla budynków/pomieszczeń niemieszkalnych są bardzo duże. Czy dobudowanie takiego garażu przy budynku już wybudowanym i zamieszkałym jest/będzie prawnie tożsame z budowaniem jednocześnie i domu i garażu w ramach jednej inwestycji? Czy może taki garaż będzie traktowany jako osobny budynek?
D
Aby traktować późniejszą budowę garażu, jako jedną inwestycję z budynkiem jednorodzinnym, należy przeprowadzić procedurę „rozbudowy budynku mieszkalnego”. Nie ma w prawie budowlanym definicji pojęcia „rozbudowa”, więc interpretacja zależna jest od urzędnika. Niektórzy uważają że przyleganie ściany jednego z budynków do ściany drugiego, można już traktować jako rozbudowę. Czasem trzeba jednak wykazać, że obie kubatury połączone są również konstrukcyjnie.
W naszym projekcie, proponujemy przejście do garażu poprzez dodatkowe drzwi z wiatrołapu, co łączy funkcjonalnie oba budynki. Procedura prawna dotycząca wykonania tych drzwi, również kwalifikuje się jako „rozbudowa budynku mieszkalnego”.
Co do podatków, określa je inny urzędnik, dla którego żadna z powyższych form sformalizowania budowy, może być nieprzekonująca jeśli chodzi naliczanie podatków.
Dodano: 2016-04-27
M
Bardzo ładnie komponuje się z rodziną ekonomicznych, kiedy przedstawicie państwo garaż w osobnej bryle? Pozdrawiam
D
Publikacja wariantu wolnostojącego została opóźniona ze względu na premierę projektów "Dostępnych", przypuszczamy, że nowy garaż zaprezentujemy pod koniec maja.
Dodano: 2016-04-14
D

Przedstawiamy naszą propozycję uniwersalnego garażu przeznaczonego dla rodziny projektów Ekonomicznych. Garaż został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do wszystkich wariantów tego prostego domu, oczywiście poza wersją 4, która posiada go w bryle. Główną zaletą tego projektu jest bardzo prosta konstrukcja, której celowo nie powiązaliśmy z budynkiem. Dylatacja garażu od części mieszkalnej umożliwia jego realizację na dowolnym etapie budowy domu, nawet po jego ukończeniu. Przyszłym inwestorom zwracamy uwagę, że dołączenie garażu będzie wymagało we wszystkich wersjach przesunięcia otworu okiennego w łazience i tym samym odwrócenia układu armatury. Z powodów ograniczeń technicznych na stronie zamówienie na projekt garażu należy składać oddzielnie poza projektem domu. Już wkrótce zaprezentujemy kolejną wersję garażu dla domów Ekonomicznych, tym razem wolnostojącego, przekrytego dachem dwuspadowym.

Dodaj opinię

Rzut parteru

Garaż E1
1garaż41,7 m2

Rzut poddasza

1garaż41,7 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

41,70 m2

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

52,50 m2

Wysokość w kalenicy:

3,09 m

Kąt nachylenia dachu:

Powierzchnia dachu:

47,60 m2

Kubatura:

139,20 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

drewniane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na żelbetowe, gęstożebrowe lub prefabrykowane.

DACH

papa termozgrzewalna
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie lekkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt dużego i wygodnego dwustanowiskowego garażu przeznaczonego dla rodziny projektów Ekonomicznych. Jego główną zaletą jest maksymalnie uproszczona konstrukcja nie powiązana z bryłą domu. Takie rozwiązanie umożliwia realizację garażu na dowolnym etapie budowy domu, nawet po jego ukończeniu. Poza przestrzenią do parkowania w garażu znajduje się również niewielki aneks gospodarczy, który można przeznaczyć np. na przechowywanie narzędzi ogrodowych. Z aneksu jest wyjście na zewnątrz do wnęki osłoniętej dachem, która z powodzeniem można pełnić funkcję składowania drewna opałowego do kominka.

Zalety projektu:
  • wygodny i duży garaż z dodatkową funkcją przechowywania
  • uniwersalna forma pasująca do większości projektów Ekonomicznych
  • prosta konstrukcja uwzględniająca drewniany strop i pokrycie papą
  • konstrukcja niezależna od bryły domu umożliwiająca realizację garażu w dowolnym momencie budowy domu


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.

Opinie

P
1. Czy możliwe jest przeniesienie w Ekonomicznym 2a kotłowni do garażu a co za tym idzie powiększenie salonu o przestrzeń z kotłowni?
Dziękuję za odpowiedź.
D
Oczywiście można przenieść kotłownię do garażu w miejsce obecnej wnęki, a uzyskane w ten sposób miejsce mogłoby pełnić funkcję np. aneksu gabinetowego.
Dodano: 2017-10-08
M
Kiedy można się spodziewać propozycji garażu wolnostojącego dla wersji domów ekonomicznych?
D

P. Mario najprawdopodobniej zostaniemy tylko przy tej wersji garażu. Zweryfikowaliśmy trochę nasze wcześniejsze założenia i obecnie jesteśmy przekonani, że przy takim małym budynku koszt wykonania garażu dwustanowiskowego jest na tyle duży, że nie widzimy sensu poszerzania tej oferty. Proszę pamiętać, że koszt budowy 1 m2 garażu systemem zleconym do stanu deweloperskiego jest niemal taki sam jak w przypadku 1 m2 powierzchni mieszkalnej. W przypadku małych domów doradzamy raczej inwestorom wiaty garażowe, które kosztują znacznie mniej. Może to być np. coś takiego: http://wiaty-garazowe.pl/wiata-garazowa-dwustanowiskowa-dachem-plaskim-595-x-588/ W takim rozwiązaniu można się zastanowić nad doprojektowaniem niewielkiej części do przechowywania. Taka nawet rozbudowana wiata będzie na pewno tańsza.
Dodano: 2017-06-30
M
Na rysunkach szczegółowych widzimy dwie ławy fundamentowe, jedną od ściany nośnej budynku, a drugą od ściany nośnej samego garażu. Czy macie Państwo lub możecie wykonać projekt przewidujący wykorzystanie wspólnej ściany fundamentowej dla budynku i garażu dla osób chcących wykonać projekt z garażem w jednym etapie ?
D
Nie mamy takiej wersji ponieważ połączenie domu z garażem można bez problemu wykonać na etapie niezbędnej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta. Nie jest to skomplikowana zmiana i przy okazji sprawdzania przez projektanta adaptującego warunków gruntowych można obie części połączyć.
Dodano: 2016-12-04
A
A poproszę o informację czy jest możliwość `doczepienia` tego garażu do projektu Ekonomiczny 1 do krótszej ściany ? MPZP nakazuje aby kalenica domu była równoległa do drogi.
D
Z technicznego punktu widzenia można to zrobić, ale nie jesteśmy przekonani do estetyki takiej modyfikacji. Jeśli mogą Państwo zrobić wjazd do garażu z boku budynku to sugerujemy raczej wydłużenie całej bryły domu na jego szerokość - tak jak w projekcie Ekonomiczny 4. Budynek pozostanie w prostej uniwersalnej formie, a koszty takiej zmiany będą podobne do budowy garażu E1.
Dodano: 2016-11-21
a
1) Jaka jest szerokość otworu lub bramy w zaproponowanym garażu?
2) Nie ma jeszcze kosztorysu, ale może potrafią Panowie z doświadczenia oszacować koszt wykonania takiego garażu. Na forach budowlanych mówi się o kwocie nawet 50tys - możliwe?
3) Przy stropie drewnianym konieczne byłoby odśnieżanie?
Pozdrawiamy
D

1) Wymiary bramy są standardowe z katalogu firmy Hormann i wynoszą: 500 x 237 cm 2) Nie chcemy spekulować i trzeba poczekać na kosztorys. Kwota 50 tyś. w przypadku garażu jest całkiem realna chociaż tutaj na pewno będzie mniejsza ze względu na prostą konstrukcję i minimalne grubości izolacji termicznej. 3) Konstrukcja dachu przewiduje normowe obciążenie śniegiem do założonej II strefy i teraz wszystko zależy od ilości opadów, jeśli będą w normie to nie trzeba zrzucać śniegu, ale jeśli wystąpi jakaś anomalia i nadejdzie zima stulecia to trzeba będzie pofatygować się na dach z łopatą:)
Dodano: 2016-05-14
K
Świetny pomysł z tym garażem i możliwością dobudowania jego już do gotowego budynku. Zastanawia mnie jednak fakt jak prawnie będzie funkcjonował taki budynek z dobudowanym garażem - chodzi oczywiście o podatki, które dla budynków/pomieszczeń niemieszkalnych są bardzo duże. Czy dobudowanie takiego garażu przy budynku już wybudowanym i zamieszkałym jest/będzie prawnie tożsame z budowaniem jednocześnie i domu i garażu w ramach jednej inwestycji? Czy może taki garaż będzie traktowany jako osobny budynek?
D
Aby traktować późniejszą budowę garażu, jako jedną inwestycję z budynkiem jednorodzinnym, należy przeprowadzić procedurę „rozbudowy budynku mieszkalnego”. Nie ma w prawie budowlanym definicji pojęcia „rozbudowa”, więc interpretacja zależna jest od urzędnika. Niektórzy uważają że przyleganie ściany jednego z budynków do ściany drugiego, można już traktować jako rozbudowę. Czasem trzeba jednak wykazać, że obie kubatury połączone są również konstrukcyjnie.
W naszym projekcie, proponujemy przejście do garażu poprzez dodatkowe drzwi z wiatrołapu, co łączy funkcjonalnie oba budynki. Procedura prawna dotycząca wykonania tych drzwi, również kwalifikuje się jako „rozbudowa budynku mieszkalnego”.
Co do podatków, określa je inny urzędnik, dla którego żadna z powyższych form sformalizowania budowy, może być nieprzekonująca jeśli chodzi naliczanie podatków.
Dodano: 2016-04-27
M
Bardzo ładnie komponuje się z rodziną ekonomicznych, kiedy przedstawicie państwo garaż w osobnej bryle? Pozdrawiam
D
Publikacja wariantu wolnostojącego została opóźniona ze względu na premierę projektów "Dostępnych", przypuszczamy, że nowy garaż zaprezentujemy pod koniec maja.
Dodano: 2016-04-14
D

Przedstawiamy naszą propozycję uniwersalnego garażu przeznaczonego dla rodziny projektów Ekonomicznych. Garaż został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do wszystkich wariantów tego prostego domu, oczywiście poza wersją 4, która posiada go w bryle. Główną zaletą tego projektu jest bardzo prosta konstrukcja, której celowo nie powiązaliśmy z budynkiem. Dylatacja garażu od części mieszkalnej umożliwia jego realizację na dowolnym etapie budowy domu, nawet po jego ukończeniu. Przyszłym inwestorom zwracamy uwagę, że dołączenie garażu będzie wymagało we wszystkich wersjach przesunięcia otworu okiennego w łazience i tym samym odwrócenia układu armatury. Z powodów ograniczeń technicznych na stronie zamówienie na projekt garażu należy składać oddzielnie poza projektem domu. Już wkrótce zaprezentujemy kolejną wersję garażu dla domów Ekonomicznych, tym razem wolnostojącego, przekrytego dachem dwuspadowym.

Dodaj opinię

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.