Projekt domu Garaż E1

Do ulubionychUsuń z ulubionych
Nowoczesny projekt domu Garaż E1
Nowoczesny projekt domu Garaż E1

Powierzchnia użytkowa

41,70 m2

Cena projektu

1 380 zł

Dostępność:Od ręki
Ten projekt obejrzało: 1562 osób

Rzuty

Projekt domu Garaż E1 - Rzut parteru

Rzut parteru

Wersja
podstawowa
Wersja
lustrzana
Garaż E1 - Rzut parteruGaraż E1 - Rzut parteru
1garaż41,7 m2

Projekt domu Garaż E1 - Rzut poddasza

Rzut poddasza

Wersja
podstawowa
Wersja
lustrzana
Garaż E1 - Rzut poddaszaGaraż E1 - Rzut poddasza
1garaż41,7 m2

Informacje szczegółowe

Pow. użytkowa ogółem

41,70 m2

Ilość pokoi

Garaż

2-stanowiskowy

Łazienki (z toaletami)

Powierzchnia zabudowy

52,50 m2

Min. szerokość działki

0,00 m

Min. długość działki

0,00 m

Wysokość w kalenicy

3,09 m

Kąt nachylenia dachu

3 °

Powierzchnia dachu

47,60 m2

Kubatura

139,20 m3

Warunki techniczne projektu na rok

2021
KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

drewniane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na żelbetowe, gęstożebrowe lub prefabrykowane.

DACH

papa termozgrzewalna
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie lekkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Ogrzewanie

translations.product.gaz_heating
Zobacz dodatki podnoszące energooszczędność

Działka / Nasłonecznienie

Garaż E1 - Działka / NasłonecznienieGaraż E1 - Działka / Nasłonecznienie

Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.

Kosztorys

Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Szacunkowy koszt budowy domu. Poziom cen netto:

Kosztorys w przygotowaniu
Kosztorys w przygotowaniu

Sprawdź pozostałe pozycje w kosztorysie:

Dodatki

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Jeżeli któryś z dodatków ma podany dłuższy czas realizacji niż projekt domu to wysyłamy go w określonym terminie oddzielną, bezpłatną przesyłką.

450 zł
Dostępność:Od ręki

Centrum informacji

Centrum informacji

Co zawiera projekt:

  • 3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego
  • 2 egzemplarze pełnobranżowego projektu technicznego
  • analizę i charakterystykę energetyczną
  • bezpłatną zgodę na zmiany
  • kopię uprawnień architektów i branżystów

Tu znajdziesz pozostałe i niezbędne informacje dotyczące wyboru i zakupu projektu:

Przejdź do centrum informacji

Centrum informacji

Opis projektu

Projekt dużego i wygodnego dwustanowiskowego garażu przeznaczonego dla rodziny projektów Ekonomicznych. Jego główną zaletą jest maksymalnie uproszczona konstrukcja nie powiązana z bryłą domu. Takie rozwiązanie umożliwia realizację garażu na dowolnym etapie budowy domu, nawet po jego ukończeniu. Poza przestrzenią do parkowania w garażu znajduje się również niewielki aneks gospodarczy, który można przeznaczyć np. na przechowywanie narzędzi ogrodowych. Z aneksu jest wyjście na zewnątrz do wnęki osłoniętej dachem, która z powodzeniem można pełnić funkcję składowania drewna opałowego do kominka.

Zalety projektu:

  • wygodny i duży garaż z dodatkową funkcją przechowywania
  • uniwersalna forma pasująca do większości projektów Ekonomicznych
  • prosta konstrukcja uwzględniająca drewniany strop i pokrycie papą
  • konstrukcja niezależna od bryły domu umożliwiająca realizację garażu w dowolnym momencie budowy domu

Autorzy

arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Komentarze

  • P

    Paweł

    Dodano : 08/10/2017

    1. Czy możliwe jest przeniesienie w Ekonomicznym 2a kotłowni do garażu a co za tym idzie powiększenie salonu o przestrzeń z kotłowni? Dziękuję za odpowiedź.

    • Administrator

      Dodano : 08/10/2017

      Oczywiście można przenieść kotłownię do garażu w miejsce obecnej wnęki, a uzyskane w ten sposób miejsce mogłoby pełnić funkcję np. aneksu gabinetowego.

  • M

    Maria

    Dodano : 30/6/2017

    Kiedy można się spodziewać propozycji garażu wolnostojącego dla wersji domów ekonomicznych?

    • Administrator

      Dodano : 30/6/2017

      P. Mario najprawdopodobniej zostaniemy tylko przy tej wersji garażu. Zweryfikowaliśmy trochę nasze wcześniejsze założenia i obecnie jesteśmy przekonani, że przy takim małym budynku koszt wykonania garażu dwustanowiskowego jest na tyle duży, że nie widzimy sensu poszerzania tej oferty. Proszę pamiętać, że koszt budowy 1 m2 garażu systemem zleconym do stanu deweloperskiego jest niemal taki sam jak w przypadku 1 m2 powierzchni mieszkalnej. W przypadku małych domów doradzamy raczej inwestorom wiaty garażowe, które kosztują znacznie mniej. Może to być np. coś takiego: http://wiaty-garazowe.pl/wiata-garazowa-dwustanowiskowa-dachem-plaskim-595-x-588/ W takim rozwiązaniu można się zastanowić nad doprojektowaniem niewielkiej części do przechowywania. Taka nawet rozbudowana wiata będzie na pewno tańsza.

  • M

    Michał

    Dodano : 04/12/2016

    Na rysunkach szczegółowych widzimy dwie ławy fundamentowe, jedną od ściany nośnej budynku, a drugą od ściany nośnej samego garażu. Czy macie Państwo lub możecie wykonać projekt przewidujący wykorzystanie wspólnej ściany fundamentowej dla budynku i garażu dla osób chcących wykonać projekt z garażem w jednym etapie ?

    • Administrator

      Dodano : 04/12/2016

      Nie mamy takiej wersji ponieważ połączenie domu z garażem można bez problemu wykonać na etapie niezbędnej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta. Nie jest to skomplikowana zmiana i przy okazji sprawdzania przez projektanta adaptującego warunków gruntowych można obie części połączyć.

  • A

    Agnieszka

    Dodano : 21/11/2016

    A poproszę o informację czy jest możliwość `doczepienia` tego garażu do projektu Ekonomiczny 1 do krótszej ściany ? MPZP nakazuje aby kalenica domu była równoległa do drogi.

    • Administrator

      Dodano : 21/11/2016

      Z technicznego punktu widzenia można to zrobić, ale nie jesteśmy przekonani do estetyki takiej modyfikacji. Jeśli mogą Państwo zrobić wjazd do garażu z boku budynku to sugerujemy raczej wydłużenie całej bryły domu na jego szerokość - tak jak w projekcie Ekonomiczny 4. Budynek pozostanie w prostej uniwersalnej formie, a koszty takiej zmiany będą podobne do budowy garażu E1.

  • a

    aspi

    Dodano : 14/5/2016

    1) Jaka jest szerokość otworu lub bramy w zaproponowanym garażu? 2) Nie ma jeszcze kosztorysu, ale może potrafią Panowie z doświadczenia oszacować koszt wykonania takiego garażu. Na forach budowlanych mówi się o kwocie nawet 50tys - możliwe? 3) Przy stropie drewnianym konieczne byłoby odśnieżanie? Pozdrawiamy

    • Administrator

      Dodano : 14/5/2016

      1) Wymiary bramy są standardowe z katalogu firmy Hormann i wynoszą: 500 x 237 cm 2) Nie chcemy spekulować i trzeba poczekać na kosztorys. Kwota 50 tyś. w przypadku garażu jest całkiem realna chociaż tutaj na pewno będzie mniejsza ze względu na prostą konstrukcję i minimalne grubości izolacji termicznej. 3) Konstrukcja dachu przewiduje normowe obciążenie śniegiem do założonej II strefy i teraz wszystko zależy od ilości opadów, jeśli będą w normie to nie trzeba zrzucać śniegu, ale jeśli wystąpi jakaś anomalia i nadejdzie zima stulecia to trzeba będzie pofatygować się na dach z łopatą:)

  • K

    Krzysztof

    Dodano : 27/4/2016

    Świetny pomysł z tym garażem i możliwością dobudowania jego już do gotowego budynku. Zastanawia mnie jednak fakt jak prawnie będzie funkcjonował taki budynek z dobudowanym garażem - chodzi oczywiście o podatki, które dla budynków/pomieszczeń niemieszkalnych są bardzo duże. Czy dobudowanie takiego garażu przy budynku już wybudowanym i zamieszkałym jest/będzie prawnie tożsame z budowaniem jednocześnie i domu i garażu w ramach jednej inwestycji? Czy może taki garaż będzie traktowany jako osobny budynek?

    • Administrator

      Dodano : 27/4/2016

      Aby traktować późniejszą budowę garażu, jako jedną inwestycję z budynkiem jednorodzinnym, należy przeprowadzić procedurę „rozbudowy budynku mieszkalnego”. Nie ma w prawie budowlanym definicji pojęcia „rozbudowa”, więc interpretacja zależna jest od urzędnika. Niektórzy uważają że przyleganie ściany jednego z budynków do ściany drugiego, można już traktować jako rozbudowę. Czasem trzeba jednak wykazać, że obie kubatury połączone są również konstrukcyjnie. W naszym projekcie, proponujemy przejście do garażu poprzez dodatkowe drzwi z wiatrołapu, co łączy funkcjonalnie oba budynki. Procedura prawna dotycząca wykonania tych drzwi, również kwalifikuje się jako „rozbudowa budynku mieszkalnego”. Co do podatków, określa je inny urzędnik, dla którego żadna z powyższych form sformalizowania budowy, może być nieprzekonująca jeśli chodzi naliczanie podatków.

  • M

    Marek

    Dodano : 14/4/2016

    Bardzo ładnie komponuje się z rodziną ekonomicznych, kiedy przedstawicie państwo garaż w osobnej bryle? Pozdrawiam

    • Administrator

      Dodano : 14/4/2016

      Publikacja wariantu wolnostojącego została opóźniona ze względu na premierę projektów "Dostępnych", przypuszczamy, że nowy garaż zaprezentujemy pod koniec maja.

  • D

    DOMY Z WIZJA

    Dodano : 04/3/2016

    Przedstawiamy naszą propozycję uniwersalnego garażu przeznaczonego dla rodziny projektów Ekonomicznych. Garaż został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do wszystkich wariantów tego prostego domu, oczywiście poza wersją 4, która posiada go w bryle. Główną zaletą tego projektu jest bardzo prosta konstrukcja, której celowo nie powiązaliśmy z budynkiem. Dylatacja garażu od części mieszkalnej umożliwia jego realizację na dowolnym etapie budowy domu, nawet po jego ukończeniu. Przyszłym inwestorom zwracamy uwagę, że dołączenie garażu będzie wymagało we wszystkich wersjach przesunięcia otworu okiennego w łazience i tym samym odwrócenia układu armatury. Z powodów ograniczeń technicznych na stronie zamówienie na projekt garażu należy składać oddzielnie poza projektem domu. Już wkrótce zaprezentujemy kolejną wersję garażu dla domów Ekonomicznych, tym razem wolnostojącego, przekrytego dachem dwuspadowym.

Dodaj opinię

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek