Projekty domów na płytką działkę

Projekt domu - Wzorowy 2
Nowość
WT 2021

Wzorowy 2

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Wzorowy 1
Nowość
WT 2021

Wzorowy 1

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Idealny S1
Nowość
WT 2021

Idealny S1

119,70 m2
4
3
Projekt domu - Idealny M3
Nowość
WT 2021

Idealny M3

132,90 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M2
Nowość
WT 2021

Idealny M2

137,40 m2
4
3
2
Projekt domu - Beztroski 2G
Nowość
WT 2021

Beztroski 2G

108,20 m2
3
2
1
Projekt domu - Beztroski 1G
Nowość
WT 2021

Beztroski 1G

117,80 m2
4
2
1
Projekt domu - Beztroski 2
Nowość
WT 2021

Beztroski 2

108,20 m2
3
2
Projekt domu - Modelowy 2
Nowość
WT 2021

Modelowy 2

175,20 m2
5
3
2
Projekt domu - Radosny 5
WT 2021

Radosny 5

128,40 m2
4
3
1

Projekty domów na płytką działkę

Nietypowe wymiary działki mogą być sporą przeszkodą przy wyborze i realizacji idealnego projektu. Bardzo trudne bywa na przykład odnalezienie projektów domów na płytką działkę. W katalogu Projektów z Wizją są one wydzielone jako osobna grupa – tak aby ułatwić naszym klientom poszukiwania domu dopasowanego zarówno do ich indywidualnych potrzeb i pragnień, jak i do uwarunkowań dostępnej działki. Sprawdź nasze propozycje domów na płytką działkę.

Jakie są możliwości projektowe dla projektów domów na płytką działkę

O płytkiej działce mówi się wtedy, gdy jej prostopadły do drogi bok jest stosunkowo krótki. Wówczas parcela zwykle przylega do drogi dojazdowej swoim dłuższym bokiem. Jest to rozwiązanie nietypowe, ale wcale nie rzadkie, szczególnie wśród gęstej zabudowy lub w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. Możliwości zabudowy takiej działki są ograniczone, ale jednocześnie jest to szansa na wykorzystanie oryginalnych rozwiązań projektowych.

Płytka działka wcale nie musi oznaczać trudności ze zbudowaniem pięknego i funkcjonalnego domu. Nie oznacza to również, że trzeba ograniczać się do budynków o bardzo małej powierzchni użytkowej. Za sprawą kilku rozwiązań projektowych można bez problemu zagospodarować parcelę o nietypowym kształcie. Jakie to rozwiązania?

Najczęściej na płytkiej działce umieszcza się domy w taki sposób, aby ich dłuższa krawędź była równoległa do szerokości działki. W ten sposób uzyskuje się szeroką fasadę. Nie jest to typowe rozwiązanie, ale w naszym portfolio znajdziesz wiele projektów, które nadają się do takiego ustawienia. Wówczas strefę wypoczynkowo-rodzinną wnętrza umieszcza się najczęściej przy bocznej ścianie domu, a garaż na jego przeciwległym końcu.

Budując dom na płytkiej działce, niejednokrotnie również ogród umieszcza się przy bocznej ścianie domu. Daje to znacznie szersze możliwości funkcjonalnego zagospodarowania terenu. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo oryginalnie i nowocześnie. Na płytkich działkach sprawdzają się też projekty z reprezentacyjną strefą wejściową i wjazdową – najczęściej w stylu tradycyjnego lub nieco unowocześnionego polskiego dworku. Tego typu projekty są bardzo lubiane ze względu na swoją familiarność, a także komfort, jaki oferują.

Projekty domów na płytką działkę dla wymagających

Jak już wspomniano, płytka działka wcale nie musi oznaczać dużych wyrzeczeń. Dzięki odpowiedniemu projektowi można na niej zmieścić piękny i funkcjonalny dom idealnie odpowiadający potrzebom inwestora i jego rodziny. Potrzebujesz dużej przestrzeni? Wybierz dom z poddaszem użytkowym, który pozwala niemal na jej podwojenie względem powierzchni zabudowy. Warto postawić na jeden z projektów Domów z Wizją, które dodatkowo charakteryzują się maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Przemyślane układy pomieszczeń sprawiają, że wnętrza są funkcjonalne i ergonomiczne, a dzięki temu powierzchnia użytkowa domu wydaje się jeszcze większa. Odpowiednie usytuowanie domu na działce i zaplanowanie stref funkcjonalnych całego terenu sprawia natomiast, że płytka działka przestaje być dostrzegalnym problemem.

Domy z Wizją to dopracowany design, dzięki któremu prezentują się świetnie również z zewnątrz. Projekty na płytką działkę charakteryzują się szeroką elewacją frontową, dlatego jej wygląd jest niezwykle istotny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań projektowych konstrukcje budowane na podstawie naszych projektów zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Dostępne są propozycje utrzymane zarówno w nowoczesnej, jak i w tradycyjnej stylistyce, dlatego ich dopasowanie do otoczenia oraz indywidualnego gustu inwestora nie sprawia problemu.

Projekty domów parterowych na płytką działkę – specyfika

Na płytkiej działce może się sprawdzić zarówno prosta, jak i skomplikowana bryła. Dlatego inwestorzy mają bardzo szeroki wybór projektów, mimo pewnych ograniczeń związanych ze specyfiką parceli o nietypowych wymiarach. Znakomicie w tej sytuacji sprawdzają się na przykład projekty w stylu nowoczesnej stodoły – oparte na planie wydłużonego prostokąta, przykryte dwuspadowym dachem. Jeśli działka jest szeroka, ale płytka, można tym sposobem zmieścić na niej bardzo przestronny dom. Przystosowanie budynku w typie nowoczesnej stodoły do ustawienia dłuższym bokiem równolegle do drogi dojazdowej zwykle nie sprawia większego problemu. Dlatego jest to tak popularne rozwiązanie. Typową bryłę nowoczesnej stodoły można również modyfikować poprzez rozmaite elementy ozdobne. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które wolą bardziej urozmaicone projekty, a jednocześnie chcą do maksimum wykorzystać dostępną powierzchnię działki.

Inny popularny typ domu na płytką działkę to dom inspirowany tradycyjnym dworkiem. Może on być zrealizowany w bardziej klasycznym lub też nowoczesnym wydaniu. Charakterystyczne dla tego typu brył są szeroki front i reprezentatywna część wejściowa. Główna kalenica dwuspadowego dachu jest również ustawiona równolegle do drogi, ale jego bryłę często urozmaicają masywne lukarny, które dzięki umieszczonym w nim oknom zapewniają również optymalne doświetlenie wnętrz na obu kondygnacjach. Pozostałe typowe domy na płytką działkę często stanowią modyfikację albo stylu dworkowego, albo nowoczesnej stodoły. Dzięki kreatywności projektantów ich różnorodność jest jednak ogromna!

Czy projekty domów na płytką działkę wymagają kompromisów?

Płytka działka może się wydawać sporym problemem, jednak nie jest to przeszkodą do budowy pięknego i funkcjonalnego domu. Taka budowla może równie z powodzeniem spełniać wszystkie potrzeby mieszkańców. Projekty domów na płytką działkę często wymagają stosowania nieszablonowych rozwiązań, ale raczej nie zmuszają inwestorów do kompromisów. Połączenie wszystkich potrzeb i pragnień jest jak najbardziej możliwe. Na płytkiej działce bez problemu zmieści się garaż z wygodnym wjazdem, a także ogród umożliwiający odpoczynek wśród zieleni. Zazwyczaj stanowi on wraz z tarasem przedłużenie salonu z jadalnią i kuchnią, tworząc idealne warunki do spotkań całej rodziny i przyjmowania gości.

Dom na płytkiej działce wcale nie musi być też mały. Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni zapewnią między innymi dodanie poddasza użytkowego lub pełnego piętra i przemyślany projekt wnętrza. Wśród naszych propozycji znajdziesz domy dostosowane do różnych potrzeb, ale zawsze praktyczne i zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców. Duże okna, wysokie sufity oraz otwarte pomieszczenia (szczególnie w części dziennej) dodatkowo potęgują wrażenie dużej przestrzeni.

Wybierz projekt domu na płytką działkę z portfolio Projekty z wizją

Postaw na kreatywne i praktyczne Projekty z Wizją. Żadne wyzwanie nie jest dla nas przeszkodą. Proponujemy odpowiednie rozwiązania niezależnie od warunków – również na płytkie działki. W tej kategorii znajdziesz zarówno ekonomiczne domy o powierzchni użytkowej ok. 80 m2, jak i przestronne rezydencje o powierzchniach ok. 180 m2. Są one różnorodne również pod względem zagospodarowania wnętrz, zastosowanych rozwiązań projektowych oraz wyglądu. Wszystkie nasze propozycje charakteryzują się jednak świetnym stylem, niezależnie od tego, czy są bliższe tradycyjnym, czy też nowoczesnym formom. Stawiamy na rozwiązania podnoszące komfort domowników i wpływające na łatwość utrzymania nieruchomości.

Sprawdź dostępne opcje i wybierz projekt domu na płytką działkę, który odpowiada Twoim potrzebom!

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek