Projekty domów z ogrzewaniem podłogowym

Projekt domu - Z podcieniami 2
Nowość
WT 2021
3
2
2
Projekt domu - Wyborny 1
Nowość
WT 2021

Wyborny 1

119,00 m2
4
2
Projekt domu - Wzorowy 2
Nowość
WT 2021

Wzorowy 2

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Idealny S1
Nowość
WT 2021

Idealny S1

119,70 m2
4
3
Projekt domu - Idealny M3
Nowość
WT 2021

Idealny M3

132,90 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M2
Nowość
WT 2021

Idealny M2

137,40 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M1
Nowość
WT 2021

Idealny M1

137,50 m2
4
3
Projekt domu - Dom z patio 3
Nowość
WT 2021

Dom z patio 3

139,60 m2
3
3
Projekt domu - Beztroski 2G
Nowość
WT 2021

Beztroski 2G

108,20 m2
3
2
1
Projekt domu - Beztroski 1G
Nowość
WT 2021

Beztroski 1G

117,80 m2
4
2
1

Projekty domów z ogrzewaniem podłogowym

Do wszystkich projektów domów dostępnych w naszej ofercie jest dostępne dodatkowe opracowanie projektu instalacji energooszczędnych, w tym także ogrzewania podłogowego. Do wielu z nich otrzymasz je w standardzie, ponieważ taka instalacja cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Jest polecana m.in. alergikom, ale nie tylko. Tego rodzaju ogrzewanie jest trwałe, estetyczne i pozwala w łatwy sposób zachować czystość w budynku – kurz nie gromadzi się na kaloryferach. Jednocześnie jego zachowanie ma ogromny wpływ na budżet – znacznie obniża koszty inwestycji i eksploatacji budynku, a nakłady związane z jego montażem zwracają się w szybkim tempie. Warto więc rozważyć taką opcję.

Projekty domów z ogrzewaniem podłogowym – dostosowane do standardów nowoczesnego budownictwa

Zastanawiasz się, dlaczego projekty domów z ogrzewaniem podłogowym cieszą się tak dużą popularnością? 

Wysoki komfort cieplny.
Pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym jest zbliżony do idealnego i pozwala uzyskać odpowiedni komfort termiczny. Ciepło jest uwalniane od podłogi, przez co jest lepiej odczuwane przez mieszkańców. To szczególnie ważne w – coraz popularniejszych – budynkach z wysokimi pomieszczeniami otwartymi na drugą kondygnację (np. w domach typu stodoła). Temperatury w takich przestrzeniach rozkładają się optymalnie, a ciepło nie „ucieka” na górę.

„Podłogówka” to także świetne rozwiązanie w kuchni czy łazience – z uwagi na szybkie schnięcie podłogi. Pokochasz ją także w sypialni. Dzięki niej domownicy zapomną o nieprzyjemnym kontakcie bosych stóp z zimną podłogą o poranku!

Świetna współpraca z nowoczesnymi systemami grzewczymi.
W połączeniu z nowoczesnymi, niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jakimi są pompy ciepła bądź też kotły kondensacyjne, „podłogówka” stanowi doskonałą, energooszczędną alternatywę dla ogrzewania tradycyjnego. Wybierając to rozwiązanie, można więc bez obaw zainwestować w źródło ciepła wspierane przez OZE, a w efekcie zwiększyć niezależność energetyczną i dodatkowo obniżyć koszty eksploatacji budynku.

Bez utraty przestrzeni na montaż grzejników.
Klasyczny grzejnik, nawet najmniejszy, zajmuje miejsce w pomieszczeniu. Jest również powierzchnią, w której gromadzą się kurz i zanieczyszczenia. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego nie ma potrzeby montowania kaloryferów. W efekcie pomieszczenie staje się bardziej ustawne i nie ma konieczności chodzenia na kompromisy przy aranżacji. Nie trzeba np. uważać na to, by nie zasłaniać grzejnika kanapą czy szafą.

Co zyskasz, stawiając na ogrzewanie podłogowe?

  • Czystość – mechanizm przekazuje większość ciepła przez promieniowanie, dzięki temu nie powstaje ruch powietrza, a co za tym idzie, krążenie kurzu w powietrzu jest minimalne.
  • Oszczędności dochodzące nawet do 12% rocznie!
  • Równomierność w rozkładaniu ciepła wpływa na zwiększenie wilgotności oraz komfort osób przebywających w pomieszczeniu.
  • Estetyka wnętrza – instalacje schowana jest pod podłogą i żadnej jej element nie jest widoczny w pomieszczeniu, co pozwala na większą swobodę w aranżacji wnętrz.

Nasze rozwiązania instalacyjne są dopasowywane do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Sprawdź projekty domów z ogrzewaniem podłogowym i dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu w dziale „Instalacje energooszczędne”.

Projekty domów z ogrzewaniem podłogowym – o czym trzeba pamiętać?

Jak widać, projekty domów z ogrzewaniem podłogowym mają wiele zalet. Ten system rozprowadzania ciepła daje wysoki komfort i pomaga obniżyć koszty eksploatacji budynku. Warto jednak pamiętać o wyzwaniach, które może stwarzać.

Zwróć uwagę na to, że podłogówka:

  • ma dużą bezwładność, co oznacza, że nie daje możliwości szybkiego dostosowania temperatury, czyli np. podgrzania pomieszczenia do optymalnej wartości w kilka minut czy jego ekspresowego schłodzenia – można jednak rozwiązać ten problem np. dzięki zastosowaniu systemu smart home czy termostatu z programatorem;
  • może być trudniejsza do naprawy, gdy dojdzie do awarii – często pojawia się konieczność skucia podłogi, tak aby można było np. wymienić uszkodzony element; z drugiej jednak strony ten system jest mało podatny na usterki;
  • najlepiej sprawdza się przy zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończeniowych na podłogę – doskonale współpracuje np. z kamieniem czy ceramiką, ale już połączenie jej z grubym dywanem czy wykładziną będzie mniej fortunne.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o montażu podłogówki w domu, przeanalizuj uważnie wszystkie „za” i „przeciw”. Pamiętaj też, że nasze projekty uwzględniają ogrzewanie podłogowe jako opcję. Możesz wybrać inny system rozprowadzania ciepła – wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz preferencji.

Masz dodatkowe pytania? Chcesz uzyskać więcej informacji o poszczególnych projektach domów z podłogówką z naszej pracowni i możliwościach w zakresie ich adaptacji? Zapraszamy do kontaktu!

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek