Projekty domów do 100 m²

Projekt domu - Radosny 4
Promocja
WT 2021

Radosny 4

93,50 m2
3
2
1
Projekt domu - Radosny 3
Promocja
WT 2021

Radosny 3

93,40 m2
3
2
Projekt domu - Radosny 2
Promocja
WT 2021

Radosny 2

80,80 m2
2
2
1
Projekt domu - Radosny 1
Promocja
WT 2021

Radosny 1

81,90 m2
2
2
Projekt domu - Zgrabny 1
Promocja
WT 2021

Zgrabny 1

89,60 m2
3
2
Projekt domu - Uniwersalny 1
Promocja
WT 2021
3
2
Projekt domu - Przytulny 1A
Promocja
WT 2021

Przytulny 1A

95,80 m2
4
2
1
Projekt domu - Ekonomiczny 4
Promocja
WT 2021
3
2
2
Projekt domu - Ekonomiczny 1A
Promocja
WT 2021
3
1
Projekt domu - Przytulny 1
Promocja
WT 2021

Przytulny 1

91,00 m2
3
2
1

Projekty domów do 100 m²

Projekt domu do 100 m² to doskonała opcja dla mniejszych rodzin oraz tych, którzy marzą o przytulnej, kameralnej przestrzeni. Budynki o relatywnie niskim metrażu cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlatego w naszym portfolio czeka szeroki wybór projektów małych domów do 100 m². To gotowe opracowania, które wymagają jedynie adaptacji do warunków panujących na Twojej działce. Skorzystaj z nich, aby w ekonomiczny sposób stworzyć komfortowe, bezpieczne miejsce dla siebie i najbliższych.

Projekt domu do 100 m² – jakie ma zalety?

Popularność projektów domów jednorodzinnych do 100 m² wynika z ogromu atutów, jakie mają takie konstrukcje. Oto te, które inwestorzy cenią najbardziej.

Projekt domu 100 m² = niższe koszty 

Wydatki na inwestycję w budynek jednorodzinny rosną wraz z jego metrażem. Każde kilka dodatkowych metrów kwadratowych wiąże się z dużymi kosztami – tak podczas samej budowy, jak i przy eksploatacji.

Im większa powierzchnia, tym więcej materiałów potrzeba do powstania i wykończenia domu. To przekłada się m.in. na wyższe koszty robocizny. To jednak nie koniec. Kolejne wyzwania wiążą się z kosztami eksploatacji – a zwłaszcza ogrzania budynku. Duża przestrzeń będzie wymagać np. mocniejszego kotła czy pompy ciepła o wyższej mocy. W długofalowej perspektywie – to potężne wydatki. Po co je ponosić, jeśli nie potrzebujesz aż tak dużej przestrzeni?

Domy do 100 m² = łatwiejsze utrzymanie

Ograniczona powierzchnia domu oznacza również… znacznie mniej przestrzeni do sprzątania. Dodatkowe pomieszczenia, nawet jeśli nie będą intensywnie eksploatowane, będą wymagały regularnej konserwacji. Wyższe wydatki pojawią się też przy remontach, termomodernizacji czy innych pracach. 

Projekt domu do 100 m² = bardziej kameralna przestrzeń

Nie każda rodzina potrzebuje ogromu przestrzeni do mieszkania. Jeśli funkcjonujecie w modelu 2+1 lub 2+2, wystarczy Wam taka powierzchnia. Dobre projekty domów o powierzchni użytkowej do 100 m² uwzględniają na takim metrażu nawet do 4 sypialni o optymalnej wielkości! Do tego salon otwarty na kuchnię i np. patio – czego więcej potrzeba, aby spokojnie się zrelaksować, a nawet popracować w zaciszu własnego gabinetu?

Jeżeli więc zależy Ci na optymalizacji kosztów inwestycji we własny dom, a jednocześnie szukasz funkcjonalnego, przemyślanego projektu – sprawdź nasze opracowania. Eksperci pracowni Domy z Wizją zadbali zarówno o ekonomię, jak i o funkcjonalność oraz jakość każdego budynku.

Projekty domów jednorodzinnych do 100 m² – postaw na współpracę z doświadczonymi architektami

W naszym katalogu czeka szeroki wybór projektów domu do 100 m². Są zróżnicowane – np. pod kątem układu funkcjonalnego, liczby pomieszczeń czy konstrukcji bryły. Łączą je jednak wszystkie cechy, których oczekujesz od dobrego projektu domu 100 m² lub większego.

Funkcjonalna przestrzeń, w której chce się żyć

Stosunkowo niewielka przestrzeń domu do 100 m² wcale nie musi oznaczać ciasnych pomieszczeń czy rezygnacji z wymarzonych udogodnień. Nasi architekci stworzyli projekty, które uwzględniają potrzeby mieszkańców prowadzących zróżnicowany styl życia.

Potrzebujesz miejsca na domowy gabinet, dużego salonu i patio, na którym latem zasiądziesz wspólnie z gośćmi? A może chcesz urządzić kilka sypialni – z myślą o perspektywie powiększenia rodziny? Bez trudu znajdziesz projekt domu do 100 m², który wpisze się w te oczekiwania.

Zadbaliśmy o to, aby w każdej koncepcji znalazło się miejsce na duże przeszklenia, zapewniające świetny dostęp do naturalnego światła, a także na przestronny salon otwarty na kuchnię. Możesz także wybrać opcję z garażem, nawet 2-stanowiskowym. Dopasuj projekt domu 100 m² do swojego stylu życia i do potrzeb rodziny!

Nowoczesne, energooszczędne technologie i materiały budowlane

W naszych projektach małych domów do 100 m² uwzględniliśmy wykorzystanie nowoczesnych materiałów oraz technologii. Takich, które sprawiają, że powstające budynki są tanie w eksploatacji i zgodne z WT 2021, a zatem energooszczędne. W długofalowej perspektywie przekłada się to na ogromne oszczędności, np. na kosztach ogrzewania, a także na wysoki komfort mieszkania, bez względu na porę roku. Wiemy, jak wykorzystać dostępne rozwiązania architektoniczne, aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom ekologicznym oraz klimatycznym w naszym kraju.

Projekty małych domów do 100 m² tanie w budowie

Zależy Ci na tym, aby inwestycja w dom do 100 m² nie obciążyła nadmiernie budżetu rodziny? Gotowe projekty z naszego portfolio pomogą osiągnąć ten cel. Stosujemy przemyślane rozwiązania konstrukcyjne – w tym takie, które:

  • upraszczają proces budowy, a co za tym idzie – obniżają koszty robocizny;
  • łączą wysoką jakość powstającej konstrukcji z minimalizacją wydatków na materiały.

Czasem wystarczy zmiana kilku niepozornych detali, aby osiągnąć zaskakujące korzyści finansowe. Uzyskaj je wspólnie z nami!

Pamiętaj! Do każdego projektu jest dostępny kosztorys. Ten uproszczony sprawdzisz od ręki – tak, aby przekonać się, ile wyniosą orientacyjne koszty budowy systemem gospodarczym. Już teraz zerknij na projekty domów z kosztorysem do 100 m², a w razie wątpliwości skontaktuj się i dopytaj nas o szczegóły!

Modne projekty domu do 100 m²

Design domu również ma znaczenie. Nowo powstający budynek musi wpisać się w wymogi MPZP, a także ciekawie prezentować się na działce. W naszym katalogu z łatwością znajdziesz projekt budynku o bryle, która sprosta Twoim preferencjom estetycznym. Obiekt parterowy czy z poddaszem? Płaski czy dwuspadowy dach? Dodatkowe, designerskie zadaszenie patio? To tylko kilka propozycji, które zawarliśmy w projektach domów jednorodzinnych do 100 m².

Projekty małych domów do 100 m² w wielu wariantach

Jaki projekt domu do 100 m² Cię interesuje? Mamy do wyboru wiele opcji!

Projekty domów parterowych do 100 m²

Projekty domów parterowych do 100 m² to bardzo popularne rozwiązanie wśród naszych klientów. Jedna kondygnacja, wzbogacona opcjonalnie o nieużytkowe poddasze, pozwala na optymalne rozmieszczenie logistyczne łazienek, sypialni oraz salonu otwartego na kuchnię. Przy niewielkiej powierzchni budynek o takim układzie może stanąć nawet na mniejszej działce.

Zalety parterowych domów do 100 m² są istotne m.in. dla osób o ograniczonej mobilności – nie ma w nich problemów związanych z poruszaniem się po schodach. Brak konieczności zbudowania klatki schodowej pozwala również ograniczyć koszty inwestycji.

Projekty małych domów piętrowych do 100 m²

Projekty małych domów piętrowych do 100 m² to dobre rozwiązanie m.in. na mniejszych działkach. Budynek z piętrem, a raczej – z poddaszem użytkowym – zajmie mniej przestrzeni wzdłuż i wszerz. To pozwoli np. na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na ogród czy garaż.

W projektach domu do 100 m² z piętrem możesz się spodziewać przemyślanego rozdzielenia strefy dziennej oraz nocnej. Parter to przestrzeń, w której znajdują się np. kuchnia otwarta na salon, pomieszczenie gospodarcze, a także mniejsza łazienka i ewentualnie przejście do garażu. Na piętrze zaś są ulokowane sypialnie oraz drugi, większy pokój kąpielowy. Taki układ zapewnia komfort wypoczynku, pracy oraz spędzania czasu wolnego.

Projekty domów do 100 m² na małą działkę

Twoja działka budowlana jest wyjątkowo wąska lub mała, przez co nie masz pewności, czy interesujący Cię projekt z naszego katalogu będzie odpowiedni? Pozwól, że to sprawdzimy! Zanim dobierzesz projekt domu do 100 m², skontaktuj się i prześlij nam dokumentację, w tym wypis z MPZP lub warunki zabudowy. Podpowiemy, który dom do 100 m² z naszego katalogu będzie najlepszym wyborem na Twoją nieruchomość. Pewne jest jedno: znajdziemy optymalne rozwiązanie.

Projekty domów o powierzchni zabudowy do 100 m² – wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu

Współpraca z naszą pracownią architektoniczną nie kończy się na przekazaniu Ci projektu domu 100 m². Wraz z nim możesz otrzymać dodatkowe opracowania, które ułatwią dostosowanie budynku do wymogów ekologicznych czy podniesienie jego energooszczędności.

Do każdego projektu możesz dobrać dodatki. To np.:

  • szczegółowy kosztorys inwestorski, z szacunkowym wyliczeniem wydatków na materiały oraz robociznę;
  • opracowanie dotyczące wentylacji mechanicznej z rekuperatora;
  • projekt ogrzewania podłogowego;
  • opracowanie instalacyjne dla pompy ciepła + ogrzewania podłogowego;
  • opracowanie dotyczące kominka z płaszczem wodnym;
  • opracowania odnoszące się do instalacji inteligentnych czy kolektorów słonecznych.

Część dokumentacji otrzymasz w standardzie, a inne – zgodnie ze swoimi potrzebami – dobierzesz indywidualnie do wybranego projektu domu do 100 m². Pamiętaj też, że na etapie adaptacji możesz wprowadzić zmiany w projekcie. Zgody na modyfikację udzielamy bezpłatnie i załączamy ją do dokumentacji.

Oglądasz nasze projekty domów parterowych do 100 m² i nie możesz się zdecydować? Nie musisz podejmować decyzji samodzielnie. Pomożemy Ci! Skontaktuj się, przedstaw plan działki i wyciąg z MPZP. Nasi eksperci wskażą projekty, które najlepiej wpiszą się w Twoje oczekiwania. Wspólnie z nami zbudujesz dom do 100 m², o jakim zawsze marzyli Twoi bliscy.

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek