Projekty domów dużych

Projekt domu - Willa Prestige 3
Promocja
Nowość
WT 2021
6
3
2
Projekt domu - Willa Prestige 2
Promocja
Nowość
WT 2021
6
3
2
Projekt domu - Willa Prestige 1
Promocja
Nowość
WT 2021
6
3
2
Projekt domu - Efektowny 2
Promocja
Nowość
WT 2021

Efektowny 2

183,30 m2
4
3
2
Projekt domu - Efektowny 1
Promocja
Nowość
WT 2021

Efektowny 1

189,90 m2
4
3
2
Projekt domu - Modern 2
Promocja
WT 2021

Modern 2

202,70 m2
4
3
2
Projekt domu - Autorski 1
Promocja
WT 2021

Autorski 1

239,20 m2
4
4
2
Projekt domu - Modern 1
Promocja
WT 2021

Modern 1

235,90 m2
4
3
2
Projekt domu - Dom z patio 1
Promocja
WT 2021

Dom z patio 1

192,80 m2
4
3
2
Projekt domu - Otwarty 2
Promocja
WT 2021

Otwarty 2

221,40 m2
5
3
2

Projekty dużych domów

Duży dom to marzenie wielu osób. Tego typu nieruchomość stanowi spore zobowiązanie, ale jednocześnie zapewnia wyjątkowy komfort życia. Projekty dużych domów to propozycje dla najbardziej wymagających inwestorów, którzy poszukują odpowiedniej ilości miejsca dla każdego członka rodziny. Dostępność dużych przestrzeni pozwala na wykreowanie wnętrza dostosowanego do indywidualnych potrzeb domowników. Może ono uwzględniać np. przestronne sypialnie z prywatnymi garderobami i łazienkami, miejsce do pracy, bawialnię dla dzieci, osobną pralnię i inne dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Duże domy zwykle uwzględniają też wygodny garaż w bryle budynku na minimum dwa samochody.

Ty również marzysz o tym, aby zamieszkać w budynku o dużym metrażu. Gotowe projekty dużych domów są dostępne w naszym katalogu. Wszystkie zostały przygotowane przez doświadczonych architektów z uwzględnieniem ergonomii i najnowszych trendów w budownictwie. Ponadto są one dostosowane do wymogów WT 2021, co oznacza, że bez problemu uzyskasz akceptację ich budowy. Przyjrzyj się dostępnym propozycjom i wybierz tę, która najlepiej odpowiada potrzebom Twoich bliskich.

Domy duże – zalety

Niektóre zalety dużych domów są oczywiste. Pierwszą z nich jest oczywiście przestrzeń, która niesie za sobą wiele korzyści. Duża powierzchnia użytkowa to możliwość stworzenia zarówno przestronnej części wspólnej idealnej na spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, jak i komfortowej strefy prywatnej dla każdego z domowników. Oddzielna strefa sypialni rodziców, dodatkowe pokoje dla gości, gabinety czy podwójny garaż są absolutnym standardem.

Duże projekty domów uwzględniają też mnóstwo przestrzeni do przechowywania, dlatego zarówno codzienne najpotrzebniejsze przedmioty, jak i pamiątki czy rozmaite rzeczy związane z hobby znajdą w nich swoje miejsce. Wszystko to sprawia, że paradoksalnie domy duże często są łatwiejsze do sprzątania i utrzymania porządku.

Domy duże dają także możliwość zaaranżowania przestrzeni dopasowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Chcesz, stworzyć oazę spokoju? Pragniesz zamieszkać w miejscu, które będzie sprzyjać przyjmowaniu gości? A może marzysz o nieruchomości, w której z łatwością połączysz pracę i odpoczynek? Duże domy są odpowiednie dla wszystkich tych potrzeb. To luksusowe rezydencje, w których można się poczuć po królewsku. Jednocześnie dobrze zaprojektowany duży dom wcale nie musi być przytłaczający. Nasi architekci dbają o to, aby tego typu posiadłości były przede wszystkim komfortowe i funkcjonalne!

Czym charakteryzują się duże domy? Jaki mają metraż?

Ile metrów kwadratowych musi mieć dom, aby uznać go za duży? To kwestia indywidualnej oceny. Czy jest to budynek o powierzchni 300 m2 czy 500 m2? Jak najbardziej tak. Niemniej jednak aż tak duże przestrzenie okazują się zbędne, jeżeli w budynku ma zamieszkać jedna, nawet większa rodzina. Przy założeniu, że mowa np. o małżeństwie z trójką czy czwórką dzieci dom o powierzchni 200-250 m2 może być w zupełności wystarczający. Zapewni odpowiednio dużą przestrzeń wszystkim mieszkańcom, a jednocześnie nie narazi mieszkańców na niepotrzebne koszty utrzymania.

Powierzchnię domu warto również dostosować do możliwości, jakie stwarza działka – zwłaszcza że wybudowanie więcej niż dwóch kondygnacji może być wyzwaniem w kontekście MPZP czy warunków zabudowy w wielu okolicach.

W naszym katalogu znajdziesz projekty dużych domów o powierzchni użytkowej od ok. 170 do ponad 260 m2. To koncepcje, w których umiejętnie wykorzystaliśmy przestrzeń, tak aby „wycisnąć” z niej jak najwięcej funkcjonalności. Dzięki temu możesz na ich podstawie wybudować dom, w którym po prostu będzie się dobrze żyło.

W tej gamie projektów znajdują się również bliźniaki – odpowiednie zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i np. deweloperów, którzy szukają prostych i szybkich w budowie, a zarazem funkcjonalnych konstrukcji.

Dla kogo mogą być przeznaczone projekty dużych domów?

Duże domy są niezwykle reprezentacyjne. Dlatego są przeznaczone w szczególności dla wymagających inwestorów. Takich, którzy są przyzwyczajeni do maksymalnego komfortu wynikającego z dużej liczby pomieszczeń oraz ogromu przestrzeni. Są to idealne propozycje dla dużych rodzin lub osób ceniących wyjątkowe, przestronne i stylowe wnętrza.

Domy duże są świetne również dla tych osób, które chcą wygodnie łączyć pracę i odpoczynek pod jednym dachem – zwłaszcza w erze coraz większej popularności pracy zdalnej – lub też dla tych, którzy często przyjmują gości. To projekty zapewniające wystarczającą ilość przestrzeni na spełnianie wszystkich marzeń.

Nie da się także zaprzeczyć, że duże projekty domów sprzyjają przede wszystkim inwestorom dysponującym sporym budżetem oraz przestronną działką budowlaną. Są one idealne dla wszystkich miłośników luksusu, którzy jednocześnie mają wystarczające środki, by go sobie zapewnić.

Duży dom może być jednak również świetnym pomysłem na lokatę kapitału. Wartość nieruchomości w Polsce ciągle rośnie, co oznacza możliwość atrakcyjnej odprzedaży takiego budynku w przyszłości. Oczywiście jest również świetną inwestycją w przyszłość dla każdego, kto pragnie powiększyć rodzinę lub skupić kilka pokoleń pod jednym dachem. Starannie opracowane projekty „Domów z wizją” pomogą Ci spełnić te marzenia, zapewniając komfortową przestrzeń dla każdego domownika.

Projekty dużych domów – czy tylko dla dużych rodzin?

Chociaż przyjęło się, że projekty dużych domów są przeznaczone przede wszystkim dla rodzin składających się z pięciu, sześciu czy więcej osób, wcale nie musi tak być. Równie dobrze odnajdzie się w nich np. trzy- czy czteroosobowa grupa. Może być to także doskonały wybór dla grupy przyjaciół lub przestrzeń przygotowana pod wynajem – budowana w ramach inwestycji.

Warto pamiętać, że większa powierzchnia dla małej liczby osób daje też szersze możliwości wykorzystania przestrzeni. Dodatkowe wnętrza można wykorzystać np. na:

  • gabinety do pracy – więcej niż jeden będzie potrzebny, jeżeli kilkoro domowników wykonuje pracę w trybie zdalnym bądź hybrydowym,
  • domową siłownię,
  • pokój rozrywki – np. z dużym projektorem do wyświetlania filmów,
  • przestronną bawialnię dla dzieci,
  • pracownię artystyczną, kiedy z ktoś z domowników interesuje się np. malarstwem czy rzeźbą.

To również przestrzeń, którą można bez problemu wykorzystać z myślą o prowadzeniu działalności zarobkowej. Dodatkowe pomieszczenia mogą zostać zaadaptowane np. na:

  • gabinet lekarski, a nawet stomatologiczny,
  • gabinet kosmetyczny,
  • mały salon fryzjerski,
  • przestrzeń „magazynową” dla niewielkiego sklepu internetowego.

Możliwości jest znacznie więcej. Jeżeli jednak masz pomysł na adaptację części przestrzeni w ten sposób, oceń, czy projekt da taką możliwość pod kątem funkcjonalnym. Pamiętaj, że zawsze możesz się skonsultować z naszym specjalistą, który podpowie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Czy projekt dużego domu może być atrakcyjny z zewnątrz?

Jeśli duży dom, to koniecznie taki, który wygląda ciężko, masywnie i przytłacza wielkością? Niekoniecznie! Doświadczeni architekci bez problemu radzą sobie z takimi wyzwaniami, poszukując ciekawych rozwiązań odmieniających bryłę budynku. Aby przekonać się o tym, jak estetycznie i „zgrabnie” może wyglądać dom o dużej powierzchni użytkowej, przyjrzyj się naszym opracowaniom. Szybko przekonasz się, że „duże” również może znaczyć „piękne”.

Lekkość bryle mogą zapewnić np.:

  • asymetryczny kształt budynku – np. zaplanowanie piętra tylko w części ogólnego obwodu budynku,
  • wykonanie budynku z płaskim dachem, który optycznie zmniejsza dom i nadaje mu nowoczesnego minimalizmu,
  • zastosowanie odpowiedniej konstrukcji dachu dwuspadowego – np. w projektach dużych, nowoczesnych stodół.

Nie trzeba się więc obawiać, że duży dom oszpeci w jakikolwiek sposób działkę. Wręcz przeciwnie – może stać się ozdobą całej okolicy.

Jaki styl projektu dużego domu wybrać?

Duże domy różnią się nie tylko pod kątem układu czy dostępnej przestrzeni użytkowej. Warto także zwrócić uwagę na styl, w jakim jest utrzymany projekt. Wśród koncepcji opracowanych przez naszych architektów znajdziesz budynki:

  • nowoczesne i minimalistyczne – to np. projekty dużych domów z płaskim dachem; Taki układ prezentuje się bardzo lekko, a zarazem designersko. Doskonale wygląda m.in. w obszarach miejskich oraz podmiejskich;
  • o klasycznym designie – z dwuspadowych dachem i poddaszem użytkowym. To najpopularniejszy typ konstrukcji budynku, który ma styl łączący najlepsze tradycje z nowoczesnością. Taki budynek będzie wyglądać idealnie zarówno w przestrzeni miejskiej, podmiejskiej, jak i wiejskiej;
  • w stylu nowoczesnej rezydencji – o reprezentacyjnej bryle z dachem o mniejszym kącie nachylenia i elementami elewacji nawiązującymi do stylu dawnych kamienic. Takie budynki wyglądają bardzo reprezentacyjnie, zwłaszcza w bogatych dzielnicach mieszkalnych.

Możesz również postawić na projekt w stylu nowoczesnej stodoły – łączący świat designu z inspiracjami architekturą rustykalną oraz przemysłową. Najważniejsze jednak, aby budynek wpisywał się w Twoje preferencje estetyczne oraz był zgodny z MPZP czy warunkami zabudowy. Warto sprawdzić, czy w zakresie stylu i układu budynku istnieją jakiekolwiek ograniczenia.

Czym charakteryzuje się nowoczesny projekt dużego domu?

Nowoczesny projekt dużego domu to taki, który łączy ciekawą estetykę budynku z przemyślaną funkcjonalnością. Duża przestrzeń użytkowa to poważne wyzwanie dla architekta – pojawia się pytanie o to, jak ją podzielić, aby stworzyć domownikom jak największy komfort.

Obecnie w nowoczesnych projektach dużych domów można się spodziewać:

  • przestronnej kuchni otwartej na salon z jadalnią – ta przestrzeń może zajmować nawet ponad 50 m2, co daje przestrzeń do komfortowego wypoczynku czy też przyjmowania gości;
  • dodatkowego miejsca na gabinet w części dziennej – to potrzeba zgodna z coraz popularniejszym trybem pracy zdalnej;
  • dwustanowiskowego garażu – więcej niż jedno auto w rodzinie jest dzisiaj standardem, więc trzeba zadbać o bezpieczne przechowywanie obu pojazdów;
  • kilku sypialni – nie będą one jednak niewielkimi, ciasnymi pomieszczeniami, dadzą odpowiednią ilość przestrzeni do wypoczynku;
  • kilku łazienek, w tym co najmniej jednej prywatnej, przypisanej do głównej sypialni;
  • kilku pomieszczeń gospodarczych, które mogą być zaadaptowane np. na spiżarnię, kotłownię, komórkę itp.

Wnętrza dużych domów nie będą też stawiały dużych ograniczeń przestrzennych – wiele w nich pomieszczeń otwartych.

Ponadto możesz oczekiwać sporej wielkości przeszkleń, zwłaszcza w strefie dziennej. Pozwalają one wprowadzić do domu dużą ilość naturalnego światła słonecznego. Sprzyja to utrzymaniu przyjaznego charakteru przestrzeni użytkowej oraz dobremu samopoczuciu domowników.

Czy duży dom musi być piętrowy, czy może być też parterowy?

To, czy projekt dużego domu będzie zakładał jedną, czy dwie kondygnacje, zależy m.in. od warunków, jakie stawia działka, a także od indywidualnych preferencji inwestora. W obu tych wariantach jest możliwe jasne wytyczenie stref dziennej i nocnej czy przemyślana organizacja przestrzeni.

Trzeba przy tym pamiętać, że duży dom parterowy to:

  • doskonała opcja dla rodzin, których członkami są również seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową – brak schodów do pokonania eliminuje bariery związane z mobilnością,
  • perspektywa przemierzania wielu metrów, aby przejść np. z sypialni do strefy dziennej,
  • konieczność bycia właścicielem dużej działki budowlanej – warto się też zastanowić, czy zajęcie jej dużej powierzchni na bryłę domu jest zasadne pod kątem praktycznym.

Alternatywą dla dużego domu parterowego mogą się stać:

  • domy piętrowe – np. te z płaskim dachem, które mają dwie pełne kondygnacje. Takie budynki są łatwe do zaaranżowania, a jednocześnie prezentują się bardzo nowocześnie;
  • duże domy z poddaszem użytkowym – odpowiednio zaplanowana więźba dachowa sprawia, że tzw. skosy przestają być problemem i można spokojnie wykorzystać przestrzeń na piętrze zarówno na sypialnie, jak i na łazienki, a nawet na gabinet.

Jeżeli nie jesteś do końca pewien, jakie rozwiązanie wybrać, skontaktuj się z naszymi ekspertami – podpowiemy.

Jakie pomieszczenia i strefy można uwzględnić w projekcie dużego domu?

Duża powierzchnia to szeroki zakres możliwości aranżacyjnych. Dlatego, zwłaszcza w budynkach piętrowych oraz z poddaszem użytkowym wykorzystuje się ciekawe rozwiązania architektoniczne. W takich budynkach:

  • strefy dzienna oraz nocna są od siebie bardzo wyraźnie i łatwo oddzielone – najczęściej górna kondygnacja służy relaksowi, natomiast dolna to miejsce na przyjmowanie gości, wykonywanie domowych obowiązków czy też pracę zdalną;
  • można wydzielić osobną część sypialną dla rodziców, a osobną dla dzieci – zwłaszcza że architekci uwzględniają np. prywatną łazienkę dołączoną do największej sypialni i umieszczają kolejne pokoje wypoczynkowe za „buforem”, np. w postaci drugiej łazienki i pralni;
  • jest możliwe stworzenie przestrzeni rekreacyjnej – np. pokoju do ćwiczeń fitness, siłowni domowej czy „domowego kina”.

Nietrudno też tu wydzielić miejsce do spokojnej pracy czy też nauki – takie, które będzie sprzyjało koncentracji.

Jak najlepiej zaplanować rozkład wnętrz dużego domu?

Najważniejsze jest dobre oddzielenie strefy dziennej oraz nocnej – tak, aby wszyscy domownicy mieli możliwość spokojnego wypoczynku w dogodnych godzinach. W przestrzeni „dziennej” należy zaplanować zarówno wejście do budynku z wiatrołapem, jak również kuchnię, jadalnię oraz salon. Mogą one być połączone w jedną przestrzeń. Blisko wejścia dobrze też ulokować przejście do garażu – tak, aby można było przenieść się z domu do auta bez wychodzenia na zewnątrz.

Strefa nocna powinna być również dobrze rozdzielona – tak, aby domownicy zajmujący poszczególne sypialnie cieszyli się prywatnością i intymnością. Dlatego bardzo często sypialnie znajdują się po dwóch przeciwległych stronach klatki schodowej.

Jeżeli szukasz inspiracji aranżacyjnych, sprawdź nasze projekty i zawarte w nich wizualizacje – to udowodni Ci, jak szeroki zakres możliwości jest dostępny.

Czy duży dom może być energooszczędny?

Wszystkie projekty dużych domów, które są dostępne w naszym katalogu, są zgodne z wymogami WT 2021. To oznacza, że mają zapotrzebowanie na energię pierwotną na poziomie maksymalnie 70 W/m2K/rok. W efekcie wpisują się więc one w kategorię energooszczędności.

Owszem, budynek o powierzchni 200m2 będzie potrzebować więcej energii cieplnej niż mający 100 m2. Jednak zastosowanie odpowiednio dobranych technologii energooszczędnych – np. wentylacji z rekuperacją czy materiałów budowlanych ograniczających wystąpienie mostków termicznych i zapewniających dobrą izolację cieplną – zmniejsza Ep na metr kwadratowy. W efekcie eksploatacja takich budynków wcale nie jest kosztowna.

Polecane projekty dużych domów w portfolio Domy z wizją.

W tej kategorii oferujemy projekty domów o dużej powierzchni użytkowej, których realizacja wymaga większego wkładu finansowego. Koszty eksploatacji są również proporcjonalne do wielkości i funkcjonalności budynku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych (takich jak pompy ciepła, wentylacja mechaniczna czy ogrzewanie podłogowe) mogą one być jednak obniżone, zapewniając jednocześnie większą wygodę utrzymania.

Duże „Domy z wizją” to kategoria zawierająca projekty o powierzchni użytkowej od ok. 175 do ponad 260 m2. Zapewnia ona również szeroki przekrój stylów architektonicznych umożliwiający wybór dostosowany do indywidualnych preferencji inwestora. Szukasz dużego domu, ale nie odpowiada Ci styl willowy? Wolisz nowocześniejsze, bardziej oryginalne rezydencje? W naszej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Duże „Domy z wizją” to również funkcjonalne układy przestrzenne zapewniające maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Zastosowane rozwiązania architektoniczne mają również na celu podkreślenie rozległych przestrzeni i wykreowanie wrażenia luksusu oraz komfortu, szczególnie w najbardziej reprezentatywnych pomieszczeniach. To dlatego nasze projekty w strefach dziennych (salonu, jadalni i kuchni) często uwzględniają duże okna, wysokie sufity czy antresole.

Duże domy – oferta naszej pracowni

Chcesz spełnić swoje marzenie o przestronnej, komfortowej posiadłości dla całej rodziny? Chętnie pomożemy, oferując szeroki wybór projektów dostosowanych do różnorodnych potrzeb oraz profesjonalną obsługę. „Domy z wizją” to kompleksowo opracowane projekty, które zawierają niezbędne informacje na temat:

  • wymiarów budynku, rodzaju wentylacji i ogrzewania, ilości pokoi czy rodzaju garażu
  • kosztów potrzebnych do zrealizowania budowy w stanie deweloperskim
  • rzutów przedstawiających układ pomieszczeń na danym piętrze wraz z wyposażeniem i odpowiednimi szczegółami wykonania
  • rodzajów technologii, w których budowane są ściany, stropy, elewacje czy dach
  • uwarunkowań i ograniczeń zabudowy działki oraz jej wymiarów i nasłonecznienia
  • dodatkowych funkcji i instalacji jak np. ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym czy inteligentne sterowanie

Celem naszej firmy jest stworzenie domu, który spełni kryteria nawet najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy zespołem specjalistów i do każdego projektu podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem, co skutkuje zadowoleniem ze współpracy z obu stron.

Sprawdź nasze wizje i razem stwórzmy idealny dom dla Ciebie i Twojej rodziny!

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek