Nowoczesna stodoła

Projekt domu - Wzorowy 1
Promocja
Nowość
WT 2021

Wzorowy 1

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Idealny S1
Promocja
Nowość
WT 2021

Idealny S1

119,70 m2
4
3
Projekt domu - Idealny M3
Promocja
Nowość
WT 2021

Idealny M3

132,90 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M2
Promocja
Nowość
WT 2021

Idealny M2

137,40 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M1
Promocja
Nowość
WT 2021

Idealny M1

137,50 m2
4
3
Projekt domu - Beztroski 2G
Promocja
Nowość
WT 2021

Beztroski 2G

108,20 m2
3
2
1
Projekt domu - Beztroski 1G
Promocja
Nowość
WT 2021

Beztroski 1G

117,80 m2
4
2
1
Projekt domu - Efektowny 2
Promocja
Nowość
WT 2021

Efektowny 2

183,30 m2
4
3
2
Projekt domu - Beztroski 2
Promocja
Nowość
WT 2021

Beztroski 2

108,20 m2
3
2
Projekt domu - Beztroski 1
Promocja
Nowość
WT 2021

Beztroski 1

117,80 m2
4
2

Nowoczesna stodoła

Domy w stylu nowoczesnej stodoły to idealna propozycja dla miłośników nowoczesnej architektury i otwartych przestrzeni, którzy stawiają na niebanalne, przełamujące powszechne schematy rozwiązania. Projekty nawiązującą do budownictwa tradycyjnego, które w połączeniu z odpowiednio dobranym materiałami i funkcjonalnością doskonale wpasowują się w panujące trendy.

Styl nowoczesnej stodoły czerpie inspiracje z wyglądu zabudowań gospodarczych oraz prostych budynków mieszkalnych, często spotykanych na wsiach. Cieszy się bardzo dużą popularnością między innymi w krajach skandynawskich, ale ma coraz więcej zwolenników również w innych częściach świata, w tym w Polsce. Jest niezwykle prosty i elegancki. Doceniają go przede wszystkim miłośnicy minimalistycznych, stylowych rozwiązań. Bryła bardzo dobrze współgra z otoczeniem i go nie przytłacza, a często używane w projektach domów typu stodoła duże przeszklenia pomagają integrować wnętrze z przestrzenią zewnętrzną.

Jak wygląda dom typu stodoła?

Mianem nowoczesnej stodoły, czyli tzw. „modern barn” określamy zazwyczaj budynki jednobryłowe, przykryte dwuspadowym dachem. W naszych projektach stawiamy jednak na większą wolność i proponujemy różne warianty “modern barn”. Mamy więc zarówno domy proste i jednobryłowe, jak i te z dodatkowymi bryłami. Dzięki temu budynek zyskuje dodatkowe pomieszczenia, a przy tym nie jest zbyt długi, spełnia swe funkcje i ma wyjątkowy, inspirowany naturą styl. Nie musisz się więc obawiać, że nowoczesna stodoła będzie nudna – wśród naszych propozycji bez trudu znajdziesz zarówno bardzo proste, jak i wymyślne, oryginalne projekty.

Domy typu stodoła wyróżniają się także panoramicznymi przeszkleniami, które dodają im oryginalnego wyglądu. Dzięki nim znacznie zwiększa się także bezpośredni kontakt z naturą. Odpowiednie umieszczenie okien po stronie południowej pozwala także obniżyć koszty ogrzewania. Dzięki temu, a także wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, energooszczędna stodoła może być bardzo tania w utrzymaniu.

Projekty domów – stodoła dopasowana do Twoich potrzeb

Wśród naszych propozycji znajdziesz projekty dopasowane do różnorodnych potrzeb. Wybór wariantów jest naprawdę szeroki – to nie tylko nowoczesna parterowa stodoła, która jest najczęściej utożsamiana z tym stylem, ale również wiele innych ciekawych domów umożliwiających efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest np. nowoczesna stodoła z antresolą umożliwiająca wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń na piętrze. Jednocześnie w strefie dziennej można cieszyć się bardzo dużą przestrzenią dzięki wysokim sufitom i dużym oknom. Projekt domu typu stodoła z antresolą zwykle zapewnia więcej powierzchni użytkowej, dlatego będzie odpowiedni np. dla licznej rodziny. Jeśli jednak szukasz czegoś skromniejszego i bardziej kompaktowego, do gustu może ci przypaść parterowa stodoła z naszego katalogu.

Swój dom typu nowoczesna stodoła możesz też dopasować do własnych potrzeb pod względem funkcjonalnym. Wśród naszych propozycji znajdziesz projekty ze zróżnicowanym układem wnętrz. Większość projektów dostępnych jest w kilku wariantach, a dodatkowo istnieje możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Ponadto możesz zdecydować, czy interesuje Cię nowoczesna stodoła z garażem czy bez. Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe elementy architektoniczne takie jak np. balkony.

Projekty domów – stodoła z garażem

Nowoczesna stodoła to zazwyczaj prosta, elegancka bryła. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wkomponować w nią garaż. Projekty domu stodoła z garażem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na wygodę, jaką zapewniają. Dzięki nim możesz parkować swój samochód całkowicie bezpiecznie i komfortowo poruszać się pomiędzy nim a domem. W garażu znajdzie się też oczywiście miejsce na inne rzeczy – np. rowery, kosiarkę czy narzędzia.

Wybierając idealny projekt domu dla rodziny, warto myśleć przyszłościowo. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się domy typu stodoła z garażem na dwa auta. To coraz częstszy wymóg nowoczesnych rodzin, które muszą pozostać mobilne. Dom stodoła z garażem dwustanowiskowym zapewnia znacznie większą swobodę i komfort. W naszej ofercie znajdziesz wiele projektów z garażami idealnie wkomponowanymi w bryłę budynku – dzięki temu nie zaburzają jego estetyki i prostej formy. Wjazdy są umieszczane z różnych stron – niekoniecznie na tej samej ścianie co drzwi wejściowe. Niektóre projekty domu stodoła z garażem umożliwiają również zmianę położenia bramy wjazdowej zgodnie z wymogami działki i preferencjami inwestora.

Nowoczesne stodoły – projekty szyte na miarę

Elewacja domu może być bardzo różna – stosowane jest drewno, blacha ułożona w pasach o różnej szerokości, płytka klinkierowa. Ciekawym rozwiązaniem, które podkreśla naturalny i nowoczesny styl domu, jest stosowanie dwóch typów elewacji w jednym budynku. Zazwyczaj jednak nowoczesne i energooszczędne stodoły to design bliski naturze – dlatego dominują neutralna kolorystyka i naturalne materiały.

Wnętrza projektów domów typu stodoła są równie wszechstronne. Otwarte przestrzenie dają wielkie możliwości aranżacyjne, dlatego każdy projekt nowoczesnej stodoły może być dopasowany pod indywidualne potrzeby klientów – tworzymy różnej wielkości koncepcje zarówno jednopoziomowe, jak i takie, które posiadają użytkowe poddasze. Projekty mają kształt prostokąta, co doskonale sprawdzi się w nawet najwęższych działkach, dając inwestorom maksymalną swobodę w wyborze lokalizacji czy położenia budynku. Charakterystyczna dla większości naszych projektów jest duża, otwarta część dzienna łącząca salon, jadalnię i kuchnię. To miejsce, które w domach typu nowoczesna stodoła jest szczególnie reprezentatywne dzięki wysokim sufitom i panoramicznym przeszkleniom. Takie rozwiązanie pomaga stworzyć wrażenie jeszcze większej przestrzeni i zachęca do wspólnego spędzania czasu. Duża ilość światła wpadającego do pomieszczeń wpływa też pozytywnie na nastrój domowników, tworząc przyjemne warunki do życia.

Ile kosztuje budowa domu typu stodoła?

Koncepcje stodół emanują prostotą i nowoczesnością, co pozwala wykorzystać wszystkie ich elementy do stworzenia energooszczędnego domu. Nieskomplikowane elementy i konstrukcje wpływają zarówno na koszty budowy, ogrzewania czy późniejszej eksploatacji, jak i na tempo realizacji projektu. Nowoczesna parterowa stodoła z całą pewnością może być ekonomicznym domem – zarówno w budowie, jak i w utrzymaniu. Koszty eksploatacyjne można dodatkowo obniżyć dzięki inwestycji w nowoczesne, energooszczędne rozwiązania takie jak pompy ciepła, kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. Nowoczesna stodoła z antresolą zwykle jest nieco droższa i bardziej skomplikowana w budowie, ale cena realizacji w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej zazwyczaj będzie niższa.

W naszej ofercie mamy projekty w różnych cenach – dostosowane do możliwości finansowych różnych klientów. Jeśli więc marzy Ci się nowoczesna, niedroga, energooszczędna stodoła, jesteś w dobrym miejscu!

Czy projekty domu typu stodoła są popularne?

Nowoczesne stodoły zyskują coraz większe grono zwolenników. Ich rosnąca popularność to wyraz tęsknoty za naturą, prostotą i harmonią życia. Trendy te są obecne w różnych branżach – m.in. w modzie, kulinariach i architekturze. Na tego typu projekty decyduje się coraz więcej osób publicznych. Współczesne stodoły wyróżniają się prostotą, funkcjonalnością i gustownym minimalizmem. Możliwość zastosowania energooszczędnych rozwiązań dodatkowo zwiększa popularność “modern barns”.

Projekt nowoczesna stodoła – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesna stodoła to niezwykle uniwersalna konstrukcja domu. Dlatego można ją z łatwością wpisać zarówno w krajobraz podmiejski, jak i wiejski. Najkorzystniej zaprezentuje się na dużych przestrzeniach – tak, by rozpościerał się z niej widok na malowniczy krajobraz. W związku z tym taki typ bryły jest chętnie wybierany np. na działki w górach czy na wzgórzach, a także pod lasem.

Warto również podkreślić, że projekt nowoczesnej stodoły to idealny wybór na węższą działkę. Taka konstrukcja jest prosta – to długi i wąski dom z poddaszem użytkowym. Dlatego jeżeli teren, którym dysponujesz, ma np. 16-17 m szerokości, nowoczesna stodoła może tu być strzałem w dziesiątkę. Taki budynek zapewni Ci optymalną ilość przestrzeni, a jednocześnie wpisze się w wymogi wynikające z MPZP czy warunków zabudowy.

Projekt domu nowoczesna stodoła – jak wybrać idealny?

Jesteś zainteresowany inwestycją w projekt domu typu stodoła? Nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania. Przy podejmowaniu decyzji uwzględnij kilka kluczowych kryteriów. Są to:

 • wielkość działki – istotna jest nie tylko jej głębokość, ale również długość. Masz wątpliwości, czy interesujący Cię projekt nowoczesnej stodoły sprawdzi się na Twojej nieruchomości? Skontaktuj się i skonsultuj to z nami, bez żadnych opłat!
 • wymogi, które stawiają MPZP albo warunki zabudowy – sprawdź, czy w obszarze, gdzie znajduje się Twoja działka, nie ma ograniczeń np. odnośnie do kąta nachylenia dachu;
 • liczba przyszłych mieszkańców – to do niej warto dostosować powierzchnię użytkową budynku. Zastanów się, czy potrzebujesz większego, czy mniejszego budynku;
 • sposób wykorzystania budynku – czy planujesz w nim także wykonywać pracę zawodową lub potrzebujesz przestrzeni na rozwijanie hobby, a może dom będzie raczej miejscem weekendowego wypoczynku?
 • budżet na inwestycję – w prezentacji każdego projektu znajduje się zakładka kosztorys. Możesz tam w kilka chwil pobrać za darmo i bez logowania się uproszczony kosztorys, który pokaże orientacyjne koszty wykonania budynku do stanu surowego zamkniętego oraz jego późniejszego wykończenia. To pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję.

Jeżeli wahasz się lub masz dodatkowe pytania, eksperci naszej Pracowni są do Twojej dyspozycji. Śmiało skontaktuj się i uzyskaj podpowiedź!

Jakie zalety mają nowoczesne domy typu stodoła?

Za co są cenione nowoczesne domy typu stodoła? Najważniejsze argumenty na „tak” to:

 • uniwersalny design – łączy on cechy tradycyjne z nowoczesnymi i jest świetna reinterpretacją klasyki. Spodoba się zarówno miłośnikom sprawdzonych rozwiązań, jak i innowacji;
 • dużo światła we wnętrzu – charakterystyczną cechą domu stodoły jest wysoki salon z odsłoniętą więźbą dachową i dużym przeszkleniem. Taka konstrukcja zapewnia wrażenie przestrzenności i wprowadza ciepły, przyjazny nastrój;
 • możliwość zbudowania na wąskiej działce – to typ budynku, który rozwiązuje wiele problemów posiadaczy nieruchomości o nietypowych kształtach;
 • ekonomia i energooszczędność – nowoczesne stodoły są budowane w technologiach, które umożliwiają ograniczenie zapotrzebowania na ciepło, a także sprzyjają szybkiej i niedrogiej budowie.

Szeroka gama wariantów sprawia, że inwestorom jest łatwo dopasować projekt do swoich oczekiwań i możliwości.

Jakie wady mają nowoczesne domy typu stodoła?

Budowa nowoczesnej stodoły stawia przed inwestorem kilka istotnych wyzwań. Te najważniejsze to:

 • ograniczone szanse na urządzenie poddasza użytkowego – skosy sprawiają, że trzeba myśleć np. o niskim łóżku do sypialni czy też meblach produkowanych na wymiar;
 • minimalistyczna forma – może zostać uznana zarówno za wadę, jak i za zaletę. W bryle takiego budynku brak jednak niecodziennych rozwiązań architektonicznych i „urozmaiceń” w postaci wykuszy czy asymetrycznych elementów;
 • wysokie pomieszczenia – to kolejny plus i minus domu stodoły. Wysoki salon może np. oznaczać konieczność innego dopasowania oświetlenia. Taka konstrukcja ogranicza też powierzchnię użytkową poddasza.

Trzeba się również liczyć z tym, że w projektach nowoczesnych stodół najczęściej stawia się na dach bez okapu, który z jednej strony pozwala zminimalizować straty energetyczne, ale z drugiej musi zostać wykonany z ogromną precyzją. To gwarantuje brak ryzyka zalewania ścian zewnętrznych.

Czy warto wybrać projekt domu stodoła?

Projekt domu stodoła może być ciekawym rozwiązaniem dla wielu inwestorów. Zwłaszcza tych, którzy poszukują ekonomicznej, funkcjonalnej i nowoczesnej przestrzeni do życia. To doskonały wybór na wąską działkę, a także do przestrzeni podmiejskiej i wiejskiej.

Warto jednak pamiętać, że nie ma rozwiązań idealnych, które sprawdzają się zawsze i wszędzie. Dlatego jeżeli pomimo dostrzegania zalet domu typu stodoła szukasz czegoś innego – nie ma problemu. W katalogu naszej pracowni architektonicznej czekają dziesiątki projektów o zróżnicowanych stylach oraz układach. Przyjrzyj się więc również innym opcjom, a w razie potrzeby – skonsultuj również z naszymi ekspertami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą projektów domów w stylu nowoczesnych stodół. Sprawdź nasze wizje – razem stworzymy idealny dom dla Ciebie i Twojej rodziny!

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek