Czy projekt pasuje na moją działkę?

Jeżeli masz wątpliwości, czy dany projekt pasuje na Twoją działkę, prześlij na adres e-mailowy pracowni domy@domyzwizja.pl skan mapy geodezyjnej wraz z wypisem z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy. Sprawdzimy i przeanalizujemy otrzymane materiały, a następnie poinformujemy cię o możliwościach lokalizacji budynku na działce. Właściwe dopasowanie projektu do działki jest zależne od jej wielkości, orientacji względem stron świata oraz przypisanych do niej warunków administracyjnych, o których możesz dowiedzieć się więcej w dziale Zanim wybierzesz projekt

Oferowane przez naszą pracownię dokumentacje to tzw. projekty gotowe, które podobnie jak wszystkie tego typu projekty dostępne na polskim rynku stają się ważnymi w procesie urzędowym projektami budowlanymi dopiero po przeprowadzeniu tzw. adaptacji do warunków miejscowych. Taką adaptację wykonuje zazwyczaj lokalny projektant posiadający odpowiednie uprawnienia. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do działu Zmiany w projekcie.


Czy pracownia może dostosować projekt do moich potrzeb?

Jeżeli rozważasz wprowadzenie modyfikacji, które dostosują budynek do Twoich potrzeb, przejdź do działu Adaptacja projektu.


Na jakie zmiany w projekcie pracownia wydaje zgodę?

W dziale Zakres standardowej zgody na zmiany znajdziesz standardowy zakres zmian, na które udzielamy bezpłatnej zgody. Dokument zgody jest dołączany do kompletu dokumentacji. Jeśli podczas adaptacji projektu pojawią się korekty wykraczające poza ustalenia zapisane w dokumencie, dosyłamy jego bezpłatny duplikat uwzględniający nowe modyfikacje.


Jakie technologie budowlane stosowane są w projektach?

Wszystkie projekty w naszej ofercie zaprojektowane są w tradycyjnej i sprawdzonej technologii murowanej z elementami żelbetowymi, wykorzystującej do konstrukcji ścian głównie pustaki ceramiczne lub bloczki silikatowe. Więcej informacji znajdziesz w dziale Centrum informacji, w zakładce Technologia budowy.


Czy istnieją wersje lustrzane projektów ?

Tak, każdy projekt jest dostępny w odbiciu lustrzanym. Zmiana widoku z wersji podstawowej na lustrzaną następuje po kliknięciu ikony „Pokaż wersję lustrzaną” dostępną przy każdym projekcie.


Co zawiera dokumentacja projektowa ?


W jaki sposób określane są kwoty podane w kosztorysach ?


Czy można zapoznać się z dokumentacją projektową przed zakupem ?

Oczywiście. Jeżeli przed zakupem chcesz dokładnie zapoznać się z całą dokumentacją lub masz wątpliwości związane z projektem, możesz odwiedzić naszą pracownię, gdzie zaprezentujemy egzemplarz pokazowy i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.


Czy wszystkie projekty oferowane na stronie są dostępne od ręki ?

Większość prezentowanych w serwisie internetowym projektów – zarówno w wersji podstawowej, jak i lustrzanej – jest gotowa do wysyłki lub odbioru osobistego w ciągu 2-3 dni. Wyjątek stanowią projekty umieszczone w dziale „Nowe projekty” lub oznaczone opisem „NOWOŚĆ". W takim wypadku realizacja zamówienia może być dłuższa. W celu sprawdzenia przybliżonego terminu skontaktuj się z pracownią.


W jaki sposób mogę zamówić projekt ?


Jakie są formy płatności ?

Najpopularniejsza forma rozliczenia to tzw. opłata za pobraniem – pieniądze odbiera kurier w momencie przekazania przesyłki. Możesz również dokonać płatności przelewem – na firmowe konto wskazane w automatycznej mailowej odpowiedzi na przysłany do nas formularz zamówienia. W celu przyśpieszenia realizacji zamówienia po dokonaniu przelewu należy przesłać jego potwierdzenie na adres e-mailowy pracowni domy@domyzwizja.pl


Czy można odebrać projekt osobiście ?

Jak najbardziej – taką formę odbioru można zaznaczyć podczas wypełniania formularza. Po złożeniu zamówienia zadzwonimy do Ciebie w celu jego potwierdzenia i ustalimy dogodny termin spotkania. Przy odbiorze osobistym są dopuszczalne dwie formy płatności: gotówką (należy mieć przygotowaną odliczoną kwotę) lub przelewem – w tym wypadku odbiór dokumentacji jest możliwy dopiero po wpłynięciu odpowiedniej kwoty na firmowe konto.


Czy mogę zamówić sam kosztorys przed kupnem projektu ?

Tak. Wypełniając formularz zamówienia projektu, masz możliwość osobnego wyboru poszczególnych opracowań przynależnych do danego projektu, w tym kosztorysu. Taki kosztorys jest dokumentem w wersji elektronicznej w formacie *.rds z załączonym programem umożliwiającym jego przeglądanie. Dodatkowo dołączamy plik w formacie *.xls z zestawieniem materiałów i ich kosztów (z możliwością edycji). Po wpływie przedpłaty na konto firmowe kosztorys zostaje przesłany na adres mailowy wskazany w formularzu.

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek