Projekty domów energooszczędnych

Projekt domu - Z podcieniami 2
Nowość
WT 2021
3
2
2
Projekt domu - Z podcieniami 1
Nowość
WT 2021
3
2
Projekt domu - Wyborny 1
Nowość
WT 2021

Wyborny 1

119,00 m2
4
2
Projekt domu - Wzorowy 2
Nowość
WT 2021

Wzorowy 2

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Wzorowy 1
Nowość
WT 2021

Wzorowy 1

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Idealny S1
Nowość
WT 2021

Idealny S1

119,70 m2
4
3
Projekt domu - Idealny M3
Nowość
WT 2021

Idealny M3

132,90 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M2
Nowość
WT 2021

Idealny M2

137,40 m2
4
3
2
Projekt domu - Idealny M1
Nowość
WT 2021

Idealny M1

137,50 m2
4
3
Projekt domu - Dom z patio 3
Nowość
WT 2021

Dom z patio 3

139,60 m2
3
3

Projekty domów energooszczędnych

Kwestie związane z oszczędnością energii i ekologią są bliskie coraz szerszemu gronu osób. Jednocześnie dostępność nowoczesnych rozwiązań pozwalających oszczędzać energię lub też wykorzystywać tę naturalną, odnawialną, jest coraz łatwiejsza. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wymagania dla nowo powstających budynków stają się coraz większe. Wszystko to sprawia, że domy energooszczędne stają się w budownictwie mieszkaniowym standardem.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że energooszczędne domy są nie tylko ekologiczne, ale również tanie w utrzymaniu. Wszelkie metody pozwalające na zmniejszenie zużycia energii pobieranej z sieci lub wykorzystanie źródeł odnawialnych zapewniają właścicielowi konkretne oszczędności w portfelu (tym większe, im wyższe są ceny prądu, gazu czy opału). Dlatego stawianie na takie rozwiązania zwykle jest bardzo korzystną inwestycją. Nasze projekty domów energooszczędnych są więc przeznaczone dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą, a jednocześnie chcą po prostu oszczędzać!

W portfolio Pracowni „Domy z Wizją” czeka szeroka gama projektów domów energooszczędnych – to budynki dopasowane do potrzeb inwestorów o różnych oczekiwaniach. Znajdziesz pomiędzy nimi zarówno domy o niewielkim metrażu, odpowiednie np. dla rodzin 2+1, jak również większe budynki, nadające się także do zdalnej pracy z domu czy częstego przyjmowania gości. Zapoznaj się z nimi, aby dopasować projekt do swoich oczekiwań.

Czym charakteryzują się projekty domów energooszczędnych?

Domy energooszczędne są uznawane za przyszłość budownictwa i zyskują coraz większą popularność. Ich cechą szczególną jest zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło. Zapotrzebowanie energetyczne domu energooszczędnego mieści się w granicach 30 do 60 kWh (m2/rok). Dla porównania w standardowym domu średnie roczne zużycie energii wynosi około 120 kWh (m2/rok). To oznacza oczywiście zdecydowanie niższe koszty utrzymania i większą przyjazność dla środowiska.

Projekty energooszczędnych domów jednorodzinnych zapewniają jednak również komfort, ponieważ są łatwe w ogrzewaniu zimą i chłodzeniu latem. Dzięki temu mieszkańcy zawsze mają zapewnioną optymalną temperaturę, a jej płynne dostosowanie jest bardzo proste. Domy energooszczędne są też nowoczesne. Określone parametry uzyskuje się bowiem dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii.

Czy gotowe projekty domów energooszczędnych różnią się od projektów domów pasywnych?

W największym skrócie można powiedzieć, że każdy dom pasywny jest budynkiem energooszczędnym, ale nie każdy dom energooszczędny będzie pasywny. Na czym zatem polega między nimi różnica? Na poziomie izolacyjności termicznej.

Budownictwo pasywne stawia na maksymalną redukcję strat ciepła oraz uszczelnienie budynku. W związku z tym eliminuje się w nich wszelkie mostki termiczne, a konstrukcja jest właściwie hermetyczna. Obowiązkowo stosuje się tu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, specjalnie dopasowane okna pasywne oraz najwyższej klasy izolację. Wszystkie te elementy mają doprowadzić do ograniczenia do minimum konieczności dogrzewania budynku. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wybudowanie takiej konstrukcji jest bardzo kosztowne. Należy również pamiętać, że nie każda działka będzie przystosowana do zastosowania tej technologii. Pojawią się również dodatkowe wymogi, które będą wymagały pójścia na kompromis – np. w kwestii orientacji budynku czy konstrukcji jego bryły. W zamian w domu pasywnym zapotrzebowanie roczne na energię to maksymalnie 15 kWh.

Domy energooszczędne koncentrują się na redukcji zużycia konwencjonalnych źródeł energii i ograniczeniu zapotrzebowania na ciepło. Dlatego również są w nich zastosowane technologie zwiększające termoizolacyjność budynku. Bardzo często budynki są wzbogacone o wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Dodatkowo każdy projekt domu energooszczędnego jest przystosowany do montażu technologii OZE. Może to być np. pompa ciepła, która ponad 70% energii potrzebnej do ogrzewania pobiera z naturalnych, odnawialnych źródeł – najczęściej albo z gruntu, albo z powietrza. Zastosowanie takich rozwiązań w dużej mierze podnosi niezależność energetyczną inwestora i pozwala ograniczyć wydatki na ogrzewanie, a także na prąd (przy zastosowaniu fotowoltaiki). Jednocześnie budowa domu energooszczędnego jest tańsza niż pasywnego.

Oba typy budynków wpisują się w aktualne wymogi techniczne.

Jakie są zalety i wady domów energooszczędnych?

Zastanawiasz się nad tym, czy budowa domu energooszczędnego to dobre rozwiązanie? Jak każda inna konstrukcja, i ta ma swoje wady oraz zalety. Dobrze jest je poznać, zanim podejmie się ostateczną decyzję o inwestycji. Pamiętaj, że to wybór na lata!

Zacznijmy od wad, jakie może nieść za sobą realizacja projektów domów energooszczędnych. Najważniejszą mogą być wyższe koszty inwestycji w stosunku do zastosowania standardowych technologii. Mogą się one wiązać np. z wykonaniem odwiertu pod kolektor pionowy do pompy ciepła czy zastosowaniem materiałów o wyższej klasie termoizolacyjności. Trzeba też pamiętać o określonych ograniczeniach związanych z kształtem budynku – ciepło najlepiej zachowują zwarte i proste bryły. Jak jednak możesz się przekonać, przeglądając nasze gotowe projekty domów energooszczędnych – wcale nie musi tak być.

Zalet, jakie wiążą się z inwestycją w dom energooszczędny, jest znacznie więcej. Wśród tych najważniejszych można wymienić:

 • niskie koszty eksploatacji – połączenie małego zapotrzebowania na ciepło z zastosowaniem technologii OZE sprawia, że rachunki za prąd czy ogrzewanie są znacznie niższe niż w budynku bez proekologicznych technologii. Jest to szczególnie ważna kwestia obecnie, kiedy ceny paliw stałych, a także gazu czy prądu rosną w bardzo dynamicznym tempie, a presja na zwiększenie OZE w miksie energetycznym rośnie;
 • większy komfort mieszkania – nie trzeba się obawiać ani bardzo mroźnych zim, ani też gorących, upalnych lat. Zastosowanie odpowiednich technologii sprawia, że łatwo jest utrzymać przyjemną temperaturę i mikroklimat w pomieszczeniach przez cały rok,
 • lepsza izolacja akustyczna – dobra izolacja termiczna wiąże się również z lepszym tłumieniem hałasów pochodzących z zewnątrz budynku. To może być szczególnie istotna kwestia, wówczas gdy budynek ma powstać w głośniejszej, silnie zurbanizowanej dzielnicy albo w pobliżu ruchliwej ulicy.

Można więc śmiało powiedzieć, że chociaż początkowe koszty inwestycji w budynek energooszczędny będą nieco wyższe, to późniejsze korzyści eksploatacyjne szybko to zrekompensują. Warto też pamiętać, że z roku na rok wymogi techniczne wymuszają ograniczenie zapotrzebowania budynku na Ep. Oznacza to, że korzystanie z technologii energooszczędnych staje się nie tylko opcją, ale również koniecznością.

Czy nowoczesne projekty domów energooszczędnych są estetyczne? 

Wiele osób za wadę domów energooszczędnych uznaje wspomniane już ograniczenia związane z ostatecznym kształtem bryły budynku. Jednak w rzeczywistości nie jest to duży problem. Aby się o tym przekonać, po prostu przyjrzyj się projektom domów energooszczędnych z naszego katalogu. Szybko zobaczysz, że to budynki, które są niezwykle zróżnicowane pod względem designu. Znajdziesz pośród nich m.in.:

 • nowoczesne stodoły – designerskie i idealne zwłaszcza na wąskie działki,
 • klasyczne domy z poddaszem i dachem dwuspadowym – bardzo eleganckie, a zarazem dobrze dopasowane do każdej okolicy. Takie projekty podlegają bardzo łatwej adaptacji i są zgodne z niemal każdym miejskim planem zagospodarowania przestrzennego czy warunkami zabudowy;
 • domy z płaskim dachem – nowoczesne i designerskie. To propozycja dla miłośników minimalizmu.

Na uwagę w energooszczędnych projektach zasługują też duże przeszklenia – pozwalają one doprowadzić do wnętrza dużo naturalnego światła słonecznego. To przekłada się na pozytywny nastrój domowników.

Czy projekt domu energooszczędnego wymusza pewne rozwiązania i kompromisy?

Projekt domu energooszczędnego może wprowadzać nieznaczne ograniczenia, np. związane ze wspomnianą już wcześniej bryłą budynku. Niemniej jednak możliwości, jakie dają nowoczesne materiały budowlane, sprawiają że dodatkowych wymagań jest niewiele. A to oznacza, że dom energooszczędny można łatwo dostosować do specyfikacji zawartej w MPZP czy też w warunkach zabudowy.

Nie obawiaj się – „energooszczędnie i „ekologicznie” wcale nie musi oznaczać „nieestetycznie”, „schematycznie” czy „niefunkcjonalnie”. Wręcz przeciwnie. Wystarczy dobry projekt, aby cieszyć się komfortem mieszkania i walorami nowoczesnej architektury!

Projekty domów energooszczędnych w standardzie WT 2021

Pod pojęciem „standard WT 2021” kryją się warunki techniczne zgodne z nowelizacją prawa budowlanego z 2021 roku. Zmiany legislacyjne, które wówczas wprowadzono, ograniczyły maksymalne możliwe zapotrzebowanie budynku na Ep, czyli energię pierwotną, pozyskiwaną z nieodnawialnych źródeł. Obecnie wynosi ona dla nowo budowanych obiektów maksymalnie 70 kWh/m2/rok. Aby osiągnąć takie parametry, konieczne jest zastosowanie technologii energooszczędnych. Są to przede wszystkim:

 • dobra izolacja termiczna,
 • zastosowanie ciepłych okien (przenikalność cieplna do 0,9 W/m2K) oraz drzwi (współczynnik U do 1,3 W/m2K),
 • uwzględnienie w projekcie technologii z grupy OZE – są to np. ogrzewanie pompą ciepła, zastosowanie kolektorów słonecznych do podgrzewu c.w.u., wentylacja z rekuperacją itp.

Połączenie tych rozwiązań pozwala wyraźnie zmniejszyć zapotrzebowanie na Ep, a co za tym idzie – przekłada się na oszczędności dla Ciebie i środowiska naturalnego. Dlatego nasze projekty są zawsze tworzone z myślą o niskich kosztach eksploatacji. Do każdego z nich możesz uzyskać (nierzadko w standardzie) opracowania dotyczące rekuperacji, pompy ciepła i ogrzewania podłogowego czy kolektorów słonecznych.

Standardy NF40 i NF15 w projektach domów energetycznych

Innymi parametrami, które wskazują na energooszczędność budynków są standardy NF40 i NF15. Odnoszą się one do współczynnika przenikalności cieplnej przez mostki termiczne. Budynki stworzone zgodnie z tymi zasadami powinny mieć jak najmniej mostków termicznych, a ich wartość liniowego przenikania ciepła, Ψe, może wynieść:

 • w standardzie NF40 – mniej niż 0,10 W/mK i mniej niż 0,20 W/mK dla płyt balkonowych;
 • w standardzie NF15 – mniej niż 0,01 W/mK.

Uzyskanie zgodności z tymi standardami wymaga bardzo precyzyjnego zaplanowania budowy. Projektant musi także starannie dopasować materiały budowlane oraz technologie zastosowane w budynku. Aby dom energooszczędny wpisywał się w tę kategorię, musi też bezwzględnie korzystać z mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła.

Ile można zaoszczędzić na rachunkach dzięki budowie domu energooszczędnego?

Trudno jest jednoznacznie określić, jak duże oszczędności przyniesie Ci budowa domu energooszczędnego. Jest to uzależnione od wielu czynników – m.in. od całkowitego zapotrzebowania budynku na energię, warunków pogodowych (ogólnie – mniej wydasz na ogrzewanie, kiedy np. zima okaże się ciepła, a nie bardzo mroźna) oraz od konkretnie zastosowanych technologii. Korzyści finansowe można oszacować dla określonego projektu, z uwzględnieniem uwarunkowań klimatycznych w miejscu budowy. Pamiętaj, że nawet różne regiony Polski różnią się np. surowością zimy – inne warunki panują na Podhalu, a inne w woj. zachodniopomorskim.

Niemniej jednak, przy założeniu niskiego zapotrzebowania budynku na energię i inwestycji w wydajne technologie OZE, np. gruntową pompę ciepła, zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką, można się spodziewać bardzo niskich kosztów ogrzewania.

Jaki jest koszt budowy domu energooszczędnego?

Wbrew pozorom, wydatki na technologie energooszczędne nie przewyższają aż tak znacząco zakupu standardowych materiałów budowlanych – zwłaszcza że te pierwsze zdobywają coraz większą popularność. Koszty najlepiej porównać, przyglądając się konkretnym projektom budynków. Możesz to zrobić, przeglądając katalog naszej pracowni. Do niemal każdego projektu znajdziesz ogólnodostępny, wstępny kosztorys. Uzyskasz w nim informację o łącznych szacowanych wydatkach. Pozwoli Ci to zyskać ogólny obraz wydatków, jakie będą Cię czekać w związku z budową. Musisz jednak pamiętać, że ceny materiałów budowlanych ulegają zmianom, a to może wpłynąć na ostateczną wysokość Twoich wydatków.

Czy projekt domu energooszczędnego musi zakładać użycie pompy ciepła?

Pompa ciepła nie jest „obowiązkową” instalacją, która musi zagościć w każdym domu energooszczędnym. Można też pomyśleć o innych ekonomicznych źródłach ogrzewania, które są zgodne z wymogami dotyczącymi niskoemisyjności. Niemniej jednak, gdy przyjrzeć się kosztom ogrzewania przy pomocy tego urządzenia, można bez wahania powiedzieć, że obecnie pompa ciepła jest jednym z najkorzystniejszych rozwiązań. Nowoczesne modele, i to zarówno pomp gruntowych, jak i powietrznych, mają współczynnik COP na poziomie powyżej 4. Oznacza to, że każda zużyta kWh prądu potrzebnego do zasilenia urządzenia pozwala na wygenerowanie ponad 4 kWh ciepła. Dlatego warto rozważyć tę technologię – tak, aby bez nadmiernych wydatków móc produkować własne ciepło. Zeroemisyjnie, bezobsługowo oraz w „czysty” sposób.

Technologia budowy wg projektu domu energooszczędnego – na co się zdecydować?

Na wybór technologii budowy wg projektu domu energooszczędnego wpływają przede wszystkim:

 • wymagana nośność ścian,
 • wymagania środowiskowe – związane z ekspozycją na określone czynniki zewnętrzne (np. podwyższona wilgoć),
 • przewodność cieplna – powinna być ona jak najniższa. Przepisy wskazują wartość Umax na poziomie od 0,08 do 0,20 W/m2K.

Co do zasady, takie wymogi mogą spełnić zarówno tradycyjne domy murowane ze ścianami jedno-, dwu- i trzywarstwowymi, jak i konstrukcje drewniane szkieletowe. Wiele zależy od zastosowanej technologii termoizolacyjnej. Warto więc wziąć pod uwagę również inne istotne kwestie. Podstawowa to solidność konstrukcji na przestrzeni lat. Budynki powstające w technologii murowanej mogą w wielu sytuacjach zapewniać znacznie większą stabilność, nawet po upływie kilku dekad.

Czy można otrzymać dofinansowanie na budowę domu energooszczędnego?

Istnieje szereg dopłat, dzięki którym budowa w oparciu o projekt domu energooszczędnego może być tańsza. Chociaż nie są już dostępne popularne jeszcze kilka lat temu dopłaty do kredytów budowlanych, masz dostęp do szeregu ulg.

Przykładowo:

 • jeżeli zdecydujesz się na montaż fotowoltaiki, możesz skorzystać z dotacji wynoszącej nawet do 20 500 zł (przy zakupie magazynu ciepła, magazynu energii oraz HEMS/EMS);
 • montaż pompy ciepła może oznaczać dofinansowanie z programu Moje Ciepło, do 7 000 zł na pompę powietrzną i do 21 000 zł na pompę gruntową,
 • jeżeli te instalacje pojawią się w budynku po formalnym zakończeniu budowy, możesz też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Dostępna jest też np. dotacja z programu Moja Woda, jeżeli zainwestujesz w przydomową instalację zatrzymującą wody opadowe i roztopowe – wynosi do 5 000 zł.

Projekty domów energooszczędnych – jak wybrać?

Jak znaleźć idealny projekt domu energooszczędnego? To proste, jeśli tylko znasz swoje podstawowe wymagania i oczekiwania. Nasza wyszukiwarka pozwala na filtrowanie wyników według różnych kryteriów – zarówno stylu budowli, jak i jej rozmiaru czy funkcji. Dostępne są zarówno duże, jak i małe domy energooszczędne, a zawęzić kryteria poszukiwania możesz za pomocą powierzchni użytkowej, a także na przykład liczby pokoi. Zdecyduj również, czy interesują Cię domy piętrowe, czy też domy parterowe – energooszczędne projekty spełniają różnorodne kryteria. Możesz również korzystać z tagów, aby odnaleźć swój ulubiony rodzaj bryły. Proponujemy między innymi modne i nowoczesne energooszczędne stodoły, domy z płaskim dachem oraz nietypowe projekty. Dzięki temu szybko znajdziesz tylko te energooszczędne projekty domów, które spełniają najważniejsze kryteria. Wszystkie nasze projekty są stworzone z myślą o funkcjonalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, niezależnie od rozmiarów, a także o komforcie użytkowników. Dlatego na pewno nie musisz się obawiać, że okażą się mało praktyczne czy niewystarczająco wygodne. Ponadto projekty domów energooszczędnych spełniają wytyczne dla tego rodzaju budynków, stosując rozwiązania pozwalające na zmniejszenie zużycia energii.

Przy każdym projekcie możesz sprawdzić jego charakterystykę energetyczną oraz wpływ poszczególnych instalacji na przyszłe koszty ogrzewania. Szczegółowy opis parametrów budynku, takich jak powierzchnia użytkowa, liczba pokoi minimalna długość działki i kąt nachylenia dachu pomaga podjąć decyzję, który projekt najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Projekty domów energooszczędnych są również opatrzone dokładnym opisem technologii budowy, wraz z charakterystyką takich elementów jak ściany, elewacja, stropy czy schody. Dzięki szczegółowym danym bez problemu znajdziesz też projekty domów energooszczędnych z pompą ciepła lub innymi ekologicznymi technologiami takimi jak fotowoltaika czy kolektory słoneczne. Chcemy, aby projekty domu były maksymalnie dopasowane do indywidualnych oczekiwań naszych klientów, dlatego na etapie jego adaptacji istnieje możliwość zmiany materiału bądź zastosowanej technologii. Możesz się również łatwo dowiedzieć, ile kosztują nasze domy energooszczędne. Projekty z kosztorysem uproszczonym znajdziesz na naszej stronie internetowej. Za niewielką opłatą możesz też przy zakupie projektu otrzymać pełny kosztorys inwestorski.

Projekt domu energooszczędnego – duży, mały, piętrowy, z płaskim dachem? Czy to ma znaczenie?

Wybór odpowiedniego projektu domu energooszczędnego ma ogromne znaczenie. Pod uwagę – poza wspomnianymi już kwestiami związanymi z charakterystyką energetyczną czy rozkładem pomieszczeń warto zwrócić uwagę również na inne elementy – w tym na liczbę pięter czy typ dachu.

Projekt domu energooszczędnego a typ dachu – jaki wybrać?

W tym kontekście podstawowe pytanie brzmi: „dach dwuspadowy czy płaski” – bo to te dwie konstrukcje są najbardziej popularne. Obie mogą się wpisać w wymogi związane z energooszczędnością.

Płaski dach:

 • ma mniejszą powierzchnię, przez to jest mniej podatny na powstawanie mostków cieplnych, co wpisuje się w ideę energooszczędności,
 • pozwala zachować stałą wysokość pomieszczeń – brak tu poddasza użytkowego ze skosami. To wpływa pozytywnie na zapotrzebowanie energetyczne budynku;
 • jest o ok. 20% tańszy w budowie.

Trzeba jednak pamiętać, że taka konstrukcja może być w niektórych przypadkach niezgodna z MPZP oraz że nie jest rekomendowana w obszarach narażonych na duże opady śniegu. Są to np. tereny górskie.

Dach dwuspadowy:

 • lepiej radzi sobie z odprowadzaniem nadmiaru wód opadowych czy śniegu;
 • jest doskonale dostosowany do montażu instalacji fotowoltaicznej,
 • daje możliwość łatwiejszego „podniesienia” budynku poprzez utworzenie poddasza użytkowego,
 • jeżeli ma prosty układ i zostanie dobrze zaizolowany – nie oznacza wysokich strat energetycznych.

Jeżeli masz wątpliwości, jakie rozwiązanie wybrać, skonsultuj się z naszymi ekspertami. Podpowiemy.

Powierzchnia domu a energooszczędność

Co do zasady – im mniejsza powierzchnia użytkowa domu, tym mniej ciepła jest potrzebne do jego ogrzania. Dlatego, jeżeli szczególnie bliski jest Ci duch ekologii, rozważ, ile przestrzeni jest realnie potrzebne Tobie i Twoim bliskim. Może się okazać, że np. dla rodziny 2+1, której członkowie przebywają przez większość czasu poza domem, budynek o powierzchni 130 m2 będzie zbyt przestronny. A to narazi Cię nie tylko na niepotrzebne koszty ogrzewania, ale też wyższy wydatek budowlany oraz… więcej sprzątania.

Energooszczędne „Domy z wizją” – nasza oferta

Prezentowane projekty nie tylko zawierają niskoenergetyczne rozwiązania instalacyjne, ale także odpowiadają najnowszym trendom architektonicznym. Proponujemy projekty domów energooszczędnych o zróżnicowanej stylistyce – modne i ponadczasowe stodoły, małe i proste domy parterowe, atrakcyjne i nowoczesne domy piętrowe z dużą liczbą przeszkleń czy otwartą klatką schodową. Prezentujemy kilka wariantów tych samych domów. Poszczególne wersje różnią się między sobą układem pomieszczeń czy też wykończeniem elewacji. Prezentujemy bardziej ekonomiczne wersje tych samych elementów, dostosowane do możliwości finansowych wszystkich klientów. Istnieje również możliwość wprowadzania indywidualnych modyfikacji – wystarczy skonsultować się z naszym biurem. Dzięki temu nasze energooszczędne projekty domów mogą się dostosować do Twoich potrzeb! Staramy się zachować elastyczność i dbać o zadowolenie każdego inwestora w ramach dostępnych możliwości.

Projekty domów energooszczędnych w portfolio Domy z wizją: bogate w technologie energooszczędne

Aby zapewnić naszym klientom niskie koszty eksploatacji domu, a także komfortowe warunki życia, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania architektoniczne i instalacyjne. Zależy nam, aby twój przyszły dom był ciepły i możliwie tani w utrzymaniu, dlatego wspólnie z naszym partnerem, firmą BuildeskPolska, wnikliwie analizujemy każdy projekt pod kątem zastosowania optymalnej termoizolacji i odpowiednich rozwiązań instalacyjnych. Proponujemy szeroki wybór instalacji energooszczędnych (takich jak wentylacja mechaniczna, pompa ciepła lub kolektory słoneczne) dopasowanych do twoich indywidualnych potrzeb. Wszystkie projekty domów energooszczędnych dostępne w ofercie naszej pracowni spełniają aktualne wymogi warunków technicznych dotyczące izolacyjności cieplnej przegród budynku oraz zapotrzebowania domu na energię (określanego wskaźnikiem Ep).

Energooszczędne „Domy z wizją” to jednak nie tylko parametry i zaawansowane rozwiązania technologiczne. To również styl i komfortowa przestrzeń do życia. Każdy nasz projekt, niezależnie od zużycia energii, jest po prostu przyjazny i funkcjonalny. Nie zapominamy również o estetyce – designerskie bryły i świetnie przemyślane wnętrza to jedne z naszych specjalności! Projekty energooszczędnych domów jednorodzinnych obejmują bardzo różnorodne propozycje – zarówno te klasyczne, jak i tradycyjne, luksusowe i skromne. Dla zwolenników taniego budowania i mieszkania dostępne są małe domy energooszczędne, a osoby potrzebujące większej przestrzeni mogą wybierać spośród projektów zapewniających dużą i wygodną przestrzeń do życia. Dostępne są domy piętrowe, a także domy parterowe – energooszczędne projekty są dzięki temu dla każdego. Dbamy o dostępność wielu stylów i rozwiązań architektonicznych, aby każdy inwestor mógł znaleźć dom, który idealnie spełni jego oczekiwania.

Projekty domów energooszczędnych, które widzisz na naszej stronie to efekt pracy doświadczonych i kreatywnych architektów. Robimy wszystko, by nasze domy były estetyczne, funkcjonalne, a poprzez nowoczesne rozwiązania w oszczędzaniu energii – ekonomiczne i przyjazne środowisku. To z całą pewnością projekty przyszłościowe – tworzone z myślą o wygodnym zamieszkaniu zarówno teraz, jak i za 10, 20 czy nawet 50 lat. Jeśli więc szukasz domu, w którym komfortowo doczekasz starości, z pewnością znajdziesz go właśnie tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do spełniania marzeń z „Domami z wizją”!

© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek