Domy tanie w budowie – projekty, które wpiszą się w Twój budżet
Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie, którego realizacja nierzadko wymaga dużych poświęceń. Co, jednak jeżeli Twój budżet jest ograniczony? W takiej sytuacji sprawdź projekty tanich domów – takich, które powstaną relatywnie niskim kosztem, a jednocześnie zapewnią Ci i Twoim bliskim komfortowe warunki. W tej kategorii znajdziesz właśnie takie opracowania – sprawdź je i przekonaj się, że niższą cenę można osiągnąć bez rezygnacji z wygody czy nowoczesnych technologii.
Projekty tanie w budowie – czym się wyróżniają?
Dom w cenie mieszkania? Z dobrym projektem jest to jak najbardziej możliwe! Wystarczy sięgnąć po proste, sprawdzone i ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym zarówno koszty budowy nieruchomości, jak i jej późniejszego utrzymania nie należą do najwyższych. Nasi architekci wiedzą, jak uzyskać taki efekt.
Projekty tanie w budowie powstają dzięki wykorzystaniu odpowiednio dobranych rozwiązań konstrukcyjnych i pomysłów. Dzięki temu można zmniejszyć koszt zarówno zakupu materiałów, jak i tzw. robocizny, a nawet zakupu działki. Dzięki niewielkim oszczędnościom uzyskiwanym na każdym kroku finalny koszt budowy może być porównywalny z kosztem zakupu mieszkania. Jednocześnie korzyści z takiej inwestycji są znacznie większe. Co nie mniej ważne, domy tanie w budowie często są również ekonomiczne w utrzymaniu!
Optymalizacja kosztów budowy domu – jak to możliwe?
Domu taniego w budowie z całą pewnością nie powinno się utożsamiać z wykorzystaniem najgorszej jakości materiałów czy pracą wykonaną „po łebkach”. Taka nieruchomość bez wątpienia może być funkcjonalna i bardzo komfortowa. Wymaga to zastosowania kombinacji kilku rozwiązań umożliwiających optymalizację kosztów konstrukcji. Doświadczeni projektanci wiedzą, na co kłaść nacisk, aby dom był ekonomiczny, a jednocześnie nie odbijało się to na komforcie mieszkańców.
Co zatem zrobić, aby dom był tani w budowie? Jest kilka rozwiązań, które na to pozwalają. Oto te najważniejsze.
Mniejsza, ale sprytnie zaaranżowana przestrzeń
Dom tani w budowie to zazwyczaj taki, który ma stosunkowo niedużą przestrzeń, ale wykorzystaną do ostatniego centymetra kwadratowego. Aby zoptymalizować jej zagospodarowanie, nasze projekty tanich domów przewidują np.:
- łączenie funkcjonalności pomieszczeń gospodarczych – dodatkową przestrzeń można uzyskać np. poprzez integrację spiżarni i schowka czy kotłowni z pralnią;
- efektywne wykorzystanie wszelkich wnęk i schowków – mogą się znaleźć np. pod schodami;
- tworzenie otwartych stref – np. kuchni połączonej z jadalnią i pokojem dziennym. Wyeliminowanie zbędnych ścian powiększa przestrzeń użytkową, a jednocześnie pozwala zoptymalizować powierzchnię;
- subtelne zmniejszenie przestrzeni sypialni czy pokoju dziennego – czasem niewielkie ograniczenie przestrzeni nie wpływa na jego funkcjonalność czy komfort, a jednocześnie znacząco obniża koszty budowy domu.
Dzięki temu mieszkańcy nie mają poczucia, że cokolwiek tracą, mieszkając domu o mniejszej powierzchni. Jest ona nadal bardzo funkcjonalna i komfortowa. Jednocześnie dzięki zmniejszeniu kubatury budowa jest tańsza.
Zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych
Przy przygotowaniu projektów domów tanich w budowie nasi architekci uwzględniają wykorzystanie sprawdzonych i niezawodnych, a jednocześnie mniej kosztownych technologii. Takich, które pozwalają wpisać się w aktualne wymagania techniczne dotyczące zapotrzebowania na energię pierwotną, a jednocześnie nie zwiększają skali wydatków na realizację inwestycji.
Istotne jest np. dobranie odpowiedniego rodzaju materiałów na ściany, dach, jak również stolarkę okienną – zarówno jej typ, jak i rozmiar. Technologie są dobierane w taki sposób, aby obniżyć koszty budowy bez kompromisów w zakresie jakości. Dzięki temu ekonomiczny dom jest tak samo funkcjonalny i trwały jak droższe nieruchomości. Projekty są tworzone nie tylko z myślą o minimalizowaniu kosztów budowy, ale również z troską o przyszłe koszty utrzymania. Dlatego stosowane rozwiązania wybierane są tak, aby dom był ekonomiczny również podczas eksploatacji.
Rozwiązania konstrukcyjne, które sprzyjają szybkiej budowie taniego domu
Na koszty budowy domu wpływa również skala wydatków na pracę wykonaną przez firmę budowlaną realizującą inwestycję. Dlatego, aby je obniżyć, w naszych projektach domów tanich w budowie wykorzystujemy proste rozwiązania konstrukcyjne. Takie, które są łatwe i szybkie do wykonania. Prosta bryła budynku, brak nietypowych rozwiązań architektonicznych czy standardowa konstrukcja dachu – te elementy sprawiają, że proces budowy przyspiesza, a jednocześnie staje się tańszy.
Rezygnacja z garażu w projekcie taniego domu
Rezygnacja ze wpisania garażu w bryłę budowanego domu może znacząco obniżyć koszty inwestycji. To dobre rozwiązanie, kiedy ma powstać mały, tani dom. Pamiętaj, że garaż możesz dobudować lub zaplanować jako osobny budynek w przyszłości – kiedy zgromadzisz środki na ten cel. Do tego czasu możesz go zastąpić niedrogą wiatą czy zadaszonym podjazdem. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest tylko jeden samochód.
Dostosowanie projektu domu do wąskiej działki
Jednym z czynników, które mają znaczenie dla ostatecznych kosztów budowy domu, jest też wydatek poniesiony na zakup nieruchomości, na której ma stanąć budynek. Osoby, które chcą zoptymalizować koszty całej inwestycji, poszukują zatem niewielkich terenów. Do grupy najmniej kosztownych zaliczają się wąskie działki. Często można je znaleźć w dobrych lokalizacjach – za bardzo atrakcyjną cenę.
Dlatego większość naszych projektów domów tanich w budowie jest dostosowanych do niewielkich, wąskich działek. Jeżeli masz wątpliwości, czy ten wybrany przez Ciebie zmieści się na działce, którą zamierzasz kupić – śmiało skontaktuj się z naszymi specjalistami. Sprawdzimy warunki techniczne i podpowiemy, jakie są Twoje możliwości w tym zakresie.
Tani w budowie dom – znajdź projekt na miarę swoich marzeń
Gdy przyjrzysz się naszym projektom domów tanich w budowie, szybko zauważysz, że są one bardzo zróżnicowane. Znajdziesz pomiędzy nimi zarówno proste, minimalistyczne domy parterowe, bardzo modne w ostatnim czasie domy typu stodoła, jak i klasyczne konstrukcje z poddaszem użytkowym. Mają one najczęściej powierzchnię poniżej 100 m2. Będzie ona jednak odpowiednia zarówno dla nowożeńców, jak i dla rodziny z dwójką dzieci. Przestrzeń zaaranżowana w przemyślany sposób zapewni Ci pełen komfort – bez kompromisów.
Pamiętaj też, że:
- do większości projektów w standardzie otrzymasz opracowanie dotyczące wentylacji mechanicznej z rekuperatorem czy kolektorów słonecznych – inwestycja w te rozwiązania będzie szansą na ograniczenie wydatków na ogrzewanie budynku w przyszłości;
- możesz zamówić też dodatkowe opracowania – np. przydatne do zaplanowania gruntowej pompy ciepła, kominka z płaszczem wodnym czy instalacji inteligentnych. To kolejne technologie, dzięki którym ograniczysz wydatki związane z eksploatacją taniego domu.
Dostępne projekty Domów z Wizją różnią się od siebie znacząco nie tylko pod względem wyglądu zewnętrznego. Zróżnicowane układy wnętrz i dobór pomieszczeń sprawiają, że nikt nie powinien mieć problemu z wyborem koncepcji wpisującej się w potrzeby jego rodziny. Marzysz o wygodnym, spokojnym życiu? Dom tani w budowie jak najbardziej może Ci to zapewnić! Sprawdź dostępne opcje i zastanów się, czego potrzebujesz. Warto przy tym pamiętać, że każdy z projektów może być poddawany adaptacji lub drobnym modyfikacjom – dzięki temu bez trudu stanie się prawdziwie Twój.
Jak wybrać projekt domu taniego w budowie?
Własny dom wcale nie musi być ogromnym obciążeniem finansowym. Co więcej, w niektórych przypadkach można go wybudować za cenę zbliżoną do kosztu zakupu mieszkania. Tani dom zapewnia znacznie większą niezależność i komfort. Dzięki odpowiedniemu projektowi bez problemu może w nim żyć 5-osobowa lub większa rodzina. Wszystkie domy tanie w budowie z naszej oferty to oczywiście domy całoroczne, choć z powodzeniem mogą też sprawdzić się na działkach rekreacyjnych, jako domy letniskowe. Jak wybrać właściwy projekt dla Twojej rodziny? Zwróć uwagę na czynniki ważne w każdym domu, takie jak:
- rodzaj i wielkość pomieszczeń – niektórzy wolą mieć więcej mniejszych sypialni, inni dwie przestronne; bardzo ważna jest również ilość łazienek oraz obecność takich pomieszczeń jak schowki, garderoby czy pralnia;
- układ pomieszczeń – być może zależy Ci na oddzielnej łazience lub garderobie połączonej z główną sypialnią albo na gabinecie nieopodal wejścia do domu; ważne może być także odseparowanie głównej sypialni od pozostałych;
- ilość kondygnacji – domy parterowe stwarzają mniej barier w przemieszczaniu się i często są wygodniejsze przy małych powierzchniach; dodanie poddasza użytkowego lub piętra stwarza jednak większe możliwości wykorzystania przestrzeni przy niewielkiej powierzchni zabudowy oraz umożliwia wyraźniejszy podział na strefę dzienną i nocną wnętrza;
- styl architektoniczny – dom powinien być dopasowany do gustu właścicieli, ale również do otoczenia;
- energooszczędność – dzięki temu dom będzie również tani w utrzymaniu i przyjazny dla środowiska!
Ponadto przy wyborze projektu domu taniego w budowie trzeba zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Najlepsze są budynki o kompaktowych konstrukcjach, w których dostęp do każdego pomieszczenia jest łatwy. Długie korytarze i przedpokoje w domach o niewielkich powierzchniach są uważane jako marnotrawstwo przestrzeni. Zredukowanie ich do minimum pozwala uzyskać maksymalną funkcjonalność wnętrza i zmniejszyć koszty budowy. Przy kompaktowym domu należy także przyjrzeć się oknom. Duża ilość światła we wnętrzu pozwala bowiem optycznie powiększyć przestrzeń. Największe okna powinny znajdować się od strony południowej – zapewni to optymalne doświetlenie wnętrza oraz maksymalną wydajność energetyczną budynku. Najważniejsze jednak przy wyborze domu taniego w budowie jest to, by odpowiadał potrzebom Twojej rodziny. Dlatego dla każdego idealna nieruchomość będzie wyglądać inaczej!
Dlaczego projekty domów tanich w budowie to najczęstszy wybór inwestorów?
Projekty domów tanich w budowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to po części z szybko rosnących cen. Drożeją zarówno grunty, jak i materiały budowlane czy robocizna. Dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na koszty, przekonując się przy tym, że tańsze wcale nie znaczy gorsze. Rośnie też zainteresowanie minimalizowaniem swojego negatywnego wpływu na środowisko. Tymczasem skromne, tanie w budowie domy pomagają to osiągnąć bez rezygnacji z komfortu.
Innym powodem wybierania domów tanich w budowie jest chęć uzyskania większej niezależności i spokoju w porównaniu z mieszkaniem w bloku. Koszt zakupu mieszkania od dewelopera i budowy domu może być zbliżony. Tymczasem inwestorzy decydujący się na dom zyskują przestrzeń do indywidualnej dyspozycji, ogród, odseparowanie od sąsiadów i nierzadko większą powierzchnię użytkową. Jednocześnie coraz więcej osób dostrzega, że mieszkanie w małym, ekonomicznym domu może być bardzo wygodne. Co więcej, wybierając niezależną nieruchomość, można korzystać z nowoczesnych systemów i urządzeń pozwalających znacznie obniżyć koszty jego utrzymania i zwiększyć swoją niezależność. Mowa tu między innymi o pompach ciepła czy fotowoltaice, które wykorzystują odnawialne źródła energii.
Dlaczego projekty domów tanich w budowie nadają się dla małej i dużej rodziny?
Dom tani w budowie to zazwyczaj kompaktowa nieruchomość. Tego typu projekty rzadko przekraczają 100 m2 powierzchni użytkowej. Nie oznacza to jednak, że nadają się tylko dla małej rodziny! Najważniejszą cechą ekonomicznych nieruchomości jest funkcjonalność. Oznacza to, że wnętrza są zaprojektowane z myślą o ich wygodnym użytkowaniu i maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Dzięki temu pomieszczą nawet dużą rodzinę.
Projekty Domów z Wizją są przemyślane w każdym calu i tworzone z myślą o różnorodnych potrzebach. Wśród naszych propozycji znajdziesz kompaktowe, tanie w budowie nieruchomości mieszczące nawet 4 sypialnie! Oznacza to, że nawet w 5-osobowej rodzinie każdy może się cieszyć prywatną przestrzenią. Każdy nasz projekt przewiduje też przestronną, otwartą strefę dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią. Są to idealne miejsca spotkań, w których zmieści się nie tylko cała rodzina, ale również goście. Wrażenie dużej przestrzenni potęgują okna panoramiczne oraz wysokie sufity, które są elementem większości projektów. Latem dodatkowo można powiększyć powierzchnię użytkową o przylegające do domu tereny zewnętrzne. Tarasy i dostęp do ogrodów są bowiem projektowane w taki sposób, aby ich wykorzystanie było wygodne i przyjemne.
Inwestując w dowolny z naszych projektów, na pewno zyskasz komfortową i dobrze zaplanowaną przestrzeń do życia. Przemyślane konstrukcje sprawiają, że są to nieruchomości nie tylko tanie w budowie, ale również tanie w utrzymaniu. Ma to znaczenie szczególnie dla dużych rodzin, które często muszą zmagać się ze znacznie bardziej napiętymi budżetami i większymi codziennymi wydatkami.
Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego projektu, koniecznie sprawdź uproszczony kosztorys inwestorski projektu – jest dostępny dla każdego domu i zawiera szacunkowe koszty realizacji budynku i doprowadzenia go do stanu deweloperskiego. Dodatkowo – łącznie z projektem (lub samodzielnie) – możesz zamówić kompleksowy kosztorys inwestorski, który zawiera m.in. przedmiar i zestawienie materiałów w wygodnym formacie.
Zbuduj tani budynek w oparciu o przemyślany i nowoczesny projekt. Zamieszkaj w domu w cenie mieszkania i ciesz się niezależnością.
Potrzebujesz więcej informacji? Nie jesteś pewien, który projekt wybrać? Zapraszamy do kontaktu!