Projekty domów piętrowych
Masz większą rodzinę lub pracujesz w domu i w związku z tym szukasz gotowego projektu domu piętrowego? Jesteś w dobrym miejscu. Pracownia „Domy z wizją” przygotowała szeroką gamę projektów budynków z więcej niż jedną kondygnacją. Wyróżniają się nowoczesnymi bryłami, wysoką funkcjonalnością, stabilną konstrukcją oraz optymalnymi kosztami budowy. Zapoznaj się z poszczególnymi projektami i znajdź pomiędzy nimi tę odpowiednią dla siebie. Z nami wybudujesz dom marzeń – taki, który stanie się bezpieczną przystanią dla Twoich najbliższych.
Projekty domów piętrowych – zalety
Projekty domów piętrowych mających dwie pełne kondygnacje w ostatnim czasie zyskały na popularności i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów ceniących wygodę i funkcjonalność. Zaletami tego typu zabudowy są między innymi w pełni wykorzystana powierzchnia piętra oraz brak problemu nagrzewania się górnej kondygnacji występującego często w domach z poddaszem użytkowym. Dodatkowym atutem wpływającym na zwiększoną renomę domów piętrowych jest na pewno elegancka i okazała forma, którą cenią przyszli inwestorzy.
Dom piętrowy jest idealnym sposobem na wykorzystanie do maksimum powierzchni małej działki. Sprawdzi się też w przypadku ograniczeń dotyczących powierzchni zabudowy. Dwa pełne piętra to znacznie większa przestrzeń, a więc wyższy komfort życia i większa swoboda aranżacji. Brak skosów dachu ma piętrze to łatwiejszy dobór mebli i elementów wyposażenia, które w domach z poddaszem użytkowym często trzeba zamawiać na wymiar. Daje to również wrażenie znacznie większej przestrzeni, dlatego nawet skromniejsze pomieszczenia nie wydają się przytłaczające. W domach piętrowych można też stosować większe okna na górnej kondygnacji, co zapewnia optymalne wykorzystanie naturalnego światła.
Warto wiedzieć, że domy piętrowe charakteryzują się olbrzymią różnorodnością. W naszym katalogu znajdziesz projekty utrzymane w wielu różnych stylach. To zarówno klasyczne projekty domów piętrowych – eleganckie, okazałe posiadłości z czterospadowymi dachami, jak i projekty nowoczesnych domów piętrowych z płaskim dachem – modernistyczne „kostki” cieszące się zainteresowaniem coraz większej liczny inwestorów. We wnętrzach zastosowano wiele atrakcyjnych rozwiązań zwiększających ich funkcjonalność oraz podkreślających wrażenie dużej przestrzeni. To między innymi dwupoziomowe salony i jadalnie z dużymi oknami czy reprezentatywne hole i klatki schodowe. Jeśli cenisz efektowne aranżacje i interesują Cię nowoczesne projekty domów piętrowych z dwupoziomowy salonem i antresolą na pewno znajdziesz je w naszej ofercie!
Czym charakteryzują się nowoczesne projekty domów piętrowych?
Nowoczesne projekty domów piętrowych przede wszystkim łączą funkcjonalny, ergonomiczny układ z energooszczędnością oraz modnym designem. Architekci z naszej pracowni umiejętnie łączą wszystkie te elementy – dzięki temu powstają budynki, które nie tylko perfekcyjnie wtapiają się w otoczenie, ale przede wszystkim zapewniają komfort mieszkania.
Przemyślany podział na strefę dzienną oraz nocną
Dolna kondygnacja w domu piętrowym to zazwyczaj miejsce, gdzie znajduje się obszerna kuchnia z jadalnią, otwarta na salon, jak również niewielka łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię. Umieszczone są tu również garderoba czy spiżarnia. W wielu projektach uwzględnia się także przestrzeń na gabinet lub pokój gościnny, adaptowany w zależności od potrzeb.
Górna kondygnacja jest strefą przeznaczoną przede wszystkim do nocnego wypoczynku i relaksu. Najczęściej można tu zaadaptować co najmniej 3-4 sypialnie. Dlatego dom piętrowy to doskonały wybór zwłaszcza dla większych rodzin. Zaplanowane są tutaj także dodatkowe łazienki. Główna sypialnia zazwyczaj jest wyposażona w prywatny pokój kąpielowy. Ponadto można tu ulokować pralnię czy dużą garderobę.
Brak skosów utrudniających aranżację przestrzeni
W przeciwieństwie do domów parterowych z poddaszem, te piętrowe mają pełną drugą kondygnację. W efekcie nie musisz np. przejmować się np. obniżonym sufitem w sypialni, który będzie wymagał zastosowania niższego łóżka. Rzadko też jest potrzeba zamawiania mebli na wymiar – te standardowo dostępne w sklepie pasują i pozwalają na swobodne urządzenie powierzchni.
Zgodność z WT 2021 i energooszczędność
Nowoczesne projekty domów piętrowych są tworzone w zgodzie z aktualnymi wymogami w odniesieniu do energooszczędności. Można tu liczyć na zaawansowane technologie budowlane oraz przystosowanie do użycia technologii OZE, np. fotowoltaiki czy pompy ciepła oraz wentylacji z rekuperacją. To pozwala skorzystać z zeroemisyjnych sposobów na ogrzewanie, jak również ograniczyć wydatki na energię i uniezależnić się w dużym stopniu od ciągłych podwyżek cen.
Atrakcyjna bryła, której design wpisuje się w nowoczesne trendy
Dom piętrowy może mieć bardzo różnorodny wygląd. Możesz postawić zarówno na minimalistyczny „klocek”, który wyróżnia duża funkcjonalność i łatwość budowy, jak i budynek z dachem dwuspadowym. Co więcej, wyższa kondygnacja nie musi mieć takiej samej powierzchni jak ta niższa – taka asymetria przekłada się na ciekawy wygląd budynku.
Jaki projekt domu piętrowego wybrać?
Chociaż domy piętrowe mają zbieżną ogólną charakterystykę – to budynki, które mają więcej niż jedną pełną kondygnację – poszczególne projekty różnią się między sobą właściwościami oraz funkcjonalnością. Dowiedz się więcej na temat poszczególnych typów projektów. Dzięki temu podejmiesz bardziej świadomą decyzję odnośnie do tego, jaki typ budynku ma stanąć na Twojej posesji.
Oto najważniejsze rodzaje domów piętrowych, które są dostępne.
Projekty domów piętrowych z garażem i bez garażu
Obecność garażu w projekcie domu piętrowego to bardzo ważna kwestia, która wpływa na codzienny komfort życia. Warto podkreślić, że garaż jest przestrzenią, która służy nie tylko do bezpiecznego przechowywania samochodów. Przydaje się również jako dodatkowy skład, komórka na sprzęt ogrodowy, rowery, opony do auta, a także miejsce, gdzie można wygospodarować niewielki warsztat DIY.
Jeżeli jesteś posiadaczem co najmniej jednego auta, warto rozważyć inwestycję w projekt domu piętrowego z garażem. Taki obiekt wpisany w bryłę budynku niesie za sobą wiele korzyści. Garaż przylegający do bryły to:
- optymalizacja kosztów – wybudowanie oddzielnej wiaty będzie się wiązało z wyższą inwestycją,
- bezpośrednie połączenie domu z garażem – przejdziesz do niego bezpośrednio z holu czy przedsionka części mieszkalnej. To będzie duże ułatwienie, zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie. Nie będzie trzeba np. zakładać grubej kurtki czy rozkładać parasola na czas przejścia z auta do domu;
- doskonałe wykorzystanie przestrzeni działki – dzięki wpisaniu garażu w bryłę domu parterowego zaoszczędzisz powierzchnię terenu nieruchomości. Będzie ją można wykorzystać np. na dodatkowe patio czy wybudowanie altany ogrodowej.
Przy wyborze projektu domu piętrowego z garażem zwróć uwagę na wielkość tego pomieszczenia. Są u nas dostępne projekty z garażami dwustanowiskowymi. To doskonałe rozwiązanie, wówczas gdy domownicy mają więcej niż jedno auto. Przestronny garaż zapewni ochronę przed kradzieżą i ekspozycją na warunki środowiskowe dwóm pojazdom standardowych rozmiarów.
Projekty domów piętrowych z płaskim dachem
Projekty domów piętrowych z płaskim dachem prezentują się bardzo minimalistycznie i nowocześnie. Doskonale nawiązują formą do charakterystycznych „klocków” znanych sprzed dekad, ale… w zupełnie nowej odsłonie. Duże przeszklenia, ciekawa bryła, interesujące wykończenie elewacji – to wszystko sprawia, że świetnie prezentują się zarówno w dzielnicy mieszkalnej metropolii, jak i na przedmieściach.
To nie jedyna zaleta domu z płaskim dachem. Inne to łatwość jego wybudowania czy niższy koszt postawienia dachu. Ta przestrzeń może również zostać wykorzystana użytkowo – np. jako dodatkowy taras czy miejsce na prowadzenie upraw. Wszystko zależy jednak od konkretnego projektu.
Warto przy tym podkreślić, że wbrew obiegowej opinii domy z płaskim dachem również są przystosowane do montażu fotowoltaiki – konieczne jest jednak ustawienie paneli na specjalnych konstrukcjach.
Należy również zaznaczyć, że projekty domów z płaskim dachem najlepiej nadają się na tereny mniej narażone na wysokie opady śniegu – bez odpowiedniego spadu mógłby spowodować jego długotrwałe zaleganie. Dlatego takie budynki wymagają regularnego odśnieżania.
Projekty domów piętrowych z dachem dwuspadowym
Domy piętrowe z dachem dwuspadowym to bardziej klasyczne rozwiązanie. Taka konstrukcja więźby dachowej jest stosunkowo mało skomplikowana i łatwa do postawienia. Ponadto dwuspadowy dach pozwala na:
- ograniczenie strat ciepła – zwłaszcza w porównaniu z dachami kopertowymi,
- skorzystanie z poddasza – jeśli jest nieużytkowe, może posłużyć jako strych, schowek na różnego rodzaju przedmioty itp.,
- łatwiejsze odprowadzanie wody deszczowej oraz śniegu w okresie zimy – przez to jego konstrukcja jest mniej narażona na obciążenia niż np. dach płaski,
- wykorzystanie paneli fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych – większość urządzeń jest dostosowanych do montażu na połaciach pod skosem. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest wybranie takiego miejsca na dachu, które gwarantuje jak największy dopływ promieni słonecznych, bez zacienienia (strony południowa, ewentualnie zachodnia lub wschodnia).
Taka konstrukcja dachu sprawia też, że bryła domu nabiera bardziej tradycyjnego charakteru. Dlatego taki budynek będzie się lepiej wpisywał w typową podmiejską okolicę. Może też być lepszym rozwiązaniem na terenach górskich i w innych miejscach, gdzie zimą spada dużo śniegu.
Projekty domów piętrowych z poddaszem
Projekty domów piętrowych z poddaszem są również popularne. Jeżeli poddasze jest dostatecznie wysokie (w najwyższym punkcie min. 2,5 m), a dach zaizolowany – można je wykorzystać do celów użytkowych. W ten sposób zyskuje się dodatkową kondygnację, idealną do zaadaptowania np. na sypialnię, bawialnię dla dzieci czy gabinet. Możliwości jest bardzo wiele. Jeżeli więc np. w przyszłości planujesz poszerzenie rodziny lub myślisz o przejściu na pracę zdalną, taka dodatkowa przestrzeń może być dobrym rozwiązaniem.
Jak wybrać projekt domu piętrowego?
Jak wybrać idealny projekt domu piętrowego? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na uwarunkowania działki i możliwości zabudowy. Konieczne jest sprawdzenie MPZP lub warunków zabudowy dla danego terenu, ponieważ w tych dokumentach mogą być określone ważne zasady dla inwestorów – np. dotyczące maksymalnej powierzchni zabudowy, wysokości budowli czy kształtu lub nachylenia dachu.
Reszta to kwestia indywidualnych potrzeb i preferencji. Każdy inwestor musi się zastanowić, na jakich cechach i funkcjach najbardziej mu zależy, jakiego rodzaju wnętrza oczekuje, ilu potrzebuje sypialni i łazienek, czy chciałby korzystać z dodatkowych pomieszczeń gospodarczych jak pralnia i garderoby, czy potrzebuje gabinetu lub dodatkowej sypialni na parterze itp. Weź pod uwagę zarówno obecną sytuację rodzinną, jak i plany oraz perspektywy na przyszłość. Czy jest możliwe, że w ciągu kilku lat Twoja rodzina się powiększy? Myślisz o tym, żeby przenieść biuro do domu? A może pragniesz częściej zapraszać do siebie przyjaciół lub dalszych krewnych na długie pobyty? Jeżeli tak, uwzględnij to, dobierając metraż budynku oraz jego układ funkcjonalny. W domu piętrowym można sobie pozwolić na więcej niż w parterowym!
Wśród projektów domów piętrowych można znaleźć takie odpowiadające różnym wymogom. Bardzo ważna jest też kwestia garażu – może być zintegrowany w bryle budynku, wybudowany osobno lub całkowicie pominięty.
Masz wątpliwości odnośnie do tego, czy wybrany przez Ciebie projekt domu piętrowego będzie odpowiadał Twoim potrzebom oraz wymaganiom technicznym i formalnym? Jeżeli tak, zgłoś się do naszych ekspertów. Z chęcią przeanalizujemy wstępnie dokumentację i wskażemy te budynki, które będą współgrały z Twoimi potrzebami.
Na co trzeba uważać przy wyborze projektu domu piętrowego?
Przede wszystkim pamiętaj o tym, że decyzji o wyborze projektu domu piętrowego nie powinno się podejmować pochopnie ani pod wpływem chwilowych emocji. Budynek, który powstanie, ma posłużyć Tobie i Twoim najbliższym przez długie lata. Dlatego warto zadbać o to, aby jak najlepiej wpisywał się w potrzeby – zapewnił prawdziwy komfort mieszkania.
Zacznij więc od przejrzenia większej ilości projektów domów piętrowych. Jeżeli z góry poszukujesz określonego metrażu lub rodzaju konstrukcji – uwzględnij to przy swoich poszukiwaniach i „przefiltruj” dostępne projekty. Nie zamykaj się jednak wyłącznie na jeden, z góry określony typ konstrukcji.
Poza tym przy dokonywaniu wyboru projektu domu piętrowego uważaj na:
- szacunkowe koszty wybudowania interesującego Cię obiektu – w naszym katalogu niemal każdy projekt jest opatrzony kosztorysem wstępnym. Jest on dostępny bez logowania. Wystarczy pobrać plik PDF. Dowiesz się z niego, ile orientacyjnie będzie kosztowało postawienie danego domu piętrowego. Oceń, czy oszacowana kwota wpisuje się w Twoje możliwości budżetowe i nie będzie zbyt dużym obciążeniem. Możesz też porozmawiać z naszymi ekspertami o tym, jak jeszcze bardziej zoptymalizować wydatki;
- dopasowanie projektu domu piętrowego do działki – w tym zakresie trzeba spełnić określone wymogi prawne. Jeżeli budynek będzie zbyt duży w stosunku do terenu, na którym ma stanąć, nie uzyskasz zgody na jego postawienie!
- dostosowanie budynku do zastosowania w nim instalacji OZE – ich obecność pozwala znacząco zoptymalizować koszty eksploatacji domu, zwłaszcza w zakresie wydatków na prąd oraz ogrzewanie. W naszej pracowni do projektów są dostępne dodatkowe opracowania – pozwalające np. na montaż wentylacji z rekuperacją, pompy ciepła czy innych ekologicznych technologii. Część z nich uzyskasz „w standardzie”, bez dodatkowej opłaty;
- dopasowanie powierzchni użytkowej budynku do swoich realnych potrzeb – zarówno zbyt mało, jak i zbyt dużo miejsca może być problemem.
Konsultacja z naszymi ekspertami może Ci pomóc rozwiać ewentualne wątpliwości, dlatego nie wahaj się z niej skorzystać!
Kto powinien wybrać projekt domu piętrowego?
Kiedy warto zdecydować się na dom dwupoziomowy? Takich sytuacji jest naprawdę dużo. To między innymi korzystne rozwiązanie dla:
- dużej rodziny, która potrzebuje wygodnych pomieszczeń i dużej przestrzeni,
- właścicieli małych (lub np. wąskich) działek, którzy chcą do maksimum wykorzystać dostępne miejsce,
- osób, które lubią przestronne wnętrza lub czują się niekomfortowo na poddaszach,
- osób, którym zależy na odpowiednim doświetleniu wszystkich pomieszczeń lub wykorzystaniu atrakcyjnego widoku za oknem,
- osób, którym zależy na komforcie cieplnym i efektywnym wykorzystaniu energii grzewczych,
- inwestorów, którzy wolą postawić kompaktowy dom i cieszyć się większym ogrodem lub potrzebują na działce miejsca na inne konstrukcje,
osób, którym podobają się domy z płaskimi dachami, - każdego, kto marzy o domu w stylu rezydencji lub okazałej willi.
Jak widać, powodów, aby zdecydować się na projekt domu piętrowego, jest wiele. Warto przy tym zaznaczyć, że różnorodność stworzonych przez naszą pracownię „Domów z wizją” sprawia, że możliwe jest dopasowanie idealnej koncepcji do każdych potrzeb i preferencji. Jednocześnie nie sposób nie dostrzec zalet wyboru gotowego projektu – jest on nie tylko tańszy, ale również dostępny od ręki. To oznacza możliwość znacznie szybkiego rozpoczęcia budowy i wprowadzenia się do wymarzonego domu! Co więcej, projekty gotowe wcale nie oznaczają braku elastyczności – można w nich wprowadzać różne zmiany, a czasami wybierać spośród kilku wariantów.
Projekty domów piętrowych do 100 lub 120 m2
Projekty domów piętrowych to nie tylko te, które dotyczą budynków o powierzchni 150, 200 lub więcej metrów kwadratowych. Taka konstrukcja jest odpowiednia również dla rodzin o mniejszych potrzebach „mieszkaniowych”. Dlatego w naszym katalogu znajdziesz też projekty domów piętrowych do 100 m2, jak również opracowania dotyczące domów piętrowych 120 m2 i o podobnych powierzchniach. To może być dobry kompromis dla inwestorów, którzy nie chcą stawiać na obiekt z więcej niż trzema sypialniami, a jednocześnie oczekują większego komfortu niż ten zapewniamy przez poddasze użytkowe.
Projekty domów piętrowych do 120 m2 i mniejszych pozwalają:
- łatwiej zagospodarować przestrzeń górnej kondygnacji – brak tutaj skosów, których obecność wymaga np. zastosowania mebli na wymiar;
- postawić na budynek z płaskim dachem – tę dodatkową przestrzeń można wykorzystać np. na zaaranżowanie tarasu czy ogrodu na dachu;
- cieszyć się niebanalną bryłą budynku;
- zyskać dodatkową przestrzeń poddasza nieużytkowego – w przypadku zastosowania dachu dwuspadowego.
Przyjrzyj się tym projektom i oceń, czy któryś z nich sprosta Twoim oczekiwaniom.
Dlaczego warto kupić projekt domu piętrowego?
Zakup gotowego projektu domu piętrowego to bardzo korzystne rozwiązanie dla inwestora. Możesz dzięki niemu zyskać przede wszystkim:
- skrócenie czasu realizacji inwestycji – na projekt przygotowywany przez architekta „od zera” trzeba poczekać często wiele tygodni, a nawet miesięcy. Gotowe projekty domów piętrowych z naszego katalogu są dostępne znacznie szybciej i wymagają jedynie prostej adaptacji, którą wykona architekt z lokalnego biura;
- obniżenie kosztów inwestycji – zakup gotowego projektu domu piętrowego to mniejszy wydatek niż zamówienie opracowania indywidualnego. Jednocześnie wcale nie musisz się obawiać o „powtarzalność” bryły budynku. Liczba projektów jest tak duża, że każdy znajdzie pomiędzy nimi coś unikalnego;
- pewność sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych – nasze gotowe projekty są łatwe do zbudowania. Wszystkie budynki są energooszczędne, a przy tym funkcjonalnie zaaranżowane. Potwierdzają to klienci, którzy mieszkają w domach zbudowanych na podstawie tych opracowań.
Wybierając gotowy projekt domu piętrowego nie musisz się też wcześniej zastanawiać, czego dokładnie potrzebujesz – inspiracją posłużą poszczególne opracowania. Dzięki nim odpowiesz sobie na pytanie, jaki ma być Twój wymarzony dom.
Tanie domy piętrowe na niewielkich działkach
Masz dużą rodzinę, ale dysponujesz niewielką działką budowlaną? Jeżeli tak, tani dom piętrowy będzie idealnym rozwiązaniem. Taki budynek zajmie niewiele przestrzeni na terenie nieruchomości, a jednocześnie zapewni dużą powierzchnię użytkową. Mimo że będzie się prezentować kompaktowo, zagwarantuje pełen komfort mieszkania rodzinom 2+2, 2+3, a nawet większym.
W naszym katalogu znajdziesz również projekty domów piętrowych na węższe działki. W takiej sytuacji warto również sprawdzić opracowania dotyczące domów z poddaszem użytkowym – np. nowoczesnych stodół, które idealnie sprawdzają się na nieszerokich nieruchomościach.
Jakie są koszty budowy domu według projektu domu piętrowego?
Dom z poddaszem użytkowym to zwykle najlepsze rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą do maksimum wykorzystać możliwości swojej działki. Dodanie drugiej kondygnacji zdecydowanie zwiększa powierzchnię użytkową nawet przy niewielkiej powierzchni zabudowy. Ile kosztuje budowa? To oczywiście zależy od konkretnego projektu i technologii. W porównaniu z domem parterowym można jednak liczyć na niższe koszty wykonania fundamentów i dachów ze względu na ich mniejszą powierzchnię.
Osoby, którym zależy na niskich kosztach budowy, powinny zwracać uwagę szczególnie na kompaktowe projekty domów z poddaszem o zwartych bryłach. Zwykle są one tańsze, a mniejsza powierzchnia sprawia, że wnętrze jest projektowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Zwarta, mniejsza bryła zazwyczaj przekłada się również na niższe koszty utrzymania, które również warto wziąć pod uwagę. Dobrym wyborem jest inwestycja w nowoczesne systemy i rozwiązania takie jak rekuperacja, ogrzewanie podłogowe czy pompa ciepła – pomogą one nie tylko obniżyć rachunki związane z eksploatacją, ale również zwiększyć komfort mieszkańców. Wymagają co prawda nieco większej inwestycji na początku, ale przynoszą długofalowe oszczędności przez kolejne lata.
Uproszczone kosztorysy poszczególnych domów piętrowych realizowanych wg projektów naszej pracowni znajdziesz w niemal wszystkich kartach produktowych. A to oznacza, że możesz sprawdzić, jakiego wydatku można się spodziewać w trakcie budowy.
Domy piętrowe – projekty w naszej ofercie
Oferujemy Państwu nowoczesne projekty domów z poddaszem użytkowym o rozmaitej formie i wielkości, odpowiadające zróżnicowanym potrzebom przyszłych inwestorów. Są tutaj małe domy z poddaszem o niewielkiej powierzchni oraz projekty dużych domów z bogatym programem funkcjonalnym. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno projekty domów z poddaszem o prostej formie, z dachem dwuspadowym np. w typie nowoczesnej stodoły, jak i te bardziej złożone – z dachem wielospadowym. W zależności od gustu, nasz klient może wybrać dom w nowocześniejszym i nietypowym stylu lub bardziej tradycyjne budownictwo. Do pokrycia dachów zawsze proponujemy najlepsze jakościowo i estetycznie materiały. Czy będzie to nowoczesna płaska dachówka w kolorze grafitowym, czy bardziej klasyczna blacha na rąbek mogą być Państwo pewni, że dach Waszego domu będzie doskonale zabezpieczony i piękny.
Wnętrza naszych projektów charakteryzują:
- integracja strefy dziennej,
- redukcja powierzchni komunikacyjnej,
- czytelny układ i pełny program pomieszczeń, uwzględniający kuchnie z wyspą, spiżarnie, garderoby, oddzielne pralnie czy duże garaże.
Dzięki temu są one funkcjonalne, a w domach żyje się po prostu wygodnie. Bardzo często rozpoznawalnymi elementami aranżacji wnętrz „Domów z wizją” są ulokowanie centralnie nowoczesne schody oraz dwupoziomowy salon i antresola. Nowoczesne projekty domów z poddaszem i antresolą to nasza specjalność. Uwielbiamy rozwiązania, dzięki którym nawet w niedużych domach wnętrze jest przestronne i reprezentacyjne. Z kolei na poddaszu naszych domów właściwy dobór kąta nachylenia dachu oraz wysokość ścianki kolankowej powodują , że skosy nie utrudniają użytkowania, a jedynie dodają charakteru i przytulności. Takie rozwiązanie sprawia również, że przestrzeń na drugiej kondygnacji jest w pełni wygodna i funkcjonalna.
"Domy z wizją" w zabudowie z poddaszem charakteryzuje dbałość o zachowanie właściwych proporcji, odpowiedni dobór materiałów elewacyjnych oraz nowoczesne i otwarte na otoczenie wnętrza. Wielkoformatowe okna, które często wykorzystujemy, doskonale doświetlają pomieszczenia i odsłaniają widok na otaczającą roślinność, las czy jezioro. Nowoczesny, a zarazem uwzględniający polską tradycję budowlaną, charakter naszych projektów umożliwia lokowanie ich w dowolnym krajobrazie architektonicznym. Na podmiejskim osiedlu czy z dala od miasta, w otoczeniu przyrody „Domy z wizją” zawszę będą wyglądały dobrze.