Technologia budowy


Ściany

Większość naszych projektów bazuje na technologii ściany dwuwarstwowej – murowanej z pustaków ceramicznych lub bloczków silikatowych, ocieplonych styropianem lub wełną mineralną. Ze względu na swoje zalety, takie jak powszechna dostępność materiałów, niskie koszty oraz nieskomplikowany sposób wykonania, jest to obecnie najpopularniejsza technologia budowlana w Polsce. Zarówno pustak ceramiczny, jak i bloczek silikatowy charakteryzują się doskonałymi właściwościami w zakresie wytrzymałości, izolacyjności i innych parametrów fizycznych. Oba materiały posiadają podobne cechy i wymiary, dlatego można je stosować zamiennie, bez konieczności modyfikacji konstrukcji budynku.



Termoizolacja

Wszystkie projekty dostępne w ofercie naszej pracowni spełniają aktualne wymogi warunków technicznych dotyczące izolacyjności cieplnej przegród budynku oraz zapotrzebowania domu na energię, określanego wskaźnikiem EP (oznaczającego poziom zużycia energii pierwotnej do ogrzania budynku i zaspokojenia potrzeb bytowych związanych z jego użytkowaniem). Od 1 stycznia 2017 roku wskaźnik ten nie może przekroczyć 95 kWh/mkw/rok. Część projektów dostępnych w naszej ofercie spełnia wymogi warunków technicznych na 2021 r., gdzie wartość EP nie przekracza 70 kWh/mkw/rok.



Elewacje

Ze względu na walory estetyczne często stosowanymi przez nas materiałami wykończeniowymi są surowce naturalne (głównie kamień i drewno) lub ręcznie formowana cegła klinkierowa. Część planów opiera się też na nowoczesnych systemach płyt elewacyjnych.



Stropy

We wszystkich projektach stosujemy stropy żelbetowe, wylewane. W trakcie adaptacji projektu do warunków miejscowych technologię stropów wylewanych można w większości domów zamienić na gęstożebrową, np. Teriva.



Dach

Konstrukcja dachów spadzistych jest tradycyjna (składa się z krokwi, jętek, płatwi itp.) i w każdym przypadku uwzględnia pokrycie ciężkie, mianowicie dachówką ceramiczną lub cementową. W płaskich stropodachach stosujemy izolacje wodoszczelne w postaci niezawodnych i doskonale sprawdzających się w naszym klimacie membran EPDM balastowanych żwirem lub membran tpe mocowanych mechanicznie.



Schody wewnętrzne

Schody, w zależności od rozwiązań funkcjonalnych wnętrza, mogą być żelbetowe lub tzw. systemowe, czyli o konstrukcji lekkiej – drewnianej lub stalowej, dostosowywanej do indywidualnych preferencji inwestora. Tego typu schody są najczęściej zamawianie u lokalnych wykonawców. Możesz również skorzystać z pomocy współpracującej z nami firmy Partnerskiej, której dane odnajdziesz w dziale PARTNERZY.



Technologia prefabrykowana

Pamiętaj, że wszystkie projekty dostępne w naszej ofercie można zaadaptować do potrzeb dowolnej technologii prefabrykowanej. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest bardzo krótki czas budowy trwający 3 – 4 miesiące. Jeżeli zależy Ci na czasie i nie chcesz realizować swojego domu tradycyjnym systemem murowanym możesz skorzystać z usług firmy Northouse. Na podstronie każdego projektu w zakładce KOSZTORYS znajdziesz formularz kontaktowy tej firmy, dzięki któremu zamówisz bezpłatną i niezobowiązującą wycenę budowy interesującego Cię projektu. Możesz również skorzystać z usług innych firm oferujących budowę domu w odpowiadającej Twoim potrzebom technologii.


© 2024 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek