Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi


Projekty domów


Nowoczesne projekty domów z wizją

Gotowe projekty prezentowane przez pracownię Domy z Wizją to w pełni autorski styl i rzetelność. Projektujemy kompleksowo, co oznacza, że atrakcyjna forma wizualna jest dla nas tak samo ważna jak funkcjonalny układ wnętrza. Wszystkie projekty domów tworzymy z myślą o komforcie Klientów, dlatego korzystamy wyłącznie z najnowszych rozwiązań technologicznych, materiałowych i instalacyjnych. Realizacje, które możesz zobaczyć w tym dziale charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz ponadczasową estetyką. Są to wyjątkowe i przemyślane projekty, które wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom najbardziej wymagających inwestorów.


Gdzie najlepiej kupić projekt domu?

Wybór odpowiedniego projektu jest pierwszym, a równocześnie najważniejszym krokiem w stronę spełnienia swoich marzeń o wygodnym i stylowym domu. Warto więc postawić na projekt domu, dzięki któremu dalsza droga będzie prostsza i bardziej usystematyzowana. Oferta Domy z Wizją to różnorodne projekty domów jednorodzinnych, które stanowią konkretną odpowiedź na indywidualne potrzeby współczesnych inwestorów.

W swojej kolekcji posiadamy nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, najładniejsze projekty domów tradycyjnych, projekty domów parterowych, domy piętrowe, domy z poddaszem do adaptacji, a także projekty domów bliźniaczych. Śledzimy wszystkie najnowsze trendy oraz style architektoniczne, dlatego możemy zaproponować zawsze aktualne i świeże pomysły.


Co zawiera profesjonalny projekt domu?

Poszukując domu dopasowanego do własnych potrzeb, warto postawić na solidnie wykonany projekt. Można go poznać po tym jak wyglądają rzuty domu, po precyzji w opisie parametrów budynku i technologii budowy, a także po umiejscowieniu danego projektu w kontekście konkretnej działki oraz Warunków Zabudowy określonych w Miejscowym Planie Zagospodarowania.

Standardem są obecnie projekty domów z kosztorysem. Tworzymy je na podstawie dokumentacji projektowych wskazując koszt każdego elementu oraz wszystkich robót budowlanych, które ich dotyczą. Projekty domów z wyceną pomagają w lepszym rozplanowaniu budżetu i zapobiegają przykrym niespodziankom w trakcie realizacji poszczególnych etapów ujętych w harmonogramie.


Jakie projekty sprawdzą się na wąską działkę?

Każdy projekt domu musi odnosić się wprost do warunków spełnianych przez działkę, na której ma być zrealizowany. Zagospodarowanie szerokiej i ustawnej parceli nie jest trudne, ponieważ można na niej wybudować praktycznie dowolny dom. Sytuacja komplikuje się jednak w przypadku inwestorów posiadających działki o małej szerokości oraz nieregularnych kształtach.

Domy Z Wizją to wachlarz projektów na różne typy działek, w tym także projekty domów na wąską działkę. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup działki nieprzekraczającej szerokości 16-20 m. Naturalną konsekwencją tego jest poszerzenie oferty o projekty domów nowoczesnych na wąską działkę. Dzięki rozwiązaniom takim jak użytkowe poddasze, czy antresola,  nawet na wąskich działkach można zrealizować projekty z zadowalającym metrażem.


Projekt domu, który spełni wszystkie oczekiwania – jaki wybrać?

Inwestorzy mają dziś do dyspozycji bardzo zróżnicowane projekty domów jednorodzinnych. Czasy  uniwersalnych szablonów już dawno minęły, dlatego podczas poszukiwań idealnego projektu domu należy stawiać przede wszystkim na własne preferencje. Prawdą jest, że specyfika działki determinuje typ budowy domu, ale to potrzeby, upodobania i możliwości rodziny decydują o ostatecznym kształcie całej inwestycji.

Oddajemy w ręce Klientów projekty domów będące w pełni gotowymi produktami. Zakładamy jednocześnie, że każdy Inwestor chciałby dostosować konstrukcję, estetykę i funkcjonalność do swoich indywidualnych potrzeb. Dlatego jesteśmy otwarci na modyfikacje i podpowiadamy jak zaadaptować każdy projekt, aby nie umniejszyć jego walorów użytkowych oraz estetycznych.


PROJEKTY DOMÓW PARTEROWYCH

Projekty domów z jedną kondygnacją cieszą się dużym uznaniem wśród inwestorów. Umożliwiają wygodne usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie i swobodne wyjście na taras lub do ogrodu. Jest to szczególnie istotne dla rodzin z małymi dziećmi oraz w przypadku osób starszych i o ograniczonych możliwościach ruchowych. Projekty parterówek zapewniają swobodne poruszanie się po całej powierzchni domu i stanowią zwartą bryłę, która wpisuje się w założenia przewidziane dla domów energooszczędnych.


PROJEKTY DOMÓW Z PODDASZEM UŻYTKOWYM

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji to zręczne połączenie zalet domów parterowych z najważniejszymi atutami domu piętrowego. Projekty z poddaszem do adaptacji to częsty wybór inwestorów, którzy mają wąską działkę, ale nie chcieliby stracić przez to na powierzchni domu. Na projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym stawiają też rodziny, które adaptację dodatkowej przestrzeni planują dopiero w przyszłości. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe i ekonomicznie korzystne zwiększenie metrażu domu, bez konieczności dokonywania skomplikowanych i inwazyjnych prac na konstrukcji budynku.


PROJEKTY DOMÓW PIĘTROWYCH

Domy piętrowe cechują się przestronnością i komfortem. Dwie pełne kondygnacje zapewniają swobodny podział domu na strefy, nadają się także do zamieszkania przez więcej niż jedną rodzinę. Projekty piętrowe – tak jak w przypadku domów z poddaszem – są możliwe do realizacji na niemal każdej działce. Domy piętrowe w Projektach z Wizją sięgają chętnie po geometryczne formy i nowoczesne koncepcje. Z drugiej strony, nie brakuje też propozycji domów tradycyjnych, z nieco odświeżonym wyglądem.


Projekty domów małych i dużych – do 100 i 200m²

Wielkość domu to kwestia bardzo indywidualna. Nie można tu mówić o propozycjach uniwersalnych, ponieważ metraż, który dla jednego inwestora będzie wystarczający – dla innego okaże się zdecydowanie za mały. Ze względu na różne wymagania i zasoby inwestorów, podzieliliśmy nasze projekty na trzy podstawowe grupy rozmiarowe:

W sekcji małych domów oferujemy projekty domów do 100m², jak również projekty z powierzchnią użytkową do 130m². Ich układ został dokładnie przemyślany, zapewniając tym samym wysoką funkcjonalność i wygodę  podczas codziennego użytkowania poszczególnych pomieszczeń. W zaproponowanych tutaj projektach można dostrzec z łatwością, że zwarta forma i prosta konstrukcja nie muszą odbierać budynkowi walorów estetycznych. Projekty domów małych znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przypadku niewielkich i nieregularnych działek. Jest to również atrakcyjne ekonomicznie rozwiązanie dla inwestorów z ograniczonym budżetem, którzy chcieliby spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w domu.

Kolejną grupą projektów, z nieco większym metrażem, są domy średnie. Ich powierzchnia może osiągać nawet do 200m² i daje już dużo większe możliwości organizacyjne i adaptacyjne. Domy o średniej wielkości określa się często jako inwestycje tanie w budowie. Ich koszt znajduje się na relatywnie przystępnym poziomie, gwarantując równocześnie więcej przestrzeni i bardziej różnorodne możliwości aranżacyjne.

Dla  inwestorów o szczególnych wymaganiach przygotowaliśmy selekcję domów dużych. Projekty w tej kategorii odznaczają się dużą przestronnością i umożliwiają uzyskanie pełnego pakietu pomieszczeń. Dodatkową przestrzeń można zaaranżować jako sypialnie dla gości, gabinet lub garaż dwustanowiskowy. Po domy duże najchętniej sięgają większe (lub wielopokoleniowe) rodziny a także, wszystkie te osoby, które od domu wymagają maksymalnego komfortu pozbawionego jakichkolwiek ograniczeń.


Gotowe projekty domów a wybór dachu

Na efekt końcowy projektu domu wpływa wiele różnych czynników. Jako jeden z bardziej znaczących można wyróżnić kształt dachu. W naszej ofercie umieściliśmy projekty z różnymi typami zadaszenia: popularne projekty domów z dachem dwuspadowym, nowoczesne projekty domów parterowych z płaskim dachem oraz projekty z dachem czterospadowym. W każdym przypadku bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki dotyczące dachu, czyli: kąt nachylenia, materiał wykonania oraz kolor połaci dachowej.


PROJEKTY DOMÓW Z PŁASKIM DACHEM

Moda na płaskie dachy przywędrowała do nas z krajów śródziemnomorskich. Dachy płaskie są tanie w budowie, a od kiedy wyeliminowano problem z zalegającymi opadami atmosferycznymi, wydają się być pozbawione wad. Dodatkową zaletą płaskiej połaci dachowej jest możliwość zaaranżowania jej na taras lub mały ogród. Nasze propozycje domów z płaskim dachem mają modernistyczny i minimalistyczny charakter. W połączeniu z nowoczesnym wzornictwem zyskują status ponadczasowych.


PROJEKTY DOMÓW Z DACHEM DWUSPADOWYM

Dach dwuspadowy to wybór sprawdzony, a jego popularność nie słabnie już od wielu lat. Zasługą  tego jest ekonomiczność dachów dwuspadowych, ich wysoka funkcjonalność oraz nieskomplikowana konstrukcja. Atutem domów parterowych z dachem dwuspadowym jest też fakt, że pozwalają w łatwy sposób zaadaptować poddasze do celów mieszkalnych. 


PROJEKTY Z DACHEM KOPERTOWYM

Konstrukcja składająca się z czterech skośnych połaci jest zestawiana najczęściej z projektami domów jednorodzinnych. Dobrze komponują się z klasyczną bryłą domu, są też uważane za bardzo wytrzymałe. Dachy kopertowe w ofercie Projektów z Wizją pojawiają się w realizacjach domów parterowych, piętrowych oraz willowych.


Ekologia i oszczędność w projektach domów jednorodzinnych

Ekologiczny styl życia jest coraz mocniejszym trendem, co znajduje swoje odzwierciedlenie także w sposobie projektowania i budowania domów. Projekty domów ekologicznych można poznać po zwartej bryle, dużej ilości powierzchni przeszklonych oraz braku elementów które mogłyby generować tzw. mostki cieplne (balkony, lukarny). Naszą interpretacją domów ekologicznych są proste projekty domów, które zachwycą każdego miłośnika klasycznej elegancji i minimalizmu.


PROJEKTY DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH

Już na etapie zamawiania projektu możesz określić, czy decydujesz się na dodatkowe rozwiązania instalacyjne, takie jak: wentylacja mechaniczna z rekupatorem, pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym lub system inteligentnego domu. Tego typu instalacje wpływają na energooszczędność domów i zmniejszają koszty eksploatacji budynku. Wszystkie projekty domów energooszczędnych, które proponujemy w Projektach z Wizją pomagają zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, więc w dłuższej perspektywie przynoszą realne i zauważalne oszczędności.PROJEKTY DOMÓW PREFABRYKOWANYCH

Jeśli budowanie niskoenergetycznych budynków stało się nowym standardem, to domy prefabrykowane stanowią kolejny ważny krok w stronę redukcji kosztów użytkowania budynku. Propozycje domów zrównoważonych, estetycznych i nowoczesnych cieszą się coraz większym uznaniem. Projekty domów ekonomicznych stały się przedmiotem powszechnego zainteresowania, prezentowane w tym dziale plany domów również podążają za tym nurtem.


Styl i estetyka w nowoczesnych projektach domów

Projekty domów jednorodzinnych, które widzisz w naszej ofercie to propozycje uwzględniające najbardziej aktualne trendy w architekturze. Są to zarówno projekty domów nietypowych, jak i projekty modne, najchętniej wybierane przez inwestorów. W każdej naszej propozycji chcemy odnieść się do współczesnej stylistyki, zaznaczając jednocześnie naszą indywidualną interpretację najmodniejszych rozwiązań. Posiadamy więc projekty domów typu stodoła, projekty domów skandynawskich, projekty domów drewnianych oraz bardzo popularne ostatnio projekty domów z pustką nad salonem. Wszystkie nowoczesne projekty zaprezentowane w tym dziale łączą w sobie bieżące rozstrzygnięcia z zakresu estetyki oraz wiedzy technicznej. Można więc mówić o nowoczesności w ujęciu kompleksowym.


Praktyczne rozwiązania dla oszczędnych: Garaż, piwnica i antresola

Dbając o wygodę naszych Klientów, przygotowaliśmy różne warianty gotowych projektów domów. Inwestorzy zawsze chętnie korzystają z rozwiązań, które są ciekawe wizualnie, a równocześnie tanie w budowie. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc projekty domów z antresolą, projekty domów z piwnicą i garażem dwustanowiskowym oraz projekty domów z wiatą na samochód.

Rosnąca ilość osób zmotoryzowanych sprawiła, że szczególnie entuzjastycznie traktowane są  projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym. Posiadacze większych działek decydują się zwykle na garaż wolnostojący, a osoby z mniejszymi działkami wybierają projekty domów z garażem w bryle domu.


Nowe projekty domów z wizją

Trendy w architekturze ulegają ciągłej zmianie, tak samo jak zmieniają się potrzeby inwestorów. Śledzimy te zmiany i reagujemy na nie dynamicznie, dlatego zawsze mamy do zaproponowania najnowsze projekty domów.

Dążymy do tego, żeby wszystkie nowe projekty pojawiające się w naszej ofercie wnosiły oryginalność, świeżość i inspirację. Na bieżąco udoskonalamy nasze propozycje i szukamy nietypowych rozwiązań, które mogłyby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność proponowanych projektów. Pragniemy jednak podkreślić, że mimo ciągłego unowocześniania naszego katalogu projektów,  najważniejszym punktem odniesienia jest dla nas zawsze Klient oraz jego indywidualne potrzeby.


Szukasz ciekawego projektu domu w oryginalnym stylu? Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Pracowni Domy z Wizją!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.