Projekty domów

Projekt domu - Willa Prestige 3
Promocja
Nowość
WT 2021
6
3
2
Projekt domu - Willa Prestige 2
Promocja
Nowość
WT 2021
6
3
2
Projekt domu - Z podcieniami 4
Promocja
Nowość
WT 2021
4
2
1
Projekt domu - Z podcieniami 3
Promocja
Nowość
WT 2021
4
2
Projekt domu - Willa Prestige 1
Promocja
Nowość
WT 2021
6
3
2
Projekt domu - Z podcieniami 2
Promocja
Nowość
WT 2021
3
2
2
Projekt domu - Z podcieniami 1
Promocja
Nowość
WT 2021
3
2
Projekt domu - Wyborny 1
Promocja
Nowość
WT 2021

Wyborny 1

119,00 m2
4
2
Projekt domu - Wzorowy 2
Promocja
Nowość
WT 2021

Wzorowy 2

119,80 m2
4
3
Projekt domu - Wzorowy 1
Promocja
Nowość
WT 2021

Wzorowy 1

119,80 m2
4
3

Nowoczesne projekty domów z wizją

Gotowe projekty prezentowane przez pracownię Domy z Wizją to w pełni autorski styl i rzetelność. Projektujemy kompleksowo, co oznacza, że atrakcyjna forma wizualna jest dla nas tak samo ważna jak funkcjonalny układ wnętrza. Wszystkie projekty domów tworzymy z myślą o komforcie Klientów, dlatego korzystamy wyłącznie z najnowszych rozwiązań technologicznych, materiałowych i instalacyjnych. Oferta, którą możesz zobaczyć w tym dziale, charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz ponadczasową estetyką. Są to wyjątkowe i przemyślane projekty domów, które wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom najbardziej wymagających inwestorów. Zapoznaj się z nimi i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie!

Jaki projekt domu wybrać?

Inwestorzy mają dziś do dyspozycji bardzo zróżnicowane projekty domów jednorodzinnych. Czasy uniwersalnych szablonów już dawno minęły, dlatego podczas poszukiwań idealnego projektu domu należy stawiać przede wszystkim na własne preferencje. Prawdą jest, że specyfika działki determinuje typ budowy domu, ale to potrzeby, upodobania i możliwości rodziny decydują o ostatecznym kształcie całej inwestycji.
Oddajemy w ręce Klientów projekty domów będące w pełni gotowymi produktami. Zakładamy jednocześnie, że każdy Inwestor chciałby dostosować konstrukcję, estetykę i funkcjonalność do swoich indywidualnych potrzeb. Dlatego jesteśmy otwarci na modyfikacje i podpowiadamy, jak zaadaptować każdy projekt, aby nie umniejszyć jego walorów użytkowych oraz estetycznych.
Zobacz, jakie projekty domów są dostępne w naszym katalogu i dowiedz się więcej o ich poszczególnych typach. Oto wskazówki, które pozwolą Ci podjąć świadomą decyzję.

Projekty domów: parterowy, piętrowy czy z poddaszem?

PROJEKTY DOMÓW PARTEROWYCH

Projekty domów z jedną kondygnacją cieszą się dużym uznaniem wśród inwestorów. Umożliwiają wygodne usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie i swobodne wyjście na taras lub do ogrodu. Jest to szczególnie istotne dla rodzin z małymi dziećmi oraz w przypadku osób starszych i o ograniczonych możliwościach ruchowych. Projekty parterówek zapewniają swobodne poruszanie się po całej powierzchni domu ale poprzez ulokowanie całego programu funkcjonalnego na jednej kondygnacji ich forma często jest bardziej rozłożysta i zajmuje więcej miejsca na działce. Na szczęście w naszej ofercie posiadamy również projekty domów parterowych na małą działkę, są to np. nieduże projekty w typie nowoczesnej stodoły, których zwarte i wąskie bryły doskonale sprawdzą się na małych parcelach.

PROJEKTY DOMÓW Z PODDASZEM UŻYTKOWYM

Projekty domów parterowych z poddaszem stanowią największą część naszej oferty. Jest to również najpowszechniejszy typ zabudowy w naszym kraju. Domy z poddaszem charakteryzują się zwartą bryłą o mniejszej powierzchni zabudowy niż domy parterowe. Układ pomieszczeń posiada zazwyczaj czytelny podział na część dzienną ulokowaną na parterze oraz sypialną z pokojami na poddaszu. Wykorzystanie miejsca pod dachem ma również zalety ekonomiczne - brak konieczności wznoszenia ścian i stropu nad drugą kondygnacją to wymierne oszczędności na etapie budowy. Popularność tego typu zabudowy wynika również z powodu lokalnych uwarunkowań zawartych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, które obligują inwestorów do wyboru projektów z poddaszem. W naszej ofercie posiadamy również projekty domów z poddaszem do adaptacji. To zręczne połączenie zalet domów parterowych z najważniejszymi atutami domu piętrowego. Projekty z poddaszem do adaptacji to częsty wybór inwestorów, którzy mają wąską działkę, ale nie chcieliby stracić przez to na powierzchni domu. Na projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym stawiają też rodziny, które adaptację dodatkowej przestrzeni planują dopiero w przyszłości. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe i ekonomicznie korzystne zwiększenie metrażu domu, bez konieczności dokonywania skomplikowanych i inwazyjnych prac na konstrukcji budynku.

PROJEKTY DOMÓW PIĘTROWYCH

Domy piętrowe cechują się przestronnością i komfortem. Dwie pełne kondygnacje zapewniają swobodny podział domu na strefy, nadają się także do zamieszkania przez więcej niż jedną rodzinę. Projekty piętrowe – tak jak w przypadku domów z poddaszem – są możliwe do realizacji na niemal każdej działce. Domy piętrowe w Projektach z Wizją sięgają chętnie po geometryczne formy i nowoczesne koncepcje wykorzystujące dachy płaskie. Z drugiej strony, nie brakuje też propozycji domów piętrowych tradycyjnych, z nieco odświeżonym wyglądem.

Jakie projekty domów sprawdzą się na wąską działkę?

Każdy projekt domu musi odnosić się wprost do warunków spełnianych przez działkę, na której ma być zrealizowany. Zagospodarowanie szerokiej i ustawnej parceli nie jest trudne, ponieważ można na niej wybudować praktycznie dowolny dom. Sytuacja komplikuje się jednak w przypadku inwestorów posiadających działki o małej szerokości oraz nieregularnych kształtach.
Domy z Wizją to wachlarz projektów na różne typy działek, w tym także projekty domów na wąską działkę. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup działki nieprzekraczającej szerokości 16-20 m. Naturalną konsekwencją tego jest poszerzenie oferty o projekty domów nowoczesnych na wąską działkę. Dzięki rozwiązaniom takim jak użytkowe poddasze czy antresola, nawet na wąskich działkach można zrealizować projekty domów z zadowalającym metrażem.

Projekty domów małych i dużych – do 100 i 200m², czyli jak wybrać odpowiedni metraż?

Wielkość domu to kwestia bardzo indywidualna. Nie można tu mówić o propozycjach uniwersalnych, ponieważ metraż, który dla jednego inwestora będzie wystarczający – dla innego okaże się zdecydowanie za mały. Ze względu na różne wymagania i zasoby inwestorów, podzieliliśmy nasze projekty na trzy podstawowe grupy rozmiarowe.

PROJEKTY DOMÓW MAŁYCH

W sekcji małych domów oferujemy projekty domów do 100m², jak również projekty z powierzchnią użytkową do 130m². Ich układ został dokładnie przemyślany, zapewniając tym samym wysoką funkcjonalność i wygodę podczas codziennego użytkowania poszczególnych pomieszczeń. W zaproponowanych tutaj projektach można dostrzec z łatwością, że zwarta forma i prosta konstrukcja nie muszą odbierać budynkowi walorów estetycznych.
Projekty domów małych znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przypadku niewielkich i nieregularnych działek. Jest to również atrakcyjne ekonomicznie rozwiązanie dla inwestorów z ograniczonym budżetem, którzy chcieliby spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w domu.

PROJEKTY DOMÓW ŚREDNICH

Kolejną grupą projektów, z nieco większym metrażem, są domy średnie. Ich powierzchnia może osiągać nawet do 200m² i daje już dużo większe możliwości organizacyjne i adaptacyjne. Domy o średniej wielkości określa się często jako inwestycje tanie w budowie. Ich koszt znajduje się na relatywnie przystępnym poziomie, gwarantując równocześnie więcej przestrzeni i bardziej różnorodne możliwości aranżacyjne.

PROJEKTY DOMÓW DUŻYCH

Dla inwestorów o szczególnych wymaganiach przygotowaliśmy selekcję domów dużych. Projekty w tej kategorii odznaczają się dużą przestronnością i umożliwiają uzyskanie pełnego pakietu pomieszczeń. Dodatkową przestrzeń można zaaranżować jako sypialnie dla gości, gabinet lub garaż dwustanowiskowy. Po domy duże najchętniej sięgają większe (lub wielopokoleniowe) rodziny a także, wszystkie te osoby, które od domu wymagają maksymalnego komfortu pozbawionego jakichkolwiek ograniczeń.

Gotowe projekty domów: jak wybrać odpowiedni dach?

Na efekt końcowy projektu domu wpływa wiele różnych czynników. Jako jeden z bardziej znaczących można wyróżnić kształt dachu. W naszej ofercie umieściliśmy projekty domów z różnymi typami zadaszenia: popularne projekty domów z dachem dwuspadowym, nowoczesne projekty domów parterowych z płaskim dachem oraz projekty z dachem czterospadowym. W każdym przypadku bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki dotyczące dachu, czyli: kąt nachylenia, materiał wykonania oraz kolor połaci dachowej. Zobacz, czym wyróżniają się poszczególne rozwiązania.

PROJEKTY DOMÓW Z PŁASKIM DACHEM

Moda na płaskie dachy przywędrowała do nas z krajów śródziemnomorskich. Dachy płaskie są tanie w budowie, a od kiedy wyeliminowano problem z zalegającymi opadami atmosferycznymi, wydają się pozbawione wad. Dodatkową zaletą płaskiej połaci dachowej jest możliwość zaaranżowania jej na taras lub mały ogród. Nasze projekty domów z płaskim dachem mają modernistyczny i minimalistyczny charakter. W połączeniu z nowoczesnym wzornictwem zyskują status ponadczasowych. Dlatego to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa grupa inwestorów.

PROJEKTY DOMÓW Z DACHEM DWUSPADOWYM

Dach dwuspadowy to wybór sprawdzony, a jego popularność nie słabnie już od wielu lat. Powody, dla których projekty domów o takiej konstrukcji są tak lubiane, to ekonomiczność dachów dwuspadowych, ich wysoka funkcjonalność oraz nieskomplikowana konstrukcja. Atutem domów parterowych z dachem dwuspadowym jest też fakt, że pozwalają w łatwy sposób zaadaptować poddasze do celów mieszkalnych.

PROJEKTY Z DACHEM KOPERTOWYM

Konstrukcja składająca się z czterech skośnych połaci jest zestawiana najczęściej z projektami domów jednorodzinnych. Dobrze komponują się z klasyczną bryłą domu, są też uważane za bardzo wytrzymałe. Dachy kopertowe w ofercie Domów z Wizją pojawiają się w realizacjach projektów domów parterowych, piętrowych oraz willowych.

Projekty domów a ekologia i oszczędności

Ekologiczny styl życia jest coraz mocniejszym trendem, co znajduje swoje odzwierciedlenie także w sposobie projektowania i budowania domów. Projekty domów ekologicznych można poznać po zwartej bryle, dużej ilości powierzchni przeszklonych oraz braku elementów które mogłyby generować tzw. mostki cieplne (balkony, lukarny). Naszą interpretacją domów ekologicznych są proste projekty domów, które zachwycą każdego miłośnika klasycznej elegancji i minimalizmu.

PROJEKTY DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH

Już na etapie zamawiania projektu możesz określić, czy decydujesz się na dodatkowe rozwiązania instalacyjne, takie jak: wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym lub system inteligentnego domu. Tego typu instalacje wpływają na energooszczędność domów i zmniejszają koszty eksploatacji budynku. Wszystkie projekty domów energooszczędnych, które proponujemy w Domach z Wizją, pomagają zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, więc w dłuższej perspektywie przynoszą realne i zauważalne oszczędności.

PROJEKTY DOMÓW PREFABRYKOWANYCH

Jeśli budowanie niskoenergetycznych budynków stało się nowym standardem, to domy prefabrykowane stanowią kolejny ważny krok w stronę redukcji kosztów użytkowania budynku. Propozycje domów zrównoważonych, estetycznych i nowoczesnych obiektów cieszą się coraz większym uznaniem. Projekty domów ekonomicznych stały się przedmiotem powszechnego zainteresowania, prezentowane w tym dziale plany domów również podążają za tym nurtem.

Projekty domów a styl i estetyka: na co się zdecydować?

Projekty domów jednorodzinnych, które widzisz w naszej ofercie, to propozycje uwzględniające najbardziej aktualne trendy w architekturze. Są to zarówno projekty domów nietypowych, jak i koncepcje modne, najchętniej wybierane przez inwestorów. W każdej naszej propozycji chcemy odnieść się do współczesnej stylistyki, zaznaczając jednocześnie naszą indywidualną interpretację najmodniejszych rozwiązań. Oferujemy więc projekty domów typu stodoła, projekty domów skandynawskich, projekty domów drewnianych oraz bardzo popularne ostatnio projekty domów z pustką nad salonem. Wszystkie nowoczesne projekty zaprezentowane w tym dziale łączą w sobie bieżące rozstrzygnięcia z zakresu estetyki oraz wiedzy technicznej. Można więc mówić o nowoczesności w ujęciu kompleksowym.

PROJEKTY DOMÓW TYPU NOWOCZESNA STODOŁA

Projekty domów typu nowoczesna stodoła cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów, którzy szukają prostego, ekonomicznego, a zarazem designerskiego rozwiązania. Nieskomplikowana bryła, oszczędna konstrukcja, wysoka energooszczędność, a także łatwość aranżacji przestrzeni – oto ich praktyczne zalety. To dobry wybór, jeśli projekt domu chcesz zrealizować np. na terenach podmiejskich, na wsi lub w górach.

PROJEKTY DOMÓW SKANDYNAWSKICH

Styl skandynawski to absolutny hit ostatnich lat, także w architekturze. Najczęściej chodzi o projekty domów drewnianych o prostym, dwuspadowym dachu i szkieletowej konstrukcji. Powstająca przestrzeń jest jasna, przestrzenna, a zarazem daje wrażenie bliskości z naturą. To dobry wybór, jeśli Twoja działka znajduje się w zielonym, spokojnym otoczeniu.

PROJEKTY DOMÓW Z PUSTKĄ NAD SALONEM

… czyli inaczej projekty domów z antresolą. Jeśli marzy Ci się wypełniony światłem salon i niczym nieograniczona przestrzeń, to może być rozwiązanie dla Ciebie. W naszych projektach domu tego typu zadbaliśmy zarówno o design, jak i o maksymalną energooszczędność.

Projekty domów z praktycznymi rozwiązaniami dla oszczędnych: garaż, piwnica i antresola

Dbając o wygodę naszych Inwestorów, przygotowaliśmy różne warianty gotowych projektów domów. Inwestorzy zawsze chętnie korzystają z rozwiązań, które są ciekawe wizualnie, a równocześnie tanie w budowie. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc projekty domów z antresolą, projekty domów z piwnicą i garażem dwustanowiskowym oraz projekty domów z wiatą na samochód.
Rosnąca ilość osób zmotoryzowanych sprawiła, że szczególnie entuzjastycznie traktowane są projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym. Posiadacze większych działek decydują się zwykle na garaż wolnostojący, a osoby z mniejszymi działkami wybierają projekty domów z garażem w bryle domu.

Dlaczego gotowe projekty domów to dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy gotowe projekty domów to odpowiedni pomysł dla Ciebie? W końcu budowa własnego „gniazdka” to najpoważniejsza decyzja w Twoim życiu. Pytanie więc, czy nie lepszym rozwiązaniem są projekty domów przygotowane na indywidualne zamówienie? Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety.

Indywidualny projekt domu:
• powstanie od zera na Twoje indywidualne zamówienie – a to oznacza, że sama jego koncepcja, jak i wszystkie szczegóły będą opracowane zgodnie z warunkami panującymi na działce, jak i Twoimi marzeniami,
• ma większe szanse na to, aby był unikalny – architekt może wdrożyć niekonwencjonalne i bardzo nowatorskie rozwiązania, które zwrócą na siebie uwagę i sprawią, że Twój budynek wyróżni się w otoczeniu.
Problem jednak w tym, że indywidualny projekt wiąże się z bardzo wysokimi kosztami – znacznie wyższymi niż te, które poniesiesz, inwestując w gotowe projekty domów. Musisz się również liczyć z tym, że aby taki projekt powstał, potrzeba sporo czasu – czasem jest to nawet kilka miesięcy. Tymczasem adaptacja gotowej dokumentacji trwa znacznie krócej, a w efekcie możesz szybciej przejść przez procedurę zgłaszania budowy domu i rozpocząć prace na miejscu.

Tymczasem gotowe projekty domów przygotowane przez ekspertów Domów z Wizją:
• to bardzo szeroki katalog, w którym z całą pewnością znajdziesz budynek o bryle i układzie, które wpiszą się w Twoje oczekiwania,
• są bardzo zróżnicowane pod względem designu oraz parametrów technicznych – znajdziesz więc zarówno projekty domów, które są bardziej klasyczne i eleganckie, jak i budynków wpisujących się w nowoczesny minimalizm,
• mogą zostać dodatkowo zaadaptowane i zmodyfikowane – jeśli spodoba Ci się konkretny projekt domu, skontaktuj się z naszymi architektami i dowiedz, jakie zmiany można w nim ewentualnie wprowadzić na etapie adaptacji. Zapewniamy bezpłatną konsultację oraz wyrażenie zgody na modyfikację projektu przez lokalne biuro projektowe bez dodatkowych kosztów;
• są prawie gotowe do wdrożenia – w wersji minimum wymagają jedynie podstawowej adaptacji, która pozwoli dopasować budynek do rozmiaru i parametrów działki budowlanej. W komplecie możesz zamówić również dodatkową dokumentację, np. niezbędną do wykonania instalacji pompy ciepła, wentylacji z rekuperacją, kominka z płaszczem wodnym, ogrzewania podłogowego czy kolektorów słonecznych. Dzięki temu możesz liczyć na dodatkowe oszczędności i jeszcze więcej wygody.
Pamiętaj: wszystkie gotowe projekty domów z naszego katalogu zostały przygotowane przez wysoko wykwalifikowanych architektów. Dzięki temu masz pewność, że powstałe na ich podstawie budynki będą:
• solidne i bezpieczne,
• funkcjonalne i łatwe do zaaranżowania,
• energooszczędne i zgodne z normami WT 2021,
• efektowne wizualnie – zaprezentują się doskonale zarówno na terenach podmiejskich, wiejskich, jak i w centrum metropolii.
Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie przyjrzyj się możliwościom, jakie dają nasze gotowe projekty domów. Ich jakość i design mogą Cię pozytywnie zaskoczyć!

Pamiętaj też, że gotowe projekty domów są dostępne od zaraz, a koszt ich zakupu jest znacznie niższy niż inwestycja w dokumentację przygotowaną indywidualnie. Możesz więc sporo zaoszczędzić!

Projekty domów: gdzie najlepiej je kupić?

Wybór odpowiedniego projektu jest pierwszym, a równocześnie najważniejszym krokiem w stronę spełnienia swoich marzeń o wygodnym i stylowym domu. Warto więc postawić na projekt domu, dzięki któremu dalsza droga będzie prostsza i bardziej usystematyzowana. Oferta Domy z Wizją to różnorodne projekty domów jednorodzinnych, które stanowią konkretną odpowiedź na indywidualne potrzeby współczesnych inwestorów.
W swojej kolekcji mamy nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, najładniejsze projekty domów tradycyjnych, projekty domów parterowych, domy piętrowe, domy z poddaszem do adaptacji, a także projekty domów bliźniaczych. Śledzimy wszystkie najnowsze trendy oraz style architektoniczne, dlatego możemy zaproponować zawsze aktualne i świeże pomysły.

Dlaczego nasze projekty domów to dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać projekty domów z naszego katalogu? Przemawia za tym wiele argumentów.

Projekty domów zgodne z nowoczesnymi trendami i WT 2021

Wszystkie projekty domów tworzone przez naszych specjalistów łączą przemyślane rozwiązania estetyczne, funkcjonalność oraz dostosowanie do aktualnych wymagań technicznych. Dlatego masz pewność, że budując swoje „miejsce na Ziemi” na podstawie dokumentacji stworzonej przez zespół Domów z Wizją, otrzymasz budynek, w którym będzie Ci się mieszkać tanio i komfortowo.

Projekty domów dostosowane do Twoich potrzeb

Dom parterowy, a może z poddaszem lub piętrowy? Z płaskim dachem, a może o konstrukcji dwuspadowej? Klasyczny czy designerski? Na wąską działkę, a może na niewielką przestrzeń? W każdej sytuacji mamy dobre i gotowe rozwiązanie.

Projekty domów przygotowywane przez ekspertów

Zespół Domów z Wizją to doświadczeni architekci z uprawnieniami i wieloletnią praktyką. Każdy projekt, który tworzą, bazuje na niezawodnych technologiach, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo na lata. Specjaliści są też do Twojej dyspozycji. Jeśli masz pytanie odnośnie do któregoś projektu domu, zadzwoń lub napisz – chętnie z Tobą porozmawiamy!

Kompletna dokumentacja gotowa do adaptacji

W zestawie otrzymasz komplet dokumentów. Nasze projekty domów są w standardzie uzupełnione o uproszczony kosztorys inwestorski, jak również o projekty podstawowych instalacji. Możesz również zamówić dodatkowe opracowania – jeśli chcesz już na starcie dostosować budynek np. do montażu pompy ciepła czy wentylacji z rekuperacją.

Wsparcie przed zakupem projektów domów

Pomożemy Ci wybrać ten spośród naszych projektów domów, który najlepiej dopasowuje się do Twoich potrzeb oraz możliwości technicznych i budżetowych. Bezpłatnie przeanalizujemy możliwości techniczne oraz dostosowanie konkretnego projektu domu do WZ czy MPZP, więc będziesz mieć pewność, że kupujesz opracowanie, które będzie niemal gotowym rozwiązaniem.

Ekspert w zakresie gotowych projektów domów

Domy z Wizją to biuro projektowe, któremu możesz zaufać. Współpracujemy z partnerami w wielu rejonach Polski – liczne projekty doczekały się spektakularnych realizacji. Możesz je sprawdzić np. w naszych mediach społecznościowych!

Nowe projekty Domów z Wizją

Trendy w architekturze ulegają ciągłej zmianie, tak samo jak zmieniają się potrzeby inwestorów. Śledzimy te zmiany i reagujemy na nie dynamicznie, dlatego zawsze mamy do zaproponowania nowe projekty domów.
Dążymy do tego, żeby wszystkie nowe projekty pojawiające się w naszej ofercie wnosiły oryginalność, świeżość i inspirację. Na bieżąco udoskonalamy nasze propozycje i szukamy nietypowych rozwiązań, które mogłyby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność proponowanych projektów. Pragniemy jednak podkreślić, że mimo ciągłego unowocześniania naszego katalogu projektów, najważniejszym punktem odniesienia są dla nas zawsze indywidualne potrzeby Klienta.

Projekty domów – jak ich wygląda zakup w naszej pracowni?


Przejrzałeś projekty domów przygotowane prze naszą pracownię i chcesz się zdecydować na któryś z nich? Zastanawiasz się, jak w praktyce wygląda kwestia zakupu gotowej dokumentacji? Tu współpraca wygląda nieco inaczej niż wówczas, gdy architekt przygotowuje indywidualny projekt. Jest znacznie prościej! Dlaczego? Ponieważ od razu wybierasz projekt, który Ci się podoba. Nie musisz więc czekać, aż architekt opracuje na podstawie rozmowy z Tobą kilka koncepcji, a później dokonywać – czasami ciągnących się w nieskończoność – poprawek. Jak zatem to wygląda krok po kroku?

1. Określ, jakie projekty domów Cię interesują

Jeśli już na wstępie określisz precyzyjnie swoje oczekiwania, będzie Ci łatwiej „przebrnąć” przez bogaty katalog projektów domów, które są dostępne w naszej pracowni. Rozumiemy, że jest ich wiele, dlatego czeka Cię niemałe wyzwanie.

Możesz sobie jednak „ułatwić życie” w bardzo prosty sposób. Odpowiedz na kilka podstawowych pytań.
• Jakie wymagania stawia wobec projektów domów Decyzja o Warunkach Zabudowy lub MPZP?

W wielu przypadkach budowany dom musi być dopasowany pod kątem wyglądu czy orientacji do wymagań, jakie stawia gmina czy powiat na obszarze realizacji projektu domu. Mogą to być np. oczekiwania związane z konstrukcją dachu, liczbą kondygnacji czy powierzchnią zabudowy.

Pamiętaj: jeśli masz wątpliwości, czy interesujące Cię projekty domów z naszej oferty są odpowiednie dla Twojej działki – skontaktuj się! Bezpłatnie przeanalizujemy warunki zabudowy – wystarczy, że prześlesz nam skan swojej działki oraz Decyzji o Warunkach Zabudowy czy miejski plan zagospodarowania przestrzennego. Nasi eksperci sprawdzą, czy interesujący Cię projekt zmieści się na Twojej posesji oraz czy wpisze się w WZ lub MPZP.

• Jaki metraż ma Twoja działka pod projekt domu?
Jeżeli dysponujesz jedynie niewielką przestrzenią na dom, Twoje możliwości są nieco ograniczone. Jednak nie tak bardzo, jak może Ci się wydawać! W naszym katalogu znajdziesz również projekty domów na wąską działkę, o których więcej przeczytasz nieco dalej.

Niemniej jednak zwróć uwagę zarówno na ogólną powierzchnię, jak i na jej obwód oraz długość poszczególnych boków. Jeśli przestrzeni jest mało, możesz albo zdecydować się na niewielki dom parterowy, albo zwiększyć powierzchnię mieszkalną, sprawdzając projekty domów z poddaszem lub projekty domów piętrowych. Dodatkowa kondygnacja może się sprawdzić idealnie np. jako strefa nocna, natomiast parter wykorzystasz wówczas jako część „dzienną” – z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Przyjrzyj się naszym projektom domów i daj się zaskoczyć tym, jak sprytnie wykorzystujemy nawet pozornie małą przestrzeń!

• Jak dużo miejsca do życia potrzebujesz?
Dobre projekty domów to tylko te, w oparciu o które powstają kilkusetmetrowe budynki? Niekoniecznie! W rzeczywistości wszystko zależy od tego, jak wielu domowników wprowadzi się do domu i jak będą z niego korzystać. Zastanów się, czy np. rodzina 2+2, w której oboje rodzice dojeżdżają do pracy, a dzieci spędzają całe dnie w szkole, będzie potrzebować ogromnej rezydencji, mającej np. 5-6 sypialni? W teorii duża ilość przestrzeni wydaje się kusząca. Jednak kiedy miejsca jest za wiele, pojawiają się niemałe wyzwania. Na przykład te związane ze sprzątaniem, a także z ogrzaniem budynku. Po co dogrzewać przestrzenie, które nie są efektywnie wykorzystywane?

Właśnie dlatego kwestię metrażu domu, a także samej organizacji przestrzeni wewnątrz trzeba dobrze przemyśleć. Przykładowo wspomniana już rodzina 2+2 może przyjrzeć się projektom domów o powierzchni od 100 do 200 m2. Pomiędzy nimi na pewno znajdzie optymalny układ dla siebie. Tak powstanie budynek, który zapewni przestrzeń do indywidualnego i wspólnego wypoczynku, jak również pracy, a także pozwoli przyjąć kilkoro gości na dłuższy czas.

• Jaki jest Twój budżet na budowę domu?
Sam projekt domu jest wydatkiem, ale największe koszty poniesiesz w związku z pracami budowlanymi oraz wykończeniowymi. Warto więc dowiedzieć się, jak szacunkowo będą wyglądały koszty materiałów budowlanych, a także przeprowadzanych prac. Czasami nawet w odniesieniu do budynków o takiej samej powierzchni różnice w skali inwestycji budowlanej są znaczące. Dobrze jest więc o to dopytać ekspertów przed zakupem konkretnego projektu.

Pamiętaj: wszystkie projekty domów, które przygotowaliśmy, są opatrzone uproszczonym kosztorysem. Możesz go sprawdzić przed zakupem, co pozwoli Ci orientacyjnie oszacować koszty budowy i zestawić je z budżetem, którym dysponujesz. Jeśli wolisz, możesz też już na etapie zakupu projektu domu zamówić szczegółowy kosztorys inwestorski. Ten dokument Ci się uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami oraz ułatwi oszacowanie kosztów na każdym z etapów prowadzonej budowy.

• Ile będzie kosztować eksploatacja budynku?

Koszty związane z budową domu to tylko perspektywa krótkoterminowa. Równie ważna kwestia to energooszczędność powstałych budynków. Warto pamiętać, że dom to inwestycja na lata. Dlatego już na starcie warto się zastanowić, z jakimi kosztami będzie się wiązać korzystanie z niego.

Najważniejsze wydatki, na które wpływ może mieć już projekt domu, to te na energię, a dokładniej na ogrzewanie. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z projektów domów energooszczędnych, w przyszłości będziesz potrzebować mniej ciepła do zapewnienia sobie i rodzinie komfortu termicznego. A co wpływa na energooszczędność? Bardzo wiele elementów!

Nowoczesne projekty domów z naszej pracowni przygotowane w oparciu o solidne materiały o wysokim poziomie izolacji termicznej. Chodzi tu zarówno o produkty wykorzystywane zarówno przy stawianiu i ocieplaniu ścian, jak również o stolarkę okienną i drzwiową czy pokrycie dachowe. Dodatkową inwestycją wartą rozważenia jest zakup do projektu domu z dodatkowymi opracowaniami, które pozwolą np. skorzystać z systemu inteligentnego zarządzania budynkiem, ogrzewania podłogowego czy też pompy ciepła. Te instalacje, choć oznaczają dodatkowy koszt na początku, mogą w przyszłości znacznie ograniczyć Twoje wydatki na eksploatację budynku. Przy stale rosnących cenach gazu i prądu może to być ogromne wsparcie dla domowego budżetu na kolejne kilkadziesiąt lat!

• Jak chcesz wykorzystać dom?
Czy sądzisz, że będzie on dla Ciebie i Twoich najbliższych jedynie „sypialnią” i miejscem weekendowego wypoczynku? Czy może planujesz przejście na pracę zdalną i potrzebujesz również spokojnej i komfortowej przestrzeni do wykonywania własnej działalności?

Tę kwestię również warto zdefiniować, przeglądając projekty domów. Warto już na tym etapie zastanowić się, w którym miejscu budynku, który Cię interesuje, mógłby się znaleźć Twój gabinet. Jeśli takiego nie znajdujesz, a interesuje Cię praca zdalna – szukaj dalej! W końcu projektów domu jest w naszym katalogu całe mnóstwo!

• Jaki styl projektów domów preferujesz?
W naszej kolekcji czekają zarówno domy, które wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne, jak i te o bardziej ponadczasowym designie. Co jest Ci bliższe: geometryczna, ascetyczna bryła, a może klasyczny domek z dwuspadowym dachem, o nieco rustykalnym charakterze? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Doskonale to rozumiemy. Dlatego oferujemy bardzo zróżnicowane projekty domów, które dopasowują się do poczucia estetyki naszych Klientów.

2. Dowiedz się, co zawiera w standardzie nasz projektu domu i dobierz dodatkowe opracowania

Poszukując domu dopasowanego do własnych potrzeb, warto postawić na solidnie wykonaną dokumentację i profesjonalny projekt.

Dlatego w standardzie przy zakupie projektów domów otrzymujesz:
• Projekt architektoniczno-budowlany
To podstawowa część każdego projektu domu. Jest to rysunek w skali 1:50 lub 1:100, który zawiera opis techniczny, rzuty poziome kondygnacji oraz dachu, wszystkie wymagane przekroje, precyzyjny opis przegród, a także elewacji budynku wraz z kolorystyką i parametrami użytych materiałów, opis okien i drzwi, a także szczegółowe informacje o charakterystycznych rozwiązaniach architektonicznych wyróżniających dany projekt.
• Projekt konstrukcyjny wykonawczy
Ten dokument jest niezbędny ekipie budowlanej do przeprowadzenia prac. Znajdują się w nim opis techniczny, rzuty, detale elementów konstrukcyjnych, jak również wykazy stali i drewna.
• Projekt instalacji wewnętrznych
To szczegółowy opis instalacji: wodno-kanalizacyjnej, c.o., gazowej (jeśli projekty domów ją obejmują), a także odprowadzania wody deszczowej. Jest to część opisowo-obliczeniowa, w której precyzyjnie są oznaczone drogi poprowadzenia poszczególnych instalacji oraz ich newralgiczne elementy.
• Projekt instalacji elektrycznej i teletechnicznej
• Projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją (przy większości projektów domów)
Przy większości projektów domu „w standardzie” otrzymasz również projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją. To rozwiązanie, dzięki któremu Twój dom będzie bardziej energooszczędny, a co za tym idzie – tańszy w eksploatacji.
• Zgoda na zmianę i adaptację projektu domu
Rozumiemy, że większość inwestorów ma potrzebę dokonania w gotowych projektach domów zmian – tak, aby powstały budynek był jeszcze lepiej dopasowany do ich potrzeb. Dlatego nie stwarzamy przeszkód przy modyfikacji naszych projektów i zapewniamy bezpłatną zgodę z szerokim zakresem zmian, które może wprowadzić wybrany przez Ciebie lokalny architekt. Jest tylko jeden warunek: nie mogą one wpływać na bezpieczeństwo i stabilność powstałej konstrukcji.
Dlatego, jeśli masz wątpliwości, czy Twój pomysł na modyfikację (np. połączenie kilku pomieszczeń w jedno, dodanie większej ilości przeszkleń itp.) jest możliwy do realizacji – skontaktuj się z nami! Nasi architekci przeanalizują Twoje oczekiwania i wyjaśnią w ramach bezpłatnej konsultacji, jaka adaptacja projektu domu jest możliwa i jakie będzie niosła za sobą konsekwencje.
• Charakterystyka energetyczna budynku
Przedstawienie w projekcie domu charakterystyki energetycznej budynku to obowiązkowy element. Projekt musi potwierdzać, że obiekt będzie spełniał WT 2021, czyli wymagania techniczne odnoszące się do maksymalnego zapotrzebowania domu na energię cieplną. Wszystkie nasze projekty domów powstają zgodnie z tymi założeniami, a załączona do nich charakterystyka precyzyjnie wskazuje, jakie będzie zapotrzebowanie energetyczne budynku związane z ogrzewaniem, podgrzewem ciepłej wody użytkowej, wentylacją, klimatyzacją czy oświetleniem pomieszczeń.
• Uprawnienia projektantów
Wszystkie projekty domów w naszym katalogu to dokumentacja opracowana przez doświadczonych architektów, którzy mają wszystkie niezbędne uprawnienia. Otrzymasz potwierdzenie tego faktu w zakupionej dokumentacji.
Wszystkie projekty domów, które sprzedajemy, są dostarczane w eleganckich, firmowych teczkach.

3. Sprawdź dostępne dodatki do projektów domów

Wiesz już co otrzymasz po zakupie projektu, co jednak, jeśli będziesz potrzebować dodatkowych materiałów? One również mogą być Ci przydatne. Dlatego do „podstawowego” projektu domu (który jest wystarczający do przygotowania dokumentacji do zgłoszenia budowy) możesz też zamówić dodatkowe opracowania. Jakie dokładnie?
Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Mogą Ci być potrzebne np.:
• szczegółowy kosztorys inwestorski – to opracowanie, które zawiera szczegółowe zestawienie kosztów materiałów budowlanych zastosowanych do projektu, jak również orientacyjnych wydatków na robociznę i sprzęt. Dokument otrzymasz w formacie .rds, a także .xls – ten drugi plik możesz dowolnie modyfikować i wykorzystać do kontrolowania wydatków na wykonanie projektu domu;
• projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją (jeśli nie jest dostępny w ramach standardowego zakresu dokumentacji do projektu domu, w ponad połowie naszych opracowań otrzymasz go bez dodatkowych opłat!) – nowoczesne projekty domów dają możliwość wykorzystania w nich tego nowoczesnego systemu. To dobre rozwiązanie, ponieważ nowoczesna wentylacja pozwala na odzysk ciepła, a przez to na ograniczenie strat energetycznych. Dlatego wielu z naszych Klientów decyduje się na zamówienie tego dodatkowego opracowania;
• projekt gruntowej pompy ciepła + ogrzewania podłogowego. Pompa ciepła to bardzo wydajne i ekologiczne źródło ogrzewania, dzięki któremu możesz znacząco ograniczyć wydatki na ciepło i zapomnieć o zamawianiu węgla czy podwyżkach cen gazu. Dlatego warto swój projekt domu uzupełnić o gotową dokumentację, która pozwoli wykonać dolne źródło pod gruntową pompę ciepła oraz stworzyć kompatybilny system niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. To przełoży się na ogromne oszczędności!
• projekt pompy ciepła typu powietrze-woda – projekty domów z powietrzną pompą ciepła cieszą się coraz większą popularnością. W wielu regionach naszego kraju nowoczesne urządzenie tego typu sprawdzi się jako podstawowe źródło ogrzewania, a jego montaż jest prostszy niż pompy gruntowej. Nie ma bowiem konieczności wykonywania odwiertu pod dolne źródło. Nasz projekt pomoże zaplanować optymalne miejsce na montaż pompy i poprowadzenie instalacji;
• projekt kominka z płaszczem wodnym – projekty domów z kominkiem cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ taka instalacja wspiera ogrzewanie budynku i tworzy w nim „ciepły klimat”. Jeśli i Ty marzysz o takim rozwiązaniu, koniecznie zamów projekt domu z dodatkowym opracowaniem, który pozwoli szybko zamontować kominek z płaszczem wodnym. To najbardziej wydajne i energooszczędne dodatkowe źródło ciepła!
• projekt ogrzewania podłogowego – projekty domów z ogrzewaniem podłogowym to nowoczesne rozwiązanie, ponieważ ten system pozwala wyeliminować mniej estetyczne i często problematyczne kaloryfery. Gdy już na starcie dysponujesz opracowaniem, które pozwoli prawidłowo rozprowadzić tę instalację, dopasowanym do podstawowego projektu domu, masz gwarancję, że system zadziała tak, jak o tym marzysz.
Potrzebujesz innego dodatkowego opracowania do projektu domu z Domów z Wizją? Skontaktuj się z nami, a zobaczymy, co możemy dla Ciebie zrobić. Współpracujemy z zaufanymi partnerami z wielu dziedzin pokrewnych, dlatego jest spore prawdopodobieństwo, że spełnimy Twoje oczekiwania.

4. Złóż zamówienie na projekt domu

Nasze gotowe projekty domów są dostępne niemal od ręki. Gdy będziesz już mieć pewność, że masz idealny projekt domu dla siebie, możesz przystąpić do zakupu. Pamiętaj jednak, że wcześniej dobrze jest skonsultować się z naszymi ekspertami i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Kiedy już na 100% wiesz, który projekt domu Cię interesuje, czas przystąpić do jego zakupu. Jak to zrobić? Do wyboru masz trzy opcje:
a) zakup projektów domu przez sklep internetowy – tu dostępne są wszystkie projekty domów naszego biura, a dokonanie zamówienia to kilka kliknięć w prostym formularzu zamówienia. Bez obaw – każde takie zamówienie jest dodatkowo potwierdzane przez naszego pracownika. Nie musisz się więc obawiać, nawet jeśli źle je wypełnisz lub zapomnisz dodać dodatkowych opracowań do zamówienia. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy szczegóły!
b) telefonicznie – zadzwoń pod numer +48 22 258 27 86 i dokonaj zamówienia,
c) za pośrednictwem naszego partnera w Twojej okolicy – projekty domów naszego autorstwa są dostępne w zaprzyjaźnionych biurach projektowych z całej Polski. Kliknij tutaj i znajdź przedstawiciela w swoim pobliżu. W ten sposób od razu znajdziesz też architekta, który wykona adaptację projektu domu.
Za projekt możesz zapłacić z góry lub opłacić go za pobraniem – kiedy kurier przywiezie dokumentację do Twojego domu.
Termin realizacji zamówień na projekty domów to standardowo 1-3 dni robocze, chociaż w przypadku niektórych z nich może się on wydłużyć. Zawsze poinformujemy Cię o terminie, w którym dokumentacja do Ciebie dotrze.

5. Zleć adaptację projektu domu

Gotowe projekty domów zawsze wymagają adaptacji do warunków miejscowych. Chodzi więc o przełożenie założeń projektowych na konkretne warunki panujące na Twojej działce oraz dostosowanie dokumentacji do:
• wymagań MPZP lub wymagań postawionych w decyzji o warunkach zabudowy,
• warunków gruntowo-wodnych panujących na działce,
• strefy klimatycznej – może być to konieczne np. w kontekście więźby dachowej, zwłaszcza gdy budujesz się na terenie górskim.
Konieczne jest też przygotowanie projektu zagospodarowania działki z uwzględnieniem budynku powstającego na podstawie przesłanej przez nas dokumentacji na tzw. wyrysie geodezyjnym.
Warto pamiętać, że projektant wykonujący adaptację (na podstawie zgody uzyskanej przez autorów gotowego projektu domu), staje się odpowiedzialny prawnie za architektoniczno-budowlaną część dokumentacji i jest uznawany za projektanta głównego.
Adaptacja gotowych projektów domów to usługa, którą wykonuje wiele biur projektowych. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze partnera w swojej okolicy, skontaktuj się – być może będziemy w stanie Ci podpowiedzieć.

6. Zgłoś realizację projektu domu do urzędu

W zdecydowanej większość przypadków, wykorzystując gotowe projekty domów, nie będziesz musiał występować o pozwolenie na budowę. Konieczne jednak będzie złożenie dokumentacji i zgłoszenie budowy. Co ważne, możesz go dokonać osobiście w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta na prawach powiatu albo w formie elektronicznej. Taka możliwość jest dostępna na rządowym portalu e-Budownictwo.
Potrzebne będą takie dokumenty jak:
• wniosek o zgłoszenie budowy,
• budowlany projekt domu w 4 egzemplarzach,
• poświadczenie uprawnień projektanta głównego odpowiedzialnego za dokumentacje,
• oświadczenie poświadczające prawem dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
• wypis z Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego albo decyzja o Warunkach Zabudowy dla Twojej działki.
Od momentu złożenia zgłoszenia urzędnicy mają 21 dni na wniesienie sprzeciwu wobec realizacji projektu domu. Należy więc odczekać tyle czasu do momentu przysłowiowego wbicia łopaty w ziemię – chyba, że urzędnicy wcześniej wystawią zaświadczenie z informacją o braku zastrzeżeń.

Szukasz ciekawego projektu domu w oryginalnym stylu? Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Pracowni Domy z Wizją! A jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy przy wyborze projektu domu – śmiało skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces wyboru idealnej koncepcji. To prostsze niż myślisz!

© 2025 DOMY Z WIZJĄ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek