Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Kameralny 4Nowoczesny projekt domu Kameralny 4Nowoczesny projekt domu Kameralny 4Nowoczesny projekt domu Kameralny 4Nowoczesny projekt domu Kameralny 4Nowoczesny projekt domu Kameralny 4Nowoczesny projekt domu Kameralny 4
Kameralny 4
Kameralny 4
Kameralny 4
Kameralny 4
Kameralny 4
Kameralny 4
Kameralny 4
Cena projektu
4 400 PLN

Powierzchnia użytkowa:

199,20m2

Garaż:

+ 33,40 m2

Kotłownia:

+ 7,20 m2

Powierzchnia zabudowy:

235,50 m2

Min. wymiary działki:

23,81 x 27,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,27 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

124,0 m2

Kameralny 4
1wiatrołap3,2 m2
2garderoba4,1 m2
3hol7,7 m2
4komunikacja5,9 m2
5gabinet + schowek11,9 m2
6sypialnia15,5 m2
7komunikacja3,9 m2
8garderoba7,7 m2
9łazienka8,3 m2
10salon + jadalnia38,2 m2
11kuchnia14,0 m2
12spiżarnia1,8 m2
13WC1,8 m2
14pom. gospodarcze - kotłownia7,2 m2
15garaż33,4 m2

Rzut poddasza

75,2 m2

1hol15,5 m2(17,7 m2)
2pokój 116,0 m2(25,9 m2)
3łazienka5,2 m2(8,3 m2)
4pralnia - suszarnia3,1 m2(5,1 m2)
5pokój 216,5 m2(32,0 m2)
6schowek0,7 m2(3,1 m2)
7pokój 318,2 m2(29,2 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

239,80 m2

Ilość pokoi:

6

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

235,50 m2

Min. szerokość działki:

23,81 m

Min. długość działki:

27,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,27 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

358,00 m2

Kubatura:

1 183,20 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + wełna mineralna
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, deska elewacyjna
deskę elewacyjną wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym. Jest to największy przedstawiciel rodziny “Kameralnych” cieszący się dużą popularnością. Tak jak w poprzednich wariantach bryłę budynku nowocześnie akcentują wykorzystane materiały i elementy: płaska dachówka zakładkowa, drewniane profile elewacyjne oraz duże przeszklenia. We wnętrzu projekt wyróżnia się maksymalnym wykorzystaniem poddasza obejmującym 3 sypialnie. Pełne zagospodarowanie górnej kondygnacji umożliwiło stworzenie na parterze dużej garderoby obok wejścia oraz przestronnej strefy masterbedroom.

Zalety projektu:
 • duży i komfortowy dom przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny
 • funkcjonalny i bogaty program pomieszczeń
 • na parterze: duża garderoba ulokowana przy wejściu / oddzielny gabinet - pokój gościnny / rozbudowana strefa sypialni rodziców z dużą łazienką, garderobą i możliwością ulokowania przy niej tarasu / kuchnia połączona ze spiżarnią / duże pomieszczenie kotłowni / garaż na dwa auta
 • na poddaszu: trzy duże sypialnie / łazienka / oddzielne pomieszczenie pralni - suszarni
 • wejście i taras osłonięte podcieniami
 • tradycyjna forma domu „ubrana” we współczesne materiały


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

T
Witam,
Czy jest mozliwosc dodania piwnicy pod salonem i kuchnia. Jezeli tak to jaki bylby dodatkowy koszt?
D
Jeśli warunki gruntowe na Pana działce są korzystne to nie ma przeciwwskazań do zaprojektowania piwnicy, ale żeby to sprawdzić należy w planowanym miejscu posadowienie budynku wykonać minimum dwa odwierty na głębokość 5-6 m. Potem z wynikami geologicznymi udać się do lokalnego architekta, który oceni czy taką piwnicę można wykonać. W dziale Partnerzy na naszej stronie odnajdzie Pan lokalne biura projektowe specjalizujące się w adaptacji projektów, gdzie można taką usługę wycenić.
Dodano: 2016-08-13
T
Czy robicie panstwo projekty z dodaniem basenu ogrodowego ocieplanym panelami slonecznymi? W gre rowniez wchodzi zbiornik na deszczowke podlaczony do toalet, pralni i basenu. Czy mozna taki projekt u panstwa zamowic?
D
Panie Tomaszu wszystkie te zmiany należy wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta z uwzględnieniem lokalnych warunków gruntowych. Ponieważ w naszym klimacie architekt adaptujący nie ma zbyt wiele okazji do projektowania basenów, to na pewno będzie się musiał posiłkować wiedzą i doświadczeniem firmy wykonawczej.
Dodano: 2016-08-13
T
Witam,

mam dwa pytania:

1. Czy dostępny jest projekt w odbiciu lustrzanym?

2. Czy dom można bez przeszkód poszerzyć o 1 m od strony garażu? Tak by zrobić większy o 1 m garaż i większy salon z kuchnią? Czy niesie to za sobą jakieś zmiany w innych elementach konstrukcyjnych i trzeba na to zwrócić uwagę architektowi adaptującemu?
D
1. Tak, wszystkie projekty w naszej ofercie są dostępne również w odbiciu lustrzanym, pod nazwą projektu znajduje się ikonka pokazująca taką wersję.
2. Dom można poszerzyć, ale trzeba pamiętać, że tego rodzaju modyfikacja wpływa istotnie na całą konstrukcję tej części budynku. Zmianie ulegną wszystkie elementy od fundamentów, poprzez stropy na więźbie dachowej kończąc. W wyniku poszerzenia dach skrzydła garażowo-salonowego ulegnie podwyższeniu w stosunku do części sypialnej.
Dodano: 2016-07-12
M
Witam, czy zmiana polegająca na wysunięciu garażu o 0,5-1,0 m i po kilku zmianach zwiększeniu głębokości kuchni i częściowym oddzieleniu jej od salonu będzie możliwa? Czy po takich zmianach efekt wizualny środka będzie do przyjęcia?
D
Wysunięcie garażu nie stanowi problemu, kuchnię również można pogłębić, ale wymaga to przesunięcia komina, czyli zmian w konstrukcji na tym fragmencie od fundamentu po więźbę dachową. My wprawdzie jesteśmy zwolennikami otwartych kuchni, ale jeśli planuje ją Pan wydzielić do odrębnego pomieszczenia to nie mamy przeciwwskazań natury estetycznej.
Dodano: 2016-06-09
Ł

Witam. Polecam wszystkim ten projekt. Jest to jeden z lepszych dostępnych na rynku. Bardzo wygodny i funkcjonalny dom. Garaż troszkę mały jak na dwa auta, ale... ok. Zaczynam budowę za dwa tygodnie. Dużo żelbetów. Ale to był nasz faworyt.
J

Dzień dobry. Interesuje mnie Kameralny 4 w lustrze - spełnia praktycznie wszystkie moje wymagania. Nie obyłoby się jednak bez drobnych poprawek: 1) jest możliwość dodania do łazienki 1,9m2 małego prysznica? 2) interesuje mnie projekt z pompą ciepła - w związku z tym chciałbym w kotłowni umieścić również pralnie - czy są dla tego jakieś przeciwwskazania? Dodam tylko, że nie interesuje mnie aż tak duży garaż więc z powodzeniem mógłbym go zmniejszyć
D
W przypadku zastosowania pompy ciepła nie będzie konieczności zmniejszania garażu. W tym pomieszczeniu bez problemu zmieści się pralnia i miejsce na prysznic w łazience.
Dodano: 2014-06-24
B

Witam wszystkich serdecznie! Projekt SUPER! Mój ideał :) , ale mam pytanie, dlaczego kosztorys jest taki drogi skoro konstrukcja wydaje się być bardzo prosta... Na innych stronach podobne domy (nie tak ładne oczywiście :)) i ich kosztorysy oscylują w granicach 400K... Czy ktoś może mi to wyjaśnić? Dodatkowo mam pytanie w związku z tym: czy istnieje możliwość zmiany projektu u Państwa tak, aby wyrzucić salon i wstawic go w miejsce pokoi na dole - dla wyjaśnienia dom dla 2 osób i życie "nocne" może toczyć się na poddaszu. Dzięki i pozdrawiam!
D
Podstawą wyceny każdego projektu jest jego powierzchnia użytkowa. Oczywiście rodzaj zastosowanej konstrukcji oraz wykorzystane materiały wykończeniowe mogą wpłynąć na ostateczną kwotę, ale nie podwyższą kosztorysu o 30%. Ten dom łącznie z garażem ma 240 m2 powierzchni użytkowej, przy takiej wielkości kwota 400 tyś. jest nierealna. Niestety większość firm z segmentu projektów typowych celowo zaniża wartość realizacji aby atrakcyjna kwota skusiła inwestora do zakupu dokumentacji. Odradzamy modyfikację układu funkcjonalnego wnętrza bo zakres koniecznych zmian w projekcie byłby zbyt duży. Ze względu na Pana potrzeby wydaje nam się , że bardziej będzie pasował Panu projekt "Komfortowy 1" lub "2".
Dodano: 2013-12-27
P
Witam,

Mam jedną wątpliwość. Czy garaż nie jest zbyt wąski na 2 samochody? Czy jest dużym problemem poszerzyć garaż a tym samym kuchnię i salon o 1 metr? Co z dachem? Czy kosztorys jest realny do utrzymania?

Pozdrawiam,
D
Szerokość 5,45 m w świetle pomieszczenia jest minimalnym , ale bardzo często stosowanym wymiarem dla garażu dwustanowiskowego. Oczywiście im garaż szerszy tym wygodniejszy, ale w tym przypadku jego wymiar wynika z szerokości traktów całego budynku. Można w ramach adaptacji część salonowo-garażową poszerzyć, w wyniku takiej zmiany dach przekrywający to skrzydło zostanie podniesiony.
Kosztorys jest jak najbardziej realny, ale proszę pamiętać ,że główna kwota określa stan deweloperski, do którego trzeba założyć jeszcze koszt wykończenia wnętrza.
Dodano: 2013-07-17
M
Witam serdecznie! Czy istnieje możliwość wydłużenia garażu co najmniej o pół metra, oraz przesunięcia filarów tarasowych o metr (wydłużenia domku), tak aby powiększyć zadaszoną powierzchnię tarasu?
D

Tak, modyfikacja tego typu jest jak najbardziej możliwa do wykonania. Ogólnie zmiany zewnętrznego obrysu budynku nie naruszające geometrii dachu czyli np. wydłużanie skrzydeł domu bez ich poszerzania są proste do przeprowadzenia na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-03-02
P
Witam! mam pytanie czy w kosztorysie i projekcie uwzględniony jest basen
D
:) Kosztorys uwzględnia wyłącznie elementy przynależne do budynku.
Dodano: 2013-02-14
D

Zapraszamy do obejrzenia projektów o nazwie Komfortowy 1 i 2, które w naszym założeniu mają stanowić ciekawą alternatywę dla projektów z rodziny Kameralnych, umożliwiającą lokalizację na działkach z wjazdem od południa.
K
Witam
Mój faworyt!
Mam pytanie czy jest szansa zrobić z pomieszczenia na górze (14,9) pustkę nad salonem?
D
Tak , ale wymaga to zmian natury konstrukcyjnej. Najprościej tego typu modyfikacje wykonać pozostawiając otwartą część tylko nad jadalnią.
Dodano: 2012-08-20

Dodaj opinię

Rzut parteru

124,0 m2

Kameralny 4
1wiatrołap3,2 m2
2garderoba4,1 m2
3hol7,7 m2
4komunikacja5,9 m2
5gabinet + schowek11,9 m2
6sypialnia15,5 m2
7komunikacja3,9 m2
8garderoba7,7 m2
9łazienka8,3 m2
10salon + jadalnia38,2 m2
11kuchnia14,0 m2
12spiżarnia1,8 m2
13WC1,8 m2
14pom. gospodarcze - kotłownia7,2 m2
15garaż33,4 m2

Rzut poddasza

75,2 m2

1hol15,5 m2(17,7 m2)
2pokój 116,0 m2(25,9 m2)
3łazienka5,2 m2(8,3 m2)
4pralnia - suszarnia3,1 m2(5,1 m2)
5pokój 216,5 m2(32,0 m2)
6schowek0,7 m2(3,1 m2)
7pokój 318,2 m2(29,2 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

239,80 m2

Ilość pokoi:

6

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

235,50 m2

Min. szerokość działki:

23,81 m

Min. długość działki:

27,51 m

Wysokość w kalenicy:

7,27 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

358,00 m2

Kubatura:

1 183,20 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + wełna mineralna
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, deska elewacyjna
deskę elewacyjną wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym. Jest to największy przedstawiciel rodziny “Kameralnych” cieszący się dużą popularnością. Tak jak w poprzednich wariantach bryłę budynku nowocześnie akcentują wykorzystane materiały i elementy: płaska dachówka zakładkowa, drewniane profile elewacyjne oraz duże przeszklenia. We wnętrzu projekt wyróżnia się maksymalnym wykorzystaniem poddasza obejmującym 3 sypialnie. Pełne zagospodarowanie górnej kondygnacji umożliwiło stworzenie na parterze dużej garderoby obok wejścia oraz przestronnej strefy masterbedroom.

Zalety projektu:
 • duży i komfortowy dom przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny
 • funkcjonalny i bogaty program pomieszczeń
 • na parterze: duża garderoba ulokowana przy wejściu / oddzielny gabinet - pokój gościnny / rozbudowana strefa sypialni rodziców z dużą łazienką, garderobą i możliwością ulokowania przy niej tarasu / kuchnia połączona ze spiżarnią / duże pomieszczenie kotłowni / garaż na dwa auta
 • na poddaszu: trzy duże sypialnie / łazienka / oddzielne pomieszczenie pralni - suszarni
 • wejście i taras osłonięte podcieniami
 • tradycyjna forma domu „ubrana” we współczesne materiały


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki

Opinie

T
Witam,
Czy jest mozliwosc dodania piwnicy pod salonem i kuchnia. Jezeli tak to jaki bylby dodatkowy koszt?
D
Jeśli warunki gruntowe na Pana działce są korzystne to nie ma przeciwwskazań do zaprojektowania piwnicy, ale żeby to sprawdzić należy w planowanym miejscu posadowienie budynku wykonać minimum dwa odwierty na głębokość 5-6 m. Potem z wynikami geologicznymi udać się do lokalnego architekta, który oceni czy taką piwnicę można wykonać. W dziale Partnerzy na naszej stronie odnajdzie Pan lokalne biura projektowe specjalizujące się w adaptacji projektów, gdzie można taką usługę wycenić.
Dodano: 2016-08-13
T
Czy robicie panstwo projekty z dodaniem basenu ogrodowego ocieplanym panelami slonecznymi? W gre rowniez wchodzi zbiornik na deszczowke podlaczony do toalet, pralni i basenu. Czy mozna taki projekt u panstwa zamowic?
D
Panie Tomaszu wszystkie te zmiany należy wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta z uwzględnieniem lokalnych warunków gruntowych. Ponieważ w naszym klimacie architekt adaptujący nie ma zbyt wiele okazji do projektowania basenów, to na pewno będzie się musiał posiłkować wiedzą i doświadczeniem firmy wykonawczej.
Dodano: 2016-08-13
T
Witam,

mam dwa pytania:

1. Czy dostępny jest projekt w odbiciu lustrzanym?

2. Czy dom można bez przeszkód poszerzyć o 1 m od strony garażu? Tak by zrobić większy o 1 m garaż i większy salon z kuchnią? Czy niesie to za sobą jakieś zmiany w innych elementach konstrukcyjnych i trzeba na to zwrócić uwagę architektowi adaptującemu?
D
1. Tak, wszystkie projekty w naszej ofercie są dostępne również w odbiciu lustrzanym, pod nazwą projektu znajduje się ikonka pokazująca taką wersję.
2. Dom można poszerzyć, ale trzeba pamiętać, że tego rodzaju modyfikacja wpływa istotnie na całą konstrukcję tej części budynku. Zmianie ulegną wszystkie elementy od fundamentów, poprzez stropy na więźbie dachowej kończąc. W wyniku poszerzenia dach skrzydła garażowo-salonowego ulegnie podwyższeniu w stosunku do części sypialnej.
Dodano: 2016-07-12
M
Witam, czy zmiana polegająca na wysunięciu garażu o 0,5-1,0 m i po kilku zmianach zwiększeniu głębokości kuchni i częściowym oddzieleniu jej od salonu będzie możliwa? Czy po takich zmianach efekt wizualny środka będzie do przyjęcia?
D
Wysunięcie garażu nie stanowi problemu, kuchnię również można pogłębić, ale wymaga to przesunięcia komina, czyli zmian w konstrukcji na tym fragmencie od fundamentu po więźbę dachową. My wprawdzie jesteśmy zwolennikami otwartych kuchni, ale jeśli planuje ją Pan wydzielić do odrębnego pomieszczenia to nie mamy przeciwwskazań natury estetycznej.
Dodano: 2016-06-09
Ł

Witam. Polecam wszystkim ten projekt. Jest to jeden z lepszych dostępnych na rynku. Bardzo wygodny i funkcjonalny dom. Garaż troszkę mały jak na dwa auta, ale... ok. Zaczynam budowę za dwa tygodnie. Dużo żelbetów. Ale to był nasz faworyt.
J

Dzień dobry. Interesuje mnie Kameralny 4 w lustrze - spełnia praktycznie wszystkie moje wymagania. Nie obyłoby się jednak bez drobnych poprawek: 1) jest możliwość dodania do łazienki 1,9m2 małego prysznica? 2) interesuje mnie projekt z pompą ciepła - w związku z tym chciałbym w kotłowni umieścić również pralnie - czy są dla tego jakieś przeciwwskazania? Dodam tylko, że nie interesuje mnie aż tak duży garaż więc z powodzeniem mógłbym go zmniejszyć
D
W przypadku zastosowania pompy ciepła nie będzie konieczności zmniejszania garażu. W tym pomieszczeniu bez problemu zmieści się pralnia i miejsce na prysznic w łazience.
Dodano: 2014-06-24
B

Witam wszystkich serdecznie! Projekt SUPER! Mój ideał :) , ale mam pytanie, dlaczego kosztorys jest taki drogi skoro konstrukcja wydaje się być bardzo prosta... Na innych stronach podobne domy (nie tak ładne oczywiście :)) i ich kosztorysy oscylują w granicach 400K... Czy ktoś może mi to wyjaśnić? Dodatkowo mam pytanie w związku z tym: czy istnieje możliwość zmiany projektu u Państwa tak, aby wyrzucić salon i wstawic go w miejsce pokoi na dole - dla wyjaśnienia dom dla 2 osób i życie "nocne" może toczyć się na poddaszu. Dzięki i pozdrawiam!
D
Podstawą wyceny każdego projektu jest jego powierzchnia użytkowa. Oczywiście rodzaj zastosowanej konstrukcji oraz wykorzystane materiały wykończeniowe mogą wpłynąć na ostateczną kwotę, ale nie podwyższą kosztorysu o 30%. Ten dom łącznie z garażem ma 240 m2 powierzchni użytkowej, przy takiej wielkości kwota 400 tyś. jest nierealna. Niestety większość firm z segmentu projektów typowych celowo zaniża wartość realizacji aby atrakcyjna kwota skusiła inwestora do zakupu dokumentacji. Odradzamy modyfikację układu funkcjonalnego wnętrza bo zakres koniecznych zmian w projekcie byłby zbyt duży. Ze względu na Pana potrzeby wydaje nam się , że bardziej będzie pasował Panu projekt "Komfortowy 1" lub "2".
Dodano: 2013-12-27
P
Witam,

Mam jedną wątpliwość. Czy garaż nie jest zbyt wąski na 2 samochody? Czy jest dużym problemem poszerzyć garaż a tym samym kuchnię i salon o 1 metr? Co z dachem? Czy kosztorys jest realny do utrzymania?

Pozdrawiam,
D
Szerokość 5,45 m w świetle pomieszczenia jest minimalnym , ale bardzo często stosowanym wymiarem dla garażu dwustanowiskowego. Oczywiście im garaż szerszy tym wygodniejszy, ale w tym przypadku jego wymiar wynika z szerokości traktów całego budynku. Można w ramach adaptacji część salonowo-garażową poszerzyć, w wyniku takiej zmiany dach przekrywający to skrzydło zostanie podniesiony.
Kosztorys jest jak najbardziej realny, ale proszę pamiętać ,że główna kwota określa stan deweloperski, do którego trzeba założyć jeszcze koszt wykończenia wnętrza.
Dodano: 2013-07-17
M
Witam serdecznie! Czy istnieje możliwość wydłużenia garażu co najmniej o pół metra, oraz przesunięcia filarów tarasowych o metr (wydłużenia domku), tak aby powiększyć zadaszoną powierzchnię tarasu?
D

Tak, modyfikacja tego typu jest jak najbardziej możliwa do wykonania. Ogólnie zmiany zewnętrznego obrysu budynku nie naruszające geometrii dachu czyli np. wydłużanie skrzydeł domu bez ich poszerzania są proste do przeprowadzenia na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-03-02
P
Witam! mam pytanie czy w kosztorysie i projekcie uwzględniony jest basen
D
:) Kosztorys uwzględnia wyłącznie elementy przynależne do budynku.
Dodano: 2013-02-14
D

Zapraszamy do obejrzenia projektów o nazwie Komfortowy 1 i 2, które w naszym założeniu mają stanowić ciekawą alternatywę dla projektów z rodziny Kameralnych, umożliwiającą lokalizację na działkach z wjazdem od południa.
K
Witam
Mój faworyt!
Mam pytanie czy jest szansa zrobić z pomieszczenia na górze (14,9) pustkę nad salonem?
D
Tak , ale wymaga to zmian natury konstrukcyjnej. Najprościej tego typu modyfikacje wykonać pozostawiając otwartą część tylko nad jadalnią.
Dodano: 2012-08-20

Dodaj opinię

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.