Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1Nowoczesny projekt domu Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Familijny 1
Cena projektu
7 500 PLN

Powierzchnia użytkowa:

195,40m2

Garaż:

+ 22,20 m2

Kotłownia:

+ 7,90 m2

Powierzchnia zabudowy:

252,50 m2

Min. wymiary działki:

31,35 x 29,80 m

Wysokość w kalenicy:

7,20 m

Kąt nachylenia dachu:

45°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

157,8 m2

Familijny 1
1wiatrołap4,8 m2
2hol - komunikacja13,1 m2
3spiżarnia2,8 m2
4kuchnia17,7 m2
5pokój dzienny + jadalnia41,6 m2
6komunikacja12,7 m2
7łazienka8,4 m2
8sypialnia14,0 m2
9sypialnia14,0 m2
10sypialnia15,1 m2
11łazienka4,4 m2
12garderoba3,9 m2
13garderoba5,3 m2
14pralnia - suszarnia - kotłownia7,9 m2
15garaż22,2 m2

Rzut poddasza

37,6 m2

1komunikacja5,7 m2(8,9 m2)
2antresola - aneks do pracy12,3 m2(19,7 m2)
3łazienka2,6 m2(4,2 m2)
4sypialnia17,0 m2(27,9 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

225,50 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

252,50 m2

Min. szerokość działki:

31,35 m

Min. długość działki:

29,80 m

Wysokość w kalenicy:

7,20 m

Kąt nachylenia dachu:

45°

Powierzchnia dachu:

348,00 m2

Kubatura:

1 170,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Duży i przestronny projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym w typie nowoczesnej stodoły. Styl określany mianem „modern barn” w ostatnich latach zyskuje na popularności dzięki ponadczasowej prostocie architektury odwołującej się bezpośrednio do domów i zabudowań wiejskich osadzonych w naturalnym i dziewiczym krajobrazie. Nowoczesna stodoła to zazwyczaj niski budynek parterowy pozwalający zachować proporcje właściwe budynkom rustykalnym i gospodarczym. Najczęściej spotyka się formę jednobryłową, ale bywają też domy w postaci dwóch budynków ułożonych równolegle do siebie i połączonych łącznikiem lub tworzące kombinacje z ułożenia dwóch części prostopadle. Charakterystyczne dla planu wnętrza takich dwubryłowych domów jest ich funkcjonalny rozdział na ogólnodostępną część dzienną i nieco ukrytą prywatną.

Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w tym projekcie. Główną, widoczną od strony ulicy część dzienną domu stanowi długi prostopadłościan ułożony równolegle do granicy frontowej. Aby uniknąć monotonii długiej elewacji została ona urozmaicona cofnięciami tarasu oraz wejścia. Zabieg ten został dodatkowo podkreślony zastosowaniem innego materiału we wnękach – ręcznie formowanej cegły klinkierowej. Bryła przykryta jest prostym, pozbawionym kominów dwuspadowym dachem. Jego płaszczyzny ożywiają jedynie rytmicznie usytuowane okna połaciowe. Nowoczesna płaska szara dachówka, brak wystających okapów i widocznych rynien podkreślają prosty archetypiczny kształt bocznych fasad.

Ułożenie części dziennej równoległe do frontu działki nie jest przypadkowe ponieważ w założeniu ten dom miał być przeznaczony na działki z wjazdem od strony południowej. Przy takiej orientacji budynku okna salonu powinny być usytuowany od frontu co gwarantuje jego prawidłowe nasłonecznienie. Chcieliśmy aby projekt był bardziej uniwersalny i pasował również do działek z wejściem od północy, dlatego też dwupoziomowy pokój dzienny z jadalnią został doświetlony dużymi przesuwnymi oknami z przodu i tyłu domu. Dzięki wizualnemu otwarciu wnętrza zacierającemu granicę pomiędzy interiorem a ogrodem, wąski trakt budynku został od środka optycznie poszerzony. Duża kuchnia z wyspą jest oddzielona od salonu i jadalni niewielkim przepierzeniem, stanowiącym jednocześnie część zabudowy kuchennej. Wielkość kuchni, jej ergonomiczne rozplanowanie oraz długość blatów roboczych i szafek na pewną docenią osoby lubiące gotować i spędzać w tym pomieszczeniu dużo czasu. Bezpośrednio z kuchni dostępna jest spiżarnia ulokowana pod schodami na poddasze. Zaraz za kuchnią i klatką schodową znajduje się otwarty, dwukondygnacyjny hol wejściowy i część gospodarcza składająca się z wiatrołapu, przejściowej garderoby, garażu oraz kotłowni pełniącej również funkcję pralni i suszarni.

Z holu dostaniemy się do łącznika pomiędzy obiema częściami domu. Ten fragment otwiera się na ogród za budynkiem poprzez narożne panoramiczne przeszklenie. W samym łączniku znajduje się łazienka dzieci. Dalej mieszczą się dwa pokoje dzieci oraz strefa sypialni głównej z własną łazienką i garderobą. Łącznik pomiędzy budynkami został przykryty dachem płaskim co pozwoliło na wizualne rozdzielenie obu brył. Forma części prywatnej powtarza rozwiązania architektoniczne części dziennej, ale jest znacznie krótsza i pozbawiona poddasza użytkowego.

Poddasze części dziennej zostało zaplanowane jako miejsce do pracy i gości. Dużą antresolę otwartą na salon i jadalnię można wykorzystać jako domowe biuro lub aneks wypoczynkowy. Z częścią przeznaczoną dla gości łączy ją mostek przerzucony nad holem wejściowym. Znajduje się tam duży pokój nad garażem i łazienka z prysznicem.

Ten rozbudowany program funkcjonalny sprawdzi się doskonale w przypadku czteroosobowej rodziny. Dzięki nowoczesnej aranżacji wnętrza i otwarciom dolnej kondygnacji na poddasze budynek zyskał reprezentacyjnego charakteru. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących domu, który z zewnątrz subtelnie wpiszę się w naturalne otocznie, ale we wnętrzu zapewni komfort i luksus właściwy nowoczesnym domom.

Zalety projektu:
 • dom zaprojektowany w ponadczasowym stylu nowoczesnej stodoły
 • dwubryłowa forma z czytelnym układem wnętrza i podziałem na część dzienną i prywatną
 • uniwersalny plan parteru części dziennej umożliwiający lokowanie budynku na działkach z wjazdem od północy lub południa
 • bogaty program pomieszczeń dla 4 osobowej rodziny
 • nowoczesne, dwupoziomowe wnętrze części dziennej
 • na parterze: funkcjonalna garderoba przejściowa z garażu / położona od frontu duża, ergonomiczna kuchnia z wyspą i spiżarnią / wysoki salon i jadalnia / duże pokoje dzieci z oddzielną łazienką / prywatna strefa sypialni głównej rodziców z łazienką i garderobą
 • na poddaszu: antresola otwarta na salon pełniąca funkcję biurową lub wypoczynkową / duży pokój gościnny nad garażem z łazienką
 • dom energooszczędny, uwzględniający w standardzie wentylację mechaniczną z rekuperacją


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Podobne

Projekt domu - Naturalny 2
WT 2021
Naturalny 2148,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Odważny 1
WT 2021
Odważny 1158,00 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

Brak opinii, bądź pierwszym.

Dodaj opinię

Rzut parteru

157,8 m2

Familijny 1
1wiatrołap4,8 m2
2hol - komunikacja13,1 m2
3spiżarnia2,8 m2
4kuchnia17,7 m2
5pokój dzienny + jadalnia41,6 m2
6komunikacja12,7 m2
7łazienka8,4 m2
8sypialnia14,0 m2
9sypialnia14,0 m2
10sypialnia15,1 m2
11łazienka4,4 m2
12garderoba3,9 m2
13garderoba5,3 m2
14pralnia - suszarnia - kotłownia7,9 m2
15garaż22,2 m2

Rzut poddasza

37,6 m2

1komunikacja5,7 m2(8,9 m2)
2antresola - aneks do pracy12,3 m2(19,7 m2)
3łazienka2,6 m2(4,2 m2)
4sypialnia17,0 m2(27,9 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

225,50 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

252,50 m2

Min. szerokość działki:

31,35 m

Min. długość działki:

29,80 m

Wysokość w kalenicy:

7,20 m

Kąt nachylenia dachu:

45°

Powierzchnia dachu:

348,00 m2

Kubatura:

1 170,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Duży i przestronny projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym w typie nowoczesnej stodoły. Styl określany mianem „modern barn” w ostatnich latach zyskuje na popularności dzięki ponadczasowej prostocie architektury odwołującej się bezpośrednio do domów i zabudowań wiejskich osadzonych w naturalnym i dziewiczym krajobrazie. Nowoczesna stodoła to zazwyczaj niski budynek parterowy pozwalający zachować proporcje właściwe budynkom rustykalnym i gospodarczym. Najczęściej spotyka się formę jednobryłową, ale bywają też domy w postaci dwóch budynków ułożonych równolegle do siebie i połączonych łącznikiem lub tworzące kombinacje z ułożenia dwóch części prostopadle. Charakterystyczne dla planu wnętrza takich dwubryłowych domów jest ich funkcjonalny rozdział na ogólnodostępną część dzienną i nieco ukrytą prywatną.

Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w tym projekcie. Główną, widoczną od strony ulicy część dzienną domu stanowi długi prostopadłościan ułożony równolegle do granicy frontowej. Aby uniknąć monotonii długiej elewacji została ona urozmaicona cofnięciami tarasu oraz wejścia. Zabieg ten został dodatkowo podkreślony zastosowaniem innego materiału we wnękach – ręcznie formowanej cegły klinkierowej. Bryła przykryta jest prostym, pozbawionym kominów dwuspadowym dachem. Jego płaszczyzny ożywiają jedynie rytmicznie usytuowane okna połaciowe. Nowoczesna płaska szara dachówka, brak wystających okapów i widocznych rynien podkreślają prosty archetypiczny kształt bocznych fasad.

Ułożenie części dziennej równoległe do frontu działki nie jest przypadkowe ponieważ w założeniu ten dom miał być przeznaczony na działki z wjazdem od strony południowej. Przy takiej orientacji budynku okna salonu powinny być usytuowany od frontu co gwarantuje jego prawidłowe nasłonecznienie. Chcieliśmy aby projekt był bardziej uniwersalny i pasował również do działek z wejściem od północy, dlatego też dwupoziomowy pokój dzienny z jadalnią został doświetlony dużymi przesuwnymi oknami z przodu i tyłu domu. Dzięki wizualnemu otwarciu wnętrza zacierającemu granicę pomiędzy interiorem a ogrodem, wąski trakt budynku został od środka optycznie poszerzony. Duża kuchnia z wyspą jest oddzielona od salonu i jadalni niewielkim przepierzeniem, stanowiącym jednocześnie część zabudowy kuchennej. Wielkość kuchni, jej ergonomiczne rozplanowanie oraz długość blatów roboczych i szafek na pewną docenią osoby lubiące gotować i spędzać w tym pomieszczeniu dużo czasu. Bezpośrednio z kuchni dostępna jest spiżarnia ulokowana pod schodami na poddasze. Zaraz za kuchnią i klatką schodową znajduje się otwarty, dwukondygnacyjny hol wejściowy i część gospodarcza składająca się z wiatrołapu, przejściowej garderoby, garażu oraz kotłowni pełniącej również funkcję pralni i suszarni.

Z holu dostaniemy się do łącznika pomiędzy obiema częściami domu. Ten fragment otwiera się na ogród za budynkiem poprzez narożne panoramiczne przeszklenie. W samym łączniku znajduje się łazienka dzieci. Dalej mieszczą się dwa pokoje dzieci oraz strefa sypialni głównej z własną łazienką i garderobą. Łącznik pomiędzy budynkami został przykryty dachem płaskim co pozwoliło na wizualne rozdzielenie obu brył. Forma części prywatnej powtarza rozwiązania architektoniczne części dziennej, ale jest znacznie krótsza i pozbawiona poddasza użytkowego.

Poddasze części dziennej zostało zaplanowane jako miejsce do pracy i gości. Dużą antresolę otwartą na salon i jadalnię można wykorzystać jako domowe biuro lub aneks wypoczynkowy. Z częścią przeznaczoną dla gości łączy ją mostek przerzucony nad holem wejściowym. Znajduje się tam duży pokój nad garażem i łazienka z prysznicem.

Ten rozbudowany program funkcjonalny sprawdzi się doskonale w przypadku czteroosobowej rodziny. Dzięki nowoczesnej aranżacji wnętrza i otwarciom dolnej kondygnacji na poddasze budynek zyskał reprezentacyjnego charakteru. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących domu, który z zewnątrz subtelnie wpiszę się w naturalne otocznie, ale we wnętrzu zapewni komfort i luksus właściwy nowoczesnym domom.

Zalety projektu:
 • dom zaprojektowany w ponadczasowym stylu nowoczesnej stodoły
 • dwubryłowa forma z czytelnym układem wnętrza i podziałem na część dzienną i prywatną
 • uniwersalny plan parteru części dziennej umożliwiający lokowanie budynku na działkach z wjazdem od północy lub południa
 • bogaty program pomieszczeń dla 4 osobowej rodziny
 • nowoczesne, dwupoziomowe wnętrze części dziennej
 • na parterze: funkcjonalna garderoba przejściowa z garażu / położona od frontu duża, ergonomiczna kuchnia z wyspą i spiżarnią / wysoki salon i jadalnia / duże pokoje dzieci z oddzielną łazienką / prywatna strefa sypialni głównej rodziców z łazienką i garderobą
 • na poddaszu: antresola otwarta na salon pełniąca funkcję biurową lub wypoczynkową / duży pokój gościnny nad garażem z łazienką
 • dom energooszczędny, uwzględniający w standardzie wentylację mechaniczną z rekuperacją


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

Brak opinii, bądź pierwszym.

Dodaj opinię

Podobne

Projekt domu - Naturalny 2
WT 2021
Naturalny 2148,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Odważny 1
WT 2021
Odważny 1158,00 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.