Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1Nowoczesny projekt domu Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Idealny 1
Cena projektu
6 400 PLN

Powierzchnia użytkowa:

178,80m2

Garaż:

+ 46,70 m2

Kotłownia:

+ 5,90 m2

Powierzchnia zabudowy:

186,70 m2

Min. wymiary działki:

17,05 x 29,43 m

Wysokość w kalenicy:

8,80 m

Kąt nachylenia dachu:

45°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

85,5 m2

Idealny 1
1hol wejściowy11,1 m2
2garderoba3,4 m2
3łazienka3,3 m2
4pom. pomocnicze - kotłownia5,9 m2
5pokój - gabinet10,4 m2
6kuchnia16,1 m2
7pokój dzienny + jadalnia39,6 m2
8pom. pomocnicze - spiżarnia1,6 m2
9garaż46,7 m2

Rzut poddasza

93,3 m2

1strefa wypocz. dzieci25,9 m2(31,3 m2)
2sypialnia15,9 m2(22,2 m2)
3sypialnia15,4 m2(21,7 m2)
4pralnia - suszarnia3,7 m2(5,8 m2)
5łazienka4,9 m2(7,4 m2)
6łazienka5,1 m2(7,8 m2)
7garderoba8,1 m2(10,4 m2)
8sypialnia14,3 m2(15,8 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

231,40 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

186,70 m2

Min. szerokość działki:

17,05 m

Min. długość działki:

29,43 m

Wysokość w kalenicy:

8,80 m

Kąt nachylenia dachu:

45°

Powierzchnia dachu:

271,00 m2

Kubatura:

1 167,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji można zamienić na inny materiał o tej samej wytrzymałości na ściskanie 10-15 MPa, np. pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, na fragmentach drewniany profil i kamień łupany
materiał dodatkowy podkreślający podziały elewacji, taki jak kamień łupany można zamienić na inny, np. drewno.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji istnieje możliwość zmiany na stropy gęstożebrowe.

SCHODY

żelbetowe
konstrukcja schodów żelbetowa uwzględniona w dokumentacji projektowej. Materiał wykończenia stopni oraz balustrady do indywidualnej aranżacji.

DACH

system blachy dachowej Ruukki Classic M
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Idealny 1: nowoczesna stodoła z poddaszem użytkowym

To wyjątkowy projekt nowoczesnego domu z poddaszem w typie nowoczesnej stodoły zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Dom posiada prostą tradycyjną formę przykrytą wysokim dwuspadowym dachem, ale w nowoczesnym wydaniu z płaską dachówką, ukrytymi rynnami, nowoczesną deską elewacyjną i dużymi przeszkleniami. Charakterystycznym elementem tego domu, który od razu przykuwa uwagę obserwatorów, jest nowoczesna fasada ogrodowa – niemal całkowicie otwarta na otoczenie dużymi oknami, przedzielonymi jedynie kominem wykończonym płytkami z naturalnego łupka.

Projekt nowoczesnej stodoły na wąską działkę

Projekt Idealny 1 podobnie jak inne projekty w stylu nowoczesnej stodoły, posiada niewielką szerokość, która umożliwia wykorzystanie go na wąskich parcelach. Zwarta bryła z wbudowanym od frontu podwójnym garażem umożliwia lokalizację tego domu na działkach już od 17 metrów szerokości. Ta nowoczesna stodoła będzie doskonałym wyborem dla wszystkich, których interesują projekty domów na wąską działkę.

Projekt nowoczesnego domu z poddaszem

Projekt Idealny 1 jest przeznaczony przede wszystkim dla inwestorów poszukujących nowoczesne projekty domów z poddaszem. Jest to obecnie najpopularniejsza forma domu w naszym kraju, którą można realizować wszędzie tam gdzie warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wykluczają inny typ zabudowy. Pomimo tego, że domy z poddaszem użytkowym mają na drugiej kondygnacji tzw. „skosy” to w tym projekcie nachylenie połaci dachowych wynosi 45 stopni dzięki czemu użytkowanie poddasza jest znacznie wygodniejsze.

Dom stodoła z nowoczesnym i wysokim wnętrzem

Projekt Idealny 1 posiada nowocześnie zaaranżowane wnętrze z pełnym program funkcjonalnym, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego inwestora. Na parterze od strony ogrodu zlokalizowana jest obszerna zintegrowana strefa dzienna z salonem, dwupoziomową reprezentacyjną jadalnią, klatką schodową oraz dużą kuchnią z wyspą. Pod schodami znajduje się schowek, który można przeznaczyć na spiżarnię. Połączenie pomieszczeń na jednej pozbawionej barier przestrzeni robi niesamowite wrażenie, które potęguje otwarcie nad jadalnią. Jej wysokość podkreśla zabudowa nowoczesnego panoramicznego kominka wykończonego naturalnym łupkiem.

Środek parteru zajmuje strefa wejściowa z dużym holem, garderobą prowadzącą do garażu, łazienką oraz pokojem do pracy. Ta domowa pracownia może pełnić również funkcję pokoju gościnnego. Od frontu całość parteru zarezerwowana jest na bardzo duży garaż o szerokości ponad 8 metrów, w którym bez problemu zmieszczą się nie tylko dwa auta , ale również motocykl lub rowery dla całej rodziny oraz wszystkie narzędzia niezbędne do majsterkowania czy pielęgnacji ogrodu. Z garażu dostępne jest pomieszczenie techniczne na kocioł gazowy lub pompę ciepła.

Poddasze to prywatna intymna strefa domowników. Nowoczesne schody prowadzą bezpośrednio do dużej otwartej przestrzeni, która może stanowić miejsce wypoczynku lub zabaw dzieci. Stąd wejdziemy do umieszczonych z przodu domu sypialni dzieci oraz do łazienki i pralni z suszarnią. Tylną część poddasza z widokiem na ogród zajmuje luksusowa strefa rodziców obejmująca sypialnię główną ,przejściową garderobę oraz prywatną dużą łazienkę. Z sypialni rodziców można wyjść na balkon, który na parterze pełni funkcję zadaszenia wyjścia na taras. Wszystkie sypialnie na poddaszu są doskonale doświetlone nie tylko oknami połaciowymi, ale również wysokimi oknami w ścianach szczytowych.

Idealny1 – energooszczędny projekt z poddaszem użytkowym

Idealny 1 to projekt energooszczędny, zgodny z WT na 2021 r. Dokumentacja zawiera w cenie opracowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Źródłem ciepłej wody i ogrzewania jest kondensacyjny kocioł gazowy wspomagany kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Projekt jest dostępny w trzech wariantach różniących się głównie rozplanowaniem części dziennej. Ponadto wersja 2 ma układ poziomy z wjazdem do garażu na bocznej ścianie. Zobacz koniecznie pozostałe wersje lub sprawdź inne projekty domów energooszczędnych z poddaszem dostępne w ofercie naszej pracowni!

Projekt domu Idealny 1 – podsumowanie zalet

 • projekt domu o tradycyjnej i ponadczasowej formie w stylu nowoczesnej stodoły
 • wąski trakt i zwarta bryła umożlwiająca lokalizację na wąskich działkach już od 17 m
 • bardzo funkcjonalny układ wnętrza zawierająca pełny program pomieszczeń
 • na parterze: bardzo duży dwustanowiskowy garaż z miejscem na rowery i narzędzia ogrodowe / wejście do domu osłonięte podcieniem / duży i dobrze doświetlony hol / wygodna przejściowa garderoba z garażu / w strefie wejściowej pokój gościnny – gabinet / zintegrowana otwarta część dzienna / kuchnia z wyspą i spiżarnią / reprezentacyjna dwupoziomowa jadalnia / wyjście na taras osłonięte balkonem
 • na poddaszu: otwarta przestrzeń wypoczynkowa dzieci / dwie duże sypialnie dzieci / pomieszczenie pralni i suszarni obok pokoi sypialnych / oddzielna strefa sypialni głównej z garderobą przejściową i dużą łazienką
 • projekt energooszczędny z rekuperacją w standardzie
 • posiada projekt ogrzewania pompą ciepła


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(2 Warianty )
Projekt domu - Idealny 3
WT 2021
Idealny 3186,30 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Idealny 2
WT 2021
Idealny 2181,00 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

Brak opinii, bądź pierwszym.

Dodaj opinię

Rzut parteru

85,5 m2

Idealny 1
1hol wejściowy11,1 m2
2garderoba3,4 m2
3łazienka3,3 m2
4pom. pomocnicze - kotłownia5,9 m2
5pokój - gabinet10,4 m2
6kuchnia16,1 m2
7pokój dzienny + jadalnia39,6 m2
8pom. pomocnicze - spiżarnia1,6 m2
9garaż46,7 m2

Rzut poddasza

93,3 m2

1strefa wypocz. dzieci25,9 m2(31,3 m2)
2sypialnia15,9 m2(22,2 m2)
3sypialnia15,4 m2(21,7 m2)
4pralnia - suszarnia3,7 m2(5,8 m2)
5łazienka4,9 m2(7,4 m2)
6łazienka5,1 m2(7,8 m2)
7garderoba8,1 m2(10,4 m2)
8sypialnia14,3 m2(15,8 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

231,40 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

186,70 m2

Min. szerokość działki:

17,05 m

Min. długość działki:

29,43 m

Wysokość w kalenicy:

8,80 m

Kąt nachylenia dachu:

45°

Powierzchnia dachu:

271,00 m2

Kubatura:

1 167,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji można zamienić na inny materiał o tej samej wytrzymałości na ściskanie 10-15 MPa, np. pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, na fragmentach drewniany profil i kamień łupany
materiał dodatkowy podkreślający podziały elewacji, taki jak kamień łupany można zamienić na inny, np. drewno.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji istnieje możliwość zmiany na stropy gęstożebrowe.

SCHODY

żelbetowe
konstrukcja schodów żelbetowa uwzględniona w dokumentacji projektowej. Materiał wykończenia stopni oraz balustrady do indywidualnej aranżacji.

DACH

system blachy dachowej Ruukki Classic M
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Idealny 1: nowoczesna stodoła z poddaszem użytkowym

To wyjątkowy projekt nowoczesnego domu z poddaszem w typie nowoczesnej stodoły zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Dom posiada prostą tradycyjną formę przykrytą wysokim dwuspadowym dachem, ale w nowoczesnym wydaniu z płaską dachówką, ukrytymi rynnami, nowoczesną deską elewacyjną i dużymi przeszkleniami. Charakterystycznym elementem tego domu, który od razu przykuwa uwagę obserwatorów, jest nowoczesna fasada ogrodowa – niemal całkowicie otwarta na otoczenie dużymi oknami, przedzielonymi jedynie kominem wykończonym płytkami z naturalnego łupka.

Projekt nowoczesnej stodoły na wąską działkę

Projekt Idealny 1 podobnie jak inne projekty w stylu nowoczesnej stodoły, posiada niewielką szerokość, która umożliwia wykorzystanie go na wąskich parcelach. Zwarta bryła z wbudowanym od frontu podwójnym garażem umożliwia lokalizację tego domu na działkach już od 17 metrów szerokości. Ta nowoczesna stodoła będzie doskonałym wyborem dla wszystkich, których interesują projekty domów na wąską działkę.

Projekt nowoczesnego domu z poddaszem

Projekt Idealny 1 jest przeznaczony przede wszystkim dla inwestorów poszukujących nowoczesne projekty domów z poddaszem. Jest to obecnie najpopularniejsza forma domu w naszym kraju, którą można realizować wszędzie tam gdzie warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wykluczają inny typ zabudowy. Pomimo tego, że domy z poddaszem użytkowym mają na drugiej kondygnacji tzw. „skosy” to w tym projekcie nachylenie połaci dachowych wynosi 45 stopni dzięki czemu użytkowanie poddasza jest znacznie wygodniejsze.

Dom stodoła z nowoczesnym i wysokim wnętrzem

Projekt Idealny 1 posiada nowocześnie zaaranżowane wnętrze z pełnym program funkcjonalnym, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego inwestora. Na parterze od strony ogrodu zlokalizowana jest obszerna zintegrowana strefa dzienna z salonem, dwupoziomową reprezentacyjną jadalnią, klatką schodową oraz dużą kuchnią z wyspą. Pod schodami znajduje się schowek, który można przeznaczyć na spiżarnię. Połączenie pomieszczeń na jednej pozbawionej barier przestrzeni robi niesamowite wrażenie, które potęguje otwarcie nad jadalnią. Jej wysokość podkreśla zabudowa nowoczesnego panoramicznego kominka wykończonego naturalnym łupkiem.

Środek parteru zajmuje strefa wejściowa z dużym holem, garderobą prowadzącą do garażu, łazienką oraz pokojem do pracy. Ta domowa pracownia może pełnić również funkcję pokoju gościnnego. Od frontu całość parteru zarezerwowana jest na bardzo duży garaż o szerokości ponad 8 metrów, w którym bez problemu zmieszczą się nie tylko dwa auta , ale również motocykl lub rowery dla całej rodziny oraz wszystkie narzędzia niezbędne do majsterkowania czy pielęgnacji ogrodu. Z garażu dostępne jest pomieszczenie techniczne na kocioł gazowy lub pompę ciepła.

Poddasze to prywatna intymna strefa domowników. Nowoczesne schody prowadzą bezpośrednio do dużej otwartej przestrzeni, która może stanowić miejsce wypoczynku lub zabaw dzieci. Stąd wejdziemy do umieszczonych z przodu domu sypialni dzieci oraz do łazienki i pralni z suszarnią. Tylną część poddasza z widokiem na ogród zajmuje luksusowa strefa rodziców obejmująca sypialnię główną ,przejściową garderobę oraz prywatną dużą łazienkę. Z sypialni rodziców można wyjść na balkon, który na parterze pełni funkcję zadaszenia wyjścia na taras. Wszystkie sypialnie na poddaszu są doskonale doświetlone nie tylko oknami połaciowymi, ale również wysokimi oknami w ścianach szczytowych.

Idealny1 – energooszczędny projekt z poddaszem użytkowym

Idealny 1 to projekt energooszczędny, zgodny z WT na 2021 r. Dokumentacja zawiera w cenie opracowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Źródłem ciepłej wody i ogrzewania jest kondensacyjny kocioł gazowy wspomagany kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Projekt jest dostępny w trzech wariantach różniących się głównie rozplanowaniem części dziennej. Ponadto wersja 2 ma układ poziomy z wjazdem do garażu na bocznej ścianie. Zobacz koniecznie pozostałe wersje lub sprawdź inne projekty domów energooszczędnych z poddaszem dostępne w ofercie naszej pracowni!

Projekt domu Idealny 1 – podsumowanie zalet

 • projekt domu o tradycyjnej i ponadczasowej formie w stylu nowoczesnej stodoły
 • wąski trakt i zwarta bryła umożlwiająca lokalizację na wąskich działkach już od 17 m
 • bardzo funkcjonalny układ wnętrza zawierająca pełny program pomieszczeń
 • na parterze: bardzo duży dwustanowiskowy garaż z miejscem na rowery i narzędzia ogrodowe / wejście do domu osłonięte podcieniem / duży i dobrze doświetlony hol / wygodna przejściowa garderoba z garażu / w strefie wejściowej pokój gościnny – gabinet / zintegrowana otwarta część dzienna / kuchnia z wyspą i spiżarnią / reprezentacyjna dwupoziomowa jadalnia / wyjście na taras osłonięte balkonem
 • na poddaszu: otwarta przestrzeń wypoczynkowa dzieci / dwie duże sypialnie dzieci / pomieszczenie pralni i suszarni obok pokoi sypialnych / oddzielna strefa sypialni głównej z garderobą przejściową i dużą łazienką
 • projekt energooszczędny z rekuperacją w standardzie
 • posiada projekt ogrzewania pompą ciepła


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

Brak opinii, bądź pierwszym.

Dodaj opinię

Warianty

(2 Warianty )
Projekt domu - Idealny 3
WT 2021
Idealny 3186,30 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Idealny 2
WT 2021
Idealny 2181,00 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.