Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Wygodny 3Nowoczesny projekt domu Wygodny 3Nowoczesny projekt domu Wygodny 3Nowoczesny projekt domu Wygodny 3Nowoczesny projekt domu Wygodny 3Nowoczesny projekt domu Wygodny 3
Wygodny 3
Wygodny 3
Wygodny 3
Wygodny 3
Wygodny 3
Wygodny 3
Cena projektu
4 800 PLN

Powierzchnia użytkowa:

140,10m2

Garaż:

+ 36,00 m2

Kotłownia:

+ 6,70 m2

Powierzchnia zabudowy:

153,60 m2

Min. wymiary działki:

22,31 x 21,91 m

Wysokość w kalenicy:

8,63 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

72,7 m2

Wygodny 3
1wiatrołap3,3 m2
2schowek - garderoba m2
3łazienka2,2 m2
4hol9,1 m2
5kuchnia13,4 m2
6salon + jadalnia32 m2
7pokój gościnny - gabinet12,7 m2
8pom. gospodarcze - kotłownia6,7 m2
9garaż36 m2

Rzut poddasza

67,4 m2

1komunikacja6,2 m2(6,2 m2)
2pokój 112 m2(15,5 m2)
3pokój 213 m2(16,6 m2)
4pralnia - suszarnia3,6 m2(5,5 m2)
5sypialnia17,5 m2(21,5 m2)
6garderoba6,6 m2(8,7 m2)
7łazienka8,5 m2(11 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

182,80 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

153,60 m2

Min. szerokość działki:

22,31 m

Min. długość działki:

21,91 m

Wysokość w kalenicy:

8,63 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

190,00 m2

Kubatura:

764,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płyta elewacyjna z włóknocementu
płytę elewacyjną z włóknocementu wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym. To największy i najbardziej popularny przedstawiciel rodziny projektów “Wygodnych”. Wyróżnia się  przeniesieniem kuchni do frontowej części domu, garażem na dwa samochody oraz  powiększonym pomieszczeniem gospodarczym. Tak jak u pozostałych przedstawicieli  tej rodziny projektowej również  i w tym domu jego niebanalny charakter określa subtelne połącznie tradycyjnej formy z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi.

Zalety projektu:

  • optymalna powierzchnia użytkowa uwzględniająca pełny program funkcjonalny z garażem dwustanowiskowym
  • redukcja przestrzeni komunikacyjnej do minimum
  • kuchnia zlokalizowana od frontu i połączona z tarasem wypoczynkowym
  • dwa oddzielne tarasy osłonięte podcieniami
  • współczesny wygląd


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(1 Wariant )
Projekt domu - Wygodny 1
WT 2021
Wygodny 1131,70 m2
Zobacz projekt

Podobne

Projekt domu - Praktyczny 3A
WT 2021
Praktyczny 3A157,20 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 2A
WT 2021
Prosty 2A139,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Atrakcyjny 1
WT 2021
Atrakcyjny 1162,00 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

P
Witam, czy zmiana dachu na dach bez okapów na wzór projektu Atrakcyjny 3 zaburzyłoby proporcje i estetykę domu? Czy istniałaby możliwość stworzenia takiej modyfikacji przez Państwa?
D
Zmiana dachu na bezokapowy nie wpłynie negatywnie na proporcję budynku o ile zostanie wprowadzony właściwy kąt dachu. Forma dachu bezokapowego wygląda zdecydowanie najlepiej z kątem 42 lub 45 stopni. Nie jest to skomplikowana modyfikacja i można ją bez problemu wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2017-10-01
S

Chcielibyśmy z narzeczoną obejrzeć wygodnego po wybudowaniu. Od pól roku szukamy projektu i ten wydaje nam się optymalny.. Jesteśmy z wielkopolski, często odwiedzamy okolice Wrocławia. Jeżeli ktoś chciałbym pokazać dwój dom, nawet w budowie proszę o kontakt
N
Witam
Czy ktoś buduje lub wybudował ten dom na śląsku lub w okolicy? Kraków, Zakopane?
A
Witam
Pytanie juz sie pojawilo czy zamiast bloczkow silikatowych mozna uzyc gazobetonu badz tez Ytong. Czy maja Panstwo u siebie takie wyliczenia jezeli chodzi o wytrzymalosc i czy beda one spelnialy normy. Czy jest tez mozliwosc uzycia gazobetonu do budowy budynku a tylko w miejscach narazonych na wysoki nacisk silikatowych bloczkow. jezeli tak kto moze takie zmiany zatwierdzic.
D
Jako zamiennik bloczka silikatowego można stosować pustaka ceramicznego ponieważ oba materiały mają podobna wytrzymałość na ściskanie w przedziale 10-15 MPa. Beton komórkowy natomiast charakteryzuje się bardzo niskim parametrem wytrzymałościowym w tej kategorii - maksymalnie 5 MPa. Przez to w miejscach zwiększonych obciążeń ściana z tego materiału może się rysować. Jedynym argumentem przemawiającym za betonem komórkowym jest jego lepsza izolacyjność, jeśli w ścianę wstawimy wzmacniające słupy żelbetowe to ten argument traci racjonalność, dlatego uważamy że wybór Ytonga ma sens tylko w przypadku projektów bardzo prostych, o niewymagającej konstrukcji, wykorzystujących kompleksowo elementy tej technologii.
Dodano: 2016-05-17
j
Witam.
czy ktoś z okolic Wrocławia buduje lub wybudował dom wygodny3 i byłby skłonny go pokazać? proszę o kontakt jsloninska@gmail.com
E
Witam,
czy rezygnacja z jednego miejsca garażowego jest możliwa? Cz dzięki temu koszty budowy znacząco by się zmniejszyły, bo nie poniosło by się aż takich kosztów przy izolacji tarasu?
D
Jak najbardziej, to nie jest skomplikowania zmiana, którą można wprowadzić na etapie adaptacji projektu.
Dodano: 2016-04-03
P
Witam,
Razem z mężem jesteśmy zdecydowani na projekt "wygodny 3", spełnia wszystkie nasze oczekiwania i ma bardzo mądrze zaprojektowane pomieszczenia. Chcielibyśmy jednak prowadzić jedną zmianę dotyczącą dachu, zlikwidować wykusz w największej sypialni i zrównać tym samym dach. W to miejsce chcielibyśmy wstawić 2 okna dachowe, czy jest taka możliwość? bądź też czy jest możliwość uzyskania zgody na taką zmianę?
D
Jak najbardziej można wykonać taką zmianę i oczywiście wydamy na nią zgodę:)
Dodano: 2016-02-02
M
Witam,
będę wdzięczny jeśli ktoś z budujących ten dom zgodzi się na pokazanie go w "realu". Proszę o kontakt na maila Kasznia@wp.pl
M

Witam, czy ktoś wybudował ten dom w województwie kujawsko pomorskim lub jego okolicach i byłby skłonny go pokazać choćby w stanie surowym ? Czy w realu wygląda jakby odrazu wchodziło się do salonu ? proszę o odpowiedź kurtyka.m@wp.pl
P

@PIOTR: my również chcemy budować pod Wrocławiem. Czy możemy prosić o kontakt w celu obejrzenia domu? piotrekk12_1982@o2.pl
N

Jeżeli ktoś z Państwa wybudował dom wg tego projektu w Wielkopolsce, bardzo proszę o kontakt.
P

Witam, Pod Wrocławiem razem z żoną budujemy ten właśnie domek ;)
M

Witam, czy ktoś z Państwa wybudował dom w okolicy Wielkopolski, jeśli tak byłbym wdzięczny za spotkanie, z góry dziękuje i pozdrawiam Maciej
B

Witam. Czy ktoś z Państwa budował ten dom w promieniu 200 KM od Olsztyna? Czy można prosić o przesłanie kilku zdjęć z realizacji? Może pracownia dysponuje takimi zdjęciami?
T

Witam chciałbym odwiedzić kogoś z Państwa z Małopolski kto zdecydował się na budowę domu Wygodny 3 .Bede bardzo wdzięczny za możliwość ogladniecia budowy czy tez domu email tomaszolszewski@o2.pl Pozdrawiam
P
Witam.
Bardzo podoba mi sie ten projekt. Czy istnieje mozliwosc poszerzenia garazu o 1m aby pomiescic 2 duze auta i jak wplynie to na ostateczny wyglad budynku? Czy mozna zastapic dwie bramy garazowe jedna duza? Pozdrawiam
D
Garaż o szerokości 605 cm jest już bardzo wygodny, ale jeśli ktoś potrzebuje więcej nie widzimy problemu z jego poszerzeniem oczywiście w granicach rozsądku. Podwójna brama garażowa nie jest w tym projekcie przypadkiem ze względu na zastosowanie na elewacji płyty włóknisto-cementowej. Ciężar takiej płyty przekracza dopuszczalne obciążenie standardowych mechanizmów otwierających dla bram na dwa auta. Rozwiązaniem jest zastosowanie lżejszego materiału, inne wykończenie elewacji lub mechanizmy otwierające wykonywane na indywidualne zamówienie.
Dodano: 2014-07-24
P
Otwarta cześć tarasowa nad garażem rodzi ryzyko przeciekania. Jak oceniacie pomysł zabudowania tej części dachem a w ten sposób uzyskaną przestrzeń wykorzystać np na dodatkowe pomieszczenia?
D
Właściwa technologia dachu płaskiego połączona z rzetelnym wykonaniem to gwarantowany przepis na bezawaryjna eksploatację. Można również zrobić tradycyjny dach nad garażem, ale to już nie będzie ten sam projekt.
Dodano: 2014-07-16
E

Witam, Bardzo mi się podoba ten projekt w opcji zamiany lokalizacji gabinetu z kuchnia na parterze. Chciałabym tylko potwierdzić czy przy takim wariancie istnieje możliwość zabudowy podcienia (tego do którego prowadza drzwi z garażu) na spiżarnię i dodatkowo zrobienia okna w kuchni na ścianie ogrodowej. Dodatkowo mam pytanie czy istniej możliwość zastąpienia lukarny na pietrze oknem polaciowym? Pozdrawiam Edyta
D
Obie zmiany są możliwe do wprowadzenia.
Dodano: 2014-03-02
K

Witam, interesuje mnie czy jest możliwe, aby ten projekt z dwustanowiskowym garazem mial rozklad parteru wygodnego 2. Chodzi mi o to aby kuchnia byla przedłużeniem salonu w miejsu pokoju na dole a pokój w miejscu kuchni. Zalezy mi na wersji 3 z ukladem wersji 2, czy to jest możliwe. Mamy jeszcze problem z planem zagospodarowania przestrzennego, dzialka ma wym. 34x34 a wymóg planu zagosp. to wys kalenicy od 9-12 m i szerokosc elewacji frontowej 12 do 14 m , kalenica dluzsza równoległa do drogi. na dobrą sprawę to chyba żaden z z Państwa projektów nie spełnia tak rygorystycznych norm, jeśli załozyc że chcielibyśmy mieć dwusnanowiskowy garaż +około 180 m. Wjazd mamy od półn wschodu. Prosze o inf. Czy zmiany są możliwe i poradę czy te wymogi planu zagosp. mozna jakos zapewnić w tym czy może innym projekcie. Dziękuję
D
Zamiana lokalizacji kuchni z gabinetem nie jest przeszkodą.
główny problem w Pani przypadku to zapisy miejscowego planu, których niestety nie można ominąć. Ze względu na szerokość elewacji frontowej tej projekt nie spełnia wymagań administracyjnych. W naszej ofercie jest tylko jeden projekt, zgodny z Pani oczekiwaniami oraz zapisami planu - to "Atrakcyjny 1".
Dodano: 2013-11-16
M

Witam, Proszę o informację, jak rozwiązane jest odwodnienie i izolacja części tarasowej nad garażem.
D
Dach nad garażem jest izolowany membraną EPDM balastowaną żwirem. Odwodnienie odbywa się wpustami umiejscowionymi w warstwie izolacji termicznej, które następnie odprowadzają wodę do rur spustowych.
Dodano: 2013-11-08
D
Witam, projekt wygląda bardzo zachęcającą, jednak jestem ciekaw czy jest możliwa jego modyfikacja tak, żeby można było wykonać podpiwniczenie. A jeśli tak to wykonuję ją już architekt adaptacyjny czy może ktoś od Państwa? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Daniel
D
Podpiwniczyć można każdy budynek pod warunkiem, że pozwalają na to warunki gruntowe, dlatego decyzję o ewentualnym doprojektowaniu dolnej kondygnacji należy podejmować po przeprowadzeniu badań określających nośność gruntu i poziom lustra wody. W przypadku projektów gotowych najczęściej projekt podpiwniczenia wykonują lokalni architekcie adaptujący.
Dodano: 2013-08-01
K
Witam, bardzo podoba mi się ten projekt i mam pytanie (być może trywialne dla osób bardziej zorientowanych w temacie) czy istnieje możliwość takiej adaptacji projektu by zmieścił sie na działce węższej o 35 cm?
D
Są dwie możliwości adaptacji: zwężenie bryły garażu o wymaganą wartość lub likwidacja okna w kuchni na ścianie szczytowej.
Dodano: 2013-07-11
W
Witam bardzo podoba nam sie ten projekt. Moze ktos kto buduje ten dom zechce podzielic sie z nami swoja opinia ,zdjeciami z realizacji itp. pozdrawiam
J
Witam wszystkich,
widzę, że parę osób przymierzało się do budowy domu wg tego projektu. Czy moglibyście się podzielić wrażeniami? Jeśli już wybudowaliście - czy wnętrze jest funkcjonalne, czy robiliście jakieś przeróbki? Macie jakieś propozycje zmian?
Z góry dziękuję za komentarze:)
Pozdrawiam,
Joanna
k
do Artura:
jeśli jest Pan tak wybredny to proszę zamówić projekt indywidualny! a nie do proj. za 3 tyś mieć szereg uwag, a podejście klient nasz pan....idz pan do biedronki i zobacz nastawienie, póżniej idz pan do najlepszegu butiku w wawie i też zobacz nastawienie-klient nasz pan .... za 3 koła...śmiech....
W
Witam serdecznie.
Jestem zainteresowany projektem "wygodny 3".
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zobowiazuje mnie do budowy domu z dachem dwuspadowym o nachyleniu 45 st.
Nachylenie dachu w tym projekcie wynosi 40 st.
Czy jest mozliwa zmiana kata do 45 st?
Jaki bylby ewntualny koszt takiej zmiany w projekcie?
Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Wojciech
D
Technicznie taka modyfikacja jest oczywiście możliwa jednak zwiększenie kąta nachylenia o 5 stopni będzie miało widoczny wpływ na proporcję budynku i podział elewacji - w tym przypadku kalenica podniesie się o kilkadziesiąt centymetrów co w następstwie powiększy proporcje dachu i poddasza w stosunku do parteru. Takie zmiany wprowadza za naszą zgodą lokalny architekt w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-11-08
J
Witam Wszystkich

Czy dla tego projektu ktoś założył forum, gdzie mozna wymieniać się uwagami dotyczącymi budowy tego domu?
A
dzień dobry,
przegladam różne Wasze projekty, które umieściliście na stronie, nieraz mam do nich zastrzeżenia, a to przesunąć ściane , a to zmienić przeznaczenie pomieszczenia itp... Zauważyłem jedną niepokojąca rzecz a mnianowicie odnosicie się Państwo do zapytań o zmiany bardzo sceptycznie, za każdym razem tłumacząc, że lepiej będzie tak jak zostało to przez Was zaprojektowane, albo o zgrozo że nie widzicie konieczności modyfikacji. Śmiem jednak twierdzić(z tym zgodzą się ze mną zapewne też inni ludzie czytający i piszący komentarze), że to inwestor będzie mieszkał w budynku a nie projektant.I to inwestor wie czego potrzebuje. Rolą projektanta jest podpowiadać a nie na siłę narzucać rozwiązania, które nie do końca w całości muszą odpowiadać inwestorowi. Dlaczego tak niechętnie podchodzicie do tematu modyfikacji? Pomysły potencjalnych inwestorów są raczej przez Was delikatnie ale stanowczo bombardowane jako niepotrzebne manipulacje przy projektach. Muszę powiedzieć , że nie podoba mi się takie panów nastawienie. Gdzie podejście: KLIENT NASZ PAN??? W większości przypadków ludzie pytaja o zmiany, które nie są drastyczne, a Panowie i tak obstają przy swoim....
D
Nie jest prawdą, że odnosimy się wyłącznie negatywnie do propozycji zmian wysłanych przez internautów, wystarczy prześledzić opinię poszczególnych projektów by przekonać się, że do części modyfikacji odnosimy się pozytywnie. Często jest również tak, że kolejne wersje projektów powstają w oparciu o sugestie i opinie przyszłych użytkowników. Potwierdzeniem tych słów są również liczne realizacje naszych Klientów, które na różne sposoby odbiegają od oryginalnych założeń projektowych. Odradzamy Klientom stanowczo pewne zmiany tylko w przypadkach kiedy ich przebieg z projektowego punktu widzenia bez wątpienia wpłynie negatywnie na funkcjonalność i ergonomię układu wnętrza lub rażąco zaburzy proporcje i estetykę formy. Naszym celem nie jest pouczanie inwestorów, ale uczciwe doradzanie zgodne z naszym sumieniem, rzetelnością i etyką wykonywanego zawodu. Nasze negatywne opinie nie oznaczają również, że pomysły inwestorów w samej treści są niewłaściwe - szanujemy indywidualizm i zgadzamy się, że każdy dobrze wie czego potrzebuje. My jedynie twierdzimy, że nie wszystkie pomysły modyfikacji będą odpowiednie do pewnych domów. Czasami lepiej jest wybrać inny projekt niż na siłę dopasowywać niepasujący nam układ do własnych potrzeb. Reasumując jeśli na pewne zapytania dotyczące modyfikacji odpowiadamy negatywnie to wynika to jedynie z troski o Klienta i naszej uczciwości zawodowej. Prawdę mówiąc martwi nas ,że w czasach wyłącznie nastawionych na szybki zysk nasza filozofia uczciwego podejścia do Klienta zamiast być doceniona jest poddawana nieuzasadnionej krytyce.
Dodano: 2012-08-30
p
z jakiego materiału wykonana jest elewacja przy dzwiach wejściowych? i na bocznej scianie garazu.
J
Witam sympatyków tego projektu. Miło mi podzielić się z wami inforamcją, iż po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę rozpocznie się realizacja tego projektu, czyli budowa. I-a i KiP chętnie wymienimy się z wami doświadczeniami (kontak jaroslaw7119@gmail.com). Pzdr Jarosław.
K
Dzień Dobry
Dołączyliśmy do grona szczęśliwych posiadaczy projektu. Chętnie nawiążemy kontakt z I-a i Jarosławem w celu wymiany doświadczeń budowlanych.
Oczywiście projekt jest świetny.
Kasia i Paweł.
A
Witam,
wg. mnie projekt idealny! Utwierdziła mnie w tym wizualizacja wnętrz :)
Pozdrawiam.
J
Jedyny projekt ktory spelnia nasze oczekiwania. Niestety po konsultacji z doktorem na Politechnice oraz z dwoma innymi projektantami wszyscy stwierdzili ze schody sa zle skonstruowane. Ja jestem raczej laikiem w tej sprawie ale ich opinia jest jednoglosna ' schody nie moga schodzic sie w szpic; w najwezszym odcinku musza miec 10cm przy kazdym schodzie'. Zalezy nam na tym projekcie, czy mozemy liczyc na poprawienie tego aspektu?
D
Nie jest to absolutnie błąd projektowy, tego typu rozwiązanie od lat jest praktykowane. Takie schody spełniają wszystkie wytyczne rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wspomniane odstępy są zazwyczaj konieczne w przypadku zastosowania większej ilości stopni w zabiegu w celu uzyskania zgodności z wytyczną wymagającą zachowania min. 25cm głębokości stopnia w odległości nie większej niż 0,4 od poręczy balustrady wewnętrznej lub wewnętrznej krawędzi biegu. W tym projekcie jest tylko 5 stopni zabiegowych i wymagany wymiar jest zachowany, ponadto przy takiej ilości stopni w zabiegu ich głębokość na środku biegu jest większa od głębokości podstawowej co powoduje że stopnie są wygodne i bezpieczne.
Dodano: 2012-04-02
I
Czy jest już ktoś kto zdecydował się na kupno tego domu albo już zaczął budowę.
K
PRZEPIĘKNE WNĘTRZE :) MARZENIE !!!!!!!!!!!!!
D
:] Cieszymy się, że się Pani podoba
Dodano: 2012-01-26
B
Czy możliwe są zmiany: ściany z betonu komórkowego; ogrzewanie z gazowego na olej opałowy(tańszy) bądź paliwo stałe; powiększenie kotłowni (o tarasik)- likwidacja wyjścia z gabinetu a okno w gabinecie na południe.Pozdrawiam bj.
D
Tak, wszystkie powyższe modyfikacje są możliwe do wprowadzenia, ale w przypadku zmiany materiału na beton komórkowy wymagana jest ponowna analiza konstrukcji budynku ponieważ beton komórkowy ma dużo mniejszą wytrzymałość na ściskanie co może powodować rysy i pęknięcia w miejscach zwiększonych obciążeń np. podparć podciągów. Bloczek silikatowy ma wytrzymałość na poziomie 15MPa, natomiast najmocniejszy beton komórkowy ok.5MPa. Bez problemu można natomiast zamienić silikat na pustaka ceramicznego o podobnym parametrze wytrzymałościowym. Kotłownia w obecnym kształcie ma wystarczająca wielkość do zamontowania kotła na paliwo stałe dlatego proszę rozważyć decyzję o jej powiększeniu. Podcień od strony garażu ma istotne znaczenie dla estetyki budynku.
Dodano: 2012-01-21
A
Witam,
Czy istnieje, bądź jest planowana w przygotowaniu wersja z dachem bez okapów - jak w prostym?
D
Nie planujemy takiej wersji, ale można dokonać takiej zmiany na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Podczas adaptacji sugerujemy zmianę kąta nachylenia dachu z 40 na 42 stopnie do uzyskania odpowiednich proporcji bryły.
Dodano: 2012-01-17
M
Witam

Jakiej wielkosci jest schowek pod schodami? Czy zmiesci sie tam szafa? Czy maja panstwo inny pomysl na szafe w holu?
pozdrawiam
D
Wysokość przestrzeni pod schodami ze względu na nachylenie biegu jest oczywiście zmienna, od najniższej ok.140cm przy zewnętrznej ścianie budynku do pełnej wysokości stropu przy drzwiach wejściowych do holu. Natomiast drzwi przesuwne mają na całej długości pełną wysokość ponieważ umieszczone są pod podciągiem niosącym strop. Miejsce pod schodami jest wykorzystane w optymalny sposób, można również przenieść szafę na drugą stronę wykorzystując część przestrzeni garażowej.
Dodano: 2012-01-15
J
Ja już też jestem szczęśliwym posiadaczem projektu :-), teraz tylko mała adaptacja, procedura związana z pozwoleniem na budowę i zaczynamy... :-).
M
witam serdecznie
Dajcie jakis sensowny kosztorys i pewnie zyskacie kolejnego klienta :)
p
Ten projekty jest wspaniały!!Kiedy można się spodziewac wizualizacji wnętrz??;)
K
Prawie jesteśmy zdecydowani na ten projekt tylko z niecierpliwością czekamy na kosztorys i wizualizacje wnętrza. Kiedy można się spodziewać ? :)
D
Już wkrótce, pracujemy nad tym.
Dodano: 2011-12-19
I
Witam jesteśmy już szczesliwymi posiadaczami projektu zaczynamy przygotowanie dokumentacji i od wiosny ruszamy z dudowa naszego domu.
Ł
Witam,

Czy jest możliwość powiększenia balkonu, aby obejmował również przestrzeń nad garażem? Jeśli tak, to wszystko wskazuje na to, że znalazłem swój wymarzony projekt.
D
Teoretycznie jest to możliwe, ale odradzamy. W praktyce takie tarasy są potem rzadko wykorzystywane, tym bardziej, że w tym przypadku w sytuacji prawidłowego ustawienia budynku względem stron świata, taras będzie usytuowany od północy. Ponadto przygotowanie większej powierzchni tarasu do użytkowania będzie się wiązało z dużym wydatkiem na konstrukcję posadzki oraz balustrady. Według naszej opinii koszty będą znaczne a "zysk" funkcjonalny niewielki , dlatego proszę to rozważyć.
Dodano: 2011-12-09
J
Kiedy będzie można zobaczyć kosztorys :)
K
Mam zamiar wybudowac ten dom z wykorzystaniem wentylacji mechanicznej oraz pompa ciepla. W obecnej sytuacji komin w kotlowni nie bedzie mi potrzebny , co pozwoli mi powiekszyc lazienke o szerokosc komina kosztem mniejszej kotlowni.
Druga zmiana: W miejscu gabinetu zrobienie kuchni , a w miejscu kuchni gabinet z zamurowanymi drzwiami wyjsciowymi na taras , co pozwoli mi przesunac komin na zewnatrz budynku i kominek wstawic w kat. Uzyskam wowczas wiecej miejsca na telewizor z kinem.
Rozumiem ze jak bede mial wentylacje mechaniczna w calym budynku to kanalow wentylacyjnych nie potrzebuje?
Czy wszystkie moje planowe zmiany sa mozliwe do osiagniecia ?
Dziekuje i pozdrawiam
D
Wszystkie powyższe modyfikacje są możliwe do wprowadzenia. Zastosowanie wentylacji mechanicznej umożliwi likwidację kanałów wentylacji grawitacyjnej.
Dodano: 2011-11-29
K
PROJEKT REWELACJA, ale zastanawiam się czy będzie możliwość zlikwidowania ściany między kuchnią a salonem, aby powstała większa przestrzeń, a co za tym idzie przeniesienia kominka na inną ścianę?
D
Jest to możliwe pod warunkiem zaprojektowania podciągu w miejscu ściany oraz słupa na linii przedłużenia ściany pomiędzy klatką schodową a kuchnią. Komin ze względu na brak alternatywnej lokalizacji powinien pozostać w obecnym miejscu natomiast palenisko można przenieść na ścianę z oknem zmniejszając szerokość otworu okiennego. Można również pozostawić istniejącą wielkość okna przesuwając komin na zewnątrz budynku, ale niestety takie rozwiązanie likwiduje wyjście z kuchni na taras.
Dodano: 2011-11-25
P
Bardzo ładny projekt, czy będzie wersja bez wystającego dachu? Czekam niecierpliwie na dokumentacje i zakup. Pozdrawiam
D
Niestety nie planujemy takiej wersji, ale likwidację okapów można przeprowadzić przy pomocy lokalnego projektanta na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2011-11-06
I
Czy orientowaliście się w kosztach budowy tego domu tzn. ile stan surowy z ławami itd.?
D
Prosimy o cierpliwość, kosztorys może zostać opracowany dopiero po ukończeniu dokumentacji projektowej.
Dodano: 2011-11-06
M
Też czekam na finalny projekt chcemy ruszyć na wiosnę w małopolsce :)
D
Dokumentacja jest w końcowej fazie opracowania. Planowany termin wprowadzenia do sprzedaży to koniec listopada.
Dodano: 2011-11-03
I
My też chcielibyśmy ruszyć z budową na wiosnę, nasze zmiany będą raczej kosmetyczne. Można wiedzieć gdzie będziecie się budować i czy macie już jakieś wstępne rozeznanie co do kosztu tego domu w stanie surowym? Może moglibyśmy wymieniać się informacjami co do pomysłów?
Podaję naszego meila jeśli jesteście zainteresowani d.rojs@wp.pl
J
Ja też czekam na wizualizację i kosztorys. Bardzo fajny projekt. Mam plan rozpocząć budowę tego domu na wiosnę z małą zmianą funkcjonalną - zamiana na parterze gabinetu z kuchnią, aby była jedna otwarta pow. salonu z kuchnią.
D
Wizualizacje są w trakcie przygotowania. Taka zmiana funkcjonalna jest oczywiście możliwa. Opracowując koncepcję zakładaliśmy, że część inwestorów będzie chciała przeprowadzić taką modyfikację, dlatego poza korektą instalacji nie wymaga ona żadnych zmian w konstrukcji budynku.
Przy zachowaniu wentylacji grawitacyjnej do wentylacji kuchni zostaje przeznaczony kanał z garderoby na poddaszu.
Dodano: 2011-11-02
I
Z niecierpliwością czekamy na kosztorys tego domku oraz całkowite wykończenie projektu, bardzo się nam podoba jest idealny.

Dodaj opinię

Rzut parteru

72,7 m2

Wygodny 3
1wiatrołap3,3 m2
2schowek - garderoba m2
3łazienka2,2 m2
4hol9,1 m2
5kuchnia13,4 m2
6salon + jadalnia32 m2
7pokój gościnny - gabinet12,7 m2
8pom. gospodarcze - kotłownia6,7 m2
9garaż36 m2

Rzut poddasza

67,4 m2

1komunikacja6,2 m2(6,2 m2)
2pokój 112 m2(15,5 m2)
3pokój 213 m2(16,6 m2)
4pralnia - suszarnia3,6 m2(5,5 m2)
5sypialnia17,5 m2(21,5 m2)
6garderoba6,6 m2(8,7 m2)
7łazienka8,5 m2(11 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

182,80 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

153,60 m2

Min. szerokość działki:

22,31 m

Min. długość działki:

21,91 m

Wysokość w kalenicy:

8,63 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

190,00 m2

Kubatura:

764,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płyta elewacyjna z włóknocementu
płytę elewacyjną z włóknocementu wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym. To największy i najbardziej popularny przedstawiciel rodziny projektów “Wygodnych”. Wyróżnia się  przeniesieniem kuchni do frontowej części domu, garażem na dwa samochody oraz  powiększonym pomieszczeniem gospodarczym. Tak jak u pozostałych przedstawicieli  tej rodziny projektowej również  i w tym domu jego niebanalny charakter określa subtelne połącznie tradycyjnej formy z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi.

Zalety projektu:

  • optymalna powierzchnia użytkowa uwzględniająca pełny program funkcjonalny z garażem dwustanowiskowym
  • redukcja przestrzeni komunikacyjnej do minimum
  • kuchnia zlokalizowana od frontu i połączona z tarasem wypoczynkowym
  • dwa oddzielne tarasy osłonięte podcieniami
  • współczesny wygląd


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki

Opinie

P
Witam, czy zmiana dachu na dach bez okapów na wzór projektu Atrakcyjny 3 zaburzyłoby proporcje i estetykę domu? Czy istniałaby możliwość stworzenia takiej modyfikacji przez Państwa?
D
Zmiana dachu na bezokapowy nie wpłynie negatywnie na proporcję budynku o ile zostanie wprowadzony właściwy kąt dachu. Forma dachu bezokapowego wygląda zdecydowanie najlepiej z kątem 42 lub 45 stopni. Nie jest to skomplikowana modyfikacja i można ją bez problemu wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2017-10-01
S

Chcielibyśmy z narzeczoną obejrzeć wygodnego po wybudowaniu. Od pól roku szukamy projektu i ten wydaje nam się optymalny.. Jesteśmy z wielkopolski, często odwiedzamy okolice Wrocławia. Jeżeli ktoś chciałbym pokazać dwój dom, nawet w budowie proszę o kontakt
N
Witam
Czy ktoś buduje lub wybudował ten dom na śląsku lub w okolicy? Kraków, Zakopane?
A
Witam
Pytanie juz sie pojawilo czy zamiast bloczkow silikatowych mozna uzyc gazobetonu badz tez Ytong. Czy maja Panstwo u siebie takie wyliczenia jezeli chodzi o wytrzymalosc i czy beda one spelnialy normy. Czy jest tez mozliwosc uzycia gazobetonu do budowy budynku a tylko w miejscach narazonych na wysoki nacisk silikatowych bloczkow. jezeli tak kto moze takie zmiany zatwierdzic.
D
Jako zamiennik bloczka silikatowego można stosować pustaka ceramicznego ponieważ oba materiały mają podobna wytrzymałość na ściskanie w przedziale 10-15 MPa. Beton komórkowy natomiast charakteryzuje się bardzo niskim parametrem wytrzymałościowym w tej kategorii - maksymalnie 5 MPa. Przez to w miejscach zwiększonych obciążeń ściana z tego materiału może się rysować. Jedynym argumentem przemawiającym za betonem komórkowym jest jego lepsza izolacyjność, jeśli w ścianę wstawimy wzmacniające słupy żelbetowe to ten argument traci racjonalność, dlatego uważamy że wybór Ytonga ma sens tylko w przypadku projektów bardzo prostych, o niewymagającej konstrukcji, wykorzystujących kompleksowo elementy tej technologii.
Dodano: 2016-05-17
j
Witam.
czy ktoś z okolic Wrocławia buduje lub wybudował dom wygodny3 i byłby skłonny go pokazać? proszę o kontakt jsloninska@gmail.com
E
Witam,
czy rezygnacja z jednego miejsca garażowego jest możliwa? Cz dzięki temu koszty budowy znacząco by się zmniejszyły, bo nie poniosło by się aż takich kosztów przy izolacji tarasu?
D
Jak najbardziej, to nie jest skomplikowania zmiana, którą można wprowadzić na etapie adaptacji projektu.
Dodano: 2016-04-03
P
Witam,
Razem z mężem jesteśmy zdecydowani na projekt "wygodny 3", spełnia wszystkie nasze oczekiwania i ma bardzo mądrze zaprojektowane pomieszczenia. Chcielibyśmy jednak prowadzić jedną zmianę dotyczącą dachu, zlikwidować wykusz w największej sypialni i zrównać tym samym dach. W to miejsce chcielibyśmy wstawić 2 okna dachowe, czy jest taka możliwość? bądź też czy jest możliwość uzyskania zgody na taką zmianę?
D
Jak najbardziej można wykonać taką zmianę i oczywiście wydamy na nią zgodę:)
Dodano: 2016-02-02
M
Witam,
będę wdzięczny jeśli ktoś z budujących ten dom zgodzi się na pokazanie go w "realu". Proszę o kontakt na maila Kasznia@wp.pl
M

Witam, czy ktoś wybudował ten dom w województwie kujawsko pomorskim lub jego okolicach i byłby skłonny go pokazać choćby w stanie surowym ? Czy w realu wygląda jakby odrazu wchodziło się do salonu ? proszę o odpowiedź kurtyka.m@wp.pl
P

@PIOTR: my również chcemy budować pod Wrocławiem. Czy możemy prosić o kontakt w celu obejrzenia domu? piotrekk12_1982@o2.pl
N

Jeżeli ktoś z Państwa wybudował dom wg tego projektu w Wielkopolsce, bardzo proszę o kontakt.
P

Witam, Pod Wrocławiem razem z żoną budujemy ten właśnie domek ;)
M

Witam, czy ktoś z Państwa wybudował dom w okolicy Wielkopolski, jeśli tak byłbym wdzięczny za spotkanie, z góry dziękuje i pozdrawiam Maciej
B

Witam. Czy ktoś z Państwa budował ten dom w promieniu 200 KM od Olsztyna? Czy można prosić o przesłanie kilku zdjęć z realizacji? Może pracownia dysponuje takimi zdjęciami?
T

Witam chciałbym odwiedzić kogoś z Państwa z Małopolski kto zdecydował się na budowę domu Wygodny 3 .Bede bardzo wdzięczny za możliwość ogladniecia budowy czy tez domu email tomaszolszewski@o2.pl Pozdrawiam
P
Witam.
Bardzo podoba mi sie ten projekt. Czy istnieje mozliwosc poszerzenia garazu o 1m aby pomiescic 2 duze auta i jak wplynie to na ostateczny wyglad budynku? Czy mozna zastapic dwie bramy garazowe jedna duza? Pozdrawiam
D
Garaż o szerokości 605 cm jest już bardzo wygodny, ale jeśli ktoś potrzebuje więcej nie widzimy problemu z jego poszerzeniem oczywiście w granicach rozsądku. Podwójna brama garażowa nie jest w tym projekcie przypadkiem ze względu na zastosowanie na elewacji płyty włóknisto-cementowej. Ciężar takiej płyty przekracza dopuszczalne obciążenie standardowych mechanizmów otwierających dla bram na dwa auta. Rozwiązaniem jest zastosowanie lżejszego materiału, inne wykończenie elewacji lub mechanizmy otwierające wykonywane na indywidualne zamówienie.
Dodano: 2014-07-24
P
Otwarta cześć tarasowa nad garażem rodzi ryzyko przeciekania. Jak oceniacie pomysł zabudowania tej części dachem a w ten sposób uzyskaną przestrzeń wykorzystać np na dodatkowe pomieszczenia?
D
Właściwa technologia dachu płaskiego połączona z rzetelnym wykonaniem to gwarantowany przepis na bezawaryjna eksploatację. Można również zrobić tradycyjny dach nad garażem, ale to już nie będzie ten sam projekt.
Dodano: 2014-07-16
E

Witam, Bardzo mi się podoba ten projekt w opcji zamiany lokalizacji gabinetu z kuchnia na parterze. Chciałabym tylko potwierdzić czy przy takim wariancie istnieje możliwość zabudowy podcienia (tego do którego prowadza drzwi z garażu) na spiżarnię i dodatkowo zrobienia okna w kuchni na ścianie ogrodowej. Dodatkowo mam pytanie czy istniej możliwość zastąpienia lukarny na pietrze oknem polaciowym? Pozdrawiam Edyta
D
Obie zmiany są możliwe do wprowadzenia.
Dodano: 2014-03-02
K

Witam, interesuje mnie czy jest możliwe, aby ten projekt z dwustanowiskowym garazem mial rozklad parteru wygodnego 2. Chodzi mi o to aby kuchnia byla przedłużeniem salonu w miejsu pokoju na dole a pokój w miejscu kuchni. Zalezy mi na wersji 3 z ukladem wersji 2, czy to jest możliwe. Mamy jeszcze problem z planem zagospodarowania przestrzennego, dzialka ma wym. 34x34 a wymóg planu zagosp. to wys kalenicy od 9-12 m i szerokosc elewacji frontowej 12 do 14 m , kalenica dluzsza równoległa do drogi. na dobrą sprawę to chyba żaden z z Państwa projektów nie spełnia tak rygorystycznych norm, jeśli załozyc że chcielibyśmy mieć dwusnanowiskowy garaż +około 180 m. Wjazd mamy od półn wschodu. Prosze o inf. Czy zmiany są możliwe i poradę czy te wymogi planu zagosp. mozna jakos zapewnić w tym czy może innym projekcie. Dziękuję
D
Zamiana lokalizacji kuchni z gabinetem nie jest przeszkodą.
główny problem w Pani przypadku to zapisy miejscowego planu, których niestety nie można ominąć. Ze względu na szerokość elewacji frontowej tej projekt nie spełnia wymagań administracyjnych. W naszej ofercie jest tylko jeden projekt, zgodny z Pani oczekiwaniami oraz zapisami planu - to "Atrakcyjny 1".
Dodano: 2013-11-16
M

Witam, Proszę o informację, jak rozwiązane jest odwodnienie i izolacja części tarasowej nad garażem.
D
Dach nad garażem jest izolowany membraną EPDM balastowaną żwirem. Odwodnienie odbywa się wpustami umiejscowionymi w warstwie izolacji termicznej, które następnie odprowadzają wodę do rur spustowych.
Dodano: 2013-11-08
D
Witam, projekt wygląda bardzo zachęcającą, jednak jestem ciekaw czy jest możliwa jego modyfikacja tak, żeby można było wykonać podpiwniczenie. A jeśli tak to wykonuję ją już architekt adaptacyjny czy może ktoś od Państwa? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Daniel
D
Podpiwniczyć można każdy budynek pod warunkiem, że pozwalają na to warunki gruntowe, dlatego decyzję o ewentualnym doprojektowaniu dolnej kondygnacji należy podejmować po przeprowadzeniu badań określających nośność gruntu i poziom lustra wody. W przypadku projektów gotowych najczęściej projekt podpiwniczenia wykonują lokalni architekcie adaptujący.
Dodano: 2013-08-01
K
Witam, bardzo podoba mi się ten projekt i mam pytanie (być może trywialne dla osób bardziej zorientowanych w temacie) czy istnieje możliwość takiej adaptacji projektu by zmieścił sie na działce węższej o 35 cm?
D
Są dwie możliwości adaptacji: zwężenie bryły garażu o wymaganą wartość lub likwidacja okna w kuchni na ścianie szczytowej.
Dodano: 2013-07-11
W
Witam bardzo podoba nam sie ten projekt. Moze ktos kto buduje ten dom zechce podzielic sie z nami swoja opinia ,zdjeciami z realizacji itp. pozdrawiam
J
Witam wszystkich,
widzę, że parę osób przymierzało się do budowy domu wg tego projektu. Czy moglibyście się podzielić wrażeniami? Jeśli już wybudowaliście - czy wnętrze jest funkcjonalne, czy robiliście jakieś przeróbki? Macie jakieś propozycje zmian?
Z góry dziękuję za komentarze:)
Pozdrawiam,
Joanna
k
do Artura:
jeśli jest Pan tak wybredny to proszę zamówić projekt indywidualny! a nie do proj. za 3 tyś mieć szereg uwag, a podejście klient nasz pan....idz pan do biedronki i zobacz nastawienie, póżniej idz pan do najlepszegu butiku w wawie i też zobacz nastawienie-klient nasz pan .... za 3 koła...śmiech....
W
Witam serdecznie.
Jestem zainteresowany projektem "wygodny 3".
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zobowiazuje mnie do budowy domu z dachem dwuspadowym o nachyleniu 45 st.
Nachylenie dachu w tym projekcie wynosi 40 st.
Czy jest mozliwa zmiana kata do 45 st?
Jaki bylby ewntualny koszt takiej zmiany w projekcie?
Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Wojciech
D
Technicznie taka modyfikacja jest oczywiście możliwa jednak zwiększenie kąta nachylenia o 5 stopni będzie miało widoczny wpływ na proporcję budynku i podział elewacji - w tym przypadku kalenica podniesie się o kilkadziesiąt centymetrów co w następstwie powiększy proporcje dachu i poddasza w stosunku do parteru. Takie zmiany wprowadza za naszą zgodą lokalny architekt w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-11-08
J
Witam Wszystkich

Czy dla tego projektu ktoś założył forum, gdzie mozna wymieniać się uwagami dotyczącymi budowy tego domu?
A
dzień dobry,
przegladam różne Wasze projekty, które umieściliście na stronie, nieraz mam do nich zastrzeżenia, a to przesunąć ściane , a to zmienić przeznaczenie pomieszczenia itp... Zauważyłem jedną niepokojąca rzecz a mnianowicie odnosicie się Państwo do zapytań o zmiany bardzo sceptycznie, za każdym razem tłumacząc, że lepiej będzie tak jak zostało to przez Was zaprojektowane, albo o zgrozo że nie widzicie konieczności modyfikacji. Śmiem jednak twierdzić(z tym zgodzą się ze mną zapewne też inni ludzie czytający i piszący komentarze), że to inwestor będzie mieszkał w budynku a nie projektant.I to inwestor wie czego potrzebuje. Rolą projektanta jest podpowiadać a nie na siłę narzucać rozwiązania, które nie do końca w całości muszą odpowiadać inwestorowi. Dlaczego tak niechętnie podchodzicie do tematu modyfikacji? Pomysły potencjalnych inwestorów są raczej przez Was delikatnie ale stanowczo bombardowane jako niepotrzebne manipulacje przy projektach. Muszę powiedzieć , że nie podoba mi się takie panów nastawienie. Gdzie podejście: KLIENT NASZ PAN??? W większości przypadków ludzie pytaja o zmiany, które nie są drastyczne, a Panowie i tak obstają przy swoim....
D
Nie jest prawdą, że odnosimy się wyłącznie negatywnie do propozycji zmian wysłanych przez internautów, wystarczy prześledzić opinię poszczególnych projektów by przekonać się, że do części modyfikacji odnosimy się pozytywnie. Często jest również tak, że kolejne wersje projektów powstają w oparciu o sugestie i opinie przyszłych użytkowników. Potwierdzeniem tych słów są również liczne realizacje naszych Klientów, które na różne sposoby odbiegają od oryginalnych założeń projektowych. Odradzamy Klientom stanowczo pewne zmiany tylko w przypadkach kiedy ich przebieg z projektowego punktu widzenia bez wątpienia wpłynie negatywnie na funkcjonalność i ergonomię układu wnętrza lub rażąco zaburzy proporcje i estetykę formy. Naszym celem nie jest pouczanie inwestorów, ale uczciwe doradzanie zgodne z naszym sumieniem, rzetelnością i etyką wykonywanego zawodu. Nasze negatywne opinie nie oznaczają również, że pomysły inwestorów w samej treści są niewłaściwe - szanujemy indywidualizm i zgadzamy się, że każdy dobrze wie czego potrzebuje. My jedynie twierdzimy, że nie wszystkie pomysły modyfikacji będą odpowiednie do pewnych domów. Czasami lepiej jest wybrać inny projekt niż na siłę dopasowywać niepasujący nam układ do własnych potrzeb. Reasumując jeśli na pewne zapytania dotyczące modyfikacji odpowiadamy negatywnie to wynika to jedynie z troski o Klienta i naszej uczciwości zawodowej. Prawdę mówiąc martwi nas ,że w czasach wyłącznie nastawionych na szybki zysk nasza filozofia uczciwego podejścia do Klienta zamiast być doceniona jest poddawana nieuzasadnionej krytyce.
Dodano: 2012-08-30
p
z jakiego materiału wykonana jest elewacja przy dzwiach wejściowych? i na bocznej scianie garazu.
J
Witam sympatyków tego projektu. Miło mi podzielić się z wami inforamcją, iż po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę rozpocznie się realizacja tego projektu, czyli budowa. I-a i KiP chętnie wymienimy się z wami doświadczeniami (kontak jaroslaw7119@gmail.com). Pzdr Jarosław.
K
Dzień Dobry
Dołączyliśmy do grona szczęśliwych posiadaczy projektu. Chętnie nawiążemy kontakt z I-a i Jarosławem w celu wymiany doświadczeń budowlanych.
Oczywiście projekt jest świetny.
Kasia i Paweł.
A
Witam,
wg. mnie projekt idealny! Utwierdziła mnie w tym wizualizacja wnętrz :)
Pozdrawiam.
J
Jedyny projekt ktory spelnia nasze oczekiwania. Niestety po konsultacji z doktorem na Politechnice oraz z dwoma innymi projektantami wszyscy stwierdzili ze schody sa zle skonstruowane. Ja jestem raczej laikiem w tej sprawie ale ich opinia jest jednoglosna ' schody nie moga schodzic sie w szpic; w najwezszym odcinku musza miec 10cm przy kazdym schodzie'. Zalezy nam na tym projekcie, czy mozemy liczyc na poprawienie tego aspektu?
D
Nie jest to absolutnie błąd projektowy, tego typu rozwiązanie od lat jest praktykowane. Takie schody spełniają wszystkie wytyczne rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wspomniane odstępy są zazwyczaj konieczne w przypadku zastosowania większej ilości stopni w zabiegu w celu uzyskania zgodności z wytyczną wymagającą zachowania min. 25cm głębokości stopnia w odległości nie większej niż 0,4 od poręczy balustrady wewnętrznej lub wewnętrznej krawędzi biegu. W tym projekcie jest tylko 5 stopni zabiegowych i wymagany wymiar jest zachowany, ponadto przy takiej ilości stopni w zabiegu ich głębokość na środku biegu jest większa od głębokości podstawowej co powoduje że stopnie są wygodne i bezpieczne.
Dodano: 2012-04-02
I
Czy jest już ktoś kto zdecydował się na kupno tego domu albo już zaczął budowę.
K
PRZEPIĘKNE WNĘTRZE :) MARZENIE !!!!!!!!!!!!!
D
:] Cieszymy się, że się Pani podoba
Dodano: 2012-01-26
B
Czy możliwe są zmiany: ściany z betonu komórkowego; ogrzewanie z gazowego na olej opałowy(tańszy) bądź paliwo stałe; powiększenie kotłowni (o tarasik)- likwidacja wyjścia z gabinetu a okno w gabinecie na południe.Pozdrawiam bj.
D
Tak, wszystkie powyższe modyfikacje są możliwe do wprowadzenia, ale w przypadku zmiany materiału na beton komórkowy wymagana jest ponowna analiza konstrukcji budynku ponieważ beton komórkowy ma dużo mniejszą wytrzymałość na ściskanie co może powodować rysy i pęknięcia w miejscach zwiększonych obciążeń np. podparć podciągów. Bloczek silikatowy ma wytrzymałość na poziomie 15MPa, natomiast najmocniejszy beton komórkowy ok.5MPa. Bez problemu można natomiast zamienić silikat na pustaka ceramicznego o podobnym parametrze wytrzymałościowym. Kotłownia w obecnym kształcie ma wystarczająca wielkość do zamontowania kotła na paliwo stałe dlatego proszę rozważyć decyzję o jej powiększeniu. Podcień od strony garażu ma istotne znaczenie dla estetyki budynku.
Dodano: 2012-01-21
A
Witam,
Czy istnieje, bądź jest planowana w przygotowaniu wersja z dachem bez okapów - jak w prostym?
D
Nie planujemy takiej wersji, ale można dokonać takiej zmiany na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Podczas adaptacji sugerujemy zmianę kąta nachylenia dachu z 40 na 42 stopnie do uzyskania odpowiednich proporcji bryły.
Dodano: 2012-01-17
M
Witam

Jakiej wielkosci jest schowek pod schodami? Czy zmiesci sie tam szafa? Czy maja panstwo inny pomysl na szafe w holu?
pozdrawiam
D
Wysokość przestrzeni pod schodami ze względu na nachylenie biegu jest oczywiście zmienna, od najniższej ok.140cm przy zewnętrznej ścianie budynku do pełnej wysokości stropu przy drzwiach wejściowych do holu. Natomiast drzwi przesuwne mają na całej długości pełną wysokość ponieważ umieszczone są pod podciągiem niosącym strop. Miejsce pod schodami jest wykorzystane w optymalny sposób, można również przenieść szafę na drugą stronę wykorzystując część przestrzeni garażowej.
Dodano: 2012-01-15
J
Ja już też jestem szczęśliwym posiadaczem projektu :-), teraz tylko mała adaptacja, procedura związana z pozwoleniem na budowę i zaczynamy... :-).
M
witam serdecznie
Dajcie jakis sensowny kosztorys i pewnie zyskacie kolejnego klienta :)
p
Ten projekty jest wspaniały!!Kiedy można się spodziewac wizualizacji wnętrz??;)
K
Prawie jesteśmy zdecydowani na ten projekt tylko z niecierpliwością czekamy na kosztorys i wizualizacje wnętrza. Kiedy można się spodziewać ? :)
D
Już wkrótce, pracujemy nad tym.
Dodano: 2011-12-19
I
Witam jesteśmy już szczesliwymi posiadaczami projektu zaczynamy przygotowanie dokumentacji i od wiosny ruszamy z dudowa naszego domu.
Ł
Witam,

Czy jest możliwość powiększenia balkonu, aby obejmował również przestrzeń nad garażem? Jeśli tak, to wszystko wskazuje na to, że znalazłem swój wymarzony projekt.
D
Teoretycznie jest to możliwe, ale odradzamy. W praktyce takie tarasy są potem rzadko wykorzystywane, tym bardziej, że w tym przypadku w sytuacji prawidłowego ustawienia budynku względem stron świata, taras będzie usytuowany od północy. Ponadto przygotowanie większej powierzchni tarasu do użytkowania będzie się wiązało z dużym wydatkiem na konstrukcję posadzki oraz balustrady. Według naszej opinii koszty będą znaczne a "zysk" funkcjonalny niewielki , dlatego proszę to rozważyć.
Dodano: 2011-12-09
J
Kiedy będzie można zobaczyć kosztorys :)
K
Mam zamiar wybudowac ten dom z wykorzystaniem wentylacji mechanicznej oraz pompa ciepla. W obecnej sytuacji komin w kotlowni nie bedzie mi potrzebny , co pozwoli mi powiekszyc lazienke o szerokosc komina kosztem mniejszej kotlowni.
Druga zmiana: W miejscu gabinetu zrobienie kuchni , a w miejscu kuchni gabinet z zamurowanymi drzwiami wyjsciowymi na taras , co pozwoli mi przesunac komin na zewnatrz budynku i kominek wstawic w kat. Uzyskam wowczas wiecej miejsca na telewizor z kinem.
Rozumiem ze jak bede mial wentylacje mechaniczna w calym budynku to kanalow wentylacyjnych nie potrzebuje?
Czy wszystkie moje planowe zmiany sa mozliwe do osiagniecia ?
Dziekuje i pozdrawiam
D
Wszystkie powyższe modyfikacje są możliwe do wprowadzenia. Zastosowanie wentylacji mechanicznej umożliwi likwidację kanałów wentylacji grawitacyjnej.
Dodano: 2011-11-29
K
PROJEKT REWELACJA, ale zastanawiam się czy będzie możliwość zlikwidowania ściany między kuchnią a salonem, aby powstała większa przestrzeń, a co za tym idzie przeniesienia kominka na inną ścianę?
D
Jest to możliwe pod warunkiem zaprojektowania podciągu w miejscu ściany oraz słupa na linii przedłużenia ściany pomiędzy klatką schodową a kuchnią. Komin ze względu na brak alternatywnej lokalizacji powinien pozostać w obecnym miejscu natomiast palenisko można przenieść na ścianę z oknem zmniejszając szerokość otworu okiennego. Można również pozostawić istniejącą wielkość okna przesuwając komin na zewnątrz budynku, ale niestety takie rozwiązanie likwiduje wyjście z kuchni na taras.
Dodano: 2011-11-25
P
Bardzo ładny projekt, czy będzie wersja bez wystającego dachu? Czekam niecierpliwie na dokumentacje i zakup. Pozdrawiam
D
Niestety nie planujemy takiej wersji, ale likwidację okapów można przeprowadzić przy pomocy lokalnego projektanta na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2011-11-06
I
Czy orientowaliście się w kosztach budowy tego domu tzn. ile stan surowy z ławami itd.?
D
Prosimy o cierpliwość, kosztorys może zostać opracowany dopiero po ukończeniu dokumentacji projektowej.
Dodano: 2011-11-06
M
Też czekam na finalny projekt chcemy ruszyć na wiosnę w małopolsce :)
D
Dokumentacja jest w końcowej fazie opracowania. Planowany termin wprowadzenia do sprzedaży to koniec listopada.
Dodano: 2011-11-03
I
My też chcielibyśmy ruszyć z budową na wiosnę, nasze zmiany będą raczej kosmetyczne. Można wiedzieć gdzie będziecie się budować i czy macie już jakieś wstępne rozeznanie co do kosztu tego domu w stanie surowym? Może moglibyśmy wymieniać się informacjami co do pomysłów?
Podaję naszego meila jeśli jesteście zainteresowani d.rojs@wp.pl
J
Ja też czekam na wizualizację i kosztorys. Bardzo fajny projekt. Mam plan rozpocząć budowę tego domu na wiosnę z małą zmianą funkcjonalną - zamiana na parterze gabinetu z kuchnią, aby była jedna otwarta pow. salonu z kuchnią.
D
Wizualizacje są w trakcie przygotowania. Taka zmiana funkcjonalna jest oczywiście możliwa. Opracowując koncepcję zakładaliśmy, że część inwestorów będzie chciała przeprowadzić taką modyfikację, dlatego poza korektą instalacji nie wymaga ona żadnych zmian w konstrukcji budynku.
Przy zachowaniu wentylacji grawitacyjnej do wentylacji kuchni zostaje przeznaczony kanał z garderoby na poddaszu.
Dodano: 2011-11-02
I
Z niecierpliwością czekamy na kosztorys tego domku oraz całkowite wykończenie projektu, bardzo się nam podoba jest idealny.

Dodaj opinię

Warianty

(1 Wariant )
Projekt domu - Wygodny 1
WT 2021
Wygodny 1131,70 m2
Zobacz projekt

Podobne

Projekt domu - Praktyczny 3A
WT 2021
Praktyczny 3A157,20 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 2A
WT 2021
Prosty 2A139,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Atrakcyjny 1
WT 2021
Atrakcyjny 1162,00 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.