Projekt domu Ekonomiczny 4A – stodoła z garażem dwustanowiskowym i antresolą
To kolejny w naszej ofercie projekt parterowego domu w typie „nowoczesnej stodoły”. Od wersji „4”, różni posiadaniem poddasza w formie antresoli z widokiem na część dzienną domu. Podobnie jak wersja czwarta ma wbudowany w bryłę duży dwustanowiskowy garaż, który w obecnych czasach jest niezbędny do wygodnego użytkowania.
Projekt Ekonomiczny 4A – projekt stodoła na wąską działkę.
Ten praktyczny dom dzięki niedużej szerokości 8 m, może być realizowany na wąskich działkach. Projekt posiada uniwersalny plan pomieszczeń dzięki czemu można go również budować na działkach szerokich i płytkich ustawiając go kalenicą dachową równolegle do granicy frontowej
Nowoczesna stodoła z garażem 120m2
Nieduża powierzchnia użytkowa to przede wszystkim niższe koszty budowy domu oraz niższe rachunki za jego użytkowanie. Projekt nowoczesnej stodoły Ekonomiczny 4A o powierzchni 120 m2 to idealne rozwiązanie dla inwestorów dysponujących ograniczonym budżetem.
Projekt nowoczesnej stodoły z antresolą i poddaszem.
Plan części sypialnej jest taki sam jak w wersji „4”, zmieniła się za to część dzienna, w której za jadalnią dodano schody na antresolę i poddasze. Dzięki wykuszowi na elewacji frontowej powiększyła się również kuchnia, w której pojawiła się praktyczna wyspa – „serce” domu, wokół którego toczy się życie jego mieszkańców. Umieszczona na poddaszu antresola może pełnić różne funkcje zgodne z potrzebami domowników. Może być idealnym biurem – miejscem do wygodnej pracy zdalnej, przestrzenią zabaw dla dzieci lub miejscem uprawiania hobby. Ponadto za antresolą znajduje się dodatkowe miejsce do dowolnego wykorzystania, np. aranżując tam dodatkową łazienkę antresola może pełnić funkcję pokoju gościnnego. Może to być również praktyczny schowek .
Ekonomiczny 4A – energooszczędny dom stodoła
Projekt jest energooszczędny, zawiera instalację ogrzewania podłogowego i wentylację mechaniczną z rekuperatorem w standardzie. Możesz również zamówić łącznie z projektem inne instalacje energooszczędne jak ogrzewanie pompą ciepła lub projekt płyty fundamentowej.
Zalety projektu:
- parterowy dom w typie nowoczesnej stodoły o powierzchni użytkowej 120m2 z garażem dwustanowiskowym i antresolą
- projekt energooszczędny z rekuperacją i instalacją ogrzewania podłogowego w standardzie, możliwość zamówienia pompy ciepła i płyty fundamentowej
- niewielka szerokość budynku, projekt dom stodoła na wąską działkę
- nowoczesna aranżacja wnętrza z otwartym wysokim salonem i antresolą
- zamknięta strefa sypialni głównej z aneksem do pracy i dużą garderobą
- kuchnia z praktyczną wyspą i spiżarnią
- duży wygodny garaż na dwa auta wbudowany w bryłę budynku
Komentarze
Maciej
Dodano : 10/6/2019
Zgodnie z zapisem MPZP obowiązującym na naszej działce, domy z dachem dwuspadowym należy lokalizować kalenicą równolegle do drogi. Dom jest dosyć długi więc równolegle się nie zmieści - w związku z tym zastanawiamy się czy istnieje możliwość przerobienia dachu w częściach szczytowych, tak aby uzyskać dach czterospadowy i ww zapis przestał obowiązywać? Czy Waszym zdaniem taka zmiana popsułaby bryłę budynku? Może macie inny pomysł na ominięcie tego zapisu MPZP?
Administrator
Dodano : 10/6/2019
Technicznie nie ma przeciwwskazań do modyfikacji dachu na czterospadowy, ale po takiej zmianie bryła budynku nie będzie wyglądała dobrze. Dom w typie "stodoły" odwołującej się do archetypu budynku mieszkalnego musi mieć dach dwuspadowy inaczej będzie wyglądał karykaturalnie. Wprawdzie nie wiemy jaka jest szerokość Państwa działki, ale doradzalibyśmy jednak wybór projektu spełniającego wymogi MPZP.
Katarzyna
Dodano : 09/10/2017
Projekt bardzo ciekawy. Wymaga kilku przerobek aby stal sie projektem idealnym. Czy wizualizacje wnetrz przygotowal projektant z polecanej przez Panstwa firmy? Czy dostepne sa fotografie ze zrealizowanych juz projektow tego domu ?
Administrator
Dodano : 09/10/2017
Aranżację wnętrza tego domu przygotowaliśmy sami. Niestety nie mamy jeszcze zdjęć z realizacji tego projektu, ale w związku z tym, że jest bardzo popularny liczymy, że wkrótce otrzymamy zdjęcia od pierwszych inwestorów.
Janusz
Dodano : 07/10/2017
Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie garażu na przeciwległy koniec budynku i zamienienie miejscami wiatrołapu z kotłownią? W ten sposób powstałaby bardzo duża antresola. Minusem byłoby wejście do garażu jedynie od zewnątrz budynku i brak jednego okna w sypialni.
Administrator
Dodano : 07/10/2017
Pani Januszu ile inwestorów tyle pomysłów na modyfikacje układu funkcjonalnego:) Przeniesienie garażu na przeciwległy koniec domu raczej nie jest dobrym pomysłem, jak Pan słusznie zauważył, głównie ze względu na brak komunikacji z domem. Co do antresoli to proszę nam wierzyć ona w obecnym stanie jest już bardzo duża.
Michał
Dodano : 02/10/2017
Tomasz, tak na szybko jak liczyłem bez problemu da się to zrobić. Jedynie co jeszcze muszę sprawdzić to podciąg pomiędzy kuchnią i salonem. W razie czego można zwiększyć jego wysokość w górę żeby zachować światło przejścia. Natomiast cały czas zastanawiam się czy przestrzeń nad salonem optycznie za bardzo się nie zawęzi.
Agnieszka
Dodano : 25/9/2017
czy dom jest możliwy do budowy w systemie szkieletowym?
Administrator
Dodano : 25/9/2017
Tak, każdy projekt w naszej ofercie można zaadaptować do technologii szkieletowej. Ponieważ w Polsce nie ma standaryzacji projektowania w tej technologi adaptację powinna przeprowadzić firma wykonawcza, która uwzględni w projekcie stosowane przez nią elementy konstrukcyjne. W zakładce kosztorys znajdzie Pani formularz do firmy Wolfhaus, w której to można bezpłatnie wycenić budowę tego projektu w technologii drewnianej.
Tomasz
Dodano : 12/9/2017
Bardzo fajny projekt,czy można prosić o szacunkowy koszt wykonania domu ? Mam dwa pytania, pierwsze dotyczy możliwości wydłużenia budynku o garderobę ( chodzi o wydłużenie budynku o ok 2m, a w zasadzie wydłużenie go, drzwi na zewnątrz stałyby się drzwiami do garderoby + odpowiednie powiększenie łazienki. Drugie pytanie dotyczy trochę pytania Michała z dnia 12.08.2017: czy budując balustradę i ew. gabinet nad garażem możliwy jest montaż okna na ścianie pionowej nad garażem, czy możliwy jest montaż tylko okien dachowych? Czy montaż balustrady wymagałby dodatkowego wspornika w salonie/komunikacji ?
Administrator
Dodano : 12/9/2017
Wydłużenie budynku z linią kalenicy nie jest zmianą skomplikowaną, ale proszę pamiętać, że budynek jest już dosyć długi. Przy zachowaniu niewielkiej szerokości tej komunikacji powinna wystarczyć sama płyta działająca jak wspornik zakotwiony w stropie kuchni i wiatrołapu, bez dodatkowego podparcia, ale to już musiałby sprawdzić dokładnie konstruktor.
Janusz
Dodano : 09/9/2017
Pod nazwa projektu jest podany metraż 115,4 m2 dlaczego antresola nie jest dodawana do tego metrażu?
Administrator
Dodano : 09/9/2017
Ponieważ zgodnie z normą budowlaną do powierzchni użytkowej pomieszczeń nie wlicza się tych, które mają mniejszą wysokość niż 2,5 m. Antresola do spodu jętek ma 230 cm wysokości i jest to pomieszczenie w pełni funkcjonalne, ale formalnie nie ma konieczności wykazywania jej w zestawieniu powierzchni.
Lucjan
Dodano : 29/8/2017
Bardzo podoba nam się ten projekt. Mam pytanie odnośnie wykorzystania na strych powierzchni nad garażem ( tak aby wejście było z garażu?) - czy jest to możliwe? Druga prośba jest o orientacyjny kosztorys - czy mogę o taki prosić?
Administrator
Dodano : 29/8/2017
W stropie nad garażem jest przewidziany wyłaz ze schodami, dlatego można poddasze nad nim można wykorzystać np. jako miejsce do przechowywania. Orientacyjny kosztorys wyślemy na maila.
Michał
Dodano : 12/8/2017
Witam. Bardzo podobają mi się projekty z serii EKONOMICZNY. Chciałbym zrobić wersję 4a z wyglądem zewnętrznym 4. Brakuję mi jednak pomieszczenia dodatkowego na moje biuro. W tym celu chciałbym wykonać strop żelbetowy nad garażem tak aby powstało tam pomieszczenie. Jak oceniacie pomysł żeby wejście do tego pomieszczenia było rrealizowane poprzez długą galerię na prawo od schodów. Czy takie rozwiązanie nie zabierze zbyt dużo przestrzeni z nad salonu i jadalni?? Ta przestrzeń bardzo mi się podoba i wraz z oknami dachowymi musi dawać napewno świetny efekt. Balustradę można zrobić szklaną. Czy szerokość 1,0m nie będzie zabierała zbyt dużo przestrzeni?? Drugie pytanie: ile można podnieść dach ścianką kolankową żeby nie stracić proporcji i nie popsuć wyglądu?? Ewentualnie od jakiej wysokości ścianki kolankowej należałoby już poszerzać budynek.
Administrator
Dodano : 12/8/2017
W tej wersji nad garażem jest przewidziany strop, który usztywnia konstrukcję całego budynku. Technicznie można wykonać antresolę komunikacyjną ogrodzoną szklaną balustradą. Taki element przekryłby jedynie komunikację na parterze więc nie zabierze przestrzeni nad salonem i jadalnią. My jednak jesteśmy zwolennikami umiarkowania, tym bardziej, że forma domu jest bardzo prosta dlatego raczej unikalibyśmy komplikowania przestrzeni we wnętrzu. Na pewno odradzamy podnoszenie ścianki kolankowej, bez tego przestrzeń na poddaszu i tak jest bardzo duża i w pełni funkcjonalna.
Monika
Dodano : 08/8/2017
Bardzo fajny projekt, z czego jest wykonany blat na wyspie kuchennej?
Administrator
Dodano : 08/8/2017
Płyta Laminam o strukturze marmuru. Niestety jest to materiał znacznie droższy od marmuru, którego nie można stosować w kuchni ze względu na dużą nasiąkliwość i podatność na kwasy.
Katarzyna
Dodano : 02/5/2017
Czy jest możliwość podzielania stropu, żelbetonowy w części mieszkalnej i drewniany nad garażem ?
Administrator
Dodano : 02/5/2017
Tak, ale to rozwiązanie będzie nieracjonalne konstrukcyjnie ponieważ belki drewniane w standardowych przekrojach mają wytrzymałość do rozpiętości ok.4,5 m w punktach podparcia. Głębokość garażu to 5,7 m dlatego jeśli nad nim ma być strop drewniany to musiałby pojawić się dodatkowy podciąg do oparcia belek lub należałoby wprowadzić belki z drewna klejonego.
Michał
Dodano : 02/5/2017
Witam. Czy jest możliwość poszerzenia całego budynku o metr? Najlepiej zachowując ten sam kąt dachu. Chciałbym przez to zyskać powierzchnię w pokojach. Pozdrawiam
Administrator
Dodano : 02/5/2017
To jest możliwe, ale dom straci ładne proporcje, dla ich zachowania szerokość budynku musi pozostać możliwie wąska.
Kasia
Dodano : 01/5/2017
Witam. Jak jest rozwiązany system kominowy i wentylacyjny nie licząc komina który jest widoczny na wizualizacji (polączonego z kominkiem).
Administrator
Dodano : 01/5/2017
Dokumentacja tego domu zawiera w standardzie projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją, także wszystkie pomieszczenia są wentylowane przy pomocy tej instalacji. Można oczywiście zastąpić ją przewodami wentylacji grawitacyjnej, doprojektowanymi na etapie adaptacji do warunków miejscowych, ale należy pamiętać, że po zmianie warunków technicznych w bieżącym roku oraz tych, które nastąpią w 2021 r., domy z wentylacją grawitacyjną nie będą spełniały norm zużycia energii.
Magdalena
Dodano : 30/4/2017
Witam wszystkich! Gorąco zachęcam do dzielenia się zdjęciami z budowy tego domu na grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/359752787749991/ . Zapraszam serdecznie, wymieniamy się doświadczeniami z budowy, wrzucamy zdjęcia z realizacji, pomagamy w wyborze. Pozdrawiam!
Monika
Dodano : 23/4/2017
Bardzo podoba mi się ta wersja z antresolą, ale zależy mi na suficie takim, jak w wersji 4. Czy Państwa zdaniem połączenie antresoli ze skosem sufitu (jak w 4) będzie dobrze wyglądało z salonu? Czy zmiana taka możliwa jest na etapie adaptacji? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam Monika
Administrator
Dodano : 23/4/2017
Jak w odpowiedzi poniżej: taka zmiana jest możliwa, ale wyklucza otwarcie antresoli na salon, a zatem antresola zmieni się w zamknięte poddasze. Nie widzimy tutaj problemu natury estetycznej, będzie to wyglądało dobrze. Można to wykonać na etapie adaptacji.
Jacek
Dodano : 19/4/2017
Piekny projekt, ale czy jest mozliwość polączenia ekonomiczny 4 dokladnie chodzi sufit w salonie, jadalni i kucni by byl jak w ekonomicznym 4. czy jest tez mozliwosc zainstalowania kotłowni w grazu lub budowa podpiwniczenia na częsci budynku??
Administrator
Dodano : 19/4/2017
Zmiana sufitu salonu i jadalni jest możliwa, ale pod warunkiem zamknięcia widoku z antresoli na salon. Kotłownia musi być odrębnym pomieszczeniem, ale garaż jest na tyle duży, że można z jego powierzchni takie pom. wydzielić. Wiąże się to jednak z przesunięciem otworu bramy garażowej i utratą symetryczności ściany frontowej. Możliwość podpiwniczenie domu jest zależna wyłącznie od warunków gruntowych , jakie posiada Pan na działce
Janusz
Dodano : 10/4/2017
Bardzo przemyślany projekt. Z czego wykonane są podłogi w salonie / jadalni?
Administrator
Dodano : 10/4/2017
To dekoracyjna, cienkowarstwowa posadzka z mikrocementu. Ten rodzaj wykończenia posiada wiele zalet takich jak wysoka trwałość i elastyczność, możliwość kształtowania dowolnej faktury, koloru i wykończenia powierzchni oraz przede wszystkim wyjątkową estetykę.
Adam
Dodano : 09/4/2017
Witam, Czy przestrzeń nad garażem można zaadaptować na strych z wejściem z garażu? Pozdrawiam Adam
Administrator
Dodano : 09/4/2017
Tak,oczywiście. Nie projektowaliśmy stropu żeby nie generować dodatkowych kosztów, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę może przeprowadzić taką modyfikację na etapie adaptacji.
Andrzej
Dodano : 07/4/2017
Generalnie jestem fanem stylistyki domów serii ekonomiczny i już byliśmy o krok od zakupienia Ekonomicznego 2B + E1 a tutaj proszę. Fantastyczny projekt na który czekałem. Projekt zakupiony, teraz czekamy na dokumentację. Serdecznie pozdrawiam. Andrzej T
Administrator
Dodano : 07/4/2017
Pracujemy pełną parą!:)
Tomasz
Dodano : 03/4/2017
Jest idealny ! - mam nadzieje, że kosztorys pojawi się szybciej niż w przypadku innych :) Jeśli tylko dalej będzie ekonomiczny to zaczynam budowę :) !!!
Michał
Dodano : 03/4/2017
Całkiem spoko wyszła ta wersja :) Mam pytanie, czy rozmieszczenie stron północ-południe jest ok? Wydaje mi się, że bardziej odwrotnie pasowałoby, tzn przeszklenia salonu od strony płd. Pozdrawiam, Michał
Administrator
Dodano : 03/4/2017
Słuszna uwaga, błąd grafika. Dziękujemy za czujność:)
DOMY Z WIZJA
Dodano : 31/3/2017
Pomimo naszych pierwotnych deklaracji, że projekt „Ekonomiczny 4” będzie ostatnim przedstawicielem tej rodziny, ulegliśmy Państwa licznym prośbom i przygotowaliśmy wersję z antresolą. Nowy wariant uwzględnia większość sugestii jakie były zgłaszane przez zainteresowanych takim projektem. Oprócz możliwości wykorzystania poddasza powiększyliśmy kuchnię wprowadzając wykusz, dzięki czemu udało się do niej wprowadzić wyspę. Element ten, poza oczywistą zaletą użytkową, przełamuje monotonię długiej elewacji. Salon i jadalnia również uległy nieznacznemu powiększeniu. Kolejny bonus to wyodrębnienie na parterze w ciągu sanitarno-gospodarczym oddzielnego pomieszczenia pralni/suszarni. Na zewnątrz zmieniliśmy pokrycie dachowe z płyty włóknisto-cementowej, które nie cieszyło się dużą popularnością, na blachę w technologii rąbka. Ponadto zamieniliśmy drogą bramę garażową na standardową segmentową. Mamy nadzieję, że wszystkie modyfikacje zadowolą nawet największych malkontentów i projekt stanie się nowym bestsellerem w naszej ofercie:)
Dodaj opinię