- Projekty domów
- Popularne
- Wielkość
- Kondygnacje
- Garaż
- Dach
- Działka
- Rodzaj zabudowy
- Inne kategorie projektów
- Projekty domów dla developera
- Projekty domów z pompą ciepła
- Projekty domów z rekuperacją
- Projekty domów z ogrzewaniem podłogowym
- Projekty domów z wyspą kuchenną
- Projekty domów z antresolą
- Projekty domów z wnętrzami
- Projekty domów z poddaszem do adaptacji
- Nietypowe projekty domów
- Projekty domów z płytą fundamentową
- Panoramy
- Realizacje
- Centrum informacji
- Dla dewelopera
- Kontakt
Komentarze
Natalia
Dodano : 31/1/2017
Ekonomiczny3 to będzie prawdopoobnie nasz projekt. Zastanawiamy się nad możliwością zaadoptowania poddasza, ale w późniejszym czasie aby budowa pozostała ekonomiczna.. W wersji 2a umieszczenie schodów nam nie odpowiada. Chcielibyśmy aby schody były bardziej dyskretne a ewentualne poddasze niewidoczne z salonu. 1. Czy mogą państwo zaproponować umiejscowienie schodów w sposób opisany powyżej? 2. Czy schody można umieścić np. a) pomiędzy kotłownią a łazienką i ile wówczas trzeba wydłużyć budynek1,5m-2m? jaki byłby przyblizony koszt b)wzdłuż ściany po prawej stronie? w którym miejscu? 3.Czy podłoga poddasza użytkowego i nieużytkowego różni sie w budowie? 4. Jak jest orientacyjna różnica w koszcie pomiędzy wersją z poddaszem a bez?
Administrator
Dodano : 31/1/2017
1. Można umieścić schody zabiegowe w ciągu sanitarno-gospodarczym czyli np. pomiędzy kotłownią a łazienką. Takie rozwiązanie wymagałoby wydłużenia budynku o ok. 2 m. Jeśli planują Państwo piec gazowy to można rozważyć zmniejszeni kotłowni, tak aby bieg wchodzący zaczynał się w strefie salonu, wtedy wystarczyłoby wydłużenie budynku o 1 m. 3. Ponieważ w tym projekcie poddasze jest przewidziane jako nieużytkowe, projektant adaptujący musiałby sprawdzić ponownie obliczenia konstrukcyjne dotyczące belek stropowych i w razie konieczności zwiększyć ich przekrój lub zmniejszyć rozstaw. W rozwiązaniu z poddaszem nieużytkowym izolacja termiczna jest pomiędzy belkami stropowymi. Jeśli planują Państwo wykorzystanie poddasze to ekonomiczniej byłoby w strefie jego wykorzystania od razu ocieplić połacie dachowe z warstwą paroizolacji, ale bez wykończenia płytą gipsowo-kartonową. 4. Jeśli w pierwszej fazie budowy nie będą Państwo wykańczać poddasza, montować okien dachowych oraz schody będą w konstrukcji żelbetowej to koszty nie wzrosną znacząco.
Iwona
Dodano : 05/1/2017
Naprawdę bardzo ciekawa jest "rodzina" tych projektów - aż trudno wybrać ;) W tym kusi zadaszony taras, ale pewnie można zastosować do innych. Mam też pytania: 1) dlaczego nie ma kominów murowanych w kotłowni + wentylacyjnego? 2) czy można skrócić budynek o ostatnie pomieszczenia tj. 7 i 8? Nie potrzebujemy tylu pokoi. 3) czy można wszędzie jednak zastosować tą samą wysokość sufitu jak w pokojach? tzn salon, kuchnia wtedy niżej, i równolegle.
Administrator
Dodano : 05/1/2017
1. Jest komin stalowy, który lepiej wygląda niż murowany. 2. Można, akurat w tej wersji, która ze względu na zadaszony taras jest dosyć długa, będzie to zmiana na korzyść:) 3. Można, ale proszę się nad zastanowić nad koniecznością wprowadzenia takiej zmiany , urok tego domu leży również w tej podwyższonej przestrzeni.
Magda
Dodano : 25/11/2016
Wariant Ekonomiczny 3 jest super, jednak konieczne byłoby powiększenie części dziennej (obszar kuchnia + jadalnia) o jakieś 10 m2. Potrzebne miejsce na znacznie większy stół oraz więcej szafek do przechowywania. Czy wydłużenie budynku w celu uzyskania takiego efektu byłoby bardzo skomplikowane z punktu widzenia konstrukcji? I czy koszty takiej modyfikacji można przeliczyć wprost jako cena za m2 wg kosztorysu x 10 m?
Administrator
Dodano : 25/11/2016
Z technicznego punktu widzenia wydłużenie budynku o dachu dwuspadowym jest zawsze prostsze niż jego poszerzanie. Koszt takiej modyfikacji można rzeczywiście oszacować mnożąc dodaną powierzchnię użytkową razy cenę 1 m2. My zakładamy, że średni koszt 1 m2 do stanu deweloperskiego systemem zleconym to ok. 2800 zł/brutto, a zatem powiększenie budynku o 10 m2 może w przybliżeniu kosztować dodatkowe 28 tyś. zł.
Artur
Dodano : 13/11/2016
Jaka jest wys. w salonie i w pozostałych pomieszczeniach, licząc od podłogi po sufit?
Administrator
Dodano : 13/11/2016
W otwartym salonie i kuchni maksymalna wysokość wynosi 452 cm, w pozostałych pomieszczeniach, tam gdzie są stropy jest 257 cm.
Przemysław
Dodano : 17/2/2016
Z utęsknieniem oczekuje na projekt z antresolą ciekawe czy mogła by być np. nad tarasem - sporo przestrzeni się marnuje - można by to zagospodarować
Sebastian
Dodano : 15/2/2016
Witam, Czy kosztorys uproszczony obejmuje systemowe żaluzje fasadowe ?
Administrator
Dodano : 15/2/2016
Tak, obejmuje.
pawelpi
Dodano : 14/12/2015
Witam Projek bardzo interesujacy Prosze o informacje czy jest mozliwosc wykonania nad salonem antresoli ? (Rozwiazanie tak jak w Rodzinnym 2) Czekam rowniez na wersje z garazem Czy ukaze sie przed swietami ?
Administrator
Dodano : 14/12/2015
Wersja z garażem jest już dostępna, wersja z antresolą pojawi się w ofercie wkrótce.
Gosia
Dodano : 12/12/2015
Mozliwa jest antresola w ekonomicznym 3?
Administrator
Dodano : 12/12/2015
Oczywiście:) już niebawem zaprezentujemy projekt Ekonomiczny 2B z antresolą, podobną modyfikację będzie można zastosować w wersji "3".
Marcin
Dodano : 02/12/2015
Witam idealny ,ale poproszę jakikolwiek wariant z garażem, i możecie wysyłać mi nr rachunku na maila:)
Administrator
Dodano : 02/12/2015
Wariant z garażem pojawi się jeszcze przed Świętami. Pracujemy nad tym.
Joanna
Dodano : 27/11/2015
Czekałam na projekt z zadaszonym tarasem. Jednak jest on trochę za długi na naszą działkę, poza tym taras od strony drogi zabiera sporo intymności i spokoju. Miałam również nadzieję, że pojawi się częściowe zadaszenie bocznego tarasu (np. Przez szerokość pierwszego przeszklenia przy kuchni). Coś jak w rodzinnym 2. Czy przewidują Państwo taką wersję lub czy ewentualnie jest możliwe sensowne doprojektowanie takiego zadaszenia na etapie adaptacji? Co Państwo by sugerowali?
Administrator
Dodano : 27/11/2015
Taras w tym miejscu nie jest przypadkiem, zależało nam na zachowaniu prostej formy domu bez dodatkowych "przyklejonych" elementów. Proszę zwrócić uwagę, że taras z przodu jest niemal w całości osłonięty ścianą, narożnik od strony wejścia jest wprawdzie tylko częściowo przymknięty niewielkim siedziskiem, ale to tylko propozycja, osłaniając go np. wyższą żaluzją/pergolą można zyskać niemal całkowite osłonięcie tarasu. Wersji z bocznym zadaszeniem nie planujemy, ale oczywiście można taki element doprojektować na etapie adaptacji.
Dodaj opinię