Parterowa stodoła łącząca tradycję z nowoczesnością
„Rodzinny 2” to wyjątkowy projekt nowoczesnej parterowej stodoły z garażem dwustanowiskowym i antresolą. Charakter tego budynku określa synteza tradycji i nowoczesności. Forma, materiały wykończeniowe takie jak drewno i łupany kamień nawiązują do wiejskiej zabudowy zagrodowej, ale duże przeszklenia, blacha dachowa oraz aranżacja wnętrza odwołują się do współczesnej architektury mieszkalnej. Plan rozmieszczenia pomieszczeń jest bardzo czytelny dzięki linearnemu układowi, którego osią jest ciąg komunikacyjny od głównego wejścia na froncie budynku do sypialni głównej na jego tyłach.
Nowoczesna stodoła 130 m² z antresolą i garażem dwustanowiskowym
Niebanalny wygląd, kompaktowa forma, praktyczny układ funkcjonalny oraz nowoczesne wnętrze to niezaprzeczalne zalety projektu „Rodzinny 2”, które doceniło wielu inwestorów. Powierzchnia użytkowa tego domu ok. 130 m² jest optymalna pod względem kosztów budowy i utrzymania , a jednocześnie na tyle duża, żeby czuć się w nim komfortowo. Dodatkowe argumenty przemawiające za wyborem tego projektu to: nieduża szerokość predysponująca na wąskie działki, duży dwustanowiskowy garaż, wygodny zadaszony taras położony obok salonu, oddzielna strefa sypialni głównej rodziców z łazienką i garderobą oraz antresola z widokiem na salon.
Projekt domu parterowego z wysokim salonem i antresolą
To co od razu wyróżnia ten projekt z pośród wielu innych domów parterowych to nowoczesne doskonale doświetlone wnętrze z wysokim salonem i antresolą. Na antresolę pełniącą funkcję miejsca do pracy prowadzą systemowe metalowe schody kręte. Jest tam wystarczająco dużo przestrzeni do zaaranżowania domowej pracowni z miejscem do odpoczynku. Antresola może być również miejscem do spania dla gości. Strefa dzienna z wysokim salonem, jadalnią i kuchnią jest otwarta. To rozwiązanie jest nie tylko wygodne i ułatwia codzienne użytkowanie, ale również powiększa optycznie wnętrze dając wrażenie znacznie większej przestrzeni. Centralnie usytuowana nowoczesna koza kominkowa doskonale dogrzewa dwupoziomowe wnętrze.
Nowoczesna parterowa stodoła z dużym zadaszonym tarasem.
Na szczególną wzmiankę zasługuje obszerny i zadaszony taras. Połączony bezpośrednio z salonem dużym przesuwnym oknem typu HS jest doskonałym miejscem wiosennego i letniego wypoczynku. Wyobraź sobie, że razem z rodziną spożywasz tam śniadania lub spędzasz leniwe weekendowe popołudnia z książką. Wieczorem możesz zaprosić na taras przyjaciół lub sąsiadów i urządzić tam kolację lub okazjonalne przyjęcie. Zadaszenie tarasu nie tylko chroni przed deszczem, ale również osłania salon przed dużym nasłonecznieniem i przegrzaniem wnętrza latem.
Energooszczędna stodoła 130 m²
Projekt domu parterowego „Rodzinny 2” o powierzchni ok. 130 m² to idealne rozwiązanie dla inwestorów myślących racjonalnie pod kątem kosztów budowy i przyszłych rachunków. W dzisiejszych czasach każdy dodatkowy metr kwadratowy oznacza znaczne wydatki. Jeśli planujesz budowę domu o takiej powierzchni to ten projekt będzie idealnym wyborem. Możesz być pewien, że jego budowa oraz eksploatacja nie przekroczą założonego budżetu, tym bardziej, że oferujemy do niego szereg systemowych rozwiązań obniżających koszty zużycia energii. Dokumentacja zawiera bezpłatnie opracowanie kolektorów słonecznych oraz wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Ponadto możesz zamówić energooszczędne dodatki: projekty ogrzewania podłogowego, gruntowej lub powietrznej pompy ciepła, kominka z płaszczem wodnym lub projekt płyty fundamentowej Izodom.
Zalety projektu:
- niewielka szerokość budynku umożliwiająca budowę na wąskich działkach
- projekt energooszczędny z rekuperacją i kolektorami słonecznymi w standardzie
- wygodny program pomieszczeń na optymalnej powierzchni użytkowej ok. 130 m²:
- czytelny i prosty układ funkcjonalny z atrakcyjnym i nowoczesnym wnętrzem części dziennej
- duży garaż dwustanowiskowy
- kuchnia umieszczona od fronty domu umożlwiająca wgląd na strefę wejściową domu
- wysoki dwupoziomowy salon powiększający optycznie wnętrze
- antresola z widokiem na salon pełniąca funkcję pracowni lub miejsca do spania dla gości
- 3 sypialnie z wyjściem na taras i ogród
- oddzielne pomieszczenie pralni i suszarni
- dodatkowa garderoba obok sypialni dzieci
- zamknięta i wygodna strefa sypialni rodziców z garderobą i prywatną łazienką
- duży zadaszony taras
- projekt domu wielokrotnie zrealizowany. Jakość potwierdzona przez inwestorów.
Komentarze
Asiaa
Dodano : 24/7/2017
Dzień dobry. Jesteśmy zainteresowani projektem domu rodzinnego 2, ale brakuje nam spiżarki.Czy jest możliwość jej wygospodarowania przy kuchni?
Administrator
Dodano : 24/7/2017
Bezpośrednio przy kuchni nie ma miejsca. Jeśli Państwo planują kocioł gazowy to można ulokować go w pralni natomiast pomieszczenie obecnej kotłowni przeznaczyć na przejściową spiżarnię. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie ponieważ produkty do przechowywania można wygodnie przenosić z samochodu, a odległość od kuchni jest niewielka. Jeśli wymagane jest oddzielne pomieszczenie kotłowni to można nieznacznie wysunąć garaż tworząc na jego końcu spiżarnię i wnękę np. na rowery lub narzędzia ogrodowe.
Baier
Dodano : 05/4/2017
Witam, Własnie jesteśmy w trakcie realizacji okiennic przesuwnych i okładziny drewnianej dla powyższego projektu. Za około dwa tygodnie powinny powić się pierwsze zdjęcia na naszym profilu https://www.facebook.com/Baier-1204344389600023/?ref=aymt_homepage_panel, oraz na stronie internetowej www.baier.pl.
Ania K
Dodano : 07/2/2017
Witam, właśnie dołączyłam do grona budujących Rodzinny 2 :) Tzn. na razie jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Zarówno projektant jak i budowlaniec zasugerowali nam zmianę stropu w części sypialniano-łazienkowej z wylewanego na Terrivę. Czy ktoś z Was rozważał taką zmianę? Orientujecie się, które rozwiązanie jest lepsze, pod względem jakości i ceny? Pozdrawiam, Ania
Jacek
Dodano : 18/1/2017
Witam, nosimy się z myślą o zakupie projektu, mamy problem z działką, która ma problematyczne warunki gruntowo-wodne (torfy i woda). Mamy pytanie o obciążenie domu w kg, ponieważ musimy wykonać odpowiednie obliczenia i następnie prace dotyczące wzmocnienia terenu. Bardzo proszę o tę informację. Pozdrawiam, J.
Administrator
Dodano : 18/1/2017
P. Jacku prosimy o ponowieni prośby na maila domy@domyzwizja.pl ,wyślemy zestawienie obciążeń.
anna
Dodano : 17/1/2017
https://drive.google.com/drive/folders/0Bzilpjzg_XusVnZOYmpaTlA5aW8
Łukasz
Dodano : 16/1/2017
Kochani, utworzyłem grupę na facebooku i wrzuciłem kilka fotek z naszej realizacji. Jeśli jest ktoś zainteresowany zapraszamy.:) https://www.facebook.com/groups/1922964067925787/
Gosia
Dodano : 16/1/2017
Dzień dobry, Rozważamy z mężem budowę tego domu, dlatego Pani Aniu będę wdzięczna za podesłanie kilku zdjęć z realizacji. Mój email. m.szymala1@gmail.com PS. Jeśli ktoś również buduje ten dom w okolicach opolskiego, dolnośląskiego będę wdzięczna za kontakt. Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
Dodano : 15/1/2017
Witam, zamierzamy budować dom z tego projektu ale w systemie szkieletowym.Zastanawiamy się czy istnieje możliwość montażu kominka takiego jak proponują Państwo w salonie ale z nadmuchem ciepłego powietrza na część sypialnianą,tzn bez budowy komina murowanego? Dziękuję za odpowiedź.
Administrator
Dodano : 15/1/2017
Tak, np. firma Poujoulat ma w swojej ofercie specjalny system dystrybucji gorącego powietrza o nazwie COMFORT+ . Jest to forma nakładki na przewód kominowy z turbiną i wymiennikiem ciepła. Element ten pobiera powietrze z pomieszczenia gdzie znajduje się kominek i po ogrzaniu w wymienniku ciepła tłoczy je systemowymi przewodami do innych pomieszczeń. Ze względu na to że moduł jest instalowany na poddaszu to w projekcie rodzinnym komin od kozy nie będzie biegł w linii prostej do połaci dachowej tylko powyżej stropu kolanem wejdzie w ścianę.
Karolina
Dodano : 12/1/2017
Witam, Pani Anno od dawna zastanawiamy się nad tym projektem, czy przesłałaby Pani nam również jakieś zdjęcia z realizacji, będę bardzo wdzięczna: mój adres mailowy to karolinasawicka@hotmail.com
anna
Dodano : 06/1/2017
Witam serdecznie. Projekt boski ale pytanie moje brzmi : czy antresola może być pociągnieta również nad salon? jeli tak to gdzie bea schody. Z góry dziękuję za odpowiedź
Administrator
Dodano : 06/1/2017
Można, jeśli schody miałyby pozostać kręcone to w tym samym miejscu, można również rozważyć poszerzenie salonu i umieszczenie schodów analogicznie jak w projektach Ekonomiczny 1B,2B.
Barbara Wojcieszak
Dodano : 04/1/2017
Pani Anno jestem z podkarpacia i planuje budowę rodzinny 3 z pewnymi zmianami. Czy jest możliwość kontaktu z panią mój email to bwojcieszak11@gmail.com.
Sylwia
Dodano : 23/12/2016
Mój mejl millla@vp.pl
Sylwia
Dodano : 22/12/2016
Dzień dobry , pani Anno zamęczymmy pania , ale czy można prosić o zdjęcie domu na mejla? Ten projekt obejrzałam jako jeden z pierwszych i pomimo , iiż potem było ich mnóstwo ciągle do niego wracam .Może to będzie i mój dom :) dziękuję
Monika
Dodano : 09/12/2016
Pani Anno ze Stalowej Woli, proszę o kontakt monika.forstner@gazeta.pl
Anna
Dodano : 04/12/2016
Czy można w tym projekcie zrezygnowac z garażu a zrobic półpodpiwniczenie lub podpiwniczenie i tam umieścić garaże? Inaczej czy jest możliwość wogóle w tym projekcie zrobić podpiwniczenie ?
Administrator
Dodano : 04/12/2016
Możliwość wykonania podpiwniczenia nie jest zależna od architektury czy konstrukcji projektu, ale wyłącznie od warunków gruntowych na działce inwestycyjnej. Jeśli są korzystne, tzn. gleba jest przepuszczalna i nie występuje wysokie lustro wody gruntowej to można podpiwniczyć każdy budynek. Dlatego przed podjęciem decyzji o wykonaniu piwnicy należy wykonać badania gruntowe w planowanym miejscu posadowienia budynku. W Pani sytuacji istotna jest również chęć umieszczenia garażu w piwnicy, takie rozwiązanie jest bowiem ograniczone koniecznością wykonania zjazdu do garażu o prawidłowym nachyleniu, co wymaga znacznego odsunięcia budynku od granicy frontowej i dosyć długiej działki. Może Pani przesłać nam skan działki oraz WZ-kę lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a my sprawdzimy czy ten dom uda się zrealizować na Pani nieruchomości.
Kasia
Dodano : 28/11/2016
Czy można w tym projekcie umieścić takie schody jak w EKONOMICZNYM 2B? Czy zmieściłyby się w salonie przy ścianie z tv i kominkiem?
Administrator
Dodano : 28/11/2016
Można, ale usytuowanie schodów zabierze nam ok. 90 cm z szerokości salonu dlatego trzeba rozważyć czy na etapie adaptacji nie poszerzyć tej części w przedziale 60-90 cm. Uprzedzam kolejne pytanie o możliwość wsunięcia tych schodów do pokoju graniczącego z salonem - można, ale wymaga to również adaptacji konstrukcji ponieważ strop antresoli jest niżej od stropu nad sypialniami.
Anna
Dodano : 24/11/2016
Witam! Pani Anno jeśli jest możliwość też proszę o zdj z realizacji
anna
Dodano : 14/11/2016
Witam wszystkich rodzinnych 2.Pytacie Państwo o koszty prosicie o zdjęcia.Oczywiście zdjecia posiadam z róznych etapów ,aleee prosze uwierzyć nie oddają tego jak ten dom wygląda.Jestem na etapie krycia do zimy robie SSO i zostawiam do wiosny,więc nie mam jeszcze pojęcia jaki to będzie koszt.Wszystko zależy od tego ile w Państwia regionie kosztuje postawienie takiego domu przez ekipe,z jakich materiałów budujecie,czy jest dachówka ceramiczna czy blacha............Zdecydowałam sie odezwać ponieważ sama nie miałam możliwości zobaczenia domku na ŻYWO,a naprawdę dużo to daje.Domek ROŚNIE na podkarpaciu Stalowa Wola.Wprowadziłam malutkie zmiany. Co wiem na pewno ,będąc na tym już-dopiero etapie nie wybrałabym innego projektu. pozdrawiam Anka
Agnieszka
Dodano : 12/11/2016
Dzień dobry, Czy mogą Państwo podać model lamp nad stołem, bądź orientacyjną średnicę lampy? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam, Agnieszka
Administrator
Dodano : 12/11/2016
To lampa firmy Muuto model Studio, występuje w różnych kolorach. Średnica 39 cm, wysokość 29 cm.
Karola
Dodano : 09/11/2016
Pani Anno gdyby byłą taka możliwość ja również bardzo poproszę o zdjęcia zrealizowanego projektu. Pozdrawiam
Katarzyna
Dodano : 06/11/2016
Witam Pani Anno proszę o kontakt, pozdrawiam
Karolina
Dodano : 05/11/2016
Pani Anno, dom jest piękny, czy może Pani wysłać na mojego maila fotki? Z góry serdecznie dziękuję :-)
Patryk
Dodano : 05/11/2016
Proszę powiedzieć jak wygląda kosztorys, ponieważ znalazlem ten sam projekt na stronie tooba.pl http://www.tooba.pl/projekt-domu-Rodzinny-2-TDW-795 gdzie koszty sa następujące: stan surowy zamknięty 227 tys stan deweloperski 334 pod klucz 384 tys Za jaką kwotę da sie zbudować Państwa projekt metodą gospodarcza
Administrator
Dodano : 05/11/2016
P. Patryku większość firm handlująca projektami gotowymi zaniża kosztorysy żeby "złowić klienta", najczęściej są one obliczane za pomocą skryptu, a nie na podstawie rzetelnej metodologii i obliczeń wynikających m.in z zapotrzebowania na poszczególne materiały. W naszym kosztorysie, liczonym dokładnie, kwota brutto za realizację tego domu to ok. 520 tyś. zł, a proszę pamiętać, że niektóre elementy , takie jak np. kamień elewacyjny są liczone z uśrednionych cen katalogów KRN-owskich, które są zazwyczaj nieco niższe od kwot realnych, dlatego do tej ceny można jeszcze dla pewności dodać 5-10%. Nie wiemy czy da się ten dom wybudować systemem gospodarczym w podanej przez Pana cenie bo nie wiemy jakie prace będę wykonywane przez Pana samodzielnie, lub jakie materiały może Pan uzyskać w niższej cenie.
anna
Dodano : 05/11/2016
a.rybczynska@poczta.fm
Patryk
Dodano : 05/11/2016
Witam Pani Anno, jestesmy zainteresowani bardzo tym projektem, prosimy o kontakt mailowy. ;))) w Pani nadzieja ;)
Monika
Dodano : 04/11/2016
Pani Anno, można prosić o kontakt.
Michał
Dodano : 03/11/2016
Witam. można prosić o fotki..
anna
Dodano : 26/10/2016
witam mój już z stoi.
aneta
Dodano : 13/10/2016
projekt zakupiony,na wiosne zaczynamy:)czy ktos juz buduje ,wybudowal ten domek na dolnym slasku??
Łukasz
Dodano : 12/10/2016
Witam. Czy ma ktoś wybudowany lub w niedługim czasie buduje ten dom? Blisko województwa dolnośląskiego. Proszę o kontakt!
Dorota
Dodano : 09/10/2016
Witam! Czy ten projekt jest możliwy do wybudowania na działce o wymiarach 25mx50m, biorąc pod uwagę, że dłuższa część domu musi być umieszczona na krótszej części działki?
Administrator
Dodano : 09/10/2016
Niestety to nie jest możliwe. Przy takiej głębokości działki budynek jest za długi o prawie 6 m,a to zdecydowanie za dużo, żeby próbować adaptować układ funkcjonalny domu.
Ewa
Dodano : 06/10/2016
Gratuluję wizji i kreatywności! Nie mają Państwo konkurencji na polskim rynku! W niedługim czasie zakupię ten projekt ;) Pozdrawiam! EP
Administrator
Dodano : 06/10/2016
Dziękujemy za miłe słowa:) i zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Jolka
Dodano : 24/9/2016
witam, czy ktoś wybudował juz ten dom badz jest w trakcie relizacji? bardzo prosze o kontakt hawrylukjolanta@wp.pl
Weronika
Dodano : 31/8/2016
Dzień Dobry Chciałam zapytać czy w projekcie można wprowadzić następujące zmiany: 1. Rozwiązanie ze schodami takie jak w projekcie Ekonomiczny B, kosztem jednego pokoju dziecięcego? 2. Zagospodarować poddasze jako użytkowe - jakie zmiany w projekcie z tym by się wiązały? Z góry dziękuję za odpowiedź
Kasia
Dodano : 30/8/2016
Witam czy istnieje możliwość adaptacji wyjścia z antresoli i dachu nad garażem, aby stanowił on balkon/taras?
Administrator
Dodano : 30/8/2016
Teoretycznie wszystko można wykonać, ale tego rodzaju modyfikację odradzamy. Pomijając trudność prawidłowego skomunikowania antresoli z wyjściem lokalizowanie na tej bryle jakiejkolwiek lukarny wyjściowej będzie miało zdecydowanie negatywny wygląd.
Konrad
Dodano : 24/8/2016
Przy podpiwniczeniu w jakim miejscu proponujecie umiejscowienie schodów?
Administrator
Dodano : 24/8/2016
To już zależy od tego jakie ma być przeznaczenie piwnicy. Jeśli dolna kondygnacja ma pełnić jedynie funkcję techniczną, to nie powinno się schodów umieszczać w miejscu eksponowanym i powinno się sytuować np. w części garażowej. Jeśli piwnica ma pełnić inną funkcję to można schody umieścić w części gospodarczej obok sypialni lub rozważyć możliwość lokalizacji w części dziennej, np. w salonie za kanapą zmniejszając częściowo garaż.
Piotr
Dodano : 15/8/2016
Czy z ekonomicznego puntu widzenia opłaca się robić strop wylany nad częścią poddasza nieużytkowanego? Podoba mi się ten projekt ale koszt budowy jest znaczący. Zastanawiam się gdzie można zoptymalizować koszty.
Administrator
Dodano : 15/8/2016
Nie wiem, czy dobrze Pana zrozumieliśmy, ale jeśli planuje Pan zastąpić więźbę dachową elementami wylewanymi to taka zmiana raczej podniesie koszty niż zredukuje. W kwestii optymalizacji wydatków można wybrać tańszą dachówkę i np. płytkę klinkierową zamiast kamienia, to lepsze rozwiązanie niż panel kamienny.
Piotr
Dodano : 14/8/2016
Witam, mam pytanie o kamienną elewację. Czy istnieje płytka, która imituje taki kamień czy może należałby zakupić kamień, docinać i dopasowywać go podczas wykładania nim elewacji. Czy podczas zakupu projektu mogą wskazać Państwo skąd pozyskać materiał na taką elewację? Pozdr. Piotr
Administrator
Dodano : 14/8/2016
Na elewacji jest zaproponowany gotowy produkt w postaci ciętego kamienia. Jest alternatywa w postaci paneli kamiennych klejonych na siatce, ale niestety mają one znacznie drobniejszą strukturę i w skali całego budynku nie wygląda to dobrze. Elewacja z kamienia ciętego składa się ze znacznie większych elementów przez co budynek prezentuje się lepiej.
Angela
Dodano : 28/7/2016
Witam, Jestem pod ogromnym wrazeniem projektu. Czy planuja Panstwo projekt Rodzinnych ale z wjazdem i wejsciem od strony dluzszego boku tak jak w przypadku Parterowego ? Niestety jestesmy dosc ograniczeni przez wymiary i usytuowanie dzialki..
Administrator
Dodano : 28/7/2016
Niestety w chwili obecnej pracujemy nad nowościami i w najbliższej przyszłości nie planujemy takiego wariantu.
Krzysiek
Dodano : 26/7/2016
Witam, czy brama garażowa proponowana w projekcie wraz z elewacją nad nią jest dobrana z jakiegoś katalogu?
Administrator
Dodano : 26/7/2016
Tak to brama standardowa z indywidualnym wypełnieniem.
Zuza
Dodano : 03/6/2016
Witam, mam kilka pytań odnośnie ewentualnych zmian do projektu. Czy jest możliwość zrobienia antresoli nad salonem, a otwarcia przestrzeni nad wyspą i jadalnią? Bardzo podoba nam się rozwiązanie schodów w projekcie ekonomicznym 1b, czy myślą Państwo że tutaj również można byłoby takie zastosować?
Administrator
Dodano : 03/6/2016
Samo przeniesienie antresoli nad salon nie stanowi większego problemu konstrukcyjnego, natomiast wymaga to innego rozwiązania schodów. Można w takim przypadku zastosować rozwiązanie z projektu Ekonomiczny, ale schody muszą być wydzielone z części pokoju stykającego się z salonem, co oznacza, że ulegnie on zmniejszeniu o szerokość biegu. Ponieważ pokój nie jest przesadnie szeroki taka modyfikacja wymusi przedłużenie całego budynku, chyba że przestrzeń na schody wydzieli się z salonu, ale wtedy jego szerokość zmniejszy się o ok. 100 cm, czyli będzie wynosić 380 cm.
Iwona
Dodano : 22/5/2016
Dzień dobry, Czy jest możliwość zaprojektowania, w części przeznaczonej na garaż, mini-mieszkania dla seniora ?
Administrator
Dodano : 22/5/2016
Oczywiście, powierzchnia garażu jest jak najbardziej wystarczająca, pozostaje jedynie właściwe rozwiązanie elewacji garażu, tak aby była spójna z resztą domu.
sarin7
Dodano : 13/5/2016
Witam, Mam zapytanie, jaka jest w projekcie wysokość kuchni/ jadalini ?
Administrator
Dodano : 13/5/2016
Wysokość w jadalni ze względu na konstrukcję stropu antresoli jest mniejsza od pozostałych pomieszczeń i wynosi 251 cm, natomiast w kuchni do stropu wynosi 286 cm W projekcie założyliśmy w kuchni sufit podwieszany żeby wyrównać obie wysokości bo to wygląda lepiej.
Maciek
Dodano : 02/5/2016
w planach gminy dach musi być dwuspadowy i bardziej nachylony (35-45 stopni). Więc będę zmuszony dostosować się do tych wymogów, a nie chcę zrezygnować z tego projektu - bo właśnie tak wygląda dom moich marzeń. czy można w Rodzinnym 2A w pomieszczenie gospodarcze zamienić na klatkę schodową i wykorzystać poddasze przy zmianie kąta nachylenia dachu?
Administrator
Dodano : 02/5/2016
Jeśli poddasze ma pełnić funkcję użytkową to najlepiej wykonać je nad częścią sypialną domu z klatką schodową bezpośrednio za jadalnią. Taka zmiana wymusi również podniesienie stropu antresoli do poziomu pozostałych płyt stropowych tak aby podłoga antresoli i poddasza były na jednym poziomie. W przypadku zmiany nachylenia połaci maksymalny sugerowany przez nas kąt to 35 stopni, ale bez podnoszenia ścianki kolankowej !, ponieważ ewentualne jej podwyższenie wpłynie bardzo negatywnie na proporcje i wygląd domu.
Agnieszka
Dodano : 08/4/2016
Witam, Czy jest możliwość by w ramach projekt Rodzinny 2 nie było antresoli a zamiast rozwiązanie jak np. w Ekonomicznym 4
Administrator
Dodano : 08/4/2016
Tak, można otworzyć stop i odkryć połacie dachowe na całej przestrzeni salonu i jadalni.
Krzysztof
Dodano : 04/4/2016
Czy poszerzenie garażu o 2 metry zaburzy w jakikolwiek sposób bryłę.
Administrator
Dodano : 04/4/2016
Ogólnie taka zmiana zaburzy bryłę budynku, ale nie z powodu proporcji tylko dlatego, że garaż jest połączony z zadaszeniem tarasu. Zadaszenie jest przekryte blachą, która ma określony minimalny kąt nachylenia spadku, jeśli przedłużymy zadaszenie jego połać zejdzie za nisko w stosunku do belki, która stanowi przedłużenie ściany garażu, i na której opiera się konstrukcja daszku. Resumując jeśli poszerzy Pan garaż to wysunie się on poza taras i jego zadaszenie, a to nie będzie wyglądało dobrze.
Karolina
Dodano : 03/4/2016
Czy możliwe jest ogrzewanie w postaci pompy ciepła zamiast kotła gazowego ?
Administrator
Dodano : 03/4/2016
Jak najbardziej, ale jest to rozwiązanie droższe od kotła gazowego. W naszej ofercie mamy projekt instalacji pompy ciepłej z kolektorem pionowym, można również rozważyć instalację popy ciepła typu powietrze-woda, która jest znacznie łatwiejsza w montażu. W zakładce kosztorys znajduje się formularz zapytania do firmy Ma&MA, która jest naszym partnerem zajmującym się instalacją pomp ciepła. Może Pani wycenić u nich instalację tego urządzenia w tym projekcie.
Anna
Dodano : 20/3/2016
Czy mogłabym prosić o nazwę producenta kominka z wizualizacji wnętrza. Bardzo mi się podoba.
Administrator
Dodano : 20/3/2016
Polecamy piece norweskiego producenta firmy Jotul, w tym przypadku konkretnie model F373, jest również w kolorze białym :)
Krzysztof
Dodano : 26/2/2016
Witam czy dach nad garażem jest płaski
Administrator
Dodano : 26/2/2016
Tak.
Natalia
Dodano : 14/2/2016
Dzień dobry! Czy jest możliwość rozbudowania antresoli nad pozostałe pokoje?
Administrator
Dodano : 14/2/2016
Można, ale nie jest to prosta zmiana ponieważ w chwili obecnej poziom stropu antresoli jest opuszczony w stosunku do stropu nad pokojami. Mamy więc do wyboru dwie opcje: obniżenie stropu nad wszystkimi pomieszczeniami lub podniesienie stropu antresoli z jednoczesnym podniesieniem ścianki kolankowej i dachu. Obie zmiany mają mankamenty, pierwsza znacznie obniża wysokość pomieszczeń na parterze, druga zmienia proporcje budynku.
Ada
Dodano : 08/2/2016
Witam serdecznie, projekt jest rewelacyjny. Zastanawiamy się z mężem nad jego zakupem. Mam jednak pytanie. Czy projekt spełnia wymogi koniecznie do ubiegania się o dotację NFOŚiGW do kredytu NF40? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Administrator
Dodano : 08/2/2016
"Rodzinny 2" jest na pewno projektem energooszczczędnym, ale budynek spełniający wymagania programu NFOŚiGW musi spełniać określone wytyczne wynikające z przyjętej metodologii obliczeniowej, w związku z tym należy po zakupie dokumentacji przekazać ją do audytu energetycznego osobie posiadającej uprawnienia do weryfikacji w programie dofinansowania NFOŚiGW. Audyt określi czy i jakie ewentualnie elementy budynku należy zmodyfikować do uzyskania określonych w ustawie parametrów. Następnie, jeśli zajdzie taka konieczność, projektant adaptujący musi nanieść właściwe korekty.
Michał
Dodano : 23/1/2016
Witam, kupiłem właśnie projekt "Rodzinny 2" Czy ktoś buduje już ten dom? Bardzo proszę o zdjęcia z realizacji. Z góry dziękuję
Aga
Dodano : 11/1/2016
Witam, jakiej wielkości przewidziane są schody na antresolę. Może ktoś już przerabiał ten temat i może się podzielić swoim doświadczeniem?
Administrator
Dodano : 11/1/2016
Średnica schodów liczona łącznie z balustradą wynosi ok.140 cm, natomiast średnica samego biegu to ok.108 cm. Szerokość pojedynczego stopnia to 48 cm, a maksymalna głębokość to 28 cm. Zaproponowane w projekcie schody są systemowe, konkretnego producenta, co gwarantuje pewność konstrukcji nośnej i wygodę użytkowania.
Grzegorz
Dodano : 11/1/2016
Witam, Chciałbym zapytać, czy projekt przewiduje możliwość dostosowania go do budowy w technologii szkieletu stalowego?
Administrator
Dodano : 11/1/2016
Każdy z naszych projektów można wykonać w dowolnej technologii, w tym również szkieletu stalowego, wymaga to oczywiście adaptacji projektu do konkretnych wymogów technologicznych. Najlepiej jeśli taką adaptację przeprowadza architekt związany z firmą wykonawczą.
Monika
Dodano : 27/11/2015
Czy ktoś już zrealizował ten projekt i mógłby podzielić się fotkami?
Basia
Dodano : 11/11/2015
Witam, projekt jest bardzo fajny. Mam tylko mały problem z działką niestety niewystarczająca ilość miejsca na taki dom. Czy w najbliższym czasie będzie dostępna jakaś wersja zminiaturyzowana coś o wymiarach Ekonomiczny 1? Pozdrawiam serdecznie.
Administrator
Dodano : 11/11/2015
Raczej nie, to własnie rodzina projektów Ekonomicznych jest tańszą alternatywą dla projektów Rodzinnych. Ponieważ planujemy systematycznie powiększać ofertę projektów Ekonomicznych mamy nadzieję, że znajdzie Pani coś dla siebie:)
anna
Dodano : 26/10/2015
witam,chciałabym zastosować w kuchni okno horyzontalne,martwi mnie tylko czy nie zaburzy to elewacji frontowej?
Administrator
Dodano : 26/10/2015
Będzie to na pewno wyglądać nieco gorzej od okna pionowego, ale dopuszczamy taką zmianę.
Karolina
Dodano : 19/10/2015
Witam. Interesuje mnie ten projekt. Szukam rozwiązań związanych z ogrzewaniem i moje pytanie dotyczy okien. Powierzchnia okien w sypialniach, kuchniach, pokojach dziennych powinna wynosić przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi. W tym projekcie w pokoju dziennym powierzchnia okien znacznie przewyższa tę normę. Do tego jeszcze wysoki strop + okna dachowe. W związku z tym jaki rodzaj ogrzewania proponujecie do tego domu? Czy w domu bedzie zapewniony komfort cieplny?
Administrator
Dodano : 19/10/2015
Proszę się nie martwić o komfort cieplny:) Rodzinny 2 to projekt energooszczędny, w projekcie są przewidziane grzejniki kanałowe wzdłuż przeszkleń, ale mamy też w ofercie projekt ogrzewania podłogowego. Obecnie stolarka nie generuje wysokich strat ciepła w budynku ponieważ tego oczekują inwestorzy. U większości producentów okna 3 szybowe ze współczynnikiem przenikania ciepła Uw = 0,8 - 1,0 W/(m2·K) to już standard.
marek
Dodano : 31/8/2015
Witam z rysunków szczegółowych wynika że wysokość jadalni pod antresolą ma 2,51 cm nie potrafię odgadnąc czy antresola obniża pomieszczenia tylko w obrębie swojego obrysu czyli kuchni mam nadzieję już nie ? , zdjęcia wizualizacji nie pokazuja tego obniżenia ....Ogólnie gdy tylko będziemy budwać to tylko parter i tylko RODZINNY 1 gdy starczy środków lub którąś z mniejszych wersji piękne i funkcjonalane projekty
Administrator
Dodano : 31/8/2015
Podana przez Pana wysokość jest tylko pod antresolą, która ma obniżony strop, w kuchni podobnie jak w pomieszczeniach za salonem pomieszczenia są wyższe. Strop musiał zostać obniżony ze względu na uzyskanie funkcjonalnej wysokości na antresoli.
Marcin
Dodano : 08/8/2015
Witajcie najlepsi! Mam pytanie jaka jest wysokosc w salonie? Super projekt!
Administrator
Dodano : 08/8/2015
Proszę zajrzeć do rysunków szczegółowych dostępnych pod galerią wizualizacji.
Karola
Dodano : 03/8/2015
Czy można zastosować standardowe schody? (na ścineie garażu) Czy jest wystarczająco miejsca?
Administrator
Dodano : 03/8/2015
Jest wystarczająco dużo miejsca na wykonanie schodów jednobiegowych tylko w takim rozwiązaniu funkcjonalną szerokość salonu oraz wydłużamy komunikację.
Ewelina
Dodano : 19/7/2015
Witam, mam pytanie odnośnie kąta nachylenia dachu. Czy można zwiększyć go do 35 stopni i czy będzie to wpływało znacząco na projekt i bryłę domu?
Administrator
Dodano : 19/7/2015
Odradzamy taką zmianę, wg naszych sugestii maksymalny kąt nachylenia dachu dla zachowania właściwych proporcji to 30 stopni. Powyżej tego nachylenia budynek przybiera formę domu z użytkowym poddaszem co zmienia jego charakter i wymaga gruntownego przeprojektowania.
Karol
Dodano : 01/6/2015
Czy nie zaszła pomyłka odnośnie powierzchni budynku? 130,6 (parter bez kotłowni i garażu) + 20,3 antresola daje 150,9. Chyba, że czegoś nie rozumiem - to proszę o wyjaśnienie :) Pozdrawiam. Karol
Administrator
Dodano : 01/6/2015
To nie pomyłka, w świetle przepisów prawa budowlanego do powierzchni użytkowej mogą być wliczane jedynie pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi o wysokości równej lub wyższej 250 cm. Antresola ma wysokość 220 cm, dlatego nie można jej traktować jako odrębnego pomieszczenia, tylko jako część salonu.
Roman
Dodano : 14/4/2015
Witam; Mam działkę o wym. 34x32 m z wjazdem od strony południowo- wschodniej. Bardzo spodobał mi się Państwa projekt, zastanawiam się jednak czy przy takiej orientacji działki jest to dobry wybór. Proszę o poradę.
Administrator
Dodano : 14/4/2015
Prosimy o przesłanie mapki, sprawdzimy możliwości lokalizacji budynku.
Łukasz
Dodano : 31/3/2015
W MPZP znalazłem następujący zapis odnośnie kategorii działek, która obejmuje także moją: " w nowo – realizowanych obiektach dostosowania geometrii dachów oraz materiałów wykończeniowych elewacji budynków gospodarczych i garaży do budynków mieszkalnych bądź usługowych zlokalizowanych w obrębie działki" Czy taki zapis eliminuje projekt Rodzinny 2? W planie obowiązuje zapis o kącie nachylenia 25-45 st. Więc mam wątpliwości odnośnie dachu garażu.
Administrator
Dodano : 31/3/2015
Taki zapis wymaga uzyskania interpretacji w urzędzie. Dach nad budynkiem głównym jest zgodny z planem, a zadaszenie garażu zajmuje niewielką powierzchnię więc nie powinno być problemu, jeśli jednak urzędnicy będą mieli wątpliwości zawsze można rozważyć formalne zaproponowanie tarasu użytkowego na dachu płaskim.
Łukasz
Dodano : 20/3/2015
Darek, podobno zaraz będzie rodzinny 3 właśnie bez poddasza..
Administrator
Dodano : 20/3/2015
Uściślając: wersja bez antresoli nosi nazwę Rodzinny 2A, a wersja z dodatkowym pokojem na parterze Rodzinny 3.
A&M
Dodano : 19/3/2015
Wreszcie długo oczekiwany projekt :-) Bardzo nam przypadł do gustu jednak aby być w pełni pewni i wybrać najlepszą opcję (rozważamy też Parterowy 2, ale jest bez garażu) prosimy o odpowiedź na kilka pytań: 1. Czy dom może być budowany jako pasywny (nie energooszczędny)? 2. Wjazd na działkę jest od strony zachodniej - czy wersja lustrzana może być tak umiejscowiona, zwłaszcza w kontekście pkt.1? 3. Czy przewidziany jest kominek, najlepiej z rozprowadzaniem ciepła? 4. Jak bardzo można zaingerować w konstrukcję? Czy może być dach płaski i jak bardzo Waszym zdaniem będzie to rzutować na bryłę; czy można 'wydłużyć' część sypialną? 5. Kiedy można spodziewać się kosztorysu? To na początek tyle :-) Pozdrawiamy, A&M
Administrator
Dodano : 19/3/2015
1. Dom jest zaprojektowany jako energooszczędny i nie ma przeszkód w dostosowaniu go do standardu pasywnego. 2. Tak. 3. W projekcie jest przewidziany kominek wolnostojący tzw. "koza", nie ma przeszkód do zastosowania wkładu zabudowanego z płaszczem wodnym lub dystrybucją ciepłego powietrza. 4. Można w tym domu wykonać dach płaski lub wydłużyć część sypialną. 5. Wkrótce.
Kamil
Dodano : 19/3/2015
Fajny projekt. Brakuje mi spiżarni w kuchni. Blenda nad wjazdem do garażu też słabo się komponuje z bryłą budynku. Może wjazd do garażu powinien być rozwiązany tak jak w parterowy-1? ps: Ja osobiście zamiast kamienia poszedłbym w "dobry" klinkier a'la "Patoka" :)
Darek
Dodano : 18/3/2015
Piękny projekt jak dla mnie idealny, jedyne z czego zrezygnowałbym to z poddasza.
Administrator
Dodano : 18/3/2015
Mamy w ofercie wersję bez antresoli:) pod nazwą Rodzinny 2A.
Rafał
Dodano : 17/3/2015
Witam, kiedy można się spodziewać kosztorysu nowej wersji rodzinnego?, czy można połaczyć garderobę i pralnię żeby utworzyć pokój? Czy będzie więcej zdjęć i wizualizacji wnętrza? Super projekt!
Administrator
Dodano : 17/3/2015
Kosztorys pojawi się wkrótce, wizualizacje wnętrz również. Dodatkowy pokój jest zaplanowany w wersji 3, którą niebawem zaprezentujemy. Przedstawione na rzutach rozwiązanie części gospodarczej pokazuje maksymalną ilość pomieszczeń jakie można uzyskać w tych wymiarach i tą strefę można oczywiście kształtować dowolnie do indywidualnych potrzeb.
Anita
Dodano : 17/3/2015
Witam Czy jest możliwość likwidacji garażu ?
Administrator
Dodano : 17/3/2015
Tak, oczywiście, garaż można odciąć na linii budynku. W części, która pozostanie powinna zostać zlokalizowana kotłownia.
Dodaj opinię