Projekt domu „Parterowy 3” – nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem i garażem dwustanowiskowym
Minimalizm – to słowo, które doskonale opisuje ten projekt nowoczesnego domu z płaskim dachem. Jego prostą geometryczną bryłę akcentują jedynie podcienie wejścia i tarasu oraz górujący nad płaskim dachem komin. Nowoczesny wizerunek podkreślają duże wąskoprofilowe okna biegnące przez całą część dzienną domu. Przeszklona tafla od podłogi do sufitu zaciera granicę pomiędzy wnętrzem, a ogrodem i staje się żywym pejzażem oglądanym przez mieszkańców podczas zmieniających się pór roku.
Dom posiada duży dwustanowiskowy garaż o szerokości prawie 7 m, będący niezbędnym elementem we współczesnym domu jednorodzinnym. Dzięki ponadstandardowej szerokości można w nim nie tylko wygodnie zaparkować dwa auta, ale również przechowywać rowery, opony lub sprzęt ogrodowy. Z garażu możemy bezpośrednio przejść korytarzem technicznym do spiżarni oraz kuchni co bardzo ułatwia przenoszenie i rozpakowywanie zakupów.
Dom parterowy z płaskim dachem na małą i wąską działkę
Wąski podłużny kształt budynku o szerokości 10,5 metra oraz wjazd do garażu i wejście usytuowane z przodu doskonale predysponują ten projekt domu na wąską działkę o szerokości już od 18,5 m. Z kolei minimalna powierzchni działki umożliwiająca realizację tego projektu zaczyna się od 660 m2. Mniejsza powierzchnia działki to niższe koszty jej zakupu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na wyposażenie domu.
Nowoczesny dom z płaskim dachem 150 m2
Projekt „Parterowy 3” ma wręcz idealny układ funkcjonalny przeznaczony dla rodziny z dwójką lub trójką dzieci. Plan wnętrza zawiera wyraźny podział wzdłuż głównej osi budynku na otwartą część dzienną oraz sypialnie. Na powierzchni nie przekraczającej 150 m2 udało na się zmieścić duży salon o powierzchni prawie 30 m2, jadalnię ze stołem na 10 osób, nowoczesną kuchnię z wyspą, 4 sypialnie, dwie łazienki oraz duże zaplecze gospodarcze ze spiżarnią i pomieszczeniem technicznym. Dom posiada również duży zadaszony taras.
Sypialnia główna rodziców ma umieszczoną za łóżkiem przejściową garderobę, prywatną łazienkę oraz szerokie duże okno z wyjściem do ogrodu. Pozostałe 3 sypialnie są przeznaczone na pokoje dzieci. Jeśli rodzina jest w modelu 2+2 dodatkowy pokój może zostać przeznaczony na domową pracownię z okresową funkcją pokoju gościnnego.
Nowoczesny dom energooszczędny z płaskim dachem
„Parterowy 3” jest projektem energooszczędnym zawierającym wentylację mechaniczną oraz ogrzewanie podłogowe w standardzie. Posiadamy w ofercie dodatkowe opracowania dzięki którym twoje rachunki za ogrzewanie będą jeszcze niższe: projekt gruntowej lub powietrznej pompy ciepła, kominek z płaszczem wodnym, instalacje inteligentne lub projekt energooszczędnej płyty fundamentowej Izodom.
Zalety projektu:
- nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem i dużym garażem dwustanowiskowym
- pełny program pomieszczeń dla rodziny 2+2+ lub 2+3 na niewielkiej powierzchni użytkowej do 150 m2
- czytelny i wygodny układ funkcjonalny bez zbędnej przestrzeni komunikacyjnej
- nowoczesne otwarte wnętrze łączące kuchnię, jadalnię i salon, doświetlone panoramiczną witryną sprawia wrażenie znacznie większego
- duża kuchnia z wyspą połączona korytarzem technicznym ze spiżarnią i garażem
- 4 sypialnie, w tym jedna duża sypialnia rodziców z garderobą i osobną łazienką
- duży zadaszony taras
- projekt energooszczędny z rekuperacją i ogrzewaniem podłogowym w standardzie
- możliwość zakupu dodatków polepszających bilans energetyczny
Komentarze
Dawid
Dodano : 20/11/2016
Dzień dobry, Projekt prezentuje się wspaniale, szczególnie w tej aranżacji. Przeszklenie całej ściany jest niewątpliwym atutem tego projektu, jednak w upalne dni musi być sauna... Pytanie, czy okno (witryna) na całej ścianie jest otwierane, przesuwane?
Administrator
Dodano : 20/11/2016
W dużej witrynie otwierane są jedynie te wąskie części, ze względu na to, że taras znajduje się w innym miejscu. Jeśli inwestor planuje wykonać taras naprzeciwko salonu, jadalni i kuchni to nie widzimy problemu w zmianie podziału tej witryny i wprowadzeniu dużych tafli przesuwnych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W kwestii nagrzewanie to oczywiście tak duże przeszklenie musi mieć w środku przesłony w postaci firan, rolet lub żaluzji.
Tadeusz
Dodano : 11/11/2016
Witam, Piękny projekt, ale ten brak kosztorysu.... :). Czy projekt można już kupić (jest kompletny i gotowy do realizacji)?
Administrator
Dodano : 11/11/2016
Projekt jest już dostępny w sprzedaży, termin realizacji zamówienia to 2-3 dni robocze. Kosztorys jest również dostępny, wysyłamy wersję uproszczoną na zapytania mailowe.
Katarzyna
Dodano : 06/11/2016
Witam W jaki sposób została rozwiązana konstrukcja stropu nad przeszkleniami? Pokazaliśmy projekt fachowcowi i brak słupów oraz belek podpierających ścianę attyki go mocno zaintrygował.
Administrator
Dodano : 06/11/2016
Trochę się nagłowiliśmy z konstruktorem, żeby pozostawić szeroki widok nie zasłonięty żadnymi słupami :), właściwie to był jeden z głównych warunków ukończenia koncepcji tego projektu. W efekcie nawis nad przeszkleniem jest tzw. wspornikiem opartym na podciągu wypuszczonym powyżej stropu, to dlatego zabudowa kominka ma w środku słup podpierający tę belkę.
Izabela
Dodano : 07/10/2016
już czas na kosztorys:)
Administrator
Dodano : 07/10/2016
P. Izabelo wiemy:), ale prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości, niebawem się pojawi. Tymczasem pracujemy jeszcze nad dokumentacją.
Jacek
Dodano : 05/10/2016
Dzień dobry, uprzejmie proszę jeszcze o ujawnienie kosztorysu uproszczonego, ponieważ realnie rozpatruję możliwość kupienia tego projektu. Z poważaniem Jacek
Administrator
Dodano : 05/10/2016
Kosztorys jest już dostępny, uproszczoną wersję wysyłamy na zapytanie mailowe.
Gosia
Dodano : 09/9/2016
Witam, Czy zdradzicie skąd są lampy?:)) Projekty super- stale zaglądam na waszą stronę
Jacek
Dodano : 05/9/2016
1.Czy jest możliwe zamontowanie w tym domu pompy ciepła i fotowoltaiki? 2. Jaki jest w przybliżeniu koszt i czy zalecają Państwo takie rozwiązanie? 3. Czy można kupić projekt wykończenia? 4. Jakie tworzywo stanowi elewację? 5. Jak wygląda kwestia montażu tworzywa z elewacji na bramie garażowej?
Administrator
Dodano : 05/9/2016
1. Oczywiście. 2. To zależy np.od rodzaju pompy ciepła jaką chciałby Pan zastosować. Jeśli nie ma na Pana działce gazu to pompa ciepła jest wydaje się najlepszą alternatywną, zwłaszcza typu powietrze-woda, która nie wymaga skomplikowanej instalacji. 3. Nie mamy takiego opracowania w ofercie. Uważamy, że typowy projekt wnętrza nie zdałby egzaminu ponieważ musiałby się opierać na materiałach dostępnych w internecie, a tam oferta ulega szybkim zmianom i taka dokumentacja wymagałaby ciągłej aktualizacji. Dlatego w dziale Partnerzy umieściliśmy wizytówki rekomendowanych przez nas Pracowni projektowania wnętrz i doradzamy skorzystać z ich usług. 4-5. Zarówno na elewacji jak i bramie garażowej zostały zastosowane spieki ceramiczne. To materiał łatwy w montażu, a jedyną jego wadą jest dość wysoka cena.
Ewa
Dodano : 04/9/2016
Projekty domów parterowych i pasywnych jednocześnie- z naszego podwórka http://budownictwo-pasywne.blogspot.com/2014/01/projekty-domow-energooszczednych-i_24.html. Nadal widzę potencjał w waszych projektach. Pozdrawiam
Mariusz
Dodano : 27/8/2016
Witam. Ja doleje łyżkę dziekciu. Projekt genialny w swojej prostocie, z zewnątrz moje klimaty. Również rozwiązanie układu sypialnia rodziców, salon, jadalnia i to przeszklenie, mój ideał,ale...no właśnie. Ze strefy dziennej wchodzi się bezpośrednio do 3 pokoi, a to już jest mało komfortowe rozwiązanie. Szczególnie gdy te pokoje należą do nastolatków. Osobiście zmieniłbym rozkład pomieszczeń, zachowując bryłę budynku i wówczas byłby to mój dom idealny.
Administrator
Dodano : 27/8/2016
Jeśli chcemy zachować niewielką powierzchnię domu oraz wielkość obrysu zewnętrznego to takie rozwiązanie jest optymalne, bo nie ma dodatkowej przestrzeni komunikacyjnej a bryła nie jest przesadnie długa. Poza tym na wprost salonu jest przewidziany gabinet, a pokoje dzieci są cofnięte na wysokości jadalni i kuchni. Dlatego uznajemy że nie sąsiadują bezpośrednio z pokojem dziennym, a gabinet oraz blok kominka stanowią pewien umowny bufor.
Janusz
Dodano : 24/8/2016
Czy istnieje opcja projektu tego domu jako budynku pasywnego? Jakiego rodzaju są posadzki prezentowane na zdjęciach? Dziękuję Janusz
Magdalena
Dodano : 22/8/2016
Witam, Jaki jest szacunkowy kosztorys tego domu? Czy można zmienić dach na spadzisty? Czy najwieksza sypialnia można ustawić o 180 stopni aby była z dużym oknem i stylu domu? i ostatnie pytanie : czy pom.gospodarcze i łazienkę można powiększyć? dziękuję Magda
Administrator
Dodano : 22/8/2016
1. Kosztorys będzie dostępny po opracowaniu całej dokumentacji, czyli za ok 4-5 tygodni. 2. Teoretycznie można, ale nie polecamy . Forma tego domu nie będzie wyglądała dobrze z dachem spadzisty, jest po prostu za szeroka. 3. Okno w sypialni można przenieść na tylną ścianę budynku. 4. Można, ale trzeba się liczyć z wydłużeniem domu lub zmniejszeniem wielkości innych pomieszczeń.
Ania
Dodano : 22/8/2016
Witam, mam małe pytanko? Czy można zamienić w sypialni ścianę z oknami na murowaną i odwrotnie?? Jeśli tak, to proszę o więcej informacji na e-maila. Chodzi mi konkretnie o cenę projektu, terminy realizacji itp.
Administrator
Dodano : 22/8/2016
Okno w sypialni można przenieść na tylną ścianę, jeśli o to Pani pytała. Zmianę lokalizacji okna należy wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych, wydamy na to bezpłatną zgodę. Dokumentacja jest w trakcie opracowania i będzie dostępna za 4-5 tygodni. Cena projektu widnieje na stronie i wynosi 6500 zł/brutto.
Karolina
Dodano : 10/8/2016
Witam, czy jest możliwość obejrzenia więcej zdjęć aranżacji tego domu? Pozdrawiam.
Administrator
Dodano : 10/8/2016
P. Karolino niestety nie mamy więcej ujęć.
Tomasz
Dodano : 09/8/2016
Nie mam słów. Przepraszam za słownictwo, ale projekt jest zajebisty. Muszę go wybudować. Od dziś szukam działki!!!
Administrator
Dodano : 09/8/2016
:) jak już Pan znajdzie idealną działkę to proszę pamiętać o sprawdzeniu czy posiada warunki zabudowy lub jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mamy tutaj na myśli zapis o możliwości realizacji budynku z dachem płaskim.
Michał
Dodano : 09/8/2016
Jaki system stolarki proponują Państwo by osiągnąć efekt jak na wizualizacji salonu/jadalnia ? Czy jest to rozwiązanie ogólnie dostępne ? Projekt bardzo fajny.
Administrator
Dodano : 09/8/2016
Wszystkiego nie możemy zdradzać, ale możemy potwierdzić, że jest to produkt dostępny.
Izabela
Dodano : 05/8/2016
wspaniały wspaniały wspaniały! na taki czekałam, pewnie szczegóły trzeba będzie dopracować ale pierwsze wrażenie robi piorunujące
Administrator
Dodano : 05/8/2016
:) Cieszy nas Pani entuzjazm, zapraszamy do współpracy, chętnie omówimy korekty dostosowujące projekt do Państwa potrzeb.
Janusz
Dodano : 02/8/2016
Osobiście wygląd zewnętrzny budynku jest jak najbardziej do zaakceptowania ale szkoda, że nie jest ocieplony fragmentami drewnianej elewacji jak w przypadku projektu Parterowy 1. Bardzo fajnie, że autorzy umieścili w bryle budynku garaże oraz "altanę". Rozmieszczenie pomieszczeń jest przemyślane chociaż pewnie dla osób, które zamieszkają w tym domu przeszkadzać będzie brak odizolowania salonu i jadalni od sypialni. Osobiście żałuję, że nie znalazło się miejsce na osobna małą toaletę i garderobę, chociaż wtedy projekt przypominałby bardziej pierwszą odsłonę projektu. Na plus dodałbym świetliki w łazienkach. Czekam na kosztorys oraz więcej zdjęć z aranżacji wnętrza :)
Administrator
Dodano : 02/8/2016
P. Januszu wybór materiału wykończeniowego jest oczywiście możliwy, my tylko pokazujemy miejsca gdzie zastosować inny materiał, aby podziały elewacji były właściwe. Może to być drewno, płytka klinkierowa ręcznie formowana lub kamień, to pozostawiamy inwestorom. To co zostało zaproponowane przez nas, czyli płyta w kolorze jasnoszarym jest zdeterminowane naszym wyborem dosyć surowej i monochromatycznej aranżacji wnętrza, gdzie jedynym elementem ocieplającym są włączone lampy. Dzięki temu wygląd zewnętrzny i wnętrze są spójne. Proszę to traktować jako naszą subiektywną propozycję, inwestorzy mogą zarówno wnętrze jak i bryłę wykończyć stosownie do własnych upodobań.
Michał
Dodano : 02/8/2016
Obserwuję Państwa projekty od bardzo długiego czasu. Projekt Parterowy 1 był moim zdecydowanym faworytem. Mimo tego, po długich przemyśleniach i obejrzeniu jego realizacji zrezygnowałem z zakupu. Muszę powiedzieć, że od momentu kiedy powstał Parterowy 1 (mimo wszystko, moim subiektywnym zdaniem, Państwa najlepszy projekt) jedyne co ciśnie mi się na usta to stwierdzenie - NARESZCIE! Bardzo gratuluję rewelacyjnego projektu!
Administrator
Dodano : 02/8/2016
Dziękujemy:) też uważamy że to wyjątkowo udany projekt, zwłaszcza, że udało się w nim skondensować cały program funkcjonalny w zwartej bryle na rzucie prostokąta, a przy tym forma pomimo tego, że oszczędna, nie jest nudna.
DOMY Z WIZJA
Dodano : 01/8/2016
Zapraszamy na premierę nowego projektu parterowego z płaskim dachem. Tym domem wracamy zdecydowanie do naszej autorskiej stylistyki, którą charakteryzuje przede wszystkim oszczędna w formie i materiałach nowoczesność. Projekt dedykujemy wszystkim miłośnikom współczesnej architektury, którzy poszukują nowoczesnego parterowego domu o niewielkiej powierzchni użytkowej, ale z pełnym programem pomieszczeń. Mamy nadzieję, że kolejna nasza propozycja zyska Państwa przychylność i czekamy na opinie, które są dla nas zawsze cennym źródłem informacji przy opracowywaniu nowych koncepcji.
Michał
Dodano : 01/8/2016
Trudno się do czegoś przyczepić :) bardzo ładny i zupełny projekt
Ewa
Dodano : 01/8/2016
Prosta, zwarta bryła, płaski dach - aż się prosi o dom pasywny albo przynajmniej nisko energetyczny. Doczekamy się takiego projektu? Bez okien na północ, dobrze ocieplony, na płycie fundamentowej i z logicznym rozkładem pomieszczeń, bez kominów i pompy ciepła? Jestem cierpliwa ;)
Administrator
Dodano : 01/8/2016
P. Ewo jeśli stricte pasywny to raczej nie parterówka:) parametr powierzchni zabudowy znacznie zawyża wyniki obliczeń w charakterystyce energetycznej, dlatego jeśli zaprojektujemy dom pasywny to na pewno z użytkowym poddaszem.
Dodaj opinię