Projekt domu „Parterowy 2” – nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem
To interesujący mały nowoczesny dom z płaskim dachem bez garażu. Charakteryzują go cechy współczesnego parterowego bungalowu czyli zwarta bryła oraz optymalny program pomieszczeń rozplanowany na niedużej powierzchni użytkowej Przeznaczony jest dla inwestorów poszukujących domu ekonomicznego, ale o wyrazistej i niebanalnej formie wyróżniającej się z otoczenia. Jej nowoczesność podkreślają belki konturowe oraz duże narożne okna bez słupków. Podziały elewacji są podkreślone piękną ręcznie formowaną płytką klinkierową. Płaski dach izolowany jest niezawodną membraną EPDM i balastowany żwirem. Takie rozwiązanie daje gwarancję bezawaryjnego użytkowanie przez wiele lat.
Mały dom z płaskim dachem 120 m2
Na niedużej powierzchni użytkowej nieco ponad 120 m2 zmieściliśmy pełny program pomieszczeń dla 3 – 4-osobowej rodziny. Dom posiada wyraźny podział na otwartą połączoną cześć dzienną oraz intymną z sypialniami. W części dziennej znajduje się salon z kominkiem, jadalnia z miejscem na duży stół oraz nowoczesna kuchnia z wyspą. Kuchnia położona od frontu ułatwia wgląd w strefę wejściową na działkę. Bezpośrednio z kuchni jest przejście do wiatrołapu oraz spiżarni co bardzo ułatwia przenoszenie zakupów. Korytarz łączący oba pomieszczenia to w rzeczywistości praktyczna garderoba. Z salonu możemy wyjść na zadaszony taras.
W części sypialnej znajdują się dwa pokoje dzieci o powierzchni ok. 12 m2, oraz większa, prawie 16 metrowa sypialnia rodziców połączona z prywatna łazienką i garderobą. Z niej podobnie jak z salonu możemy wyjść bezpośrednio na osłonięty dachem taras. Korytarz prowadzący do sypialni głównej pełni również funkcję garderoby dla pokoi dzieci. To bardzo praktyczne rozwiązanie umożliwiające w pełni wykorzystanie ich powierzchni bez straty na szafy. Dzięki świetlikowi umieszczonemu w dachu komunikacja jest dobrze doświetlona. Z przodu domu znajduje się łazienka dzieci, obok oddzielna pralnia z suszarnią oraz duże pomieszczenie gospodarcze.
Energooszczędny dom parterowy z płaskim dachem
Projekt „Parterowy 2” jest energooszczędny. Opracowanie części instalacyjnej standardowo uwzględnia wentylację mechaniczną z rekuperacją, a założone grubości izolacji termicznej na wszystkich przegrodach odpowiadają warunkom technicznym, jakie mają obowiązywać w 2021 r. Dla polepszenia bilansu energetycznego budynku i obniżenia kosztów jego ogrzewania możesz zamówić inne energooszczędne dodatki takie jak: pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym lub projekt płyty fundamentowej Izodom.
Projekt „Parterowy 2” to idealna propozycja dla odważnych inwestorów poszukujących małych domów z płaskim dachem o współczesnych i niebanalnych rozwiązaniach. Wygodny i energooszczędny parterowy dom zapewni komfort i satysfakcję jego mieszkańcom oraz dopełni ich nowoczesny styl życia.
Zalety projektu:
- Mały nowoczesny dom z płaskim dachem
- rozbudowany program pomieszczeń rozplanowany na niewielkiej powierzchni użytkowej ok. 120 m2
- czytelny i wygodny układ funkcjonalny z podziałem na dwie strefy
- w części dziennej: przy wejściu przejściowa garderoba / współcześnie zaaranżowane wnętrze typu „open space” integrujące przestrzeń salonu, jadalni i kuchni / kuchnia z wyspą, w pobliżu ulokowana spiżarnia / zadaszony zewnętrzny taras
- w części prywatnej: strefa sypialni głównej z łazienką i garderobą oraz bezpośrednim wyjściem na taras / dwie sypialnie dzieci o optymalnej wielkości z szafami wnękowymi w komunikacji i własną łazienką / oddzielne pomieszczenie pralni - suszarni / duża kotłownia
- projekt energooszczędny o niskich kosztach eksploatacji
Komentarze
mmm
Dodano : 18/7/2017
Czy można jakies zdjecia z realizacji tego domu zobaczyc na Państwa stronie? Moze warto zwrócić się jako pracownia do klientów, którzy zakupili ten dom z prośbą o pokazanie? :)
Administrator
Dodano : 18/7/2017
Proszę dołączyć do grupy facebook-owej "Domy z wizją budowy i realizacje". Jest tam jeden inwestor, który opublikował realizację najbardziej zbliżoną do założeń dokumentacji projektowej.
mmm
Dodano : 17/7/2017
Czy te pomieszczenia w domu nie sa za "ciasne"? Czy mozna już zobaczyć zdjęcia z realizacji tego projektu? Najlepiej wewnatrz i zewnatrz. Projekt extra!
Administrator
Dodano : 17/7/2017
Wielkość pomieszczeń jest optymalna i proporcjonalna do wielkości samego domu. Proszę pamiętać, że percepcja przestrzeni jest dla każdego indywidualna i zależna od tego w jakich warunkach się wychowywała. Dla jednej osoby pokój 10 metrowy będzie duży i wygodny, a dla kogoś innego 30 m będzie za mały.
Katarzyna
Dodano : 04/6/2017
Witam jesteśmy za interesowani tym projektem ,bardzo podoba nam się elewacja z cegły Tamarin Falls,czy można prosić o nazwę serii tej cegły ?chcielibyśmy na żywo ją zobaczyć .Pozdrawiam!
Administrator
Dodano : 04/6/2017
W przypadku tego projektu to nie cegła tylko płytka klinkierowa ręcznie formowana i jest dostępna w ofercie firmy KMK Klinkier: https://kmk-klinkier.pl/produkt/plytki-recznie-formowane/tamarin-falls/355/8
Marta
Dodano : 02/5/2017
Czy istnieje możliwość wprowadzenia oszczędności w kosztach przez zmniejszenie okien w salonie i kuchni ?Jakie formy okien pasowałyby tak żeby nie zgubić piękna bryły domu?
Administrator
Dodano : 02/5/2017
W rzeczywistości to mały dom, a zatem okna nie mają przesadnie dużych wymiarów. W celach oszczędności można zamienić narożne łączenie szkła w salonie i kuchni na standardowy słupek. Można również zmniejszyć szerokość okna w sypialni od strony tarasu, ale raczej odradzamy zmniejszanie pozostałych otworów bo dom straci urok i stanie się bardziej masywny,
Marta
Dodano : 29/3/2017
Witam. Kupujemy projekt. Budujemy sie w mazowieckim. Chetnie zobaczylibysmy dom na zywo. Buduje sie ktos w okolicy kogo mozna odwiedzic? Podejrzec
Marek
Dodano : 07/11/2016
Powiedzieć, że idealny, to za mało.
Aga
Dodano : 02/9/2016
Witam, kto projektował wnętrza tego domu?
Administrator
Dodano : 02/9/2016
My jesteśmy autorami tej aranżacji :), ale zrobiliśmy to jedynie na potrzeby prezentacji projektu. Doradzamy odwiedzić dział Partnerzy na naszej stronie gdzie znajdują się wizytówki rekomendowanych przez nas Pracowni projektowania wnętrz.
iza
Dodano : 15/3/2016
Witam, czy jest możliwość zastąpienia ścianki w salonie (tej którą przykrywa zasłonka) szkłem lub zwężenia tej ściany o połowę zastępując ten fragment szkłem. i drugie pytanie czy można powiększyć salon o kilka metrów np przesuwając tą samą ściankę o 0,5 m w stronę podwórka pozdrawiam
Administrator
Dodano : 15/3/2016
Można ścianę zastąpić witryną. W przypadku jeśli okno ma zastąpić tylko część ściany wymaga to wprowadzenia słupa w narożniku salonu. Jeśli miałaby zniknąć cała ściana to pojawią się dwa słupy - w narożniku salonu i kuchni. Dom można również poszerzyć.
Monika
Dodano : 28/2/2016
Witam, czy jest możliwa wersja z wiatrołapem?
Administrator
Dodano : 28/2/2016
Tak, należy przesunąć wejście do części sypialnej do linii pomieszczenia spiżarni, w ten sposób stworzy się przestrzeń na niewielki wiatrołap.
Kas
Dodano : 24/2/2016
Piekny projekt. Gdzie można dostać taki rzygacz (przepust) jak na wizualizacji?
Administrator
Dodano : 24/2/2016
To nasze autorskie rozwiązanie, element jest zaprojektowany z blachy nierdzewnej i wykonywane na indywidualne zamówienie.
Michał K
Dodano : 29/10/2015
Witam, dołączam się do prośby P. Marcina, proszę o kilka zdjęć z zakończonej budowy. Pozdrawiam
Marcin
Dodano : 07/10/2015
Witam, Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłbym zdjęcia w trakcie realizacji tego domu jaki i wykończonego. Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?
anna
Dodano : 26/9/2015
"Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę." Ja tez się zastanawiałam nad taka zmiana ale proszę mi powiedzieć gdzie wtedy znajdowałby się rekuperator, boiler?
Administrator
Dodano : 26/9/2015
W takiej sytuacji funkcja kotłowni-pomieszczenia gospodarczego musiałaby zostać zlokalizowana w miejscu garderoby i spiżarni.
Piotr
Dodano : 24/9/2015
Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Parterowego 2. Jednym słowem zabawa się skończyła ;) Dokonaliśmy modyfikacji polegajacej na poszerzeniu budynku w części z łazienką i garderobą. W efekcie mamy "salon kąpielowy" o pow. ponad 10 m.kw.. Projekt idealny :) Pozdrowienia
ewelina
Dodano : 22/8/2015
Witam Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia tego domu w realu Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?
grazyna
Dodano : 09/8/2015
Witam,zakupiłam projekt domu i lada dzień zaczynam budowę..Mam wielką prośbę do Pani Moniki-bardzo proszę o kilka zdjęć z Pani budowy lub kontakt w celu "kliku rad".Pozdrawiam
Marcin L
Dodano : 24/7/2015
Witam, rozważam wybudowanie domu z projektu PARTEROWY 2. Mam jednak obawy wizualnego końcowego efektu. Chciałbym zobaczyć dom na żywo, może ktoś z Was podesłać zdjęcia? z góry dziękuję?
Katarzyna
Dodano : 01/3/2015
Witam, projekt jest bardzo ciekawy i zastanawiamy sie z mężem. Nad jego zakupem . Mam pytanie czy przy wyborze pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowych jest możliwość zaadoptowania kotłowni na mały pokój ? Czy jest możliwość rownież powiększenie łazienki kosztem pralni lub połączenie tych pomieszczeń ? Czy można zlikwidować oczko wodne czy spełnia ono jakaś określona role? Dziękuje z góry za odpowiedz.
Administrator
Dodano : 01/3/2015
Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę.
BARTEK
Dodano : 03/2/2015
Ja również zaczynam budowę tego domu, pozwolenie na budowę już posiadam. Jestem na etapie wyboru wykonawcy SSO. Pani Moniko proszę o kontakt e-mail, chciałbym porównać koszty,doświadczenie. Pozdrawiam
Michał
Dodano : 11/1/2015
Witam W warunkach zabudowy mam kąt nachylenia dachu od 5 do 45 stopni. Czy nie będzie problemu w tym projekcje ze zmianą w koncie nachylenia z 2 na 5 stopni ?
Administrator
Dodano : 11/1/2015
Nie będzie problemu, być może jedynie zajdzie konieczność nieznacznego podniesienie ścianek attykowych.
Michał J
Dodano : 09/1/2015
Czy można rozszerzyć elewację fronotwą od strony sypialni i pokoi do 15m (czyli o 60 cm)? Rozważamy zakup tego projektu. Trochę nas też przeraża, że nie ma otwieranych okien w kuchni. Pozdrawiam, O.
Administrator
Dodano : 09/1/2015
Budynek można poszerzyć na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W budynkach posiadających wentylację mechaniczną nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczeń, jeśli jednak chcą Państwo mieć możliwość otwierania okna w kuchni to nie widzimy problemu z wprowadzeniem do narożnego okna wąskiej części uchylnej.
Anita
Dodano : 02/1/2015
Pani Moniko a czy prowadzi Pani gdzieś dziennik budowy. Też chce budować ten dom i interesują mnie koszty i wszystko co związane z projektem . Pozdrawiam
Monika
Dodano : 29/12/2014
Jestem w trakcie budowy tego domu, w trakcie adaptacji dodałam garaz jednostanowiskowy w miejscu wiaty na wizualizacjach (na dwustanowiskowy nie pozwoliła wielkość działki). Koszt wykończenia to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, ale na pewno nie jest to projekt taniego domu. Mimo to nie zamieniłabym projektu na żaden inny
ma
Dodano : 03/12/2014
Mój ulubiony projekt. Brakuje tylko garażu. Zastanawiałem się, czy nie można by podpiwniczyć budynku i w piwnicy umieścić garaż oraz kotłownie. Garaż znajdował by się +/- pod pokojami dla dzieci. Wjazd do niego nie musiał by być w linii prostej ze ścianą oraz mógł by mieć kształt rombu lub równoległoboku. Myślę, ze umieszczenie go pod skosem ułatwiło by wjazd oraz powstało by małe zadaszenie pod budynkiem. Czy takie zmiany są możliwe do wprowadzenia bez znacznych zmian konstrukcyjnych oraz o ile podniosły by koszty budowy? Pierwszą myślą było umieszczenie garażu w piwnicy od frontu, lecz w mojej ocenie budynek straciłby na uroku. Sam zjazd do garażu byłby stromy. W komentarzach wspominają Państwo o kolejnych projektach domów z płaskim dachem. Niestety nie pojawiają się w ofercie. Można spodziewać się kolejnych projektów, czy przez słaby popyt zrezygnowali Państwo z projektów tego typu?
Administrator
Dodano : 03/12/2014
Można wykonać garaż pod budynkiem, ale to znacznie podwyższy koszty realizacji, co"kłóci" się trochę z koncepcją małego taniego domu. Problem stanowi również wykonanie właściwego zjazdu, który wydłuży minimalną głębokość działki. Większa działka to znowu wyższe koszty. Na pewno nie rezygnujemy z projektów z płaskim dachem.
Agnieszka
Dodano : 11/11/2014
Piękny projekt marzyłam o takim ale niestety nie dostane zezwolenia na budowę takiego domu ponieważ jest plan zagospodarowania budowlanego i mogę sobie tylko pomarzyć o takim domu. Mężczyzna z którym rozmawiałam powiedział że boją się wydawać takich zezwoleń przez halę która się zawaliła w Katowicach ,ale nie biorą pod uwagę zrywanych dachów przez wichury. To niesprawiedliwe ,że nie można budować domu jaki nam się podoba.
Administrator
Dodano : 11/11/2014
To tylko przykład kolejnego urzędniczego absurdu. Rozumiemy, że ograniczenia w wydawaniu pozwoleń na tego typu domy mogą wynikać z lokalnych uwarunkowań urbanistycznych, ale podpieranie tego argumentem o katastrofie budowalnej jest po prostu śmieszne. Przypadek hali w Katowicach był konsekwencją błędów projektowych i wykonawczych, a nie formy budynku i tego, że posiadał dach płaski, aż ciśnie się na usta pytanie: "co ma piernik do wiatraka ?" :)
biola
Dodano : 28/10/2014
Witam, projekt i jego aranżacja są super. Mały ale wystarczający. Przystępny cenowo i w budowie, i zapewne w późniejszym utrzymaniu. Naprawdę super! Bardzo podoba mi się klinkier na elewacji.
Marcin
Dodano : 21/10/2014
Czy już ktoś zdecydował się na zakup i budowę tego domu? Jeśli tak, czy można zobaczyć zdjęcia z realizacji inwestycji? Dziękuję!
Angelika
Dodano : 12/10/2014
Witam, czy istnieje możliwość przesunięcia samej tylko ściany pokoju dziennego o metr l(ub choć 50cm). Zmniejsz się wtedy okno sypialni, ale czy konstrukcyjnie jest to do zrobienia?
Andrzej
Dodano : 19/8/2014
Witam, czy istnieje możliwość zmiany wielkości okien w pokojach oraz przerobienia kuchni na zamkniętą? Super byłoby też zobaczyć projekt garażu wolnostojącego pasującego do projektu domu :)
Administrator
Dodano : 19/8/2014
Wielkość okien można zmienić na etapie adaptacji, ale proszę pamiętać , że im mniejsze okna tym bryła budynku będzie sprawiać wrażenie masywniejszej. Nie rekomendujemy zamknięcia kuchni ponieważ salon z jadalnią nie są przesadnie duże i otwarta kuchnia powiększa optycznie całą część dzienną domu.
Tomasz
Dodano : 09/8/2014
Uklad pomieszczen rewelacyjny, mam jednak watpliwosci co do ksztaltu dachu. Plaski wyglada swietnie, ale duzo sie slyszy o przeciekaniu i trudnosciach w wykonaniu izolacji termicznej dla dachow plaskich. Bylaby mozliwosc adaptacji tego projektu na dach skosny o malym nachyleniu, tak aby wciaz byla to zgrabna nowoczesna parterowka?
Administrator
Dodano : 09/8/2014
Mamy 21 wiek i nie widzimy żadnych racjonalnych argumentów przemawiających za rezygnacją z dachów płaskich. 90 procent wielkokubaturowych obiektów mieszkalnych wznoszonych przez deweloperów posiada dachy płaskie. Czy deweloper, który prawnie gwarantuję rękojmię ryzykowałby stosowanie usterkowej technologii ? Negatywne opinie są rozpowszechniane najczęściej przez "fachowców" , którzy nie znają tych technologii oraz inwestorów, którzy ich zatrudniają. Aby uniknąć kłopotów eksploatacyjnych należy po prostu korzystać z usług podwykonawców specjalizujących się w dachach płaskich.
Łukasz
Dodano : 06/8/2014
Projekt arcyciekawy. Czy istnieje możliwość wybudowania go w technologii drewnianej?
Administrator
Dodano : 06/8/2014
Oczywiście, tak jak wszystkie pozostałe projekty w naszej ofercie.
Karolina
Dodano : 25/7/2014
Witam, Został już na forum poruszony temat dodatkowego pokoju. W związku z liczebnością naszej rodziny jesteśmy bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem. Zwracam się z pytaniem, kiedy projekt z dodatkowym pokojem się pojawi? Jeżeli nie pojawi się oficjalnie czy możliwa jest adaptacja indywidualna projektu Parterowy 2 o kolejny pokój.
Joanna
Dodano : 29/6/2014
Świetny projekt, dla nas prawie idealny. "Prawie" ponieważ brakuje gabinetu, najlepiej od frontu. Czytałam w komentarzach, że zastanawiacie się Państwo nad wprowadzeniem takiego projektu. Jeśli tak to byłabym nim zainteresowana. Czy jest szansa, że pojawi sie w najbliższym czasie, lub byliby Państwo w stanie go "doprojektować" na specjalne zamówienie? Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego dachu zimą. Czy wymaga on odśnieżania?
KATARZYNA
Dodano : 26/6/2014
Witam, mam pytanie odnośnie tego projektu czy można taki domek z płaskim dachem wybudować na terenie południa Polski? Rejon Bielska-Białej Pozdrawiam
Administrator
Dodano : 26/6/2014
To określi decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydane przez właściwy organ administracyjny. W tym celu w lokalnym urzędzie należy wypełnić odpowiedni wniosek uwzględniający parametry tego projektu.
Dariusz
Dodano : 22/6/2014
Projekt po prostu super, ale interesuje mnie rzetelność=realność kosztorysu. Czy ktoś budował już na podstawie tego projektu? Będę wdzięczny za kontakt.
Maciej
Dodano : 27/5/2014
Witam, projekt bardzo efektowny, natomiast mam pytanie na temat dużych przeszkleń w kuchni oraz w jadalni, które nie są otwierane. Czy powyższe rozwiązanie nie spowoduje słabej cyrkulacji powietrza w tym rejonie budynku, który w związku ze swoim przeznaczeniem jest narażony na różnego rodzaju niepożądane zapachy związane z gotowaniem?
Administrator
Dodano : 27/5/2014
Dokumentacja projektowa uwzględnia standardowo wentylację mechaniczną gdzie obieg powietrza jest wymuszony i sterowany automatycznie, a zatem nie ma obawy o złą cyrkulację w budynku.
Waldek
Dodano : 26/4/2014
Witam , Projekt jest rzeczywiście bardzo interesujący , mam pytanie czy może być on wykonany w technologi domu pasywnego ?
Administrator
Dodano : 26/4/2014
Jak najbardziej, ten projekt z założenia jest energooszczędny, dostosowanie go do budynku pasywnego wymaga przeprowadzenia indywidualnego audytu energetycznego i wprowadzenia stosownych korekt na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Pawel
Dodano : 18/4/2014
Projekt warty uwagi. Do idealu brakuje mu tylko gabinetu Czekam na nastepny wariant. 146m2 byloby optymalne :-)
Kaja
Dodano : 17/4/2014
Świetny i niepowtarzalny projekt! Wymiary idealne dla młodej rodziny. Jesteśmy jeszcze na etapie szukania działki, ale jak tylko na jakąś się zdecydujemy zgłaszamy się do Państwa po projekt.
Administrator
Dodano : 17/4/2014
Cieszymy się, że podoba się Państwu nasz projekt. Jeśli znajdą Państwo odpowiednią działkę prosimy dla pewności przed jej zakupem przesłać nam na adres mailowy wszystkie dokumenty, Sprawdzimy czy bez problemów będzie można zrealizować na niej projekt Parterowy 2.
Bartek
Dodano : 09/4/2014
Piękny, jesteśmy z żoną zauroczeni tym projektem. Jedno pytanie: Czy przy adaptacji istnieje możliwość zwiększenia szerokości salonu o 1 metr? Salon wtedy by miał około 40 metrów i zyskają na szerokości pokoje 10 i 11. Zależy nam na takiej zmianie, ponieważ salon wydaje się trochę zbyt wąski. Proszę o podanie jeszcze wysokości pomieszczeń przy instalacji rekuperatora. Pozdrawiamy przyszli nabywcy Parterowy 2
Administrator
Dodano : 09/4/2014
Oczywiście taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Wysokość do stropu wynosi 2, 81m. Instalacja wentylacji mechanicznej została tak zaprojektowana, aby jak najmniej ingerować w powierzchnię stropu dlatego wykonanie sufitów podwieszanych ogranicza się głównie do pomieszczeń gospodarczych. Tam gdzie jest to konieczne minimalna wysokość sufitu podwieszanego wynosi 16cm.
Rafał
Dodano : 08/4/2014
Czy jest możliwość zaprojektowania małego basenu w miejsce oczka wodnego?
Administrator
Dodano : 08/4/2014
W przypadku basenu raczej wskazane byłoby odsunięcie go budynku, po pierwsze ze względów technicznych po drugie praktycznych.
TOMEK
Dodano : 10/3/2014
Niesamowicie zaskoczyliście mnie tym kosztorysem :) Teraz tylko poszukiwania odpowiedniej działki pod dom :) Rozważacie opcje tego domu z garażem ?
Administrator
Dodano : 10/3/2014
O wielkości kosztów realizacji poszczególnych projektów decyduje przede wszystkim ich powierzchnia. Ten dom jest nieduży więc koszty są odpowiednio niskie. Raczej nie rozważamy wersji z garażem ponieważ jego bryła zaburzy kompaktową formę.
Malwa
Dodano : 17/2/2014
Kolejny świetny i przemyślany w każdym szczególe projekt. Często tutaj zaglądam, szukając inspiracji, stąd moje pytanie - Jaki kamień (a może to płytka?) znajduje się na ścianie, na której wisi telewizor? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Michał
Dodano : 17/2/2014
Fajny, fajny. Ten dodatkowy pokój na pewno by się przydał w naszym przypadku, garaż z resztą też (może aż tak wiele nie straci na tym bryła). Czekamy zatem na kolejny wariant;) Ma coś w sobie ten projekt, prosty a zarazem nowoczesny i z klimatem. Wyjście na zadaszony taras prosto z sypialni, śniadanie na takim tarasie bezcenne;) Jedyny minus to przejście z kuchni przez dość ciasnawy salon, no ale nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza w kompaktowym domu. Rozwiązaniem byłoby przejście z jadalni ale takie stałe pojedyncze przeszklenie super wygląda o ile da się w ogóle taki gabaryt zamówić. Pozdrawiam, Michał
kasia
Dodano : 16/2/2014
SUPER!!! Na taki projekt czekaliśmy - parterowy, z płaskim dachem i kompaktowy:) Jeszcze tylko kosztorys i będziemy w domu:) pozdrawiam!
Administrator
Dodano : 16/2/2014
Dziękujemy, kosztorys pojawi się niebawem.
Kasia
Dodano : 13/2/2014
Na taki projekt czekałam. Gratulacje ! Brakuje mi tylko wizualizacji, którejś z sypialni i łazienki, chodzi o wygląd okien. Projekt prawie idealny, oczywiście jak dla mnie :)
Michał
Dodano : 11/2/2014
Świetny projekt. Gratuluję! Od dłuższego czasu regularnie śledzę Państwa projekty i jestem coraz bardziej pod ich wrażeniem, szczególnie że zdecydowanie preferuję nowoczesną architekturę. Bardzo podoba mi się Państwa dbałość o szczegóły. Moje pytanie do tego projektu - czy możliwe powiększenie całości tak aby powierzchnia całkowita wynosiła ok. 180-200m2 (dodatkowo gabinet, wiatrołap, łazienka dla gości). Jedyne co trudno mi aktualnie zaakceptować to przeszklone drzwi wejściowe, bez wiatrołapu, co powoduje, że osoba przy nich stojąca widzi bezpośrednio wszystko w salonie.
Robert
Dodano : 10/2/2014
Brawo, piękny domek !!!
Nika
Dodano : 09/2/2014
Projekt jest wspaniały-zresztą jak wszystkie wasze projekty.Ma tylko jeden mały minus-brak garażu.
Administrator
Dodano : 09/2/2014
Taka była pierwotna koncepcja tego projektu. Zalety użytkowe garażu są oczywiście bezsporne, ale w tym układzie funkcjonalnym jego bryła zwiększyłaby kubaturę i dom straciłby kompaktową formę, na której nam zależało. Pewnym odstępstwem od tego założenia było wysuniecie poza obrys kwadratowego planu garderoby i łazienki rodziców.
Milena
Dodano : 08/2/2014
Piękny, nowoczesny projekt. Czy jest możliwość dodania do projektu małego wc z oknem dla gości oraz małego gabinetu. Warunki zabudowy, które posiadam to max. 216 m2 przy szerokości frontowej 16,8 m.
Administrator
Dodano : 08/2/2014
Tak, przygotowując ten projekt rozważaliśmy różne opcje funkcjonalne z zachowaniem obecnego układu i wyglądu zewnętrznego. Jednym z możliwych wariantów był model z dodatkowym pokojem.
Dodaj opinię