Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4ANowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4ANowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4ANowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4ANowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4ANowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4ANowoczesny projekt domu Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Ekonomiczny 4A
Cena projektu
5 200 PLN

Powierzchnia użytkowa:

115,40m2

Garaż:

+ 38,20 m2

Kotłownia:

+ 3,80 m2

Powierzchnia zabudowy:

205,60 m2

Min. wymiary działki:

16,76 x 33,80 m

Wysokość w kalenicy:

6,86 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

115,4 m2

Ekonomiczny 4A
1wiatrołap - garderoba4,6 m2
2spiżarnia2,8 m2
3kuchnia9,7 m2
4pokój dzienny + jadalnia38,1 m2
5pom. gospodarcze1,0 m2
6pokój10,1 m2
7pokój10,1 m2
8pokój17,1 m2
9łazienka6,0 m2
10komunikacja8,3 m2
11pralnia - suszarnia3,2 m2
12łazienka4,4 m2
13pom. gospodarcze - kotłownia3,8 m2
14garaż38,2 m2

Rzut poddasza

28,4 m2

1antresola19,0 m2
2antresola9,4 m2
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

157,40 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

205,60 m2

Min. szerokość działki:

16,76 m

Min. długość działki:

33,80 m

Wysokość w kalenicy:

6,86 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

260,00 m2

Kubatura:

998,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, deska elewacyjna
deskę elewacyjną wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

blacha na rąbek
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

M
Zgodnie z zapisem MPZP obowiązującym na naszej działce, domy z dachem dwuspadowym należy lokalizować kalenicą równolegle do drogi. Dom jest dosyć długi więc równolegle się nie zmieści - w związku z tym zastanawiamy się czy istnieje możliwość przerobienia dachu w częściach szczytowych, tak aby uzyskać dach czterospadowy i ww zapis przestał obowiązywać? Czy Waszym zdaniem taka zmiana popsułaby bryłę budynku? Może macie inny pomysł na ominięcie tego zapisu MPZP?
D
Technicznie nie ma przeciwwskazań do modyfikacji dachu na czterospadowy, ale po takiej zmianie bryła budynku nie będzie wyglądała dobrze. Dom w typie "stodoły" odwołującej się do archetypu budynku mieszkalnego musi mieć dach dwuspadowy inaczej będzie wyglądał karykaturalnie. Wprawdzie nie wiemy jaka jest szerokość Państwa działki, ale doradzalibyśmy jednak wybór projektu spełniającego wymogi MPZP.
Dodano: 2019-06-10
K
Projekt bardzo ciekawy. Wymaga kilku przerobek aby stal sie projektem idealnym.
Czy wizualizacje wnetrz przygotowal projektant z polecanej przez Panstwa firmy?
Czy dostepne sa fotografie ze zrealizowanych juz projektow tego domu ?
D
Aranżację wnętrza tego domu przygotowaliśmy sami. Niestety nie mamy jeszcze zdjęć z realizacji tego projektu, ale w związku z tym, że jest bardzo popularny liczymy, że wkrótce otrzymamy zdjęcia od pierwszych inwestorów.
Dodano: 2017-10-09
J
Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie garażu na przeciwległy koniec budynku i zamienienie miejscami wiatrołapu z kotłownią? W ten sposób powstałaby bardzo duża antresola. Minusem byłoby wejście do garażu jedynie od zewnątrz budynku i brak jednego okna w sypialni.
D
Pani Januszu ile inwestorów tyle pomysłów na modyfikacje układu funkcjonalnego:) Przeniesienie garażu na przeciwległy koniec domu raczej nie jest dobrym pomysłem, jak Pan słusznie zauważył, głównie ze względu na brak komunikacji z domem. Co do antresoli to proszę nam wierzyć ona w obecnym stanie jest już bardzo duża.
Dodano: 2017-10-07
M
Tomasz, tak na szybko jak liczyłem bez problemu da się to zrobić. Jedynie co jeszcze muszę sprawdzić to podciąg pomiędzy kuchnią i salonem. W razie czego można zwiększyć jego wysokość w górę żeby zachować światło przejścia. Natomiast cały czas zastanawiam się czy przestrzeń nad salonem optycznie za bardzo się nie zawęzi.
A
czy dom jest możliwy do budowy w systemie szkieletowym?
D
Tak, każdy projekt w naszej ofercie można zaadaptować do technologii szkieletowej. Ponieważ w Polsce nie ma standaryzacji projektowania w tej technologi adaptację powinna przeprowadzić firma wykonawcza, która uwzględni w projekcie stosowane przez nią elementy konstrukcyjne. W zakładce kosztorys znajdzie Pani formularz do firmy Wolfhaus, w której to można bezpłatnie wycenić budowę tego projektu w technologii drewnianej.
Dodano: 2017-09-25
T
Bardzo fajny projekt,czy można prosić o szacunkowy koszt wykonania domu ?
Mam dwa pytania, pierwsze dotyczy możliwości wydłużenia budynku o garderobę ( chodzi o wydłużenie budynku o ok 2m, a w zasadzie wydłużenie go, drzwi na zewnątrz stałyby się drzwiami do garderoby + odpowiednie powiększenie łazienki.
Drugie pytanie dotyczy trochę pytania Michała z dnia 12.08.2017: czy budując balustradę i ew. gabinet nad garażem możliwy jest montaż okna na ścianie pionowej nad garażem, czy możliwy jest montaż tylko okien dachowych? Czy montaż balustrady wymagałby dodatkowego wspornika w salonie/komunikacji ?
D
Wydłużenie budynku z linią kalenicy nie jest zmianą skomplikowaną, ale proszę pamiętać, że budynek jest już dosyć długi.
Przy zachowaniu niewielkiej szerokości tej komunikacji powinna wystarczyć sama płyta działająca jak wspornik zakotwiony w stropie kuchni i wiatrołapu, bez dodatkowego podparcia, ale to już musiałby sprawdzić dokładnie konstruktor.
Dodano: 2017-09-12
J
Pod nazwa projektu jest podany metraż 115,4 m2 dlaczego antresola nie jest dodawana do tego metrażu?
D
Ponieważ zgodnie z normą budowlaną do powierzchni użytkowej pomieszczeń nie wlicza się tych, które mają mniejszą wysokość niż 2,5 m. Antresola do spodu jętek ma 230 cm wysokości i jest to pomieszczenie w pełni funkcjonalne, ale formalnie nie ma konieczności wykazywania jej w zestawieniu powierzchni.
Dodano: 2017-09-09
L
Bardzo podoba nam się ten projekt. Mam pytanie odnośnie wykorzystania na strych powierzchni nad garażem ( tak aby wejście było z garażu?) - czy jest to możliwe? Druga prośba jest o orientacyjny kosztorys - czy mogę o taki prosić?
D
W stropie nad garażem jest przewidziany wyłaz ze schodami, dlatego można poddasze nad nim można wykorzystać np. jako miejsce do przechowywania. Orientacyjny kosztorys wyślemy na maila.
Dodano: 2017-08-29
M
Witam.
Bardzo podobają mi się projekty z serii EKONOMICZNY. Chciałbym zrobić wersję 4a z wyglądem zewnętrznym 4. Brakuję mi jednak pomieszczenia dodatkowego na moje biuro. W tym celu chciałbym wykonać strop żelbetowy nad garażem tak aby powstało tam pomieszczenie. Jak oceniacie pomysł żeby wejście do tego pomieszczenia było rrealizowane poprzez długą galerię na prawo od schodów. Czy takie rozwiązanie nie zabierze zbyt dużo przestrzeni z nad salonu i jadalni?? Ta przestrzeń bardzo mi się podoba i wraz z oknami dachowymi musi dawać napewno świetny efekt. Balustradę można zrobić szklaną. Czy szerokość 1,0m nie będzie zabierała zbyt dużo przestrzeni??
Drugie pytanie: ile można podnieść dach ścianką kolankową żeby nie stracić proporcji i nie popsuć wyglądu?? Ewentualnie od jakiej wysokości ścianki kolankowej należałoby już poszerzać budynek.
D
W tej wersji nad garażem jest przewidziany strop, który usztywnia konstrukcję całego budynku. Technicznie można wykonać antresolę komunikacyjną ogrodzoną szklaną balustradą. Taki element przekryłby jedynie komunikację na parterze więc nie zabierze przestrzeni nad salonem i jadalnią. My jednak jesteśmy zwolennikami umiarkowania, tym bardziej, że forma domu jest bardzo prosta dlatego raczej unikalibyśmy komplikowania przestrzeni we wnętrzu. Na pewno odradzamy podnoszenie ścianki kolankowej, bez tego przestrzeń na poddaszu i tak jest bardzo duża i w pełni funkcjonalna.
Dodano: 2017-08-12
M
Bardzo fajny projekt, z czego jest wykonany blat na wyspie kuchennej?
D
Płyta Laminam o strukturze marmuru. Niestety jest to materiał znacznie droższy od marmuru, którego nie można stosować w kuchni ze względu na dużą nasiąkliwość i podatność na kwasy.
Dodano: 2017-08-08
M
Witam. Czy jest możliwość poszerzenia całego budynku o metr? Najlepiej zachowując ten sam kąt dachu. Chciałbym przez to zyskać powierzchnię w pokojach. Pozdrawiam
D
To jest możliwe, ale dom straci ładne proporcje, dla ich zachowania szerokość budynku musi pozostać możliwie wąska.
Dodano: 2017-05-02
K
Czy jest możliwość podzielania stropu, żelbetonowy w części mieszkalnej i drewniany nad garażem ?
D
Tak, ale to rozwiązanie będzie nieracjonalne konstrukcyjnie ponieważ belki drewniane w standardowych przekrojach mają wytrzymałość do rozpiętości ok.4,5 m w punktach podparcia. Głębokość garażu to 5,7 m dlatego jeśli nad nim ma być strop drewniany to musiałby pojawić się dodatkowy podciąg do oparcia belek lub należałoby wprowadzić belki z drewna klejonego.
Dodano: 2017-05-02
K
Witam. Jak jest rozwiązany system kominowy i wentylacyjny nie licząc komina który jest widoczny na wizualizacji (polączonego z kominkiem).
D
Dokumentacja tego domu zawiera w standardzie projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją, także wszystkie pomieszczenia są wentylowane przy pomocy tej instalacji. Można oczywiście zastąpić ją przewodami wentylacji grawitacyjnej, doprojektowanymi na etapie adaptacji do warunków miejscowych, ale należy pamiętać, że po zmianie warunków technicznych w bieżącym roku oraz tych, które nastąpią w 2021 r., domy z wentylacją grawitacyjną nie będą spełniały norm zużycia energii.
Dodano: 2017-05-01
M
Witam wszystkich!
Gorąco zachęcam do dzielenia się zdjęciami z budowy tego domu na grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/359752787749991/ . Zapraszam serdecznie, wymieniamy się doświadczeniami z budowy, wrzucamy zdjęcia z realizacji, pomagamy w wyborze. Pozdrawiam!
M
Bardzo podoba mi się ta wersja z antresolą, ale zależy mi na suficie takim, jak w wersji 4. Czy Państwa zdaniem połączenie antresoli ze skosem sufitu (jak w 4) będzie dobrze wyglądało z salonu? Czy zmiana taka możliwa jest na etapie adaptacji?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam
Monika
D

Jak w odpowiedzi poniżej: taka zmiana jest możliwa, ale wyklucza otwarcie antresoli na salon, a zatem antresola zmieni się w zamknięte poddasze. Nie widzimy tutaj problemu natury estetycznej, będzie to wyglądało dobrze. Można to wykonać na etapie adaptacji.
Dodano: 2017-04-23
J
Piekny projekt, ale czy jest mozliwość polączenia ekonomiczny 4 dokladnie chodzi sufit w salonie, jadalni i kucni by byl jak w ekonomicznym 4. czy jest tez mozliwosc zainstalowania kotłowni w grazu lub budowa podpiwniczenia na częsci budynku??
D
Zmiana sufitu salonu i jadalni jest możliwa, ale pod warunkiem zamknięcia widoku z antresoli na salon. Kotłownia musi być odrębnym pomieszczeniem, ale garaż jest na tyle duży, że można z jego powierzchni takie pom. wydzielić. Wiąże się to jednak z przesunięciem otworu bramy garażowej i utratą symetryczności ściany frontowej. Możliwość podpiwniczenie domu jest zależna wyłącznie od warunków gruntowych , jakie posiada Pan na działce
Dodano: 2017-04-19
J
Bardzo przemyślany projekt. Z czego wykonane są podłogi w salonie / jadalni?
D
To dekoracyjna, cienkowarstwowa posadzka z mikrocementu. Ten rodzaj wykończenia posiada wiele zalet takich jak wysoka trwałość i elastyczność, możliwość kształtowania dowolnej faktury, koloru i wykończenia powierzchni oraz przede wszystkim wyjątkową estetykę.
Dodano: 2017-04-10
A
Witam,
Czy przestrzeń nad garażem można zaadaptować na strych z wejściem z garażu?
Pozdrawiam
Adam
D
Tak,oczywiście. Nie projektowaliśmy stropu żeby nie generować dodatkowych kosztów, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę może przeprowadzić taką modyfikację na etapie adaptacji.
Dodano: 2017-04-09
A
Generalnie jestem fanem stylistyki domów serii ekonomiczny i już byliśmy o krok od zakupienia Ekonomicznego 2B + E1 a tutaj proszę. Fantastyczny projekt na który czekałem.
Projekt zakupiony, teraz czekamy na dokumentację.
Serdecznie pozdrawiam.
Andrzej T
D
Pracujemy pełną parą!:)
Dodano: 2017-04-07
M
Całkiem spoko wyszła ta wersja :) Mam pytanie, czy rozmieszczenie stron północ-południe jest ok? Wydaje mi się, że bardziej odwrotnie pasowałoby, tzn przeszklenia salonu od strony płd. Pozdrawiam, Michał
D
Słuszna uwaga, błąd grafika. Dziękujemy za czujność:)
Dodano: 2017-04-03
T
Jest idealny ! - mam nadzieje, że kosztorys pojawi się szybciej niż w przypadku innych :) Jeśli tylko dalej będzie ekonomiczny to zaczynam budowę :) !!!
D
Pomimo naszych pierwotnych deklaracji, że projekt „Ekonomiczny 4” będzie ostatnim przedstawicielem tej rodziny, ulegliśmy Państwa licznym prośbom i przygotowaliśmy wersję z antresolą. Nowy wariant uwzględnia większość sugestii jakie były zgłaszane przez zainteresowanych takim projektem. Oprócz możliwości wykorzystania poddasza powiększyliśmy kuchnię wprowadzając wykusz, dzięki czemu udało się do niej wprowadzić wyspę. Element ten, poza oczywistą zaletą użytkową, przełamuje monotonię długiej elewacji. Salon i jadalnia również uległy nieznacznemu powiększeniu. Kolejny bonus to wyodrębnienie na parterze w ciągu sanitarno-gospodarczym oddzielnego pomieszczenia pralni/suszarni. Na zewnątrz zmieniliśmy pokrycie dachowe z płyty włóknisto-cementowej, które nie cieszyło się dużą popularnością, na blachę w technologii rąbka. Ponadto zamieniliśmy drogą bramę garażową na standardową segmentową. Mamy nadzieję, że wszystkie modyfikacje zadowolą nawet największych malkontentów i projekt stanie się nowym bestsellerem w naszej ofercie:)

Dodaj opinię

Rzut parteru

115,4 m2

Ekonomiczny 4A
1wiatrołap - garderoba4,6 m2
2spiżarnia2,8 m2
3kuchnia9,7 m2
4pokój dzienny + jadalnia38,1 m2
5pom. gospodarcze1,0 m2
6pokój10,1 m2
7pokój10,1 m2
8pokój17,1 m2
9łazienka6,0 m2
10komunikacja8,3 m2
11pralnia - suszarnia3,2 m2
12łazienka4,4 m2
13pom. gospodarcze - kotłownia3,8 m2
14garaż38,2 m2

Rzut poddasza

28,4 m2

1antresola19,0 m2
2antresola9,4 m2
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

157,40 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

205,60 m2

Min. szerokość działki:

16,76 m

Min. długość działki:

33,80 m

Wysokość w kalenicy:

6,86 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

260,00 m2

Kubatura:

998,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, deska elewacyjna
deskę elewacyjną wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na płytkę klinkierową.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

blacha na rąbek
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

M
Zgodnie z zapisem MPZP obowiązującym na naszej działce, domy z dachem dwuspadowym należy lokalizować kalenicą równolegle do drogi. Dom jest dosyć długi więc równolegle się nie zmieści - w związku z tym zastanawiamy się czy istnieje możliwość przerobienia dachu w częściach szczytowych, tak aby uzyskać dach czterospadowy i ww zapis przestał obowiązywać? Czy Waszym zdaniem taka zmiana popsułaby bryłę budynku? Może macie inny pomysł na ominięcie tego zapisu MPZP?
D
Technicznie nie ma przeciwwskazań do modyfikacji dachu na czterospadowy, ale po takiej zmianie bryła budynku nie będzie wyglądała dobrze. Dom w typie "stodoły" odwołującej się do archetypu budynku mieszkalnego musi mieć dach dwuspadowy inaczej będzie wyglądał karykaturalnie. Wprawdzie nie wiemy jaka jest szerokość Państwa działki, ale doradzalibyśmy jednak wybór projektu spełniającego wymogi MPZP.
Dodano: 2019-06-10
K
Projekt bardzo ciekawy. Wymaga kilku przerobek aby stal sie projektem idealnym.
Czy wizualizacje wnetrz przygotowal projektant z polecanej przez Panstwa firmy?
Czy dostepne sa fotografie ze zrealizowanych juz projektow tego domu ?
D
Aranżację wnętrza tego domu przygotowaliśmy sami. Niestety nie mamy jeszcze zdjęć z realizacji tego projektu, ale w związku z tym, że jest bardzo popularny liczymy, że wkrótce otrzymamy zdjęcia od pierwszych inwestorów.
Dodano: 2017-10-09
J
Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie garażu na przeciwległy koniec budynku i zamienienie miejscami wiatrołapu z kotłownią? W ten sposób powstałaby bardzo duża antresola. Minusem byłoby wejście do garażu jedynie od zewnątrz budynku i brak jednego okna w sypialni.
D
Pani Januszu ile inwestorów tyle pomysłów na modyfikacje układu funkcjonalnego:) Przeniesienie garażu na przeciwległy koniec domu raczej nie jest dobrym pomysłem, jak Pan słusznie zauważył, głównie ze względu na brak komunikacji z domem. Co do antresoli to proszę nam wierzyć ona w obecnym stanie jest już bardzo duża.
Dodano: 2017-10-07
M
Tomasz, tak na szybko jak liczyłem bez problemu da się to zrobić. Jedynie co jeszcze muszę sprawdzić to podciąg pomiędzy kuchnią i salonem. W razie czego można zwiększyć jego wysokość w górę żeby zachować światło przejścia. Natomiast cały czas zastanawiam się czy przestrzeń nad salonem optycznie za bardzo się nie zawęzi.
A
czy dom jest możliwy do budowy w systemie szkieletowym?
D
Tak, każdy projekt w naszej ofercie można zaadaptować do technologii szkieletowej. Ponieważ w Polsce nie ma standaryzacji projektowania w tej technologi adaptację powinna przeprowadzić firma wykonawcza, która uwzględni w projekcie stosowane przez nią elementy konstrukcyjne. W zakładce kosztorys znajdzie Pani formularz do firmy Wolfhaus, w której to można bezpłatnie wycenić budowę tego projektu w technologii drewnianej.
Dodano: 2017-09-25
T
Bardzo fajny projekt,czy można prosić o szacunkowy koszt wykonania domu ?
Mam dwa pytania, pierwsze dotyczy możliwości wydłużenia budynku o garderobę ( chodzi o wydłużenie budynku o ok 2m, a w zasadzie wydłużenie go, drzwi na zewnątrz stałyby się drzwiami do garderoby + odpowiednie powiększenie łazienki.
Drugie pytanie dotyczy trochę pytania Michała z dnia 12.08.2017: czy budując balustradę i ew. gabinet nad garażem możliwy jest montaż okna na ścianie pionowej nad garażem, czy możliwy jest montaż tylko okien dachowych? Czy montaż balustrady wymagałby dodatkowego wspornika w salonie/komunikacji ?
D
Wydłużenie budynku z linią kalenicy nie jest zmianą skomplikowaną, ale proszę pamiętać, że budynek jest już dosyć długi.
Przy zachowaniu niewielkiej szerokości tej komunikacji powinna wystarczyć sama płyta działająca jak wspornik zakotwiony w stropie kuchni i wiatrołapu, bez dodatkowego podparcia, ale to już musiałby sprawdzić dokładnie konstruktor.
Dodano: 2017-09-12
J
Pod nazwa projektu jest podany metraż 115,4 m2 dlaczego antresola nie jest dodawana do tego metrażu?
D
Ponieważ zgodnie z normą budowlaną do powierzchni użytkowej pomieszczeń nie wlicza się tych, które mają mniejszą wysokość niż 2,5 m. Antresola do spodu jętek ma 230 cm wysokości i jest to pomieszczenie w pełni funkcjonalne, ale formalnie nie ma konieczności wykazywania jej w zestawieniu powierzchni.
Dodano: 2017-09-09
L
Bardzo podoba nam się ten projekt. Mam pytanie odnośnie wykorzystania na strych powierzchni nad garażem ( tak aby wejście było z garażu?) - czy jest to możliwe? Druga prośba jest o orientacyjny kosztorys - czy mogę o taki prosić?
D
W stropie nad garażem jest przewidziany wyłaz ze schodami, dlatego można poddasze nad nim można wykorzystać np. jako miejsce do przechowywania. Orientacyjny kosztorys wyślemy na maila.
Dodano: 2017-08-29
M
Witam.
Bardzo podobają mi się projekty z serii EKONOMICZNY. Chciałbym zrobić wersję 4a z wyglądem zewnętrznym 4. Brakuję mi jednak pomieszczenia dodatkowego na moje biuro. W tym celu chciałbym wykonać strop żelbetowy nad garażem tak aby powstało tam pomieszczenie. Jak oceniacie pomysł żeby wejście do tego pomieszczenia było rrealizowane poprzez długą galerię na prawo od schodów. Czy takie rozwiązanie nie zabierze zbyt dużo przestrzeni z nad salonu i jadalni?? Ta przestrzeń bardzo mi się podoba i wraz z oknami dachowymi musi dawać napewno świetny efekt. Balustradę można zrobić szklaną. Czy szerokość 1,0m nie będzie zabierała zbyt dużo przestrzeni??
Drugie pytanie: ile można podnieść dach ścianką kolankową żeby nie stracić proporcji i nie popsuć wyglądu?? Ewentualnie od jakiej wysokości ścianki kolankowej należałoby już poszerzać budynek.
D
W tej wersji nad garażem jest przewidziany strop, który usztywnia konstrukcję całego budynku. Technicznie można wykonać antresolę komunikacyjną ogrodzoną szklaną balustradą. Taki element przekryłby jedynie komunikację na parterze więc nie zabierze przestrzeni nad salonem i jadalnią. My jednak jesteśmy zwolennikami umiarkowania, tym bardziej, że forma domu jest bardzo prosta dlatego raczej unikalibyśmy komplikowania przestrzeni we wnętrzu. Na pewno odradzamy podnoszenie ścianki kolankowej, bez tego przestrzeń na poddaszu i tak jest bardzo duża i w pełni funkcjonalna.
Dodano: 2017-08-12
M
Bardzo fajny projekt, z czego jest wykonany blat na wyspie kuchennej?
D
Płyta Laminam o strukturze marmuru. Niestety jest to materiał znacznie droższy od marmuru, którego nie można stosować w kuchni ze względu na dużą nasiąkliwość i podatność na kwasy.
Dodano: 2017-08-08
M
Witam. Czy jest możliwość poszerzenia całego budynku o metr? Najlepiej zachowując ten sam kąt dachu. Chciałbym przez to zyskać powierzchnię w pokojach. Pozdrawiam
D
To jest możliwe, ale dom straci ładne proporcje, dla ich zachowania szerokość budynku musi pozostać możliwie wąska.
Dodano: 2017-05-02
K
Czy jest możliwość podzielania stropu, żelbetonowy w części mieszkalnej i drewniany nad garażem ?
D
Tak, ale to rozwiązanie będzie nieracjonalne konstrukcyjnie ponieważ belki drewniane w standardowych przekrojach mają wytrzymałość do rozpiętości ok.4,5 m w punktach podparcia. Głębokość garażu to 5,7 m dlatego jeśli nad nim ma być strop drewniany to musiałby pojawić się dodatkowy podciąg do oparcia belek lub należałoby wprowadzić belki z drewna klejonego.
Dodano: 2017-05-02
K
Witam. Jak jest rozwiązany system kominowy i wentylacyjny nie licząc komina który jest widoczny na wizualizacji (polączonego z kominkiem).
D
Dokumentacja tego domu zawiera w standardzie projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją, także wszystkie pomieszczenia są wentylowane przy pomocy tej instalacji. Można oczywiście zastąpić ją przewodami wentylacji grawitacyjnej, doprojektowanymi na etapie adaptacji do warunków miejscowych, ale należy pamiętać, że po zmianie warunków technicznych w bieżącym roku oraz tych, które nastąpią w 2021 r., domy z wentylacją grawitacyjną nie będą spełniały norm zużycia energii.
Dodano: 2017-05-01
M
Witam wszystkich!
Gorąco zachęcam do dzielenia się zdjęciami z budowy tego domu na grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/359752787749991/ . Zapraszam serdecznie, wymieniamy się doświadczeniami z budowy, wrzucamy zdjęcia z realizacji, pomagamy w wyborze. Pozdrawiam!
M
Bardzo podoba mi się ta wersja z antresolą, ale zależy mi na suficie takim, jak w wersji 4. Czy Państwa zdaniem połączenie antresoli ze skosem sufitu (jak w 4) będzie dobrze wyglądało z salonu? Czy zmiana taka możliwa jest na etapie adaptacji?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam
Monika
D

Jak w odpowiedzi poniżej: taka zmiana jest możliwa, ale wyklucza otwarcie antresoli na salon, a zatem antresola zmieni się w zamknięte poddasze. Nie widzimy tutaj problemu natury estetycznej, będzie to wyglądało dobrze. Można to wykonać na etapie adaptacji.
Dodano: 2017-04-23
J
Piekny projekt, ale czy jest mozliwość polączenia ekonomiczny 4 dokladnie chodzi sufit w salonie, jadalni i kucni by byl jak w ekonomicznym 4. czy jest tez mozliwosc zainstalowania kotłowni w grazu lub budowa podpiwniczenia na częsci budynku??
D
Zmiana sufitu salonu i jadalni jest możliwa, ale pod warunkiem zamknięcia widoku z antresoli na salon. Kotłownia musi być odrębnym pomieszczeniem, ale garaż jest na tyle duży, że można z jego powierzchni takie pom. wydzielić. Wiąże się to jednak z przesunięciem otworu bramy garażowej i utratą symetryczności ściany frontowej. Możliwość podpiwniczenie domu jest zależna wyłącznie od warunków gruntowych , jakie posiada Pan na działce
Dodano: 2017-04-19
J
Bardzo przemyślany projekt. Z czego wykonane są podłogi w salonie / jadalni?
D
To dekoracyjna, cienkowarstwowa posadzka z mikrocementu. Ten rodzaj wykończenia posiada wiele zalet takich jak wysoka trwałość i elastyczność, możliwość kształtowania dowolnej faktury, koloru i wykończenia powierzchni oraz przede wszystkim wyjątkową estetykę.
Dodano: 2017-04-10
A
Witam,
Czy przestrzeń nad garażem można zaadaptować na strych z wejściem z garażu?
Pozdrawiam
Adam
D
Tak,oczywiście. Nie projektowaliśmy stropu żeby nie generować dodatkowych kosztów, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę może przeprowadzić taką modyfikację na etapie adaptacji.
Dodano: 2017-04-09
A
Generalnie jestem fanem stylistyki domów serii ekonomiczny i już byliśmy o krok od zakupienia Ekonomicznego 2B + E1 a tutaj proszę. Fantastyczny projekt na który czekałem.
Projekt zakupiony, teraz czekamy na dokumentację.
Serdecznie pozdrawiam.
Andrzej T
D
Pracujemy pełną parą!:)
Dodano: 2017-04-07
M
Całkiem spoko wyszła ta wersja :) Mam pytanie, czy rozmieszczenie stron północ-południe jest ok? Wydaje mi się, że bardziej odwrotnie pasowałoby, tzn przeszklenia salonu od strony płd. Pozdrawiam, Michał
D
Słuszna uwaga, błąd grafika. Dziękujemy za czujność:)
Dodano: 2017-04-03
T
Jest idealny ! - mam nadzieje, że kosztorys pojawi się szybciej niż w przypadku innych :) Jeśli tylko dalej będzie ekonomiczny to zaczynam budowę :) !!!
D
Pomimo naszych pierwotnych deklaracji, że projekt „Ekonomiczny 4” będzie ostatnim przedstawicielem tej rodziny, ulegliśmy Państwa licznym prośbom i przygotowaliśmy wersję z antresolą. Nowy wariant uwzględnia większość sugestii jakie były zgłaszane przez zainteresowanych takim projektem. Oprócz możliwości wykorzystania poddasza powiększyliśmy kuchnię wprowadzając wykusz, dzięki czemu udało się do niej wprowadzić wyspę. Element ten, poza oczywistą zaletą użytkową, przełamuje monotonię długiej elewacji. Salon i jadalnia również uległy nieznacznemu powiększeniu. Kolejny bonus to wyodrębnienie na parterze w ciągu sanitarno-gospodarczym oddzielnego pomieszczenia pralni/suszarni. Na zewnątrz zmieniliśmy pokrycie dachowe z płyty włóknisto-cementowej, które nie cieszyło się dużą popularnością, na blachę w technologii rąbka. Ponadto zamieniliśmy drogą bramę garażową na standardową segmentową. Mamy nadzieję, że wszystkie modyfikacje zadowolą nawet największych malkontentów i projekt stanie się nowym bestsellerem w naszej ofercie:)

Dodaj opinię

Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.