Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Prosty 1Nowoczesny projekt domu Prosty 1Nowoczesny projekt domu Prosty 1Nowoczesny projekt domu Prosty 1Nowoczesny projekt domu Prosty 1Nowoczesny projekt domu Prosty 1Nowoczesny projekt domu Prosty 1
Prosty 1
Prosty 1
Prosty 1
Prosty 1
Prosty 1
Prosty 1
Prosty 1
Cena projektu
4 800 PLN

Powierzchnia użytkowa:

140,40m2

Garaż:

+ 20,30 m2

Kotłownia:

+ 2,90 m2

Powierzchnia zabudowy:

140,50 m2

Min. wymiary działki:

22,91 x 19,21 m

Wysokość w kalenicy:

8,94 m

Kąt nachylenia dachu:

42°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

74,2 m2

Prosty 1
1wiatrołap2,1 m2
2garderoba4,4 m2
3łazienka3,2 m2
4hol4,6 m2
5salon + jadalnia35,8 m2
6kuchnia10,1 m2
7pokój gościnny - gabinet13,9 m2
8pom. gospodarcze - kotłownia2,9 m2
9garaż20,3 m2

Rzut poddasza

66,3 m2

1komunikacja6,6 m2(6,6 m2)
2sypialnia13,4 m2(16,3 m2)
3garderoba5,9 m2(7,2 m2)
4łazienka6,1 m2(8,0 m2)
5pralnia - suszarnia2,8 m2(4,0 m2)
6pokój 115,2 m2(18,8 m2)
7pokój 216,3 m2(19,9 m2)

0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

163,60 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

140,50 m2

Min. szerokość działki:

22,91 m

Min. długość działki:

19,21 m

Wysokość w kalenicy:

8,94 m

Kąt nachylenia dachu:

42°

Powierzchnia dachu:

148,00 m2

Kubatura:

715,30 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płyta elewacyjna z włóknocementu
płytę elewacyjną z włóknocementu wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Nowoczesny projekt domu bez okapu dostępny w trzech wersjach. Wariant „1” dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu pomieszczeń umożliwia lokalizację na działkach z wjazdem od południa. Prosta forma z dachem pozbawionym okapów odnosi się do archetypu domowego wzorca, ale w nowoczesnym wydaniu, wykorzystującym współczesne materiały i elementy architektoniczne. Układ wnętrza części dziennej domu charakteryzuje połączenie na jednej otwartej przestrzeni salonu, jadalni, klatki schodowej oraz kuchni z wyspą. Nowoczesny charakter budynków oraz funkcjonalne wnętrza plasują projekty z tej rodziny w czołówce najchętniej wybieranych.

Zalety projektu:
 • możliwość lokalizacji na płytkich działkach z wjazdem od południa
 • nieduża powierzchnia użytkowa z zachowaniem optymalnego programu pomieszczeń
 • nowocześnie zaaranżowany układ wnętrza, kuchnia z wyspą
 • taras główny w podcieniu, połączony z salonem i kuchnią
 • dodatkowy taras przy sypialni rodziców na poddaszu
 • aktualna i jednocześnie ponadczasowa forma


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(5 Wariantów )
Projekt domu - Prosty 3A
WT 2021
Prosty 3A141,10 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 3
WT 2021
Prosty 3141,10 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 2A
WT 2021
Prosty 2A139,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 2
WT 2021
Prosty 2145,40 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 1A
WT 2021
Prosty 1A140,00 m2
Zobacz projekt

Podobne

Projekt domu - Wygodny 1
WT 2021
Wygodny 1131,70 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Atrakcyjny 3
WT 2021
Atrakcyjny 3128,40 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

R

Witam . jestem zainteresowany tym projektem . czy ktoś z Państwa buduje / budował ten dom na górnym śląsku . i drugie zapytanie ,. jaka jest różnica orientacyjna w kosztach budowy domy bez okapu a z okapem?
Ł
Witam serdecznie,

Czy ktoś budował dom PROSTY 1 w okolicach Rzeszowa(podkarpacia) i byłby skłonny do udzielenia rad oraz możliwości zobaczenia domu?

Pozdrawiam
j
Drogie domy z wizja, poprosze o Wasza alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej, moze byc tu a moze byc tez na maila - drewno zastosowane w realizacjach inwestorów podoba mi sie, niemniej jednak jest to materiał kłopotliwy w konserwacji i wolalbym zostac przy zblizonej kolorystyce jak na wizualizacjach projektu (brame tylko zrobie w kolorze, bo mam pojedyncza po adaptacji Waszego projektu), pomozecie ?
D
Pomożemy !:) jako alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej proponujemy spieki ceramiczne czyli płyty Laminam. Są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i stosunkowo proste w montażu. Produkt znajdzie Pan na stronie: www.laminam.pl
Dodano: 2016-08-08
K
Witam
Czy jest możliwość otrzymania namiaru na firme która wykonywała ogrodzenie domu Prosty 1 ? Zdjęcia domu są wystawione w Realizacjach
D
Nie jesteśmy pewni, czy to dokładnie ten rodzaj ogrodzenia, ale wygląda nam to na system ogrodzeniowy Master I firmy Profess: http://www.ogradzamy.com.pl/
Dodano: 2016-07-05
M

Witam, Czy w przypadku tego projektu wchodzi w grę rezygnacja z tarasu i przesunięcie w to miejsce salonu - 'w prawo', a co za tym idzie przesunięcie schodów bardziej w 'lewo', żeby ściany nośne się zeszły. A doświetlenie kuchni zrealizować za pomocą okna nad blatem kuchennym jak w 'atrakcyjnych' lub 'doskonałych'?
D
Technicznie to jest możliwe do wprowadzenia, ale likwidacja podcienia tarasowego spowoduje, że bryła budynku będzie w wyglądzie bardziej masywna.
Dodano: 2016-05-29
D
Witam,
Jestem zainteresoany projektem, interesowałaby mnie wersja z 2 stanowiskowym garażem (który jest jak widzę z dyskusji i zdjeć z realizacji możliwy). Za garażem w projekcie jest wolna przestrzeń na taras, czy jest możliwe zabudowanie jej tak aby na parterze powstała przestrzeń "master bedroom" z łazienką i garderobą i sypialną w miejscu gabinetu (wejcie do łazienki i garderoby bezpośrednio z sypialni). Chałbym jescze zmieścić kotłownie w przestrzeni za garażem a dotychczasową kotłownię zastąpić spiżarką. kotłownia miałaby wejście z garażu. Czy taka modyikacja byłaby możliwa?
D
Modyfikacja tego typu jest możliwa, oczywiście garderoba będzie wtedy pomieszczeniem przejściowym do łazienki. W takim układzie sugerowalibyśmy skrócenie głębokości garażu z 635 cm na 575 cm, aby garderoba i łazienka były bardziej funkcjonalne. Taka zmiana ma tez mankamenty - likwidacja podcienia tarasowego spowoduje, że bryła budynku od tej strony stanie się bardziej masywna i mniej atrakcyjna wizualnie.
Dodano: 2016-05-21
S
Witam.
Nawiążę do tematu obniżania kosztów. Jaki materiał rekomendujecie jako zamiennik dla płyt elewacyjnych, który pozwoli obniżyć koszty nie tracąc efektu wizualnego elewacji?
J
Witam,
Poszukujemy kogoś w woj. dolnośląskim (najchętniej okolice Wrocławia) kto budował na podstawie projektu "Prosty 1" i kto podzieli się wrażeniami z budowy - oraz pokaże w praktyce jak wyszło :)...

Pozdrawiam,
Jacek
j
dzien dobry, wszystkie projekty z kolekcji "prosty" bardzo mi sie podobaja, ale musze miec baczenie na koszty.. czy prosty 1 patrzac na usrednione ceny w wycenie developerskiej bedzie faktycznie najtanszym projektem ?
pytanie 2 - czy brak okapów na dachu nie bedzie skutkowal zaciekami na elewacji/oknach lub innym dyskomfortem w późniejszym użytkowaniu ? czy takie rozwiazanie konstrukcji dachu ma jeszcze jakies minusy ? dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
D
Prosty 1 będzie tańszy od Prostego 1A głównie ze względu na mniejszą powierzchnię dachu bezokapowego. Nie ma absolutnie żadnych racjonalnych argumentów uzasadniających obawy do tego rodzaju formy dachu. Jeśli będzie prawidłowo wykonany to na pewno nie wystąpią żadne problemy eksploatacyjne. Widzieliśmy już kilka naszych projektów zrealizowanych z taki dachem, które były użytkowane od kilku lat i żaden z inwestorów nie narzekał. Wracając do kosztów budowy, jeśli ma Pan ograniczony budżet to w tym projekcie można je znacząco obniżyć rezygnując np. z płyty elewacyjnej.
Dodano: 2016-03-02
P
Witam, Zastanawiam się co zrobić z garażem... mogę poszerzyć go o całe 215 cm czyli w sumie miałby 5,4 m wewnątrz . Zależy mi, żeby jednak zmieścić tam 2 samochody. Niestety z tego co udało mi się doczytać szersza brama nie dźwignie płyt a 2 mniejsze bramy jak w realizacji nie wchodzą w gre ze względu na brak metrów na działce :) Czy można uzyskać podobny efekt zlicowania szerszej bramy garażowej z elewacja nie obciążając jej ?
D
Można, trzeba zastosować lżejszy materiał zamienny, mamy alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej.
Dodano: 2016-02-29
I
Piekny projekt.
Brakuje mi garażu dwu stanowiskowego i choćby częściowego podpiwniczenia.
Czy jest taka możliwośc.
D
Obie zmiany można bez problemu wykonać na etapie adaptacji projektów do warunków miejscowych. W przypadku podpiwniczenia przed podjęciem decyzji o jej wykonaniu należy koniecznie wykonać badania gruntowe sprawdzające m.in. poziom lustra wody gruntowej.
Dodano: 2015-05-03
M
witam! jesteśmy w trakcie realizacji projektu PROSTY 1 z uwzględnieniem proponowanej przez Państwa kolorystyki. stoimy przed wyborem koloru rolet, które w naszym przypadku są niezbędne. dużym ułatwieniem byłaby podpowiedź fachowców.
D
Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie.
Dodano: 2015-01-20
M
Jak uzyskali Państwo równą linię elewacji? Czy inna jest grubość ocieplenia? Na dole mamy płyty włóknisto-cementowe na podkonstrukcji, na górze tynk na siatce? Wydaje się że ocieplenia jest więcej pod tynkiem. Czy zatem dolna część budynku spełnia parametry wymagane przez normy?
D
Tak, pod płytą jest cieńsza izolacja termiczna. W przypadku zastosowania na fragmentach budynku ściany trójwarstwowej wentylowanej zawsze zakładamy grubszą izolację części tynkowanej, tak aby ściana wentylowana spełniała normy.
Dodano: 2015-01-05
M

Czy pojawią się nowe zdjęcia z realizacji innych inwestorów w dziale "Realizacje". W obecnej, jedynej, opisują Państwo, że zamieszczą zdjęcia z finalnymi kolorami na elewacji.
D
Otrzymaliśmy trochę "obiecujących" zdjęć od innych inwestorów, ale ewentualne sesje zdjęciowe i publikacja muszą poczekać do wiosny przyszłego roku.
Dodano: 2014-10-19
M
Mam pytanie odnośnie elewacji, a mianowicie ciekawa jestem z czego wykonana elewacja na części parterowej- chodzi mi o te szarą część. I jeśli to nie jest płytka elewacyjna, to czy to jest specjalny tynk elewacyjny, bo daje zupełnie inny efekt niż zwyczajnie spotykane tynki?
Dziękuję za odpowiedź!
D
To płyty włóknisto-cementowe, kiedyś oferowane jedyne przez firmę Euronit, obecnie jest znacznie więcej producentów.
Dodano: 2014-08-11
G
Czy wizualizacja schodów do autorska wizja projektanta? Z tego co można zauważyć, konstrukcja nośna jest kotwiona jedynie na dole i górze, bez żadnych wzmocnień pomiędzy, a patrząc przez pryzmat materiałów wykorzystanych (metal + beton + drewno), konstrukcja musi dość sporo ważyć. Czy coś takiego jest w ogóle wykonalne? (oczywiście w ramach jakiegoś rozsądnego budżetu 15 – 20k PLN)
D
Tak, schody to nasza wizja i jak najbardziej do wykonania, konstrukcja jest mocowana również na wysokości zabiegu do ściany. Niestety nie da się ich wykonać w proponowanym budżecie. Orientacyjny koszt takich schodów to ok. 40 tys. PLN
Dodano: 2014-06-30
M

Drodzy projektanci mam dwa pytania do tego projektu: 1) czy istnieje wersja z garażem na dwa stanowiska? Na naszej działce dom nie może być szerszy jak 18m. 2) czy istnieje możliwość zastosowania lukarny w dachu od strony frontu i tyłu - podobnie jak w projekcie Nowoczesny 2.
D

1. Nie mamy takiej wersji, ale powiększenie garażu można bez problemu wykonać przy pomocy lokalnego architekta na etapie adaptacji do warunków miejscowych. W Państwa przypadku, aby nie przekroczyć maksymalnej szerokości budynku garaż należy powiększyć o 2,1 m w osiach konstrukcyjnych, co daje szerokość 5, 45 m w świetle pomieszczenia. Według zasad ergonomii jest to najmniejsza szerokość jaką można stosować w garażach przeznaczonych na dwa samochody.<br />
2. Lukarnę można wykonać, ale odradzamy ponieważ sama nazwa projektu definiuje najlepszą formę dla tego domu. Im prostrza tym lepiej.
Dodano: 2014-05-11
E

Witam, czy możliwe jest przerobienie budynku tak, aby taras i salon były z tyłu budynku, a kuchnia z jadalnią i schodami z przodu? Zależy mi na tym, aby taras wychodził na ogród. A jeżeli tak, to jaki byłby to koszt?
D
Jeśli nie odpowiada Pani projekt Prosty 2 to taką modyfikację można wykonać poprzez odbicie lustrzane strefy dziennej na parterze. Przeprowadzaniem tego typu zmian zajmują się najczęściej współpracujące z nami biura na terenie całego kraju. Zapraszamy do działu Partnerzy w celu odnalezienia lokalnego biura partnerskiego, które wyceni korekty i przeprowadzi adaptację do warunków miejscowych.
Dodano: 2014-05-10
M

Witam, A pod ponizszym linkiem mozna obejzec realizacje prostego 1 (lustrzane odbicie) w technologii prefabrykowanej: http://www.multicomfort.pl/realizacje/70/2/
k

witam,mam pytanie czy jest mozliwosc w tym projekcie( bo jest idealny dla naszej rodziny) powiekszyc garaz na dwa samochody
D
Tak, oczywiście garaż można poszerzyć. Taką zmianę widać np. na zdjęciach z realizacji.
Dodano: 2014-03-16
B

a gdyby tak z gabinetu zrobić kuchnię, zrezygnować tam z drzwi na taras, powiększając okno na tylnej ścianie budynku, a ten taras zabudować powiększając garaż - takie pom. gospodarcze. Można by też wtedy zrezygnować ze ścianki koło schodów otwierając trochę kuchnię i zostawić tylko filar (bo chyba nośny). W miejscu gdzie oryginalnie jest kuchnia była by duża jadalnia, ew. kącik gabinetowy/biblioteka...
D
Taka zmiana jest jak najbardziej możliwa, pod warunkiem, ze inwestor akceptuje "stratę" pokoju na parterze.
Dodano: 2014-02-09
a

Witam, czy jest mozliwosc przerobka projektu w stylu cofniecia garazu i wybudowaniu za nia kotlowni, i wyrownanie calego obrysu budynku do typowego prostokata, pozostawiajac tylko wciecie pod taras, czy taka zmiana mocno wplynie na sam budynek
D
Oczywiście taka zmiana jest możliwa, ale wysunięcie budynku akcentuje wejście na elewacji frontowej dlatego proponowaną przez Pana modyfikację sugerujemy ograniczyć jedynie do przeniesienia kotłowni za garaż.
Dodano: 2014-01-28
B

Witam. będzie zaktualizowany kosztorys? elewacja i roboty zewnętrzne - ponad 94 tyś? trochę dużo - co wchodzi w zakres tych robót? jakieś szczególnie drogie materiały/rozwiązania? można zastąpić czymś tańszym?
D
Materiałem, który znacznie podraża koszt wykonania elewacji jest płyta włóknisto-cementowa. Można ten materiał zastąpić tańszą alternatywą.
Dodano: 2014-01-25
R

Witam, Czy w najbliższej przyszłości przewidują Państwo dostosowanie tego projektu do wymagań standardów NF15 i NF40 ? Czy takie dostosowanie jest w tym przypadku możliwe ? Moim celem jest zbliżenie się do granicy 25 kWh/m2/rok dla EUco i ogrzewanie domu energią elektryczną (i jej produkcja przez panele fotowoltaiczne 10kW) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
D

Już wkrótce na stronie pojawi się możliwość zamówienia do większości projektów dostępnych w naszej ofercie specjalnej instrukcji modyfikacji niezbędnych do spełnienia kryteriów programu dopłat NFOŚiGW w kategorii NF40. Na postawie tej instrukcji arch. adaptujący będzie mógł wprowadzić konieczne zmiany do uzyskania dopłaty.
Dodano: 2013-10-27
M

Seria projektów "prosty" podoba mi się od dawna. W końcu znalazłem również działkę, która spełnia moje oczekiwania, a jaj ukształtowanie pasuje do projektu Prosty 1. Problemem jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zawiera następujący zapis "dach główny symetryczny, czterospadowy z kalenicą, o kącie nachylenia 35-45 stopni". Czy można jakoś zaradzić temu zapisowi? Albo poprzez zmianę w projekcie (tak aby jednak bryła budynku nie straciła swojej prostoty i uroku), albo może jest jakaś procedura, aby uzyskać zgodę na jakieś odstępstwa od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?
D
W tym domu zmiana dachu z dwuspadowego na czterospadowy oznaczać będzie konieczność wykonania nowego projektu. Przy obecnych wymiarach budynku dach tego typu mocno by ograniczał funkcjonalność poddasza. Ponieważ obecna współczesna forma Panu odpowiada przypuszczamy, że wizerunek domu po zmianie dachu raczej nie przypadnie Panu do gustu. Zapisy miejscowego planu zagospodarowania są niestety wiążące, wprawdzie ustawodawca założył możliwość zmiany lub korekt miejscowych planów, ale ograniczając ją długotrwałą procedurą administracyjną spowodował, że jest to możliwość teoretyczna.
Dodano: 2013-10-11
P
Jestem w fazie wykonczenia domu a oto link do wizualizacji wnetrz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.280226145447097.1073741828.185391378263908&type=1
Lazienka i pralnia na poddaszu zostaly polaczone w jedna duza lazienke.
K
Proszę o informację, jaka firma wykonuje tego typu schody wewnętrzne? Dziękuję!
N
Witam
kiedy mozna spodziewać sie zdjęć z realizacji projektu. Czy są już inwestorzy, kytórzy chcialiby pokazać światu swój "Prosty 1" :-))
pozdrawiam,
K
Projekt Prosty1 jest prawie że idealnym projektem dla mojej rodziny...z jednym małym ale - brakuje spiżarni. Próbowaliśmy już z architektem umiejscowić spiżarnię przy kuchni, robiąc z bocznego lewego okna wejście do spiżarni i zabudowanie kawałka tarasu, ale projekt stracił na uroku a kuchnia światło.
Może Państwo podpowiedzą jakieś rozwiązanie :)
D
Obawiamy się, że umieszczenie spiżarni w bezpośredniej bliskości kuchni jest raczej niemożliwe. Koncepcja projektu świadomie nie zakładała tego pomieszczenia ponieważ w założeniu miał to być dom zlokalizowany w okolicach dużych aglomeracji miejskich gdzie tryb życia ukierunkowany na pracę redukuje wykorzystanie kuchni do weekendów. Były pomysły niektórych inwestorów do wprowadzenia schodów żelbetowych i wykonania spiżarni pod schodami, ale taki zabieg stanowczo pogarsza ergonomiczność jadalni.
Dodano: 2013-06-24
A
Witam, czy istnieje możliwość dostosowania tego projektu do działki o szer. 21m?
D
Tylko pod warunkiem rezygnacji z garażu i zastąpieniem go np. wiatą.
Dodano: 2013-05-03
D
Z blachy cynkowo-tytanowej.
G
Witam, z jakiego materiału są wykończone kominy ponad dachem ?
D
Z blachy cynkowo-tytanowej.
Dodano: 2013-03-22
j
kiedymozna a się spodziewać zdjęć z realizacji tego projektu?
D
Mamy nadzieję, że w okresie wakacyjnym. Otrzymujemy sygnały od niektórych inwestorów, że zbliżają się do fazy stanu deweloperskiego, dlatego na pewno w okresie wakacyjnym pojawi się materiał zdjęciowy związany z tym projektem, ale jeszcze bez prezentacji wnętrz.
Dodano: 2013-03-16
K
czy premiera nowej odsłony strony została przesunięta na inny termin? Czekam z niecierpliwością na nowości!
pozdrawiam
D
Samo uruchomienie strony nie leży po naszej stronie. Firma, która się tym zajmuje miała jakieś drobne problemy techniczne, które mamy nadzieję zostaną usunięte najpóźniej do końca tygodnia.
Dodano: 2013-01-15
K
witam
kiedy pojawią sie obiecane zdjęcia z realizacji oraz kiedy pracownia uaktualni swój serwis www zgodnie z obietnicami. :-))
D
Premiera serwisu jest zaplanowana na najbliższy poniedziałek czyli 14.01.2013 r. Zapraszamy. Niestety nie zamieścimy tam jeszcze zdjęć z realizacji tego domu, ale jesteśmy w kontakcie z kilkoma inwestorami, którzy są w trakcie budowy więc mamy nadzieję, że wiosną na stronie pojawi się pierwszy materiał prezentujący Prostego "na żywo".
Dodano: 2013-01-09
D
Gdzie mogę znaleźć kalkulację na wykonie dachu z tradycyjnymi okapami ( wysunięte + rynny ) ?
D
Kosztorysy do wersji okapowych będą dostępne na nowej wersji naszej strony internetowej. Premiera strony nastąpi w poniedziałek 14 stycznia 2013r. Zapraszamy
Dodano: 2013-01-07
D
Witam!
Jak wykończona jest "nieużytkowa" część tarasu nad garażem?
Jak rozwiązany jest problem odprowadzania wody przy takim rozwiązaniu?
D
Dach płaski jest uszczelniony membraną EPDM balastowaną żwirem. Odprowadzenie wody następuje przy pomocy wpustu dachowego umieszczonego w warstwie termoizolacji, odprowadzającego wodę do rynny.
Dodano: 2013-01-07
O
Witam, proszę o okreslenie jaką kwotę należałoby przeznaczyć na wykończenia wnętrz tak aby uzyskać efekt odzwierciedlajacy standard prezentowany na wizualizacjach?
D
Wykończenie wnętrza na wysokim poziomie jakościowym i estetycznym to kwota zaczynająca się od ok.1600 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej, górny limit tej stawki ograniczają jedynie możliwości finansowe inwestora i wyobraźnia projektantów. Proszę pamiętać , że do wyceny wnętrza uwzględnia się zazwyczaj strefę dzienną z holem, salonem, jadalnią i kuchnią oraz łazienki, czasami dochodzi do tego gabinet lub główna sypialnia.
Dodano: 2012-11-23
A
Projekt super, wyjątkowy, nowoczesny wyróżniający się. Marzę o takim domu. Budowałabym go na wsi, więc czy przy tej wielkości kotłowni możliwe jest zastosowanie ogrzewania na paliwa stałe: węgiel, drewno?
D
W obecnym układzie kotłownia jest za mała do instalacji pieca na paliwo stałe. Istnieją dwie możliwości zaadaptowania projektu umożliwiające wykorzystanie tego rodzaju pieca. Pierwsza to powiększenie kotłowni kosztem gabinetu i przesunięcie ściany dzielącej oba pomieszczenia do poziomu linii ściany garażowej. Drugi wariant modyfikacji to przeniesienie kotłowni w miejsce obecnego podcienia za garażem. Jest to dosyć prosta zmiana, która wymaga przede wszystkim zmiany lokalizacji komina.
Dodano: 2012-11-06
L
witam ponownie
dziękuję za odpowiedzi na pytania .

Czy bedą jakieś zdjęcia z realizacji projektu? albo panorama?
pozdrawiam
D
Mamy nadzieję, że zdjęcia pojawia się niebawem. Projekt jest popularny i na pewno część inwestorów jest już na etapie stanu deweloperskiego. Jak tylko otrzymamy informacje od budujących o zakończeniu prac zewnętrznych postaramy się zamieścić zdjęcia. Wizualizacja panoramy wnętrza ukaże się na zaktualizowanym serwisie www, co wkrótce nastąpi.
Dodano: 2012-10-17
W
dzień dobry, PROSTY 1 jest super! Gratuluję przejrzystych i funkcjonalnych rozwiązań.
Jest wiele pracowni ale PROJEKTY W WIZJĄ sa naprawdę wizjonerskie.Piszę to ponieważ widzę, że ktoś tu robi kawał dobrej roboty :-)

Pytanie mam odnośnie projektu- czy mozliwe są do zamontowania rolety ale bez zmniejszania swiatła przeszkleń i czy wysokość kondygnacji może byc po wylewkach 2,80 m (parter i piętro)?
pozdrawiam,
D
Rozwiązaniem problemu rolet jest podniesienie nadproży, jeśli dodatkowo planuje Pan podwyższyć strop to obie zmiany można wykonać jednocześnie na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-10-17
L
a jak opiniują panowie zmiany o które pytałam wcześniej(pomijając płytę fundamentową oczywiście :-)?)
D
Odpowiedź znajduje się poniżej Pani wcześniejszego zapytania.
Dodano: 2012-10-16
L
chiałam dopytać jeszcze czy przewidują panowie mozliwość wybudowania domu na płycie fundamentowej zamiast na tradycyjnym fundamencie. Na naszej działce podłoże jest gliniaste
D
Oczywiście taka zmiana jest jak najbardziej możliwa. Ponieważ inwestorzy dysponują działkami o odmiennych warunkach naturalnych i ograniczeniach administracyjnych modyfikacje tego typu powinny być przeprowadzane przez lokalnych architektów w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-10-15
L
witam, chciałam dowiedzieć się czy możliwe są do zastosowania w tym projekcie -wersja dachu bezokapowa-okna kolankowe. Dodatkowo chciałabym zamienić pralnie na piętrze w łazienkę dla dzieci, zamienić układ pomieszczeń na pietrze tj.: z pokoi dziecięcych zrobić sypialnię dla mnie i męża łazienkę i garderobę a łazienkę i garderobę w obecnej wersji przerobić na pokój dziecięcy.WSZYSTKIE TE ZMIANY BEZ PRZESUWANIA ŚCIAN (likwidacja jedynie ścianki działaowej pomiędzy obecną garderobą a łazienką)Dzieciaki miałyby wyjście na swój taras a my większą sypialnię. Pokoje dzięki oknom kolankowym tak mi sie zdaje nabrałyby przestrzeni (optycznie). Znajomi mają wstawione takie okna w pokojach na poddaszu- efekt jest rewelacyjny. Projektanci, czy takie rozwiązanie jest możliwe? Dodatkowo na parterze kotłownie funkcyjnie połączyć z pralnią -wejście zrobić od korytarza zamiast og garażu. Ostatecznie likiwdacja wejścia z garażu do domu, a w ten sposób powstałej garderobie przy drzwiach wejściowych wstawić bardzo wąską witryne do podłogicelem doświetlenia pomieszczenia.
UFFF... to chyba wszystko -prosze o opinię projektantów czy poprawki są możliwe. Jeśli tak ,będzie to oznaczało że Wasz projekt moge brać pod uwagę do zakupu. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
D
Proponowane przez Panią zmiany w układzie funkcjonalnym zarówno na parterze jak i poddaszu domu są możliwe do wprowadzenia. Właściwie bardziej istotne są zmiany w części instalacyjnej - wodno-kanalizacyjnej niż architektoniczno - budowlanej. Dzięki modyfikacjom parteru czyli połączeniu kotłowni z łazienką oraz doświetleniu garderoby nie ma problemu z wentylacją obu pomieszczeń , która pojawiała by się na poddaszu w jednym z pokoi dzieci. Po zmianie układu i poddasza okna kolankowe raczej nie są wskazane ponieważ ich montaż rozdziela okap i wymusza odprowadzenie wody z części połaci dodatkową rynną , która w tym przypadku wychodzi nad zadaszeniem wejściowym i garażem. W tym projekcie nie widzę użytkowego powodu do wprowadzania tego typu okien ponieważ oba pokoje dzieci są doświetlone wysokimi oknami balkonowymi umieszczonymi w ścianie szczytowej. Okna kolankowe są przede wszystkim przeznaczone do poddaszy, w których nie ma możliwości doświetlenia ściennego.
Dodano: 2012-10-14
A
Mam pytanie odnośnie okien i drzwi zewnętrznych, jakiej są wysokości?
D
230 cm
Dodano: 2012-10-12
J
Witam,
kupiliśmy u Państwa projekt "dom z charakterem 3" w 2010 roku. Jesteśmy na etapie wykańczania, bardzo nam się podoba elewacja zastosowana w nowych projektach, proszę o informację co to za materiał (z kosztorysu wynikałoby, że jakiś kamień, bo bardzo drogo to wychodzi) i czy ewentualnie można go zastąpić np. płytami elewacyjnymi (np. z f-my euronit).
D
W "rodzinie" projektów Prosty i Wygodny zastosowaliśmy jako wykończenie elewacji właśnie płytę włóknisto-cementową firmy Euronit. Proszę jednak pamiętać, że wydatki związane z wykończeniem elewacji w technologii wentylowanej dowolnym materiałem - kamieniem , drewnem lub tego rodzaju płytą są porównywalne, a więc wybór materiału determinuje raczej gust odbiorcy niż koszty jego zastosowania.
Dodano: 2012-01-27
R
Witam,
Projekt jest bardzo udany i zastanawiamy się poważnie nad jego wyborem. Mam tylko ważne pytanie dotyczące kalkulatora energetycznego - jak to możliwe, że zmiana rodzaju paliwa z gazu ziemnego na gaz płynny powoduje, że ogrzewanie + cwu stają się droższe o ponad 6000 zł rocznie ??? Mam nadzieję, że to tylko jakiś błąd w oprogramowaniu. Mam nadzieję, że ogrzewanie tego domu gazem płynnym nie jest droższe od ogrzewania prądem (co pokazuje kalkulator) ...
Pozdrawiam i gratuluję projektu.
D
W obliczeniach nie ma błędu, poniżej w kilku punktach wyjaśnienie różnicy cenowej: 1.Cena m3 gazu ziemnego to około 2 zł {cena średnia uwzględniająca opłaty abonamentowe i za przesył} 2.Cena m3 gazu płynnego w fazie gazowej to około 10 zł {cena średnia, u każdego dostawcy i dla każdego klienta cena może być ustalana indywidualnie} 3.Wartość kaloryczna gazu płynnego jest o 2,4 razy większa od wartości kalorycznej gazu ziemnego, czyli musielibyśmy zapłacić 4,8 zł żeby uzyskać taką samą ilość energii z gazu ziemnego, czyli cena energii z gazu płynnego jest o {10 zł / 4,8} = 2,1 razy większa niż cena energii uzyskanej z gazu ziemnego. Przykładowe obliczenie nie uwzględnia dodatkowych kosztów związanych z kupnem lub dzierżawą i montażem zbiornika na gaz LPG.
Dodano: 2012-01-21

Dodaj opinię

Rzut parteru

74,2 m2

Prosty 1
1wiatrołap2,1 m2
2garderoba4,4 m2
3łazienka3,2 m2
4hol4,6 m2
5salon + jadalnia35,8 m2
6kuchnia10,1 m2
7pokój gościnny - gabinet13,9 m2
8pom. gospodarcze - kotłownia2,9 m2
9garaż20,3 m2

Rzut poddasza

66,3 m2

1komunikacja6,6 m2(6,6 m2)
2sypialnia13,4 m2(16,3 m2)
3garderoba5,9 m2(7,2 m2)
4łazienka6,1 m2(8,0 m2)
5pralnia - suszarnia2,8 m2(4,0 m2)
6pokój 115,2 m2(18,8 m2)
7pokój 216,3 m2(19,9 m2)

0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

163,60 m2

Ilość pokoi:

5

Garaż:

1-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

140,50 m2

Min. szerokość działki:

22,91 m

Min. długość działki:

19,21 m

Wysokość w kalenicy:

8,94 m

Kąt nachylenia dachu:

42°

Powierzchnia dachu:

148,00 m2

Kubatura:

715,30 m3

Ogrzewanie:

Ogrzewanie gazowe

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płyta elewacyjna z włóknocementu
płytę elewacyjną z włóknocementu wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Nowoczesny projekt domu bez okapu dostępny w trzech wersjach. Wariant „1” dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu pomieszczeń umożliwia lokalizację na działkach z wjazdem od południa. Prosta forma z dachem pozbawionym okapów odnosi się do archetypu domowego wzorca, ale w nowoczesnym wydaniu, wykorzystującym współczesne materiały i elementy architektoniczne. Układ wnętrza części dziennej domu charakteryzuje połączenie na jednej otwartej przestrzeni salonu, jadalni, klatki schodowej oraz kuchni z wyspą. Nowoczesny charakter budynków oraz funkcjonalne wnętrza plasują projekty z tej rodziny w czołówce najchętniej wybieranych.

Zalety projektu:
 • możliwość lokalizacji na płytkich działkach z wjazdem od południa
 • nieduża powierzchnia użytkowa z zachowaniem optymalnego programu pomieszczeń
 • nowocześnie zaaranżowany układ wnętrza, kuchnia z wyspą
 • taras główny w podcieniu, połączony z salonem i kuchnią
 • dodatkowy taras przy sypialni rodziców na poddaszu
 • aktualna i jednocześnie ponadczasowa forma


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni

Opinie

R

Witam . jestem zainteresowany tym projektem . czy ktoś z Państwa buduje / budował ten dom na górnym śląsku . i drugie zapytanie ,. jaka jest różnica orientacyjna w kosztach budowy domy bez okapu a z okapem?
Ł
Witam serdecznie,

Czy ktoś budował dom PROSTY 1 w okolicach Rzeszowa(podkarpacia) i byłby skłonny do udzielenia rad oraz możliwości zobaczenia domu?

Pozdrawiam
j
Drogie domy z wizja, poprosze o Wasza alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej, moze byc tu a moze byc tez na maila - drewno zastosowane w realizacjach inwestorów podoba mi sie, niemniej jednak jest to materiał kłopotliwy w konserwacji i wolalbym zostac przy zblizonej kolorystyce jak na wizualizacjach projektu (brame tylko zrobie w kolorze, bo mam pojedyncza po adaptacji Waszego projektu), pomozecie ?
D
Pomożemy !:) jako alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej proponujemy spieki ceramiczne czyli płyty Laminam. Są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i stosunkowo proste w montażu. Produkt znajdzie Pan na stronie: www.laminam.pl
Dodano: 2016-08-08
K
Witam
Czy jest możliwość otrzymania namiaru na firme która wykonywała ogrodzenie domu Prosty 1 ? Zdjęcia domu są wystawione w Realizacjach
D
Nie jesteśmy pewni, czy to dokładnie ten rodzaj ogrodzenia, ale wygląda nam to na system ogrodzeniowy Master I firmy Profess: http://www.ogradzamy.com.pl/
Dodano: 2016-07-05
M

Witam, Czy w przypadku tego projektu wchodzi w grę rezygnacja z tarasu i przesunięcie w to miejsce salonu - &#39;w prawo&#39;, a co za tym idzie przesunięcie schodów bardziej w &#39;lewo&#39;, żeby ściany nośne się zeszły. A doświetlenie kuchni zrealizować za pomocą okna nad blatem kuchennym jak w &#39;atrakcyjnych&#39; lub &#39;doskonałych&#39;?
D
Technicznie to jest możliwe do wprowadzenia, ale likwidacja podcienia tarasowego spowoduje, że bryła budynku będzie w wyglądzie bardziej masywna.
Dodano: 2016-05-29
D
Witam,
Jestem zainteresoany projektem, interesowałaby mnie wersja z 2 stanowiskowym garażem (który jest jak widzę z dyskusji i zdjeć z realizacji możliwy). Za garażem w projekcie jest wolna przestrzeń na taras, czy jest możliwe zabudowanie jej tak aby na parterze powstała przestrzeń "master bedroom" z łazienką i garderobą i sypialną w miejscu gabinetu (wejcie do łazienki i garderoby bezpośrednio z sypialni). Chałbym jescze zmieścić kotłownie w przestrzeni za garażem a dotychczasową kotłownię zastąpić spiżarką. kotłownia miałaby wejście z garażu. Czy taka modyikacja byłaby możliwa?
D
Modyfikacja tego typu jest możliwa, oczywiście garderoba będzie wtedy pomieszczeniem przejściowym do łazienki. W takim układzie sugerowalibyśmy skrócenie głębokości garażu z 635 cm na 575 cm, aby garderoba i łazienka były bardziej funkcjonalne. Taka zmiana ma tez mankamenty - likwidacja podcienia tarasowego spowoduje, że bryła budynku od tej strony stanie się bardziej masywna i mniej atrakcyjna wizualnie.
Dodano: 2016-05-21
S
Witam.
Nawiążę do tematu obniżania kosztów. Jaki materiał rekomendujecie jako zamiennik dla płyt elewacyjnych, który pozwoli obniżyć koszty nie tracąc efektu wizualnego elewacji?
J
Witam,
Poszukujemy kogoś w woj. dolnośląskim (najchętniej okolice Wrocławia) kto budował na podstawie projektu "Prosty 1" i kto podzieli się wrażeniami z budowy - oraz pokaże w praktyce jak wyszło :)...

Pozdrawiam,
Jacek
j
dzien dobry, wszystkie projekty z kolekcji "prosty" bardzo mi sie podobaja, ale musze miec baczenie na koszty.. czy prosty 1 patrzac na usrednione ceny w wycenie developerskiej bedzie faktycznie najtanszym projektem ?
pytanie 2 - czy brak okapów na dachu nie bedzie skutkowal zaciekami na elewacji/oknach lub innym dyskomfortem w późniejszym użytkowaniu ? czy takie rozwiazanie konstrukcji dachu ma jeszcze jakies minusy ? dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
D
Prosty 1 będzie tańszy od Prostego 1A głównie ze względu na mniejszą powierzchnię dachu bezokapowego. Nie ma absolutnie żadnych racjonalnych argumentów uzasadniających obawy do tego rodzaju formy dachu. Jeśli będzie prawidłowo wykonany to na pewno nie wystąpią żadne problemy eksploatacyjne. Widzieliśmy już kilka naszych projektów zrealizowanych z taki dachem, które były użytkowane od kilku lat i żaden z inwestorów nie narzekał. Wracając do kosztów budowy, jeśli ma Pan ograniczony budżet to w tym projekcie można je znacząco obniżyć rezygnując np. z płyty elewacyjnej.
Dodano: 2016-03-02
P
Witam, Zastanawiam się co zrobić z garażem... mogę poszerzyć go o całe 215 cm czyli w sumie miałby 5,4 m wewnątrz . Zależy mi, żeby jednak zmieścić tam 2 samochody. Niestety z tego co udało mi się doczytać szersza brama nie dźwignie płyt a 2 mniejsze bramy jak w realizacji nie wchodzą w gre ze względu na brak metrów na działce :) Czy można uzyskać podobny efekt zlicowania szerszej bramy garażowej z elewacja nie obciążając jej ?
D
Można, trzeba zastosować lżejszy materiał zamienny, mamy alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej.
Dodano: 2016-02-29
I
Piekny projekt.
Brakuje mi garażu dwu stanowiskowego i choćby częściowego podpiwniczenia.
Czy jest taka możliwośc.
D
Obie zmiany można bez problemu wykonać na etapie adaptacji projektów do warunków miejscowych. W przypadku podpiwniczenia przed podjęciem decyzji o jej wykonaniu należy koniecznie wykonać badania gruntowe sprawdzające m.in. poziom lustra wody gruntowej.
Dodano: 2015-05-03
M
witam! jesteśmy w trakcie realizacji projektu PROSTY 1 z uwzględnieniem proponowanej przez Państwa kolorystyki. stoimy przed wyborem koloru rolet, które w naszym przypadku są niezbędne. dużym ułatwieniem byłaby podpowiedź fachowców.
D
Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie.
Dodano: 2015-01-20
M
Jak uzyskali Państwo równą linię elewacji? Czy inna jest grubość ocieplenia? Na dole mamy płyty włóknisto-cementowe na podkonstrukcji, na górze tynk na siatce? Wydaje się że ocieplenia jest więcej pod tynkiem. Czy zatem dolna część budynku spełnia parametry wymagane przez normy?
D
Tak, pod płytą jest cieńsza izolacja termiczna. W przypadku zastosowania na fragmentach budynku ściany trójwarstwowej wentylowanej zawsze zakładamy grubszą izolację części tynkowanej, tak aby ściana wentylowana spełniała normy.
Dodano: 2015-01-05
M

Czy pojawią się nowe zdjęcia z realizacji innych inwestorów w dziale "Realizacje". W obecnej, jedynej, opisują Państwo, że zamieszczą zdjęcia z finalnymi kolorami na elewacji.
D
Otrzymaliśmy trochę "obiecujących" zdjęć od innych inwestorów, ale ewentualne sesje zdjęciowe i publikacja muszą poczekać do wiosny przyszłego roku.
Dodano: 2014-10-19
M
Mam pytanie odnośnie elewacji, a mianowicie ciekawa jestem z czego wykonana elewacja na części parterowej- chodzi mi o te szarą część. I jeśli to nie jest płytka elewacyjna, to czy to jest specjalny tynk elewacyjny, bo daje zupełnie inny efekt niż zwyczajnie spotykane tynki?
Dziękuję za odpowiedź!
D
To płyty włóknisto-cementowe, kiedyś oferowane jedyne przez firmę Euronit, obecnie jest znacznie więcej producentów.
Dodano: 2014-08-11
G
Czy wizualizacja schodów do autorska wizja projektanta? Z tego co można zauważyć, konstrukcja nośna jest kotwiona jedynie na dole i górze, bez żadnych wzmocnień pomiędzy, a patrząc przez pryzmat materiałów wykorzystanych (metal + beton + drewno), konstrukcja musi dość sporo ważyć. Czy coś takiego jest w ogóle wykonalne? (oczywiście w ramach jakiegoś rozsądnego budżetu 15 – 20k PLN)
D
Tak, schody to nasza wizja i jak najbardziej do wykonania, konstrukcja jest mocowana również na wysokości zabiegu do ściany. Niestety nie da się ich wykonać w proponowanym budżecie. Orientacyjny koszt takich schodów to ok. 40 tys. PLN
Dodano: 2014-06-30
M

Drodzy projektanci mam dwa pytania do tego projektu: 1) czy istnieje wersja z garażem na dwa stanowiska? Na naszej działce dom nie może być szerszy jak 18m. 2) czy istnieje możliwość zastosowania lukarny w dachu od strony frontu i tyłu - podobnie jak w projekcie Nowoczesny 2.
D

1. Nie mamy takiej wersji, ale powiększenie garażu można bez problemu wykonać przy pomocy lokalnego architekta na etapie adaptacji do warunków miejscowych. W Państwa przypadku, aby nie przekroczyć maksymalnej szerokości budynku garaż należy powiększyć o 2,1 m w osiach konstrukcyjnych, co daje szerokość 5, 45 m w świetle pomieszczenia. Według zasad ergonomii jest to najmniejsza szerokość jaką można stosować w garażach przeznaczonych na dwa samochody.<br />
2. Lukarnę można wykonać, ale odradzamy ponieważ sama nazwa projektu definiuje najlepszą formę dla tego domu. Im prostrza tym lepiej.
Dodano: 2014-05-11
E

Witam, czy możliwe jest przerobienie budynku tak, aby taras i salon były z tyłu budynku, a kuchnia z jadalnią i schodami z przodu? Zależy mi na tym, aby taras wychodził na ogród. A jeżeli tak, to jaki byłby to koszt?
D
Jeśli nie odpowiada Pani projekt Prosty 2 to taką modyfikację można wykonać poprzez odbicie lustrzane strefy dziennej na parterze. Przeprowadzaniem tego typu zmian zajmują się najczęściej współpracujące z nami biura na terenie całego kraju. Zapraszamy do działu Partnerzy w celu odnalezienia lokalnego biura partnerskiego, które wyceni korekty i przeprowadzi adaptację do warunków miejscowych.
Dodano: 2014-05-10
M

Witam, A pod ponizszym linkiem mozna obejzec realizacje prostego 1 (lustrzane odbicie) w technologii prefabrykowanej: http://www.multicomfort.pl/realizacje/70/2/
k

witam,mam pytanie czy jest mozliwosc w tym projekcie( bo jest idealny dla naszej rodziny) powiekszyc garaz na dwa samochody
D
Tak, oczywiście garaż można poszerzyć. Taką zmianę widać np. na zdjęciach z realizacji.
Dodano: 2014-03-16
B

a gdyby tak z gabinetu zrobić kuchnię, zrezygnować tam z drzwi na taras, powiększając okno na tylnej ścianie budynku, a ten taras zabudować powiększając garaż - takie pom. gospodarcze. Można by też wtedy zrezygnować ze ścianki koło schodów otwierając trochę kuchnię i zostawić tylko filar (bo chyba nośny). W miejscu gdzie oryginalnie jest kuchnia była by duża jadalnia, ew. kącik gabinetowy/biblioteka...
D
Taka zmiana jest jak najbardziej możliwa, pod warunkiem, ze inwestor akceptuje "stratę" pokoju na parterze.
Dodano: 2014-02-09
a

Witam, czy jest mozliwosc przerobka projektu w stylu cofniecia garazu i wybudowaniu za nia kotlowni, i wyrownanie calego obrysu budynku do typowego prostokata, pozostawiajac tylko wciecie pod taras, czy taka zmiana mocno wplynie na sam budynek
D
Oczywiście taka zmiana jest możliwa, ale wysunięcie budynku akcentuje wejście na elewacji frontowej dlatego proponowaną przez Pana modyfikację sugerujemy ograniczyć jedynie do przeniesienia kotłowni za garaż.
Dodano: 2014-01-28
B

Witam. będzie zaktualizowany kosztorys? elewacja i roboty zewnętrzne - ponad 94 tyś? trochę dużo - co wchodzi w zakres tych robót? jakieś szczególnie drogie materiały/rozwiązania? można zastąpić czymś tańszym?
D
Materiałem, który znacznie podraża koszt wykonania elewacji jest płyta włóknisto-cementowa. Można ten materiał zastąpić tańszą alternatywą.
Dodano: 2014-01-25
R

Witam, Czy w najbliższej przyszłości przewidują Państwo dostosowanie tego projektu do wymagań standardów NF15 i NF40 ? Czy takie dostosowanie jest w tym przypadku możliwe ? Moim celem jest zbliżenie się do granicy 25 kWh/m2/rok dla EUco i ogrzewanie domu energią elektryczną (i jej produkcja przez panele fotowoltaiczne 10kW) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
D

Już wkrótce na stronie pojawi się możliwość zamówienia do większości projektów dostępnych w naszej ofercie specjalnej instrukcji modyfikacji niezbędnych do spełnienia kryteriów programu dopłat NFOŚiGW w kategorii NF40. Na postawie tej instrukcji arch. adaptujący będzie mógł wprowadzić konieczne zmiany do uzyskania dopłaty.
Dodano: 2013-10-27
M

Seria projektów "prosty" podoba mi się od dawna. W końcu znalazłem również działkę, która spełnia moje oczekiwania, a jaj ukształtowanie pasuje do projektu Prosty 1. Problemem jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zawiera następujący zapis "dach główny symetryczny, czterospadowy z kalenicą, o kącie nachylenia 35-45 stopni". Czy można jakoś zaradzić temu zapisowi? Albo poprzez zmianę w projekcie (tak aby jednak bryła budynku nie straciła swojej prostoty i uroku), albo może jest jakaś procedura, aby uzyskać zgodę na jakieś odstępstwa od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?
D
W tym domu zmiana dachu z dwuspadowego na czterospadowy oznaczać będzie konieczność wykonania nowego projektu. Przy obecnych wymiarach budynku dach tego typu mocno by ograniczał funkcjonalność poddasza. Ponieważ obecna współczesna forma Panu odpowiada przypuszczamy, że wizerunek domu po zmianie dachu raczej nie przypadnie Panu do gustu. Zapisy miejscowego planu zagospodarowania są niestety wiążące, wprawdzie ustawodawca założył możliwość zmiany lub korekt miejscowych planów, ale ograniczając ją długotrwałą procedurą administracyjną spowodował, że jest to możliwość teoretyczna.
Dodano: 2013-10-11
P
Jestem w fazie wykonczenia domu a oto link do wizualizacji wnetrz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.280226145447097.1073741828.185391378263908&type=1
Lazienka i pralnia na poddaszu zostaly polaczone w jedna duza lazienke.
K
Proszę o informację, jaka firma wykonuje tego typu schody wewnętrzne? Dziękuję!
N
Witam
kiedy mozna spodziewać sie zdjęć z realizacji projektu. Czy są już inwestorzy, kytórzy chcialiby pokazać światu swój "Prosty 1" :-))
pozdrawiam,
K
Projekt Prosty1 jest prawie że idealnym projektem dla mojej rodziny...z jednym małym ale - brakuje spiżarni. Próbowaliśmy już z architektem umiejscowić spiżarnię przy kuchni, robiąc z bocznego lewego okna wejście do spiżarni i zabudowanie kawałka tarasu, ale projekt stracił na uroku a kuchnia światło.
Może Państwo podpowiedzą jakieś rozwiązanie :)
D
Obawiamy się, że umieszczenie spiżarni w bezpośredniej bliskości kuchni jest raczej niemożliwe. Koncepcja projektu świadomie nie zakładała tego pomieszczenia ponieważ w założeniu miał to być dom zlokalizowany w okolicach dużych aglomeracji miejskich gdzie tryb życia ukierunkowany na pracę redukuje wykorzystanie kuchni do weekendów. Były pomysły niektórych inwestorów do wprowadzenia schodów żelbetowych i wykonania spiżarni pod schodami, ale taki zabieg stanowczo pogarsza ergonomiczność jadalni.
Dodano: 2013-06-24
A
Witam, czy istnieje możliwość dostosowania tego projektu do działki o szer. 21m?
D
Tylko pod warunkiem rezygnacji z garażu i zastąpieniem go np. wiatą.
Dodano: 2013-05-03
D
Z blachy cynkowo-tytanowej.
G
Witam, z jakiego materiału są wykończone kominy ponad dachem ?
D
Z blachy cynkowo-tytanowej.
Dodano: 2013-03-22
j
kiedymozna a się spodziewać zdjęć z realizacji tego projektu?
D
Mamy nadzieję, że w okresie wakacyjnym. Otrzymujemy sygnały od niektórych inwestorów, że zbliżają się do fazy stanu deweloperskiego, dlatego na pewno w okresie wakacyjnym pojawi się materiał zdjęciowy związany z tym projektem, ale jeszcze bez prezentacji wnętrz.
Dodano: 2013-03-16
K
czy premiera nowej odsłony strony została przesunięta na inny termin? Czekam z niecierpliwością na nowości!
pozdrawiam
D
Samo uruchomienie strony nie leży po naszej stronie. Firma, która się tym zajmuje miała jakieś drobne problemy techniczne, które mamy nadzieję zostaną usunięte najpóźniej do końca tygodnia.
Dodano: 2013-01-15
K
witam
kiedy pojawią sie obiecane zdjęcia z realizacji oraz kiedy pracownia uaktualni swój serwis www zgodnie z obietnicami. :-))
D
Premiera serwisu jest zaplanowana na najbliższy poniedziałek czyli 14.01.2013 r. Zapraszamy. Niestety nie zamieścimy tam jeszcze zdjęć z realizacji tego domu, ale jesteśmy w kontakcie z kilkoma inwestorami, którzy są w trakcie budowy więc mamy nadzieję, że wiosną na stronie pojawi się pierwszy materiał prezentujący Prostego "na żywo".
Dodano: 2013-01-09
D
Gdzie mogę znaleźć kalkulację na wykonie dachu z tradycyjnymi okapami ( wysunięte + rynny ) ?
D
Kosztorysy do wersji okapowych będą dostępne na nowej wersji naszej strony internetowej. Premiera strony nastąpi w poniedziałek 14 stycznia 2013r. Zapraszamy
Dodano: 2013-01-07
D
Witam!
Jak wykończona jest "nieużytkowa" część tarasu nad garażem?
Jak rozwiązany jest problem odprowadzania wody przy takim rozwiązaniu?
D
Dach płaski jest uszczelniony membraną EPDM balastowaną żwirem. Odprowadzenie wody następuje przy pomocy wpustu dachowego umieszczonego w warstwie termoizolacji, odprowadzającego wodę do rynny.
Dodano: 2013-01-07
O
Witam, proszę o okreslenie jaką kwotę należałoby przeznaczyć na wykończenia wnętrz tak aby uzyskać efekt odzwierciedlajacy standard prezentowany na wizualizacjach?
D
Wykończenie wnętrza na wysokim poziomie jakościowym i estetycznym to kwota zaczynająca się od ok.1600 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej, górny limit tej stawki ograniczają jedynie możliwości finansowe inwestora i wyobraźnia projektantów. Proszę pamiętać , że do wyceny wnętrza uwzględnia się zazwyczaj strefę dzienną z holem, salonem, jadalnią i kuchnią oraz łazienki, czasami dochodzi do tego gabinet lub główna sypialnia.
Dodano: 2012-11-23
A
Projekt super, wyjątkowy, nowoczesny wyróżniający się. Marzę o takim domu. Budowałabym go na wsi, więc czy przy tej wielkości kotłowni możliwe jest zastosowanie ogrzewania na paliwa stałe: węgiel, drewno?
D
W obecnym układzie kotłownia jest za mała do instalacji pieca na paliwo stałe. Istnieją dwie możliwości zaadaptowania projektu umożliwiające wykorzystanie tego rodzaju pieca. Pierwsza to powiększenie kotłowni kosztem gabinetu i przesunięcie ściany dzielącej oba pomieszczenia do poziomu linii ściany garażowej. Drugi wariant modyfikacji to przeniesienie kotłowni w miejsce obecnego podcienia za garażem. Jest to dosyć prosta zmiana, która wymaga przede wszystkim zmiany lokalizacji komina.
Dodano: 2012-11-06
L
witam ponownie
dziękuję za odpowiedzi na pytania .

Czy bedą jakieś zdjęcia z realizacji projektu? albo panorama?
pozdrawiam
D
Mamy nadzieję, że zdjęcia pojawia się niebawem. Projekt jest popularny i na pewno część inwestorów jest już na etapie stanu deweloperskiego. Jak tylko otrzymamy informacje od budujących o zakończeniu prac zewnętrznych postaramy się zamieścić zdjęcia. Wizualizacja panoramy wnętrza ukaże się na zaktualizowanym serwisie www, co wkrótce nastąpi.
Dodano: 2012-10-17
W
dzień dobry, PROSTY 1 jest super! Gratuluję przejrzystych i funkcjonalnych rozwiązań.
Jest wiele pracowni ale PROJEKTY W WIZJĄ sa naprawdę wizjonerskie.Piszę to ponieważ widzę, że ktoś tu robi kawał dobrej roboty :-)

Pytanie mam odnośnie projektu- czy mozliwe są do zamontowania rolety ale bez zmniejszania swiatła przeszkleń i czy wysokość kondygnacji może byc po wylewkach 2,80 m (parter i piętro)?
pozdrawiam,
D
Rozwiązaniem problemu rolet jest podniesienie nadproży, jeśli dodatkowo planuje Pan podwyższyć strop to obie zmiany można wykonać jednocześnie na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-10-17
L
a jak opiniują panowie zmiany o które pytałam wcześniej(pomijając płytę fundamentową oczywiście :-)?)
D
Odpowiedź znajduje się poniżej Pani wcześniejszego zapytania.
Dodano: 2012-10-16
L
chiałam dopytać jeszcze czy przewidują panowie mozliwość wybudowania domu na płycie fundamentowej zamiast na tradycyjnym fundamencie. Na naszej działce podłoże jest gliniaste
D
Oczywiście taka zmiana jest jak najbardziej możliwa. Ponieważ inwestorzy dysponują działkami o odmiennych warunkach naturalnych i ograniczeniach administracyjnych modyfikacje tego typu powinny być przeprowadzane przez lokalnych architektów w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2012-10-15
L
witam, chciałam dowiedzieć się czy możliwe są do zastosowania w tym projekcie -wersja dachu bezokapowa-okna kolankowe. Dodatkowo chciałabym zamienić pralnie na piętrze w łazienkę dla dzieci, zamienić układ pomieszczeń na pietrze tj.: z pokoi dziecięcych zrobić sypialnię dla mnie i męża łazienkę i garderobę a łazienkę i garderobę w obecnej wersji przerobić na pokój dziecięcy.WSZYSTKIE TE ZMIANY BEZ PRZESUWANIA ŚCIAN (likwidacja jedynie ścianki działaowej pomiędzy obecną garderobą a łazienką)Dzieciaki miałyby wyjście na swój taras a my większą sypialnię. Pokoje dzięki oknom kolankowym tak mi sie zdaje nabrałyby przestrzeni (optycznie). Znajomi mają wstawione takie okna w pokojach na poddaszu- efekt jest rewelacyjny. Projektanci, czy takie rozwiązanie jest możliwe? Dodatkowo na parterze kotłownie funkcyjnie połączyć z pralnią -wejście zrobić od korytarza zamiast og garażu. Ostatecznie likiwdacja wejścia z garażu do domu, a w ten sposób powstałej garderobie przy drzwiach wejściowych wstawić bardzo wąską witryne do podłogicelem doświetlenia pomieszczenia.
UFFF... to chyba wszystko -prosze o opinię projektantów czy poprawki są możliwe. Jeśli tak ,będzie to oznaczało że Wasz projekt moge brać pod uwagę do zakupu. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
D
Proponowane przez Panią zmiany w układzie funkcjonalnym zarówno na parterze jak i poddaszu domu są możliwe do wprowadzenia. Właściwie bardziej istotne są zmiany w części instalacyjnej - wodno-kanalizacyjnej niż architektoniczno - budowlanej. Dzięki modyfikacjom parteru czyli połączeniu kotłowni z łazienką oraz doświetleniu garderoby nie ma problemu z wentylacją obu pomieszczeń , która pojawiała by się na poddaszu w jednym z pokoi dzieci. Po zmianie układu i poddasza okna kolankowe raczej nie są wskazane ponieważ ich montaż rozdziela okap i wymusza odprowadzenie wody z części połaci dodatkową rynną , która w tym przypadku wychodzi nad zadaszeniem wejściowym i garażem. W tym projekcie nie widzę użytkowego powodu do wprowadzania tego typu okien ponieważ oba pokoje dzieci są doświetlone wysokimi oknami balkonowymi umieszczonymi w ścianie szczytowej. Okna kolankowe są przede wszystkim przeznaczone do poddaszy, w których nie ma możliwości doświetlenia ściennego.
Dodano: 2012-10-14
A
Mam pytanie odnośnie okien i drzwi zewnętrznych, jakiej są wysokości?
D
230 cm
Dodano: 2012-10-12
J
Witam,
kupiliśmy u Państwa projekt "dom z charakterem 3" w 2010 roku. Jesteśmy na etapie wykańczania, bardzo nam się podoba elewacja zastosowana w nowych projektach, proszę o informację co to za materiał (z kosztorysu wynikałoby, że jakiś kamień, bo bardzo drogo to wychodzi) i czy ewentualnie można go zastąpić np. płytami elewacyjnymi (np. z f-my euronit).
D
W "rodzinie" projektów Prosty i Wygodny zastosowaliśmy jako wykończenie elewacji właśnie płytę włóknisto-cementową firmy Euronit. Proszę jednak pamiętać, że wydatki związane z wykończeniem elewacji w technologii wentylowanej dowolnym materiałem - kamieniem , drewnem lub tego rodzaju płytą są porównywalne, a więc wybór materiału determinuje raczej gust odbiorcy niż koszty jego zastosowania.
Dodano: 2012-01-27
R
Witam,
Projekt jest bardzo udany i zastanawiamy się poważnie nad jego wyborem. Mam tylko ważne pytanie dotyczące kalkulatora energetycznego - jak to możliwe, że zmiana rodzaju paliwa z gazu ziemnego na gaz płynny powoduje, że ogrzewanie + cwu stają się droższe o ponad 6000 zł rocznie ??? Mam nadzieję, że to tylko jakiś błąd w oprogramowaniu. Mam nadzieję, że ogrzewanie tego domu gazem płynnym nie jest droższe od ogrzewania prądem (co pokazuje kalkulator) ...
Pozdrawiam i gratuluję projektu.
D
W obliczeniach nie ma błędu, poniżej w kilku punktach wyjaśnienie różnicy cenowej: 1.Cena m3 gazu ziemnego to około 2 zł {cena średnia uwzględniająca opłaty abonamentowe i za przesył} 2.Cena m3 gazu płynnego w fazie gazowej to około 10 zł {cena średnia, u każdego dostawcy i dla każdego klienta cena może być ustalana indywidualnie} 3.Wartość kaloryczna gazu płynnego jest o 2,4 razy większa od wartości kalorycznej gazu ziemnego, czyli musielibyśmy zapłacić 4,8 zł żeby uzyskać taką samą ilość energii z gazu ziemnego, czyli cena energii z gazu płynnego jest o {10 zł / 4,8} = 2,1 razy większa niż cena energii uzyskanej z gazu ziemnego. Przykładowe obliczenie nie uwzględnia dodatkowych kosztów związanych z kupnem lub dzierżawą i montażem zbiornika na gaz LPG.
Dodano: 2012-01-21

Dodaj opinię

Warianty

(5 Wariantów )
Projekt domu - Prosty 3A
WT 2021
Prosty 3A141,10 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 3
WT 2021
Prosty 3141,10 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 2A
WT 2021
Prosty 2A139,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 2
WT 2021
Prosty 2145,40 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 1A
WT 2021
Prosty 1A140,00 m2
Zobacz projekt

Podobne

Projekt domu - Wygodny 1
WT 2021
Wygodny 1131,70 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Atrakcyjny 3
WT 2021
Atrakcyjny 3128,40 m2
Zobacz projekt

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.