Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Z charakterem 3Nowoczesny projekt domu Z charakterem 3Nowoczesny projekt domu Z charakterem 3Nowoczesny projekt domu Z charakterem 3Nowoczesny projekt domu Z charakterem 3
Z charakterem 3
Z charakterem 3
Z charakterem 3
Z charakterem 3
Z charakterem 3
Cena projektu
5 200 PLN

Powierzchnia użytkowa:

139,00m2

Garaż:

+ 31,80 m2

Kotłownia:

+ 6,20 m2

Powierzchnia zabudowy:

145,80 m2

Min. wymiary działki:

18,25 x 25,25 m

Wysokość w kalenicy:

8,07 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

73,1 m2

Z charakterem 3
1wiatrołap4,5 m2
2hol + schody14,2 m2
3WC1,8 m2
4salon28,9 m2
5kuchnia + jadalnia23,8 m2
6pom. gospodarcze - kotłownia6,2 m2
7garaż31,8 m2

Rzut poddasza

65,9 m2

1komunikacja8,1 m2(8,1 m2)
2pokój 111,5 m2(15,8 m2)
3pokój 211,4 m2(13,6 m2)
4łazienka4,0 m2(5,5 m2)
5łazienka5,9 m2(7,1 m2)
6sypialnia + antresola25,0 m2(27,7 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

177,00 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

145,80 m2

Min. szerokość działki:

18,25 m

Min. długość działki:

25,25 m

Wysokość w kalenicy:

8,07 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

213,00 m2

Kubatura:

740,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym, garażem dwustanowiskowym i antresolą. Niezmiennie od kilku lat jeden z najpopularniejszych projektów w naszej ofercie. Inwestorzy doceniają w nim unikalny charakter nowoczesnego i otwartego na otoczenie wnętrza, które pomimo niewielkiej powierzchni użytkowej jest jasne i przestronne. Zastosowane materiały wykończeniowe oraz duże przeszklenia nadają całości wyraźnie współczesny wygląd choć niepozbawiony więzi z tradycyjnym budownictwem.

Zalety projektu:
 • bardzo atrakcyjny wygląd w stosunku do niewielkiej powierzchni użytkowej
 • na parterze: zintegrowana część dzienna łącząca hol, klatkę schodową, salon, jadalnię i kuchnię daje poczucie dużej przestronności / garaż dwustanowiskowy
 • na poddaszu: duża oddzielna strefa mesterbedroom z prywatną łazienką / oddzielna łazienka dzieci / sypialnie dzieci z wyjściem na niewielki taras zlokalizowany na dachu garażu
 • atrakcyjna aranżacja wnętrza z dwupoziomowym salonem i antresolą
 • zwarta bryła budynku o niewielkiej szerokości i optymalnej długości
 • forma domu o tradycyjnym rodowodzie, ale ze współczesnymi detalami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(3 Warianty )

Podobne

Projekt domu - Doskonały 3
WT 2021
Doskonały 3177,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 3A
WT 2021
Prosty 3A141,10 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

T
Pytanie odnośnie okien zewnętrznych. Czy są to okna standardowych rozmiarów dostępne u któregoś producenta wprost z katalogu czy wymagane jest zamawianie okien "na miarę"? Podoba mi się przeszklenie budynku ale mam obawy co do dostępności okien w rozmiarach takich jak w projekcie gdyż wyglądają one bardzo niesdandardowo.
D
Poza marketem budowlanym żaden producent nie oferuje okien standardowych z katalogu. Każda stolarka jest przygotowywana na indywidualne zamówienie na podstawie inwentaryzacji powykonawczej m.im. dlatego, że standard budowlany w naszym kraju jest na niskim poziomie i wymiary budynku, w tym otwory, rzadko pokrywają się dokumentacją projektową. Reasumując żaden producent nie zaryzykuje wykonania okien tylko na podstawie projektu bez postawionego budynku. Jeśli chodzi o wymiary to obecnie nie stanowią one żadnego problemu.
Dodano: 2017-05-04
T
Hybrydowe ogrzewanie podłogowe - pytanie czy pomieszczenia w których (wg projektu) zastosowano niskotemperaturowe ogrzewanie konwekcyjne - nie będą narażone na zbyt niską temperaturę? Przy standardowym ogrzewaniu konwekcyjnym kaloryfery nagrzewają się do 2x wyższej temperatury niż ta którą się używa przy ogrzewaniu podłogowym. Gdy użyjemy kaloryferów w pomieszczeniach w których nie rozprowadzona jest instalacja ogrzewania podłogowego i nagrzejemy je do temperatury która panuje w instalacji podłogowej (28 C) to będą one zbyt chłodne by nagrzać pomieszczenia...
D
Nawet przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego instalacja grzewcza jest wysokotemperaturowa tylko do obiegu podłogówki stosuje się mieszalniki z zimną wodą, które schładzają wodę do zadanej w sterowniku temperatury. To standardowe rozwiązanie dzięki któremu podłogówka może współpracować z kotłem na paliwo stałe lub kominkiem z płaszczem wodnym.
Dodano: 2017-05-04
M
Witam,
jesteśmy w trakcie szukania osoby która wykona przeszklenie w sypialni oraz "ściankę" w przedpokoju. Czy jest tu ktoś mający kontakt do takiej osoby? Szklarz w naszej okolicy podał kosmiczną wycenę....
Ł
Witam, czy jest możliwość, a jeśli tak to w jakiej cenie, piwnice na 1/2 domu. Jaki byłby przypuszczalny koszt. Chciałem tam zrobić miejsce pod siłownie + gabinet
D
Panie Łukaszu przede wszystkim możliwość doprojektowania piwnicy jest zależna od warunków gruntowych na działce inwestycyjnej. Jeśli teren jest przepuszczalny i nie występuję wysokie lustro wody gruntowej to nie ma przeciwwskazań do wykonania piwnicy. Oczywiście taką modyfikację musi wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji do warunków miejscowych, nasza pracownia nie wykonuje takich zmian. W kwestii kosztów nie chcemy się wypowiadać bo będą zależne od bardzo wielu czynników. Najlepiej jest wycenić zmianę w lokalnej firmie budowlanej.
Dodano: 2016-12-04
K
Witam my również jesteśmy zainteresowani budową domu według projektu "z chrakterem 3" Czy istnieje możliwość wskazania budowy takiego domu z tym projektem w woj. podlaskim by móc zobaczyć ten dom na żywo ?
M
Jestem wstępnie zainteresowany tym projektem, mam dwa pytania:

1. Czy istnieje możliwość likwidacji stopnia na parterze? (tak by by cały parter był na jednym poziomie)?
2. Czy zamiast szklanej ściany na antresoli, byłaby możliwość postawienia normalnej ścianki?
D
1. Tak , to nie stanowi żadnego problemu.
2. Taką zmianę również można wykonać, ale nie jesteśmy do niej przekonani z powodów estetycznych. Część inwestorów pozostawia antresolę jako komunikację z balustradą, a sypialnię zamyka ścianą konstrukcyjną, Takie rozwiązanie bardziej nam się podoba, choć oczywiście zmniejsza nam ono powierzchnię użytkową sypialni.
Dodano: 2016-08-04
M

Witam, czy istnieje możliwość zwężenia tego domu o 60 cm? Jeśli tak, czy zmieni się wówczas kąt nachylenia dachu, czy może pozostać bez zmian?
D
Technicznie to jest możliwe. Aby zmiana była najmniej inwazyjna kalenica budynku powinna zostać na tym samym poziomie i tylko ściany zewnętrzne po obu stronach powinny zostać przesunięte do środka po 30 cm. Po takiej modyfikacji kąt dachu pozostanie ten sam tylko zmieni się poziom murłat i w pokojach na poddaszu podwyższy się ścianka kolankowa.
Dodano: 2016-03-15
E
Witam. Chciałam zapytać czy jest możliwość zrobienia pokoju na dole w którym zmieściłoby się biurko i sofa, nawet jeśli byłoby to kosztem stanowiska w garażu.
D
Technicznie można wykonać taką zmianę ale będzie mało funkcjonalna. Ten projekt jest mniejszy od domu Doskonały i ma inny rozkład pomieszczeń. W domu Z Charakterem schody w centrum strefy dziennej utrudniałyby swobodną komunikację pomiędzy salonem, a kuchnią i jadalnią. Ponadto taka lokalizacja schodów zmniejszyłaby sypialnię rodziców o przestrzeń na antresoli.
Dodano: 2015-11-15
N
Czy istnieje możliwość instalacji kotła na paliwo stałe?
D
Tak, kotłownia w stosunku do powierzchni domu jest duża i można w niej ulokować piec na paliwo stałe, natomiast piece mają odmienne wymiary i wymagania techniczne, dlatego trzeba to sprawdzić pod kątem konkretnego modelu i producenta.
Dodano: 2015-10-11
M
Witam, jesteśmy w trakcie realizacji tego projektu. Wprowadziliśmy kilka zmian - podniesienie o jeden pustak góry, zrezygnowaliśmy z antresoli na rzecz garderoby i dodatkowego pokoju, oraz zmodyfikowaliśmy trochę łazienki (zrobiliśmy wejście z przedpokoju, druga - zmiana na pralnię). Wygląda rewelacyjnie i jest bardzo funkcjonalnie:)
M

Witam, chciałam zapytać czy przy zakupie projektu np. z modyfikacją antresoli na garderobę to czy Państwo wtedy przedstawiają również wizualizację tych zmian? I czy jest możliwość zrezygnowania z tego małego balkonu z tyłu domu na rzecz własnie większej garderoby a wstawienie tam tylko pojedynczego okna balkonowego, takiego jak jest obok?
D
Nie ma konieczności likwidowania pustki nad salonem w celu wykonania garderoby, oczywiście pod warunkiem, że garderoba może mieć niewielkie wymiary. Jeżeli jest Pani zainteresowana możemy przesłać rysunki poglądowe na maila.
Dodano: 2015-01-11
B
Czy buduja Panstwo rowniez za granica (Niemcy)
D
My jedynie sprzedajemy projekty, realizacja na terenie Niemiec będzie wymagała adaptacji projektu przez miejscowego architekta.
Dodano: 2014-11-08
T

Witam jesteśmy zainteresowani domem z chrakterem 3.. czy jest możliwość wskazania budowy takiego domu w podlasiu by móc obejżeć na żywo..?
M

Witam! Mamy zamiar budować 'z charakterem 3' , jednak warunki zabudowy jakie mamy dla naszej działki mówią o dachu symetrycznym i spadku w granicach 37-45 stopni, działka leży w otulinie Parku Tenczyńskiego. Czy musimy się martwić, że nie zrealizujemy swojego marzenia o tym właśnie domku? Czy są możliwe zmiany w projekcie tak aby budowa doszła do skutku? Czekamy na odpowiedź.
D
Przede wszystkim proszę przesłać na nasz adres mailowy warunki zabudowy oraz skan mapy działki, przeanalizujemy możliwość lokalizacji tego projektu. W tej chwili nie ma powodu do obaw ponieważ w przypadku zaistnienia niekorzystnych zapisów dyskwalifikujących ten projekt zawsze można wystąpić o wydanie ponownej decyzji o warunkach zabudowy.
Dodano: 2014-03-31
M
Czy można zlikwidować antresole na korzyść dodatkowego pomieszczenia? [garderoby/pokoju]
Jakiej powierzchni pomieszczenia można się spodziewac po zlikwidowaniu antresoli?
A może jest inne rozwiązanie aby zlikwidować te oszklenia?
Ładnie to wygląda, ale jestem zwolennikiem funkcjonalnych rozwiązań [również do mycia]
Pozdrawiam
D
Można, ale uzyskana w ten sposób przestrzeń pozwoli jedynie na wygospodarowanie pomieszczenia pomocniczego np. garderoby przy sypialni rodziców. Jest to spowodowane tym, że skos połaci nad salonem schodzi do poziomu stropu, a zatem po likwidacji pustki na poddaszu trzeba wykonać odsuniętą ściankę kolankową. Jeżeli zależy Panu jedynie na likwidacji przeszklenia to można również zamknąć sypialnię ścianą, a na antresoli, pełniącej wtedy role wyłącznie komunikacyjną, wykonać tradycyjna balustradę.
Dodano: 2013-07-04
A
Witam ponownie, chciałam ponownie zapytać o te rury. Pytam , ponieważ pewien pan na forum napisał ze jego projektant pozbył sie tych rur . Dlatego pytam jak ..i czy mozna? Proszę o odpowiedz , jestem na 99% pewna kupna tego projektu. A ta rura przy wyjściu na taras trochę mi nie pasuje.
D
Można zlikwidować słup stalowy podtrzymujący antresolę przy wyjściu na ogród zwiększając pionowy przekrój nadproża okiennego, a co za tym idzie zmniejszając wysokość stolarki usuwając górne naświetle. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w domu z Charakterem 1. Drugi słup teoretycznie można również usunąć , ale tego nie polecamy bo w tym przypadku zmiana mocno ingeruję w konstrukcję budynku.
Dodano: 2013-03-14
A
Czy jest możliwość zlikwidowanie rur podtrzymujących strop, jeśli tak, to jakie inne konieczne rozwiązania konstrukcyjne należy wykonać? Mocno zainteresowana.
a
Projekt super , jestem nim zachwycona, ale niestety moja dzialka ma tylko 18m i nie spelnia wymaganej szerokosci.Czy jest mozliwosc dosuniecia sie o 1m do granicy sasiada tak jak w przypadku projektu Prosty 3?
D
Usytuowanie tego domu na Pani działce z godnie z wymaganiami technicznymi będzie wymagało likwidacji okien na lewej elewacji lub ich zamianę na pustaki szklane. Można również dokonać zwężenia budynku przesuwając jego lewą ścianę do środka o 30 cm liczone w osiach konstrukcyjnych ścian. Nie jest to zmiana skomplikowana, ale wymagająca znacznych korekt w dokumentacji na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-01-30
P
Czy posiadacie Państwo kosztorysy wykonanych już realizacji?
Chciałbym wiedzieć czy nastąpiło - a jeżeli tak, to jak duże - odstępstwo pomiędzy wstępną kalkulacją budowy przedstawioną przez Państwa w kosztorysie a realnym kosztem wybudowania domu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
D
Prosimy o kontakt z Pracownią, spróbujemy skontaktować Pana z jednym z inwestorów, który ukończył budowę.
Dodano: 2013-01-09
M
Czy istnieje możliwość likwidacji balkonu z przodu,na konto powiekszenia pokoi o ich powierzchnię ?
D
Technicznie jest to możliwe, ale odradzamy. Dom po takiej modyfikacji straci odpowiednie proporcje i wygląd.
Dodano: 2012-12-30
M
Piękna kuchnia, oczu nie można oderwać. Z ciekawości chciałbym zapytać o rozmiar szafek czy są to 50 czy 60 i czy wszystkie takie same ?

Dodaj opinię

Rzut parteru

73,1 m2

Z charakterem 3
1wiatrołap4,5 m2
2hol + schody14,2 m2
3WC1,8 m2
4salon28,9 m2
5kuchnia + jadalnia23,8 m2
6pom. gospodarcze - kotłownia6,2 m2
7garaż31,8 m2

Rzut poddasza

65,9 m2

1komunikacja8,1 m2(8,1 m2)
2pokój 111,5 m2(15,8 m2)
3pokój 211,4 m2(13,6 m2)
4łazienka4,0 m2(5,5 m2)
5łazienka5,9 m2(7,1 m2)
6sypialnia + antresola25,0 m2(27,7 m2)
0,0 m2 - powierzchnia użytkowa
(0,0 m2) - powierzchnia podłogi

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

177,00 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

2-stanowiskowy

Powierzchnia zabudowy:

145,80 m2

Min. szerokość działki:

18,25 m

Min. długość działki:

25,25 m

Wysokość w kalenicy:

8,07 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

213,00 m2

Kubatura:

740,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Grawitacyjna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

pustak ceramiczny + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany pustaka ceramicznego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na bloczek silikatowy.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

konstrukcji lekkiej
konstrukcja oraz materiały wykończeniowe schodów przewidziane do indywidualnej aranżacji. Możesz skorzystać z usług naszego Partnera. Formularz ofertowy dostępny w zakładce „kosztorys”.

DACH

dachówka ceramiczna lub cementowa
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym, garażem dwustanowiskowym i antresolą. Niezmiennie od kilku lat jeden z najpopularniejszych projektów w naszej ofercie. Inwestorzy doceniają w nim unikalny charakter nowoczesnego i otwartego na otoczenie wnętrza, które pomimo niewielkiej powierzchni użytkowej jest jasne i przestronne. Zastosowane materiały wykończeniowe oraz duże przeszklenia nadają całości wyraźnie współczesny wygląd choć niepozbawiony więzi z tradycyjnym budownictwem.

Zalety projektu:
 • bardzo atrakcyjny wygląd w stosunku do niewielkiej powierzchni użytkowej
 • na parterze: zintegrowana część dzienna łącząca hol, klatkę schodową, salon, jadalnię i kuchnię daje poczucie dużej przestronności / garaż dwustanowiskowy
 • na poddaszu: duża oddzielna strefa mesterbedroom z prywatną łazienką / oddzielna łazienka dzieci / sypialnie dzieci z wyjściem na niewielki taras zlokalizowany na dachu garażu
 • atrakcyjna aranżacja wnętrza z dwupoziomowym salonem i antresolą
 • zwarta bryła budynku o niewielkiej szerokości i optymalnej długości
 • forma domu o tradycyjnym rodowodzie, ale ze współczesnymi detalami


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

T
Pytanie odnośnie okien zewnętrznych. Czy są to okna standardowych rozmiarów dostępne u któregoś producenta wprost z katalogu czy wymagane jest zamawianie okien "na miarę"? Podoba mi się przeszklenie budynku ale mam obawy co do dostępności okien w rozmiarach takich jak w projekcie gdyż wyglądają one bardzo niesdandardowo.
D
Poza marketem budowlanym żaden producent nie oferuje okien standardowych z katalogu. Każda stolarka jest przygotowywana na indywidualne zamówienie na podstawie inwentaryzacji powykonawczej m.im. dlatego, że standard budowlany w naszym kraju jest na niskim poziomie i wymiary budynku, w tym otwory, rzadko pokrywają się dokumentacją projektową. Reasumując żaden producent nie zaryzykuje wykonania okien tylko na podstawie projektu bez postawionego budynku. Jeśli chodzi o wymiary to obecnie nie stanowią one żadnego problemu.
Dodano: 2017-05-04
T
Hybrydowe ogrzewanie podłogowe - pytanie czy pomieszczenia w których (wg projektu) zastosowano niskotemperaturowe ogrzewanie konwekcyjne - nie będą narażone na zbyt niską temperaturę? Przy standardowym ogrzewaniu konwekcyjnym kaloryfery nagrzewają się do 2x wyższej temperatury niż ta którą się używa przy ogrzewaniu podłogowym. Gdy użyjemy kaloryferów w pomieszczeniach w których nie rozprowadzona jest instalacja ogrzewania podłogowego i nagrzejemy je do temperatury która panuje w instalacji podłogowej (28 C) to będą one zbyt chłodne by nagrzać pomieszczenia...
D
Nawet przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego instalacja grzewcza jest wysokotemperaturowa tylko do obiegu podłogówki stosuje się mieszalniki z zimną wodą, które schładzają wodę do zadanej w sterowniku temperatury. To standardowe rozwiązanie dzięki któremu podłogówka może współpracować z kotłem na paliwo stałe lub kominkiem z płaszczem wodnym.
Dodano: 2017-05-04
M
Witam,
jesteśmy w trakcie szukania osoby która wykona przeszklenie w sypialni oraz "ściankę" w przedpokoju. Czy jest tu ktoś mający kontakt do takiej osoby? Szklarz w naszej okolicy podał kosmiczną wycenę....
Ł
Witam, czy jest możliwość, a jeśli tak to w jakiej cenie, piwnice na 1/2 domu. Jaki byłby przypuszczalny koszt. Chciałem tam zrobić miejsce pod siłownie + gabinet
D
Panie Łukaszu przede wszystkim możliwość doprojektowania piwnicy jest zależna od warunków gruntowych na działce inwestycyjnej. Jeśli teren jest przepuszczalny i nie występuję wysokie lustro wody gruntowej to nie ma przeciwwskazań do wykonania piwnicy. Oczywiście taką modyfikację musi wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji do warunków miejscowych, nasza pracownia nie wykonuje takich zmian. W kwestii kosztów nie chcemy się wypowiadać bo będą zależne od bardzo wielu czynników. Najlepiej jest wycenić zmianę w lokalnej firmie budowlanej.
Dodano: 2016-12-04
K
Witam my również jesteśmy zainteresowani budową domu według projektu "z chrakterem 3" Czy istnieje możliwość wskazania budowy takiego domu z tym projektem w woj. podlaskim by móc zobaczyć ten dom na żywo ?
M
Jestem wstępnie zainteresowany tym projektem, mam dwa pytania:

1. Czy istnieje możliwość likwidacji stopnia na parterze? (tak by by cały parter był na jednym poziomie)?
2. Czy zamiast szklanej ściany na antresoli, byłaby możliwość postawienia normalnej ścianki?
D
1. Tak , to nie stanowi żadnego problemu.
2. Taką zmianę również można wykonać, ale nie jesteśmy do niej przekonani z powodów estetycznych. Część inwestorów pozostawia antresolę jako komunikację z balustradą, a sypialnię zamyka ścianą konstrukcyjną, Takie rozwiązanie bardziej nam się podoba, choć oczywiście zmniejsza nam ono powierzchnię użytkową sypialni.
Dodano: 2016-08-04
M

Witam, czy istnieje możliwość zwężenia tego domu o 60 cm? Jeśli tak, czy zmieni się wówczas kąt nachylenia dachu, czy może pozostać bez zmian?
D
Technicznie to jest możliwe. Aby zmiana była najmniej inwazyjna kalenica budynku powinna zostać na tym samym poziomie i tylko ściany zewnętrzne po obu stronach powinny zostać przesunięte do środka po 30 cm. Po takiej modyfikacji kąt dachu pozostanie ten sam tylko zmieni się poziom murłat i w pokojach na poddaszu podwyższy się ścianka kolankowa.
Dodano: 2016-03-15
E
Witam. Chciałam zapytać czy jest możliwość zrobienia pokoju na dole w którym zmieściłoby się biurko i sofa, nawet jeśli byłoby to kosztem stanowiska w garażu.
D
Technicznie można wykonać taką zmianę ale będzie mało funkcjonalna. Ten projekt jest mniejszy od domu Doskonały i ma inny rozkład pomieszczeń. W domu Z Charakterem schody w centrum strefy dziennej utrudniałyby swobodną komunikację pomiędzy salonem, a kuchnią i jadalnią. Ponadto taka lokalizacja schodów zmniejszyłaby sypialnię rodziców o przestrzeń na antresoli.
Dodano: 2015-11-15
N
Czy istnieje możliwość instalacji kotła na paliwo stałe?
D
Tak, kotłownia w stosunku do powierzchni domu jest duża i można w niej ulokować piec na paliwo stałe, natomiast piece mają odmienne wymiary i wymagania techniczne, dlatego trzeba to sprawdzić pod kątem konkretnego modelu i producenta.
Dodano: 2015-10-11
M
Witam, jesteśmy w trakcie realizacji tego projektu. Wprowadziliśmy kilka zmian - podniesienie o jeden pustak góry, zrezygnowaliśmy z antresoli na rzecz garderoby i dodatkowego pokoju, oraz zmodyfikowaliśmy trochę łazienki (zrobiliśmy wejście z przedpokoju, druga - zmiana na pralnię). Wygląda rewelacyjnie i jest bardzo funkcjonalnie:)
M

Witam, chciałam zapytać czy przy zakupie projektu np. z modyfikacją antresoli na garderobę to czy Państwo wtedy przedstawiają również wizualizację tych zmian? I czy jest możliwość zrezygnowania z tego małego balkonu z tyłu domu na rzecz własnie większej garderoby a wstawienie tam tylko pojedynczego okna balkonowego, takiego jak jest obok?
D
Nie ma konieczności likwidowania pustki nad salonem w celu wykonania garderoby, oczywiście pod warunkiem, że garderoba może mieć niewielkie wymiary. Jeżeli jest Pani zainteresowana możemy przesłać rysunki poglądowe na maila.
Dodano: 2015-01-11
B
Czy buduja Panstwo rowniez za granica (Niemcy)
D
My jedynie sprzedajemy projekty, realizacja na terenie Niemiec będzie wymagała adaptacji projektu przez miejscowego architekta.
Dodano: 2014-11-08
T

Witam jesteśmy zainteresowani domem z chrakterem 3.. czy jest możliwość wskazania budowy takiego domu w podlasiu by móc obejżeć na żywo..?
M

Witam! Mamy zamiar budować 'z charakterem 3' , jednak warunki zabudowy jakie mamy dla naszej działki mówią o dachu symetrycznym i spadku w granicach 37-45 stopni, działka leży w otulinie Parku Tenczyńskiego. Czy musimy się martwić, że nie zrealizujemy swojego marzenia o tym właśnie domku? Czy są możliwe zmiany w projekcie tak aby budowa doszła do skutku? Czekamy na odpowiedź.
D
Przede wszystkim proszę przesłać na nasz adres mailowy warunki zabudowy oraz skan mapy działki, przeanalizujemy możliwość lokalizacji tego projektu. W tej chwili nie ma powodu do obaw ponieważ w przypadku zaistnienia niekorzystnych zapisów dyskwalifikujących ten projekt zawsze można wystąpić o wydanie ponownej decyzji o warunkach zabudowy.
Dodano: 2014-03-31
M
Czy można zlikwidować antresole na korzyść dodatkowego pomieszczenia? [garderoby/pokoju]
Jakiej powierzchni pomieszczenia można się spodziewac po zlikwidowaniu antresoli?
A może jest inne rozwiązanie aby zlikwidować te oszklenia?
Ładnie to wygląda, ale jestem zwolennikiem funkcjonalnych rozwiązań [również do mycia]
Pozdrawiam
D
Można, ale uzyskana w ten sposób przestrzeń pozwoli jedynie na wygospodarowanie pomieszczenia pomocniczego np. garderoby przy sypialni rodziców. Jest to spowodowane tym, że skos połaci nad salonem schodzi do poziomu stropu, a zatem po likwidacji pustki na poddaszu trzeba wykonać odsuniętą ściankę kolankową. Jeżeli zależy Panu jedynie na likwidacji przeszklenia to można również zamknąć sypialnię ścianą, a na antresoli, pełniącej wtedy role wyłącznie komunikacyjną, wykonać tradycyjna balustradę.
Dodano: 2013-07-04
A
Witam ponownie, chciałam ponownie zapytać o te rury. Pytam , ponieważ pewien pan na forum napisał ze jego projektant pozbył sie tych rur . Dlatego pytam jak ..i czy mozna? Proszę o odpowiedz , jestem na 99% pewna kupna tego projektu. A ta rura przy wyjściu na taras trochę mi nie pasuje.
D
Można zlikwidować słup stalowy podtrzymujący antresolę przy wyjściu na ogród zwiększając pionowy przekrój nadproża okiennego, a co za tym idzie zmniejszając wysokość stolarki usuwając górne naświetle. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w domu z Charakterem 1. Drugi słup teoretycznie można również usunąć , ale tego nie polecamy bo w tym przypadku zmiana mocno ingeruję w konstrukcję budynku.
Dodano: 2013-03-14
A
Czy jest możliwość zlikwidowanie rur podtrzymujących strop, jeśli tak, to jakie inne konieczne rozwiązania konstrukcyjne należy wykonać? Mocno zainteresowana.
a
Projekt super , jestem nim zachwycona, ale niestety moja dzialka ma tylko 18m i nie spelnia wymaganej szerokosci.Czy jest mozliwosc dosuniecia sie o 1m do granicy sasiada tak jak w przypadku projektu Prosty 3?
D
Usytuowanie tego domu na Pani działce z godnie z wymaganiami technicznymi będzie wymagało likwidacji okien na lewej elewacji lub ich zamianę na pustaki szklane. Można również dokonać zwężenia budynku przesuwając jego lewą ścianę do środka o 30 cm liczone w osiach konstrukcyjnych ścian. Nie jest to zmiana skomplikowana, ale wymagająca znacznych korekt w dokumentacji na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2013-01-30
P
Czy posiadacie Państwo kosztorysy wykonanych już realizacji?
Chciałbym wiedzieć czy nastąpiło - a jeżeli tak, to jak duże - odstępstwo pomiędzy wstępną kalkulacją budowy przedstawioną przez Państwa w kosztorysie a realnym kosztem wybudowania domu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
D
Prosimy o kontakt z Pracownią, spróbujemy skontaktować Pana z jednym z inwestorów, który ukończył budowę.
Dodano: 2013-01-09
M
Czy istnieje możliwość likwidacji balkonu z przodu,na konto powiekszenia pokoi o ich powierzchnię ?
D
Technicznie jest to możliwe, ale odradzamy. Dom po takiej modyfikacji straci odpowiednie proporcje i wygląd.
Dodano: 2012-12-30
M
Piękna kuchnia, oczu nie można oderwać. Z ciekawości chciałbym zapytać o rozmiar szafek czy są to 50 czy 60 i czy wszystkie takie same ?

Dodaj opinię

Warianty

(3 Warianty )

Podobne

Projekt domu - Doskonały 3
WT 2021
Doskonały 3177,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Prosty 3A
WT 2021
Prosty 3A141,10 m2
Zobacz projekt

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.