- Projekty domów
- Popularne
- Wielkość
- Kondygnacje
- Garaż
- Dach
- Działka
- Rodzaj zabudowy
- Inne kategorie projektów
- Projekty domów dla developera
- Projekty domów z pompą ciepła
- Projekty domów z rekuperacją
- Projekty domów z ogrzewaniem podłogowym
- Projekty domów z wyspą kuchenną
- Projekty domów z antresolą
- Projekty domów z wnętrzami
- Projekty domów z poddaszem do adaptacji
- Nietypowe projekty domów
- Projekty domów z płytą fundamentową
- Panoramy
- Realizacje
- Centrum informacji
- Dla dewelopera
- Kontakt
Komentarze
Anna
Dodano : 04/6/2017
Witam W zagosp.przestrzennym jest zapis aby dom stał kalenica rownolegle do drogi. Bardzo mnie to zmartwiło. Wiem ze mozna zrobić wejście przed kotłownie ale mysle poważnie o przeprojektowaniu dachu. Czy spotkaliście sie Panswto z takim problemem ? Dziękuje
Administrator
Dodano : 04/6/2017
Lokalne uwarunkowania dotyczące orientacji kalenicy względem granicy frontowej pojawiają się bardzo często w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. W takiej sytuacji należy szukać projektów, które spełniają ww wymóg. Z naszej oferty proponujemy np. projekt Z Charakterem 4 (lub Z Charakterem 1 z przedłużonym garażem) ewentualnie projekt Atrakcyjny 1. Na pewno odradzamy modyfikację Doskonałego, natomiast jeśli działka jest wystarczająco duża to można rozważyć obrócenie domu. Prosimy o przesłanie na naszą skrzynkę mailową skanu mapy działki oraz wypis z MPZP, sprawdzimy jakie są możliwości.
Marcin
Dodano : 15/5/2017
Witam, czy poszerzenie lukarny tak, by zamiast jednego okna 115cm znajdowało się tam podwójne 230cm nie wpłynie negatywnie na bryłę? Dziękuję!
Administrator
Dodano : 15/5/2017
Nie jest to dobry pomysł. Smukła lukarna doskonale równoważy proporcje asymetrycznego budynku, której widok od frontu optycznie poszerza podwójny garaż, a od tyłu wysunięty salon i jadalnia. Szersza lukarna doda "masy" formie i nie będzie to wyglądało dobrze.
Marta
Dodano : 26/4/2017
Szalenie mi się ten projekt podoba. Mam tylko jedno prozaiczne pytanie: jak myjecie te górne trójkątne okna w salonie???
Majkel
Dodano : 23/4/2017
Witam Serdecznie! Czy zbudował ktoś z Państwa Dom Doskonały 3 w okolicach Szczecina?? Proszę o informację, gdyż bardzo interesuje mnie wygląd w rzeczywistości. kontakt: mijasie@gmail.com z góry dziękuje za pomoc.
Ada
Dodano : 22/4/2017
Czy istnialaby możliwość udostępnienia zdjęć pokoi na górze? Zastanawiam się na ile sa ustawne, w szczególności ten z lukarną.... Pozdrawiam
Marcin
Dodano : 15/3/2017
Pani Jowito, Cieplo z pewnoscia unosi sie do gory, praw fizyki sie nie oszuka. Jednak przy dobrze wyizolowanym domu oraz dobrych oknach (to naprawde istotny element i przez wielu bagatelizowany) nie czujemy absolutnie zadnego dyskomfortu zwiazanego z otwarta przestrzenia nad salonem. Dodam ze caly dom ma ogrzewanie podlogowe. Pozdrawiam.
Jowita
Dodano : 02/3/2017
Witam, pytanie już do mieszkających w Doskonałym: czy przy tak dużej wysokości w salonie (otwartej przestrzeni) całe ciepło nie ucieka na górę?
Łukasz
Dodano : 02/2/2017
Kilka Pytań dotyczących projektu: Chciałbym stworzyć w łazience na górze wejście do sauny która miałaby się znajdować na miejscu pralni. Problem w tym iż idą tam kanały wentylacyjne komin itd. Czy wymiana mechaniczna mnie ratuje? Z pewnością pomniejszy to ilość wentylacji graw... 2: Czy ściany zewnętrzne tego domu, można wybudować z materiałów firmy IZODOM ? Czy można ten dom wybodować
Administrator
Dodano : 02/2/2017
1. Komin można bez problemu przeprojektować i przesunąć na etapie adaptacji. Projektant adaptujący musi jedynie uwzględnić podparcie płatwi dachowej która opiera się na fragmencie komina. Można również wprowadzić wentylację mechaniczną, co dla budynku z użytkowym poddaszem jest dobrym rozwiązaniem. 2. Można, ale w takiej sytuacji należy wykonać adaptację projektu ze względu na odmienne parametry wytrzymałościowe. Firmy realizujące domy w tej technologii mają zazwyczaj zaplecze projektowe umożliwiające dostosowanie każdego projektu.
Krystian
Dodano : 22/1/2017
Witamy. Przekonaliśmy się do tego domu. Chcielibyśmy zapytać o kilka dodatkowych kwestii: 1) W jaki sposób najlepiej poszerzyć schody aby dom był najbardziej funkcjonalny? 90cm na schody to dla nas stanowczo za mało zaś cały korytarz ma 215cm więc zastanawiamy się nad poszerzeniem schodów w stronę salonu (kosztem pustki nad salonem) o około 20cm 2) Czy na piętrze pomiędzy łazienką, garderobą i sypialnią są ściany działowe czy nośne? (jedna jest oznaczona na niebieska a druga w czarny szlaczek) 3) Czy możliwe jest powiększenie domu o fragment, który znajduje się pomiędzy pokojem gościnnym na parterze a kotłownią (wyrównując dach do poziomu kotłowni)?
Administrator
Dodano : 22/1/2017
1. Ze względów konstrukcyjnych nie jest wskazane poszerzenie schodów w stronę salonu, łatwiej będzie poszerzyć je o 10 cm w stronę korytarza. 2. To są ścianki działowe, ale w ścianie pomiędzy sypialnią, a garderobą ukryty jest słupek stalowy podpierający płatew dachową, dlatego architekt adaptujący planując zmiany w tym obszarze będzie musiał uwzględnić ewentualne przesunięcie słupka lub jego likwidację z jednoczesnym wzmocnieniem płatwi. 3. Można, ale należy pamiętać, że po takiej zmianie elewacja ogrodowa zrobi się szersza i będzie miała gorsze proporcje. Dlatego proponowana modyfikacja stanowi wybór pomiędzy większą powierzchnią użytkową, a zewnętrznym wyglądem bryły.
Paulina
Dodano : 16/1/2017
Witam, czy ktoś realizował ten projekt z okolic Mławy, Olsztyna, Warszawy i zechciałyby pokazać swój dom zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz? Bardzo nam się podoba ten projekt, ale ciężko jest podjąć decyzję o budowie bez zobaczenia jego wnętrz na żywo. Mój adres mailowy p.brysk@wp.pl Pozdrawiam
Krystian
Dodano : 08/1/2017
Witam serdecznie. Strasznie podoba nam się ten projekt jednak mamy nie mały dylemat, bo nie wiemy czy wybrać "Doskonałego 3" czy też "Z Charakterem 4". "Doskonały 3" ma dla nas idealne wnętrze, jednak z zewnątrz bardziej przypadł nam do gustu "Z Charakterem 4". Mamy pytanie: 1) Czy możliwe jest powiększenie balkonów w projekcie "Doskonały 3"? 2) Czy można powiększyć okno kosztem ścianki na TV w projekcie "Doskonały 3"? 3) Czy ten projekt nadaje się na działkę o wjeździe od strony południowej?
Administrator
Dodano : 08/1/2017
1. Technicznie jest to możliwe, ale lepiej rozważyć taką modyfikację, nie widzimy żadnego racjonalnego powodu do ich powiększenia. 2. Tak, można. 3. Pod warunkiem, że kierunek południowy nie jest prostopadły do granicy frontowej, a posiada odchylenie na poziomie 45 stopni to można rozważyć takie położenie.
Andrzej
Dodano : 29/12/2016
Czy obniżenie salonu, jadalni i kuchni o 30cm (dwa stopnie) ma jakieś negatywne konsekwencje w architekturze? Myślę przede wszystkim o kuchni i oknach.
Administrator
Dodano : 29/12/2016
Nie ma. W pierwszych wersjach "Doskonałych" była obniżona podłoga, ale tylko w jadalni i salonie, natomiast większość inwestorów i tak ją podnosiło, dlatego w wersji aktualnej zrezygnowaliśmy z tego obniżenia.
Sebastian
Dodano : 19/12/2016
Witam, Mam pytanie do użytkowników Doskonałego 3. Jakie macie Państwo koszty ogrzewania przy założeniu standardów budowania conajmniej takich jak w projekcie (grubości przegród, ocieplenia, okna etc.). Ogrzewanie piec gazowy kondensacyjny. Będę wdzieczny za wszystkie odp. Pozdrawiam
Michał
Dodano : 16/12/2016
Witam, czy realizuję ktoś budowę tego domu w okolicach Szczecina ?? Pozdrawiam
Justyna
Dodano : 08/11/2016
Proszę pisać panie Piotrze postaram się odpowiedzieć na pytania. Pozdrawiam
Szymon
Dodano : 08/11/2016
Serdecznie zapraszamy na naszego bloga. Dopiero zaczynamy przygodę z Doskonałym 3 ale już coś widać. szyma.mojabudowa.pl
Artur
Dodano : 28/10/2016
Witam, Jestem w trakcie budowy doskonałego 3 w Gliwicach. Mam ocieplenie styro 20 cm, mam pytanie o zasadność ocieplenia ścian wewnętrznych w garażu i czy musi być to wełna. Brama wiśniowskiego uw=1 + mały grzejniczek. Pozdawiam
Administrator
Dodano : 28/10/2016
W sytuacji kiedy brama garażowa jest ocieplona i grzejnik pracuje dzięki czemu temperatura zimą w garażu wynosi kilkanaście stopni to nie ma takiej konieczności. My stosujemy termoizolację od wewnątrz ponieważ większość bram garażowych jest nieocieplonych i zakładana temperatura w garażu w m-cach zimowych to ok. 5 stopni. W takiej sytuacji powierzchnia ścian i stropu w garażu granicząca z pomieszczeniami ogrzewanymi stanowi most termiczny wychładzający budynek. Do ocieplenia garażu od wewnątrz stosujemy wełnę oraz płyty gipsowo-kartonowe ponieważ można je estetycznie wykończyć, jeśli to będzie styropian należy go otynkować.
Piotr
Dodano : 20/10/2016
Pani Justyno. Jestem z okolic Jasła. Mam kilka pytań odnośnie tego projektu. Mogę napisać pytania na Pani email? Pozdrawiam.
Justyna
Dodano : 15/10/2016
Zwracam się do pani Agi. Jestem ze Starego Sącza i właśnie kończę budowę domu doskonały ztym że z 3 zmianami. Jeśli jest pani zainteresowana obejrzeć to proszę pisać na maila justynka12@buziaczek.pl. Pozdrawiam
AGA
Dodano : 24/8/2016
Witam, a moze ktos budowal lub buduje w okolicach Nowego Sacza?
Łukasz
Dodano : 22/8/2016
Witam. Czy jest możliwość poszerzenia schodów kosztem zwężenia górnego korytarza?
Administrator
Dodano : 22/8/2016
Tak.
Jan
Dodano : 30/5/2016
Witam serdecznie, czy ktos realizowal ten dom w okolicach Krakowa, Tarnowa, Katowic, Bielska-bialej? Dziekuje za informacje.
matt
Dodano : 28/5/2016
interesuje mnie budowa doskonalego 3 z drobnymi zmianami. czy ktos z zachodniej polski - woj zachodniopomorskie, lubuskie, okolice wroclawia - bedzie taki mily i poswieci mi kilka chwil zeby pokazac dom. prosze o email. pozdrawiam Mateusz
Małgorzata
Dodano : 22/4/2016
Witam, stan deweloperski mamy zakończony, teraz wykańczanie wnętrza i prace na zewnątrz. Dom ze względu na dużą ilość okien, jest bardzo doświetlony i w pochmurne dni jest w nim jasno. Jednym słowem udany wybór projektu, jest rewelacyjny. Pozdrawiamy zespół architektów.
Katarzyna
Dodano : 01/3/2016
Dzień dobry, chcemy przeznaczyć na budowę domu maksymalnie 450tys netto i aby na pewno zmieścić się w tej kwocie pomyśleliśmy o Doskonałym 2EN, który jest mniejszy i ma 165m2 powierzchni. Jakie było nasze zdziwienie kiedy okazało się że jest o 50 tys. droższy od Doskonałego 3. Z czego wynika tak duża różnica w cenie skoro Doskonały 2 EN jest mniejszy a domy różnią się praktycznie tylko metrażem. Czy Doskonały 2 nie będzie jeszcze droższy niż 500tys zł? Z góry dziękuję za odpowiedź
Administrator
Dodano : 01/3/2016
Różnica w kosztach realizacji pomiędzy Doskonałym 3 a Doskonałym 2 EN wynika z przyjętych energooszczędnych rozwiązań technologicznych. Wariant EN charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, zastosowano w nim m.in. rozwiązania likwidujące mostki termiczne np. bloczki isomur na ścianie fundamentowej czy specjalne izolujące łączniki do płyt balkonowych, które z kolei wymusiły mocniejszy beton na płytach stropowych. Zastosowano również w standardzie wentylację mechaniczną oraz znacznie grubszą izolację termiczną na wszystkich przegrodach budynku.Wszystkie te rozwiązania powodują, że koszt wybudowania wariantu EN jest wyższy. W przypadku Doskonałego 3 można uzyskać znaczne oszczędności poprzez rezygnację z kamienia elewacyjnego oraz zmianę dachówki na tańszy model.
Tomek
Dodano : 29/2/2016
Witam, jesteśmy zainteresowani tym projektem, ale MPZP na obszarze, na którym chcemy sie budować, przewiduje dachy o pokryciach ceramicznych w kolorze czerwonym. Czy mają Państwo pomysł jak można by zrealizować ten projekt uwzględniając ten warunek?
Administrator
Dodano : 29/2/2016
Po prostu wybrać dachówkę w takim kolorze, jeśli pozostanie to dachówka płaska zakładkowa to budynek na pewno nie straci nowoczesnego charakteru. Widzieliśmy już Doskonałego z czerwonym dachem i prezentował się bardzo dobrze. Jedyna nasza sugestia to wybór odcienia jasnego, "wypalonego", zbliżonego bardziej do pomarańczu niż czerwieni. Może to być np. model Tegalit firmy Braas w kolorze ceglanym lub Domino firmy Creaton w kolorze czerwień naturalna.
Paweł
Dodano : 23/2/2016
Witam, Jesteśmy zainteresowani tym projektem. Interesuje mnie jaki rodzaj okien i z czego wykonanych proponujecie do tego domu, jakiego producenta proponujecie duże przesuwne drzwi na taras?
marta
Dodano : 18/2/2016
Witam bardzo podoba mi sie ten projekt jednak garaż jest mi nie potrzebny czy byłaby możliwość w miejscu drzwi garażowych wstawić jedno lub dwa okna a powierzchnię garażu przeznaczyć na inne pomieszczenie użytkowe np powiększyć kotłownie , zrobić tam pralnie itp?
Administrator
Dodano : 18/2/2016
Oczywiście, adaptacja garażu na inną funkcję to jedna z najprostszych zmian, którą można wykonać na etapie adaptacji projektu.
Kasia
Dodano : 26/1/2016
witam Jesteśmy prawie zdecydowani na ten projekt, ale że mamy jeszcze trochę czasu do jego realizacji chciałabym poprosić osoby, które to cudo już budowali o przybliżoną cenę budowy? Stan deweloperki. Wiadomo, że w środku każdy kończy tak jak mu się podoba:) Mnie interesuje koszt deweloperskiego wykończenia. Będę bardzo wdzięczna!
Marcin W
Dodano : 11/1/2016
Czy ktoś z Was buduje lub zbudował już ten dom w kujawsko - pomorskim ? Jesteśmy z Torunia i chętnie zobaczylibyśmy go na żywo przed kupieniem projektu. tel do mnie 792431143 Marcin
Aneta
Dodano : 29/11/2015
Chciałabym zapytać, czy są jakieś osoby z okolic Wrocławia Ostrowa Wlkp, Opola, które zechciałyby pokazać swój domek zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz? Bardzo nam się podoba ten projekt, ale ciężko jest podjąć decyzję o budowie bez zobaczenia jego wnętrz na żywo. Będę wdzięczna za informacje. Mój adres mailowy budna.aneta@wp.pl. Pozdrawiam
Agnieszka
Dodano : 02/11/2015
Witam, czy istnieje możliwość podpiwniczenia samego garażu?
Paulina
Dodano : 12/4/2015
Witam, mam pytanie czy mozna na dachu nad pustka nad salnem zastosować okna dachowe ?
Administrator
Dodano : 12/4/2015
Tak, oczywiście, ale wydaj nam się, że będzie to zbyteczne. Odwiedziliśmy kilkanaście domów Doskonałych i nawet bez okien połaciowych nad salonem są wręcz wypełnione światłem.
Oskar
Dodano : 23/3/2015
Witam, czy jest możliwość połączenia łazienki i pralni w jeden duży pokój kąpielowy? Pozdrawiam
Administrator
Dodano : 23/3/2015
Tak, ale taka zmiana wymaga przeprojektowania lokalizacji i kształtu komina lub zastosowanie wentylacji mechanicznej.
Ala
Dodano : 03/2/2015
Witam czy ktoś w Poznaniu lub okolicy buduje ten dom. Chcielibyśmy wraz z mężem obejrzeć ten dom w realu zanim rozpoczniemy budowe
Sebastian
Dodano : 27/1/2015
Witam Czy buduje ktoś ten dom w okolicach Siedlec lub Warszawy jesli tak to proszę o podanie adresu na prywatnego maila, ponieważ chcielibyśmy obejrzeć ten domek w realu przed zakupem projektu. Z góry dziękuję
Marcin
Dodano : 20/12/2014
Czy ktos w Szczecinie lub okolicach buduje ten dom? Chetnie wymienie doswiadczenia. Szukam obecnie dobredo wykonawcy od balustrad balkonowych.
Michał
Dodano : 20/11/2014
Witam. Jestem po wylaniu fundamentów. W przyszłym roku stawiam resztę. Czy ktoś może mi napisać orientacyjne koszty z jakimi spotkał się przy budowie dachu?
Maria
Dodano : 06/11/2014
Witam. a tu coś dla oczu ładna aranżacja :) https://www.facebook.com/TrendyProGrudziadz/photos/pcb.870399086338096/870397736338231/?type=1&theater
Marcin
Dodano : 20/10/2014
W przypadku mojej realizacji Doskonałego 3 zastosowano na strop żelbet zgodnie z projektem.
@Turecki
Dodano : 01/10/2014
Witam, Mam jedno pytanie: Jakie rozwiązanie zastosowaliście panstwo przy stropie: teriva, zelbet czy moze filigran?
Marcin
Dodano : 01/9/2014
Jestem tuz przed ukladaniem wiezby dachowej domu Doskonaly 3 (lustro). Czy ktos z Panstwa elementy wykonane z piaskowca zastąpil płytka klinkierowa. Chodzi mi o cegle Tamarin Falls zastosowana na elewacje w przypadku domu "Atrakcyjny 1".
bartek
Dodano : 22/8/2014
Witam, czy po aktualnym garażem ( chciałbym utworzyć z niego część użytkową) można zrobić garaż w piwnicy?
Administrator
Dodano : 22/8/2014
Oczywiście, ale żeby podjąć decyzję o doprojektowaniu piwnicy należy wykonać wcześniej badania gruntowe. Jeśli wyniki badań okażą się korzystne tzn. grunt będzie przepuszczalny i bez wysokiego lustra wody to nie ma przeciwwskazań do wykonania podpiwniczenia.
Ania
Dodano : 26/7/2014
Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy jeśli mpzp dla mojej działki głosi, że kąt nachylenia dachu ma być 25-45 stopni, to czy zapis ten tyczy się także lukerny czy nie będzie ona stanowić żadnego problemu?
Administrator
Dodano : 26/7/2014
To jest pytanie do lokalnego urzędu o interpretację tego zapisu w odniesieniu do lukarny. Sugerujemy zgłosić się do właściwego organu jednostki samorządowej i porozmawianie z kompetentnym urzędnikiem np. naczelnikiem wydziału architektury.
Magdalena
Dodano : 26/7/2014
Witam interesuje mnie zakup projektu ale chciałabym się dowidzieć czy jest możliwe powiększenie balkonu od strony ogrodu tak aby taras był powiększony uzyskując w ten sposób podcień.
Administrator
Dodano : 26/7/2014
Jest to możliwe, ale projektant adaptujący musi wykazać się dużym wyczuciem żeby zachować właściwe proporcje formy, na której "dzieje się " już dosyć dużo.
Sławek
Dodano : 07/7/2014
Panowie projektanci, Po pierwsze gratulacje. Jest to generalnie coś czego od dawna poszukiwałem. Po drugie prośba o "dołożenie starań". Być może jestem domorosłym architektem, ale aż się prosi o następujące korekty/warianty: Na parterze: 1 Układ schodów - można zmienić kosztem jadalni i umieścić tak, aby trafiały na pierwsze piętro w miejscu małego hallu przy oknie. Zyskujemy większy salon, Jadalnię można na większe przyjęcia łączyć z salonem lub stworzyć opcję powiększenia bryły budynku. 2.Kominek (przynajmniej tak to widzę, przenieść na ścianę gabinetu). W efekcie obu tych zmian zyskujemy salon o ponad 30m2 powierzchni i zmniejszamy korytarz komunikacyjny. 3. Przeprofilować kształt kuchni (jest "kiszka") modyfikując nieznacznie bryłę budynku. Powiązać z projektem nowego położenia schodów i modernizacją jadalni. Na piętrze. 1. Zwiększyć powierzchnię pokoju 15,0 m2 kosztem korytarza oraz pralni i umieścić tam garderobę. 2. Przenieśc pralnię w miejsce garderoby. Zastanowić się, czy nie połączyćz łazienką i stworzyć piekny wielofunkcyjny pokój kąpielowy. 3. Zaproponować opcję dla pustki nad salonem. Chciałbym również Państwu polecić podobny w klimacie projekt domu "Casa Shingle" opracowany w Brazylii przez biuro Ramella Arquitetura. http://www.homedsgn.com/2014/06/08/casa-shingle-by-ramella-arquitetura/ Pozdrawiam
Administrator
Dodano : 07/7/2014
Panie Sławku dziękujemy za sugestie. Dom po takich zmianach na pewno będzie idealny dla.. Pana:), ile ludzi tyle pomysłów na zmiany i udoskonalenie tego projektu :)
Marysia
Dodano : 18/2/2014
Dzień dobry. Chciałabym się zorientować jaka jest wysokość ścianki kolankowej?
Administrator
Dodano : 18/2/2014
Wysokość ścianki kolankowej jest różna w zależności od pomieszczenia. Najniższa to ok. 80 cm najwyższa ok. 175 cm.
Krzysztof
Dodano : 23/12/2013
Witam, Jest ktoś z Państwa na forum z woj. zachodniopomorskiego? pomorskiego? z okolic Koszalina? Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budowę tego domu " na żywo". Pozdrawiam Serdecznie Krzysztof Koszalin p.s. na razie zakupiliśmy kosztorys :) ,
Michał
Dodano : 13/11/2013
Witam, gratuluje projektu! Dom mógłby rzeczywiście być doskonały, gdyby miał prawdziwą masterbedroom. Proszę o sugestię jak to można w tym przypadku zrobić. Może któryś z obecnych klientów tak zrobił? Jeśli jest taka możliwość to jestem zdecydowany na ten projekt. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Administrator
Dodano : 13/11/2013
Utworzenie zamkniętej strefy masterbedroom będzie wymagało pewnego kompromisu i zmiany przeznaczenia niektórych pomieszczeń. Na poddaszu pralnia powinna przejąć funkcję ogólnodostępnej łazienki poprzez wykonanie wejścia od strony schodów. To umożliwi zamknięcie strefy sypialni głównej i włączenie do niej obecnej łazienki. Pralnie można przenieść na parter w miejsce obecnej garderoby przejściowej z garażu, do której drzwi będą zlokalizowane we wnęce przy pokoju gościnnym. W takim układzie wejście do domu będzie poprzez wiatrołap, a do kotłowni wyłącznie z garażu.
Marcin
Dodano : 04/11/2013
Witam, Chciałbym się tu zwrócić w tym miejscu do Pana Sebastiana (opinia zamieszczona 29.09.2013), otóż też jesteśmy nabywcami projektu Doskonały 3 i mamy dokładnie taka sama wizję aby elementy wykonane z piaskowca zastąpić płytka klinkierowa. Cegła Tamarin Falls zastosowana na elewacje "Atrakcujnego 1" również bardzo nam się podoba, stąd prośba jeśli Państwo wykończą fragmenty elewacji takim samym lub podobnym materiałem serdecznie prosimy o ile to nie problem o fotki. My budowę zaczynamy dopiero na przełomie marca/kwietnia. Dziękuję.
Kamil
Dodano : 30/10/2013
Witam. Chciałbym zapytać jak by wyglądał ten dom gdybym zrezygnował z garażu i zrobił tam pomieszczenie użytkowe. Jakie trzeba by było zastosować okna/okno w miejscu bramy garażowej aby pasowało do całego projektu?
Administrator
Dodano : 30/10/2013
Na pewno powinno powinno być to okno wysokie do podłogi w pomieszczeniu użytkowym. Ogólnie im będzie szersze i zbliżone do proporcji bramy garażowej tym lepiej dla elewacji frontowej, ale należy pamiętać, że wielkość okna powinna być również dopasowana do przeznaczenia i funkcji zaadaptowanego pomieszczenia.
Mateusz
Dodano : 07/10/2013
Witam! Czy jest możliwość podpiwniczenia części domu (np. garażu i zrobienia tam kotłowni) bez podnoszenia poziomu parteru? Jaki byłby dodatkowy koszt takiej zmiany w projekcie?
Administrator
Dodano : 07/10/2013
Oczywiście, ale tego typu zmianę powinien przeprowadzić lokalny architekt w ramach koniecznej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych, po wcześniejszym wykonaniu badań gruntowych, których wyniki potwierdzą możliwość wykonania podpiwniczenia.
Karolina
Dodano : 07/10/2013
Witam, Interesuje mnie projekt Doskonaly 3. Czy powstala moze wersja takiego domu z dwoma garazami na dzialke o szerokosci 20 m? Wiem, ze jest taka z jednym garazem, ale mimo wszystko zalezy mi aby byly dwa, takze zachowujac spizarnie? Dziekuje
Administrator
Dodano : 07/10/2013
Niestety nie da się dostosować tej wersji domu do podanej szerokości działki bez rezygnacji z jednego stanowiska parkingowego. Minimalna szerokość działki do tego projektu wynosi 21,05 m po wprowadzeniu modyfikacji polegającej na likwidacji okien w garażu i pomieszczeniu gospodarczym.
Sebastian
Dodano : 29/9/2013
Witam, jesteśmy szczęsliwymi nabywcami projektu Doskonały 3 , który jest już w trkacie budowy. Chcielibyśmy jednak zrezygnować z okładziny wykonanej z płyt piaskowca na elewacji a wykonać ją z płytki klinkierowej Tamarin Falls takiej jak w projekie Atrakcyjny 1 (strasznie nam się podoba). Zastanawiamy się nad 2 wariantami: wariant 1 to całkowite obłożenie domu taką płytką wariant 2 to obłożenie wybranych fragmentów (wariant ten niewątpliwie jest korzystniejszy kosztowo) Problem w tym, że nie możemy sobie wyobraźić jak budynek będzie wyglądał z taką zmianą czy bylibyście Państwo w stanie wskazać biuro które mogłoby dla nas przygotować taki wariant wizualizacji elewacji? Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc!!!
Administrator
Dodano : 29/9/2013
Nie widzimy problemu natury estetycznej w zamianie materiału elewacyjnego z kamienia na płytkę klinkierową zwłaszcza, że jest to rozwiązanie tańsze. Stanowczo odradzamy wykończenie ta metodą całego budynku nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim z powodu bardzo prawdopodobnego ryzyka pojawienia problemów eksploatacyjnych. Po pierwsze płytka klinkierowa klejona do elewacji wymaga bardzo rzetelnego wykonania. Na dużej powierzchnia błędy wykonawcze będą bardziej widoczne i trudniejsze do naprawy. Po drugie właściwości fizyczne tak wykończonego budynku są gorsze głównie ze względu na utrudnienia w dyfuzji pary wodnej z wnętrza domu. Reasumując płytki klinkierowe powinno się stosować jako dekorację wyłącznie na fragmentach elewacji. Cała elewacja z klinkieru powinna być wykonana w technologi ściany trójwarstwowej.
Marcin
Dodano : 26/7/2013
Witam wszystkich. Projekt bardzo atrakcyjny, ze wzgledu na polozenie naszej dzialki niestety nasza WZ nie przewiduje plaskich czesci dachu. czy wg Panstwa likwidacja lukarny jest mozliwa konstrukcyjnie i akceptowalna wizualnie. W gre zastapienie jej jaskolka badz oknem dachowym, ale w moim odczuciu okno dachowe chyba bedzie bardziej pasowac.pozdrawiam
Administrator
Dodano : 26/7/2013
Wątpliwe jest, aby zapisy warunków zabudowy odnosiły się do zadaszenia lukarny dlatego sugerujemy konsultację tego tematu we właściwym lokalnym organie administracyjnym. Jeśli jednak ten zapis rzeczywiście uwzględnia zadaszenie lukarny to w takim przypadku lepiej z niej zrezygnować niż wprowadzać daszek dwuspadowy, ponieważ będzie to rozwiązanie zbyt tradycyjne nie pasujące do nowoczesnego charakteru budynku.
Iwona
Dodano : 11/7/2013
Czy jest możliwość wstawienia okna w łazience na piętrze?
Administrator
Dodano : 11/7/2013
W łazience na piętrze jest okno połaciowe, jeśli jednak ma Pani na myśli okno w ścianie to jego montaż byłby uzależniony doprojektowaniem kolejnej lukarny dachowej.
Piotr
Dodano : 12/6/2013
Witam! Mam pytanie odnośnie lukarny, mianowicie w jakiej technologii została wykonana i z jakiego materiału jest jej pokrycie?
Administrator
Dodano : 12/6/2013
Konstrukcja lukarny w dużym skrócie wykorzystuje podstawowe cechy technologii szkieletu drewnianego. Pokrycie to blacha cynkowo tytanowa na kątowy rąbek stojący.
Krzysztof
Dodano : 11/4/2013
Witam, czy istnieje możliwość powiekszenia (poszerzenia) garażu tak aby zwiększyć jego powierzchnie do około 40m2 lub więcej, chodzi o przesunięcie sciany nośnej po lewej stronie budynku, jaki byłby koszt takiej zmiany?
Administrator
Dodano : 11/4/2013
Oczywiście można wykonać taką zmianę i poszerzyć garaż w lewą stronę, najlepiej w ten sposób aby uzyskać symetrię okapów z wysuniętą bryłą salonu. W takim przypadku wartość poszerzenia wyniesie ok.1 m. Łącznie z przesunięciem ściany należy wyśrodkować bramę garażową, tak aby była umieszczona centralnie w tej części elewacji. Przesunięcie ściany będzie się wiązało z koniecznością zaprojektowania dużego podciągu po lewej stronie dla oparcia stropu ponieważ połać dachowa zejdzie poniżej jego poziomu. Wszystkie te zmiany może wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji do warunków miejscowych. Zapraszamy do działu Partnerzy.
Aneta
Dodano : 17/2/2013
Witam, czy przewidujecie Państwo zrobienie projektu Doskonały 3 w wersji EN?
Administrator
Dodano : 17/2/2013
Raczej nie, ponieważ dodatkowe zmiany polepszające bilans energetyczny można bez problemu wprowadzić na etapie adaptacji projektu. Ponadto kiedy powstawały obie wersje EN pewne rozwiązania energooszczędne takie jak wentylacja mechaniczna czy ciepła stolarka były czymś nowym i rzadko spotykanym. Również normy dotyczące izolacyjności przegród były mniej wymagające. Teraz pewne rozwiązania stają się powszechne i wszystkie nowo powstałe projekty charakteryzują się lepszym bilansem energetycznym niż te które powstały kilka lat temu. W naszej ofercie ocieplenie ponad wymagane normy czy dodatkowe instalacje takie jak wentylacja mechaniczna czy kolektory słoneczne są już standartem. Ze względu na ciągle zaostrzane normy pod kątem lepszej izolacyjności termicznej wkrótce podział na budynki zwykłe i energooszczędne stanie się przeszłością bo wszystkie nowo projektowane budynki będą energooszczędne.
Michał
Dodano : 03/2/2013
A czym różnią sie wersje normalne doskonałych od wersji EN?
Administrator
Dodano : 03/2/2013
Proszę zajrzeć do zakładki ROZWIĄZANIA ENERGOOSZCZĘDNE przy projektach Doskonały 1 EN lub Doskonały 2 EN, znajduje się tam opis zmian jakie zostały w prowadzone w obu wersjach oznaczonych symbolem EN.
Krzysztof
Dodano : 26/12/2012
Witam, Czy możecie Państwo dołączyć do wizualizacji wnętrza jedno zdjęcie z widokiem od wenątrza na sćianę z dużym oknem (z kominkiem)? Interesuje mnie jakich zmian dokoanliście Państwo w stosunku do projektu "doskonały 2". - W jaki sposób wyrównano podłogę w salonie w stosunku do kuchni (podwyższenie czy obniżenie) ? - Czy konstrukcja drzwi z wyjśćiem na ogród (tył budynku) również została zmieniona? - Czy na parterze (salon/kuchnia przewidujecie Państwo ogrzewanie podłogowe ? - Czy szcęśliwi :) użytkownicy wybudowanych domów wg projektu "doskonały 2" zgłaszali jakieś uwaqi ,które uwzględniliście Państwo,w projekcie "doskonały 3" ? Dziękuje i pozdrawiam
Administrator
Dodano : 26/12/2012
Doskonały 3 jest efektem kilkuletnich doświadczeń użytkowników domu Doskonały 2, dlatego można przyjąć że jest to wersja najdoskonalsza. Zmiany jakie zostały wprowadzone dzięki sugestiom użytkowników to m.in. wyrównanie poziomów podłogi, wprowadzenie spiżarni, wydzielenie z sypialni głównej dodatkowego pomieszczenia czy podział pom. gospodarczego na oddzielną kotłownię i garderobę. Odpowiadając na Pana pytania: podłoga została podniesiona z jednoczesnym podniesieniem stropów; W wersji 3 konstrukcja zarówno drzwi wejściowych jak i wyjściowych na taras uległa uproszczeniu tzn. zlikwidowaliśmy górne naświetla, jeśli natomiast pyta Pan o okno w salonie to konstrukcja nie uległa zmianie tzn. jest to nadal stały fix, co nie oznacza, że na etapie zamawiania stolarki nie można zrobić z tego okna drzwi wejściowych, to zależy jedynie od preferencji inwestora; W tej wersji nie ma ogrzewania podłogowego i podobnie jak w wersjach poprzednich są tam grzejniki kanałowe montowane w posadzce. Rodzaj zastosowanego ogrzewania jest zależny od głównego źródła zasilania, my zazwyczaj proponujemy kocioł gazowy a w konsekwencji grzejniki. Jeśli natomiast inwestor zdecyduje się np. na pompę ciepła to lepiej jest zastosować ogrzewanie podłogowe i taką zmianę można bez problemu wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych;
Magdalena
Dodano : 22/12/2012
Witam, Czy w tym projekcie jest możliwość powiększenia kuchni, wyrównania do poziomu jadalni tak aby było miejsce na umieszczenie wyspy kuchennej?
Administrator
Dodano : 22/12/2012
Technicznie jest to możliwe, ale ze względu na poszerzenie elewacji frontowej odradzamy. Dom nie będzie wyglądał dobrze po takiej modyfikacji. Zmiana tego typu wyglądałaby korzystniej w wersji z garażem jednostanowiskowym czyli, np. w Doskonałym 1 lub Doskonałym 1 EN. W obecnym kształcie można w kuchni umieścić pół-wyspę dosunięta do ściany w miejscu bocznego ciągu roboczego.
Grzegorz
Dodano : 16/11/2012
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w tym projekcie możliwe jest zastosowanie kotła na paliwo stałe?
Administrator
Dodano : 16/11/2012
Pomieszczenie gospodarcze w tym projekcie jest dosyć duże, ale minimalne wymiary kotłowni są uzależnione od wielkości pieca i jego mocy. Ze względu na uwarunkowania techniczne i funkcjonalne zachowania pewnych odległości umożliwiających swobodne użytkowanie i konserwację pieca lokalizacja drzwi wyjściowych z tego pomieszczenia może ulec zmianie. Sugerujemy konsultację z producentem lub instalatorem konkretnego kotła w celu określenia minimalnej wymaganej przestrzeni do jego montażu i obsługi.
Marek
Dodano : 11/11/2012
Witam, Kiedy projekt doskonaly 3 bedzie dostepny?
Administrator
Dodano : 11/11/2012
Projekt jest już dostępny w sprzedaży. Czas realizacji zamówienia to 2-3 dni robocze.
Maciek
Dodano : 31/10/2012
Kiedy pojawią się rysunki szczegółowe i kosztorys?
Administrator
Dodano : 31/10/2012
Na początku przyszłego tygodnia.
Anna
Dodano : 30/10/2012
Witam, czy projekt doskonały 3 będzie też w wersji EN? Też czekamy na kosztorys . Serdecznie Pozdrawiam
Administrator
Dodano : 30/10/2012
Niewykluczone, że pojawi się wersja EN, kosztorys umieścimy na stronie na początku przyszłego tygodnia.
Monika
Dodano : 13/10/2012
Witam, Chcialabym sie dowiedziec, kiedy bedzie dostepny kosztorys? Dziekuje!
Administrator
Dodano : 13/10/2012
Kosztorys zamieścimy na stronie w przeciągu następnego tygodnia.
Dodaj opinię