Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2Nowoczesny projekt domu Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Parterowy 2
Cena projektu
5 200 PLN

Powierzchnia użytkowa:

125,40m2

Kotłownia:

+ 7,10 m2

Powierzchnia zabudowy:

173,20 m2

Min. wymiary działki:

22,45 x 25,55 m

Wysokość w kalenicy:

3,86 m

Kąt nachylenia dachu:

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

125,4 m2

Parterowy 2
1hol7,8 m2
2garderoba2,6 m2
3spiżarnia2,5 m2
4kuchnia11 m2
5salon + jadalnia31,6 m2
6komunikacja + schody9 m2
7sypialnia15,5 m2
8łazienka5,5 m2
9garderoba4,6 m2
10pokój11,8 m2
11pokój11,3 m2
12komunikacja + schody4,4 m2
13łazienka4,1 m2
14pralnia / suszarnia3,7 m2
15pom. gospodarcze - kotłownia7,1 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

132,50 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

173,20 m2

Min. szerokość działki:

22,45 m

Min. długość działki:

25,55 m

Wysokość w kalenicy:

3,86 m

Kąt nachylenia dachu:

Powierzchnia dachu:

151,00 m2

Kubatura:

550,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

DACH

płaski – membrana dachowa
konstrukcja stropodachu – płyta żelbetowa monolityczna. I strefa wiatrowa, II strefa śniegowa.

Opis

Projekt małego, nowoczesnego i energooszczędnego domu z płaskim dachem. Charakteryzują go cechy współczesnego parterowego bungalowu czyli zwarta harmonijna forma oraz optymalny program pomieszczeń rozplanowany na niedużej powierzchni użytkowej. Wnętrze zachowuje wyraźny podział na otwartą część dzienną doświetloną dużymi przeszkleniami oraz intymną sypialną. Opracowanie części instalacyjnej standardowo uwzględnia wentylację mechaniczną z rekuperacją, a założone grubości izolacji termicznej na wszystkich przegrodach odpowiadają warunkom technicznym, jakie mają obowiązywać w 2021 r. To idealna propozycja dla odważnych inwestorów poszukujących współczesnych i niebanalnych rozwiązań. Wygodny i energooszczędny dom zapewni komfort i satysfakcję jego mieszkańcom oraz dopełni ich nowoczesny styl życia.

Zalety projektu:
 • Zdecydowanie nowoczesny projekt o niewielkiej kompaktowej formie
 • rozbudowany program pomieszczeń rozplanowany na niewielkiej powierzchni użytkowej
 • czytelny i wygodny układ funkcjonalny z podziałem na dwie strefy
 • w części dziennej: przy wejściu przejściowa garderoba / współcześnie zaaranżowane wnętrze typu "open space" integrujące przestrzeń salonu, jadalni i kuchni / kuchnia z wyspą, w pobliżu ulokowana spiżarnia / zadaszony zewnętrzny taras
 • w części prywatnej: strefa masterbedroom z łazienką i garderobą oraz bezpośrednim wyjściem na taras i ogród / dwie sypialnie dzieci o optymalnej wielkości z szafami wnękowymi w komunikacji i własną łazienką / oddzielne pomieszczenie pralni-suszarni / duża kotłownia
 • projekt energooszczędny o niskich kosztach ekploatacji


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(3 Warianty )
Projekt domu - Parterowy 1A
WT 2021
Parterowy 1A193,30 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Parterowy 3
WT 2021
Parterowy 3145,10 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Parterowy 1
WT 2021
Parterowy 1176,10 m2
Zobacz projekt

Podobne

Projekt domu - Nowoczesny 1
WT 2021
Nowoczesny 1217,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Nowoczesny 2
WT 2021
Nowoczesny 2173,50 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

m
Czy można jakies zdjecia z realizacji tego domu zobaczyc na Państwa stronie? Moze warto zwrócić się jako pracownia do klientów, którzy zakupili ten dom z prośbą o pokazanie? :)
D
Proszę dołączyć do grupy facebook-owej "Domy z wizją budowy i realizacje". Jest tam jeden inwestor, który opublikował realizację najbardziej zbliżoną do założeń dokumentacji projektowej.
Dodano: 2017-07-18
m
Czy te pomieszczenia w domu nie sa za "ciasne"?
Czy mozna już zobaczyć zdjęcia z realizacji tego projektu? Najlepiej wewnatrz i zewnatrz.
Projekt extra!
D
Wielkość pomieszczeń jest optymalna i proporcjonalna do wielkości samego domu. Proszę pamiętać, że percepcja przestrzeni jest dla każdego indywidualna i zależna od tego w jakich warunkach się wychowywała. Dla jednej osoby pokój 10 metrowy będzie duży i wygodny, a dla kogoś innego 30 m będzie za mały.
Dodano: 2017-07-17
K
Witam jesteśmy za interesowani tym projektem ,bardzo podoba nam się elewacja z cegły Tamarin Falls,czy można prosić o nazwę serii tej cegły ?chcielibyśmy na żywo ją zobaczyć .Pozdrawiam!
D
W przypadku tego projektu to nie cegła tylko płytka klinkierowa ręcznie formowana i jest dostępna w ofercie firmy KMK Klinkier:
https://kmk-klinkier.pl/produkt/plytki-recznie-formowane/tamarin-falls/355/8
Dodano: 2017-06-04
M
Czy istnieje możliwość wprowadzenia oszczędności w kosztach przez zmniejszenie okien w salonie i kuchni ?Jakie formy okien pasowałyby tak żeby nie zgubić piękna bryły domu?
D
W rzeczywistości to mały dom, a zatem okna nie mają przesadnie dużych wymiarów. W celach oszczędności można zamienić narożne łączenie szkła w salonie i kuchni na standardowy słupek.
Można również zmniejszyć szerokość okna w sypialni od strony tarasu, ale raczej odradzamy zmniejszanie pozostałych otworów bo dom straci urok i stanie się bardziej masywny,
Dodano: 2017-05-02
M

Witam. Kupujemy projekt. Budujemy sie w mazowieckim. Chetnie zobaczylibysmy dom na zywo. Buduje sie ktos w okolicy kogo mozna odwiedzic? Podejrzec
M
Powiedzieć, że idealny, to za mało.
A
Witam, kto projektował wnętrza tego domu?
D
My jesteśmy autorami tej aranżacji :), ale zrobiliśmy to jedynie na potrzeby prezentacji projektu. Doradzamy odwiedzić dział Partnerzy na naszej stronie gdzie znajdują się wizytówki rekomendowanych przez nas Pracowni projektowania wnętrz.
Dodano: 2016-09-02
i
Witam, czy jest możliwość zastąpienia ścianki w salonie (tej którą przykrywa zasłonka) szkłem lub zwężenia tej ściany o połowę zastępując ten fragment szkłem. i drugie pytanie czy można powiększyć salon o kilka metrów np przesuwając tą samą ściankę o 0,5 m w stronę podwórka pozdrawiam
D
Można ścianę zastąpić witryną. W przypadku jeśli okno ma zastąpić tylko część ściany wymaga to wprowadzenia słupa w narożniku salonu. Jeśli miałaby zniknąć cała ściana to pojawią się dwa słupy - w narożniku salonu i kuchni. Dom można również poszerzyć.
Dodano: 2016-03-15
M
Witam, czy jest możliwa wersja z wiatrołapem?
D
Tak, należy przesunąć wejście do części sypialnej do linii pomieszczenia spiżarni, w ten sposób stworzy się przestrzeń na niewielki wiatrołap.
Dodano: 2016-02-28
K
Piekny projekt. Gdzie można dostać taki rzygacz (przepust) jak na wizualizacji?
D
To nasze autorskie rozwiązanie, element jest zaprojektowany z blachy nierdzewnej i wykonywane na indywidualne zamówienie.
Dodano: 2016-02-24
M

Witam, dołączam się do prośby P. Marcina, proszę o kilka zdjęć z zakończonej budowy. Pozdrawiam
M

Witam, Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłbym zdjęcia w trakcie realizacji tego domu jaki i wykończonego. Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?
a

"Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę." Ja tez się zastanawiałam nad taka zmiana ale proszę mi powiedzieć gdzie wtedy znajdowałby się rekuperator, boiler?
D
W takiej sytuacji funkcja kotłowni-pomieszczenia gospodarczego musiałaby zostać zlokalizowana w miejscu garderoby i spiżarni.
Dodano: 2015-09-26
P

Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Parterowego 2. Jednym słowem zabawa się skończyła ;) Dokonaliśmy modyfikacji polegajacej na poszerzeniu budynku w części z łazienką i garderobą. W efekcie mamy "salon kąpielowy" o pow. ponad 10 m.kw.. Projekt idealny :) Pozdrowienia
e

Witam Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia tego domu w realu Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?
g

Witam,zakupiłam projekt domu i lada dzień zaczynam budowę..Mam wielką prośbę do Pani Moniki-bardzo proszę o kilka zdjęć z Pani budowy lub kontakt w celu "kliku rad".Pozdrawiam
M

Witam, rozważam wybudowanie domu z projektu PARTEROWY 2. Mam jednak obawy wizualnego końcowego efektu. Chciałbym zobaczyć dom na żywo, może ktoś z Was podesłać zdjęcia? z góry dziękuję?
K
Witam, projekt jest bardzo ciekawy i zastanawiamy sie z mężem. Nad jego zakupem . Mam pytanie czy przy wyborze pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowych jest możliwość zaadoptowania kotłowni na mały pokój ? Czy jest możliwość rownież powiększenie łazienki kosztem pralni lub połączenie tych
pomieszczeń ? Czy można zlikwidować oczko wodne czy spełnia ono jakaś określona role? Dziękuje z góry za odpowiedz.
D
Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę.
Dodano: 2015-03-01
B

Ja również zaczynam budowę tego domu, pozwolenie na budowę już posiadam. Jestem na etapie wyboru wykonawcy SSO. Pani Moniko proszę o kontakt e-mail, chciałbym porównać koszty,doświadczenie. Pozdrawiam
M
Witam
W warunkach zabudowy mam kąt nachylenia dachu od 5 do 45 stopni. Czy nie będzie problemu w tym projekcje ze zmianą w koncie nachylenia z 2 na 5 stopni ?
D
Nie będzie problemu, być może jedynie zajdzie konieczność nieznacznego podniesienie ścianek attykowych.
Dodano: 2015-01-11
M
Czy można rozszerzyć elewację fronotwą od strony sypialni i pokoi do 15m (czyli o 60 cm)?
Rozważamy zakup tego projektu. Trochę nas też przeraża, że nie ma otwieranych okien w kuchni.
Pozdrawiam, O.
D
Budynek można poszerzyć na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W budynkach posiadających wentylację mechaniczną nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczeń, jeśli jednak chcą Państwo mieć możliwość otwierania okna w kuchni to nie widzimy problemu z wprowadzeniem do narożnego okna wąskiej części uchylnej.
Dodano: 2015-01-09
A

Pani Moniko a czy prowadzi Pani gdzieś dziennik budowy. Też chce budować ten dom i interesują mnie koszty i wszystko co związane z projektem . Pozdrawiam
M

Jestem w trakcie budowy tego domu, w trakcie adaptacji dodałam garaz jednostanowiskowy w miejscu wiaty na wizualizacjach (na dwustanowiskowy nie pozwoliła wielkość działki). Koszt wykończenia to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, ale na pewno nie jest to projekt taniego domu. Mimo to nie zamieniłabym projektu na żaden inny
m
Mój ulubiony projekt.
Brakuje tylko garażu. Zastanawiałem się, czy nie można by podpiwniczyć budynku i w piwnicy umieścić garaż oraz kotłownie.
Garaż znajdował by się +/- pod pokojami dla dzieci. Wjazd do niego nie musiał by być w linii prostej ze ścianą oraz mógł by mieć kształt rombu lub równoległoboku. Myślę, ze umieszczenie go pod skosem ułatwiło by wjazd oraz powstało by małe zadaszenie pod budynkiem.
Czy takie zmiany są możliwe do wprowadzenia bez znacznych zmian konstrukcyjnych oraz o ile podniosły by koszty budowy? Pierwszą myślą było umieszczenie garażu w piwnicy od frontu, lecz w mojej ocenie budynek straciłby na uroku. Sam zjazd do garażu byłby stromy.
W komentarzach wspominają Państwo o kolejnych projektach domów z płaskim dachem. Niestety nie pojawiają się w ofercie. Można spodziewać się kolejnych projektów, czy przez słaby popyt zrezygnowali Państwo z projektów tego typu?
D

Można wykonać garaż pod budynkiem, ale to znacznie podwyższy koszty realizacji, co"kłóci" się trochę z koncepcją małego taniego domu. Problem stanowi również wykonanie właściwego zjazdu, który wydłuży minimalną głębokość działki. Większa działka to znowu wyższe koszty. Na pewno nie rezygnujemy z projektów z płaskim dachem.
Dodano: 2014-12-03
A

Piękny projekt marzyłam o takim ale niestety nie dostane zezwolenia na budowę takiego domu ponieważ jest plan zagospodarowania budowlanego i mogę sobie tylko pomarzyć o takim domu. Mężczyzna z którym rozmawiałam powiedział że boją się wydawać takich zezwoleń przez halę która się zawaliła w Katowicach ,ale nie biorą pod uwagę zrywanych dachów przez wichury. To niesprawiedliwe ,że nie można budować domu jaki nam się podoba.
D

To tylko przykład kolejnego urzędniczego absurdu. Rozumiemy, że ograniczenia w wydawaniu pozwoleń na tego typu domy mogą wynikać  z lokalnych uwarunkowań urbanistycznych, ale podpieranie tego argumentem o katastrofie budowalnej jest po prostu śmieszne. Przypadek hali w Katowicach był konsekwencją błędów projektowych i wykonawczych, a nie formy budynku i tego, że posiadał dach płaski, aż ciśnie się na usta pytanie: "co ma piernik do wiatraka ?" :)
Dodano: 2014-11-11
b

Witam, projekt i jego aranżacja są super. Mały ale wystarczający. Przystępny cenowo i w budowie, i zapewne w późniejszym utrzymaniu. Naprawdę super! Bardzo podoba mi się klinkier na elewacji.
M

Czy już ktoś zdecydował się na zakup i budowę tego domu? Jeśli tak, czy można zobaczyć zdjęcia z realizacji inwestycji? Dziękuję!
A

Witam, czy istnieje możliwość przesunięcia samej tylko ściany pokoju dziennego o metr l(ub choć 50cm). Zmniejsz się wtedy okno sypialni, ale czy konstrukcyjnie jest to do zrobienia?
A
Witam, czy istnieje możliwość zmiany wielkości okien w pokojach oraz przerobienia kuchni na zamkniętą? Super byłoby też zobaczyć projekt garażu wolnostojącego pasującego do projektu domu :)
D
Wielkość okien można zmienić na etapie adaptacji, ale proszę pamiętać , że im mniejsze okna tym bryła budynku będzie sprawiać wrażenie masywniejszej. Nie rekomendujemy zamknięcia kuchni ponieważ salon z jadalnią nie są przesadnie duże i otwarta kuchnia powiększa optycznie całą część dzienną domu.
Dodano: 2014-08-19
T
Uklad pomieszczen rewelacyjny, mam jednak watpliwosci co do ksztaltu dachu. Plaski wyglada swietnie, ale duzo sie slyszy o przeciekaniu i trudnosciach w wykonaniu izolacji termicznej dla dachow plaskich. Bylaby mozliwosc adaptacji tego projektu na dach skosny o malym nachyleniu, tak aby wciaz byla to zgrabna nowoczesna parterowka?
D
Mamy 21 wiek i nie widzimy żadnych racjonalnych argumentów przemawiających za rezygnacją z dachów płaskich. 90 procent wielkokubaturowych obiektów mieszkalnych wznoszonych przez deweloperów posiada dachy płaskie. Czy deweloper, który prawnie gwarantuję rękojmię ryzykowałby stosowanie usterkowej technologii ? Negatywne opinie są rozpowszechniane najczęściej przez "fachowców" , którzy nie znają tych technologii oraz inwestorów, którzy ich zatrudniają. Aby uniknąć kłopotów eksploatacyjnych należy po prostu korzystać z usług podwykonawców specjalizujących się w dachach płaskich.
Dodano: 2014-08-09
Ł
Projekt arcyciekawy. Czy istnieje możliwość wybudowania go w technologii drewnianej?
D
Oczywiście, tak jak wszystkie pozostałe projekty w naszej ofercie.
Dodano: 2014-08-06
K
Witam, Został już na forum poruszony temat dodatkowego pokoju. W związku z liczebnością naszej rodziny jesteśmy bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem. Zwracam się z pytaniem, kiedy projekt z dodatkowym pokojem się pojawi? Jeżeli nie pojawi się oficjalnie czy możliwa jest adaptacja indywidualna projektu Parterowy 2 o kolejny pokój.
J
Świetny projekt, dla nas prawie idealny. "Prawie" ponieważ brakuje gabinetu, najlepiej od frontu. Czytałam w komentarzach, że zastanawiacie się Państwo nad wprowadzeniem takiego projektu. Jeśli tak to byłabym nim zainteresowana. Czy jest szansa, że pojawi sie w najbliższym czasie, lub byliby Państwo w stanie go "doprojektować" na specjalne zamówienie? Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego dachu zimą. Czy wymaga on odśnieżania?
K
Witam, mam pytanie odnośnie tego projektu czy można taki domek z płaskim dachem wybudować na terenie południa Polski? Rejon Bielska-Białej
Pozdrawiam
D

To określi decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydane przez właściwy organ administracyjny. W tym celu w lokalnym urzędzie należy wypełnić odpowiedni wniosek uwzględniający parametry tego projektu.
Dodano: 2014-06-26
D
Projekt po prostu super, ale interesuje mnie rzetelność=realność kosztorysu. Czy ktoś budował już na podstawie tego projektu? Będę wdzięczny za kontakt.
M
Witam, projekt bardzo efektowny, natomiast mam pytanie na temat dużych przeszkleń w kuchni oraz w jadalni, które nie są otwierane. Czy powyższe rozwiązanie nie spowoduje słabej cyrkulacji powietrza w tym rejonie budynku, który w związku ze swoim przeznaczeniem jest narażony na różnego rodzaju niepożądane zapachy związane z gotowaniem?
D
Dokumentacja projektowa uwzględnia standardowo wentylację mechaniczną gdzie obieg powietrza jest wymuszony i sterowany automatycznie, a zatem nie ma obawy o złą cyrkulację w budynku.
Dodano: 2014-05-27
W

Witam , Projekt jest rzeczywiście bardzo interesujący , mam pytanie czy może być on wykonany w technologi domu pasywnego ?
D
Jak najbardziej, ten projekt z założenia jest energooszczędny, dostosowanie go do budynku pasywnego wymaga przeprowadzenia indywidualnego audytu energetycznego i wprowadzenia stosownych korekt na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2014-04-26
P

Projekt warty uwagi. Do idealu brakuje mu tylko gabinetu Czekam na nastepny wariant. 146m2 byloby optymalne :-)
K

Świetny i niepowtarzalny projekt! Wymiary idealne dla młodej rodziny. Jesteśmy jeszcze na etapie szukania działki, ale jak tylko na jakąś się zdecydujemy zgłaszamy się do Państwa po projekt.
D
Cieszymy się, że podoba się Państwu nasz projekt. Jeśli znajdą Państwo odpowiednią działkę prosimy dla pewności przed jej zakupem przesłać nam na adres mailowy wszystkie dokumenty, Sprawdzimy czy bez problemów będzie można zrealizować na niej projekt Parterowy 2.
Dodano: 2014-04-17
B

Piękny, jesteśmy z żoną zauroczeni tym projektem. Jedno pytanie: Czy przy adaptacji istnieje możliwość zwiększenia szerokości salonu o 1 metr? Salon wtedy by miał około 40 metrów i zyskają na szerokości pokoje 10 i 11. Zależy nam na takiej zmianie, ponieważ salon wydaje się trochę zbyt wąski. Proszę o podanie jeszcze wysokości pomieszczeń przy instalacji rekuperatora. Pozdrawiamy przyszli nabywcy Parterowy 2
D
Oczywiście taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Wysokość do stropu wynosi 2, 81m. Instalacja wentylacji mechanicznej została tak zaprojektowana, aby jak najmniej ingerować w powierzchnię stropu dlatego wykonanie sufitów podwieszanych ogranicza się głównie do pomieszczeń gospodarczych. Tam gdzie jest to konieczne minimalna wysokość sufitu podwieszanego wynosi 16cm.
Dodano: 2014-04-09
R

Czy jest możliwość zaprojektowania małego basenu w miejsce oczka wodnego?
D
W przypadku basenu raczej wskazane byłoby odsunięcie go budynku, po pierwsze ze względów technicznych po drugie praktycznych.
Dodano: 2014-04-08
T

Niesamowicie zaskoczyliście mnie tym kosztorysem :) Teraz tylko poszukiwania odpowiedniej działki pod dom :) Rozważacie opcje tego domu z garażem ?
D

O wielkości kosztów realizacji poszczególnych projektów decyduje przede wszystkim ich powierzchnia. Ten dom jest nieduży więc koszty są odpowiednio niskie. Raczej nie rozważamy wersji z garażem ponieważ jego bryła zaburzy kompaktową formę.
Dodano: 2014-03-10
M

Fajny, fajny. Ten dodatkowy pokój na pewno by się przydał w naszym przypadku, garaż z resztą też (może aż tak wiele nie straci na tym bryła). Czekamy zatem na kolejny wariant;) Ma coś w sobie ten projekt, prosty a zarazem nowoczesny i z klimatem. Wyjście na zadaszony taras prosto z sypialni, śniadanie na takim tarasie bezcenne;) Jedyny minus to przejście z kuchni przez dość ciasnawy salon, no ale nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza w kompaktowym domu. Rozwiązaniem byłoby przejście z jadalni ale takie stałe pojedyncze przeszklenie super wygląda o ile da się w ogóle taki gabaryt zamówić. Pozdrawiam, Michał
M

Kolejny świetny i przemyślany w każdym szczególe projekt. Często tutaj zaglądam, szukając inspiracji, stąd moje pytanie - Jaki kamień (a może to płytka?) znajduje się na ścianie, na której wisi telewizor? Z góry dziękuję za odpowiedź.
k

SUPER!!! Na taki projekt czekaliśmy - parterowy, z płaskim dachem i kompaktowy:) Jeszcze tylko kosztorys i będziemy w domu:) pozdrawiam!
D
Dziękujemy, kosztorys pojawi się niebawem.
Dodano: 2014-02-16
K

Na taki projekt czekałam. Gratulacje ! Brakuje mi tylko wizualizacji, którejś z sypialni i łazienki, chodzi o wygląd okien. Projekt prawie idealny, oczywiście jak dla mnie :)
M

Świetny projekt. Gratuluję! Od dłuższego czasu regularnie śledzę Państwa projekty i jestem coraz bardziej pod ich wrażeniem, szczególnie że zdecydowanie preferuję nowoczesną architekturę. Bardzo podoba mi się Państwa dbałość o szczegóły. Moje pytanie do tego projektu - czy możliwe powiększenie całości tak aby powierzchnia całkowita wynosiła ok. 180-200m2 (dodatkowo gabinet, wiatrołap, łazienka dla gości). Jedyne co trudno mi aktualnie zaakceptować to przeszklone drzwi wejściowe, bez wiatrołapu, co powoduje, że osoba przy nich stojąca widzi bezpośrednio wszystko w salonie.
R

Brawo, piękny domek !!!
N

Projekt jest wspaniały-zresztą jak wszystkie wasze projekty.Ma tylko jeden mały minus-brak garażu.
D
Taka była pierwotna koncepcja tego projektu. Zalety użytkowe garażu są oczywiście bezsporne, ale w tym układzie funkcjonalnym jego bryła zwiększyłaby kubaturę i dom straciłby kompaktową formę, na której nam zależało. Pewnym odstępstwem od tego założenia było wysuniecie poza obrys kwadratowego planu garderoby i łazienki rodziców.
Dodano: 2014-02-09
M

Piękny, nowoczesny projekt. Czy jest możliwość dodania do projektu małego wc z oknem dla gości oraz małego gabinetu. Warunki zabudowy, które posiadam to max. 216 m2 przy szerokości frontowej 16,8 m.
D

Tak, przygotowując ten projekt rozważaliśmy różne opcje funkcjonalne z zachowaniem obecnego układu i wyglądu zewnętrznego. Jednym z możliwych wariantów był model z dodatkowym pokojem.
Dodano: 2014-02-08

Dodaj opinię

Rzut parteru

125,4 m2

Parterowy 2
1hol7,8 m2
2garderoba2,6 m2
3spiżarnia2,5 m2
4kuchnia11 m2
5salon + jadalnia31,6 m2
6komunikacja + schody9 m2
7sypialnia15,5 m2
8łazienka5,5 m2
9garderoba4,6 m2
10pokój11,8 m2
11pokój11,3 m2
12komunikacja + schody4,4 m2
13łazienka4,1 m2
14pralnia / suszarnia3,7 m2
15pom. gospodarcze - kotłownia7,1 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

132,50 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

173,20 m2

Min. szerokość działki:

22,45 m

Min. długość działki:

25,55 m

Wysokość w kalenicy:

3,86 m

Kąt nachylenia dachu:

Powierzchnia dachu:

151,00 m2

Kubatura:

550,00 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk, płytka klinkierowa ręcznie formowana
płytkę klinkierową wykorzystaną jako materiał dekoracyjny można zamienić na etapie adaptacji projektu na inny, np. na deskę elewacyjną.

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

DACH

płaski – membrana dachowa
konstrukcja stropodachu – płyta żelbetowa monolityczna. I strefa wiatrowa, II strefa śniegowa.

Opis

Projekt małego, nowoczesnego i energooszczędnego domu z płaskim dachem. Charakteryzują go cechy współczesnego parterowego bungalowu czyli zwarta harmonijna forma oraz optymalny program pomieszczeń rozplanowany na niedużej powierzchni użytkowej. Wnętrze zachowuje wyraźny podział na otwartą część dzienną doświetloną dużymi przeszkleniami oraz intymną sypialną. Opracowanie części instalacyjnej standardowo uwzględnia wentylację mechaniczną z rekuperacją, a założone grubości izolacji termicznej na wszystkich przegrodach odpowiadają warunkom technicznym, jakie mają obowiązywać w 2021 r. To idealna propozycja dla odważnych inwestorów poszukujących współczesnych i niebanalnych rozwiązań. Wygodny i energooszczędny dom zapewni komfort i satysfakcję jego mieszkańcom oraz dopełni ich nowoczesny styl życia.

Zalety projektu:
 • Zdecydowanie nowoczesny projekt o niewielkiej kompaktowej formie
 • rozbudowany program pomieszczeń rozplanowany na niewielkiej powierzchni użytkowej
 • czytelny i wygodny układ funkcjonalny z podziałem na dwie strefy
 • w części dziennej: przy wejściu przejściowa garderoba / współcześnie zaaranżowane wnętrze typu "open space" integrujące przestrzeń salonu, jadalni i kuchni / kuchnia z wyspą, w pobliżu ulokowana spiżarnia / zadaszony zewnętrzny taras
 • w części prywatnej: strefa masterbedroom z łazienką i garderobą oraz bezpośrednim wyjściem na taras i ogród / dwie sypialnie dzieci o optymalnej wielkości z szafami wnękowymi w komunikacji i własną łazienką / oddzielne pomieszczenie pralni-suszarni / duża kotłownia
 • projekt energooszczędny o niskich kosztach ekploatacji


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

m
Czy można jakies zdjecia z realizacji tego domu zobaczyc na Państwa stronie? Moze warto zwrócić się jako pracownia do klientów, którzy zakupili ten dom z prośbą o pokazanie? :)
D
Proszę dołączyć do grupy facebook-owej "Domy z wizją budowy i realizacje". Jest tam jeden inwestor, który opublikował realizację najbardziej zbliżoną do założeń dokumentacji projektowej.
Dodano: 2017-07-18
m
Czy te pomieszczenia w domu nie sa za "ciasne"?
Czy mozna już zobaczyć zdjęcia z realizacji tego projektu? Najlepiej wewnatrz i zewnatrz.
Projekt extra!
D
Wielkość pomieszczeń jest optymalna i proporcjonalna do wielkości samego domu. Proszę pamiętać, że percepcja przestrzeni jest dla każdego indywidualna i zależna od tego w jakich warunkach się wychowywała. Dla jednej osoby pokój 10 metrowy będzie duży i wygodny, a dla kogoś innego 30 m będzie za mały.
Dodano: 2017-07-17
K
Witam jesteśmy za interesowani tym projektem ,bardzo podoba nam się elewacja z cegły Tamarin Falls,czy można prosić o nazwę serii tej cegły ?chcielibyśmy na żywo ją zobaczyć .Pozdrawiam!
D
W przypadku tego projektu to nie cegła tylko płytka klinkierowa ręcznie formowana i jest dostępna w ofercie firmy KMK Klinkier:
https://kmk-klinkier.pl/produkt/plytki-recznie-formowane/tamarin-falls/355/8
Dodano: 2017-06-04
M
Czy istnieje możliwość wprowadzenia oszczędności w kosztach przez zmniejszenie okien w salonie i kuchni ?Jakie formy okien pasowałyby tak żeby nie zgubić piękna bryły domu?
D
W rzeczywistości to mały dom, a zatem okna nie mają przesadnie dużych wymiarów. W celach oszczędności można zamienić narożne łączenie szkła w salonie i kuchni na standardowy słupek.
Można również zmniejszyć szerokość okna w sypialni od strony tarasu, ale raczej odradzamy zmniejszanie pozostałych otworów bo dom straci urok i stanie się bardziej masywny,
Dodano: 2017-05-02
M

Witam. Kupujemy projekt. Budujemy sie w mazowieckim. Chetnie zobaczylibysmy dom na zywo. Buduje sie ktos w okolicy kogo mozna odwiedzic? Podejrzec
M
Powiedzieć, że idealny, to za mało.
A
Witam, kto projektował wnętrza tego domu?
D
My jesteśmy autorami tej aranżacji :), ale zrobiliśmy to jedynie na potrzeby prezentacji projektu. Doradzamy odwiedzić dział Partnerzy na naszej stronie gdzie znajdują się wizytówki rekomendowanych przez nas Pracowni projektowania wnętrz.
Dodano: 2016-09-02
i
Witam, czy jest możliwość zastąpienia ścianki w salonie (tej którą przykrywa zasłonka) szkłem lub zwężenia tej ściany o połowę zastępując ten fragment szkłem. i drugie pytanie czy można powiększyć salon o kilka metrów np przesuwając tą samą ściankę o 0,5 m w stronę podwórka pozdrawiam
D
Można ścianę zastąpić witryną. W przypadku jeśli okno ma zastąpić tylko część ściany wymaga to wprowadzenia słupa w narożniku salonu. Jeśli miałaby zniknąć cała ściana to pojawią się dwa słupy - w narożniku salonu i kuchni. Dom można również poszerzyć.
Dodano: 2016-03-15
M
Witam, czy jest możliwa wersja z wiatrołapem?
D
Tak, należy przesunąć wejście do części sypialnej do linii pomieszczenia spiżarni, w ten sposób stworzy się przestrzeń na niewielki wiatrołap.
Dodano: 2016-02-28
K
Piekny projekt. Gdzie można dostać taki rzygacz (przepust) jak na wizualizacji?
D
To nasze autorskie rozwiązanie, element jest zaprojektowany z blachy nierdzewnej i wykonywane na indywidualne zamówienie.
Dodano: 2016-02-24
M

Witam, dołączam się do prośby P. Marcina, proszę o kilka zdjęć z zakończonej budowy. Pozdrawiam
M

Witam, Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłbym zdjęcia w trakcie realizacji tego domu jaki i wykończonego. Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?
a

"Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę." Ja tez się zastanawiałam nad taka zmiana ale proszę mi powiedzieć gdzie wtedy znajdowałby się rekuperator, boiler?
D
W takiej sytuacji funkcja kotłowni-pomieszczenia gospodarczego musiałaby zostać zlokalizowana w miejscu garderoby i spiżarni.
Dodano: 2015-09-26
P

Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Parterowego 2. Jednym słowem zabawa się skończyła ;) Dokonaliśmy modyfikacji polegajacej na poszerzeniu budynku w części z łazienką i garderobą. W efekcie mamy "salon kąpielowy" o pow. ponad 10 m.kw.. Projekt idealny :) Pozdrowienia
e

Witam Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia tego domu w realu Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?
g

Witam,zakupiłam projekt domu i lada dzień zaczynam budowę..Mam wielką prośbę do Pani Moniki-bardzo proszę o kilka zdjęć z Pani budowy lub kontakt w celu "kliku rad".Pozdrawiam
M

Witam, rozważam wybudowanie domu z projektu PARTEROWY 2. Mam jednak obawy wizualnego końcowego efektu. Chciałbym zobaczyć dom na żywo, może ktoś z Was podesłać zdjęcia? z góry dziękuję?
K
Witam, projekt jest bardzo ciekawy i zastanawiamy sie z mężem. Nad jego zakupem . Mam pytanie czy przy wyborze pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowych jest możliwość zaadoptowania kotłowni na mały pokój ? Czy jest możliwość rownież powiększenie łazienki kosztem pralni lub połączenie tych
pomieszczeń ? Czy można zlikwidować oczko wodne czy spełnia ono jakaś określona role? Dziękuje z góry za odpowiedz.
D
Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę.
Dodano: 2015-03-01
B

Ja również zaczynam budowę tego domu, pozwolenie na budowę już posiadam. Jestem na etapie wyboru wykonawcy SSO. Pani Moniko proszę o kontakt e-mail, chciałbym porównać koszty,doświadczenie. Pozdrawiam
M
Witam
W warunkach zabudowy mam kąt nachylenia dachu od 5 do 45 stopni. Czy nie będzie problemu w tym projekcje ze zmianą w koncie nachylenia z 2 na 5 stopni ?
D
Nie będzie problemu, być może jedynie zajdzie konieczność nieznacznego podniesienie ścianek attykowych.
Dodano: 2015-01-11
M
Czy można rozszerzyć elewację fronotwą od strony sypialni i pokoi do 15m (czyli o 60 cm)?
Rozważamy zakup tego projektu. Trochę nas też przeraża, że nie ma otwieranych okien w kuchni.
Pozdrawiam, O.
D
Budynek można poszerzyć na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W budynkach posiadających wentylację mechaniczną nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczeń, jeśli jednak chcą Państwo mieć możliwość otwierania okna w kuchni to nie widzimy problemu z wprowadzeniem do narożnego okna wąskiej części uchylnej.
Dodano: 2015-01-09
A

Pani Moniko a czy prowadzi Pani gdzieś dziennik budowy. Też chce budować ten dom i interesują mnie koszty i wszystko co związane z projektem . Pozdrawiam
M

Jestem w trakcie budowy tego domu, w trakcie adaptacji dodałam garaz jednostanowiskowy w miejscu wiaty na wizualizacjach (na dwustanowiskowy nie pozwoliła wielkość działki). Koszt wykończenia to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, ale na pewno nie jest to projekt taniego domu. Mimo to nie zamieniłabym projektu na żaden inny
m
Mój ulubiony projekt.
Brakuje tylko garażu. Zastanawiałem się, czy nie można by podpiwniczyć budynku i w piwnicy umieścić garaż oraz kotłownie.
Garaż znajdował by się +/- pod pokojami dla dzieci. Wjazd do niego nie musiał by być w linii prostej ze ścianą oraz mógł by mieć kształt rombu lub równoległoboku. Myślę, ze umieszczenie go pod skosem ułatwiło by wjazd oraz powstało by małe zadaszenie pod budynkiem.
Czy takie zmiany są możliwe do wprowadzenia bez znacznych zmian konstrukcyjnych oraz o ile podniosły by koszty budowy? Pierwszą myślą było umieszczenie garażu w piwnicy od frontu, lecz w mojej ocenie budynek straciłby na uroku. Sam zjazd do garażu byłby stromy.
W komentarzach wspominają Państwo o kolejnych projektach domów z płaskim dachem. Niestety nie pojawiają się w ofercie. Można spodziewać się kolejnych projektów, czy przez słaby popyt zrezygnowali Państwo z projektów tego typu?
D

Można wykonać garaż pod budynkiem, ale to znacznie podwyższy koszty realizacji, co"kłóci" się trochę z koncepcją małego taniego domu. Problem stanowi również wykonanie właściwego zjazdu, który wydłuży minimalną głębokość działki. Większa działka to znowu wyższe koszty. Na pewno nie rezygnujemy z projektów z płaskim dachem.
Dodano: 2014-12-03
A

Piękny projekt marzyłam o takim ale niestety nie dostane zezwolenia na budowę takiego domu ponieważ jest plan zagospodarowania budowlanego i mogę sobie tylko pomarzyć o takim domu. Mężczyzna z którym rozmawiałam powiedział że boją się wydawać takich zezwoleń przez halę która się zawaliła w Katowicach ,ale nie biorą pod uwagę zrywanych dachów przez wichury. To niesprawiedliwe ,że nie można budować domu jaki nam się podoba.
D

To tylko przykład kolejnego urzędniczego absurdu. Rozumiemy, że ograniczenia w wydawaniu pozwoleń na tego typu domy mogą wynikać  z lokalnych uwarunkowań urbanistycznych, ale podpieranie tego argumentem o katastrofie budowalnej jest po prostu śmieszne. Przypadek hali w Katowicach był konsekwencją błędów projektowych i wykonawczych, a nie formy budynku i tego, że posiadał dach płaski, aż ciśnie się na usta pytanie: "co ma piernik do wiatraka ?" :)
Dodano: 2014-11-11
b

Witam, projekt i jego aranżacja są super. Mały ale wystarczający. Przystępny cenowo i w budowie, i zapewne w późniejszym utrzymaniu. Naprawdę super! Bardzo podoba mi się klinkier na elewacji.
M

Czy już ktoś zdecydował się na zakup i budowę tego domu? Jeśli tak, czy można zobaczyć zdjęcia z realizacji inwestycji? Dziękuję!
A

Witam, czy istnieje możliwość przesunięcia samej tylko ściany pokoju dziennego o metr l(ub choć 50cm). Zmniejsz się wtedy okno sypialni, ale czy konstrukcyjnie jest to do zrobienia?
A
Witam, czy istnieje możliwość zmiany wielkości okien w pokojach oraz przerobienia kuchni na zamkniętą? Super byłoby też zobaczyć projekt garażu wolnostojącego pasującego do projektu domu :)
D
Wielkość okien można zmienić na etapie adaptacji, ale proszę pamiętać , że im mniejsze okna tym bryła budynku będzie sprawiać wrażenie masywniejszej. Nie rekomendujemy zamknięcia kuchni ponieważ salon z jadalnią nie są przesadnie duże i otwarta kuchnia powiększa optycznie całą część dzienną domu.
Dodano: 2014-08-19
T
Uklad pomieszczen rewelacyjny, mam jednak watpliwosci co do ksztaltu dachu. Plaski wyglada swietnie, ale duzo sie slyszy o przeciekaniu i trudnosciach w wykonaniu izolacji termicznej dla dachow plaskich. Bylaby mozliwosc adaptacji tego projektu na dach skosny o malym nachyleniu, tak aby wciaz byla to zgrabna nowoczesna parterowka?
D
Mamy 21 wiek i nie widzimy żadnych racjonalnych argumentów przemawiających za rezygnacją z dachów płaskich. 90 procent wielkokubaturowych obiektów mieszkalnych wznoszonych przez deweloperów posiada dachy płaskie. Czy deweloper, który prawnie gwarantuję rękojmię ryzykowałby stosowanie usterkowej technologii ? Negatywne opinie są rozpowszechniane najczęściej przez "fachowców" , którzy nie znają tych technologii oraz inwestorów, którzy ich zatrudniają. Aby uniknąć kłopotów eksploatacyjnych należy po prostu korzystać z usług podwykonawców specjalizujących się w dachach płaskich.
Dodano: 2014-08-09
Ł
Projekt arcyciekawy. Czy istnieje możliwość wybudowania go w technologii drewnianej?
D
Oczywiście, tak jak wszystkie pozostałe projekty w naszej ofercie.
Dodano: 2014-08-06
K
Witam, Został już na forum poruszony temat dodatkowego pokoju. W związku z liczebnością naszej rodziny jesteśmy bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem. Zwracam się z pytaniem, kiedy projekt z dodatkowym pokojem się pojawi? Jeżeli nie pojawi się oficjalnie czy możliwa jest adaptacja indywidualna projektu Parterowy 2 o kolejny pokój.
J
Świetny projekt, dla nas prawie idealny. "Prawie" ponieważ brakuje gabinetu, najlepiej od frontu. Czytałam w komentarzach, że zastanawiacie się Państwo nad wprowadzeniem takiego projektu. Jeśli tak to byłabym nim zainteresowana. Czy jest szansa, że pojawi sie w najbliższym czasie, lub byliby Państwo w stanie go "doprojektować" na specjalne zamówienie? Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego dachu zimą. Czy wymaga on odśnieżania?
K
Witam, mam pytanie odnośnie tego projektu czy można taki domek z płaskim dachem wybudować na terenie południa Polski? Rejon Bielska-Białej
Pozdrawiam
D

To określi decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydane przez właściwy organ administracyjny. W tym celu w lokalnym urzędzie należy wypełnić odpowiedni wniosek uwzględniający parametry tego projektu.
Dodano: 2014-06-26
D
Projekt po prostu super, ale interesuje mnie rzetelność=realność kosztorysu. Czy ktoś budował już na podstawie tego projektu? Będę wdzięczny za kontakt.
M
Witam, projekt bardzo efektowny, natomiast mam pytanie na temat dużych przeszkleń w kuchni oraz w jadalni, które nie są otwierane. Czy powyższe rozwiązanie nie spowoduje słabej cyrkulacji powietrza w tym rejonie budynku, który w związku ze swoim przeznaczeniem jest narażony na różnego rodzaju niepożądane zapachy związane z gotowaniem?
D
Dokumentacja projektowa uwzględnia standardowo wentylację mechaniczną gdzie obieg powietrza jest wymuszony i sterowany automatycznie, a zatem nie ma obawy o złą cyrkulację w budynku.
Dodano: 2014-05-27
W

Witam , Projekt jest rzeczywiście bardzo interesujący , mam pytanie czy może być on wykonany w technologi domu pasywnego ?
D
Jak najbardziej, ten projekt z założenia jest energooszczędny, dostosowanie go do budynku pasywnego wymaga przeprowadzenia indywidualnego audytu energetycznego i wprowadzenia stosownych korekt na etapie adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2014-04-26
P

Projekt warty uwagi. Do idealu brakuje mu tylko gabinetu Czekam na nastepny wariant. 146m2 byloby optymalne :-)
K

Świetny i niepowtarzalny projekt! Wymiary idealne dla młodej rodziny. Jesteśmy jeszcze na etapie szukania działki, ale jak tylko na jakąś się zdecydujemy zgłaszamy się do Państwa po projekt.
D
Cieszymy się, że podoba się Państwu nasz projekt. Jeśli znajdą Państwo odpowiednią działkę prosimy dla pewności przed jej zakupem przesłać nam na adres mailowy wszystkie dokumenty, Sprawdzimy czy bez problemów będzie można zrealizować na niej projekt Parterowy 2.
Dodano: 2014-04-17
B

Piękny, jesteśmy z żoną zauroczeni tym projektem. Jedno pytanie: Czy przy adaptacji istnieje możliwość zwiększenia szerokości salonu o 1 metr? Salon wtedy by miał około 40 metrów i zyskają na szerokości pokoje 10 i 11. Zależy nam na takiej zmianie, ponieważ salon wydaje się trochę zbyt wąski. Proszę o podanie jeszcze wysokości pomieszczeń przy instalacji rekuperatora. Pozdrawiamy przyszli nabywcy Parterowy 2
D
Oczywiście taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Wysokość do stropu wynosi 2, 81m. Instalacja wentylacji mechanicznej została tak zaprojektowana, aby jak najmniej ingerować w powierzchnię stropu dlatego wykonanie sufitów podwieszanych ogranicza się głównie do pomieszczeń gospodarczych. Tam gdzie jest to konieczne minimalna wysokość sufitu podwieszanego wynosi 16cm.
Dodano: 2014-04-09
R

Czy jest możliwość zaprojektowania małego basenu w miejsce oczka wodnego?
D
W przypadku basenu raczej wskazane byłoby odsunięcie go budynku, po pierwsze ze względów technicznych po drugie praktycznych.
Dodano: 2014-04-08
T

Niesamowicie zaskoczyliście mnie tym kosztorysem :) Teraz tylko poszukiwania odpowiedniej działki pod dom :) Rozważacie opcje tego domu z garażem ?
D

O wielkości kosztów realizacji poszczególnych projektów decyduje przede wszystkim ich powierzchnia. Ten dom jest nieduży więc koszty są odpowiednio niskie. Raczej nie rozważamy wersji z garażem ponieważ jego bryła zaburzy kompaktową formę.
Dodano: 2014-03-10
M

Fajny, fajny. Ten dodatkowy pokój na pewno by się przydał w naszym przypadku, garaż z resztą też (może aż tak wiele nie straci na tym bryła). Czekamy zatem na kolejny wariant;) Ma coś w sobie ten projekt, prosty a zarazem nowoczesny i z klimatem. Wyjście na zadaszony taras prosto z sypialni, śniadanie na takim tarasie bezcenne;) Jedyny minus to przejście z kuchni przez dość ciasnawy salon, no ale nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza w kompaktowym domu. Rozwiązaniem byłoby przejście z jadalni ale takie stałe pojedyncze przeszklenie super wygląda o ile da się w ogóle taki gabaryt zamówić. Pozdrawiam, Michał
M

Kolejny świetny i przemyślany w każdym szczególe projekt. Często tutaj zaglądam, szukając inspiracji, stąd moje pytanie - Jaki kamień (a może to płytka?) znajduje się na ścianie, na której wisi telewizor? Z góry dziękuję za odpowiedź.
k

SUPER!!! Na taki projekt czekaliśmy - parterowy, z płaskim dachem i kompaktowy:) Jeszcze tylko kosztorys i będziemy w domu:) pozdrawiam!
D
Dziękujemy, kosztorys pojawi się niebawem.
Dodano: 2014-02-16
K

Na taki projekt czekałam. Gratulacje ! Brakuje mi tylko wizualizacji, którejś z sypialni i łazienki, chodzi o wygląd okien. Projekt prawie idealny, oczywiście jak dla mnie :)
M

Świetny projekt. Gratuluję! Od dłuższego czasu regularnie śledzę Państwa projekty i jestem coraz bardziej pod ich wrażeniem, szczególnie że zdecydowanie preferuję nowoczesną architekturę. Bardzo podoba mi się Państwa dbałość o szczegóły. Moje pytanie do tego projektu - czy możliwe powiększenie całości tak aby powierzchnia całkowita wynosiła ok. 180-200m2 (dodatkowo gabinet, wiatrołap, łazienka dla gości). Jedyne co trudno mi aktualnie zaakceptować to przeszklone drzwi wejściowe, bez wiatrołapu, co powoduje, że osoba przy nich stojąca widzi bezpośrednio wszystko w salonie.
R

Brawo, piękny domek !!!
N

Projekt jest wspaniały-zresztą jak wszystkie wasze projekty.Ma tylko jeden mały minus-brak garażu.
D
Taka była pierwotna koncepcja tego projektu. Zalety użytkowe garażu są oczywiście bezsporne, ale w tym układzie funkcjonalnym jego bryła zwiększyłaby kubaturę i dom straciłby kompaktową formę, na której nam zależało. Pewnym odstępstwem od tego założenia było wysuniecie poza obrys kwadratowego planu garderoby i łazienki rodziców.
Dodano: 2014-02-09
M

Piękny, nowoczesny projekt. Czy jest możliwość dodania do projektu małego wc z oknem dla gości oraz małego gabinetu. Warunki zabudowy, które posiadam to max. 216 m2 przy szerokości frontowej 16,8 m.
D

Tak, przygotowując ten projekt rozważaliśmy różne opcje funkcjonalne z zachowaniem obecnego układu i wyglądu zewnętrznego. Jednym z możliwych wariantów był model z dodatkowym pokojem.
Dodano: 2014-02-08

Dodaj opinię

Warianty

(3 Warianty )
Projekt domu - Parterowy 1A
WT 2021
Parterowy 1A193,30 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Parterowy 3
WT 2021
Parterowy 3145,10 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Parterowy 1
WT 2021
Parterowy 1176,10 m2
Zobacz projekt

Podobne

Projekt domu - Nowoczesny 1
WT 2021
Nowoczesny 1217,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Nowoczesny 2
WT 2021
Nowoczesny 2173,50 m2
Zobacz projekt

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.