Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Ekonomiczny 1
Cena projektu
4 600 PLN

Powierzchnia użytkowa:

84,60m2

Kotłownia:

+ 4,90 m2

Powierzchnia zabudowy:

124,00 m2

Min. wymiary działki:

16,19 x 24,99 m

Wysokość w kalenicy:

6,21 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

84.6 m2

Ekonomiczny 1
1wiatrołap - garderoba3,5 m2
2spiżarnia1,4 m2
3kuchnia11,2 m2
4pokój dzienny + jadalnia25,0 m2
5pokój11,3 m2
6pokój13,3 m2
7aneks do pracy + garderoba7,8 m2
8komunikacja3,7 m2
9łazienka5,5 m2
10pom. gospodarcze1,9 m2
11kotłownia + pralnia4,9 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

89,50 m2

Ilość pokoi:

3

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

124,00 m2

Min. szerokość działki:

16,19 m

Min. długość działki:

24,99 m

Wysokość w kalenicy:

6,21 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

155,70 m2

Kubatura:

453,80 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

drewniane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na żelbetowe, gęstożebrowe lub prefabrykowane.

DACH

płyta falista z włóknocementu
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

To wyjątkowo ekonomiczny mały parterowy dom charakteryzujący się niskim kosztem budowy oraz użytkowania. Projekt jest przeznaczony dla rodziny 2-3 osobowej, która przy wyborze projektu kieruje się głównie niskim kosztem realizacji oraz eksploatacji.  Projekt jest dowodem na to, że minimalizm nie musi oznaczać banalności. Mimo prostej podłużnej formy  dzięki właściwym proporcjom, wysokiemu otwartemu wnętrzu oraz detalom elewacyjnym dom prezentuje się atrakcyjnie i oryginalnie. „Ekonomiczny 1” to projekt energooszczędny posiadający w standardzie instalację wentylacji mechanicznej oraz na wszystkich przegrodach izolacje termiczną odpowiadającą wymogom warunków technicznych na 2021r.

Zalety projektu:

 • mały parterowy dom tani w budowie i eksploatacji
 • projekt energooszczędny
 • niewielka szerokość budynku umożliwiająca lokalizację na wąskich działkach
 • prosta konstrukcja uwzględniająca drewniane stropy
 • czytelny i prosty układ funkcjonalny
 • nowoczesne, dwupoziomowe otwarte wnętrze części dziennej doświetlone dużymi oknami
 • zamknięta strefa sypialni głównej z aneksem do pracy i garderobą
 • duża kuchnia z wyspą i spiżarnią
 • prosta, uniwersalna forma pasująca do każdego otoczenia


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.



Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Garaż E1
WT 2021
Garaż E141,70 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.



Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

M
Dołączam się do pytania o projekt dla domu szkieletowego. Przewidują Państwo taki?
D
Nie projektujemy w szkielecie drewnianym bo nie ma standaryzacji projektowej w tej technologii i w praktyce firmy wykonawcze stosują np. różne przekrojem elementów konstrukcyjnych. Dlatego najlepiej jeśli firma wykonawcza adaptuje nasz projekt do stosowanej przez siebie technologii. W zakładce kosztorys odnajdzie Pani formularz zapytania do firmy Wolfhaus, która jest Partnerem realizującym nasze projekty w technologii drewnianej.
Dodano: 2017-05-07
M
Bardzo fajny projekt, myślę, że wiele prac można przy nim wykonać samodzielnie, gdyż nie ma w nim nic skomplikowanego.
Jedno mam tylko pytanie, a paliwo stałe? Wiem, że jakby co można zaadaptować projekt, komin systemowy itd., ale kupując projekt "Gotowy" chciałbym mieć już "Gotowe" rozwiązanie.
Czy myślicie na takim wariantem? mogę poczekać jeszcze miesiąc:)
D
Panie Michale gdybyśmy za każdym razem przygotowywali nową wersję do propozycji zmian inwestorów to każda rodzina projektowa miałaby po kilkadziesiąt wariantów:) Dostosowanie kotłowni do pieca na paliwo stałe da się zrobić bez problemu przy pomocy miejscowego projektanta w ramach adaptacji, którą i tak trzeba wykonać, bez względu na to czy wprowadzamy zmiany czy nie.
Dodano: 2017-01-27
A
Witam. Mam kilka pytań: 1. Czy rozwiązanie pokoju dziennego, kuchni i wiatrołapu można by skopiować z domu: Ekonomiczny 4?
2. Czy ścianę szczytową salonu, również można by w całości przeszklić? 3. Czy można zastosować ścianę trójwarstwową (zewnętrzna warstwa cegła rozbiórkowa)?
D
1. Z technicznego punktu widzenia przeniesieni rozwiązań funkcjonalnych z wersji 4 jest oczywiście możliwe.
2. Po wprowadzonej modyfikacji podział szerokości budynku na część salonową i gospodarczą uniemożliwi symetryczne otwarcie ściany szczytowej.
Można zastosować ścianę trójwarstwową, ale wymaga to adaptacji projektu, głównie w zakresie poszerzenia ław fundamentowych.
Dodano: 2016-10-31
P
Czy jest przewidziany projekt dla budowy systemem kanadyjskim, jeżeli tak, to w jakim czasie może się pojawić? Przepiękne są wszystkie domy z serii Ekonomiczny <3
A
Zakochałam się również w tym projekcie :) Czy projekt jest dostosowany do nowych przepisów które Unia Europejska nam narzuca od 2017 roku ? No i jak rozwiązana jest tu sprawa okapu kuchennego ? Gdzie zapachy uciekają ? :)
D

Nasza Pracownia zawsze myśli perspektywicznie, dlatego we wszystkich nowych projektach izolacja termiczna poszczególnych przegród odpowiada warunkom technicznym, jakie będą obowiązywać od 2021 r. W kuchni zaproponowaliśmy tzw. okap blatowy, który wysuwa się z blatu roboczego za płytą grzewczą. Opary i zapachy są usuwane na zewnątrz przewodem pod posadzką. Jest to wprawdzie droższe rozwiązanie od tradycyjnego, ale za to estetyczne i bardzo praktyczne.
Dodano: 2016-10-10
A
Zdecydowanie za drogie takie rozwiązanie - okap blatowy. A inna propozycja ? Nie ukrywam że ekonomicznie chciałabym podejść nie tylko do budowy domu ale też do wyposażenia, zwłaszcza tam gdzie to możliwe. :)
D
Można również powiesić okap tradycyjny, ale to wymaga zamówienie przedłużenia osłony rury wentylacyjnej. Takie elementy wykonują firmy produkujące np. wkłady kominowe ze stali nierdzewnej. Domyślaliśmy się, że część inwestorów zdecyduje się na okap tradycyjny dlatego na więźbie, w miejscu lokalizacji okapu, jest przerwa pomiędzy krokwiami, a same krokwie są wzmocnione, co umożliwia jego podwieszenie.
Dodano: 2016-10-10
k
projekt jaki długo szukałem:) :)
W opisie podają państwo " nowoczesne, dwupoziomowe otwarte wnętrze części dziennej " tzn. że poziomy podłogi są na różnych wysokościach?? na wizualizacji i na przekrojach widać jakby poziom był wszędzie na "zero" - jak to interpretować?
Co do kuchni, czy istnieje możliwość innej aranżacji jej wnętrza?? np. obrócenie wyspy o 90stopni i umieszczenie stołu pod okno? czy mogą państwo wykonać taką wizualizację?
D
Poziom podłogi w każdym pomieszczeniu jest taki sam, niefortunnie dobraliśmy słowo:) zamiast dwupoziomowe powinno być raczej "wysokie". Kuchnię oczywiście można zaaranżować inaczej, ale w proponowany przez Pana układzie wyspa będzie krótsza. Niestety natłok bieżących prac nie pozwala nam na przygotowywanie dodatkowych wizualizacji poglądowych.
Dodano: 2016-06-11
M
Fantastyczny projekt, mam pytanie czy może być zastosowany kąt dachu 30 stopni, jeśli tak to czy będzie to problem w przeprojektowaniu dachu, jakie tego koszty?
D
Dziękujemy:) zmiana kąta nachylenia połaci dachowych nie stanowi żadnego problemu. Tego typu modyfikacje wykonuje się w ramach koniecznej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta.
Dodano: 2016-04-20
E
Projekt jest bardzo ładny. Prostota i połączenie tradycji z nowoczesnością. Ponadto, dom jest wyjątkowo funkcjonalny - mała spiżarnia, pomieszczenia gospodarcze. To jest to, czego szukam. Czy byłaby możliwość dodania do bryły budynku wiaty garażowej?
D
Tak, wiatę można doprojektować na etapie adaptacji. My w tej chwili przygotowujemy projekt uniwersalnego garażu pasującego do każdej wersji tego projektu (poza 4, która już ma garaż). Zaletą naszego rozwiązania będzie umieszczenie garażu na oddzielnej konstrukcji, nie powiązanej bezpośrednio z konstrukcją domu, która umożliwi jego realizację nawet po wybudowaniu części mieszkalnej.
Dodano: 2016-02-28
M

Zastanawia mnie ilość ścian nośnych.O ile te na osi w miarę zrozumiałe to te między pokojami po co. Przecież tam strop drewniany.
D

Właśnie dlatego, że strop jest drewniany konstrukcja budynku wymaga więcej ścian nośnych. Drewno lite jest materiałem o niewielkiej wytrzymałości i długość belek stropowych jest ograniczona rozpiętością podparcia. Ponadto ściany nośne zwieńczone wieńcem pełnią dodatkowo funkcję usztywniającą całą konstrukcję, w budynkach o konstrukcji żelbetowej to stropy w dużej mierze są elementem spinającym i usztywniającym.
Dodano: 2016-02-09
M

Czy jest możliwość zastosowania dachówki betonowej ,czy trzeba w związku z tym przeprojektować więźbe.Projekt genialny w swojej prostocie.
D
Pomimo zastosowania w projekcie lekkiego materiału jakim jest płyta falista to konstrukcja więźby dachowej jest przewidziana na materiał ciężki - dachówkę ceramiczną lub cementową, dlatego pokrycie dachu może być wykonane dowolnym materiałem.
Dodano: 2016-02-05
K
projekt genialny w swojej prostocie, brakuje tylko garażu...
D
Gorąco polecamy nową rodzinę projektów Ekonomicznych, których nazwa jest jak najbardziej adekwatna do założeń projektowych. Główną ideą tej serii był pomysł stworzenia małych domów możliwe najtańszych i najprostszych w budowie, ale jednocześnie energooszczędnych i łączących atrakcyjny wygląd zewnętrzny z nowoczesnym, otwartym układem wnętrza. W celu zredukowania kosztów budowy ograniczyliśmy rodzaj zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych oraz elewacyjnych do absolutnego minimum. Głównym kryterium wyboru poszczególnych materiałów była przede wszystkim cena, stąd cała elewacja jest wykończona tynkiem, a dach został pokryty jednym z najtańszych materiałów czyli płytą falistą. Zrezygnowaliśmy zupełnie ze stropów żelbetowych na rzecz drewnianych jako znacznie tańszych i przede wszystkim łatwiejszych do wykonania. Jedynymi elementami, w których argument kosztów miał mniejsze znaczenie były systemowe żaluzje przeciwsłoneczne oraz system rynnowy. Oba te elementy nie podnoszą w sposób istotny kosztów całej budowy natomiast są praktyczne i wpływają pozytywnie na wygląd budynku. W kontekście zmniejszenia zapotrzebowania na energię zastosowaliśmy na wszystkich przegrodach grubości izolacji odpowiadające wymaganiom warunków technicznych na 2021 r. oraz wprowadziliśmy jako standard wentylację mechaniczną. Mamy nadzieję, że nowe projekty zyskają przychylność nowych inwestorów poszukujących oryginalnych i ciekawych rozwiązań za niewielkie pieniądze.

Dodaj opinię

Rzut parteru

84.6 m2

Ekonomiczny 1
1wiatrołap - garderoba3,5 m2
2spiżarnia1,4 m2
3kuchnia11,2 m2
4pokój dzienny + jadalnia25,0 m2
5pokój11,3 m2
6pokój13,3 m2
7aneks do pracy + garderoba7,8 m2
8komunikacja3,7 m2
9łazienka5,5 m2
10pom. gospodarcze1,9 m2
11kotłownia + pralnia4,9 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

89,50 m2

Ilość pokoi:

3

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

124,00 m2

Min. szerokość działki:

16,19 m

Min. długość działki:

24,99 m

Wysokość w kalenicy:

6,21 m

Kąt nachylenia dachu:

35°

Powierzchnia dachu:

155,70 m2

Kubatura:

453,80 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

drewniane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na żelbetowe, gęstożebrowe lub prefabrykowane.

DACH

płyta falista z włóknocementu
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

To wyjątkowo ekonomiczny mały parterowy dom charakteryzujący się niskim kosztem budowy oraz użytkowania. Projekt jest przeznaczony dla rodziny 2-3 osobowej, która przy wyborze projektu kieruje się głównie niskim kosztem realizacji oraz eksploatacji.  Projekt jest dowodem na to, że minimalizm nie musi oznaczać banalności. Mimo prostej podłużnej formy  dzięki właściwym proporcjom, wysokiemu otwartemu wnętrzu oraz detalom elewacyjnym dom prezentuje się atrakcyjnie i oryginalnie. „Ekonomiczny 1” to projekt energooszczędny posiadający w standardzie instalację wentylacji mechanicznej oraz na wszystkich przegrodach izolacje termiczną odpowiadającą wymogom warunków technicznych na 2021r.

Zalety projektu:

 • mały parterowy dom tani w budowie i eksploatacji
 • projekt energooszczędny
 • niewielka szerokość budynku umożliwiająca lokalizację na wąskich działkach
 • prosta konstrukcja uwzględniająca drewniane stropy
 • czytelny i prosty układ funkcjonalny
 • nowoczesne, dwupoziomowe otwarte wnętrze części dziennej doświetlone dużymi oknami
 • zamknięta strefa sypialni głównej z aneksem do pracy i garderobą
 • duża kuchnia z wyspą i spiżarnią
 • prosta, uniwersalna forma pasująca do każdego otoczenia


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.



Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

M
Dołączam się do pytania o projekt dla domu szkieletowego. Przewidują Państwo taki?
D
Nie projektujemy w szkielecie drewnianym bo nie ma standaryzacji projektowej w tej technologii i w praktyce firmy wykonawcze stosują np. różne przekrojem elementów konstrukcyjnych. Dlatego najlepiej jeśli firma wykonawcza adaptuje nasz projekt do stosowanej przez siebie technologii. W zakładce kosztorys odnajdzie Pani formularz zapytania do firmy Wolfhaus, która jest Partnerem realizującym nasze projekty w technologii drewnianej.
Dodano: 2017-05-07
M
Bardzo fajny projekt, myślę, że wiele prac można przy nim wykonać samodzielnie, gdyż nie ma w nim nic skomplikowanego.
Jedno mam tylko pytanie, a paliwo stałe? Wiem, że jakby co można zaadaptować projekt, komin systemowy itd., ale kupując projekt "Gotowy" chciałbym mieć już "Gotowe" rozwiązanie.
Czy myślicie na takim wariantem? mogę poczekać jeszcze miesiąc:)
D
Panie Michale gdybyśmy za każdym razem przygotowywali nową wersję do propozycji zmian inwestorów to każda rodzina projektowa miałaby po kilkadziesiąt wariantów:) Dostosowanie kotłowni do pieca na paliwo stałe da się zrobić bez problemu przy pomocy miejscowego projektanta w ramach adaptacji, którą i tak trzeba wykonać, bez względu na to czy wprowadzamy zmiany czy nie.
Dodano: 2017-01-27
A
Witam. Mam kilka pytań: 1. Czy rozwiązanie pokoju dziennego, kuchni i wiatrołapu można by skopiować z domu: Ekonomiczny 4?
2. Czy ścianę szczytową salonu, również można by w całości przeszklić? 3. Czy można zastosować ścianę trójwarstwową (zewnętrzna warstwa cegła rozbiórkowa)?
D
1. Z technicznego punktu widzenia przeniesieni rozwiązań funkcjonalnych z wersji 4 jest oczywiście możliwe.
2. Po wprowadzonej modyfikacji podział szerokości budynku na część salonową i gospodarczą uniemożliwi symetryczne otwarcie ściany szczytowej.
Można zastosować ścianę trójwarstwową, ale wymaga to adaptacji projektu, głównie w zakresie poszerzenia ław fundamentowych.
Dodano: 2016-10-31
P
Czy jest przewidziany projekt dla budowy systemem kanadyjskim, jeżeli tak, to w jakim czasie może się pojawić? Przepiękne są wszystkie domy z serii Ekonomiczny <3
A
Zakochałam się również w tym projekcie :) Czy projekt jest dostosowany do nowych przepisów które Unia Europejska nam narzuca od 2017 roku ? No i jak rozwiązana jest tu sprawa okapu kuchennego ? Gdzie zapachy uciekają ? :)
D

Nasza Pracownia zawsze myśli perspektywicznie, dlatego we wszystkich nowych projektach izolacja termiczna poszczególnych przegród odpowiada warunkom technicznym, jakie będą obowiązywać od 2021 r. W kuchni zaproponowaliśmy tzw. okap blatowy, który wysuwa się z blatu roboczego za płytą grzewczą. Opary i zapachy są usuwane na zewnątrz przewodem pod posadzką. Jest to wprawdzie droższe rozwiązanie od tradycyjnego, ale za to estetyczne i bardzo praktyczne.
Dodano: 2016-10-10
A
Zdecydowanie za drogie takie rozwiązanie - okap blatowy. A inna propozycja ? Nie ukrywam że ekonomicznie chciałabym podejść nie tylko do budowy domu ale też do wyposażenia, zwłaszcza tam gdzie to możliwe. :)
D
Można również powiesić okap tradycyjny, ale to wymaga zamówienie przedłużenia osłony rury wentylacyjnej. Takie elementy wykonują firmy produkujące np. wkłady kominowe ze stali nierdzewnej. Domyślaliśmy się, że część inwestorów zdecyduje się na okap tradycyjny dlatego na więźbie, w miejscu lokalizacji okapu, jest przerwa pomiędzy krokwiami, a same krokwie są wzmocnione, co umożliwia jego podwieszenie.
Dodano: 2016-10-10
k
projekt jaki długo szukałem:) :)
W opisie podają państwo " nowoczesne, dwupoziomowe otwarte wnętrze części dziennej " tzn. że poziomy podłogi są na różnych wysokościach?? na wizualizacji i na przekrojach widać jakby poziom był wszędzie na "zero" - jak to interpretować?
Co do kuchni, czy istnieje możliwość innej aranżacji jej wnętrza?? np. obrócenie wyspy o 90stopni i umieszczenie stołu pod okno? czy mogą państwo wykonać taką wizualizację?
D
Poziom podłogi w każdym pomieszczeniu jest taki sam, niefortunnie dobraliśmy słowo:) zamiast dwupoziomowe powinno być raczej "wysokie". Kuchnię oczywiście można zaaranżować inaczej, ale w proponowany przez Pana układzie wyspa będzie krótsza. Niestety natłok bieżących prac nie pozwala nam na przygotowywanie dodatkowych wizualizacji poglądowych.
Dodano: 2016-06-11
M
Fantastyczny projekt, mam pytanie czy może być zastosowany kąt dachu 30 stopni, jeśli tak to czy będzie to problem w przeprojektowaniu dachu, jakie tego koszty?
D
Dziękujemy:) zmiana kąta nachylenia połaci dachowych nie stanowi żadnego problemu. Tego typu modyfikacje wykonuje się w ramach koniecznej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych przy pomocy lokalnego architekta.
Dodano: 2016-04-20
E
Projekt jest bardzo ładny. Prostota i połączenie tradycji z nowoczesnością. Ponadto, dom jest wyjątkowo funkcjonalny - mała spiżarnia, pomieszczenia gospodarcze. To jest to, czego szukam. Czy byłaby możliwość dodania do bryły budynku wiaty garażowej?
D
Tak, wiatę można doprojektować na etapie adaptacji. My w tej chwili przygotowujemy projekt uniwersalnego garażu pasującego do każdej wersji tego projektu (poza 4, która już ma garaż). Zaletą naszego rozwiązania będzie umieszczenie garażu na oddzielnej konstrukcji, nie powiązanej bezpośrednio z konstrukcją domu, która umożliwi jego realizację nawet po wybudowaniu części mieszkalnej.
Dodano: 2016-02-28
M

Zastanawia mnie ilość ścian nośnych.O ile te na osi w miarę zrozumiałe to te między pokojami po co. Przecież tam strop drewniany.
D

Właśnie dlatego, że strop jest drewniany konstrukcja budynku wymaga więcej ścian nośnych. Drewno lite jest materiałem o niewielkiej wytrzymałości i długość belek stropowych jest ograniczona rozpiętością podparcia. Ponadto ściany nośne zwieńczone wieńcem pełnią dodatkowo funkcję usztywniającą całą konstrukcję, w budynkach o konstrukcji żelbetowej to stropy w dużej mierze są elementem spinającym i usztywniającym.
Dodano: 2016-02-09
M

Czy jest możliwość zastosowania dachówki betonowej ,czy trzeba w związku z tym przeprojektować więźbe.Projekt genialny w swojej prostocie.
D
Pomimo zastosowania w projekcie lekkiego materiału jakim jest płyta falista to konstrukcja więźby dachowej jest przewidziana na materiał ciężki - dachówkę ceramiczną lub cementową, dlatego pokrycie dachu może być wykonane dowolnym materiałem.
Dodano: 2016-02-05
K
projekt genialny w swojej prostocie, brakuje tylko garażu...
D
Gorąco polecamy nową rodzinę projektów Ekonomicznych, których nazwa jest jak najbardziej adekwatna do założeń projektowych. Główną ideą tej serii był pomysł stworzenia małych domów możliwe najtańszych i najprostszych w budowie, ale jednocześnie energooszczędnych i łączących atrakcyjny wygląd zewnętrzny z nowoczesnym, otwartym układem wnętrza. W celu zredukowania kosztów budowy ograniczyliśmy rodzaj zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych oraz elewacyjnych do absolutnego minimum. Głównym kryterium wyboru poszczególnych materiałów była przede wszystkim cena, stąd cała elewacja jest wykończona tynkiem, a dach został pokryty jednym z najtańszych materiałów czyli płytą falistą. Zrezygnowaliśmy zupełnie ze stropów żelbetowych na rzecz drewnianych jako znacznie tańszych i przede wszystkim łatwiejszych do wykonania. Jedynymi elementami, w których argument kosztów miał mniejsze znaczenie były systemowe żaluzje przeciwsłoneczne oraz system rynnowy. Oba te elementy nie podnoszą w sposób istotny kosztów całej budowy natomiast są praktyczne i wpływają pozytywnie na wygląd budynku. W kontekście zmniejszenia zapotrzebowania na energię zastosowaliśmy na wszystkich przegrodach grubości izolacji odpowiadające wymaganiom warunków technicznych na 2021 r. oraz wprowadziliśmy jako standard wentylację mechaniczną. Mamy nadzieję, że nowe projekty zyskają przychylność nowych inwestorów poszukujących oryginalnych i ciekawych rozwiązań za niewielkie pieniądze.

Dodaj opinię

Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Garaż E1
WT 2021
Garaż E141,70 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.



Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.