Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 1B
Ekonomiczny 1B
Ekonomiczny 1B
Ekonomiczny 1B
Ekonomiczny 1B
Ekonomiczny 1B
Ekonomiczny 1B
Cena projektu
4 800 PLN

Powierzchnia użytkowa:

114,60m2

Kotłownia:

+ 3,70 m2

Powierzchnia zabudowy:

136,30 m2

Min. wymiary działki:

16,19 x 26,49 m

Wysokość w kalenicy:

6,81 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

92,6 m2

Ekonomiczny 1B
1wiatrołap - garderoba4,1 m2
2spiżarnia1,4 m2
3kuchnia11,1 m2
4pokój dzienny + jadalnia25,1 m2
5pokój10,9 m2
6pokój14,2 m2
7pokój10,3 m2
8komunikacja6,6 m2
9lazienka6,1 m2
10lazienka2,8 m2
11pom. gospodarcze - kotłownia3,7 m2

Rzut poddasza

21,9 m2

1antresola14,5 m2
2łazienka5,2 m2
3pralnia2,2 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

118,30 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

136,30 m2

Min. szerokość działki:

16,19 m

Min. długość działki:

26,49 m

Wysokość w kalenicy:

6,81 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

183,00 m2

Kubatura:

615,30 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

włóknowo-cementowa płyta falista
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Garaż E1
WT 2021
Garaż E141,70 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

S
Kupiłem Państwa projekt w oparciu o Państwa opisy oraz wizualizacje. Okazuje się jednak, że w opracowaniach które otrzymałem zaprojektowano pokrycie dachowe z płyty cementowej falistej... Owszem, obciążeniowo konstrukcja dachu jest przygotowana pod dachówkę ale to jest dodatkowa adaptacja projektu za którą będę musiał dodatkowo zapłacić...
D
Nie bardzo rozumiemy, za co Pan będzie musiał zapłacić ? Konstrukcja projektu jest przewidziana pod dachówkę, więc projekt nie wymaga adaptacji konstrukcji więźby. Z kolei adaptacja formalno-prawna jest konieczna w przypadku każdego projektu gotowego. Jedyną zmianą jako należy wykonać jest to zmiana w opisie projektu dotycząca materiału pokrycia dachowego, a to raczej nie generuje żadnych kosztów.
Dodano: 2020-03-02
L
Witam,
czy dopuszczacie Państwo zmianę dachu z bezokapowego na okapowy? Dach bezokapowy to chyba jedyny element w tym projekcie, co do którego nie mamy przekonania...
D
Okapy dachu można dodać na etapie adaptacji projektu.
Wystarczy wydłużyć istniejące krokwie o porządaną długość, dodać po parze krokwi przy każdej ze ścian szczytowych budynku, wspartych na wydłużonych murłatach oraz zastosować zewnętrzne rynny i rury spustowe.
Zespół Domy z WIzją
Dodano: 2019-11-04
R
Witam
Czy istnieje możliwość zamiany technologi budowy z murowanej na technologię szkieletu drewnianego i jakie mniej więcej koszty pociąga taka zmiana?
D
Wszystkie projekty dostępne w naszej ofercie można zaadaptować do technologii szkieletowej. Nasza pracownia nie wykonuje tego rodzaju zmiany głównie ze względu na brak standaryzacji projektowej w tej technologii. W praktyce oznacza to, że firmy wykonawcze stosują różne przekroje warstw oraz elementów konstrukcyjnych. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie zaadaptowanie projektu przez konkretną firmę wykonawczą, która dostosuje projekt do stosowanych przez nią rozwiązań technologicznych. W zakładce kosztorys odnajdzie Pan formularz do naszego Partnera, który wyceni budowę tego domu w technologi drewnianej.
Dodano: 2017-09-08
P
Czy jest możliwość zrezygnowania z otwartej antresoli i zaadoptowania jej na sypialnie? W tym celu była by konieczność doprojektowania drzwi na górze.
Czy kominek można przenieść na ścianę dzielącą salon i kotłownie i zastosować jeden komin?
D
Jak najbardziej, ale nam byłoby szkoda pustki nad salonem:) W kwestii kominka to można go przenieść na ścianę kotłowni, ale należy pamiętać, że wkład ze względu na konieczność pozostawienia swobodnej komunikacji, musi być zlokalizowany we wnęce, wyodrębnionej z powierzchni tego pomieszczenia.
Dodano: 2017-07-01
D
Witam serdecznie, czy w tym projekcie można zrezygnować z otwartego przedsionka i w tym miejscu zrobić wiatrołap, w miejsce wiatrołapu przedłużyć pomieszczenie techniczne a wejście zrobić mniej więcej tam gdzie teraz jest spiżarnia?
D
Taka zmiana jest jak najbardziej możliwa.
Dodano: 2017-05-15
M
Dzien dobry.
Czy jest możliwosc przesunięcia sciany nosnej w miejsce schodow na poddasze, by powiekszyc pokoj?
Czy rezygnując z poddasza znacznie obnizy sie koszty budowy?
Czy jest mozliwosc posawienia schodow kretych (jesli przesuniemy scianę nosna)
Marzy nam sie sauna (dwuosobowa). Czy ma pan pomysl gdzie ja ewentuanie umiescic?
D
Ścianę nośną można przesunąć w celu powiększenia pokoju. Na pewno rezygnacja z poddasza zmniejszy koszty realizacji, Salon jest za mały na umieszczenie schodów krętych. Zachowując zewnętrzny wymiar budynku jedyne miejsce na umieszczenie niewielkiej sauny to duża łazienka.
Dodano: 2017-05-14
K
Dzień dobry. Czy istnieje możliwość "doklejenia" tarasu do wersji E1B tak jak jest w wersji E3?. Jeśli tak, to o ile wydłuży się budynek - mamy działkę o wymiarach szer.20 i dł 30. Wydaje mi się że z tarasem jeszcze się zmieścimy. Dziękuję z góry za odpowiedz.
D

Można w tym domu doprojektować taras z wersji 3. Budynek wydłuży się o 2,83 m i na działce o głębokości 30 m powinien się zmieścić, ale to oczywiście będzie zależne od warunków zabudowy lub wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które określą nieprzekraczalną lub obowiązującą linię zabudowy. Proszę zwrócić uwagę, że na przykładowym planie działki prezentowanym na stronie, od ściany szczytowej domu do granicy frontowej odległość wynosi 5m. Jest to wartość umowna ponieważ zazwyczaj tyle wynosi odległość od ściany frontowej z garażem, aby można było zaparkować auto. W tym przypadku nie mamy garażu, a więc odległość zgodna z warunkami technicznymi to 4 m, chyba, że warunki administracyjne określą inaczej, dlatego trzeba wystąpić o WZ-kę lub wypis z MPZP.
Dodano: 2017-04-29
A

Można prosić o kontakt kogoś kto wybudował lub jest w trakcie budowy tego domu :)
A

Czy jest możliwość usunięcia sufitu z kuchni, tak jak w projekcie ekonomicznym 1?
D
Tak, zmianę taką można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków istniejących.
Dodano: 2017-03-19
A
Na wizualizacji nie widać okapu. Jak rozwiązali(by) Państwo tę kwestię, biorąc pod uwagę, że projekt zakłada rekuperator? Czy projekt dopuszcza zwężenie wyspy i przerzucenie zlewu, zmywarki, kuchenki gazowej 'na ścianę' oraz usytuowanie tam blatu roboczego?
D
Na końcu dachu jest wykorzystana rynna systemowa do dachów bezokapowych. Nie rozumiemy drugiej części pytania dotyczącej rekuperatora, ponieważ obie kwestie nie mają zawiązku. Jeśli chodzi o kuchnie to samo zwężenie wyspy będzie niewystarczające, aby umieścić ciąg roboczy przy ścianie i pozostawić wyspę należałoby przedłużyć kuchnię o min. 60 cm, co można zrobić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2016-12-04
J
Na początku również chciałem pochwalić projekt, który bardzo mi się podoba. Chciałem się zapytać: czy istnieje możliwość doprojektowania garażu, przylegającego do krótszej ściany od strony kuchni. (brak okna "kuchennego" byłby zniwelowany przez korzystną ekspozycję salonu na stronę południowo-wschodnią), oraz czy można doprojektować masywniejszy kominek (chyba, że koza służy tylko do wizualizacji)
D
Oczywiście, jeśli Państwa działka umożliwia takie rozwiązanie to nie widzimy problemu doprojektowania garażu na ścianie szczytowej. Jeśli chodzi o wybór kominka lub jego zabudowy to pozostawiamy inwestorom, można zrezygnować z kozy oraz komina stalowego na wariant bardziej masywny.
Dodano: 2016-11-29
M
Czy ktoś już może podjął się realizacji tego projektu?
M
Czy jest możliwość wprowadzenia ścianki kolankowej, choćby na wysokość jednej warstwy bloczków (ok. 20 cm)? Zwiększyłoby to trochę dostępność poddasza, gdzie planowałbym tam pokój tv oraz dodatkowy pokój sypialny dla gości. Czy taka zmiana nie zrujnuje wyglądu zewnętrznego?
D
Technicznie można oczywiście podwyższyć ściankę kolankową, ale odradzamy ponieważ budynek straci właściwe proporcje. Proszę zwrócić uwagę, że na poddaszu mamy pomieszczenie na całą szerokość traktu i po wykonaniu odsuniętych ścianek kolankowych jego szerokość wynosi 5 m, dlatego uważamy, że jest dostatecznie funkcjonalnie.
Dodano: 2016-11-12
D

Piękny projekt, bardzo mi się podoba. Mam tylko małe pytanie czy nie dało by się zrobić pokoju nad kuchnią z małą antresolą pomiędzy pomieszczeniem nad kuchnią a główną antresolą nad pokojami. Myślę, że taki wariant byłby bardzo ciekawy, a dodatkowo wykorzystało by się sporą przestrzeń nad kuchnią, która obecnie w tym projekcie nie jest wykorzystana. ewentualnie można by pokoje na dole zmniejszyć (zrezygnować z jednego), a przez to zmniejszyć nieco bryłę całego budynku. Czy takie zmiany są możliwe?
D
Technicznie taka modyfikacja jest możliwa do wprowadzenia, ale nie jesteśmy do niej przekonani. Główną zaleta tego projektu jest jego prostota i to zarówno w formie zewnętrznej jak i wnętrzu. Wydaje nam się, że dodanie kolejnego pomieszczenia nad kuchnią, a tym samym poprowadzenia komunikacji z antresoli głównej spowoduje pewien "bałagan" przestrzenny, inaczej mówiąc jak na tak niewielki dom będzie się w nim działo bardzo dużo. Jesteśmy raczej zwolennikami maksymy Ludwiga Mies van der Rohe: "Less is more" :)
Dodano: 2016-07-11
A
Bardzo podoba mi się Państwa projekt, zwłaszcza otwarta przestrzeń w salonie. Jednak mam kilka pytań ... może głupich ale nie znam się na tym :) : czy domek można ustawić na działce dłuższym bokiem do wjazdu (po prostu obrócić go o 90 stopni )- posiadamy już działkę dość sporą bo szeroką na 28 metrów a długa na ponad 30. Chcielibyśmy również w przyszłości dobudować garaż, ale również odwracając go tak aby swobodnie wjechać z wjazdu na posesje, bo z tego co widzę to projekty są dedykowane na wąskie działki. Jeśli się tak da, to czy możliwe jest powiększenie domu do szerokości działki do 28 m, dokładnie w strefie kuchnio-jadalni. Czy nad wyspą w jadali przewidziane jest miejsce na okap (ta cała wentylacja itp bo na wizkach tego nie ma)? Czy te zmiany spowodują zwiększenie kosztów budowy i czy możliwe jest na etapie adaptacji wykonanie tych zmian?
D
Oczywiście dom można jak najbardziej obrócić jak również wydłużyć. Ogólnie wydłużanie budynku wraz z linią kalenicy nie jest zmianą skomplikowaną i każdy projektant adaptujący poradzi sobie z tym bez problemu. Jeśli chodzi o garaż to można go również doprojektować do bryły głównej. Wysokość dodatkowych kosztów związanych z powiększeniem będzie zależna od metrażu i tutaj trzeba pamiętać, że 1m2 powierzchni garażowej kosztuje niemal tyle samo co 1m2 powierzchni mieszkalnej, dlatego należy się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem będzie np. lekka wiata garażowa.
Dodano: 2016-07-04
s
Czy mozliwy jest strop drewniany i schody systemowe zamiast zelbetowych?
D
Tak. ale proszę pamiętać że ładne schody systemowe to duży wydatek.
Dodano: 2016-06-02
K

Pan Arkadiusz dobrze to ujął - o to chodziło! Wspaniały projekt. Prosty i elegancki. Wersja 2B była dla nas za duża - ten jest prawie idealny. W tej chwili jest to nasz numer 1 i pod ten projekt będziemy szukali działki. Myśleliśmy co prawda wcześniej wybrany inny projekt, ale ten spełnia w 100% nasze potrzeby. Już nie mogę się doczekać rysunków szczegółowych oraz kosztorysu. Jednocześnie mamy pytania co do drobnych zmian wewnątrz. Czy możliwe jest wprowadzenie tych zmian bez obawy na zwiększenie kosztów budowy: a) zrezygnowanie z najmniejszego pokoju poprzez usunięcie ściany nośnej między tym pokojem a sypialnią główną tak, aby powstała jedna duża sypialnia b) powstałe miejsce po tym pokoju przeznaczyć na garderobę i prywatną łazienkę - ostatecznie ilość łazienek zostaje ta sama, jedna jest po prostu "prywatna" c) zlikwidować lub zmniejszyć pow. spiżarni przy kuchni - dzięki temu będzie więcej miejsca na więszą sofę i ogólnie zrobi się więcej swobody pomiędzy częścią kuchenną a wypoczynkową d) na antresoli zrobić jedno duże pomieszczenie z 4 oknami, po 2 okna z każdej strony i to pomieszczenie przeznaczyć na pracownię e) od razu przesunąć/usunąć też okna po stronie pom. technicznych, aby w przyszłości dobudować tam dedykowany garaż f) z rysunków poglądowych wynika, że w kuchni na ścianie frontowej jest miejsce na pełnowymiarowe szafki (głębokość), nie tylko płytkie, czy mogą to Państwo potwierdzić? Czy możliwe jest na etapie adaptacji wykonanie tych zmian i jeśli tak to, czy od razu wydajecie Państwo na takie zmiany zgodę?
D
Dziękujemy za miłe słowa:) ponieważ treść opinii jest dosyć długa odpowiadamy w telegraficznym skrócie: a-b) możliwe c) możliwe zmniejszenie lub całkowita likwidacja d-e) możliwe f) niestety jest tam za mało miejsca na pełnowymiarowe szafki głębokości 60 cm, dlatego wprowadzenie blatu roboczego przy ścianie będzie wymagało przesunięcia wyspy w stronę jadalni o min.40 cm. Wtedy odstęp pomiędzy ciągami będzie wynosił 1 m i z punktu widzenia ergonomii jest to minimalna odległość. Wszystkie te zmiany są proste i można je wprowadzić na etapie adaptacji, wydamy na nie zgodę.
Dodano: 2016-05-31
A
No i o to chodziło :D

Dodaj opinię

Rzut parteru

92,6 m2

Ekonomiczny 1B
1wiatrołap - garderoba4,1 m2
2spiżarnia1,4 m2
3kuchnia11,1 m2
4pokój dzienny + jadalnia25,1 m2
5pokój10,9 m2
6pokój14,2 m2
7pokój10,3 m2
8komunikacja6,6 m2
9lazienka6,1 m2
10lazienka2,8 m2
11pom. gospodarcze - kotłownia3,7 m2

Rzut poddasza

21,9 m2

1antresola14,5 m2
2łazienka5,2 m2
3pralnia2,2 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

118,30 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

136,30 m2

Min. szerokość działki:

16,19 m

Min. długość działki:

26,49 m

Wysokość w kalenicy:

6,81 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

183,00 m2

Kubatura:

615,30 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

włóknowo-cementowa płyta falista
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: 7-14 dni
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kominek z płaszczem wodnym
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: 21-30 dni
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

S
Kupiłem Państwa projekt w oparciu o Państwa opisy oraz wizualizacje. Okazuje się jednak, że w opracowaniach które otrzymałem zaprojektowano pokrycie dachowe z płyty cementowej falistej... Owszem, obciążeniowo konstrukcja dachu jest przygotowana pod dachówkę ale to jest dodatkowa adaptacja projektu za którą będę musiał dodatkowo zapłacić...
D
Nie bardzo rozumiemy, za co Pan będzie musiał zapłacić ? Konstrukcja projektu jest przewidziana pod dachówkę, więc projekt nie wymaga adaptacji konstrukcji więźby. Z kolei adaptacja formalno-prawna jest konieczna w przypadku każdego projektu gotowego. Jedyną zmianą jako należy wykonać jest to zmiana w opisie projektu dotycząca materiału pokrycia dachowego, a to raczej nie generuje żadnych kosztów.
Dodano: 2020-03-02
L
Witam,
czy dopuszczacie Państwo zmianę dachu z bezokapowego na okapowy? Dach bezokapowy to chyba jedyny element w tym projekcie, co do którego nie mamy przekonania...
D
Okapy dachu można dodać na etapie adaptacji projektu.
Wystarczy wydłużyć istniejące krokwie o porządaną długość, dodać po parze krokwi przy każdej ze ścian szczytowych budynku, wspartych na wydłużonych murłatach oraz zastosować zewnętrzne rynny i rury spustowe.
Zespół Domy z WIzją
Dodano: 2019-11-04
R
Witam
Czy istnieje możliwość zamiany technologi budowy z murowanej na technologię szkieletu drewnianego i jakie mniej więcej koszty pociąga taka zmiana?
D
Wszystkie projekty dostępne w naszej ofercie można zaadaptować do technologii szkieletowej. Nasza pracownia nie wykonuje tego rodzaju zmiany głównie ze względu na brak standaryzacji projektowej w tej technologii. W praktyce oznacza to, że firmy wykonawcze stosują różne przekroje warstw oraz elementów konstrukcyjnych. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie zaadaptowanie projektu przez konkretną firmę wykonawczą, która dostosuje projekt do stosowanych przez nią rozwiązań technologicznych. W zakładce kosztorys odnajdzie Pan formularz do naszego Partnera, który wyceni budowę tego domu w technologi drewnianej.
Dodano: 2017-09-08
P
Czy jest możliwość zrezygnowania z otwartej antresoli i zaadoptowania jej na sypialnie? W tym celu była by konieczność doprojektowania drzwi na górze.
Czy kominek można przenieść na ścianę dzielącą salon i kotłownie i zastosować jeden komin?
D
Jak najbardziej, ale nam byłoby szkoda pustki nad salonem:) W kwestii kominka to można go przenieść na ścianę kotłowni, ale należy pamiętać, że wkład ze względu na konieczność pozostawienia swobodnej komunikacji, musi być zlokalizowany we wnęce, wyodrębnionej z powierzchni tego pomieszczenia.
Dodano: 2017-07-01
D
Witam serdecznie, czy w tym projekcie można zrezygnować z otwartego przedsionka i w tym miejscu zrobić wiatrołap, w miejsce wiatrołapu przedłużyć pomieszczenie techniczne a wejście zrobić mniej więcej tam gdzie teraz jest spiżarnia?
D
Taka zmiana jest jak najbardziej możliwa.
Dodano: 2017-05-15
M
Dzien dobry.
Czy jest możliwosc przesunięcia sciany nosnej w miejsce schodow na poddasze, by powiekszyc pokoj?
Czy rezygnując z poddasza znacznie obnizy sie koszty budowy?
Czy jest mozliwosc posawienia schodow kretych (jesli przesuniemy scianę nosna)
Marzy nam sie sauna (dwuosobowa). Czy ma pan pomysl gdzie ja ewentuanie umiescic?
D
Ścianę nośną można przesunąć w celu powiększenia pokoju. Na pewno rezygnacja z poddasza zmniejszy koszty realizacji, Salon jest za mały na umieszczenie schodów krętych. Zachowując zewnętrzny wymiar budynku jedyne miejsce na umieszczenie niewielkiej sauny to duża łazienka.
Dodano: 2017-05-14
K
Dzień dobry. Czy istnieje możliwość "doklejenia" tarasu do wersji E1B tak jak jest w wersji E3?. Jeśli tak, to o ile wydłuży się budynek - mamy działkę o wymiarach szer.20 i dł 30. Wydaje mi się że z tarasem jeszcze się zmieścimy. Dziękuję z góry za odpowiedz.
D

Można w tym domu doprojektować taras z wersji 3. Budynek wydłuży się o 2,83 m i na działce o głębokości 30 m powinien się zmieścić, ale to oczywiście będzie zależne od warunków zabudowy lub wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które określą nieprzekraczalną lub obowiązującą linię zabudowy. Proszę zwrócić uwagę, że na przykładowym planie działki prezentowanym na stronie, od ściany szczytowej domu do granicy frontowej odległość wynosi 5m. Jest to wartość umowna ponieważ zazwyczaj tyle wynosi odległość od ściany frontowej z garażem, aby można było zaparkować auto. W tym przypadku nie mamy garażu, a więc odległość zgodna z warunkami technicznymi to 4 m, chyba, że warunki administracyjne określą inaczej, dlatego trzeba wystąpić o WZ-kę lub wypis z MPZP.
Dodano: 2017-04-29
A

Można prosić o kontakt kogoś kto wybudował lub jest w trakcie budowy tego domu :)
A

Czy jest możliwość usunięcia sufitu z kuchni, tak jak w projekcie ekonomicznym 1?
D
Tak, zmianę taką można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków istniejących.
Dodano: 2017-03-19
A
Na wizualizacji nie widać okapu. Jak rozwiązali(by) Państwo tę kwestię, biorąc pod uwagę, że projekt zakłada rekuperator? Czy projekt dopuszcza zwężenie wyspy i przerzucenie zlewu, zmywarki, kuchenki gazowej 'na ścianę' oraz usytuowanie tam blatu roboczego?
D
Na końcu dachu jest wykorzystana rynna systemowa do dachów bezokapowych. Nie rozumiemy drugiej części pytania dotyczącej rekuperatora, ponieważ obie kwestie nie mają zawiązku. Jeśli chodzi o kuchnie to samo zwężenie wyspy będzie niewystarczające, aby umieścić ciąg roboczy przy ścianie i pozostawić wyspę należałoby przedłużyć kuchnię o min. 60 cm, co można zrobić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2016-12-04
J
Na początku również chciałem pochwalić projekt, który bardzo mi się podoba. Chciałem się zapytać: czy istnieje możliwość doprojektowania garażu, przylegającego do krótszej ściany od strony kuchni. (brak okna "kuchennego" byłby zniwelowany przez korzystną ekspozycję salonu na stronę południowo-wschodnią), oraz czy można doprojektować masywniejszy kominek (chyba, że koza służy tylko do wizualizacji)
D
Oczywiście, jeśli Państwa działka umożliwia takie rozwiązanie to nie widzimy problemu doprojektowania garażu na ścianie szczytowej. Jeśli chodzi o wybór kominka lub jego zabudowy to pozostawiamy inwestorom, można zrezygnować z kozy oraz komina stalowego na wariant bardziej masywny.
Dodano: 2016-11-29
M
Czy ktoś już może podjął się realizacji tego projektu?
M
Czy jest możliwość wprowadzenia ścianki kolankowej, choćby na wysokość jednej warstwy bloczków (ok. 20 cm)? Zwiększyłoby to trochę dostępność poddasza, gdzie planowałbym tam pokój tv oraz dodatkowy pokój sypialny dla gości. Czy taka zmiana nie zrujnuje wyglądu zewnętrznego?
D
Technicznie można oczywiście podwyższyć ściankę kolankową, ale odradzamy ponieważ budynek straci właściwe proporcje. Proszę zwrócić uwagę, że na poddaszu mamy pomieszczenie na całą szerokość traktu i po wykonaniu odsuniętych ścianek kolankowych jego szerokość wynosi 5 m, dlatego uważamy, że jest dostatecznie funkcjonalnie.
Dodano: 2016-11-12
D

Piękny projekt, bardzo mi się podoba. Mam tylko małe pytanie czy nie dało by się zrobić pokoju nad kuchnią z małą antresolą pomiędzy pomieszczeniem nad kuchnią a główną antresolą nad pokojami. Myślę, że taki wariant byłby bardzo ciekawy, a dodatkowo wykorzystało by się sporą przestrzeń nad kuchnią, która obecnie w tym projekcie nie jest wykorzystana. ewentualnie można by pokoje na dole zmniejszyć (zrezygnować z jednego), a przez to zmniejszyć nieco bryłę całego budynku. Czy takie zmiany są możliwe?
D
Technicznie taka modyfikacja jest możliwa do wprowadzenia, ale nie jesteśmy do niej przekonani. Główną zaleta tego projektu jest jego prostota i to zarówno w formie zewnętrznej jak i wnętrzu. Wydaje nam się, że dodanie kolejnego pomieszczenia nad kuchnią, a tym samym poprowadzenia komunikacji z antresoli głównej spowoduje pewien "bałagan" przestrzenny, inaczej mówiąc jak na tak niewielki dom będzie się w nim działo bardzo dużo. Jesteśmy raczej zwolennikami maksymy Ludwiga Mies van der Rohe: "Less is more" :)
Dodano: 2016-07-11
A
Bardzo podoba mi się Państwa projekt, zwłaszcza otwarta przestrzeń w salonie. Jednak mam kilka pytań ... może głupich ale nie znam się na tym :) : czy domek można ustawić na działce dłuższym bokiem do wjazdu (po prostu obrócić go o 90 stopni )- posiadamy już działkę dość sporą bo szeroką na 28 metrów a długa na ponad 30. Chcielibyśmy również w przyszłości dobudować garaż, ale również odwracając go tak aby swobodnie wjechać z wjazdu na posesje, bo z tego co widzę to projekty są dedykowane na wąskie działki. Jeśli się tak da, to czy możliwe jest powiększenie domu do szerokości działki do 28 m, dokładnie w strefie kuchnio-jadalni. Czy nad wyspą w jadali przewidziane jest miejsce na okap (ta cała wentylacja itp bo na wizkach tego nie ma)? Czy te zmiany spowodują zwiększenie kosztów budowy i czy możliwe jest na etapie adaptacji wykonanie tych zmian?
D
Oczywiście dom można jak najbardziej obrócić jak również wydłużyć. Ogólnie wydłużanie budynku wraz z linią kalenicy nie jest zmianą skomplikowaną i każdy projektant adaptujący poradzi sobie z tym bez problemu. Jeśli chodzi o garaż to można go również doprojektować do bryły głównej. Wysokość dodatkowych kosztów związanych z powiększeniem będzie zależna od metrażu i tutaj trzeba pamiętać, że 1m2 powierzchni garażowej kosztuje niemal tyle samo co 1m2 powierzchni mieszkalnej, dlatego należy się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem będzie np. lekka wiata garażowa.
Dodano: 2016-07-04
s
Czy mozliwy jest strop drewniany i schody systemowe zamiast zelbetowych?
D
Tak. ale proszę pamiętać że ładne schody systemowe to duży wydatek.
Dodano: 2016-06-02
K

Pan Arkadiusz dobrze to ujął - o to chodziło! Wspaniały projekt. Prosty i elegancki. Wersja 2B była dla nas za duża - ten jest prawie idealny. W tej chwili jest to nasz numer 1 i pod ten projekt będziemy szukali działki. Myśleliśmy co prawda wcześniej wybrany inny projekt, ale ten spełnia w 100% nasze potrzeby. Już nie mogę się doczekać rysunków szczegółowych oraz kosztorysu. Jednocześnie mamy pytania co do drobnych zmian wewnątrz. Czy możliwe jest wprowadzenie tych zmian bez obawy na zwiększenie kosztów budowy: a) zrezygnowanie z najmniejszego pokoju poprzez usunięcie ściany nośnej między tym pokojem a sypialnią główną tak, aby powstała jedna duża sypialnia b) powstałe miejsce po tym pokoju przeznaczyć na garderobę i prywatną łazienkę - ostatecznie ilość łazienek zostaje ta sama, jedna jest po prostu "prywatna" c) zlikwidować lub zmniejszyć pow. spiżarni przy kuchni - dzięki temu będzie więcej miejsca na więszą sofę i ogólnie zrobi się więcej swobody pomiędzy częścią kuchenną a wypoczynkową d) na antresoli zrobić jedno duże pomieszczenie z 4 oknami, po 2 okna z każdej strony i to pomieszczenie przeznaczyć na pracownię e) od razu przesunąć/usunąć też okna po stronie pom. technicznych, aby w przyszłości dobudować tam dedykowany garaż f) z rysunków poglądowych wynika, że w kuchni na ścianie frontowej jest miejsce na pełnowymiarowe szafki (głębokość), nie tylko płytkie, czy mogą to Państwo potwierdzić? Czy możliwe jest na etapie adaptacji wykonanie tych zmian i jeśli tak to, czy od razu wydajecie Państwo na takie zmiany zgodę?
D
Dziękujemy za miłe słowa:) ponieważ treść opinii jest dosyć długa odpowiadamy w telegraficznym skrócie: a-b) możliwe c) możliwe zmniejszenie lub całkowita likwidacja d-e) możliwe f) niestety jest tam za mało miejsca na pełnowymiarowe szafki głębokości 60 cm, dlatego wprowadzenie blatu roboczego przy ścianie będzie wymagało przesunięcia wyspy w stronę jadalni o min.40 cm. Wtedy odstęp pomiędzy ciągami będzie wynosił 1 m i z punktu widzenia ergonomii jest to minimalna odległość. Wszystkie te zmiany są proste i można je wprowadzić na etapie adaptacji, wydamy na nie zgodę.
Dodano: 2016-05-31
A
No i o to chodziło :D

Dodaj opinię

Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Garaż E1
WT 2021
Garaż E141,70 m2
Zobacz projekt

Realizacje

Ten projekt nie ma jeszcze zdjęć z realizacji. Twoja może być pierwsza.Twoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.