Znajdź projekt domu

Projekty

Kategorie

Tagi

Podziel się:
WT 2021
Nowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2BNowoczesny projekt domu Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Ekonomiczny 2B
Cena projektu
5 000 PLN

Powierzchnia użytkowa:

134,50m2

Kotłownia:

+ 3,70 m2

Powierzchnia zabudowy:

153,50 m2

Min. wymiary działki:

16,19 x 28,59 m

Wysokość w kalenicy:

6,81 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Dostępność: Od ręki
Zamawiam

Rzut parteru

106,1 m2

Ekonomiczny 2B
1wiatrołap - garderoba4,1 m2
2spiżarnia1,4 m2
3kuchnia11,2 m2
4pokój dzienny + jadalnia25,1 m2
5pokój10,1 m2
6pokój10,1 m2
7pokój13,3 m2
8aneks do pracy z garderobą9,0 m2
9komunikacja8,2 m2
10pralnia - suszarnia4,0 m2
11łazienka6,4 m2
12łazienka3,2 m2
13pom. gospodarcze - kotłownia3,7 m2

Rzut poddasza

28,4 m2

1antresola19,0 m2
2pomieszczenie do dowolnej aranżacji9,4 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

138,20 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

153,50 m2

Min. szerokość działki:

16,19 m

Min. długość działki:

28,59 m

Wysokość w kalenicy:

6,81 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

203,00 m2

Kubatura:

769,20 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

płyta falista z włóknocementu
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Jest to kolejna wersja popularnej rodziny projektów Ekonomicznych rozbudowana o dodatkową otwartą przestrzeń na poddaszu. Atutem tego wariantu jest swoboda w aranżacji tej powierzchni, stosownie do indywidualnych potrzeb użytkowników. My zaproponowaliśmy przestrzeń do zabawy dla dzieci, ale można tam urządzić pokój gościnny, pracownię lub sypialnię rodziców. Na końcu poddasza zaplanowany jest pion instalacyjny, dzięki temu można tam ulokować łazienkę, pralnię lub inne pomieszczenie gospodarcze. Podobnie jak pozostałe projekty z tej rodziny również i ten wariant charakteryzuje się podłużną, prostą formą przykrytą dachem dwuspadowym, który ze względu na wykorzystanie poddasza ma większy kąt nachylenia połaci – 35 stopni. Projekt jest energooszczędny, zawiera izolacje termiczne wymagane w warunkach technicznych od 2021 r., oraz instalację ogrzewania podłogowego i wentylację mechaniczną z rekuperatorem w standardzie. W ofercie dostępny jest również garaż, który na etapie adaptacji projektu można połączyć z budynkiem.

Zalety projektu:
 • wygodny i funkcjonalny parterowy dom o małej powierzchni użytkowej
 • niskie koszty budowy i eksploatacji
 • projekt energooszczędny z rekuperacją i instalacją ogrzewania podłogowego w standardzie
 • niewielka szerokość budynku
 • czytelny układ funkcjonalny z podziałem na część dzienną i nocną
 • dwupoziomowy nowoczesny salon
 • zamknięta strefa sypialni głównej z aneksem do pracy i dużą garderobą
 • oddzielne pomieszczenie pralnio-suszarni
 • duża kuchnia z wyspą i spiżarnią
 • duża przestrzeń na poddaszu do indywidualnej aranżacji
 • uniwersalna forma doskonale wpisująca się w polski krajobraz


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Garaż E1
WT 2021
Garaż E141,70 m2
Zobacz projekt

Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Opinie

I
Czy któryś z inwestorów wpadł na pomysł wykonania tego projektu (lub jednego z wariantów) w technologi lekkiej konstrukcji stalowej.
D
P. Ireneuszu odpowiedź na to pytanie uzyska Pan najszybciej dołączając do facebook-owej grupy: "Domy z Wizją budowy i realizacje" skupiającej grono inwestorów i miłośników naszych projektów.
Dodano: 2017-09-02
B
Witam. Czy istnieje możliwość zmniejszenia projektu o sypialnię 13,3 i gabinet 9,0? Oczywiście poddasze też odpowiednio mniejsze wtedy. Pozdrawiam serdecznie :)
D
Oczywiście, taką zmianę może bez problemu wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2017-04-25
E
Witam, Proszę o informację, jaka jest wysokość pomieszczeń poza salonem w projektach "ekonomiczny" z antresolą oraz bez antresoli. Pozdrowienia:)
D
Średnia wysokość pomieszczeń na parterze poza salonem to 256 cm, a na antresoli 230 cm. Wymiary są podane w rysunkach szczegółowych dostępnych w lewej kolumnie w dziale "POBIERZ PDF"
Dodano: 2017-04-12
E

Witam wszystkich forumowiczów:) Projekt zakupiony, robimy adaptację.Jeśli ktoś buduje w dolnośląskim będę wdzięczna za kontakt i cenne wskazówki, może jakieś zdj. z realizacji. Czy ktoś z Państwa wstawiał/wycenił już okna..inne niż te zawarte w projekcie-proszę o info z podpowiedziami na maila. Pozdrawiam.Ewa
P

Ponieważ zauważyłem, że sporo osób jest zainteresowanych informacjami o kosztach, zmianach itp. założyłem grupę na FB, gdzie moglibyśmy wrzucać takie informacje. Podobna grupa już funkcjonuje (dom Rodzinny 2). Może i dla serii Ekonomicznych się przyjmie? O ile, oczywiście, Autorzy nie mają nic przeciwko. Adres grupy: https://www.facebook.com/groups/Ekonomiczny/
M

Witam. Dołączam do prośby Macieja. Jeśli ktokolwiek z Państwa posiada zdjęcia, wstępne kosztorysy lub jakiekolwiek cenne informacje dot. projektu proszę o przesłanie na skrzynkę. Pozdrawiam, Michał
M
Witam. Czy możliwe jest powiększenie salonu kosztem jednej z sypialni i tym samym przesunięcie schodów?
A

Mamy stan surowy zamknięty! :) dom będzie przepiękny, wprowadziliśmy kilka zmian, między innymi wejście do łazienki z garderoby, przeniesienie pralni do kotłowni (zdecydowaliśmy się na pompę ciepła), powiększenie drugiej łazienki. :)
M

Witam. Jeśli można prosić osoby, które są w trakcie budowy o przesłanie zdjęć. Jak i spostrzeżeń na temat projektu. Będziemy wraz z żoną bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy
M
Witam. Również przymierzam się do tego projektu. Proszę o podzielenie się wszelkimi radami i opiniami. Jak realnie wychodzą koszty budowy, ewetualne wprowadzone zmiany. Konstrukcja dachu przewiduje ciężki dach - a gdyby pokryć go blachodachówką o ile redukuje to koszty? Będę wdzięczna za każdą opinię. Dziękuję
M
Witam serdecznie,właśnie jesteśmy z mężęm w trakcie budowy domu EKONOMICZNY 2B. Aktualnie jesteśmy w trakcie stawiania dachu. Uważamy że lepszego projektu nie mogliśmy znaleźć. Dom robi ogromne wrażenie w okolicy. Jeśli ktoś jest zainteresowany zdjęciami to proszę o kontakt na maila .POZDR.
D

Witam, moi znajomi budują ten dom jest bardzo fajny super projekt. Ale dlaczego taki drogi w realizacji?, Ekonomiczny ? nie prawda. Ponieważ jest tam bardzo dużo stali dlaczego tyle słupów żelbetowych ? konstrukcja jak na jakiś kataklizm. Może mi to ktoś wyjaśnić.
D
Pierwotna koncepcja projektu nie zakładała poddasza, dzięki czemu łatwiej było rozwiązać podparcie więźby. W wersji z poddaszem nie ma elementów podpierających przez co na ściany zewnętrzne budynku działają bardzo duże siły rozporowe dachu i przez to ściany potrzebują dodatkowego wzmocnienia. Nie zgadzamy się z opinią, że projekt jest "przezbrojony". Na takie sugestie zawsze odpowiadamy, że osoba, która tak uważa np. architekt adaptujący lub kierownik budowy, może na swoją odpowiedzialność projekt "odchudzić" i jak dotąd nie było chętnych . Łatwo jest krytykować, ale kiedy trzeba wziąć za to odpowiedzialność to nagle okazuje się, że projekt jest solidnie wykonany:)
Dodano: 2017-02-03
K
Witam, my również przymierzamy się do tego projektu. Myślimy o kilku zmianach:
1. Wejście wykonać na ścianie północnej, jak w E4, a obecną wnękę wejściową zabudować i w tym miejscu powiększyć kuchnię z jadalnią, plus dodać okno kuchenne od północy.
2. Z trzech sypialni zrobić dwie - powstaną wygodne pokoje (rodzina 2+1).
3.Ewentualnie na wysokości salonu wydłużyć domo 1m (chodzi o wymiar kanapa - ściana kominkowa 3,8m, wydaje się nam troszkę za mała odległość).
4. Na poddaszu w pomieszczeniu za drzwiami zrobić gabinet, antresola już zarezerwowana przez syna :-)
Proszę o ewentualne uwagi dot. planowanych zmian.
Dziękuję.
D
Wszystkie zmiany są możliwe do wprowadzenia i nie widzimy przeszkód:)
Dodano: 2017-01-26
G
Witam,
Czy ktoś realizuje projekt z serii ekonomiczny?
D
Panie Grzegorzu mamy nadzieję, że jakiś inwestor się odezwie, natomiast ta wersja jest chyba najpopularniejszą ze wszystkich i liczymy, że na wiosnę pokażemy pierwsze realizacje.
Dodano: 2017-01-08
P
Dzień dobry,
super projekt! Mam kilka pytań co do możliwości zmian:
1) Czy jest możliwość zrobienia łazienki w dużej sypialni jak w wersji 4?
2) Czy można poszerzyć dom o 1 m i uzyskaną powierzchnią wydłużyć pokoje i pomieszczenia po drugiej stronie korytarza?
3) Czy można wydłużyć dom o 4 m aby poszerzyć do 3 m pokoje 5 i 6 oraz dobudować kolejny taki sam? Po drugiej stronie korytarza 4 m wykorzystać można na garderobę i spiżarnię.
@inwestorzy
Czy ktoś z Państwa budował już, któryś z domów z serii Ekonomiczny? Jesteśmy z okolic Trójmiasta ale chętnie przyjedziemy nawet daleko aby taki dom zobaczyć, jeśli to miałoby pomóc nam w decyzji.
Pozdrawiam,
Piotr
D
Odnośnie pytań: w trakcie adaptacji można zrobić wszystko, tylko korekty mają wtedy sens jeśli mają ograniczony zakres i nie powodują "rewolucji" w układzie funkcjonalnym i konstrukcji domu. Może zatem warto się zastanowić nad większym domem , który bardziej odpowiada Państwa potrzebom ?
Dodano: 2017-01-04
D

Witam czy ktoś z państwa już ma postawiony ten dom przynajmniej w stanie surowym bardzo chętnie wybrał bym się gdzieś w podróż obejrzeć taki dom ponieważ ciągle waham się nad wyborem projektu. Jestem z woj. mazowieckiego pozdrawiam Kamil
L

dzień dobry, czy komuś może udało się już postawić ten dom i zechciałby się podzielić uwagami na temat projektu, budowy, kosztów? i zdjęciami też ;) ;)
M
Witam, mam pytanie, czy można projekt 2B, który dla nas jest wspaniały, można przeliczyć na szkielet drewniany? I dodatkowe pytanie, czy nie będzie problemu, by dodać garaż jednostanowiskowy?
D
Można, ale my nie wykonujemy takiej modyfikacji. Najlepiej zmianę technologii na szkieletową przeprowadzić bezpośrednio w wybranej przez Państwa firmie wykonawczej. W naszym kraju nie ma standaryzacji projektowania w szkielecie i dlatego poszczególne firmy budowlane realizują takie projekty wykorzystując różne rozwiązania przegród oraz elementy konstrukcyjne. Każda dobra firma wykonawcza ma zaplecze projektowe, które może zaadaptować dowolny projekt do stosowanej przez nią technologii.
Dodano: 2016-12-01
K
Witam, mam pytanie odnośnie wymiarów schodów czyli wysokości i głębokości stopnia bo przyznam że nie mogę się doliczyć. I jaka jest wysokość wnętrz? 2,50?
D
Wysokość pomieszczeń na parterze to 255 cm, w bocznej kolumnie, w dziale POBIERZ PDF znajdują się rysunki szczegółowe, w których podajemy podstawowe wymiary.
Dodano: 2016-11-02
M
Dzień dobry, czy dopuszczają Państwo opcję zadaszenia nad oknem salonu (podobnie do projektu Rodzinny 2A)? Zastanawiam się nad tym projektem, ale szczerze przyznam, że mam wątpliwości co do braku zadaszenia, obawiam się zasypania okien przez śnieg, chciałabym też mieć możliwość siedzenia pod dachem w czasie deszczu. Pozdrawiam!
D

Jedyną formą trwałego zadaszenia jaką dopuszczamy w tym projekcie jest ta zaprezentowana w wersji 3, czyli na przedłużeniu budynku. Pierwotnie przygotowując koncepcję tego projektu wstawiliśmy na próbę do modelu boczne zadaszenie o konstrukcji drewnianej, ale nie wyglądało to dobrze. Zaletą tej rodziny projektowej jest prostota formy i każdy dodatkowy element wystający poza prostokątny obrys rzutu wygląda jak obca narośl. Dopuszczamy również zastosowanie markizy, ale oczywiście tylko jako wariant letniego zadaszenia. O zasypanie okien proszę się nie martwić, jeśli stolarka będzie taka jak w projekcie ,czyli z zewnętrzną nakładką aluminiową, to nawet długo leżący śnieg jej nie zaszkodzi.
Dodano: 2016-10-07
W
Dzień Dobry,
Chciałam zapytać kiedy można oczekiwać wersji 1B z poddaszem użytkowym?
D
Ale ta wersja jest już od dawna dostępna (?) może miała Pani na myśli Ekonomicznego 4 ?
Dodano: 2016-08-31
B
Dzień dobry,
Chciałbym zapytać o możliwość poszerzenia budynku o 1m z każdej strony, a także czy możliwy jest w przypadku tego projektu montaż kominka z płaszczem wodnym. Pozdrawiam serdecznie!
D
Poszerzenie jest oczywiście możliwe, ale doradzamy umiar, im szerszy będzie dom tym gorsze będą jego proporcje. Projekt kominka z płaszczem wodnym jest dostępny w naszej ofercie.
Dodano: 2016-08-21
S
Dzień dobry,
jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich wariantów "ekonomicznego" - długo szukałam projektu ciekawego i zarazem niedrogiego w wykonaniu. Najbardziej interesuje mnie projekt z poddaszem, które posłużyłoby za dużą sypialnię z łazienką.W związku z tym na parterze zostaje za dużo łazienek i sypialni.Czy istnieje jakakolwiek możliwość,aby zostawić 2 sypialnie około 12 m2 i 1 łazienkę a pozostały metraż "podłączyć" pod część dzienną? Jedyne czego mi brakuje w tych projektach to większej powierzchni salonu i kuchni.W kolejnych wariantach niestety ta kwestia się nie zmienia.
D
Oczywiście można powiększyć salon przesuwając schody w stronę części mieszkalnej, ale taka modyfikacja jednocześnie zmniejsza powierzchnię antresoli dlatego trzeba to właściwie "wyważyć".
Dodano: 2016-08-17
A

Witam. Czy jest możliwy Ekonomiczny 2B + garaż jednostanowiskowy?
D
Tak, zmniejszając podczas adaptacji garaż E1.
Dodano: 2016-07-21
A
Witam, czy jest możliwa następująca hybryda: do tego projektu wykorzystać wysoki sufit w kuchni jak w wersji 2A, sypialnię cofnąć od lica budynku aby uzyskać podcień tak jak w Rodzinnym 2 (biurko przenieść na antresolę) i oczywiście kuchnię wydłużyć o 0,5 m aby dać pełnowymiarowe szafki plus okno horyzontalne nad nimi. Nie umiem tylko doczytać się z przekroju A-A gdzie jest wejście na poddasze nieużytkowe, czyżby to był ten właz w kotłowni, tam jest wysokości chyba max. 1,5 m? Więc czemu ma służyć to poddasze nad kuchnią. I taki (z dołączonym obok garażem) to byłby dla mnie ideał - może nie do końca ekonomiczny ale komfortowy.
D
Wszystkie zmiany poza otwarciem sufitu w kuchni nie stanowią problemu i można je przeprowadzić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Brak otwarcia sufitu wynika przede wszystkim z zaleceń konstrukcyjnych. Strop nad kuchnią usztywnia i spina całą bryłę, umożliwiając wykorzystanie więźby dachowej jętkowej, bez konieczności podpierania jej słupami na antresoli, dzięki czemu cała przestrzeń na poddaszu jest otwarta. Co ciekawe jeszcze przed projektem konstrukcyjnym sprawdzaliśmy model wnętrza z otwartą kuchnią i w tej wersji nie wyglądało to dobrze. Robił się pewnego rodzaju "bałagan" wizualny. W kwestii poddasza nieużytkowego to wyłaz rewizyjny jest konieczny np. ze względu na ewentualną konserwację przewodów wentylacji mechanicznej położonych na stropie. Ponadto można tą przestrzeń wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy, proszę pamiętać, że niewielka wysokość jest tylko na krótkim odcinku, potem nad kuchnią mamy całkiem spore poddasze.
Dodano: 2016-05-19
W
Kiedy będzie można zobaczyć kosztorys do tego projektu?? Projekt dla mnie jest fantastyczny:) mam tylko jedno pytanie, przy tak małej kotłowni te wszystkie rzeczy typu rekuperator, pompa ciepła i piec... gdzie to wszystko zostało "upchane"???
D
Kosztorys opublikujemy jak tylko będzie gotowy. Jeśli chodzi o wielkość kotłowni to jest ona w zupełności wystarczająca, bez problemu zmieści się w niej kocioł lub pompa ciepła z buforem oraz wentylacja mechaniczna.
Dodano: 2016-05-10
M

Witam Serdecznie. Krótkie pytanko, czy istnieje możliwość zrobienia z tego domu bliżniaka? Posiadam wąską a długą działkę, chciałbym wybudować dom dla siebie i drugi dla swoich rodziców. Zlicować go jakby ścianą kuchenną.
D
Technicznie jest to oczywiście możliwe, ale bryła bliźniaka znacznie się wydłuży, co będzie wyglądało niekorzystnie. W takiej sytuacji sugerowalibyśmy przynajmniej w jednym budynku zamianę dachu dwuspadowego nad kuchnią i podcieniem wejściowym na dach płaski dzięki czemu "rozbije" się długą formę dachu i wyodrębni bryły obu domów.
Dodano: 2016-04-12
M
Witam,
Chcialam sie dopytac o to czy planujecie panstwo projekt domu pomniejszonego (krótszego) o ostatnie pokoje. Jestesmy malzenstwem, ktore nie potrzebuje sypalni dla dzieci ale za to koniecznie potrzebujemy poddasze o funkcji pracowni. Dom w tej wersji jest dla nas za duzy. Prosze o zdradzenie najblizszych planow. Pozdrawiam
D
Na pewno będzie wersja 1B, czyli wariant 1A z poddaszem. Mogą Państwo również bez problemu skrócić wariant 2B, to nie jest skomplikowana zmiana i można to zrobić w ramach standardowej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2016-04-03
M

Kolejny piękny projekt :) niestety wszystkie "Ekonomiczne" są za długie na naszą działkę, gdyż jest ustawiona dłuższym bokiem do drogi, a elewacja frontowa nie może przekraczać 15 m. Stąd moje pytanie: czy planują Państwo powiększyć rodzinę o projekty z poddaszem użytkowym i przeniesienie na górę sypialni? Pozdrawiam
D
Planujemy jeszcze wariant 1B czyli, wersję pierwszą z poddaszem, będzie ona krótsza od "2" o ok. 2 m.
Dodano: 2016-03-15
K

Tak prosta bryła i tak trafiona. Planujecie może wersję z okapem? Niestety nie wszędzie warunki zabudowy zezwalają na bezokapowe domy. Ewentualnie czy takie zmiany u architekta byłyby możliwe i nie zepsułyby bryły domu? Bardzo chciałbym zobaczyć ten projekt właśnie z takim dachem, bogatszą elewacją i propozycją na taras zadaszony ;) Z garażem E1 byłby to już wtedy projekt z pełną opcją!
D
Okapy można dodać bez problemu na etapie adaptacji do warunków miejscowych. My uważamy, że bez nich dom wygląda prościej, a przez to zdecydowanie lepiej. z drugiej strony forma tej rodziny projektowej jest na tyle prosta, że okapy nie będą w stanie jej zepsuć.
Dodano: 2016-03-14
M

A może wejście na antresole zrobić zamiast pomieszczenia nr 12 (małej łazienki)? Wtedy tą większą łazienkę zmniejszyć i z zyskanej powierzchni + reszta szerokości małej łazienki zrobić jako drugą łazienkę z toaletą i umywalką, co przy tak małym domu wydaje się być wystarczającą ilością. Mamy tym samym możliwość zwiększenia dwóch pokojów dziecięcych po 0,5m i wydaje mi się, że bardziej estetyczne rozwiązanie- wystarczy jedna balustrada szklana od brzegu do brzegu?
D
Oczywiście schody można rozwiązać w zaproponowany sposób, tak na marginesie pierwotnie miały być umieszczone właśnie za pomieszczeniem gospodarczym, ale uznaliśmy, że widoczny bieg ciekawie aranżuje wnętrze i wygląda znacznie ciekawiej. Poza tym wybrane przez nas proste schody ze spocznikiem są zdecydowanie wygodniejsze od ciasnych schodów zabiegowych.
Dodano: 2016-03-09
A
Projekt super!Kiedy wreszcie bedzie kosztorys i rysunki szczegòłowe?
K
Wspaniały projekt! Jedyne co nie do końca mi odpowiada to małe okienka od frontu. czy jest możliwość zamiany ich na tak samo wąskie ale długie do ziemi?
D
Technicznie nie stanowi to problemu, ale generuje dodatkowe koszty, a nazwa projektu zobowiązuje :)
Dodano: 2016-03-06
M
Gratulacje za Projekt! Kiedy spodziewać się estetycznie dopasowanego do niego garażu/wiaty garażowej?
D
Już jest !:), wkrótce opublikujemy wariant garażu wolnostojącego.
Dodano: 2016-03-03
M

Projekt spełnia wszystkie nasze wymagania. Myślę, także o wydłużeniu budynku. Moim zdaniem efekt podobny uzyskamy przy pokryciu dachu blachą na rąbek stojący. Jesteśmy właściwie zdecydowani na taką zmianę. Zastanawiam się nad zmianą lokalizacji kominka np. w miejscu spiżarni - zależy mi bardziej na tradycyjnym, systemowym kominie. Wtedy w wiatrołapie powinna się zmieścić dodatkowa szafa a od strony kuchni lub pokoju dziennego wnęka na drewno. Czy wielkość kotłowni pozwoli na zamotowanie kotła na paliwo stałe? Niestety nie ma u nas gostępu do gazociągu. Ogrzewanie podłogowe planujemy w całym domu. Czekamy tylko na kosztorys tej wersji i opracowanie rysunków i będziemy zamawiać bo projekt jest rewelacyjny :D
D
Kominek można usytuować w proponowanym przez Panią miejscu. Możliwość umiejscowienia kotła na paliwo stałe będzie zależna od gabarytów konkretnego kotła, natomiast sugerujemy zastanowienia się nad tym dość uciążliwym w obsłudze źródłem ogrzewania. Ponadto jeśli planują Państwo ogrzewanie podłogowe to ogólnie wysokotemperaturowy piec jest nieracjonalny ponieważ woda do obiegu grzewczego w podłogówce będzie musiała być schładzana, a zatem znaczna część energii będzie tracona. Przy niewielkiej wielkości tego domu oraz ogrzewaniu podłogowym proponujemy zdecydowanie pompę ciepła typu powietrze woda, która charakteryzuje się prostym i tanim montażem.
Dodano: 2016-03-01
M
Witam

Projekt bardzo nam się podoba, to najlepszy projekt jaki znaleźliśmy. Mam pytanie odnośnie dachu, czy to jest sama płyta która pełni rolę nośną i zewnętrzną ?
D

Domyślamy się, że ma Pan na myśli płytę warstwową, ale to nie jest ten materiał. Tutaj zastosowaliśmy płytę falistą włóknisto-cementową, która nie jest elementem nośnym. Konstrukcję przenoszącą obciążenia stanowi tradycyjna drewniana więźba dachowa.
Dodano: 2016-02-29
K
Chciałabym się dowiedzieć, czy w wersji 2B można zastosować dachówkę ceramiczną (czy konstrukcja dachu to utrzyma) oraz czy na etapie adaptacji możliwe jest "wydłużenie" domu o 1-2 metry (chodzi o powiększenie strefy dziennej - chciałabym zmieścić standardowych rozmiarów wyspę kuchenną i mieć więcej miejsca w jadalni), czy taka zmiana będzie skomplikowana konstrukcyjnie?
D
Jak najbardziej można zastosować dachówkę, ponieważ w projekcie została założona wytrzymałość konstrukcji dachowej pod pokrycie ciężkie dachówką ceramiczną lub cementową. Proponujemy płytę falistą bo jest to materiał znacznie tańszy od dachówki i obniża koszty realizacji. Budynek można wydłużyć na etapie adaptacji do warunków miejscowych przez lokalnego architekta.
Dodano: 2016-02-29
A
Zamówione! Już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie :)
D
:)Postaramy się wysłać najszybciej jak to będzie możliwe.
Dodano: 2016-02-25
P
Dzień Dobry.
Jako inżynier jestem pod wrażeniem i gratuluję dobrej roboty. Jednakże mam uwagę estetyczną. Powyższy projekt znajduje sie w zakładce "Nowoczesne". Z racji tego byłoby super gdyby usunać filar przy wejściu. Taki detal jak wspornik w projekcie ze stropem żelbetowym jest relatywnie tani, podkreśliby także jego "nowoczesność" (oczywiście moim zdaniem).
Czy przewidują państwo takie rozwiązanie w ramach zmiany do projektų?
Pozdrawiam i gratuluję raz jeszcze!
D
Nie, taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji, co ciekawe pierwotna koncepcja tego projektu nie zakładała słupa tylko samą wnękę, ale na etapie opracowania dokumentacji postanowiliśmy uprościć konstrukcję.
Dodano: 2016-02-25
M
Fajny projekt, jak zresztą cała rodzina "Ekonomiczny". W jaki sposób jest liczona powierzchnia użytkowa tego projektu? Mi wychodzi ok 130m2, a nie 106. Pozdrawiam Michał
D
Przy obliczaniu powierzchni użytkowej zgodnie z normą nie bierzemy pod uwagę powierzchni antresoli ponieważ wysokość tego pomieszczenia jest niższa niż 2,5 m, ponadto obrys wszystkich pomieszczeń jest również zgodnie z normą zmniejszony o 1,5 cm na każdej ścianie ze względu na grubość tynku.
Dodano: 2016-02-25
P
na to czekałem, idealne ;P
D
Dziękujemy:)
Dodano: 2016-02-24
S
Projekt idealny :) Czy można założyć, że koszt będzie większy od ekonomicznego 2A o jakieś 10-15 % ?
D
Ze względu na koszt wykończenie poddasza na pewno będzie droższy, ale w tej chwili nie chcemy spekulować o ile. Wkrótce zamykamy dokumentację i przekazujemy do oszacowania. Kosztorys powinien być dostępny za 2-3 tygodnie.
Dodano: 2016-02-24
D
Mamy nadzieję, że nowa wersja przypadła Państwu do gustu. Chcemy zwrócić uwagę, że wykończenie poddasza w formie widocznej na rzutach i wizualizacjach jest tylko naszą propozycją. Na etapie planowania konstrukcji wyeliminowaliśmy elementy podpierające więźbę dachową dzięki czemu można tą przestrzeń aranżować swobodnie. Nasza propozycja to pokój zabaw dzieci z zapleczem gospodarczym, ale na poddaszu świetnie się sprawdzi pracownia, sypialnia rodziców z łazienką i garderobą lub przestrzeń dla gości. Na końcu poddasza przewidzieliśmy pion sanitarny, dzięki czemu można tam zaplanować łazienkę, pralnie lub inne pomieszczenie wymagające instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Dodaj opinię

Rzut parteru

106,1 m2

Ekonomiczny 2B
1wiatrołap - garderoba4,1 m2
2spiżarnia1,4 m2
3kuchnia11,2 m2
4pokój dzienny + jadalnia25,1 m2
5pokój10,1 m2
6pokój10,1 m2
7pokój13,3 m2
8aneks do pracy z garderobą9,0 m2
9komunikacja8,2 m2
10pralnia - suszarnia4,0 m2
11łazienka6,4 m2
12łazienka3,2 m2
13pom. gospodarcze - kotłownia3,7 m2

Rzut poddasza

28,4 m2

1antresola19,0 m2
2pomieszczenie do dowolnej aranżacji9,4 m2

Parametry budynku

Pow. użytkowa razem:

138,20 m2

Ilość pokoi:

4

Garaż:

Brak / wiata

Powierzchnia zabudowy:

153,50 m2

Min. szerokość działki:

16,19 m

Min. długość działki:

28,59 m

Wysokość w kalenicy:

6,81 m

Kąt nachylenia dachu:

40°

Powierzchnia dachu:

203,00 m2

Kubatura:

769,20 m3

Ogrzewanie:

Kocioł gazowy i instalacja solarna

Wentylacja:

Mechaniczna

Warunki techniczne projektu na rok:

2021

Technologia budowy

KONSTRUKCJA

zgodna z normami EUROKOD

FUNDAMENTY

tradycyjne
ławy i stopy żelbetowe.

ŚCIANY

bloczek silikatowy + styropian
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.

ELEWACJA

tynk

STROPY

żelbetowe wylewane
na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na gęstożebrowy lub prefabrykowany.

SCHODY

żelbetowe

DACH

płyta falista z włóknocementu
konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.

Opis

Jest to kolejna wersja popularnej rodziny projektów Ekonomicznych rozbudowana o dodatkową otwartą przestrzeń na poddaszu. Atutem tego wariantu jest swoboda w aranżacji tej powierzchni, stosownie do indywidualnych potrzeb użytkowników. My zaproponowaliśmy przestrzeń do zabawy dla dzieci, ale można tam urządzić pokój gościnny, pracownię lub sypialnię rodziców. Na końcu poddasza zaplanowany jest pion instalacyjny, dzięki temu można tam ulokować łazienkę, pralnię lub inne pomieszczenie gospodarcze. Podobnie jak pozostałe projekty z tej rodziny również i ten wariant charakteryzuje się podłużną, prostą formą przykrytą dachem dwuspadowym, który ze względu na wykorzystanie poddasza ma większy kąt nachylenia połaci – 35 stopni. Projekt jest energooszczędny, zawiera izolacje termiczne wymagane w warunkach technicznych od 2021 r., oraz instalację ogrzewania podłogowego i wentylację mechaniczną z rekuperatorem w standardzie. W ofercie dostępny jest również garaż, który na etapie adaptacji projektu można połączyć z budynkiem.

Zalety projektu:
 • wygodny i funkcjonalny parterowy dom o małej powierzchni użytkowej
 • niskie koszty budowy i eksploatacji
 • projekt energooszczędny z rekuperacją i instalacją ogrzewania podłogowego w standardzie
 • niewielka szerokość budynku
 • czytelny układ funkcjonalny z podziałem na część dzienną i nocną
 • dwupoziomowy nowoczesny salon
 • zamknięta strefa sypialni głównej z aneksem do pracy i dużą garderobą
 • oddzielne pomieszczenie pralnio-suszarni
 • duża kuchnia z wyspą i spiżarnią
 • duża przestrzeń na poddaszu do indywidualnej aranżacji
 • uniwersalna forma doskonale wpisująca się w polski krajobraz


Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie

Działka
Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.Uproszczony kosztorys inwestorski


Tabela kosztorysu uproszczonego przedstawia koszty realizacji budynku w stanie "deweloperskim", tzn. przygotowanym do ostatecznych prac wykończeniowych, takich jak malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, schodów systemowych, ułożenie parkietu glazury itp. Podane kwoty uwzględniają materiał oraz robociznę.

Kosztorys inwestorski


Kosztorys możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu. Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.

Cena kosztorysu wynosi 450 zł.

Oferta partnerów na poszczególne elementy

Ventana

Stolarka energooszczędna, drewniano-aliminiowa, PCV, drewniana

Instal-mark

W celu poprawienia energooszczędności budynku oferujemy dodatkowe opracowania instalacyjne. Dodatkowe opracowania możesz zamówić łącznie z projektem lub oddzielnie korzystając z formularza zamówienia projektu.
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
W standardzie
Instalacje inteligentne
Cena : 450.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Pompa ciepła gruntowa + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Ogrzewanie podłogowe
W standardzie
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena : 900.00 PLN
Dostępność: Od ręki
Kolektory słoneczne
W standardzie

Opinie

I
Czy któryś z inwestorów wpadł na pomysł wykonania tego projektu (lub jednego z wariantów) w technologi lekkiej konstrukcji stalowej.
D
P. Ireneuszu odpowiedź na to pytanie uzyska Pan najszybciej dołączając do facebook-owej grupy: "Domy z Wizją budowy i realizacje" skupiającej grono inwestorów i miłośników naszych projektów.
Dodano: 2017-09-02
B
Witam. Czy istnieje możliwość zmniejszenia projektu o sypialnię 13,3 i gabinet 9,0? Oczywiście poddasze też odpowiednio mniejsze wtedy. Pozdrawiam serdecznie :)
D
Oczywiście, taką zmianę może bez problemu wykonać lokalny architekt w ramach adaptacji do warunków miejscowych.
Dodano: 2017-04-25
E
Witam, Proszę o informację, jaka jest wysokość pomieszczeń poza salonem w projektach "ekonomiczny" z antresolą oraz bez antresoli. Pozdrowienia:)
D
Średnia wysokość pomieszczeń na parterze poza salonem to 256 cm, a na antresoli 230 cm. Wymiary są podane w rysunkach szczegółowych dostępnych w lewej kolumnie w dziale "POBIERZ PDF"
Dodano: 2017-04-12
E

Witam wszystkich forumowiczów:) Projekt zakupiony, robimy adaptację.Jeśli ktoś buduje w dolnośląskim będę wdzięczna za kontakt i cenne wskazówki, może jakieś zdj. z realizacji. Czy ktoś z Państwa wstawiał/wycenił już okna..inne niż te zawarte w projekcie-proszę o info z podpowiedziami na maila. Pozdrawiam.Ewa
P

Ponieważ zauważyłem, że sporo osób jest zainteresowanych informacjami o kosztach, zmianach itp. założyłem grupę na FB, gdzie moglibyśmy wrzucać takie informacje. Podobna grupa już funkcjonuje (dom Rodzinny 2). Może i dla serii Ekonomicznych się przyjmie? O ile, oczywiście, Autorzy nie mają nic przeciwko. Adres grupy: https://www.facebook.com/groups/Ekonomiczny/
M

Witam. Dołączam do prośby Macieja. Jeśli ktokolwiek z Państwa posiada zdjęcia, wstępne kosztorysy lub jakiekolwiek cenne informacje dot. projektu proszę o przesłanie na skrzynkę. Pozdrawiam, Michał
M
Witam. Czy możliwe jest powiększenie salonu kosztem jednej z sypialni i tym samym przesunięcie schodów?
A

Mamy stan surowy zamknięty! :) dom będzie przepiękny, wprowadziliśmy kilka zmian, między innymi wejście do łazienki z garderoby, przeniesienie pralni do kotłowni (zdecydowaliśmy się na pompę ciepła), powiększenie drugiej łazienki. :)
M

Witam. Jeśli można prosić osoby, które są w trakcie budowy o przesłanie zdjęć. Jak i spostrzeżeń na temat projektu. Będziemy wraz z żoną bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy
M
Witam. Również przymierzam się do tego projektu. Proszę o podzielenie się wszelkimi radami i opiniami. Jak realnie wychodzą koszty budowy, ewetualne wprowadzone zmiany. Konstrukcja dachu przewiduje ciężki dach - a gdyby pokryć go blachodachówką o ile redukuje to koszty? Będę wdzięczna za każdą opinię. Dziękuję
M
Witam serdecznie,właśnie jesteśmy z mężęm w trakcie budowy domu EKONOMICZNY 2B. Aktualnie jesteśmy w trakcie stawiania dachu. Uważamy że lepszego projektu nie mogliśmy znaleźć. Dom robi ogromne wrażenie w okolicy. Jeśli ktoś jest zainteresowany zdjęciami to proszę o kontakt na maila .POZDR.
D

Witam, moi znajomi budują ten dom jest bardzo fajny super projekt. Ale dlaczego taki drogi w realizacji?, Ekonomiczny ? nie prawda. Ponieważ jest tam bardzo dużo stali dlaczego tyle słupów żelbetowych ? konstrukcja jak na jakiś kataklizm. Może mi to ktoś wyjaśnić.
D
Pierwotna koncepcja projektu nie zakładała poddasza, dzięki czemu łatwiej było rozwiązać podparcie więźby. W wersji z poddaszem nie ma elementów podpierających przez co na ściany zewnętrzne budynku działają bardzo duże siły rozporowe dachu i przez to ściany potrzebują dodatkowego wzmocnienia. Nie zgadzamy się z opinią, że projekt jest "przezbrojony". Na takie sugestie zawsze odpowiadamy, że osoba, która tak uważa np. architekt adaptujący lub kierownik budowy, może na swoją odpowiedzialność projekt "odchudzić" i jak dotąd nie było chętnych . Łatwo jest krytykować, ale kiedy trzeba wziąć za to odpowiedzialność to nagle okazuje się, że projekt jest solidnie wykonany:)
Dodano: 2017-02-03
K
Witam, my również przymierzamy się do tego projektu. Myślimy o kilku zmianach:
1. Wejście wykonać na ścianie północnej, jak w E4, a obecną wnękę wejściową zabudować i w tym miejscu powiększyć kuchnię z jadalnią, plus dodać okno kuchenne od północy.
2. Z trzech sypialni zrobić dwie - powstaną wygodne pokoje (rodzina 2+1).
3.Ewentualnie na wysokości salonu wydłużyć domo 1m (chodzi o wymiar kanapa - ściana kominkowa 3,8m, wydaje się nam troszkę za mała odległość).
4. Na poddaszu w pomieszczeniu za drzwiami zrobić gabinet, antresola już zarezerwowana przez syna :-)
Proszę o ewentualne uwagi dot. planowanych zmian.
Dziękuję.
D
Wszystkie zmiany są możliwe do wprowadzenia i nie widzimy przeszkód:)
Dodano: 2017-01-26
G
Witam,
Czy ktoś realizuje projekt z serii ekonomiczny?
D
Panie Grzegorzu mamy nadzieję, że jakiś inwestor się odezwie, natomiast ta wersja jest chyba najpopularniejszą ze wszystkich i liczymy, że na wiosnę pokażemy pierwsze realizacje.
Dodano: 2017-01-08
P
Dzień dobry,
super projekt! Mam kilka pytań co do możliwości zmian:
1) Czy jest możliwość zrobienia łazienki w dużej sypialni jak w wersji 4?
2) Czy można poszerzyć dom o 1 m i uzyskaną powierzchnią wydłużyć pokoje i pomieszczenia po drugiej stronie korytarza?
3) Czy można wydłużyć dom o 4 m aby poszerzyć do 3 m pokoje 5 i 6 oraz dobudować kolejny taki sam? Po drugiej stronie korytarza 4 m wykorzystać można na garderobę i spiżarnię.
@inwestorzy
Czy ktoś z Państwa budował już, któryś z domów z serii Ekonomiczny? Jesteśmy z okolic Trójmiasta ale chętnie przyjedziemy nawet daleko aby taki dom zobaczyć, jeśli to miałoby pomóc nam w decyzji.
Pozdrawiam,
Piotr
D
Odnośnie pytań: w trakcie adaptacji można zrobić wszystko, tylko korekty mają wtedy sens jeśli mają ograniczony zakres i nie powodują "rewolucji" w układzie funkcjonalnym i konstrukcji domu. Może zatem warto się zastanowić nad większym domem , który bardziej odpowiada Państwa potrzebom ?
Dodano: 2017-01-04
D

Witam czy ktoś z państwa już ma postawiony ten dom przynajmniej w stanie surowym bardzo chętnie wybrał bym się gdzieś w podróż obejrzeć taki dom ponieważ ciągle waham się nad wyborem projektu. Jestem z woj. mazowieckiego pozdrawiam Kamil
L

dzień dobry, czy komuś może udało się już postawić ten dom i zechciałby się podzielić uwagami na temat projektu, budowy, kosztów? i zdjęciami też ;) ;)
M
Witam, mam pytanie, czy można projekt 2B, który dla nas jest wspaniały, można przeliczyć na szkielet drewniany? I dodatkowe pytanie, czy nie będzie problemu, by dodać garaż jednostanowiskowy?
D
Można, ale my nie wykonujemy takiej modyfikacji. Najlepiej zmianę technologii na szkieletową przeprowadzić bezpośrednio w wybranej przez Państwa firmie wykonawczej. W naszym kraju nie ma standaryzacji projektowania w szkielecie i dlatego poszczególne firmy budowlane realizują takie projekty wykorzystując różne rozwiązania przegród oraz elementy konstrukcyjne. Każda dobra firma wykonawcza ma zaplecze projektowe, które może zaadaptować dowolny projekt do stosowanej przez nią technologii.
Dodano: 2016-12-01
K
Witam, mam pytanie odnośnie wymiarów schodów czyli wysokości i głębokości stopnia bo przyznam że nie mogę się doliczyć. I jaka jest wysokość wnętrz? 2,50?
D
Wysokość pomieszczeń na parterze to 255 cm, w bocznej kolumnie, w dziale POBIERZ PDF znajdują się rysunki szczegółowe, w których podajemy podstawowe wymiary.
Dodano: 2016-11-02
M
Dzień dobry, czy dopuszczają Państwo opcję zadaszenia nad oknem salonu (podobnie do projektu Rodzinny 2A)? Zastanawiam się nad tym projektem, ale szczerze przyznam, że mam wątpliwości co do braku zadaszenia, obawiam się zasypania okien przez śnieg, chciałabym też mieć możliwość siedzenia pod dachem w czasie deszczu. Pozdrawiam!
D

Jedyną formą trwałego zadaszenia jaką dopuszczamy w tym projekcie jest ta zaprezentowana w wersji 3, czyli na przedłużeniu budynku. Pierwotnie przygotowując koncepcję tego projektu wstawiliśmy na próbę do modelu boczne zadaszenie o konstrukcji drewnianej, ale nie wyglądało to dobrze. Zaletą tej rodziny projektowej jest prostota formy i każdy dodatkowy element wystający poza prostokątny obrys rzutu wygląda jak obca narośl. Dopuszczamy również zastosowanie markizy, ale oczywiście tylko jako wariant letniego zadaszenia. O zasypanie okien proszę się nie martwić, jeśli stolarka będzie taka jak w projekcie ,czyli z zewnętrzną nakładką aluminiową, to nawet długo leżący śnieg jej nie zaszkodzi.
Dodano: 2016-10-07
W
Dzień Dobry,
Chciałam zapytać kiedy można oczekiwać wersji 1B z poddaszem użytkowym?
D
Ale ta wersja jest już od dawna dostępna (?) może miała Pani na myśli Ekonomicznego 4 ?
Dodano: 2016-08-31
B
Dzień dobry,
Chciałbym zapytać o możliwość poszerzenia budynku o 1m z każdej strony, a także czy możliwy jest w przypadku tego projektu montaż kominka z płaszczem wodnym. Pozdrawiam serdecznie!
D
Poszerzenie jest oczywiście możliwe, ale doradzamy umiar, im szerszy będzie dom tym gorsze będą jego proporcje. Projekt kominka z płaszczem wodnym jest dostępny w naszej ofercie.
Dodano: 2016-08-21
S
Dzień dobry,
jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich wariantów "ekonomicznego" - długo szukałam projektu ciekawego i zarazem niedrogiego w wykonaniu. Najbardziej interesuje mnie projekt z poddaszem, które posłużyłoby za dużą sypialnię z łazienką.W związku z tym na parterze zostaje za dużo łazienek i sypialni.Czy istnieje jakakolwiek możliwość,aby zostawić 2 sypialnie około 12 m2 i 1 łazienkę a pozostały metraż "podłączyć" pod część dzienną? Jedyne czego mi brakuje w tych projektach to większej powierzchni salonu i kuchni.W kolejnych wariantach niestety ta kwestia się nie zmienia.
D
Oczywiście można powiększyć salon przesuwając schody w stronę części mieszkalnej, ale taka modyfikacja jednocześnie zmniejsza powierzchnię antresoli dlatego trzeba to właściwie "wyważyć".
Dodano: 2016-08-17
A

Witam. Czy jest możliwy Ekonomiczny 2B + garaż jednostanowiskowy?
D
Tak, zmniejszając podczas adaptacji garaż E1.
Dodano: 2016-07-21
A
Witam, czy jest możliwa następująca hybryda: do tego projektu wykorzystać wysoki sufit w kuchni jak w wersji 2A, sypialnię cofnąć od lica budynku aby uzyskać podcień tak jak w Rodzinnym 2 (biurko przenieść na antresolę) i oczywiście kuchnię wydłużyć o 0,5 m aby dać pełnowymiarowe szafki plus okno horyzontalne nad nimi. Nie umiem tylko doczytać się z przekroju A-A gdzie jest wejście na poddasze nieużytkowe, czyżby to był ten właz w kotłowni, tam jest wysokości chyba max. 1,5 m? Więc czemu ma służyć to poddasze nad kuchnią. I taki (z dołączonym obok garażem) to byłby dla mnie ideał - może nie do końca ekonomiczny ale komfortowy.
D
Wszystkie zmiany poza otwarciem sufitu w kuchni nie stanowią problemu i można je przeprowadzić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Brak otwarcia sufitu wynika przede wszystkim z zaleceń konstrukcyjnych. Strop nad kuchnią usztywnia i spina całą bryłę, umożliwiając wykorzystanie więźby dachowej jętkowej, bez konieczności podpierania jej słupami na antresoli, dzięki czemu cała przestrzeń na poddaszu jest otwarta. Co ciekawe jeszcze przed projektem konstrukcyjnym sprawdzaliśmy model wnętrza z otwartą kuchnią i w tej wersji nie wyglądało to dobrze. Robił się pewnego rodzaju "bałagan" wizualny. W kwestii poddasza nieużytkowego to wyłaz rewizyjny jest konieczny np. ze względu na ewentualną konserwację przewodów wentylacji mechanicznej położonych na stropie. Ponadto można tą przestrzeń wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy, proszę pamiętać, że niewielka wysokość jest tylko na krótkim odcinku, potem nad kuchnią mamy całkiem spore poddasze.
Dodano: 2016-05-19
W
Kiedy będzie można zobaczyć kosztorys do tego projektu?? Projekt dla mnie jest fantastyczny:) mam tylko jedno pytanie, przy tak małej kotłowni te wszystkie rzeczy typu rekuperator, pompa ciepła i piec... gdzie to wszystko zostało "upchane"???
D
Kosztorys opublikujemy jak tylko będzie gotowy. Jeśli chodzi o wielkość kotłowni to jest ona w zupełności wystarczająca, bez problemu zmieści się w niej kocioł lub pompa ciepła z buforem oraz wentylacja mechaniczna.
Dodano: 2016-05-10
M

Witam Serdecznie. Krótkie pytanko, czy istnieje możliwość zrobienia z tego domu bliżniaka? Posiadam wąską a długą działkę, chciałbym wybudować dom dla siebie i drugi dla swoich rodziców. Zlicować go jakby ścianą kuchenną.
D
Technicznie jest to oczywiście możliwe, ale bryła bliźniaka znacznie się wydłuży, co będzie wyglądało niekorzystnie. W takiej sytuacji sugerowalibyśmy przynajmniej w jednym budynku zamianę dachu dwuspadowego nad kuchnią i podcieniem wejściowym na dach płaski dzięki czemu "rozbije" się długą formę dachu i wyodrębni bryły obu domów.
Dodano: 2016-04-12
M
Witam,
Chcialam sie dopytac o to czy planujecie panstwo projekt domu pomniejszonego (krótszego) o ostatnie pokoje. Jestesmy malzenstwem, ktore nie potrzebuje sypalni dla dzieci ale za to koniecznie potrzebujemy poddasze o funkcji pracowni. Dom w tej wersji jest dla nas za duzy. Prosze o zdradzenie najblizszych planow. Pozdrawiam
D
Na pewno będzie wersja 1B, czyli wariant 1A z poddaszem. Mogą Państwo również bez problemu skrócić wariant 2B, to nie jest skomplikowana zmiana i można to zrobić w ramach standardowej procedury czyli adaptacji projektu do warunków miejscowych.
Dodano: 2016-04-03
M

Kolejny piękny projekt :) niestety wszystkie "Ekonomiczne" są za długie na naszą działkę, gdyż jest ustawiona dłuższym bokiem do drogi, a elewacja frontowa nie może przekraczać 15 m. Stąd moje pytanie: czy planują Państwo powiększyć rodzinę o projekty z poddaszem użytkowym i przeniesienie na górę sypialni? Pozdrawiam
D
Planujemy jeszcze wariant 1B czyli, wersję pierwszą z poddaszem, będzie ona krótsza od "2" o ok. 2 m.
Dodano: 2016-03-15
K

Tak prosta bryła i tak trafiona. Planujecie może wersję z okapem? Niestety nie wszędzie warunki zabudowy zezwalają na bezokapowe domy. Ewentualnie czy takie zmiany u architekta byłyby możliwe i nie zepsułyby bryły domu? Bardzo chciałbym zobaczyć ten projekt właśnie z takim dachem, bogatszą elewacją i propozycją na taras zadaszony ;) Z garażem E1 byłby to już wtedy projekt z pełną opcją!
D
Okapy można dodać bez problemu na etapie adaptacji do warunków miejscowych. My uważamy, że bez nich dom wygląda prościej, a przez to zdecydowanie lepiej. z drugiej strony forma tej rodziny projektowej jest na tyle prosta, że okapy nie będą w stanie jej zepsuć.
Dodano: 2016-03-14
M

A może wejście na antresole zrobić zamiast pomieszczenia nr 12 (małej łazienki)? Wtedy tą większą łazienkę zmniejszyć i z zyskanej powierzchni + reszta szerokości małej łazienki zrobić jako drugą łazienkę z toaletą i umywalką, co przy tak małym domu wydaje się być wystarczającą ilością. Mamy tym samym możliwość zwiększenia dwóch pokojów dziecięcych po 0,5m i wydaje mi się, że bardziej estetyczne rozwiązanie- wystarczy jedna balustrada szklana od brzegu do brzegu?
D
Oczywiście schody można rozwiązać w zaproponowany sposób, tak na marginesie pierwotnie miały być umieszczone właśnie za pomieszczeniem gospodarczym, ale uznaliśmy, że widoczny bieg ciekawie aranżuje wnętrze i wygląda znacznie ciekawiej. Poza tym wybrane przez nas proste schody ze spocznikiem są zdecydowanie wygodniejsze od ciasnych schodów zabiegowych.
Dodano: 2016-03-09
A
Projekt super!Kiedy wreszcie bedzie kosztorys i rysunki szczegòłowe?
K
Wspaniały projekt! Jedyne co nie do końca mi odpowiada to małe okienka od frontu. czy jest możliwość zamiany ich na tak samo wąskie ale długie do ziemi?
D
Technicznie nie stanowi to problemu, ale generuje dodatkowe koszty, a nazwa projektu zobowiązuje :)
Dodano: 2016-03-06
M
Gratulacje za Projekt! Kiedy spodziewać się estetycznie dopasowanego do niego garażu/wiaty garażowej?
D
Już jest !:), wkrótce opublikujemy wariant garażu wolnostojącego.
Dodano: 2016-03-03
M

Projekt spełnia wszystkie nasze wymagania. Myślę, także o wydłużeniu budynku. Moim zdaniem efekt podobny uzyskamy przy pokryciu dachu blachą na rąbek stojący. Jesteśmy właściwie zdecydowani na taką zmianę. Zastanawiam się nad zmianą lokalizacji kominka np. w miejscu spiżarni - zależy mi bardziej na tradycyjnym, systemowym kominie. Wtedy w wiatrołapie powinna się zmieścić dodatkowa szafa a od strony kuchni lub pokoju dziennego wnęka na drewno. Czy wielkość kotłowni pozwoli na zamotowanie kotła na paliwo stałe? Niestety nie ma u nas gostępu do gazociągu. Ogrzewanie podłogowe planujemy w całym domu. Czekamy tylko na kosztorys tej wersji i opracowanie rysunków i będziemy zamawiać bo projekt jest rewelacyjny :D
D
Kominek można usytuować w proponowanym przez Panią miejscu. Możliwość umiejscowienia kotła na paliwo stałe będzie zależna od gabarytów konkretnego kotła, natomiast sugerujemy zastanowienia się nad tym dość uciążliwym w obsłudze źródłem ogrzewania. Ponadto jeśli planują Państwo ogrzewanie podłogowe to ogólnie wysokotemperaturowy piec jest nieracjonalny ponieważ woda do obiegu grzewczego w podłogówce będzie musiała być schładzana, a zatem znaczna część energii będzie tracona. Przy niewielkiej wielkości tego domu oraz ogrzewaniu podłogowym proponujemy zdecydowanie pompę ciepła typu powietrze woda, która charakteryzuje się prostym i tanim montażem.
Dodano: 2016-03-01
M
Witam

Projekt bardzo nam się podoba, to najlepszy projekt jaki znaleźliśmy. Mam pytanie odnośnie dachu, czy to jest sama płyta która pełni rolę nośną i zewnętrzną ?
D

Domyślamy się, że ma Pan na myśli płytę warstwową, ale to nie jest ten materiał. Tutaj zastosowaliśmy płytę falistą włóknisto-cementową, która nie jest elementem nośnym. Konstrukcję przenoszącą obciążenia stanowi tradycyjna drewniana więźba dachowa.
Dodano: 2016-02-29
K
Chciałabym się dowiedzieć, czy w wersji 2B można zastosować dachówkę ceramiczną (czy konstrukcja dachu to utrzyma) oraz czy na etapie adaptacji możliwe jest "wydłużenie" domu o 1-2 metry (chodzi o powiększenie strefy dziennej - chciałabym zmieścić standardowych rozmiarów wyspę kuchenną i mieć więcej miejsca w jadalni), czy taka zmiana będzie skomplikowana konstrukcyjnie?
D
Jak najbardziej można zastosować dachówkę, ponieważ w projekcie została założona wytrzymałość konstrukcji dachowej pod pokrycie ciężkie dachówką ceramiczną lub cementową. Proponujemy płytę falistą bo jest to materiał znacznie tańszy od dachówki i obniża koszty realizacji. Budynek można wydłużyć na etapie adaptacji do warunków miejscowych przez lokalnego architekta.
Dodano: 2016-02-29
A
Zamówione! Już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie :)
D
:)Postaramy się wysłać najszybciej jak to będzie możliwe.
Dodano: 2016-02-25
P
Dzień Dobry.
Jako inżynier jestem pod wrażeniem i gratuluję dobrej roboty. Jednakże mam uwagę estetyczną. Powyższy projekt znajduje sie w zakładce "Nowoczesne". Z racji tego byłoby super gdyby usunać filar przy wejściu. Taki detal jak wspornik w projekcie ze stropem żelbetowym jest relatywnie tani, podkreśliby także jego "nowoczesność" (oczywiście moim zdaniem).
Czy przewidują państwo takie rozwiązanie w ramach zmiany do projektų?
Pozdrawiam i gratuluję raz jeszcze!
D
Nie, taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji, co ciekawe pierwotna koncepcja tego projektu nie zakładała słupa tylko samą wnękę, ale na etapie opracowania dokumentacji postanowiliśmy uprościć konstrukcję.
Dodano: 2016-02-25
M
Fajny projekt, jak zresztą cała rodzina "Ekonomiczny". W jaki sposób jest liczona powierzchnia użytkowa tego projektu? Mi wychodzi ok 130m2, a nie 106. Pozdrawiam Michał
D
Przy obliczaniu powierzchni użytkowej zgodnie z normą nie bierzemy pod uwagę powierzchni antresoli ponieważ wysokość tego pomieszczenia jest niższa niż 2,5 m, ponadto obrys wszystkich pomieszczeń jest również zgodnie z normą zmniejszony o 1,5 cm na każdej ścianie ze względu na grubość tynku.
Dodano: 2016-02-25
P
na to czekałem, idealne ;P
D
Dziękujemy:)
Dodano: 2016-02-24
S
Projekt idealny :) Czy można założyć, że koszt będzie większy od ekonomicznego 2A o jakieś 10-15 % ?
D
Ze względu na koszt wykończenie poddasza na pewno będzie droższy, ale w tej chwili nie chcemy spekulować o ile. Wkrótce zamykamy dokumentację i przekazujemy do oszacowania. Kosztorys powinien być dostępny za 2-3 tygodnie.
Dodano: 2016-02-24
D
Mamy nadzieję, że nowa wersja przypadła Państwu do gustu. Chcemy zwrócić uwagę, że wykończenie poddasza w formie widocznej na rzutach i wizualizacjach jest tylko naszą propozycją. Na etapie planowania konstrukcji wyeliminowaliśmy elementy podpierające więźbę dachową dzięki czemu można tą przestrzeń aranżować swobodnie. Nasza propozycja to pokój zabaw dzieci z zapleczem gospodarczym, ale na poddaszu świetnie się sprawdzi pracownia, sypialnia rodziców z łazienką i garderobą lub przestrzeń dla gości. Na końcu poddasza przewidzieliśmy pion sanitarny, dzięki czemu można tam zaplanować łazienkę, pralnie lub inne pomieszczenie wymagające instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Dodaj opinię

Warianty

(14 Wariantów )

Podobne

Projekt domu - Rodzinny 3
WT 2021
Rodzinny 3132,80 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2A
WT 2021
Rodzinny 2A132,60 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Rodzinny 2
WT 2021
Rodzinny 2130,50 m2
Zobacz projekt
Projekt domu - Garaż E1
WT 2021
Garaż E141,70 m2
Zobacz projekt

RealizacjeTwoja budowa dobiega końca? Jesteś dumny z jej efektu i uważasz, że Twój dom zasługuje na wyróżnienie? Chciałbyś go zaprezentować szerszej publiczności? Jeśli tak to nie zwlekaj i już dziś prześlij zdjęcia na adres realizacje@domyzwizja.pl Zaprezentuj swój dom w serwisie i zainspiruj innych!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.